Arama sonuçlarınız

1. Max2Life

Pdo Şarta Bağlı Diğer Tablodan Veri Sayısı Alma ?

Merhaba, Yazarlar ve Yazılar isimli iki tablom var, Yazarlar tablosundan çektiğim yazar isimlerine göre bu yazarların her birinin yazılar tablosunda kaç makalesi var nasıl saydırtabilirim ?
  2. Max2Life

Sql Ile Hücreleri Toplamadan Yeni Sütuna Yazdırma

Merhaba A tablosundan yil(varchar) ve ay(varchar) hücrelerindeki değerleri Dönem(varchar) olarak nasıl birleştirebilirim. Yıl->2021 Ay->02 Ben bunları yeni açtığım Dönem sütunana başına DN de ekleyerek Dönem -> DN202102 olarak nasıl sql de yeni hücre değeri yaratabilirim? 1619635831 Yardım...
  3. Max2Life

Pdo Şarta Bağlı Tabloya Ekleme Işlemi

Merhaba Duyuru ekleme için duyuru-ekle.php adında sayfa oluşturdum. Bu forma bir dil seçeneği (tr,ing) ekletip bu seçime göre türkçe için duyurular tabloma, ingilizce seçilmişse duyurular_en tabloma verileri nasıl insert işlemi yaparım? Her iki tablomda da sütün adları aynı, iki ayrı tablo için...
  4. Max2Life

Groove Müzik Bildirim Alanı yer değiştirme mümkün mü?

Multimedya klavyeden şarkı değiştirmeye bastığımda bu bildirim en üst solda görünüyor. 1- Bu bildirimi sağ en alta saat ve tarihin bulunduğu yerin hemen üstüne almak mümkün mü? 2- Firefox vs kullanırken bildirim arka planda kalmasını istiyorum en öne geçmesine gerek yok bununda ayarını yolunu...
  5. Max2Life

Win 10 Anniversary Güncellemesi Soru ?

Windows 10 da yeni gelen Yıldönümü (anniversary) güncellemesi ile ilgili bir sorum var: Bir sitede bu güncellemenin sunduğu yenilikler bahsedilirken bu aşağıda resim olarak koyduğum paragraf dikkatimi çekti: - Bu güncellemeyi kuranlar aşağıdaki resimde anlatıldığı gibi "Aktivasyon Sorun...
  6. Max2Life

Vmg3312-B10B V.100 (AAPP.6)D0

Model : VMG3312-B10B Yazilim Versiyonu : V.100 (AAPP.6)D0 Açiklama : V.100 (AAPP.6)D0 Firmware yazilimi, TTNET Kampanyalarinda " satilan " ürünler için geçerli yazilimdir. ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10B/ 100AAPP6D0.bin dosyasını...
  7. Max2Life

Windows 10 Update Tekrarlı Güncelleme

Definition Update for Windows Defender - KB2267602 (Definition 1.203.2155.0) 14.08.2015 tarihinde başarı ile yüklendi. zaten yüklemişti aynı gün ikinci defa yükledi. Definition Update for Windows Defender - KB2267602 (Definition 1.203.2155.0) 14.08.2015 tarihinde başarı ile yüklendi. yüklü...
  8. Max2Life

Windows 10 Open GlobalPowerPolicy Registery Error

Casper Nirvana 64 bit Windows 10 Yükseltme sonrası her açılışta aşağıdaki ekran alıntısındaki hatayı alıyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözebilen var mı? Open GlobalPowerPolicy Registery Error HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\PowerCfg\GlobalPowerPolicy
  9. Max2Life

Bios USB Boot seçeneği yok (Casper Nirvana)

Dizüstü bilgisayarımın: Model Kodu: CN.TKI-460A Model Adı: CASPER NIRVANA NB 15.6" (CNM.I460-6K35B) Yukarda bios resminde görüldüğü gibi Boot sırasını bakınca sadece 2 seçenek var. Biri hdd diğeri DVD-rom. Fakat benim dvd rom bozuldu. USB den format seçeneği yok. Temiz kurulum format...
  10. Max2Life

EUFI Bios Olmadan Win 10 Kurulur mu?

Benim Asus (P5G41C-M LX) anakartda uefi bios yok. Bios'un son güncellemesi 2011 başkada güncelleme yok. Eski tip bioslara sahiip bilgisayarlara windows 10 kurulabiliyor mu? Kurabilen var mı?
  11. Max2Life

TTnet internete bağlanmıyor

Şuan ttnet kullanıpta dns girmeden internete ulaşabilen var mı? Chrome de ZenMate eklentisi sayesinde internete girebiliyorum. Normal şekilde sadece https://login.live.com ve youtube giriyor. Modem ışıkları yanıyor fakat hiçbir sayfayı açmıyor. Geçen haftalarda da böyle olmuştu TTnetin sonsuz...
  12. Max2Life

Her şey ayağına gelmiyor malesef !

hepsiburada.com da uygun fiyata kravat gördüm. İlk defa üye olup siparişimi verdim 7 günlük kargolama süreci vardı neyse bi-şey olmaz dedim verdim siparişi. 29 Mayısta kargolanması gereken ürün halen tedarik edilemedi. Hani herşey ayağına geliyordu ? Daha da hepsiburada.com dan alışveriş...
  13. Max2Life

Video Convert işlemi tamamlanmıyor

Selam SDN, Benim sorunum: :mad: mp4 (vs.) formatında videoları tekrardan ripleyip xvid avi yapmak istiyorum ama bir türlü sonuçlandırmıyor, bazen %34 bazen de %99 larda donup kalıyor. Program donmuyor ripleme işlemi donuyor ilerlemiyor. Nerdeyse tüm dvd Converter programlarını denedim...
  14. Max2Life

5454 den gelen mesaj ?

Bu sabah türkcell hattıma "5454"den bir mesaj geldi. Mesajın içeriği bu: Cepten linke tıklamadım. Türkcell onlinedaki chat servisinden ne iş bu diye sordum. Verdiği yanıt çok netti :sneaky2: "Türkcellin bir çok iş ortağı bulunmaktadır" tatavasından başka bişi söylemiyor. Sıkışıncada 532...
  15. Max2Life

Mobil Klimalar

Yaz sıcakları iyice bastırmaya başladı. Vantilatör yetmiyor artık. Kiracı oluncada klimayı her yere sök tak taşınmıyor. Bunun için mobil klimalar hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. İnternette az araştırdım memnun kalanı da var hemen iade edenide var ama yorumlar hep eskiydi 2010 dan...
  16. Max2Life

HDD test sonucu (C8)

Yeni aldığım taşınabilir harddiski HD Tune Pro ile test ettim C8 değeri data 1 çıktı sabit harddiskimde bu değer 0. Resim aşağıda : herhangi bir sorun teşkil eder mi? yoksa önemli bir değer değil mi?
  17. Max2Life

Turkcell Hat Devir İşlemi

http://www.tk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2012%20DK-14-453.pdf Karara rağmen halen Turkcell İletişim merkezleri hat devir işlemi için para istiyor. Benim gittiğim bayilerin mi kurnazlığı yoksa Türkcell mi işi yokuşa sürüp para istiyor. :confused1: Çünkü vodafone kaç aydır bu işlemi...
  18. Max2Life

Firefox Yer İmleri Birleştirme ?

Masa üstündeki ve laptop'daki yer imlerimi ve parolalarımı çakışma olmadan nasıl birleştirebilirim? :confused1: -Firefox Sycn (hiç kullanmadım) yada Mozbackup ile mevcut olan birinin üzerine diğerini yazdırabilir miyim? Herhangi bir yer imini yada parolayı kaybetmeden sorunsuz birleştirmek...
  19. Max2Life

Modemden port engelleme ?

Modem üzerinden bearshare, limewire, Ares gibi mp3 indirme programlarının kullanımını nasıl engelleyebiliriz? :confused1: Modem Pikatel Airmax 101
  20. Max2Life

Leyla ile Mecnun - Gangnam Style

http://www.youtube.com/watch?v=S9faI-WWe_o Gangnam Style ve türevlerine İsmail Abi'den tokat gibi cevap... :thumbup::thumbup:
  21. Max2Life

2012 yılı toplam Teknoloji harcamanız ne kadar?

Forumda yüzlerce "telefon alacam, pc alacam, notebook alacam, vs" tarzında konu varken merak ettim 2012 yılı (aralık ayı harcamanızı da göz önüne alarak) toplam teknoloji harcamanız ne kadar? Donanım, yazılım, yeni ürün(bilgisayardan küçük ev aletlerine kadar) , servis ücreti (tamirat)...
  22. Max2Life

C:\Program Files\MarkAny\ContentSafer

C:\Program Files\MarkAny\ContentSafer Bu klasörü tanıyan var mı? Ne işe yarıyor ? yeni farkettim.....hangi programla yüklenmiş olabilir, kaldırmalı mıyım?
  23. Max2Life

Kies mfc90u.dll sorunu

->> Kies'i pc de açar açmaz bu aşagıdaki uyarı çıkıyor ->> Ardındanda aşağıdaki uyarı çıkıyor onada "güncelle" deyince Kies kapanıyor. ->> Bu hatanın çözüm yolunu bilen var mı? :confused1:
  24. Max2Life

Avea Jet Modem mi? Yoksa..

TTnet ADSL aboneliğimi bitirip, sizinde önereceğiniz bir operatörün avantajlı bir modem kampanyasından yararlanmak istiyorum. Avea Ön ödemeli Jet Modem Kampanyası Jet modem + Faturasız hat + 3 ay 4gb bedava internet + ttnet wifi = 89 TL...
  25. Max2Life

Kazanmakmak? Ne zaman

Kazanmakmak.com.tr ye üyelik açalı 2 ayı geçti 3 aya yaklaşıyor. Her reklamda konuştukça kazanmak... vs. hem TTnet hemde TürkTelekom üzerinden aboneliğinden kazanmak yani 2 kere kazanmak diye şarkı eşliğinde söyleniyordu. Peki, tamam kazanmakmak da ben ne zaman harcamak ? :) Halen üyelik...
  26. Max2Life

Facebook Dayağı

Facebook Dayağı ADANA'da 16 yaşındaki H.S., sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı kızın akraba ve arkadaşlarından oluşan 10 kişilik grup tarafından dövüldü. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı, H.S.'nin şikayetçi olmaması üzerine olayla ilgili takipsizlik kararı verdi. Olay...
  27. Max2Life

Facebook karışıtı sosyal ağ "Unthink" açıldı!

Kaynak sitenin haberlerini formumuzda yayınlamıyoruz.Anlayışınız için teşekkürler
  28. Max2Life

Net Problem eşittir Netlimitsiz tarife

10 defa arayıp netlimitsiz tarifeye geçmek ister misiniz? Kampanyalardan bahsediyorlar ama destek sıfır. Nereyi okusam herkes Netlimitsizden şikayetçi. Bende aldanıp 1mbit sınırsızdan 8mbit netlimitsiz e geçtim ama sonuç hüsran tek artan faturamdaki miktar olacak. TTnet hızla ilgili işi Türk...