Arama sonuçlarınız

1. A

Sony Xperia Z1 Güncellendi

sazan.avi diyen arkadas banyoya telefon ile girmenin lüksünü anlayamazsin.. :D Güncellemenin numarasini merak edenler 14.3.A.0.757
  2. A

Avrupa Birliğinde Roaming Ücretleri Kalkıyor

Arkadaslar siz bunu güzel birsey gibi görüyorsunuz ama isin asli öyle degil. Ben Avrupada oldugum icin bu konuyu iyi arastirdim. Isin asli su. Roaming kaldiriliyor ve konusma ücretleri yükseltiliyor. Yani Yilin 6 ayi yurt disinda degilse bir insan onun icin bir zarar. Benim icin cök büyük bir...
  3. A

Kampanya: Türkiye Ligini FIFA 14'de geri istiyoruz!

10 gündür yaptigimiz bu mücadele basariya ulasti! Türkiye kulüpler birliginin pazarlama departmanından bugün söyle bir bildiri geldi: "EA Games ile anlaşma imzalama aşamasındayız. Birkac gün icinde anlasma tamamlanacak. Ligimiz kesinlikle oyuna eklenecek!" EA den henüz bir cevap gelmedi fakat...
  4. A

Kampanya: Türkiye Ligini FIFA 14'de geri istiyoruz!

Bu mücadele hepimizin, biz oynuyoruz biz ekletiriz! TFF hic birsey yapmadan elde edecegi geliri neden geri ceviriyor anlamis degilim. Biz istedigimizi dile getirmedikce onlara seslenmedikce yetkililerin harekete gececegi yok. Ben elimden geleni yapiyorum bu kampanyayi her yerde her platformda...
  5. A

Turkcell TV'deki Playboy kanalı yasak mı?

Burda Victoria's Secret +13 Playboy ise +16. Bir faliyet yoksa burda sorun yok :D Üye olmak icin 18den büyük olmak gerekmiyormu zaten. Daha ne yas siniri deniliyorki.
  6. A

Adobe'dan Flash Açıklaması Geldi

Tamam birseyden kurtulmak icin kökünü kurutmak gerek fakat daha cok erken. Her 10 siteden 1i flash alternatifi kullaniyor. Bu sayinin önce bir artmasi lazim simdilik html5 kullanan siteler cok az!
  7. A

Apple neyin peşinde?

Apple'in stratejisi ayni Amerikaninki gibi!
  8. A

SDN Teknosa Magazin'in 26. Sayısı Yayında

Android telefonlardada kullanilabilir tablet versiyonu aslinda. Android Telefonlar icin ne zaman cikacak?
  9. A

Windows 8 Tamamlandı

Bu 39 dolara Windows 8'e yükseltme olayini biraz daha arastirip bize aktarirmisiniz lütfen. Bence cok cazip bir teklif. Bu kampanyadan hep bahsediyorsunuz fakat nasil olacagini bilen pek yok. Nasil yararlanacagiz, neler gerekiyor, betadaki gibi internettenmi indiriyoruz vs..
  10. A

Görülmemiş iPhone Tasarımları

Bence bu resimlerdeki tasarimlarin hepsi berbat. Üstelik Sony'nin ve Nokia'nin tasarimlarina cok benziyor.
  11. A

Galaxy Nexus için 4.1 Jelly Bean Geldi

Ederim arkadadas. Yani o derecek sıktı. Cogu program root istiyor ama yapamiyorum.
  12. A

Outlook E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Sadece outlooka yükselede bilirsiniz. Yeni ada gerek yok. O isterseniz tükenmeden önce alamayi isteyenler icin. Üstelik yeni alan adi alsaniz bile ayni hesaptan eski mail adresinizi kullanabilirsiniz. Ben su an tek hesap üzerinden 3 tane hesabi kontrol ediyorum. Yani 1 hesabla istedigin kadar...
  13. A

Sony'den Android Severleri Üzecek Haber

Bende Sony Xperia S var ve Bootloader kilidini kaldirmak icin 150€ istiyorlar. Gider yeni telefon alirim o paraya. Kendim kaldirmam zaten yeni Xperialarda mümkün degil. Birdahaki sefere Google'in 1 numarali telefonunu alacagim. Su anki Nexus mesela.
  14. A

PES 2013 Demo Çıktı, Hemen İndirin!

Telefonum yanlislikla indirmeye baslamis bende ellemedim :D Su anda 400MBde
  15. A

Amazing Alex Liste Başı Oldu

15:20da yorum yapan SDN OKURU sanirim ayni oyundan bahsetmiyoruz. Senin bahsettigin bu olmali: http://itunes.apple.com/de/app/angry-turks/id538740154 Benim kast ettigim ise bu (AppStore'da bulamadim): http://www.dailymotion.com/video/xptlse_angry-turks-jetzt-fur-s-handy_fun
  16. A

Amazing Alex Liste Başı Oldu

Yaniliyorsunuz "Angry Turks" Türk yapimi degil! Oyun alman yapimi..
  17. A

Assassin's Creed 3'ün PC Sürümü Ertelendi

Biliyordum. Tarihin ilk aciklandigindada söylemistim ertelenir diye. Dedigimde oldu.
  18. A

Bende Sony Xperia S var. Güncellemeleri cabuk verseler ve Menüde klasör olusturabilsen bu cihazdan vazgecmem vazgecmezdim. Bootloader kapali acik olsa costum rom yüklerdim ama acamiyorum. Acmak icin 330 TL istiyorlar. O paraya gider yeni telefon alirim..
  19. A

Bir dahaki sefere kesinlike Nexus veya o esnada Google hangi telefonu destekliyorsa onu alacagim. Bu ne yaa bekle bekle...
  20. A

Assassin's Creed de Başrol Michael Fassbender

Bence suikastçiyi oynayacak cünkü kendisi önemli bir oyuncu ve böyle oyuncular Filmin ikincisi, ücüncüsünde pahaliya patlayabiliyor. Bkz. Örümcek Adam. Adami basta kimse tanimiyordu fakat Örümcek Adam 4'ü cekseler gelirin cok büyük bir kismini alir. Michael Fassbender zaten büyük ve önemli bir...
  21. A

Android'e mi yoksa iPhone'a mı uygulama geliştirmek daha iyi?

Arkada AMK gazetesi var :D
  22. A

Gamescom 2012'de GTA V mi Geliyor?

Gamescom Avusturya'da olsaydi size GTA'nin katilip katilmayacagini söyleyebilirdim. Ama Almanyada. Not: Fuar isindeyim. Avusturya'daki Fuarlarin 70%ini biz organize ediyoruz.
  23. A

Konami'den FIFA Serisine Taş Yağmuru

Ben her sene ikisinide oynuyorum ve simdiye kadar tercihim hep PES'den yana oldu. Beni ceken diger bir yani editlenebilmesi. (exTReme yamasinda Arayüz yapimcisiyim.) Fifa'nin hersene PES'den birseyler aldigi bariz. Üstelik bunu itirafda ettiler.
  24. A

Android İçin YouTube Güncellendi

Benim icin YouTube uygulamasindaki en iyi yeni özellik, direk HQ olarak oynatmasi. Yani Videolar kücük ekrandada HQ olarak oynatiliyor.
  25. A

Far Cry 3 Ertelendi!

Ubisoft iste hep ayni tantana...
  26. A

EA Sports: FIFA Serisi Yeni Nesile Hazır

Benim icin Fifa iPhone gibi. Pes ise Samsung Galaxy gibi. Fifa nasil hazirlamissa öyle kaliyor iPhonelarda oldugu gibi nerdeyse hicbirseyi degistiremiyorsun. Ama Pes öyle degil oyunda degistiremedin 1 tane bile birsey yok. Örnek olarakda Türkce Spiker iceren T.S.C exTReme yamasi var. Bende bu...
  27. A

Assassin's Creed 3'ün Ön Siparişi Başladı

Ohoooh ben bilgisayar icin aylar önce ön sparisi verdim..
  28. A

Xperia S ICS Güncellemesi Ortaya Çıktı

Millet Sony bayisi olan bir arkadasimdan aldigim bilgiye göre 1 Haziranda ICS yayinlaniyor..
  29. A

Xperia S ICS Güncellemesi Ortaya Çıktı

Arkadas kimsemi dikkat etmiyor.. Takilan telefon degil videonun kendisi adamin eline bir dikkat edin.
  30. A

iPhone Uyumlu Akıllı Saat

Ben bu saati biliyorum. Bu saat sadece iPhone icin degil. Bu saati Androiddede kullanabiliyorsun. Bluetooth üzerinden baglanti kuruyor ve bataryasi 1 hafta gidiyor. Eger programlamayi biliyorsan bu saat icin kendin program yazabiliyorsun.
  31. A

Sony Xperia S Video Ön İnceleme

Ben bu telefonun siyah olanini aldim beyazdan daha güzel duruyor bence, cok memnunum. Bahsedilmemis olan önemli bir nokta var oda telefonun yaninda verilen sarj aleti sayesinde en fazla 1 saat icerisinde telefonun sarji doluyor.
  32. A

Sony, ICS Güncellemesini Erteliyor

Aaa benim telefonun resmini koymuslar :)
  33. A

Samsung Galaxy S3'ün Yeni Görselleri

Ben Galaxy S3'ü bekliyordum ama beklemeye degmez gibi geliyor bana Sony Xperia S iyi ya ben onu alacagim. Hem fiyatida Galaxy S3'ün beklenen fiyatina göre cok uygun.
  34. A

Bilinmeyen Şarkıcı Ve Şarkı İsimlerini Bulalım

Arkadaslar bu şarkıyı bilen varmı? http://www.youtube.com/watch?v=K0saR0VpWwc Bu sarkiyi Matrax'da (Radyo Programi'nda) duydum. Araya giren Zeki Kayahan Coskun aldirmayin siz ona
  35. A

Seks hikayeleri neden üst sıralarda?

Suan nasil para kazanabilecegimi bulmus bulunmaktayim :clap: :tt2:
  36. A

Far Cry 3'ün Oyun İçi Görüntüleri

Murat Bey yanlisiniz var. Almancam cok iyi oldugu icin dekikleri herseyi anlayabiliyorum. Birinicisi bu video'yu Ubisoft degil Games Aktuell isminde Alman bir oyun dergisi yayinlamis. Video'da konusan kisi Oyunun yapildigi stüdyo'ya gitmis. Ikincisi bu ekran görüntüleri PC'den degil XBOX...
  37. A

Tweet Yüzünden İdam Edilecek

Ah ah. Böyleleri oldukca islamiyet hep kötü bir din olarak gözükecek. Islamiyette böyle sacma birsey yok. Osmanli zamaninda osmanli topraklarindaki hiristiyanlar'da müslümanlar kadar korunurdu. Hep bu arap ülkeleri islamiyeti olmadigi gibi gösteriyor. En basit örneklerden biri ise tecavüze...
  38. A

The Avengers'ın Super Bowl'a Özel Fragmanı

Cünkü dünya capinda 800 Milyon kisi izliyor. :)
  39. A

Timeline İçin Kapak Fotoğrafları

Buda benimki :biggrin: Söylemesi ayip kendim yaptim :)
  40. A

Samsung'un Super Bowl Reklamı Yayınlandı

Adam Freedom(Özgürlük) diye bagiriyor. Anlayana :thumbup: Üstelik bu reklam daha önce vardi. Sadece gelistirmisler reklami.
  41. A

Fransa'dan Google'a Büyük Ceza

Fransa bu aralar baya sapitti. Sözde soykirim simdide bu.. Neymis efendim kendi yaptigi bir seyi ücretsiz sunuyor diye para cezasi kesilmis. Bi ... git Fransa.
  42. A

Apple Çalışanlarına Sahte Projeler

Beni hemen ilk günden kovarlardi ozaman :biggrin: :tt2:
  43. A

Megaupload'daki Kişisel Dosyalar Silinecek

Birkac dosyam kaldi acsinlar indireyim sonra silebilirler. :rolleyes:
  44. A

Facebook Timeline Geçiş Zorunlu

Bende 1 Şubat'da aktif olacagi yaziyor.
  45. A

Bu görüntü Galaxy S III'e mi ait?

Bencede öyle Ghost34. Bu bence Samsung Galaxy Note Lite felandir.
  46. A

Samsung'dan Duygu Algılayıcı Telefonlar

Hocam Orhan baba'dan ne anlar Samsung :lol:
  47. A

Facebook Zero Kalkıyor!

Bu yaptiklari sacma degil. Bunun adina Pazarlama taktigi diyorlar :D
  48. A

Cep Telefonlarında Yeni Bir Skandal Patladı

Ücünüde sevmem zaten.
  49. A

CES 2012: Windows İçin Kinect Geliyor

oh bee sonunda geldi bekledigim haber :lol:
  50. A

Korsan yazılım kullanacak kadar zengin misiniz?

Yazilim üreten firmalarda akilli. Cogu firma bir acik kapi birakiyor. Benim kullandigim bir program var mesela onu satin almadan kullanmaniz mümkün degil. Adamlar biliyor tazminat davasindan kat kat fazla alabileceklerini ve o kapiyi kilitlemiyorlar. Oyunlarinda orjinalini satin almak...
  51. A

Galaxy S3 Hakkında Her şey Burada

Pek degil, cünkü insan gözü asagi yukari 30 fps. ------------ Birkac önemli bilgide benden gelsin. 2010 Mobile World Congress 15.02.2010 – 18.02.2010 < Galaxy S tanitildi 2011 Mobile World Congress 14.02.2011 - 17.02.2011 < Galaxy S2 tanitildi 2010 Mobile World Congress muhtemelen...
  52. A

Galaxy S3 Hakkında Her şey Burada

Ciksada alsak vallahi 6 aydir cikmasini bekliyorum. Ilk baharda cikacakmis böylelikle tam 9 ay beklemis oluyorum :laugh:, üstelik sözlesmem ücüncü ayin basinda bitiyor.. Hayatimda ilk defa cikmamis birseyi satin almak icin bekliyorum :lol:
  53. A

LG'den İnanılmaz Televizyon!

Odama bir projektör almayi düsünüyordum ama bunu alsamda olur, ama bukadar parayi nereden bulacagim. :lol:
  54. A

İki Dev PlayStation Platinum Oluyor

Yahu neden sadece PS3 oyunlarinda Türkce Dublaj oluyor! :thumbdown:
  55. A

Battlefield 3'ün Yeni Reklamı

Haber dogru. Ben zaten youtube'de freddie'yi takip ediyordum cuma günümü ne yükledi bu video'yu ve bir aciklama yapti. 10 günde cekmisler. Buda kendi sayfasi http://www.youtube.com/user/freddiew
  56. A

Google .xxx Domain Satın Aldı

Ben alayimmi kac paraymiski :lol:
  57. A

Galatasaray Attı, Twitter Ayaklandı

Cem Arslan'ninda dedigi gibi Hamamîzâde Google Efendiye sor :lol:
  58. A

99 Dolara Android 4.0'lı Tablet

Hayatta cin mali almadim alayacagimda. Dankdik mallarla yapiyorlar sonra hemen bozuluyor kiriliyor.
  59. A

İnternetten Film İzleme Dönemi

Bence "İnternetten Film İzleme Dönemi" degil. Daha cok "İnternetten yasal Film İzleme Dönemi". :biggrin:
  60. A

İnternet Bağımlısı olabilirsiniz? Tedaviye ihtiyacınız var mı?

Aynen bende ayni durumdayim. Ama en azindan bos vakit gecirmiyorum. Programliyorum, Website yapiyorum. Biyandan birseyler arastiriyorum yeni seyler ögreniyorum.
  61. A

Saints Row The Third İnceleme

Benim bu oyunda en sevdigim sey yüksek bir yerden kendini asagi birakmak.
  62. A

Assassin's Creed: Revelations İnceleme

Aynen katiliyorum. Birde oyun bittikten sonra Istanbula keseke geri dönebilseydik. Istanbul sokaklarinda bos bos dolasmayi istiyorum. Bu yüzden oyunu sonuna kadar oynayacagim ama final görevi yapmayacagim. Böylelikle sürekli Istanbul'u dolasabilecegim. :D
  63. A

Dijital uçurum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet aynen bazilari var ben bilgisayari cok iyi biliyorum diyor. Halbuki bildigi tek sey facebook :D
  64. A

Lionel Messi Artık EA Sports'ta

Su FIFA Streeti Bilgisayara protlamiyorlarya nasil sinir oluyorum anlatamam. :cursing:
  65. A

Yeni Hastalığımız Uyur-Mesajçeker

Aynisindan bendede var bir tane. Ne konusuyorlar okadar hic anlamiyorum. Ne zaman görsem biriyle konusuyor telefonda veya mesajlasiyor. Bende durum farkli, birseymi lazim arkadasi ariyorum, naber felan, sende su varmi, yok. Tamam hadi eyvallah. Bu kadar, sabaha kadar ne konusuyor bular yahu.
  66. A

Windows İçin Kinect Geliyor

Tasarimi hic umrumda degil biran önce ciksinda :D
  67. A

Facebook Haber Kaynağına Yeni Özellik

Bu timeline'i ne yapti facebook yaa lafta gecen ay her kullanici icin aktiv olacakti ama hala degil. Benim profili herkez eskisi gibi görüyor ama ben timeline seklinde görüyorum :D
  68. A

Modern Warfare 3'ten Bir Rekor Daha

Böyle giderse Bilgisayar icin oyun üretmekten vazgececek firmalar.
  69. A

Saints Row: The Third'ün Çıkış Videosu

Bayilirim bölye oyunlara :thumbup: Hicbirseyi sinirlamadik yaziyor süper :lol:
  70. A

NFS: The Run'ın İlk İnceleme Notları

Tuslari istedigi gibi ayarlayamayan arkadaslar sorunu buldum. Ayni sorunu bende yasiyordum. Araba gitmiyordu oldugu yerde patinaj yapiyordu. Megerse Controller'den kaynaklaniyormus. Gamepad'i cikarinca klavye'den ayarlarimi yaptim ve ve oyunu dogru güzgün oynamaya basladim.
  71. A

NFS: The Run'ın İlk İnceleme Notları

Need for Speed The Run Limited Edition var elimde. Gameplay daha cok Shift serisine benziyor. Grafikleri pek begendigimi söyleyemiyecegim. Ama Textetureleri güzel yapmislar, adamin biyigindaki killar tek tek sayilabilinecek düzeyde (Tabi en yüksek ayarda oynarsaniz). Birde ise farklilik katan...
  72. A

Devlerden Ortak 3D Gözlük Girişimi

Yahu su seyin gözlüksüz ve zararsiz olani cikarsarda kurtulsak. Gerci var ama kücük ve pahali.
  73. A

AC: Revelations'ın Çıkış Videosu Yayımlandı

Türkce Dublaj zor, olsa duyardik. Ama altyazi belki olabilir.
  74. A

AC: Revelations - İstanbul'da Yaşam

Assassin's Creed serisinin manyagi'yim diyebilirim. Basta ulan bunlar yoksa Osmanli'yimi kötüleyecek diye korkmustum, cünkü Türk askerlere karsi'da savastigi gözüküyordu Ezio'nun. Ama bu video'yu izledikten sonra (Ingilizce biliyorum) öyle birseyin söz konusu olmadigini, asil düsmanlarimizin...
  75. A

L.A. Noire'ın Çıkış Videosu Yayımlandı

Bana Almancada olur, olmadi Ingilzce ile idare edecegiz :P
  76. A

Flash Mobil Cihazlara Veda Ediyor

HTML5 henüz yeni olmasina ve cok az kullanilmasina ragmen flash'i yavas yavas bitirmeye basladi :lol:. Bence iyi olmus zaten hic beceremiyorum su flash isini.
  77. A

Apple'ın Açığını Bulan Adam Kovuldu

Apple bence büyük bir hata yapmis. Böyle bir adami isten cikarmak kimin aklina gelmis acaba? Adam firmanin cogu sirlarini biliyor ve basarili bir programlayici, eee bide böyle sacma bir sebepten dolayi kovulmus, ben adamin yerinde olsam intikam almak isterdim. Apple dua etsinde Samsung kapmasin...
  78. A

İşlemciniz Kaç Derece? Kaç Volt İle Çalışıyor?

Ben ısıyıgösteren gadget'i kullaniyorum. Bir keresinde yeni bir fan almistim oyun esnasinda fan cok hizli dönmeye basladi ve resmen bagiriyordu bir süre sonra. Derecege baktigimda 100'e yaklasmisti ve bilgisayar cöktü. Hemen kasayi actim baktim. Megerse ben fani ters takmisim. Bu yüzden...
  79. A

Assassin's Creed 3'ün Yeni Dedikoduları

Assassins Creed Desmond üzerinden devam edilecekmis. 1500'lü yillara kadar geldiler. Geriye gidemezler. Giderlerse bazi malzemelerden vazgecmek zorunda kalacaklar. Mesela Bombalar yada hidden blade veya double blade vb. Bence Assassins Creed gelecekte'de gececek. Günümüzdede oynamasi zevkli...
  80. A

Hareket Algılayıcılı Telefonlar Geliyor

Nokia Symbian icin varki zaten. 5800'da calisiyor. Program ön kamerayi kullaniyor. http://www.youtube.com/watch?v=Lw31vbXcbxU
  81. A

The Darkness 2'den Kanlı Video

Keske oyundan biraz bahsetseymisiniz. Ilgimi gecti. Prototype'e benziyor.
  82. A

Battlefield 3 İnceleme

Aynen katiliyorum, senaryo cok basit, oynanis berbat ama grafikler ve atmosfer süper. Aslinda senaryo'nun ne kadar önemli oldugunu Assassins Creed serisinden anlayabiliriz. Her serisi'nin senaryosu birbirinden cok farkli oluyor ama baglari koparmiyor. Bazen demek bu yüzden böyle olmus diyorsunuz...
  83. A

Battlefield 3 Piyasaya Çıktı

Oyun güzelde keske bu kadar kisa sürmese. Yaklasik 6 saat sürüyor.
  84. A

GTA V Hakkında İlk Dedikodular

Millet MotionScan teknolojisi mükkemel birsey bu video'da anlatiyorlar. Sistem gereksinimleri'ne gelince o konuda kullanicilarin 5'de 4'ünü madur etti. Yeni topladigim bilgisayarda bile full kalite oynayamiyorum. 2000 liraya mal oldu ama GTA IV'ü en yüksek kalitede kaldirmiyor. Simdiye kadar...
  85. A

Siri, Diğer iOS Cihazlara Gelmeyecek!

Bende zaten alternatiflerine yöneliyorum. Mesela Galaxy :biggrin:
  86. A

Siri, Diğer iOS Cihazlara Gelmeyecek!

Bu yüzden Apple'dan nefret ediyorum. Kardesim birakin'da kullanalim, bir seyide kisitlamayin.
  87. A

SDN Teknosa Magazin'in 7. Sayısı Yayında

teknosa.com'daki henüz güncellenmemis! http://www.teknosa.com/sdnteknosamagazin/
  88. A

Karşınızda Android 4.0

Sagol bunu ögrendigim iyi oldu ama henüz bir Android telefona sahip degilim. 2012 yilinin 1. çeyreğinde Samsung Galaxy SIII cikacak diyorlar. Samsung'un baskani J. K. Shin söylemis ve sizmis olan bir resim var. Bakalim cikmassa Galaxy SII alacagim.
  89. A

Android'in Patronundan Siri'ye Taş

Aslinda ben Apple'dan cok Samsung'un tarafini tutanlardanim, ama burda bir kiskanclik sezdim. Sinemaci Daryik F.Zanuck'un (Twenty Century Fox'un başkanı) Televizyon hakkinda söyledigi gibi olmus biraz: "Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya...
  90. A

Karşınızda Android 4.0

Bir özellikte ben ekleyeyim. Ses algilama eklenmis, ani IPhone 4S'deki Siri gibi. En büyük farki Siri gibi yapay bir zekaya sahip degil! Yani telefonla muhabbet edemessiniz.
  91. A

Karşınızda Android 4.0

Matias Duarte (Android İşletim Sistemi Kullanıcı Deneyimi Müdürü), “Currently in the process for releasing Ice Cream Sandwich for Nexus S. Theoretically should work for any 2.3 device.” demis. Yani "Şu anda sadece Nexus S'lerde calisiyor, Teorik olarak 2.3 olan her cihazda çalışması gerektiyor"...
  92. A

Square Enix'ten İnanılmaz Görüntüler

Grafik hakkaten mükemmel, bunun gercekten ne farki varki? Umarim heryeri bu kadar gercekci yaparlar.
  93. A

Stallman, Jobs'ın Öldüğüne Sevindi!

Bence adam hakli. Bu yüzden Apple'in bu kadar basarili olmasina ragmen asla tercih etmedim! Eger Steve bir 10-20 sene daha yasasaydi, diger bütün markalari devredisi birakir ve bütün özgürlüklerimizi elimizden almis olurdu.