Arama sonuçlarınız

1. T

İnternetim 8 mpbs fakat internet hızım yavaş

Speed test hızınız normal sayfa açma hızınız yavaşsa servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu dns i değilde open dns kullanarak sayfa açılışlarınızı hızlandırabilirsiniz.
  2. T

Kredi kartsız banka ile taksit

Banka kredisi çekerseniz en uygun o şekilde olur
  3. T

Kod yazmak için raspberry pi uygun mudur?

Visual Studio Code Linux, mac ve windows üzerinde çalışıyor. Visual Studio Code - Code Editing. Redefined Notepad ile işin baya zorlaşır, muhtemelen kodlamadan soğursun halbuki kodlama yapmak oldukça zevkli bir iştir. Raspberry Pi ile kodlama yapılabilse bile tam performans alamayabilirsin...
  4. T

Programsız Resetsiz İp Değişikliği

Bu şekilde usb'den bağlanan modemlerin ip adreslerini değiştirebilirsiniz ;) Diğer ethernetten bağlanan modemlerde ise işe yaramaz maalesef. Muhtemelen kodlar çalışıyor diyen arkadaşın modemi usb modem, çalışmıyor diyen arkadaşların modemi ise ethernet modem.
  5. T

Bu işlerin back-end tarafı nasıl oluyor?

Yüksek skor olayında https yapsan bile araya birileri girebilir :) Yüksek skoru sunucu tarafında belirlemen yada en azından doğrulayabilmen lazım yoksa istemci tarafından gönderilen her türlü bilgi değiştirilebilir. Chat gibi anlık iletimlerde socket yapısını kullanmalısın. Websocket'ler çıktı...
  6. T

Canon mu nikon mu tavsiye....?

Ne çekeceğinizlede alakalı bir şey bu. Kuş fotoğrafçısı olacaksanız anı yakalamak istiyorsanız, milisaniyelerin sizin için önemi varsa canon. Daha canlı renkler olsun milisaniyeler çok da önemli değil daha çok manzara yada duran şeyler çekeceğim diyorsanız nikon :D Canon mu nikon mu sorusunu...
  7. T

Windows CE 6 sürümü lazım

Hangi özellikleri çok yüksek? El terminallerinde kurulan CE yazılımı bu :) System requirements altında yazanlar geliştirici makinesi için geçerli.
  8. T

VLC de 1080p sorunu

Ekran kartı driverini yüklememiş veya güncellememiş olabilir misin?
  9. T

İnternette sosyalleşirken obez olmayın!

Olduk bile ne yapacaz şimdi :D Çözüm bekliyoruz yetkililerden :)
  10. T

Sınırsız mobil internet paketi arıyorum

Avea seç bağlan var 10 liraya 1gb akk lı sınırsız
  11. T

Linux'ü bilmeyen bu numarayı arayacak!

Ubuntu'da wubi denilen bir sistem var aynı windowsa program kurarmış gibi ubuntuyu kurup kaldırabiliyorsunuz. Bu tip insanların alıştığı sistemler olursa geçiş daha kolay olur diye düşünüyorum.
  12. T

Windows 8 Promosyon Kodu 1 Adet

Ben alabilirim :)
  13. T

Windows Saati Garip Geri Kalma Sorunu

Yazının başlarında aklıma uyumsuz sürücü gelmişti. Zaten yazmışsınız ekran kartının Win7 driveri yok diye. Muhtemelen problem bundan kaynaklanıyor. Linux ile denediğinizde problem olmuyor çünkü orada gerekli driver var. Ekran kartını zorladığınızda yani film falan izlediğinizde muhtemelen...
  14. T

Yerel diski yarıya bölmek

Ubuntu üzerinde gpart isimli yazılım bu işi iyi yapıyor. Direk ubuntu kurulumu içinde geliyor. Para falanda istemiyor. Bilgisayarınızı usb veya cd romdan ubuntu ile açarsanız sistem bölümü dahil her yerin boyutlarını değiştirebilirsiniz.
  15. T

Windows 8 Antivirüs hakkın da düşünceleriniz

Eğer virüs belirtileri yoksa hiç kaspersky yüklemiyorum. Arada şüphelenip veya tedbiren kaspersky kurup taratıyorum. Her ikisi de daha hiç virüs bulamadı :)
  16. T

Comodo vs Microsoft Security Essentials

Uzun süredir MSE kullanıyorum. Comodo kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ama bir sıkıntısını görmedim daha. Eğer güvenemiyorsanız veya şüphelendiğiniz bir şey varsa arada kaspersky veya bildiğiniz başka antivirüs ile tarama yapıp kontrol edebilirsiniz. Şu ana kadar yaptığım...
  17. T

TTNET Fibernet Memnunum

Her zaman için Fiyat/Performans oranına bakarım. 1 ay boyunca tam olarak hattı kullandığımda hangisi daha fazla download ve uploadı en ucuza verebiliyorsa tercihimi ondan yana kullanırım. Dilediğim gibi torrent açamayacaksam, dosyalarımı nete yüklerken acaba kotam biter mi diye düşüneceksem...
  18. T

TTNET Fibernet Memnunum

Superonline fiberden memnun olanları anlamıyorum. Adil Kullanım Kotası yok mu? Çok sıkı bir biçimde uygulamıyor mu? Hatta uploada bile AKK uygulamıyorlar mı?. TTNET'te en azından uploada kota yok. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım sonra?
  19. T

Türkiyenin İlk Public Tracker Torrent Sitesi - Tanıtım Konusu

Tebrik ederim. Daha önce sitenizi duymuştum. İndirme gönderme hızımız arasında dağlar kadar fark olunca Türkiye'de bu tip projeler çok olmuyor. Bu zorlu yolda size başarılar dilerim.
  20. T

Programcılık

https://www.acikakademi.com/ adresinden kolayca C# ve SQL öğrenebilirsiniz.
  21. T

Uyumluluk ayrıntıları

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/iso adresinden ürün anahtarı alabilirsiniz.
  22. T

Korsandan PKK'ya yılda 2 milyar dolar akıyor

Torrent veya download sitelerinden indirilen dosyalardan site sahipleri ve yükleyenler para kazanıyor. Siz para vermesenizde para veren çok. Özel üyelikler veya hızlı indirme hızları için para ödeyenler var. Yasa dışı örgütlerin bu piyasadan pay alması kadar doğal bir durum yok.
  23. T

Yeni iPad'in En Zor Testi

Çivi çakabiliyor muyuz? http://www.youtube.com/watch?v=Jf1fRu9YgfE
  24. T

C# da Sql Veri Tabanı Entegreli Setup Oluşturma.

yuklusqller dizisi null geldiğinden hata alıyorsunuzdur muhtemelen.
  25. T

C# da Sql Veri Tabanı Entegreli Setup Oluşturma.

http://www.csharpnedir.com/articles/read/?id=1032 adresinde detaylı anlatılmış. Umarım işinizi görür.
  26. T

Adı aklıma gelmeyen 2 oyun?

Merhabalar, Daha önce oynadığım ama şimdi aklıma gelmeyen iki oyun var. Bu oyunların isimlerini biliyor musunuz? 1. Yanlış hatırlamıyorsam tarayıcı üzerinden oynadım flash tabanlıydı. Limanımız vardı gemiler konteyner getiriyordu. Bizde olabildiğince iyi bir biçimde konteynerları limana...
  27. T

İnternet'in sürekli gitmesi...

Modem kaldırmıyor o kadar bağlantıyı. Modemi bridge moda alıp direk windows üzerinden bağlanırsanız probleminiz çözülür. Veya daha güçlü bir modem almalısınız.
  28. T

İnternet Alacağım Ttnet mi Süperonline mi?

Hangi il ilçede oturuyorsunuz? Tüm d-smart net üyelerin AKK uygulanmıyor mu? Eğer öyleyse d-smart net daha mantıklı.
  29. T

C# Listboxdan metin dosyasına veri yazma?

Kim diyor yasalara karşı geldiğimi? Youtube bir ara kapalıydı girenler (başbakanda var aralarında :D) yasalara karşı mı geldi? Pastebin sitesinden c# ile yazılmış örnek kodu okumak yasalara aykırı mı? Yada yazdığım kodu pastebin ile paylaşırsam yasalara aykırı mı davranmış oluyorum? Bu düşünce...
  30. T

Windows 8 kurdum ve sonuç Hüsran(detaylı anlatım)

En fazla saldırılan işletim sistemi olduğundan, buna karşılık devamlı güncellendiğinden haklılık payı var. Windows gibi diğer işletim sistemlerine de saldırsalar ne güvenlik açıkları çıkar kim bilir. Bu arada Windows 8'e geçmek isteyenler bir daha düşünsün. Halen önizleme sürümü kullanılıyor. O...
  31. T

İnternet Alacağım Ttnet mi Süperonline mi?

Uydunet varsa uydunet yoksa ttnet, superonline uploada bile akk uyguluyor :S Yağmurdan kaçayım derken doluya tutulma :)
  32. T

C# Listboxdan metin dosyasına veri yazma?

Bazı kişiler ulaşamayabilir ama biz gayet rahat girebiliyoruz siteye :laugh: Hatta ip yasağı olanlara bile çeşitli yollardan girilebiliyor :thumbup1:
  33. T

Uydunet wirelles modemi ?

Görürsünüz. Elinizdeki modemin modelini bilmiyorum ama son birkaç yıl içerisinde aldıysanız genelde kablosuz modem veriyorlar. Modeminizin kablosuz özelliği olmadığından emin misiniz?
  34. T

ISO programı olarak ne kullanıyorsunuz

Daha önceleri Virtual Clone Drive kullanıyordum. Artık kullanmıyorum. Win7 Win8 direk bağlayabiliyor :)
  35. T

Seo Çalışması Yaptırmak İstiyoruz

Bu mesajınızda bir seo çalışması olabilir mi? :D
  36. T

32 bit mi 64 bit mi ?

http://ark.intel.com/tr/products/53452/Intel-Core-i5-2450M-Processor-(3M-Cache-up-to-3_10-GHz) adresinde işlemcinin 64 bit olduğu yazıyor. Yeni işlemcilerde 32 bit olma ihtimali çok düşük.
  37. T

USB'den Windows 8 Kurulumu

aquess1999 diske yazamıyor veya iso dosyanızda problem var ikisinide kontrol etmenizi söylüyor.
  38. T

Bıktıran bir hata ne yaptıysam olmadı

Antivirüs kullanıyormusunuz? Belki o etkiliyordur.
  39. T

Ekranda kare kare lekelenmeler oluyor

@jem7v maalesef çözümü bulamadım. İlk başlarda ekran görüntüsü alınca bende de görünmüyordu sonrasında ekran görüntüsünde de görünmeye başladı. Yüksek ihtimalle bir süre sonra sizde de aynısı olacak. Siz bir çözüm yolu bulabilirseniz bende öğrenmek isterim.
  40. T

Cihaz Programlama

Cihazlar ile iletişim genellikle TCP/IP veya Seri port üzerinden oluyor. İletişime geçmek istediğiniz cihaza göre protokoller değişebiliyor. Hatta sadece o cihaza özel protokol bile olabilir. Cihazla iletişeme geçmek değilde baştan bir cihaz tasarlayıp üzerinde kendi uygulamam koşsun...
  41. T

İnternet sağlayıcımı değiştirmeli miyim?

Suporonline uploadada akk uyguluyor. Dikkat edin yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın. Eğer uydunet varsa binanızda, uydunete geçin geri kalanının hepsi birbirinden beter.
  42. T

Fiber İnternet İle İndirme Süreleri

Bir gün sürse gene iyi Süperonline 50 gb akn koyuyor 20 Mbps'e. Buda bu hızla yaklaşık 5,5 saat hızın keyfini çıkarabileceğimizi gösteriyor :D Sonrasında Fiber internet oluyor sana kuş :) 1 mbit ile 10 yıl geriye gidip tüm ayı o hızda geçiriyorsun :)
  43. T

Fiber İnternet İle İndirme Süreleri

Peki kaç dakikada adil kullanımı doldurduğumuzuda hesaplayabiliyor musunuz?
  44. T

TTnet le aboneligimin bitmesine

Uydunet varsa uydunet geri kalanı aynı zaten.
  45. T

Asp.net 500 İnternal Server Hatasi Çözene kıyak geçicem.. :)

Msn kullanmıyorum. Hem forumdan yazarsan, ileride yine bu hatayla karşılaşan başkaları da faydalanmış olur.
  46. T

Asp.net 500 İnternal Server Hatasi Çözene kıyak geçicem.. :)

Sunucuda yerel olarak sayfaya istek yapıp ayrıntılı hatayı görmelisin veya logları incelemelisin veya ayrıntılı hata mesajlarını tüm dünyaya açıp uzaktan ayrıntılı hatayı görmelisin. Bu şekilde ne hatayı nede çözümünü bilebiliriz.
  47. T

C # proje ödevine yardım edebilirmisiniz

Probleminizin ne olduğunu anlamak için soruyorum. Aktif olduğunda değilde mesela bir düğmeye tıklayınca gridleri doldurabildiniz mi? Yoksa grid içerisinde hiç veri gösteremediniz mi?
  48. T

Medula sistemi hakkında yardım

İşlemleri medula sistemine gönderdiğin yeri bulabiliyor musun?
  49. T

Açıköğretim En Kolay 2 Yıllık Bölüm Hangisi?

Aöf murat yayınları gerçekten başarılı. Sınavlara son bir iki hafta çalışırsanız rahatlıkla geçebilirsiniz. Zaten soruların çoğu eski yıllarda çıkmış oluyor.
  50. T

Dosya Paylaşım Dini Yayılıyor

Her gün yarım saatte bir kopyala yapıştır yaparak ibadet etmeyi ihmal etmeyelim :D
  51. T

Türk Yapımı İşletim Sistemi: CSD İşletim Sistemi

Konu eski olsada Gerçek Yerli Malı İşletim Sistemi bu oluyor. Pardus falan hikaye.
  52. T

VB.Net Minimum Kod

O fonksiyonuda tekrar tekrar yazmak istemiyorsanız LinqToSql veya Entity Framework öğrenmeniz işlerinizi baya hızlandıracaktır.
  53. T

Windows 8 DVD Çalıştırmayacak!!!

Bilgisayarımda CD/DVD okuyucu yok. Gayet yerinde bir karar. DVD falan eskide kaldı artık. TTNET adam akıllı hizmet sunsa usb belleklere bile gerek yok.
  54. T

TTNET ADSL Maksimum Fatura Ücretinde Bir Sonraki Aya Devir Sorusu

79 tl ödeyip kurtulacaksınız.
  55. T

Jdownloader "Sabit diskte yazma yetkisi yok" Hatası Alıyorum ?

Harddiskiniz dolmuş olabilir mi?
  56. T

Akk ye son

DNS yöntemi başlarda işe yarıyordu ama TTNET onun önlemini aldı. Aslında DNS yönteminin işe yaraması hızın modem üzerinden yazılımsal olarak düşürüldüğünü gösteriyor. Belki modem yazılımı bir şekilde değiştirilirse AKN uygulamasından kaçabilirsiniz.
  57. T

Rusya'da 419 GB indiren kişi bir hafta tatil kazanacak

TTNET bu haberi iyi okumalı.
  58. T

KM Player Otomatik Alt Yazı Nası Yükleyebilirim?

Vlc'de aynı yeteneğe sahip.
  59. T

Asp 'de uzman kişilerden destek bekliyorum

Web config içerisinde aşağıdaki düzenlemeyi yaparsan düzelecektir. Yada Message QueryString'ini encode edip öyle gönderirsen oda problemini çözer.
  60. T

TTNET ADSL Nakil Ne Kadar Zormuş...

O sistem benim bildiğim Hazirandan beri bozuk :D Belki daha öncesi bile vardır :) Nakil işlemin 1 ayı geçebilir buna hazırlıklı ol. Vaktin varsa hızlandırmak için her gün bağlı bulunduğun Türk Telekom müdürlüğüne uğra. Aynı şeyler benimde başıma geldi talebin yok dediler, sistem çalışmıyor...
  61. T

Kuantum internet için ilk adım!

Hemen Adil Kullanım Noktası belirlenmeli yoksa TTNET'in altyapısı kaldırmaz falan problem olur sonra :D
  62. T

Edirne'den Kars'a tek hat hızlı tren geliyor

Tüm Türkiye Güney-Kuzey Doğu-Batı birbirine hızlı tren ile bağlanırsa gerçekten güzel olur. Otobüs gerçekten çekilmiyor. Uçak desen toplam sürede çoğu yerde otobüse yaklaşıyor.
  63. T

Kitap Yetişmezse Fotokopi Verilecek

70 milyonluk ülkede kitap yetiştirememek ne demek ya! O kadar matbaa var özel sektör ve devlet el ele verip hızlıca işlemleri tamamlamalı.
  64. T

Vergiden jetle kaçan işadamı

Uçak parası ödeyeceğin verginin yanında devede kulak kalıyorsa sende aynı yöntemi kullanabilirsin :D
  65. T

Ttnet netdisk kampanyasi !!!

İhtiyacı olanlar Skydrive kullanabilir 25 gb ücretsiz alan sağlıyor.
  66. T

Salam, sucuk ve sosiste de skandal!

Az çok tahminde bulunabilirsiniz eğer etin kilosu 25 liralarda geziyorsa kilosu 30-40 liradan aşağı satılan sucukların çoğu hilelidir. Hatta kilosu 30 lira olan sucuk ile 40 lira olan sucuğu karşılaştır 40 lira olan sucuğun yağ oranı daha azdır. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte :) Aslında...
  67. T

Nero alternatifi program?

Infra recorder işimi görüyor.
  68. T

C++ veya C# Hakkında Yardımlarınızı Rica Ediyorum

Uygulama geliştirme açısından hiç bir fark yok. Fark eklentilerde. Express sürümde eklenti kuramazsınız. Paralı sürümde eklenti kurabilirsin. Aslında C# ile uygulama geliştirmek için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Notepad ile yazıp csc.exe ile derleyip uygulama geliştirebilirsiniz...
  69. T

Windows phone almak ve kullanmak ve nerden alacağim...

Vodafone uzun süredir satışını yapıyor. http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/LG-Optimus-7.php?default_id=bireysel-LG-Optimus7
  70. T

C++ veya C# Hakkında Yardımlarınızı Rica Ediyorum

Visual Studio Express ücretsizdir. Bu araç ile C# yazabilirsiniz. C# C++'a göre daha kolaydır. O yüzden C# ile başlamanız faydanıza. İleride dilerseniz çok zorlanmadan C++'a geçebilirsiniz. C# üst seviye bir dildir. C++ ise daha alt seviyelerde çalışır. Yapmak istediğinizi herhangi bir dil ile...
  71. T

QT Framework hakkında fikri olan var mı?

Qt'yi Visual Studio ile kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?
  72. T

Winzip mi Winrar mı 7-Zip mi

.rar uzantılı dosyalar oluşturacağınıza Windows Xp ve sonrasının direk açabildiği .zip uzantılı dosyalar oluşturursanız çok daha fazla kesime hitap edebilirsiniz. Rar kullanmak zorunda olduğumuz yerlerde rahatça 7 Zip ile dosyaları zipleyebilirsiniz. Onun haricinde her yerde 7z çok daha iyi.
  73. T

Ücretsiz FTP programı var mı?

Birçok ftp istemcisini aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz. http://tr.wikipedia.org/wiki/FTP_istemcileri_kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1 Filezilla candır.
  74. T

Battlefield 3: Operation Red Alert!

Özlemişiz Red Alert'i :)
  75. T

QT Framework hakkında fikri olan var mı?

Sanırım WinRT kullanarak C# ile native uygulamalar yazabiliyorsunuz...
  76. T

Yandex Metrica mı yoksa Google Analytics mi?

Sms ile site durumunu bildirmesi bile tek başına Yandexi seçmeye yeter :) Son baktığımda .Net ve Silverlight sürümleri Google'da yoktu. Hızlı bakışta Yandex'te bunların olduğunu gördüm. Türkiye sonunda adamakıllı hizmet almaya başladı. Yandex'i bu konuda tebrik etmek gerekir. Maps ürününde...
  77. T

TTNET'i Şikayet Etme Kampanyası! (BTK Tüketici Şikayet Formu)

TTNET ücretsiz hediye ettiğini söylediği ek servisler, tabiki ücretsiz değil adsl hizmeti haricinde verilen wifi dakikalar, ttnet müzik, netdisk vb hizmetler TTNET'in maliyetlerini haliyle son kullanıcıya sunulan paketin ücretini artırıyor. Sadece TTNET ile alakalı bir durum değil bu. Diğer...
  78. T

Nano Sim Tasarımı Tartışmaları Sürüyor

Sim karta gerek var mı bence bu sorgulanmalı.
  79. T

TTnet adil kullanım uyarısı aldım

550gb yi geçtim bu gün benim hızıda düşürdüler. Bağlantıyı koparıp tekrar bağlanınca hız eski haline dönüyor ama birkaç dakika geçmeden tekrar hızı düşürüyorlar. 1 Mbit hızlı internet hayırlı olsun. Bu hıza alışacağız artık :D Nisan'da herhalde 50 gb yi aşar aşmaz uygularlar kotayı :S
  80. T

Düşenler modemi resetleyip tekrar bağlanmayı deniyorlar mı? Hız artışını tekrar sağlayabiliyor musunuz?
  81. T

Hızı düşen arkadaşlar kaç gb download yaptıktan sonra hızınız düştü birde lokasyon belirtebilirmisiniz?
  82. T

Host ve domain aldım ancak kurulum aşamasını bilmiyorum [yardım]

http://filezilla-project.org/ adresinden ftp yazılımını indirebilirsiniz. http://2yazar.com/filezilla-nasil-kullanilir.html adresinden nasıl kullanacağını öğrenebilirsiniz. Httpdocs klasörüne zip dosyasından çıkanları atın mutlaka içerisinde .htm .html uzantılı bir dosya olması lazım.
  83. T

Host ve domain aldım ancak kurulum aşamasını bilmiyorum [yardım]

Zip dosyasının içeriğini çıkar sonra çıkan dosyaları ftp yazılımı ile sitene at. Sitene wordpress kur. Sonrasında istediğin temaları kolayca sitene ekleyebilir veya değiştirebilirsin. Wordpress kurulumu çeşitli yerlerde bolca anlatılıyor. Hatta sana panel falan vermişlerse orda bile otomatik...
  84. T

Windows 7yi windows 8 yapmak için format ve driver gerek

Eğer Windows 8 iso dosyasına sahipsen http://wudt.codeplex.com/ adresinden uygulamayı indirip basitçe usb'den kurulum yapabilirsin. Windows 7 driver'ları genellikle Windows 8 ile uyumlu.
  85. T

PHP Çok Acil Yardım

Daha önce hiç programlama yapmadıysanız https://www.acikakademi.com/ adresinden ücretsiz kurs almanızı tavsiye ederim. Sonrasında dilerseniz Asp.Net ile devam edersiniz dilerseniz Php'ye geçiş yapabilirsiniz.
  86. T

C# Derleme Sonrası Tuhaf Durum

Öyleyse ilk aklıma gelen derlerken bazı parametreleri eksik veya yanlış gönderiyorsun.
  87. T

C# Derleme Sonrası Tuhaf Durum

Gerçekten ilginç :) Visual Studio Express ile denediğinde de aynı problem oluşuyor mu?
  88. T

Yeni Xbox'ta Disk Okuyucu Yok

Sony Bluray teknolojisinin önünü kesmemek adına belki PS4'te disk okuyucu kullanabilir.
  89. T

Fiber interneti tartışıyoruz!

Adsl 8'e kadar limitsiz kullanıyorum AKN var ama uygulanmıyor. Öncelikle uygulanıp uygulanmadığını tespit edin uygulandıktan sonra kullanıcılarıza kota koyarsınız.
  90. T

Örümcek Ağı Ormanı Avustralya'yı Sardı

Bazı bilim adamları örümcek ağından çeşitli işler yapıyorlar. Gitsinler tüm ağları toplasınlar :D Labarotuvar ortamında yetiştirebileceklerinden çok daha fazlası var :)
  91. T

Chrome Hacklendi

Çok garip hepimiz güvenli olduğu için Chrome kullanıyoruz ama onda bile hackerlar tam yetkiyle kod çalıştırabiliyorlar.
  92. T

Linux İle ilgili Bir Sorum Olacak

Silverlight ile yazılan uygulama son sürüm Silverlight kullanırsa Moonlight o uygulamayı çalıştıramaz. Yada bazı hatalar alman mümkün. http://www.mono-project.com/MoonlightRoadmap adresinde şuanki sürümün silverlight 2.0 desteği verdiğini söylüyor. Son Silverlight sürümünün 5 olduğunu...
  93. T

Beyler Okul Bırakma yardım

Ailene okulun vakit kaybı olduğunu biran önce hayata atılmak istediğini söyleyebilirsin. Okulu bıraktıktan sonra neler yapacağınıda ailene anlatırsan belki anlayışla karşılarlar. Sadece yabancı dil işe yaramaz. Daha farklı bir şeyler yapmalısın. Okulu bırakmasan daha iyi tabi ama genede sen...
  94. T

Sony Windows Phone 8'li Telefon Çıkarabilir

Firmalar fanboy'lar gibi düşünmüyor. Çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapmaktan çekinmiyorlar.
  95. T

Antivirüs Sitelerine Girmiyor

Hijackthis indirmeyi denedin mi? Yada çalışan cd indirip onunla bilgisayarını açıp sonrasında virüs taraması yapabilirsin.
  96. T

Ram kullanımı arttırmak

Microsoft anlatmış bir şeyler :) http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-vista/Change-the-size-of-virtual-memory
  97. T

Windows 8 Consumer Preview kullanıma sunuldu

Program kapatma olayı gerçekten gıcık olmuş. Alt+F4 ile metro uygulamalarını kapatabilirsin.
  98. T

Ram kullanımı arttırmak

Sanal belleği kapat. Bilgisayarını yeniden başlat. Çalışan tüm uygulamalar son hızla fiziksel bellek üzerinden çalışırlar. İstediğin eğer buysa. Windows uzun süre kullanmadığın işlemleri sanal belleğe yani hdd'de yazar buda uygulamalar arasında geçişte azda olsa yavaşlamasına sebep olabilir...
  99. T

Film indir Dizi indir hemde HD indir TTNET Ceza Reklamı

Reklam güzelde Adil Kullanım Noktası ne olacak :) HD film deyince tek film 30-40 gb'den başlıyor :D Ayda bir filmmi izleyecekmişiz? Kotalı paketleri hiç söylemiyorum bile. Düzenleme: Eleştirirken hakkınıda yememek lazım AKN uygulamıyorlar 8 limitsiz adsl paketinde. Fiberdede öyle olursa süper olur.
  100. T

İşte dijital kabir!

Dokunmatik mezar istiyoruz :D
  101. T

Windows 8 İndir! Denemeye Hemen Başla

Kullandığın programların desteğini, o programların geliştiricilerinden almalısın. Daha betası bile çıkmayan bir işletim sistemine destek verirler mi bilmem :)
  102. T

Windows 8 İndir! Denemeye Hemen Başla

Seçebilirsin. Diğer diske kurulum yapman yeterli başka bir şey yapmana gerek yok.
  103. T

Windows 8 Consumer Preview kullanıma sunuldu

Bende Win 7'deki gibi kurulum seçenekleri çıktı. Win 7 kullanırken win8 için yeni bir bölüm oluşturmuştum direk oraya kurdum. O kısmı atlamış olabilir misin?
  104. T

C#'ı anlayamıyorum

Taslak dediğin şey algoritma mı? Algoritma nedir nasıl yazılır bilmiyorsan C# anlamaman normal. https://www.acikakademi.com/ adresinde algoritma ve C# anlatılıyor istersen göz at. Temelleri iyi atmazsan ileride çok sıkıntı çekersin.
  105. T

Ankaralı Mucit Helal Diş Macunu Üretti

"Qnet", "çok katlı pazarlama" saadet zinciri değil mi bu?
  106. T

Kinect, Bankacılığa Da El Attı

Video olsaydı izlerdik :)
  107. T

Internet Tarifem Bitiyor(Yeni Tarife Önerileriniz)

Fiber yoksa diğer firmalarda aynı hat üzerinden hizmet vereceğinden aynı tarifeyi kampanyalı olarak tekrar almak en iyisi.
  108. T

Herkese en az 24 Megabit internet geliyor!

http://www.ttnet.com.tr/web/532-2711-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_fibernet/kisaca sayfasında Altyapısı ve Koşulları Uygun Olan TTNET Müşterilerimizin FİBERNET Paketlerine Taşınması bağlantısına tıklarsanız mevcut abonelerin geçeceği fiber bağlantıların fiyatlarını görebilirsiniz...
  109. T

TTNet Sen Nakil Etmezsen Ben Kendimi Nakil Edeceğim.

Benzer olaylar benimde başıma geldi. TTNET nakil işini beceremiyor. Sistem çalışmıyor diye banada demişlerdi. Nasıl bir sistemse artık aylardır çalışmıyor :) Bu tip aksaklıklar TTNET'e yakışmıyor. Vaktin varsa bağlantı gelene kadar her gün bağlı bulunduğun TTNET müdürlüğüne git. Faydası oluyor.
  110. T

Dinamik disk avantaj mı dezavantaj mı ?

Dinamik disk ile veri kaybı yaşadık ama temel disk'te böyle bir durum olmadı. Evet dinamik disk daha gelişmiş ama ihtiyacın yoksa kullanma. Problem olduğunda verileri kurtarma işlemi sıkıntılı.
  111. T

Fiber interneti tartışıyoruz!

Adil kullanım olayı olmasa çok iyi olur. Upload hızının artmış olması yeterli olmasada güzel bir gelişme.
  112. T

Google'ın 1 Gbps İnterneti Gecikiyor

Google'a ücretsiz vermek yakışır :D Sonuçta kimin hangi sitelere girdiğini, hangi dosyayı indirdiğini vb tüm alışkanlıklarını takip edip ona göre lokasyon bazlı özel reklamlarını gösterebilecek.
  113. T

Megaupload Kapandı ve Sahibi Gözaltında!

Korsandan asıl parayı kazananlar site sahipleri. Herkes biliyor o sitelerde korsan içerik barındığını. Dosyayı yükleyen kadar site sahibide suçlu. Siteyi kapatmaları kötü olmuş.
  114. T

Microsoft, Android Patentinden Kazanıyor

Herhalde her androidli cihaz satıldığında Microsoft Google'dan fazla seviniyordur :D
  115. T

Açık Akademi nedir, fırsatları neler?

Çok güzel bir uygulama. Hemen kayıt oldum.
  116. T

C#Ödevime Yardım Edin!!!

Proje halinde gönderiyorum :) Bende tüm karakterleri sayıp ekrana basıyor. https://rapidshare.com/files/3558013247/KarakterSayısı.zip
  117. T

C#Ödevime Yardım Edin!!!

Bak bakalım böyle oluyor mu? foreach (var karakter in (from k in "ddddabbccc".ToCharArray() group k by k into grup orderby grup.Key select new { KarakterAdı = grup.Key...
  118. T

Corsair Voyager GT 32 GB Test

200 liralık fiyatı haricinde gayet hoş bir ürün :)
  119. T

Achievment'lar Visual Studio'ya Sıçradı

Çok iyi Visual Studio'nun desteklediği tüm platformlara bekliyoruz :)
  120. T

Windows 7 32-bit için 64 GB a kadar RAM Desteği

Bu söylediğiniz Physical Address Extension (PAE) oluyor. Bu programda anladığım kadarıyla bu özelliği etkinleştiriyor. Aşağıdaki adreste MS nasıl etkinleştirileceğini anlatmış. Ayrıca donanımın bir özelliği imiş. Yani her donanımda çalışmayabilir...
  121. T

LeechTurk.Com Davetiye Dağıtımı

GizemliAnonim davetiye için teşekkürler.
  122. T

Fatih projesinin şartnamesinde bilinmeyenler!

Android açık kaynaklı değil miydi? Özgürlük vadetmiyor muydu? Çok garipsedim. Google açık kaynak geliştirdiği bir işletim sisteminin kullanım hakkını nasıl vermez ki? Şartnamenin ağır oluşundan birilerini gösterdiği belliydi. Demek ki o gösterdiği firma, yerli firma değilmiş. Şartname yerli...
  123. T

Where şartında çoklu değer karşılaştırma

İkinci sorguna bir where daha ekleyip sorguladığın tüm kodların tablonda gerçekten olup olmadığını kontrol etmen gerekir. SELECT GRUP FROM TBL_KODLAR WHERE KOD IN('R1','R8','R3') and (select COUNT(*) from TBL_KODLAR where KOD in ('R1','R8','R3'))=3 GROUP BY GRUP Ben sayıları 3 mü diye baktım...
  124. T

Superonline Fiber 260 bin Aboneye Ulaşıyor

Siz kullanıyor musunuz? Kotayı gerçekten uyguladıklarına emin misiniz? Yanlış anlamayın emin olmak istiyorum. Bazı kişiler kota uygulamasının yapılmadığını söylemişti. TTNET'de ne vaad ediyorsa onu veriyor. 8 mbit'e kadar diyor hattının elverdiğince o hızı sana veriyor. Zaten "'e kadar"...
  125. T

Davetiye İsteme Şablonu

Teşekkürler.
  126. T

Numara Taşımada ki Gerçek İstatistikler

Reklam güzel olmuş :)
  127. T

Davetiye İsteme Şablonu

Çok teşekkürler.
  128. T

Davetiye İsteme Şablonu

Davetiye istenen site: LeechTurk ve/veya hd içerik indirebileceğim kaliteli sitelerden gönderirseniz sevinirim. Upload/download hızını gösteren speedtest sonuçları: Torrent indirmek için kullandığım vpsten. Referans gösterilecek 2 site: uTorrent İstatistik Sayfası : Davetiye gönderecek kişi...
  129. T

X264-bb.com Davetiyeleri

Özel mesaj ile gönderdim teşekkürler.
  130. T

X264-bb.com Davetiyeleri

Bir tane alabilir miyim?
  131. T

C# Dilinde Acil Yardım Bilenler Lütfen Yardım Edin!!!!!!!

Yapamadığın kısmı anlamadım. Eşkenar üçgen için gerekli kodları yazmışsın zaten. Diğerleri içinde kopyala yapıştır yapabilirsin. Sadece alanı hesaplayan kısmı değiştireceksin. Takıldığın yeri söylersen daha hızlı yardımcı olabiliriz.
  132. T

İnternette Atatürk'e Hakaret, suç mu değil mi?

Güvenli internette olduğu gibi gene bazı arkadaşlar yanlış anlıyorlar, yanlış şeye tepki veriyorlar. Haberden benim anladığım, katalog suçlarda değişikliğe gidecekler buna Atatürk'e hakaret'de dahil. Atatürk'e hakaret eğer evrensel suç kabul edilmiyorsa (ki edilmiyor) bu maddeyi katalog suçlar...
  133. T

Windows 7 Kurulum Hatası

İşlemcinin 64 bit ile uyumlu olmadığını söylüyor. 32 bit Windows 7 kurman gerekiyor.
  134. T

Google Chrome Tarayıcılara Reklam Geldi

Chrome'un reklamsız sürümünü açık kaynak camiasından en kısa zamanda bekliyoruz :)
  135. T

Nüfus Cüzdanı Tarih Oluyor

Sırf bu yüzden kimliğimi Cüzdanda taşımıyorum ehliyetle dolaşıyorum. Yeni yaptıkları kredi kartı boyutlarında.
  136. T

En hızlı,en ucuz,en sorunsuz limitsiz internet kampanyası

TTNET 8 mbit limitsiz şu an en ideali.
  137. T

Bedava Office 2010 Fırsatı

İçinde birde Power Point olsaydı muhteşem olurdu. Bu haliylede iyi. Microsoft'tan ücretsiz işletim sistemide bekliyoruz :)
  138. T

Microsoft Yarışma Düzenliyor

Çok güzel, bakalım Kinect ile neler neler yapacaklar..
  139. T

İnternette Yeni Dönem Başlıyor

Uydurduğum bir habere göre shiftdelete.net sitesinde bu uygulamaya karşı çıkan kişiler olduğundan bu sitede sansürlenecekmiş :) Sansürün tüm kullanıcıları etkileyeceği belirtiliyor.
  140. T

Fiziksel testleri gerekli ekipmanları temin edemediğim için yapamadım ama daha farklı bir durum tespit ettim. Daha önceki denemelerimde ekran görüntüsü aldığımda bu kareler gözükmüyordu. Şimdi hem Windows 7'nin başlat çubuğunda üzerine gelince çıkan küçük ekranda gözüküyorlar hemde print screen...
  141. T

Telefonla çay demleme makinası

Helal olsun. Pratik Türk Zekası dedikleri bu olsa gerek :) Bulaşıkları yıkama olayını çözseydi daha iyi olurdu :D Onuda başka birinden bekliyoruz artık :)
  142. T

GoDaddy 1$ Domain Promosyon Kodları

Sanal kredi kartı Paypal vb yöntemler kullanabilirsin.
  143. T

İnternet Filtresine İptal Davası Açıldı

Amaçları farklı yüksek ihtimalle.
  144. T

Benimde aklıma ilk bu geldi driveri devamlı güncelliyorum şuan zaten son sürüm ama düzelmedi :( Anladım bir deneyeyim bakalım nasıl olacak. Monitörü analog kabloyla bağlayınca o karelerin çoğu yanıp yanıp sönüyor sonra kayboluyor, bazıları kalıyor. Dvi kablo ile bağlayınca ortaya çıkan tüm...
  145. T

Face Unlock Kandırılabiliyor

Yüz tanıma sistemlerinin genel problemi :) Çözümü var diye biliyorum. Çözüm uygulandığında karşıdaki nesne 3 boyutlu olmadığı sürece kanmıyor. Bu durumdada adamın birebir heykelini yapar karşısına koyarsan kanıyor :D Retina veya canlı damar tanıma olmadıkça kolay kolay güvenli bir sistem...
  146. T

Hayır ekranın her yerinde oluyor. Rasgele olabiliyor. Ölü noktaya benzemiyor. Karelerin olduğu bölgeye tıklayınca düzeliyor. Yada pencereyi simge dumuna küçültüp geri büyüttüğümde düzeliyor.
  147. T

Merhaba, Resimlerde görüldüğü üzere ekranımda kare kare değişik renkler içeren bozulmalar ortaya çıkıyor. Bu tip problemle daha önce karşılaştınız mı? Nasıl çözebilirim. Pencereyi aşağı indirip tekrar tam ekran yaptığımda kareler gidiyor. Veya karelerin olduğu yere tıklayıncada kayboluyor...
  148. T

2 Adımda Banka Hack!

Hack sadece bilgisayarda yapılmaz. Eğer ütüyle kıyafetlerini ütülemiyor, yumurta yapıyorsan buda bir hacktir :)
  149. T

Üye alımı kapanmalı!

Tc kimlik no ile yaş kontrolüde yapılabiliyor. Yeni üyeler belli bir mesaj sayısına ulaşmadan başlık açamaması fikri bana göre iyi değil. Şu şekilde yapılabilir yeni üyelerin ilk açtığı 3 konu onaylanmadan açılmaz. Onaylanmadan açılmayan konu sayısıda üyenin yaşına ters orantılı olarak artar :)
  150. T

Internet bozuluyor

Eğer modemin kaldırmıyorsa servise göndermen bir şey değiştirmez. Modemde bazı bilgi sayfaları bulunur kullanılan ram miktarı vb. O değerleri kontrol et eğer modemi ilk açtığında kaynaklar az kullanılıyor belli bir süre sonra tüm kaynaklar tükeniyorsa daha kaliteli bir modem almaktan başka çaren...
  151. T

Pardon Bir Dakika Bakar mısınız? ( Leyla ile Mecnun )

Bundan daha doğal bir şey olamazdı herhalde :D Arabada İskender varsa o arabayı mutlaka birileri iter :)
  152. T

Internet bozuluyor

Modeminiz o kadar bağlantıyı kaldıramıyor kilitleniyor. O yüzden internetiniz önce yavaşlıyor sonra kopuyor. Ya yeni bir modem almalısınız yada modeminizi bridge moda çevirip bilgisayarınızı modem olarak kullanmalısınız. Bendede aynı problem emule kullanırken oluyordu. Şimdi modemi Bridge moda...
  153. T

C# programını nerden indirebilirim tam link verir misiniz ?

C# ile uygulama geliştirebileceğin VISUAL C# 2010 EXPRESS uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ücretsiz indirebilirsin http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2010-editions/visual-csharp-express
  154. T

Gmail verileri internetsiz

Outlook?
  155. T

ATM'den parayla birlikte yılan da çıktı!

Yazık hayvana. Hayvan sıkışmış sanki oraya.
  156. T

Redilon CMS v2.1

Güzel Cms ellerinize sağlık. Mvc kullansaydınız daha iyi olurdu.
  157. T

Teknolojiyle fazla ilgilenirsen sıyırırsın!

Yazık oluyor ülkeye, gerçekten yazık oluyor. Sanayi devrimini kaçırdık şimdi aynı şey bilişimde olacak. Bakanımızın tabiki herşeyi bilmesi beklenemez ama sadece bu işlerle ilgilenecek ayrı bir bakanlık gayet güzel kurulabilir. Avrupa birliğine girmekten, kendi otomobilimizi üretmekten çok daha...
  158. T

İnci Sözlük Satıldı!

Yeni yönetim küfürü yasaklasın :P
  159. T

C# nasıl ayırırım?

Kod biraz iğrenç ama idare edersin artık :) var aa = "55+2*(135/5)-4".Replace("+", " + ").Replace("*", " * ").Replace("/", " / ").Replace("-", " - ").Replace("(", " ( ").Replace(")", " ) ").Split(new char[] { ' ' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries); foreach (var item in aa)...
  160. T

WP7'li Nokia'lar Az Sayıda Ülkede Çıkacak

Her zamanki gibi Türkiye'de çıkmayacak :) (Tahmin)
  161. T

Adsl Nakil Saçmalığı

Bende şehirler arası taşıttığımda 1 aya yakın beklemiştim. TTNET veya Türk Telekom acil kendine çeki düzen vermeli. Anladığım kadarıyla fazla büyüyen her firmanın başına geliyor bu olay. Hantallıktan kendilerini koruyamıyorlar.
  162. T

Yeni Gmail Videosu İzleyenleri Etkiliyor

Gmail arayüzü ve gelen e-posta'ların gelme hızı baya düşmüştü. Yenileme yaparak iyi ederler. Basitlik ve hız olarak yandex çok daha iyi.
  163. T

SecureBoot'a Karşı Duruyoruz!

Bu tip şeyler çokça suistimal ediliyor diye düşünüyorum. Genelde konunun içeriğini bilmeyen insanlar inanıp, sanki kıyamet kopuyormuş havası yaratıyorlar. SecureBoot denilen sistem kullanıcı istediğinde biosa girip anında kapatabildiği bir özellik. Yani kimsenin bu bilgisayarda sadece...
  164. T

1 haftadır Tivibu arıza kaydı alındı ama...

:) Normalde öyle olması gerekir tabi. Ben sadece alternatif birşeyler deneyebilir diye söyledim. Benim hattımda nakil oldu, arıza kaydı bıraktım ama geri dönüş olmadı. Tam bir daha kontrol edip arıza kaydı bırakayım derken ttnet tek şifre ile giriş yapabildiğimi gördüm.
  165. T

1 haftadır Tivibu arıza kaydı alındı ama...

Aynı problem bendede var. Parasını ödüyoruz ama hizmet alamıyoruz. ---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:05 ---------- Düzeltme: Tivibu yeni güncelleme yayınlamış bu güncelleme ile ttnet tek şifre kullanarak tivibu hizmetine bağlanabiliyorsun. Ben denedim girdi...
  166. T

Gizli Kamera ?

Ücretsiz bol özellikli :) http://www.yawcam.com/
  167. T

Stallman, Jobs'ın Öldüğüne Sevindi!

Başlık tahrik edici olmuş. Öldüğüne değil gittiğine seviniyorum demiş. Tabi yeni ölmüş birinin arkasından bu şekilde söylemekte yakışmamış.
  168. T

Sql Server Tablo Adlarına ASP.Net de Nasıl Erişilir?

Tablo isimlerini aşağıdaki sql cümlesiyle alabilirsin. select * from sys.tables
  169. T

Microsoft Chrome u Sildi...!

Bende problem olmadı. Herhalde yanlış güncellemeyi direk atladım :)
  170. T

Visual Studio 2010 içindeki SQL Server 2008'i kullanma

Aşağıdaki bağlantıdan indirip kurabilirsiniz. http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=22985 SQLManagementStudio_x64_ENU.exe 163.0 MB CONTINUE SQLManagementStudio_x86_ENU.exe 154.0 MB
  171. T

Sizce en uygun İnternet tarifesi hangisi?

1gb internet en ucuz avea ve ttnet mobilde (9 tl). 4 gb internet en ucuz ttnet mobilde (29 tl).
  172. T

Samsung da Telif Parası Ödeyecek

Ne olacak Android Google tarafından ücretsiz dağıtılsa da lisans paralarını Microsoft toplayacak :)
  173. T

Microsoft'tan Güzel Haberler Var!

Vodafone halihazırda Windows Phone 7 satışı yapıyor http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/LG-Optimus-7-kampanyasi.php Microsoft Türkiye'nin bahsettiği farklı bir şey mi acaba?
  174. T

Windows 8'i İndirin, Deneyin!

Sizdede yavaş mı indiriyor ortalama 35kb hızla download ediyor.
  175. T

Çocuklar Hayatı F Klavye İle Öğrenecek

İngilizceye en uygun klavye dvorak programcılar genelde kodları ingilizce yazdıkları için öneriyorlar. Bende programcıyım, F klavye kullanıyorum Q klavyeden bin kat daha iyi. Q klavye özellikle yavaş yazılması için tasarlanmış. http://tr.wikipedia.org/wiki/Q_klavye Düzen değiştirmek zor diyen...
  176. T

Facebook İçin Chat Programı

Bu tip istemcilerin en büyük problemi eğer karşıdaki offline ise yazdıklarını gönderememesi, halbuki web tabanlı resmi chat uygulamasında karşındaki offline olsa bile mesaj gönderebiliyorsun. Sırf bu yüzden resmi istemci haricindeki istemcileri kullanamıyorum.
  177. T

Firefox 64-bit Oluyor

Nightly değilde stabil sürüm bekliyoruz. Stabil sürüm yayınlanmadan kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor. Evet birde böyle bir durum var. Flash 64 bit final sürümünü bir türlü yayınlayamadı.
  178. T

Firefox 64-bit Oluyor

6.0 geldi ama resmi 64 bit desteğini hala göremedik. Görebilen varsa söylerse bizde kullanabiliriz.
  179. T

Flash Disk'i NTFS Olarak Bicimlendirme Bir türlü Olmadı Her Şeyi Denedim Yardım

Verdiğim programda senin hiçbir şey yapmana gerek yok. Sadece iso dosyasını seçeceksin sonra usb yi seçeceksin gerisini kendisi halledecek. Vista/Windows 7 işletim sistemlerinde administrator olarak çalıştırmayı unutma.
  180. T

Flash Disk'i NTFS Olarak Bicimlendirme Bir türlü Olmadı Her Şeyi Denedim Yardım

Usb aygıtının üzerine ters tıkla özellikler de donanım sekmesine gel, usb aygıtını seç, özellikler düğmesine tıkla, ilkeler sekmesine gel, Performans için en iyi duruma getir de. Sonrasında ters tıklayıp biçimlendir dediğinde ntfs i göreceksin. Orada ayırma birim boyutu en fazla 4k büyük...
  181. T

Microsoft'tan Samsung'a Darbe!

Vay be! Microsoft bu gün dükkanı kapatsa hiç bir yeni yazılım üretmese patent gelirleriyle 200 yıl daha yaşar diyorlardıda inanmıyordum :huh: Adamların kendileri çalışmaları gerekmiyor en büyük rakiplerinden bile para koparmasını biliyorlar.
  182. T

Delphi Derleyicisnde Pascal Kullanmak?

Free Pascal denedin mi?
  183. T

Şok İndirimleri Sakın Kaçırmayın!

İndirim yapacağına "Çıkışa Hazır" şeklinde etiketlediği ürünleri kargoya verse çok daha makbule geçecek :)
  184. T

Microsoft SkyDrive Güncellendi

Yedekleme için birebir. 25 gb gerçekten iyi bir rakam.
  185. T

Dvi ve Vga aynı anda kullanılmalı mı ?

Tek monitörün varsa sadece dvi bağlaman yeterli.
  186. T

Arabalarda Otomatik Pilot Dönemi

Google'inda buna benzer bir projesi vardı. Hatasız program olmayacağından olaya temkinli yaklaşmakta fayda var.
  187. T

Google.com.tr'nin Görünümü Değişti!

Bendede değişiklik yok. Sanki Firefox saçmalamış :)
  188. T

Hangi Klavyenin Tuşlarına Basalım?

Eğer F klavye değilse diğer özelliklerinin önemi yok. Bir ara üzerinde tuşlar yazılı olmayan profesyonel bir klavye tanıtmıştınız. O tip klavyeler olursa daha iyi olur.
  189. T

Orta seviye performans kasası tavsiyeleriniz?

Benim seçimim aşağıdaki gibi, siz ne önerirsiniz? Bilgisayardaki amacım Visual Studio 2010 ile uygulamalar geliştirmek. Proje büyüdükçe ram ihtiyacım artıyor kullandığım eklentiler ise işlemci kullanımını artırıyor. O yüzden alt seviye bir i7 işlemci seçtim. Anakart 6x4gb ram desteği olduğundan...
  190. T

Windows Güncelleme Yapmak Faydalı mı ?

Windows Xp Service Pack 3 ile ciddi performans artışları oldu. Güncelleştirmeler sadece stabilite için değil aynı zamanda performans artışları içinde olabilir. O yüzden güncelleştermeleri yüklemek her zaman için faydalıdır.
  191. T

5 Gündür İnternet Kesik

İnternetim sonunda geldi. Umarım bir daha başıma böyle birşey gelmez.
  192. T

5 Gündür İnternet Kesik

2-3 ay boyunca internetin gelmedi mi?Cuma günü yani dün yeni kartı takmışlar. Dsl ışığım artık devamlı yanıyor. Ama hala internet yok. 444 0 375 "size daha iyi hizmet verebilmek için genel bir bakım çalışması yapılmaktadır" demeye devam ediyor. Sanırım çözüm ümitleri pazartesiye kaldı...
  193. T

5 Gündür İnternet Kesik

@rohirrim olmayacağını söyleseler taşınacağım. Her konuşmamda olacağını söylüyorlar. @netci santral ile alakalı olduğunu ben değil direk sorumlu Telekom Müdürlüğü diyor. Başka modemim yok ama diğer söymediklerini denedim olmuyor :( Evet fatura kabarıyor ama yeterki gelsin modundayım şu an. 6...
  194. T

5 Gündür İnternet Kesik

Evet mobil internette olmasa insan kafayı yer. Benim telefon 3g'yi desteklemiyor mecbur 56k bağlantıya talim ediyoruz. Gerçekten zor bir durum. Allah kimseyi internetsiz bırakmasın.
  195. T

5 Gündür İnternet Kesik

Tavsiye için teşekkürler en az 4-5 defa arıyorum :( @vladislav Gerçekten zor durumdayım. Sağolasın.
  196. T

5 Gündür İnternet Kesik

Merhabalar, 10.06.2011 tarihinde (Cuma) santralde bir kart yanmış. Pazartesi bir ekip gelip çalışma yaptı. Çalışma sonucu yarım saat civarında modemimde DSL ışığı yandı. Sonra geri söndü. Şuan internet yok. Ne zaman geleceğide belli değil. Umarım yetkililer kısa en zamanda soruna çözüm...
  197. T

SDN Soruyor, Microsoft Cevaplıyor: Windows Phone'un Türkiye Macerası

Phone 7 almak istiyoruz ama maalesef Türkiye/Türkçe desteği vermemesi isteklerimizi ertelememize sebebiyet veriyor.
  198. T

Web Programlama yol planı

Expression Web'i öneririm. Web Matrix'i duymuş muydun? Onuda bir araştır istersen. Başlangıç için fazlasıyla işini görür. Hemde kafan karışmamış olur. Sonrasında ihtiyacına göre Visual Studio'ya geçiş yapabilirsin.
  199. T

Türk Telekom'a sorduk: Herkese 100 Megabit Ne Zaman?

Upload hızı 1 mbit olduğu sürece isterlerse gbit hat versinler bir işe yaramaz. Türkiye'nin artık internet teknolojilerini tüketen değilde üreten konuma geçebilmesi için upload hızlarının acilen artırılması gerekmekte. En azından ülke içinde upload hızları artırılsa, bu bile büyük bir...
  200. T

15 büyükşehir daha geliyor

Haberde ismi geçmemiş ama Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'ninde nüfusu 400 binin üzerinde. Zamanında il yaptı Osmaniyeyi şimdide büyük şehir yapmayamı çalışıyor :S
  201. T

Gmail'de Büyük Fiyasko!

Teknoloji dünyasında hiçbir firmaya güvenilemeyecek mi? Umarım kayıp e-posta ve adres defterlerini geri getirebilirler.
  202. T

2GB Flash Bellek Nasıl Olduysa 33MB Oldu. Yardım Lütfen...

http://hddguru.com/software/2007.07.20-HDD-Capacity-Restore-Tool/ adresinde bulunan http://hdd-tools.com/products/cr/download/crsetup.exe uygulamasını deneyebilirsin. Bu araçla 32mb gören 2 tb'lik birçok harddiski düzelttim. Umarım senin işinede yarar.
  203. T

Wikileaks Tatbikatı!

Linux'dada bir sürü açıklar çıkıyor. Linux'dada kritik açıklar çıkıyor. Tam güvenli sistem yoktur. Hepsini insanlar yaptı. Son olarak hatasız kul olmaz :)
  204. T

VLC media player 1.1.6

Oynamatadığı dosya yok gibi. Codec problemi diye bir problem yaşamıyorsunuz. "It plays everything!" ;) http://www.videolan.org/vlc/skins.php adresinden hoşunuza giden temaları indirip kullanabilirsiniz.
  205. T

Resmin Etrafını Nasıl Yuvarlak Kesebilirim...

Yuvarlak kesemezsin tüm resimler dörtgen olmak zorunda. Ama yuvarlak kesmek istediğin kısımları transparan yapabilirsin. Bu sayede yuvarlakmış gibi gözükür.
  206. T

Developer Express v2010 vol 2'indirip bilgisayarıma kurdum bilgisi olan

Projene eklediğin referansa ters tıkla properties de. Orada Copy Local var eğer onu seçersen bin klasörüne o dll'leride atar.
  207. T

C++ Program Geliştirme

C++ bilmem ama eğer yukarıdaki kod çalışıyorsa aşağıdaki gibi olmalı. string yazi; yazi=this->text->Text System::Convert::ToInt32 bana daha çok .Net koduymuş gibi geldi. Çok tanıdık geldi :) C++ ile managed uygulamamı geliştiriyorsun?
  208. T

Delphiden C# veya C++ Geçiş

Delphi'den sonra c++ saç baş yolduruyor :) C#'ı tavsiye ederim. C# ile istediğin her platforma (framework'ün çalıştığı) uygulama yazabilirsin. Web, Windows, Mac, Linux, Mobil, Embedded vs. Belki birçoğunu C++ ilede yapabilirsin ama ne bileyim C# tarafında o kadar kolaylık varken C++ ile kasmak...
  209. T

Mysql yedeklemek ve uygulamaya başka bilgisayardan ulaşmak..

Konu dışı ama; "Proğram" diye bir kelime yok "Program" diye bir kelime var :yes:
  210. T

Visula Studio ve SQL

Tüm programlar içerisinde "Microsoft Sql Server 2008" varsa kurulmuştur. Tekrar kurman bir sıkıntı oluşturmaz ama boşunada kurmamak lazım sonuçta en azından diskte yer kaplayacaktır. Kurulum esnasında zaten varolan instence'ları gösterecektir sana. Evet hepsini içereni "Database with...
  211. T

Visula Studio ve SQL

Sql server kurunca Visual Studio kuruyor ama Visual Studio kurunca Sql Srver kuruyormu hatırlayamadım. Kurmuyor olması lazım. Sql server Express'i aşağıdaki linkten kurabilirsin. http://www.microsoft.com/express/Database/InstallOptions.aspx
  212. T

Visual Basic .NET

Açık kaynak araçlar kullanıp sonrasında kapalı kaynak kod üretip onu satıyor olabilir :) Eğer hiç bilmiyorsan Visual Basic.Net başlangıç amaçlı biçilmiş kaftan. Her şey çok kolay. Noktalı virgül derdin yok mesela :D İnternette bol miktarda .Net ile uygulama geliştirmeyle alakalı kaynak...
  213. T

Windows Phone 7 Uygulama Geliştirmek İçin

Eğer öğrenci iseniz MarketPlace'e ücretsiz 5 uygulama yükleyebilirsiniz ;)
  214. T

Microsoft TV İşine mi Giriyor?

Microsoft bu her zaman geç gelir ama iyi gelir :)
  215. T

İnternet Bankacılığı Havale - EFT Ücretleri

Halkbankası internetten havale eft ücreti almıyor. Ayrıca eğer en az bir faturanı otomatik ödeme talimatı verirsen hesap işletim ücretide almıyor ;)
  216. T

Günün Bedava Oyunu: Super Mario Challenge 7

Geliştiricinin Nintendo olduğundan eminmisiniz? İndirdiğimiz site pek nintendo'nun yaptığı bir siteye benzemiyor.
  217. T

Matematikteki İşçi Problemi Saçmalığı

Benden bir soru; 1 anne 1 bebeği 9 ayda doğurabiliyorsa, 9 anne 1 bebeği kaç ayda doğurur :)
  218. T

Onerebileceginiz bir banka ?

Halkbank hem devlet bankası. Hemde internetten eft havale ücreti almıyor. Eğer otomatik fatura ödemesi verirsen veya hesabında devamlı belli bir miktarın üzerinde para bulunuyorsa hesap işletim ücretide almıyor. Tavsiyem Halkbank. Yapıkrediden uzak dur.
  219. T

MS SQL Server Yükleme Sorunu Acil...!

N3CAT1 cevaplamış aslında. Hatadan anladığım kadarıyla .Net framework 4.0 yüklü değil. .Net Framework 4.0 yükleyip tekrar denerseniz çalışacağını umuyorum. Eğer gene çalışmazsa http://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx adresinde bulunan Web Platform Installer i kulllanarak, Sql Server...
  220. T

C# App.Config ile dinamik veritabanı bağlantısı

Kodun okunabilirliği açısından aşağıdaki şekliyle kullanman daha iyi bence. SqlConnection con = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrings["Baglanti"].ConnectionString);
  221. T

Delphiden C# a Geçiş İçin Program Yardım

Öğrenciysen https://www.dreamspark.com/ adresinden ücretsiz Visual Studio 2010 Professional indirebilirsin. Veya diğer birçok ücretli yazılıma ücretsiz olarak ulaşabilirsin.
  222. T

TCDD denilen devlet kurumunun büyük ayıbı

Linux'ta Internet Explorer yok mu? Sanki var diye hatırlıyorum? Resmi olarak yok tabi ama çeşitli işlemler yapılarak çalıştırılabiliyor diye duymuştum.
  223. T

C# Connection Hatası yardım

.config dosyasını direk solution seviyesine çıkartırsan daha iyi olacak sanki. Kodlarda yada config dosyasında hata yok. Birde şuna dikkat et programı çalıştırdığında çalıştırdığın exe nin yanında aynı isimle bir config uzantılı dosya varmı? Varsa onun içeriğinde senin bağlantı cümlenin olup...
  224. T

C# Connection Hatası yardım

ConnectionStrings düğümünde MyBlogDatabaseName isimli bir bağlantı cümlesi bulamadığını söylüyor. Bağlantı cümleni MyBlogDatabaseName ismiyle ConnectionStrings düğümüne eklersen problemin çözülecektir.
  225. T

Csharp WebBrowser ActiveX Uyarılarını Kapatma Yardım

Uyarıya ters tıklayıp izin ver demeyi denedin mi? Türkçesi "Bu ActiveX Denetimini Tüm Sitelerde Çalıştır" benzeri bir seçim olması gerekiyor. Onu seçersen bir daha karşına çıkarmaması lazım.
  226. T

Ayda 1TL'ye 3G'li Cep Telefonu

İsterdik ama keşke nasıl alabileceğimizide anlatsaydınız. Ayrıntılı kampanya bilgilerinin olduğu bir link verirseniz süper olur :)
  227. T

Php To Mysql Delphi Veritabanı

Sql server compact edition var. Microsoft olmasın diyorsan sqlite var. İkiside ücretsiz.
  228. T

Analog Bilgisayar

Yapay zekada neymiş adamlar gerçek zeka kullanmışlar :lol::lol:
  229. T

Css kodlama !

Expression Web deneyebilirsiniz. Intellisense çok iyi.
  230. T

Shiftdelete'e Girince Uyarı Çıkıyor :S

Bende chrome uyarı vermeye devam ediyor. http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=http://fyyxqftc.cn/in.cgi%3F4&client=googlechrome&hl=tr
  231. T

C#+SQL programın ağda paylaşılması???

Management Studioda sql sunucusunun üzerine ters tıkla Properties > Connections > Allow remote connections to this server seçeneğini seçili hale getir.
  232. T

Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

Deamon tools bazı makinelerde windows açılışını 15 dakikaya kadar uzatabilmekte hatta bazen hiç açtırmamaktadır. En az 4 bilgisayarda bu problemi gördüm. Deamon tools yerine Virtual Clone Drive öneririm. http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html
  233. T

Olabilecek bir ihtimali seslendiriyorum. Belkide portlardan değil ama onuda kontrol etmelisin. App.Config'in okuması değiştirmesi çok daha kolaydır. Birçok yerde connection string için otomatik olarak app.config veya web.config dosyasına bakılır. Hata riskini azaltır. Ini dosyalarında kodlama...
  234. T

Yerel ağdan bağlanman için yerel ağa port açman gerekir. Bilgisayarındaki firewall engeller yoksa. Yaptığın ayarlar sql'i ağdan gelen istekleride karşılaması içindi. Ama senin makinende firewall varsa firewall gelen tüm istekleri bloke edeceğinden sql sunucunda maalesef istekleri karşılayamaz...
  235. T

Sql sunucusunun portlarını açtığından eminmisin? Mssql genelde 1433 numaralı portu kullanır. Eğer antivirüs falan varsa onlarda engelliyor olabilir kapatmanı yada gerekli izinleri vermeni tavsiye ederim. Aynı anda kayıt girme olayında herhangi bir problem olmaz. Güncelleme olayındada problem...
  236. T

Internet'ten EFT ücretine % 150 zam

HalkBankası'da eft ve havaleye ücret almıyor. Eğer 1 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücretide almıyor.
  237. T

Microsoft Kodu, Beta'yla Geldi!

Ben denedim ama düzenlemek için esc tuşuna bastığımda sistem göçtü. Sanki betadan kurtulmasını beklememiz gerekecek.
  238. T

Virüs Bir Sürü

Kaspersky silmedimi? Hijackthis ilede deneyebilirsin.
  239. T

Dolandırıcılar Değil, BTK Kontör Gönderdi

Ayrıntılı karara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.tk.gov.tr/duzenlemeler/Hukuki/kurulkararlari/2009/kk15102009515turkcell1.pdf 15.10.2009 tarih ve 2009/İK–07/515 sayılı Kurul Kararı ile; “Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin, abonelerine Kurum tarafından...
  240. T

C# Proje Platformu

Soralım google amcaya :D Türkçe anlatımlar http://www.google.com/search?q=.net+framework+kaynak+kodlar%C4%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGGL_tr___TR317 İngilizce anlatımlar...
  241. T

C# Proje Platformu

.Net Frameworkun kaynak kodları açık. Dileyen indirip inceleyebiliyor.
  242. T

Akbank Microsoft'tan Memnun

Bu tip haberlerde hatta tüm basın açıklamaları vb haberlerde kaynak olarak akbank'ın veya ilgili kurumun internet sitesinden kaynak gösterilmesi tartışmaları engelleyecektir diye düşünüyorum. Belki E-posta ile gönderiliyordur basın bültenleri ama genede rica edip kurumun kendi sitesinde...
  243. T

Programcılık (başlangıç için yardım)

C++ ile programcılıktan soğumayasın sonra :D Hiçbirşey bilmiyorsan C# gibi bir dille başlaman çabuk pes etmemen açısından daha iyi olur. C tabanlı bir dil öğrendiğinde diğer birçok C tabanlı dilide öğrenmiş gibi oluyorsun.
  244. T

Online Videolara Çözüm

Silverlight iis7 ikilisiyle kişinin bant genişliğine göre video yayını yapılabiliyor. Eğer bant genişliğiniz az ise video kalitesi düşük geliyor. Eğer bant genişliğiniz yüksek ise videoyu yüksek kalitede izliyorsunuz. Bu sayede takılmalar en aza indiriliyor.
  245. T

Sorunlar derya olmuş, bense küçük bir sandal... Yardım???

Yüksek ihtimalle harddiskinda bad sector var. Yada daha kötüsü kafa bozulmuş olabilir. HdTune ile yavaş test edip diskinde hata varmı görebilirsin. Win7 ile alakalı olacağını sanmıyorum. Tavsiyem önce low level format at sonrasındada yavaş format ile disklerini formatla. Bunlardan sonra...
  246. T

Arçelik Altyapısını Yeniledi

ASP diye bir şirket olduğunu bilmiyordum!
  247. T

Hepsiburada.com'da Değişim Rüzgarları

Yeni arayüzü birde standartlara uygun yazsalarmış daha iyi olacakmış.
  248. T

Daha.. Daha... Daha fazla çamaşır

Fazlaca reklam kokmuş :( Keşke internete bağlanabilen çamaşırların durumunu bilgisayarımızdan izleyebileceğimiz bir çamaşır makinesi yapsalarda sizde bunun haberini yapsanız.
  249. T

Visual Studio 2008 asp.net Nesnelerin Pozisyon Problemi

Html css vb teknolojileri öğrenip butonun tam olarak nerde duracağını kendin kodlarsan çok daha sağlıklı olacağını düşünmekteyim.
  250. T

Bilgisayarımı Açtığımda Otomatik Mail Gönderiyor..

HijackThis adlı programla tarat. Sonrasında hijackthis.de adresinde analyz yap. Yüksek ihtimalle bulacaktır hangi programın çalıştığını. Ayrıca Kaspersky ile full tarama yaptırdın değilmi? Spybot search and destroy adlı programlada bir taratmayı dene.
  251. T

3G'ye Çok Az Kaldı! Vodafone'da Son Durum!

Demekki Adsl ile rekabet edebilecekleri bir fiyat olmayacak :S Alternatif olacak deseydi Adsl ile rekabet edeceğini anlardık ama gene hayallerimiz suya düşecek gibi. Halbukü ver adsl ile aynı fiyata aynı hızı bak bakalım bir tane adsl kullanıcısı kalıyormu. TTNet dükkanı kapatırr gider.
  252. T

Silinmeyen 0 byte dosya

Ters tıkla notepad ile aç de içerisine birşeyler yaz kaydet. Silmeyi dene. CCleaner kur sistemini tarat. Regediti falanda tarat. Eraser kur ona sildirmeyi dene. Download Eraser from SourceForge.net Eraser'a tüm boş alanı silmesini söyle. Kullanırken dikkat et silerse birşeyleri geri...
  253. T

Bu alanı hesaplayabilir misiniz ?

195 olarak sallasam tutarmı aceba :)
  254. T

Blog açmak ...

Önce domain satın almalısın. Sonrasında hosting satın almalısın. Sonrasında bir blog scripti seçip o blogu hostingine kurmalısın.
  255. T

Analog Çıkışlara Elveda

Eğer bir şeyi ekranda görebiliyor kulağımla dinleyebiliyorsam o şeyi aynı şekilde kopyalayabilirimde ;) Bu arada yasadışı kopyalama kötü birşey tabi.
  256. T

Dönerek Öldüler

Ne kadar güzel öğrencilere Türklüğü aşağılıyarakmı eğitim veriyorsunuz :cursing: Bak bende bir Türk özelliği söyleyeyim sana "Kendi kendini aşağılayan tek ırktır." Kendinizi aşağılayın bakalım sonu nereye varacak. Amerikalı tüm dünyaya destanlarını anlatırken siz tüm dünyaya kendinizi...
  257. T

ASP.NETde SQL Limit kullanımı?

MsSql de limit yok. Bunun yerine top(10) kullanabilirsin.
  258. T

Sata Mode Seçimi.

Format atacaksan ide seçeceksin. Yok formatı attım kullanıma geçtiyse sata seçeceksin. Diğer seçenek hakkında bilgim yok.
  259. T

Windows'un tahtı fena sallanacak !

Linux'un windowsu geçebilmesi için küçük çocukların bilgisayara linux ile başlaması gerekir. Ayrıca halen linux son kullanıcı için zor bir işletim sistemi. Heleki windows kullanarak başlamış biri için gerçekten zor. Şuan hala milli eğitim bakanlığı okullarda windows öğretiyor çocuklara. Hadi...
  260. T

Kırlangıç vs Serçe

Kırlangıçlar serçeler yuvalarını bozmasın diye insana daha yakın yerlere yaparlar yuvalarını. Aslında bir manada mazlumu oynarlar her zaman. Bizim evin önündede vardı kırlangıç yuvası serçeler saldırdı ben serçeleri kovaladım. Tabiki herşeyin doğalı en iyisi ama bence ezilene biraz yardım...
  261. T

Neden Gmail?

Gmailde ayarlar > hesaplar bölümünden > Başka hesaplardan posta al: kısmına gelip >Sahip olduğunuz bir e-posta hesabını ekleyin diyerekten tüm pop3 epostalarınızı gmailde toplayabilirsiniz ;) 5 tane hakkınız var eğer daha fazla pop hesabından mail toplamak istiyorsanız birtane daha gmail hesabı...
  262. T

Format atildi sürücüleri nasil bulabiliriz?

Everest uygulamasıyla önceikle bilgisayarında hangi donanımlar var onu öğren. Zaten rapor aldığında donanım üreticilerinin sitelerine linklerinide veriyor. Sonrasındada donanım üreticilerinin kendi sitesinden driverlarını download edebilirsin.
  263. T

Dunya nin hicbir yerinde bukadar abartilmadi

"Firefox + Adblock Plus" al sana çözüm :) Bu tip insan gözünü yoran reklamlar yerine metin reklamları seçmek bence çok daha mantıklı olacaktır. Hatta reklam olacağına konu hakkında bir yazı yazılsa çok muhteşem olur. Hem insanlar ayrıntılarıyla öğrenir nedir ne değildir hemde rahatsız...
  264. T

100 Megabit İnterneti Sorguya Çektik

Troy soracağım demişti? Halen bir ses yok. Gerçi arkadaş telefonla sorup öğrenmiş ama. Genede bir umut belki yeni geçeceklerdir 100 mbit uploadlı hatlara falan? Yoksa bir balon dahamı patladı?
  265. T

AOpen'dan Ödüllü Anket

Tasarımı çok hoş.
  266. T

100 Megabit İnterneti Sorguya Çektik

5 mbit ile alakalı birşey söylemiyor. Aksine hepsinde aynıdır diyor. Ayrıca Full duplex diyorda neden web sitesinde "Tüm hızlar için yükleme (upload) hızı 1Mbps’dir. " yazıyor. Bence bir yanlışlık var Troy soracağım dedi cevabını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  267. T

Parama değer kazandırmak istiyorum?

Arkadaş ciddi bir soru sormuş lütfen düzgünce cevap verelim. Değişik fonlara yatırabilirsin paranı. Hepsinin kendine has kazandır kaybettirme ihtimalleri var. Aldığın riske göre paranın artabilme ihtimali veya azalabilme ihtimali artar veya düşer. Mesela yapıkredi bankasının buna göre özel...
  268. T

www.realist.gen.tr

Google gelen şikayetlere göre siteleri inceler vede banlamak için kullandığı filtreleri şikayet gelen sitelere göre tekrar düzenler. Eğer spamreporttan şikayet edersen hem realist.gen.tr adresi bir süre sonra banlanır hemde aynı teknikleri kullanaraktan bu tip densizlikler yapan siteler otomatik...
  269. T

Rapidshare Yenilenmeye Devam Ediyor

Premium indirmelerden günde max 255 puan kazanabiliyormuşsunuz. Free kullanıcılar için hız sınır 500 kbit yani 500 / 8 = 62,5 kbyte olmuş. Eskiden puan kazanabilmek için min dosya boyutu 1 mb iken şimdi 3 mb ye çıkarmışlar.
  270. T

İnterneti Türkler bulsaydı...

Aslında Türk insanı değilde Türk insanını aşağılamak isteyen bilinçli biliçsiz Türk düşmanları bunları hazırlıyor ve internete veriyor. Herkes gülerken aslında bir milleti yok ettiğinin pekde farkında değil. Zamanında ilk işçiler almanyaya gittiğinde gittiği yerdeki herkes şaşırır gelen Türk ü...
  271. T

www.realist.gen.tr

Sevmeyenler aşağıdaki adresten şikayette bulunabilirler. http://www.google.com/contact/spamreport.html Ne kadar çok kişi şikayet ederse o site karşınıza o kadar az çıkar ;) Google size istediğinizi vermiyorsa verememesinin sebebi genelde bu tip sitelerdir. Şikayet edin banlasın google onları.
  272. T

Firefox 2008 eklentileri

Aynı sorun bendede oluştu C:\Documents and Settings\profilismi\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles Bu klasöre gir ve ne var ne yok hepsini sil eklentilerini baştan kur. Ben öyle yaptım düzeldi.
  273. T

Türklere Has Ölümler

Kendi ırkınızı aşağılayabilirsiniz ama Türk ırkını aşağılayamazsınız. Belki bu mesajı buraya yazan yada okuyanlar farkında değil ama ülkemize ve milletimize zarar veriyorsunuz. Bu tip yazılar yazanlarıda bilinçsizce yayanlarıda kınıyorum.