Arama sonuçlarınız

1. M

Digiturk Play 2019 - 2020 Sezonu için ortak aranıyor...

2013 yılından itibaren aralıksız Digiturk Play kullanıcısıyım. Geçen sezon GS - FB - BJK ve Sivasspor olmak üzere 4 ortaktık ki Sivasspor taraftarı arkadaşımız ile başka bir forumda tanışarak ortak olmuştuk. Ancak bu sene BJK taraftarı arkadaşımız iş durumu gereği bizimle olmayacak. Bundan ötürü...
  2. M

Tivibu Spor TURKSAT SD Yayın

Merhaba Arkadaşlar; Geçenlerde Tivibu Spor kanalının Turksat 4A üzerinde yayın yaptığını reklamlardan öğrenince HD uydu alıcıma ilgili frekansı girerek kanalı buldum ve izliyorum. Aynı şekilde diğer SD uydu alıcım için de internetten SD frekans araştırması yaptım ama bulduğum frekansta kanal...
  3. M

USB'den bağlı tüm cihazlar kullanılmaz hale geldi.

Merhabalar Arkadaşlar; Öncelikle herkese iyi seneler dilerim. Geçen sene başıma gelmiş bir sorunu paylaşıp önerilerinizi bekliyorum :) Masaüstü bilgisayarıma yazıcıyı tanıtacaktım. Yazıcıyı prize bağladım, ardından USB kablosu ile bilgisayara bağlamamla beraber PAT diye bir ses ve evde...
  4. M

Adobe Reader ile PDF düzenleme sorunu

Merhabalar; PDF dosyalarına eklediğim imzalar, yazılar vb. ögeler dosyayı yazdırmak veya e-postalamak istediğimde hiç öge eklememiş gibi sonuçlanıyor. Bilgisi olan var mıdır ?
  5. M

Kolay Dolabilen Kartuşlar mı Orijinal Kartuşlar mı ?

Merhabalar; HP Photosmart B110a modeli yazicimin kartuslari bitince karsima uc secenek cikti. 1) Orijinal kartuslari almak 2) Biten orijinal kartuslari doldurtmak 3)Kolay dolabilen kartuslari murekkebiyle birlikte alarak dolum işlemini kendimin gerceklestirmesi Bu seceneklerden...
  6. M

Xbox360 Görüntü ve Ses

Merhabalar; DVİ ve VGA girisine sahip 1920x1080 cozunurluklu 21,5 inç boyutunda LCD monitorum ve 5.1 Logitech x540 ses sistemim var. Bu donanimlari kullanarak XBOX 360'da ses ve goruntu alabilir miyim veya bunlar icin ekstra bir aparat gerekir mi dönüştürücü gibi...
  7. M

2. Uydu olarak ne tavsiye edersiniz ?

Arkadaşlar Turksat 3A dışında tavsiye edebileceğiniz içerisinde her türden (müzik,belgesel,sinema gibi...) kaliteli kanallar barından uydu sizce hangisi ? Bu uyduyla ilgili paylaşmak istediğiniz önemli düşünceler ve ayrıntılar neler ? Şimdiden herkese teşekkür ederim.Kolay gelsin...
  8. M

Bağ-Kur'un 18 yaşını doldurmuş bireylere verdiği sağlık güvencesi

Sağlık güvencesini Bağ-Kur tarafından babası veya annesi üzerinden alan 18 yaşını doldurmuş erkek bireyler eğer herhangi bir eğitim kurumuna kayıtlı değilse bu haktan bir eğitim kurumuna kayıt olana kadar geçici bir süre yararlanamıyorlar bildiğim kadarıyla. Bu sürecin ardından bir eğitim...
  9. M

4xagp Slotu 8x Kartlar Ile Uyumlu Mudur ?

Arkadaşlar AX4PER-GN model anakartım var. Anakartın özellikler sayfasında AGP 4x uyumlu olduğunu yazmışlar. Bu anakarta AGP 8x bir ekran kartı takmak mümkün mü ? AGP hakkında çok bilgim olmadığımdan kararsız kaldım.Cevaplarınızı bekliyorum...
  10. M

Türk Telekom Tarafından Modeme Atanan Geçmiş İp Adreslerine Ulaşmak

Arkadaşlar bilgisayarın bağlı olduğu modeme Türk Telekom tarafından atanan geçmiş İP adreslerine ulaşmanın yolu var mı ? Sadece dün için modeme Türk Telekom tarafından İP adreslerine ulaşmaya çalışıyorum. Şimdiden herkese teşekkürler....
  11. M

Starcraft 2 (Lan Üzerinden Oynama)

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde Starcraft 2 bildiğiniz gibi piyasaya çıktı. Oyunun orjinal olmayan sürümlerinde LAN üzerinden oynama imkanı mecvut mu bir bilginiz var mı ?
  12. M

µtorrent'de Tamamlanmamış Indirme Işlemlerini Yeni Sistemde Devam Ettirme

Arkadaşlar torrent istemcisi olarak µTorrent kullanıyorum.Ve şu anda indirme işlemi tamamlanmamış 150 GB'a yakın dosya var. Bilgisayara format atmam gerektiğinden ya bütün indirme işlemlerini iptal edip öyle format atacağim ya da bütün dosyaların inmesini bekleyeceğim ki bu da en az 2 ay...
  13. M

Pegasus'dan aldığım uçak biletini iptal ettirebilir miyim ?

Pegasus'dan geçen hafta uçak bileti aldım. Fakat planım değiştiği için iptal etmem gerekiyor. Böyle bir şansım var mıdır sizce ? Cevaplarınızı acilen bekliyorum...
  14. M

İlköğretimde sorumluluk sınavı veya sınıf tekrarı var mı ?

Merhabalar; İlköğretim altıncı sınıfda okuyan bir öğrenci için sınıf tekrarı veya zayıf olduğu derslerden sorumluluk sınavına girme gibi durumlar söz konusu mu ? Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden ayrınıtılı bir bilgiye ulaşamadım.Umarım bildikleriniz dahilinde bu durumu...
  15. M

Online Alışveriş Amaçlı Banka Hesabı Açmak

Herkese Merhaba; Benim herhangi bir bankada kendime ait bir hesabım yok. Güvenilir ve sorunsuz bir bankada online işlemler için bir banka hesabı açmak istiyorum.Bu banka hesabını online alışveriş sitelerinde (program lisansı satın alma, hepsiburada ve gittigidiyor gibi...) ve Google Adsense'de...
  16. M

SMF Kurulumu Problemi

FTP ile bağlandığım sunucunun ana dizininde 'Forum' adında bir klasör oluşturup içine 'smf_1-1-11_install.zip' dosyasından çıkan dosyaları kopyaladım. Ve yükleme işlemi bittikten sonra 'install.php' den yüklemeyi başlattım. Ama sayfada verilen uyarıda yükleyicinin PHP'ye ihtiyaç duyduğu yazıyor...
  17. M

Boot Edilebilir Disket Üzerine Kapat Komutu yazmak

Bilgisayarımda anakarttan kaynaklanan bir problem dolayısıyla kapatmak istediğimde çoğu zaman bilgisayar tam olarak kapanmıyor. (Windows düzgün şekilde kapanıyor, bütün ledler sönüyor,ekran kararıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor) Bu durumda ben de düğmesine basılı tutarak...
  18. M

Facebook sürekli şifre istiyor...

Arkadaşlar Facebook'da anasayfaya şifremi ve e-mail adresini girerek giriş yapıyorum.Fakat hangi linke tıklasam Facebook şifremi tekrar girmemi istiyor.Her sefer aynı durumu yaşıyorum. Acaba tarayıcı ile ilgili bir problem mi yoksa Facebook'uma giren başka birisi mi var anlamadım...
  19. M

Önerebileceğiniz Kasa Markası var mı ?

Arkadaşlar bilgisayar kasasını değiştirmeye karar verdim. Ama marka konusunda tam karar vermiş değilim. Marka olarak aklımda sadece Thermaltake var. Kullanmış olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.Ya da önerebileceğiniz başka bir marka varsa...
  20. M

N95-II için önerebileceğiniz Programlar

Arkadaşlar N95-II için önerebileceğiniz ne programlar var.Her konuda ama gereksiz olmamak şartıyla... Şimdiden teşekkür ederim.
  21. M

Vista DVD'sine SP2 nasıl dahil edilir ?

Arkadaşlar en son gelen vLite sürümü 2008 yılına ait. vLite ile Service Pack 1 yüklemek mümkündü ama şu an için SP2'yi yüklemeye dahil etmek mümkün değil.Adam 1 senedir yatıyor anlayacağınız :D Sorum ise şu SP2'yi yüklemeye nasıl dahil ederiz ? Eğer bir yolu yoksa da SP2'nin çok bir getirisi...
  22. M

Site açılmadığında sorun bizde mi onda mı

Arkadaşlar bir siteyi ziyaret ettiğimizde açılmadığında sorunun bizden mi yoksa siteden mi kaynaklandığını gösteren bir site vardı.Arama yaptım ama bulamadım, daha önce sitede de verilmişti.O site neydi yaa ???
  23. M

Vista'da Ağ Üzerinden Dosya Eşitlemek

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Windows Vista'da, Home Premium,Home Basic,Starter sürümlerinde ağ üzerinden güncelleme desteği verilmiyor. Benim sorum ise aynı ağa bağlı Vista Ultimate ve Windows XP Professional olan iki bilgisayarda ağ üzerinden eşitleme yapabilir miyiz ?
  24. M

Ekran Kartı Fan Sorunu

Arkadaşlar bende 6600 GT ekran kartı vardı.Bilgisayarımı kapatana kadar sorun olmadan düzgün bir şekilde çalıştı.Ama kapattıktan sonra açmak istediğimde monitöre bir daha görüntü gelmedi :) Ardından ekran kartının üzerinde ki fana baktığımda çalışmadığını gördüm.Bilgisayar çalışırken bir sorun...
  25. M

Ağ üzerindeki ana bilgisayardan veri indirme

Arkadaşlar üyesi olduğum internet kafede ağ üzerinden film izleyip müzik dinleyebiliyorsunuz.Ancak belirli bir hız limiti konduğundan flash diskime ağ üzerinden kopyalama işlemi gerçekleştiremiyorum.İndirme yöneticisi programların taşınabilir sürümleriyle halledilebilir mi sizce ?
  26. M

Burnout Paradise Force Feedback Ayarları

Arkadaşlar bilgisayara Burnout Paradise yükledim.Herşeyiyle harika bir oyun.Direksiyon ile de çok uyumlu çalışıyor ama bir sorum var. Direksiyon döndürme,gaz pedalı ve fren için ayrı ayrı Sensivity ve Deadzone ayarları nasıl olursa daha gerçekçi bir kullanım olur ? Özellikle Deadzone ne işe...
  27. M

Net Framework nedir ?

Arkadaşlar Windows'da bazen program yüklerken gereken Net Framework paketleri ne işe yarar ? Fazla ayrıntıya girmeden açıklayabilecek olan var mı acaba ???
  28. M

HDD Boot Problemi

Sistemimde iki tane HDD sürücü var ikisi de düzgün çalışıyor.Fakat ikinci HDD boot edilemiyor.Nedeni ise üzerinde bulunan Pardus'u yanlış biçimde kaldırmamdan kaynaklanıyor düşüncesindeyim.Önceden böyle bir problem yoktu ama şimdi bu meydana geldi.MRB kısmını da Samsung'un kendi sitesinden...
  29. M

En iyi yabancı dizi sizce hangisi ?

Arkadaşlar,yabancı diziler konusunda fikrinizi almak istiyorum.Herkes en sevdiği yabancı diziyi yazarsa çok memnun olurum.Artık bir yerden başlamak istiyorum.Fakat karar veremedim.Herkese şimdiden teşekkürler !!!
  30. M

İnternet ve Cinsellik

İnternet kuşkusuz hayatımızın vazgeçilmezlerinden.Artık çoğu kişi haberleri internetten okuyor,video ve resim albümlerini internet paylaşıyor,mesajlarını maille yolluyor.Artık televizyon fragmanlarını bile çoğumuz internet üzerinden seyredip yorumlar yapabiliyoruz.Tabii internetin bize...
  31. M

GMail'e tema desteği geldi !!!

Google'ın bugün yaptığı güncellemeyle beraber Gmail kullanıcılarını hoş bir sürprizle karşılıyor.Artık Gmail sayfası da tıpkı iGoogle gibi birçok temaya sahip ve bulunduğunuz şehire bağlı olarak zamana göre değişiyor.
  32. M

Explorer.exe Sorunu

Arkadaşlar benim diskimde güvendiğim bir dosyaya ait virüs sürekli explorer.exe'ye aşırı işlemci kullandırtıyordu.Bende öyle olunca görev yöneticisinden explorer.exe'yi kapatıp hep yeniden başlatıyordum.O dosyayı sildim ve sorun kalmadı artık bir sorun yok ama daha önce aldğım yedeğe dönsem mi...
  33. M

Explorer.exe Aşırı CPU kullanımı

Arkadaşlar diskimde bulunan bir virüs anladığım kadarıyla explorer.exe'ye bulaşmış ama explorer.exe'yi virüs taramasına tabii tuttuğumda birşey bulamıyor.Ne yapabilirim ?
  34. M

Xbox 360 Controller for Windows

Arkadaşlar bazı oyunlar her ne kadar PC için tekrar elden geçirilse de grafikler ve seslerde sorun çıkmazken en çok kontrol sisteminde sorun yaşanır.Örneğin Devil May Cry 4,Bully gibi.Bu oyunların incelemelerine bakarsanızda hep bu alet öneriliyor.PC'de DmC 4 gibi bir oyunda kombo yapmak kolay...
  35. M

Kedime isim arıyorum :D

Herkese Merhaba; Cuma akşamı eve gelirken sokakta bir kedi gördüm.Kendisi oldukça küçük ve sevimli. Daha tecrübesiz olduğundan son anda arabanın altında kalacakken kurtardım ve doyurmak için apartmanın sokak kapısına götürdüm.Güzelce besledim,sevdim ama daha sonra sokağa bırakmaya...
  36. M

En iyi 007 Filmi

7 Kasım'da gösterime girecek olan Quantum of Solace'ın çıkmasına az bir zaman kala herkes en uzun sinema serilerinden biri olan (heralde 20'yi geçti :D) James Bond serisinden izlediği en güzel filmi yazsın ! ! !
  37. M

Ses Kartı Sorunu

Arkadaşlar ben daha önceden on-board ses kartımı kullanırken PES 2009'da herhangi bir sorun yoktu.Ama Sound Blaster ses kartını takıp PC'yi formatladıktan sonra oyunu yüklediğimde her nedense spikerden ses gelmiyor. Spiker de olmayınca tat alamıyor insan oyundan:) Ne yapabiliriz bu konuda bilen...
  38. M

.cab dosyası hatası

Arkadaşlar sistemime daha yeni format attım.Gerekli tüm programları ve sürücüleri en güncel haliyle yükledim.Ancak FarCry 2'yi yüklemeye çalışırken sürekli aynı hatayı alıyorum.Google'da da arama yaptım ama tam olarak bir çözüme ulaşamadım. Oyun DVD'sini değiştirdim olmadı. HDD'ye kopyalarak...
  39. M

Torrent Dosyalarının İçeriğini Değiştirmek

Arkadaşlar Torrent sitelerinden indirilen boyutları kb'larla ifade edilen .torrent uzantılı dosyaların içeriğine nasıl müdahale edebiliriz? Mesela bir torrent dosyası içinde birden fazla dosyayı indirmek için seçenek olabiliyor.Tabii bu dosyalardan istediğini seçmek kullanıcıya ait bir karar...
  40. M

SMF'de Mesaj Yazma Sorunu

Arkadaşlar SMF 1.1.5 forumum var. Forumda gömme şeklinde videoların görüntülenmesi için ne yapmalıyım ? Bunun için özel bir eklenti gerekir mi? Ayrıca foruma resim eklendiğinde küçültürerek önizlenmesi için ne yapmalıyım.Ayarlar kaça kaç olmalıdır ? Bir de SMF için gülümse ve yeni ikon paketi...
  41. M

SMF'de Duyurular kısmını kaldırmak

Arkadaşlar SMF sistemli forumlarda üstteki duyurular ve arama kutucuğunu içeren bölgeyi nasıl kaldırırız.Bilen varsa lütfen yardım etsin.Teşekkürler!!!
  42. M

SMF 1.1.6 Tema Uyumluluğu

Arkadaşlar benim elimde daha önceden indirdiğim 1.1.5 sürümünü uygun SMF teması vardı.Ancak geçenlerde SMF'nin 1.1.6 sürümü çıktı. Bu temayı bir sorun olmadan SMF'nin 1.1.6 sürümünde kullanabilir miyim?
  43. M

Resimden başka bir resme renk tonu kopyalamak

Arkadaşlar elimde bir resim var.Bu resmin arkaplanındaki renk tonunun aynısını yeni bir resme kopyalamak istiyorum. Photoshop üzerinde bunu nasıl gerçekleştiririz.Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler !!!
  44. M

Crysis Warhead Tam Çözüm Yardımı ve Save Dosyaları

Arkadaşlar oyun bugün itibariyle bitti.Gerçekten güzel bir oyundu.Öncelikle Cevat Yerli ve arkadaşlarını tebrik ederim. Oyun çok uzun bir oyun değil.7 bölümden oluşuyor.Bazı bölümleri geçemeyen arkadaşalar olursa sorularını burda paylaşsın.Hem gereksiz konular da açılmamamış olur her insanın...
  45. M

Videoları Düzenlemek

En iyi şekilde videolar hangi programda düzenlenir? Ben daha önceden Pinnacle.Studio.Plus.v10.5.1 kullanıdım ama tek çekirdekte çok iyi sonuç vermiyor.Sizin önerileriniz nedir ? Forumda paylaşalım !
  46. M

Cepten İnternet Kılavuzu (Fiyatlar ve Kullanım İpuçları)

Teknolojinin hızla gelişmesiyle hayatımızın bir parçası olan mobil cihazların en cazip tarafı istediğimiz zaman ve yerde internet erişimini sağlaması olsa gerek. Birçok cihaz Wi-Fi gibi özellikleri barındırsa da hem bu özelliğe sahip olmayan cihazlar için hem de kablosuz internet alanı...
  47. M

SMF için SEO Tavsiyesi

Arkadaşlar kendime ait SMF yapılı bir forumum var.Bu forum için hangi SEO paketini önerirsiniz ? Ayrıca kurduğum forum Opera'da ve Firefox'da düzgün görüntülenirken İE'de bozuk bir şekilde görüntüleniyor.Bu sorun nasıl çözülür? Şimdiden teşekkür ederim !!!
  48. M

Resimleri tek resim içinde birleştirme

Arkadaşlar aşağıdaki resmi tamamen örnek olarak veriyorum. Bu şekilde resimleri bir arada nasıl toplarız.Photoshop CS2'de yapılabiliyorsa veya başka bir yerde ne şekilde yapılabilir?
  49. M

Bully Ekim'de PC'lerde

Rockstar Games yaptığı açıklama ile okul temalı aksiyon macera oyunu Bully'nin PC platformu için de hazırlandığını duyurdu. Oyunun PC versiyonu geçtiğimiz aylarda Xbox 360 ve Wii platformları için piyasaya sürülen Bully: Scholarship Edition'ın özelliklerine sahip olacak. Daha iyi grafiklere ve...
  50. M

(Anket) Forum Altyapıları

Arkadaşlar yeni forum kuracak arkadaşlara da yol göstermesi amacıyla en iyi forum sistemlerini içeren ankete oy kullanarak,bu konu üzerinde ki deneyimlerinizi paylaşalım. Herkes bu sistemlerin artı ve eksi yönlerini belirtirse oldukça yararlı bir konu olacaktır.Şimdiden teşekkürler !!!
  51. M

SMF'nin İE uyumsuzluğu (Lütfen Yardım)

Arkadaşlar SMF'yle oluşturduğum forum Mozilla Firefox 3 üzerinde gayet sorunsuz görüntüleniyor.Ancak İE 7'de bozuk gösteriliyor.Bunu nasıl düzeltiriz ? Sorun SMF'de mi İE'de mi ? Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler !!!
  52. M

SMF Türkçe Dil Sorunu

Arkadaşlar SMF'ye Tükçe dil desteği eklemek için içinde Smf'ye ait dosya ve klasörlerin bulunduğu Forum dizinine, türkçe destekli themes klasörünü sürükle bırak şekilnde ftp üzerinden upload ettim.Ama dil hala ingilizce ne yapabiliriz ?
  53. M

Joker !

2008 yılında çıkan ve Batman serisinin son filmi olan Dark Knight gerçekten izlenmesi gereken muhteşem filmlerden biri.Ama filmi önemeli kılan özelliklerden biri de Joker rolünü oynayan Heath Ledger'ın geçtiğimiz Ocak ayında yaşama veda etmesi :( Ve bu performansın ardından kesinlikle Oscar'a...
  54. M

SMF 1.1.5 Manuel Kurulum Sorunu

Arkadaşlar ücretisiz bir host'da alan için kayıt oldum. SMF 1.1.5 dosyasını içine gerekli dil desteğiyle beraber yükledim.Ancak bazı dosyalar, dosya türü kabul edilmediği için yüklenmiyor. Ardından install.php 'ye tıkladığımda gelen smf penceresinde bazı dosyaların erişim haklarını 777 yapmam...
  55. M

(CoD) Captain Price her yerde!

Arkadaşlar ben bugüne kadar PC'ye çıkan bütün CoD serisini ilk oyunu dışında bitirdim.Ve bugün de elime CoD serisinin ilk oyunu geçti.Gerçekten senesine göre en iyi oyunlardan biri.Oyunu bugün çıkışından 5 sene sonrada oynasanız size heyecan duygusunu en iyi şekilde tattırıyor.Fakat oyundaki bir...
  56. M

Güvenlik Şifresiyle Korunmayan Kablosuz Modemlere Bağlanmak

Arkadaşlar herhangi bir güvenlik protokolüyle korunmayan şifre girmeden giriş yapabileceğimiz kablosuz ağlar üzerinden internete girmek ne kadar güvenlidir ? Veriler şifrelenmediği için kullanıcıya ne şekilde tehlikeler oluşturur ? Bu konuda bildiklerimizi paylaşırsak yararlı olacağını...
  57. M

MySQL

Arkadaşlar bu forum ve web sitesi işlerinde daha yeni sayılırım.Başka kaynaklarda da aradım ama tam bir çözüme ulaşamadım.Bu MySQL kavramı nedir ana özelliklerini kısaca açıklarsanız çok sevinirim.Sağolun !
  58. M

Depolama birimlerinde neden tüm kapasite kullanılamaz ?

Arkadaşlar bir sabit diskte veya flash diskte neden tüm kapasite kullanılamaz.Açıklarsanız çok sevinirim. Teşekkürler !!!
  59. M

Forum Kurulumu ve Yönetimi

Arkadaşlar müzikle ilgili bir forum sitesi açmayı düşünüyorum.Bilgisayar ve internet bilgim konusunda kendimden eminim ancak bugüne kadar hiç forum yönetiminde bulunmadım.Forum kurulumu ve sonrasında gerçekleşen süreci (bakım,çeşitli düzeltmeler,konu taşınması gibi...) zorluklarını ve...
  60. M

Nanometre nedir?

Arkadaşlar bu işlemcilerdeki nanometre terimi sadece bir uzunluk ölçüsünden mi ibaret.Öyle değilse ne anlama geliyor? Açıklarsanız çok sevinirim!Teşekkürler !
  61. M

Yeni Forum Altyapısı ve Teması Hakkındaki Görüşleriniz

Arkadaşlar ben uzun zamandır tatil dolayısıyla forumu ziyaret edemiyordum.Bu süreçte eski tema ve forum altyapısı değişmiş.Bu değişimde amaç bir yenilik olması mı yoksa güvenlikle alakalı bir durum mu tam olarak bilemiyorum.Bence eski tema ve forum altyapısı daha sade ve hızlıydı.Ama yapılan bu...
  62. M

Portable Firefox Flash Sorunu

Arkadaşlar Flash disk üzerinden portable firefox kullanıyorum.Ancak flash ögelerinde hata veriyor.Flash Player yükledim.Ama başka bir harici diskte olduğu için yükleme bir işe yaramadı.Flash disk üzerindeki Portable Firefox'a Flash Player nasıl yüklenir yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler !!!
  63. M

Emule Sunucularında ki Anormallik Sizde de Var mı?

Arkadaşlar Emule sunucularında anormallik var son aylarda çok kullanıcısı olanda da istediğiniz dosyalar yerine saçma sapan fake videolar geliyor.Kullanıcı sayısı az olanda da inmek bilmiyor.Razorback 3.x kullanıyordum.Ama son aylarda çöktü resmen.Siz de emule kullanıyorsanız hangi server'a...
  64. M

Godfather'da bu kareye hiç rastladınız mı?

Godfather için İMBD.com da böyle bir resim mevcut.Ama bütün seriyi defalarca izlememe rağmen bu kareye hiç rastlamadım.Hangi sahnede geçtiğini bilen bir arkadaş varsa bir Godafather hayranı olarak cevabını heyecanla bekliyorum. Not:Acaba kamera arkası bir görüntü mü tam emin değilim.
  65. M

Panoramio,Flickr,Picasa gibi Fotoraf Paylam Siteleri ncelemesi

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ve dijital fotoğraf makinelerin yaygınlaşmasıyla beraber çekilen resimlerin internete aktarılması en önemli modalardan biri haline geldi. Ancak paylaşılan ortama göre resimleri...
  66. M

Winamp CPU Kullanımı

Arkadaşlar müzik dinleme yazılımı olarak winamp kullanıyorum ancak işlemci kullanımı sürekli bir şekilde %5 ile %10 arasında oynuyor.Playlist'de 200 e yakın şarkı ve sadece Enhancer eklentisi kullanım halinde sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler !
  67. M

Videolardan ekran görüntüsü almak...

Arkadaşlar videolardan ekran görüntüsü almak amacıyla hangi programı kullanabilirim ?
  68. M

Isass.exe ve svchost.exe problemi !!!

Arkadaşlar bende aşağıdaki resimde olduğu gibi bu işlemler mevcut. Aklıma takılanlar; 1) Sizce 9 tane svchost.exe nin işlem yapması normal mi bazı durumlarda normal olduğu halde bazen de trojanlar bu işlem altında bilgisayara sızıp antivirüslere farkettirmeden amaçlarına ulaşıyorlar.Siz ne...
  69. M

Gitara başlamak istiyorum ne önerirsiniz ???

Arkadaşlar benim müziğe karşı çok büyük bir ilgim var.Gitar çalmak istiyorum ama nerden ve nasıl başlamak gerektiğinden kararsızım metal değil 60 70 ve 80 li yılların rock'n roll ve classic rock türünden hoşlanıyorum.Önerilerinizi bekliyorum sizce de illa kurs almak gerekir mi?
  70. M

GTA Vice City Settings File

Arkadaşlar şu anda bilgisayarında kurulu bir şekilde GTA Vice City olan arkadaşlar varsa lütfen bana özel mesaj atsınlar.Oyunda ekran çözünürlüğünü değiştiremememden dolayı oyunun gta_vc.set dosyasına ihtiyacım var.İstediğim ekran çözünürlüğü ise 1024x768x32.Şimdiden teşekkürler ! Yapılacak iş...
  71. M

GTA 3 son bölümü geçemiyorum

Arkadaşlar oyunda senaryo dahilindeki son bölüm olan ve 1.000.000 dolar ödül veren bölüme kadar geldim bu bölüme geçmek istiyorum ama ortada hiçbir hedef yok.Harita'da sadece Ashuka ve telefon işareti var onları da denedim o bölüme geçmek için ama olmadı. Ne yapabilirim? Lütfen yardım edin !!!
  72. M

GTA 3 VE GTA Vice City Ekran Çözünürlüğü Sorunu

Arkadaşlar ben GTA 3 VE GTA Vice City oyunlarının hiçbirinde ekran çöznürlüğünü değiştiremiyorum. Değiştirdiğim anda oyun kapanıyor hata vererek.Yüklemeleri normal bir biçimde ve sorunsuz şekildeydi.Am iki oyun da hep aynı hatayı veriyor.Bundan önceki ekran kartımda da aynı hatayı...
  73. M

Youtube yine engellendi

Youtube'a girmek istediğinizde; ''Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, 24/04/0200 tarih ve 2008/468 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.'' yazısıyla tekrar karşı karşıyayız.Söylenecek söz yok !!!
  74. M

Blogger'da sayfanın tümünü kullanmak için ne yapabilirim? (Çözüldü)

http://monsterazor09.blogspot.com/ Yukarıda linkini verdiğim blogda sayfanın sağında ve solunda kalan boşluklarıda değerlendirmek istiyorum.Çünkü alan çok dar.HTML kodları üzerinden nasıl bir oynama yapmam gerekiyor.Ya da başka ne yapılabilir?
  75. M

Yazıcı konusunda kararsızım lütfen yardım !!!

Arkadaşlar yazıcı almayı düşünüyorum.İstediğim özellikleri belirledim fakat marka ve model konusunda kararsızım.Alacağım yazıcı mürekkep püskürtmeli,fotoğraf baskısı yapabilen,üzerinde pict-bridge veya hafıza kartı okuyucusu bulunan tarayıcısız bir yazıcı olmalı.Çünkü daha geçen sene tarayıcı...
  76. M

Flashget çalışırken internette gezilmiyor.

Flashget ile torrent dosyaları indirirken upload ve download hızı ne olursa olsun internette sörf yapamıyorum.Ne yapabilirim???
  77. M

02-04-2008 Fenerbahçe-Chelsea Deivid'in Galibiyeti Getiren Harika Golü

İşte Deivid'in Galibiyeti Getiren Harika Golü <object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bk1iSFv7Qvk&hl=en"></param><param name="wmode&quot...
  78. M

PDA alacağım yardım!!!

Arkadaşlar Wi-Fi si bulunan kaliteli bir PDA arıyorum.Fiyat 500 ile 700 arasında,ama PDA olduğu belli olsun.Ne önerirsiniz? Ayrıca kendinize ait bir PDA'nız varsa iyi ve kötü deneyimlerinizi yazarsanız memnun olurum.Teşekkürler!!!
  79. M

GTA'da Ekran Çözünürlüğünü değiştiremiyorum

Arkadaşlar GTA 3 ve GTA Vice City oyunlarında ayarlardan ekran çöznürlüğünü değiştirmek istediğimde sistem hata veriyor.Format atmak da bu durumu değiştirmedi.Ekran kartım 6600 GT iken de hata veriyordu.Şimdi 8600 GT yine hata veriyor.Ne yapabilirim? San Andreas'da ise sorun yok.
  80. M

Overlock ve Ram Sorunu

Arkadaşlar bende 2x512 200 mhz ram var.Bu ramlerle berabar Athlon 64 +3000 sistemi 1.8 ghz dan 2.2 ghz a çıkardım.Size sorum 200 mhz dışında yeni bir ram aldığımda sistemin overlock ayarlarını bozar mı yardımınızı istiyorum.
  81. M

Erkek adam bilgisayarı nasıl kullanır?

Erkek adam bilgisayarı nasıl kullanır?Eskiden erkeklerin, olmazsa olmazları vardı. Devir değişti; 'racon' artık sanalda.. * Silmek istediği bir dosyayı Shift+Del kombinasyonu ile siler, geri dönüşüm kutusu kullanmaz, tükürdüğünü yalamaz. * Windows gezgini kullanmaz, aradığı dosyayı...
  82. M

Filmlerde Altyazı Sorununa Son

P2P üzerinden indirilen veya orijinal filmlerde istediğimiz dile ait altyazı desteğini bulmak her zaman mümkün olmuyor. Özellikle de paylaşım ağlarından indirilen film de eğer bilmediğiniz bir dilse diyaloglar anlaşılmaz oluyor. Elimizde bulunan filmlere altyazı bulmak için birçok internet...
  83. M

NVIDIA, AGEIA'yı satın alıyor

NVIDIA, AGEIA'yı satın alıyor NVIDIA yaptığı açıklamayla PhysX adlı fizik çipinin üreticisi AGEIA'yla anlaşmaya vardıklarını ve firmayı satın alacaklarını duyurdu. Ayrıca açıklamada artık fizik çipinin yeni GeForce ekran kartlarının içine yerleştirileceği ve ekstra bir kart almak...
  84. M

Müzik arşivlerini düzenlemek

Müzik her yaştan çoğu insanın evinde işyerinde hatta yolda bile önemli bir parçası durumuna geldi. Bu duruma neden olan en büyük etmen elbette ki taşınabilir müzik çalarlar. İlk önce walkman olarak hayatımıza giren bu taşınabilir aygıtlar sonradan yerini sırasıyla CD çalarlara ve ardından da...
  85. M

Vista Transformation Pack 8 çıktı !!!

Windows Xp kullanıcılarına Windows Vista arayüzünü getiren programın 8.sürümü çıkmış durumda. Aşağıdaki linkten programı indirebilirsiniz!!! http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Vista-Transformation-Pack.shtml