Arama sonuçlarınız

1. blackwhite

GM Discovery Kamera Flash Sorunu

Merhaba arkadaşlar, GM Discovery 16gb akdım. Hemen güncelleme yaptı. Sonra kullanım esnasında kamera flash açma kapama ayarı olmadığını gördüm. Cihaz otomatik flash algılıyor. ışık durumuna göre fatlatıyor veya patlatmıyor. Bu sorun sadece bende mi var acaba yada güncelleme ile gelen bir sorun...
  2. blackwhite

10 Puanlık Bir soru

Arkadaşlar bu akşam ve her perşembe akşamı oynanan kurtlar vadisinde özellikle bu akşamki programında Memati'nin Cep telefonunun marka ve modeli nedir acaba bilen var mı??? ---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:09 ---------- Anlaşıldı, kimse bilmiyor:(
  3. blackwhite

Firefox'ta Garip Hata Mesajı

Merhaba Arkadaşlar. Firefoxta şöyle br hata mesajı alıyorum programı her başlattığımda. Sanırsam güvenlik sertifikalarında bir problem var. Kontrol ettim ama ayarlar olması gerektiği gibi. İE ile açılan bazı sayfalar Firefoxta açılmıyor:( Bu hata mesajını niye verdiği konusunda birisinin...
  4. blackwhite

.NET Hata Mesajı

Merhaba arkadaşlar. Birtane exe çalıştırmaya çalışıyorum. Ama açılışta şöyle bir hata mesajı alıytorum. Bunun sebebi nedir acaba??? Çözüm yolunu söyleyen birisi çıkar mı???
  5. blackwhite

Nurlu.eu - Sizce Nasil

Site daha cok yeni...Amac bir yorenin, birkac koyun resimlerini gostermek, bilgilenidrmek, yazismak, paylasmak...Site Joomla ile kurulu... Site URL: http://www.nurlu.eu/ Site hakkinda Anasayfada da belirtildigi gibi daha baska neler yapilabilir? Buradan bircok fikir cikacagina eminim, butun...
  6. blackwhite

Kolbastı Öğreniyorum

İndirmek için alttaki linti tıklayın: Boyutu: 51.58 MB DivShare - One Moment Please... Kaynak: NetworkTurk.NET
  7. blackwhite

Kim AB'ye Girmek İster?

Arkadaşlar çok komik bir video. Güzel çizilmiş ve oynatılmış.Koptum :) http://www.fileden.com/files/2009/1/26/2285767/2033209053.flv
  8. blackwhite

Mozilla Firefox 3.0.10 ÇIKTI

Mozilla Vakfı durmadı ve en popüler tarayıcısının 3.0.10 versiyonunu çıkarttı. Daha tarayıcınızın güncelleme kontrol et kısmında aktif olmadan en son sürümüne sitemizden sahip olabilirsiniz. Tarayıcı henüz daha resmi sitesinde yayınlanmadan en sson güncel sürümünü sitemizden indirebilirsiniz...
  9. blackwhite

1TB'lık SSD'ler

Bugün SSD Diskler ne zaman hayatımıza tam anlamıyla girecek derken OCZ Technology bunu çok kısa bir sürede yapmaya kararlı gibi görünüyor. Firma resmi olarak Z-Drive serisi disklerinin tanıtımını yaptı. OCZ Technology tarafından geliştirilen ve Z-Drive adıyla karşımıza çıkacak olan SSD diskler...
  10. blackwhite

Facebook`ta Sorunum Var

Arkadaslar bugun facebookta kisi listemde olmayan biriyle konusurken soyle bir mesaj cikti, ve beni birsekilde banladi sanirsam, simdi o kisi ile hicbir irtibatim yok.mesaj bile yazamiyorum.Kisi bende aktif degil gozukuyor. Bunun sebebi nedir?Bu nekadar sure ile bu sekilde kalacak, Bunu...
  11. blackwhite

Google Kriz Karşısında Direncini Kaybediyor

Artık uzun bir süredir diye adlandırabileceğimiz dünya ekonomik krizidüna devi google'yi de etkiledi. Google'den Eric Schmidt yaptıği açıklamada 2009 yılının finansal çöküş ve zor ekonomik koşullar yılı olarak açıklarken google'nin de eskisi kadar dirençli olmadığını da vurguladı. Morgan...
  12. blackwhite

Windows 98 YARDIM

Merhaba arkadaslar, size bir sorum olacak... Uzun yillardir windows 98 ile hic hasir nesir olmadim.Bugun en az 10 yillik bir kasa geldi karsima,ona 98 kurmam gerekti...Hersey normal yuklendi.Sonra bilgisayar yeniden baslatildiginda asagidaki gibi bir hata verdi...Daha onceleri 98 kullanirken...
  13. blackwhite

Bugün Ülkemizde İnternet Kullanımı Nekadar Yaygın?

Dial up bağlantının ardından ADSL bağlantısının gelmesile birçok bilgisayar kullanıcısı biraz rahatlamış ve internet onun için daha çekici olmuştur. Peki bu yeterli mi? Çok düşük hıza sahip ve saniyelerle yarıştığımız Dial up bağlantısının aramızdan çekilmesi ve ona kıyasla ADSL internet...
  14. blackwhite

Intel SSD Disk Pazarına El Atıyor

İntel gururla yaptığı duyurusunda ürettiği ve satışına başlıyacağı SSD disklerini tanıttı. Bu diskler daha çok yüksek üretkenlik istenen sunucu bilgisayarlar için öngörülüyor. İntel 2.5" X-25E Extreme SSD diskler 50 nm SLC (Single-level cell) NSND flash çipleri kullanılarak üretilmişlerdir...
  15. blackwhite

Turkiye`nin Yurtdisina Internet Cikis Hizi Arttirildi

Bugun sevindirici bir haberle karsilastim arkadaslar...Dunyaya 6 kat daha hizli baglanacaz insalah.. Habere bakilirsa Turkiyede de iyi seyler olmaya basliyor....Bence olsun okadar da, bukadar ADSL abonesi var.Bukadar aboneye bu bile azdir belki de ama gene de elimizde olanla idare etmek...
  16. blackwhite

Windows XP Saat ve Tarih Problemi - YARDIM

Herkese merhaba, bi sorunum var, bilmem baskalari da karsilastilar mi acaba. Belki de bir cozum sunabilirsiniz. Windows XP ENG kullaniyorum ve Bilgisayari her actigimda saat ve tarihler degisiyor, Cok farkli tarihlere gidiyor. Bolgelsel ayarlarda hersey normal,dogru gozukuyor.Otomatik...
  17. blackwhite

Mozilla Firefox 3.0.1 Çıktı

Dünyanın en çok indirilen tarayıcı ünvanını kazanan firefox son versiyonu olan firefox 3.01 ile tekrar karlımızda. Son final versiyonundan sonra ufak hataların giderildiği bu versiyonu indirmek için haberimize bakınız. Daha önce de siz kullanıcılarımıza duyurduğumuz Firefox 3.0.1 versiyonu...
  18. blackwhite

Joomla! 1.5.4 [Naiki] IKTI

Joomla! yüksek etkileşimli ve çok-dilli Web siteleri, çevrimiçi topluluklar, medya portalları, bloglar ve e-Ticaret uygulamalarının hızlıca oluşturulabilmesi için tasarlanmış bir açık kaynak içerik...
  19. blackwhite

Gunes Enerjisi Ile Calisan RADIO

SolarDAB İşte Roberts firmasında çok ilginç bir ürün daha. Güneş enerjisiyle çalışan bir radio. Dış görünümü biraz da eski radioları andırsa da firmanın bu yeni ürünü gerçekten de çok teknolojik. Güneş pilleri radionun üst kısmına yerleitirilmiş durumda ve tam dolu bir pille tam 27 saat...
  20. blackwhite

Hava Limanlarında Haftada 12.250 Laptop Kayboluyor

Dell firmasının yaptığı bir açıklamaya göre haftada hava limanlarında kayıp laptopların sayısı 12.250 adetten fazla. Bu rakamın bu denli yüksek olması aşırı güvenlik önlemleri, stres ve acelecilik olduğu belirtiliyor. Hava limanlarındaki bu yaşanan kayıpların ana sebeplerinden birtanesi alınan...
  21. blackwhite

Apple`den Intel`e HAYIR

Dünyanın en büyük işlemci üreticileri Apple'nin kendi mobil ürünlerinde Atom işlemciyi redetmesi sonucu hayal kırıklığına ugradı. Steve Jobs kendi mobil ürünlerinde P.A. Semi işlemcileri kullancağını söyledi. Kim bu P.A. Semi ? P.A. Semi Apple'nin satın aldığı Kalifornia merkezli...
  22. blackwhite

Nette Güvenli Sörf Nasıl Yapılır?

OperaTor 3.1 İnternette gönül rahatlıyla gezmek, girip çıktığınız yerlerde arkanızda iz bırakmadan dolaşmak isterseniz bu program tam size göre. Yazılım Opera 9,50 versiyonu ile problemsiz çalışmaktadır. Siz de internette dolaşırken arkada izinizi belli etmek istemiyorsanız bu programı...
  23. blackwhite

VIA'dan Mini Anakart

Artık herkesin tanıdığı ve kendisini bu alanda kanıtlamış olan VIA, Pico-ITX yelpazesini genişleterek Epia P700 çıkarttığını duyurdu. Bukadar ufak yüzeyde bir bilgisayarda olması gereken bütün parçalar sığdırılmış durumda. VIA mühendislerinin çalışmaları sonunda çok ufak yüzey üzerine bir...
  24. blackwhite

Microsoft Windows Xp Satışını Durdurdu

Microsoft bugün itibariyle kullanıcılarını gerek donanım gerekse performans açısından en çok memnun eden Windows XP işletim sisteminin satışını durduruyor. Peki ya bundan sonra ne olacak ? Daha önce DELL firmasının yaptığı açıklamada kullanıcılara hazır olarak yüklü sunulan windows işletim...
  25. blackwhite

Trk Hackerlerden ICANN'a Saldr

Bir grup Turk Hacker Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) ve Internet Assigned Numbers Authority (IANA) sayfalarına karşı saldırıda bulundu. Bu iki organizasyon internetin durumu ve varlığı için büyük önem...
  26. blackwhite

Sonunda INTELde VISTAya Yuz Cevirdi

İntel Microsoft'un Windows XP işletim sistemi için desteğini 2014 yılının Nisan ayına kadar sürdüreceğini resmi olaak açıklamsından sonra kendi çalışma bilgisayarlarına Windows Vista kurmaktan...
  27. blackwhite

Dünyanın En Güçlü Bilgisayarları

Teknolojiye ayak uydurmak çok zor. Bugün çok iyi sayabildiğimiz bir şeyin yarın modası geçiyor. Geçtiğimiz çarşamba günü yapılan açıklamada dünyanın en güçlü bilgisayarları sıralandı. Ayrıntılı liste haberimizde. Aşağıdaki listeye bakacak olursak ilk üçte IBM firmasının sistemleri...
  28. blackwhite

IE`dan Firefox Calisanlarina PASTA

Aylar süren çalışmalardan sonra ve büyük yankı uyandıran rekor denemesinin ardından, şuan itibariyle 16 milyon kez indirilen Firefox 3 tarayıcısı çalışanlarına IE kutlama mesajı olarak bir doğum günü pastası yolladı. Yanlış okumadınız, bu bir şaka değil. Gerçekten Firefox 3.0 Final versiyonunun...
  29. blackwhite

Windows Vistaya Ince Ayar

TweakVI 1.0 Build 1085 TweakVI programı bu alanda ilk bedava program ünvanmını taşımaktadır. Bununla Windows Vista'nın saklı kalmış birçok özelliğine erişebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Vista'nın donanım, veri depolama, web tarayıcı ve e-mail programı...
  30. blackwhite

Western Digital'ten Laptoplar İçin Yeni Diskler

Western Digital laptoplar için üretmiş olduğu 320 GB kapasiteli Scorpio Black disklerinin satışlarına başladı. Bu disk aynı zamanda firmanın en büyük boyuttaki sabit diski olma özelliğini de taşıyor. Ürün hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde. 2.5" Serial ATA özelliğinde olan sabit disk...
  31. blackwhite

DRAM Pabucu Dama mı Atılıyor?

Japon firması Toshiba MRAM modüllerinin hazır olduğunu ve bunları çıkartabileceğini duyurdu. Bir mektup pulu büyüklüğünde ve 1 GB kapasitesinde olan bu yeni teknoloji MRAM'lar günümüz DRAM'ların pabucunu dama atacağa benziyor. Geçen sene Ağustos ayında IBM firmasının MRAM'lar...
  32. blackwhite

FTP Baglanti problemi

Herkese merhaba arkadaslar, bu konuyu burda acmamdaki sebep ne de olsa FTP de dosya paylasimi ve haberlesme yontemi.Umarim dogru yerdedir konum. Benim soyle bir bir problemim var ama once sizlere durumu izah etmeye calisayim.Sizlerden bir bikir cikarsa bana yardimci olcak sevinirim. Bende...
  33. blackwhite

NetworkTurk.NET

Site yeni kurulmasina ragmen icerik ve tasarim olarak hergun kendidisini gelistirmektedir. IT haberler, Resimli Ders Anlatimlari, Cikan programlarin son versiyonlarin indirme linkleri ve aciklamalari.Daha bunlarin yaninda bircok kategori mevcuttur... Site Adresi: http://www.networkturk.net/
  34. blackwhite

Windows Vistayi Taniyalim...

Sorularla Windows Vistayi aciklayarak akliniza takilan soru isaretlerinizi kaldirabilirsiniz.... Windows Vista çıkalı artık epey bir süre oldu ama daha tartışmalar hala dinmedi. Peki nedir bu işletim sistemi? Diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir. Burada bunları soru-cevap olarak anlatmaya...
  35. blackwhite

Ilginc Bir Flash

Flasi Indirmek icin TIKLA
  36. blackwhite

Iki SKYPE hesabini ayni anda acin...

>> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> >> Merhaba arkadaslar, siz de eger iki tane farkli skype adresini hicbir program yada eklenti kullanmadan, sadece windowsu kullanarak...
  37. blackwhite

Taze Taze bir site...;)

www.NetworkTurk.NET Sitenin gecmisi daha cok yakin tarihe dayaniyor. Daha yeni kurulmus olan site Yazilim,Donanin, IT Haber, Oyunlar, Resimli Anlatimlar ve daha bircok konu yer alacaktir. Her gecen gun site tasarimi ve icerigi daha da gelismektedir. Bilemiyorum ama site hakkinda goruslerinizini...
  38. blackwhite

E-Kitap-A`dan Z1ye Windows VISTA (Turkce)

Tam 360 sayfadan olusan Turkce hazirlanmis Windws Vista kitabi.Baska yerde aramayin,cunku bu benim kendi calismam ve ilk defa paylasima sunuyorum.Yeni baslayanlar veya Vista hakkinda daha fazla bilgi almak isteyenler kacirmasin derim.... Boyut:47.10mb http://www.divshare.com/download/3984192-2d9
  39. blackwhite

E-Kitap Cisco Systems (Turkce)

Benim derleyip duzenledigim bir calisma.Gayet de hos oldu sanirsam.Asagida konu basliklarini da gorebilirsiniz.Tam 131 Sayfa.Umarim sizde begenirsiniz ve faydalanirsiniz. İçindekiler 1. VERİ HABERLEŞME SİSTEMLERİ İŞLEMLERİ 5 1.1 Verinin İletilmesi 5 1.1.1 İletim karakteristikleri 5 1.1.2 Analog...
  40. blackwhite

AIMP Player (Winamp-a Rakip)

Cani Winamptan s1kilanlar ve alternatif arayanlar.Cok mukemmel bir program.Baskalarina benzemiyor.Gercekten cok hos ve kaliteli yapilmis.Ses kalitesi cok daha guzel.Ekolayzeri 18 kademeli.Denemedim demeyin derim ben... INDIRMEK ICIN LINKI TIKLAYIN DivShare File - AIMP 2_0 Player_Winamp`tan daha...
  41. blackwhite

Ağada Agirlasma

Herkese merhaba arkadaslar,Windows 2003 server kullaniyorum.Zaman zaman paylasilan klasorlerde asiri derecede bir yavaslama oluyor.Diger bilgisayarlar bir Word belegesini acana kadar birkac dk beklemek zorunda kaliyorlar. Yani bunu kontrol eden bir yalizim yada bir yontem bilen var mi?Niye...
  42. blackwhite

Vista - Daemon Tools Problemi

Herkese merhabalar, Basima gelen bir olayi sizinle paylasmak istedim,belki baska arkadasalar da ayni sorunla karsilasmislardir. Uzun zamandir XP kullanicisiyim,Yeni ve degiisk birseyler gormek,ogrenmek icin VISTA kurdum.Tabi daha sonra da alismis oldugum ve surekli kullandigim programlari...
  43. blackwhite

Windows 2003 Server Kullanici izinleri

Merhaba arkadaslar.Soyle bir problemim var,belki cok basit ama olmuyor iste.Bakalim sizlerden degisik yorumlar alabilcekmiyim ? Bir klasor var,o klasore agada bulunan herkesin erisim hakki olmasini,degistirebilmesini istiyorum.fakat bu kisilerin dosya ve klasorleri silememeleri lazim.Bu...
  44. blackwhite

Outlook Express Parolasi

Arkadaslar outlook express parolasini unuttugumuzda onu ogrenmenin baska bir yolu varmidir?Yada herhangi bir program tavsiye edebilirmisiniz???
  45. blackwhite

Spam programi

Merhaba arkadaslar, soyle guzel bildiginiz bir spam programi var mi?Outlook Express spamdan gecilmiyor.Ben birtane siliyorum onlar 10nate birden ekleniyor ayni anda.Cok fena atesaltindayim.Bana etkili bir spam programi lazim... Suanda SpamFighteri kurdum ama nekadar etkili bilemiyorum.BU...
  46. blackwhite

LinkSYS WRT54 routerin Wi-Fi Ayarlari

Merhaba arkadaslar.Herkese hayirli bayramlar.Ben sahsen uzun zamandir LAN internet kullanicisiyim,ADSL pek kulllanmam.Ama bugun yeni aldigim bi Wi-Fi routerin ADSL ayarlarini yapma ihtiyaci duydum.Evimdeki iki bilgisayarin da internet olmasi icin,(biri laptop) LinkSYS WRT54GC routerime ne gibi...
  47. blackwhite

Asansör düşerken zıplanılsa ne olur ?

Asansör düşerken zıplanılsa ne olur ? Düşünün ki, asansörünüz bozuldu ve 60-70 km/saat, yani saniyede 18 metre hızla düşüyor. Siz de son saniyede yukarı zıplıyorsunuz. Yukarı zıplamanız olsa olsa saniyede 4-5 metre hızla olabilir. Yani siz yine de yaklaşık saniyede 13-14 metre hızla yere...
  48. blackwhite

Yağmurda koşan niçin daha çok ıslanıyor?

Yağmurda koşan niçin daha çok ıslanıyor? Yağmur yağarken koşanların daha çok ıslanacağını ileri süren, insanı yağmurda sallana sallana dolaşmaya iteleyen bir görüş ile hiçbir şey fark etmeyeceğini iddia eden bir başka görüş ortada dolanıp durmaktadır. Hiçbir şey değişmeyeceğini...
  49. blackwhite

İngilizce'de hindiye niçin Turkey deniliyor?

İngilizce'de hindiye niçin Turkey deniliyor? Özellikle ABD'de Hıristiyanların şükran günlerinin önemli bir sembolü olan hindi aslında Amerika kıtasının yerlisidir. Vahşi hindi cinsleri Kristof Kolomb kıtayı keşfetmeden de önce Kuzey Amerika'da yaşıyordu. Hatta Avrupa'dan...
  50. blackwhite

Niçin tahtaya vuruyoruz?

Meşe ağacına insanların ruhani bir değer vermesi çok eskilere dayanır. Ağacın yüksekliği ve sağlamlığı nedeni ile bazı güçlere sahip olduğuna inanılıyordu. Tahtaya vurma inancı dünyanın apayrı iki yerinde birbirinden bağımsız olarak gelişti. Önce milattan önce 2000'li yıllarda Kuzey...
  51. blackwhite

Ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir?

Ayna kırılmasının uğursuzluk getireceğine olan inanış, en eski batıl inançlardan biridir. Kökeni ilk aynanın yapılışından yüzyıllar öncesine, hatta ilk çağ insanına kadar gider. Göllerde veya su birikintilerinde, kendi aksini gören ilkel insan şaşırmış, bunun kendisinin ruhu olduğunu sanmış...
  52. blackwhite

13 sayısı niçin uğursuzdur?

13 sayısının uğursuz olduğuna ilişkin inanç dünyada o kadar yaygındır ki, yaşamı birçok yönde ciddi olarak etkilemektedir. Bazı ülkelerde evlerin kapılarına 13 numarası verilmez, uçaklarda 13. koltuk sırası yoktur, apartmanlarda, otellerde 13. kat ya 12A'dır ya da 14'tür. 13 numaralı...
  53. blackwhite

Hotmaili Turkcelestirmek

Merhaba arkadaslar,su hotmail adresini turkcelestirmek icin once bir hesap kapama linki ` http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose ` sonra da aktive edince `&_lang=tr` fakat bende calismadi bu olay...Bunun baska bir yolu var mi?yada artik hotmail uyandi da bu servisi bu...
  54. blackwhite

Garip Bir Hata

Bilmiyorum aranizda bu problemle karsilasaniz oldu mu?Yada cozumunu bulabildiniz mi hic.Bigisyarimin sabt suruculerini yada Flash Bellegi tikladigimda `CricketWorldCup.DLL` hatasi cikiyor ve surucuyu acmiyor.Ne zaman sag tusla `AC` diyorum o zaman artik aciliyor be dosyalarimi...