Arama sonuçlarınız

1. BLacK+

Lenovo k6 note TV'ye görüntü aktarma

Tableti bu şekilde kullanıyordum. Micro Hdmi. Ama telefonda desteklemiyor. Şarj çıkışına takacağımız kablo telefon modeline göre bir kaç model buldum onlarda sadece belirli telefon modelleri çalısıyor. Bunlarla görüntüyü muhtemelen aktaramayız.
  2. BLacK+

O tarz özellikler yok TVde o yüzden kablo önerisi istemiştim. Evet kablolar varda hangisi işimi görür o yüzden örnek rıca ediyorum bir kaç tane.
  3. BLacK+

Merhaba arkadaşlar. Ilgili modeli Tv'ye hdmi kablo ile görüntüyü aktarmak istiyorum. Tablet için küçük bir mini hdmi çevirici ile hallediyordum ama telefonda olay daha farklı sanırsam. Her çevirici telefonla uyumlu olmuyor o yüzden bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. HDMI kablo ve...
  4. BLacK+

1500-2000 arası laptop önerisi

1800-1900tl: http://www.incehesap.com/product.aspx?ProductID=24125&ref=akakce&v=1.65.3 yakın zamanlarda 1700 civarında idi ama satışı patlayınca yukseldı fıyatları. i7 son nesil işlemci (4 çekirdek), 8gb ram, 1tb disk,,6 hücreli pil,740m ekran kartı ile 2000tl altına alınacak en iyi...
  5. BLacK+

Nasıl bir işlemci almalıyım?

Hocam elinizdeki işlemciden çok çok iyi bir işlemci değil. Hayır ekran kartına (7770) ayak uyduracak düzeyde değil. core 2 duo e8300 ve üstü işlemciler buna ancak ve ancak ayak uydurur.
  6. BLacK+

En İyi 10 Zombi Filmi

RE gibi oyun serilerinin filmlerini beceremiyorlar malesef. RE serisi oynayan (ilk 3 bölümün ayrı yerı vardır) oyuncular filmlerinden pek zevk alamazlar. özellikle 3-4-5 için.. Saçmaladıkça saçmaladılar sonra. 6 da aynı tatla (tuzla) devam eder muhtemelen.
  7. BLacK+

Usb bellek sorunu yardım..!!!

Kart okuyucu gibi apartlarla SD kartınızı bilgisayara yedekleyın. Yedekleme işleminden sonra silin gereksizleri yer açın.
  8. BLacK+

En İyi 10 Zombi Filmi

Hepsini izledim. Filmlerdede oyunlardada zombi manyağı olaraktan.. Ayrıca komedi korku tarzında yüksek puanlı güzel bir film daha vardı: http://www.imdb.com/title/tt0365748/ Bence worm bodiesden kat kat daha güzeldi.
  9. BLacK+

Oynarsın. http://www.youtube.com/watch?v=RM-IEwOEtL8 Ama işlemcin zayıf olduğu için ultra ayarları göremezsin
  10. BLacK+

Tamam ozaman 7750 gibi ekran kartlarına yönel işlemciden evvel. ama daha sonra mutlaka işlemcide al. 190TL en fazla işlemcin tutar E8600 yani.. 7750 yada mümkünse 7770 gibi ekran kartında olursa bir çok yeni nesil oyunu orta ayarlarda takılmadan oynarsın.
  11. BLacK+

Evet işlemci aldığınızda yada yeni ekran kartı aldığınızda çok büyük farklar olmayacak. Ama ekran kartı lmanız işlemciye göre oyunlarda daha etkili olacak. Darboğaz yaşanmaması için ilerde işlemcide almanız gerek. Bu seferde ekran kartı ne kadar iyi olursa olsun işlemcinin potansiyel sınırına...
  12. BLacK+

Temel PC Toplama Klavuzu [ II. İşlemci Rehberi ]

------------------ ------- ---------------------------------------------
  13. BLacK+

Anakarta uygun ve en iyi alabileceğiniz işlemciler Core 2 E8600, E8500,E8400 işlemcilerinden biridir. Sıfırını bulamazsınız. Bulma olasılığı %5 ve çokta pahalıya gelir. İkinci el olarak sahibinden com yada gitti gidiyordan bütçenize uygun işlemci bakabilirsiniz. bu işlemcilerin ikinci eli...
  14. BLacK+

Oyunlarda öncelikli donanım önemi ekran kartıdır. Bu ekran kartına süper bir işlemci ekleseniz bile, 5-10fps fark ettirir yada ettirmez.. Anakart modelini yazarsanız uyumlu işlemcilere bakıp öneri yapabiliriz.
  15. BLacK+

İşlemcide Hız Ne İşe Yarar ? ( GHz )

2400tl 8730M ekran kartı için hiç verilmez.. Bu laptopun en önemli özelliği dokunmatik olması o yüzden pahalı.Ekran kartı dışında tüm özellikleride iyi. Ama oyun laptopu değil.Ha birde ben oyun için alacağını düşünerek olmaz diyorum. Oyun için en az 740m yada 650m nvidia ekran kartlı yada 7770m...
  16. BLacK+

Anakarta uygun işlemci tavsiyesi

@Ghost_sniper aynı mesajı farklı konulara yazma bir daha. Bir kaç gün daha bekliyorum mesaj gelmesi için ama sonrasında sileceğim fazlalıkları. Tek konu açman yeterli. Konu altına bazı günler mesaj yazarak üst taraflara kaydırıp,görünür olmasını sağlarsın.
  17. BLacK+

İşlemci Önerisi?

Hocam işlemcin onboard. Tümleşik. Uyumlu işlemci yok alamazsın
  18. BLacK+

İşlemcide Hız Ne İşe Yarar ? ( GHz )

720m ekran kartına sahip bir laptopa 2200tl verilmez hocam. 2200tl ye daha yuksek özellikli laptoplar bulabılırsın.
  19. BLacK+

Kablosuz klavye setinin usb stick kayboldu

Marka model nedir?
  20. BLacK+

Anakart yardım

Hocam PCI girişli kartlara bakacaksınız. PCI-e,pci-express yada agp ile karıştırmayın sadece PCI olacak. Giriş farklarına bakın; ebayden almak isterseniz buldum bir iki tane. Çalışma garantisini veremem, sizin gireceğiniz risk o...
  21. BLacK+

Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Problem ekran kartı yada güç kaynağından kaynaklıdır muhtemel. EKran kartı oyun için yeterli bile olsa güç kaynağından yeterli gücü alamadığında koruma amaçlı kapanabilir.
  22. BLacK+

Oyun oynarken bilgisayarda sorun oluyor

500w iken 300w 'mı aldınız? Sistemi dahada düşürmenin mantığı nedir? Donanımsaldır sorun. Genelde ilk önce sürücülerin kaldırılmasını tekrar kurulmasını isterdik ama 10 yıldır defalarca format yemiştir ve her sürücüyü yüklemişsinizdir. Sebep olacak ekran kartı, anakartı zaten değiştirmişsiniz...
  23. BLacK+

500 600 Anakart Tavsiyesi

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-z87-a-z87-a-intel-z87-soket-1150-ddr3-3000mhz(oc)-sata-30-usb-30-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=66062 İşinizi fazlasıyla görür. Dahada yüksek ücretl bi anakart almaya gerek yok. aradaki 200tl farkıda ekran kartına yatır.
  24. BLacK+

Asus 3d video denetleyicisi ve bluetooth driver..

Windows 7 Uyumluluk ile yüklemeye çalışın win 8 driverları. Ama arkadaşımında benzer model laptopunda win 7 sürücülerini kuramadık.Sadece win 8 ile yukleyebildik.Win 8 uyumluydu sadece.
  25. BLacK+

Bios Güncelleme

Önemli değil hocamda biosu güncelleştirsen iyi olur. Eğer ilerde sürücü hataları vs gibi problemler çıkarsa gidersin servisine. Sorun olmayana kadar kullan şimdilik. İş durumuma göre konuya yazarım hocam.
  26. BLacK+

Bios Güncelleme

Olur hocam. İş yerinde bağlantı olmayabilir söz veremiyorum.Mac adreslerinden portlardan kapatıyorlar. Bağlantı olur ise o saatler olur. C++ gibi şeyler gerekli hocam. Bakarız geri kalanına biosu çözde hayırlısıyla.
  27. BLacK+

Bios Güncelleme

O işlemleride yaptık hocam. Biosu güncellemiyor.
  28. BLacK+

Yeni pc alicam ama aklimda birkaç soru var yardim!!!!

DDR2800mhz 4gb ram desteği var maksimum. 2 slot ile 2gb x2 tane alabilirsin. PCI Express olduğu için her ekran kartını takabilirsin dx 11 vs farketmez ama psu yeterli gelmez. en az 500w psuda alman gerekir.
  29. BLacK+

500 600 Anakart Tavsiyesi

Hocam forumda ne yapacağına karar veremedin sanırım :) İntelmi AMD mi? Hangi işlemciye uygun olacak soket ne? Daha doğrusu işlemcin nedir?
  30. BLacK+

Hangi marka anakart

3 Markada iyidir. Fark yaratacak bir durum olmaz. Önemli olan kendi işlevi yani modeli.
  31. BLacK+

Bios Güncelleme

PB değil hocam. o ilk arkadaşın problemi. Bu arkadaşın Dell
  32. BLacK+

Bios Güncelleme

Hocam usb olanı indirip bir usbye kurun. Bilgisayarı başlatıp deneyin olmadı. Bios güncellenmiyorsa vardır bir problemi. Akşam teamviewerdan bakabılırım ıstersen. İngilizce klavyeyi silebilirsin hocam sıkıntı vermez. - - - Mesaj Güncellendi - - - Laptopun altına bakarmısın hocam model olarak...
  33. BLacK+

Bios Güncelleme

Beliirttiğiniz model numarasına göre doğru biosu kurdunuz. Bu çeşit hatalar,bilgisayar açılamama sorunları hatalı bios kumaktan kaynaklanır. Ama sizin yaşadığınızın biosla alakası olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle bios güncellendimi? Klavye içinde denetim masasından dil ve bölge ayarlarına girin...
  34. BLacK+

Bu ekran kartı iyimi?

İndirilen sürümden kaynaklıdır. Crack dosyaları sebebiyle optimize olmadanda çalışabiliyor oyunlar. Crackli olarak oynayamadığım bir çok oyunu steamden sorunsuz oynadım. Sonrasında sadece steamdan devam ettim.
  35. BLacK+

Bios Güncelleme

FLASHME_v103_Win_1194_4M_1564 dosyasını yçönetici olarak çalıştıra basarak yükletin bir kez daha.
  36. BLacK+

Bios Güncelleme

Biosa girip bakın birde.
  37. BLacK+

Bu ekran kartı bana sorun çıkartırmı acaba?

Kart tamamen ölü. Sorun çıkarırmı derken ne amaçla sordunuz?
  38. BLacK+

Oyun oynarken bilgisayarda sorun oluyor

Güç kaynağınız nedir? Gücü kaç watt? Gerekli güç aktarılamıyorsa aldığınız hatalara sebep olabilir. Güç kaynağında probleminiz olabilir. Belirttiğiniz ekran kartı için en az 400w bir psu gerekir. Yeterli güce sahip olsada arızasıda olabilir. Bir bilgisayarcıya götürüp güç kontrolü...
  39. BLacK+

Nvidia windows kernel mode driver

Sizdemi aynı hatayı alıyorsunuz?
  40. BLacK+

Ddr3 belllik bilgisayar

Ne örneğinden bahsediyorsunuz?
  41. BLacK+

GTX 770 hangi marka model önerilerinizi bekliyorum

Oyun için en ideal işlemcilerin başındadır i5 4670K. Darboğaz olması söz konusu bile değil.
  42. BLacK+

Ekranda renkler kaydı

O şekilde geçici çözümler oluyorsa sorunun fiziksel yani donanımsal olduğu kesin gibi. Ama hoparlörün buna sebep vermesi şaşırtıcı. Servise bir danışın. Belki çok küçük bir arızada olabilir sebep, belkide tüm ekranın değişmeside gerekebilir. Yaklaşık 300tl eder ekran değişimleri...
  43. BLacK+

Ekran Kartı Sorunu

Sürücülerinizi ve biosunuzu güncelleyin. http://support.lenovo.com/tr_TR/downloads/default.page? U510 yazarak aratın. ideapad u510 açılınca ekran kartı sürücüsü, chipset ve bios güncellemelerini indirin kurun. Oyunu çalıştırırken onboard yerine harici kartınızı seçin (gt625m) Oyuna sağ tuşla...
  44. BLacK+

Sizce Hangisi?

Eski sistem toplamaktansa hiçbirşey alma para biriktirip güncel bir sistem al. Bütçe düşükse AMD ye yönel. PSU en az 500w ise 7850 düşün. 400-450w ise 7790 düşün. 4000 serisi kartlara artık yazılım desteği bile gelmiyor. Alınca elinde patlar. 128 bit olsa bile söylediğin kartlardan daha iyi...
  45. BLacK+

Ekran kartı tavsiyesi

Bu ekran kartı ile (onboard) o oyunu oynamanın mumkunatı yok en yuksek ayarlarda. Aşağıdaki en düşük ayarlarla oyun kasarak oynanabiliyor. Youtubda dolaşan o videoya inanmıyorum ben. Call of Duty 4* game is playable on the Mobile Intel® GM965 Express Chipset. Based on extensive testing, Intel...
  46. BLacK+

Bu ekran kartı iyimi?

Parayı veren düdüğü çalıyor hocam :)
  47. BLacK+

Canon mu Nikon mu?

AMD İntel olayına olur olsa olsa. Modeline, Lensine göre değişir. Aynı fiyat ile birbirine çok benzer modoller alınabilior. Bariz üstünlük yok kanımca.
  48. BLacK+

Bu işlemcinin derecesini ederini biri bana açıklayabilirmi

Piyasada bulabilirseniz yaklaşık 100TL eder. Overclock performansı yüksek, 2mb bellekli 2010 yılı üreitimi ortalama bir işlemci. Şuanda bazı benchmark sitelerince tüm işlemciler arasında 714. sırada gösterilmiş. 65w ile çalışıyor ve çok fazla ısınma sorunu olmayacak bir işlemci.
  49. BLacK+

İşlemci ve Anakart Aşırı Isınıyor

Overclock yapıldımı işlemciye? Çok seslide olsa stok fan normal şartlarda yeterlidir ama optimize edilmeyen oyunlarda aşırı ısınma yaşanabilir. Söküp çıkarma işlemi yapıldıysa termal macun yenileyin. Stok fanı kontrol edin düzgün dönüyormu? Stok fan yeterli gelmez ise iyi bir soğutucu alabilirsiniz.
  50. BLacK+

450-550 tl bütçe ile işlemci tavsiyesi

%30 indirim olacaksa evet. 565TL olacak o zaman. Özel bir durum yoksa genelde %20/25 indirim oluyor ve ona göre hesaplayarak önermek daha mantıklı. - - - Mesaj Güncellendi - - - Hafta sonu %25 indirim olurdu. Bekleseydiniz keşke
  51. BLacK+

Bu anakarta uyumlu işlemci

Burda anakarta uyumlu RAM model listesi var. İlerde artırmayı düşünürseniz bakabilirsiniz. Vendor PartNo Size Speed Result BiosVersion ADATA MD0HY6F3H41Y0P1E0Z 512MB 400 Pass 567F1P42 ADATA MDOHY6G3I41Y0D1E0Z 1GB 400 Pass 567F1P42 ADATA MDGVD4F3G3750D1C04 256MB 333 Pass 567F1P42...
  52. BLacK+

Bu iki işlemcinin farkı

Hayırlı olsun.
  53. BLacK+

450-550 tl bütçe ile işlemci tavsiyesi

Bu fiyata alacağınız en iyi işlemci intel i5 4570'dir arkadaşın dediği gibi. http://www.vatanbilgisayar.com/cpu---islemci/intel-bx80646i54570-core-i5-4570-soket-1150-32ghz-6mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=66047 AMD chipset olarakta 8320/50 de alınabilir.
  54. BLacK+

Bilgisayar Toplamada Fikirlerinizi Alabilir miyim?

35-40TL daha verip anakartı bunu almanı öneririm. İlerisi için daha makul olur. 4 slot ram olduğundan ileride 4x4 kit ram takviyesine müsait. Ön konnöktörü sayesinde kasa ön panel usb 3.0 içinde avantajı var...
  55. BLacK+

Bilgisayar Toplayacağım Fikirleriniz ???

Güzel sistem. HDD eklememişsin bu sefer. 1TB 64bellek yada 8gb ssd ile donatılmış Hybird disklerden alabilirsin.
  56. BLacK+

Güç kaynağı için güç ölçümü yaptırın bilgisayarcıda. Çıkan güç yeterlimi bakılsın. Psu ömrünü bitirmek üzere olabilir.
  57. BLacK+

2GB 128 Bit mi 1GB 256 Bit mi yardım lütfen ?

Peki 192bit Gtx 660 mı daha iyiidir yoksa 384bit gtx 480mi? Kesinlikle durumu elektronik ve teknoloji için farklılık gösterebiliyor.
  58. BLacK+

Bilgisayarıma uygun ekran kartı ?

Misafir kullanıcı olarak sadece onaydan geçecek mesajlar atabilirsiniz.
  59. BLacK+

Bilgisayar oyun oynarken kasıyor

İşlemci 2ghz ama hangi model? Ekran kartı nedir?
  60. BLacK+

Bios Güncelleme

Direk exeyi çalıştırıp yeniden başlatılmasını bekleyeceksiniz.Sonrasında bir ayar yapmanıza gerek yok.
  61. BLacK+

Bios Güncelleme

http://www.dell.com/support/drivers/tr/tr/trdhs1/DriverDetails/Product/inspiron-1564?driverId=R301036&osCode=BIOSA&fileId=2731118546&languageCode=TR&categoryId=BI İlk sıradaki usb ile güncellemek için. 2.sıradaki normal çalıştırarak flash olarak yüklemesi için. 2. sıradakini indirip çalıştırın...
  62. BLacK+

Ünlü oyuncu Paul Walker kaza kurbanı

Fake fotograf.Daha doğrusu ona ait değil. Eski tarihlerde yayınlanmış. Bu kadarda hız yapılırmı yahu. Gerçek hayatta olabilecek tek şey Hızlı ve Ölü.. Toprağı bol olsun.
  63. BLacK+

Pc açıldıktan sonra monitör kararıyor

unu inceleyip talimatları deneyin. http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/calibrate-your-display
  64. BLacK+

Sorunu çözene 100 kontur benden :)

Yapılabılecek en köklü değişimleri zaten yapmışsın.Tüm parçalar değişmiş HDD haricinde. Onuda değiştir o zaman birde. Dediğin üzere teknik bilginde çözümler için yeterli ama şuana kadar bulamadın yada bulamadık. O zaman geriye bilgisayarı senden daha üstün bilgiye sahip tecrübeli bir teknik...
  65. BLacK+

Merhaba SDN Forum

Hoşgeldin:)
  66. BLacK+

Anakartıma uyumlu ekran kartı

Markalara çok takılmamak gerek. Günümüz oyunları için 2gb almak en makulu. Gelecek teknolojiyi ve oyunları tahmin edemiyoruz. 2 kart önermiştim biri Asus 660 diğeride 7870. İki kartta birbirlerine çok yakın performansta. 660 daha az güçle çalışıyor. Daha az ısınma ve daha az ses gibi artıları...
  67. BLacK+

Pc'ye (daha doğrusu ekran kartına) 3000 tl verdim ama ekran kart çalşmıyor

@ IThelp 'in bir önerisi olmaz ise format at bakalım. Umarım donanımsal bir sorun yoktur.
  68. BLacK+

RAM'ler Hakkında Sorum Olacak

Doğrudur hocam. 1066mhz
  69. BLacK+

Rıca ederim, akşam durumu bildirirsin hocam.
  70. BLacK+

Gerek yok. Önce deneyelim.Çözemezsek yedeklerını alıp format atarsın. Windows 8 kullanıcıları olarak grafık sorunu çekenler çok fazla. Bugun beta driver çıkardı nvidia. Çözebilir umarım. Şimdi aygıt yonetıcısıne git ve herhangi birine sağtıklayarak donanım değişikliklerini tara de. Sorunlu...
  71. BLacK+

Program ekle kaldırdan kaldırdınız değilmi? Aygıt yöneticisindenmi kaldırdınız yoksa? Birşey için korkmanıza gerek yok. En kötü ihtimalle format atılır. O yüzden yazılım söz konusu ile çözüm önerilirini deneyin. - - - Mesaj Güncellendi - - - İşletim sistemi nedir? Windows 7 / 8 ve kaç bit 32 / 64?
  72. BLacK+

Tüm nvidia sürücülerini kaldır. Bilgisayarı resetle. Daha sonra güncel surucuyu tekrar kurmayı deneyin.
  73. BLacK+

RAM'ler Hakkında Sorum Olacak

dogan61selim Tamam işte arkadaş gayet güzel şekilde açıklamış neden öyle göründüğünü.Arkadaşımında düşük yazıyor diyorsun. Benimde ddr2 800 ama 400mhz görünüyor. Kısa mantık ne görüyorsan 2 ile çarp :) Sen şu anda 1066mhz ram kullanıyorsun. Anakart ve işlemci modelini yazarsan bizde...
  74. BLacK+

Video izlerken donma

Sistem özelliklerini yazabilirmisin? Video izlerken işlemci yükünü kontrol et. Donma sırasında işlemciyi tavan yaptıran bir uygulama,program yada servis varmı?
  75. BLacK+

Bios Güncelleme

Hocam o modellere artık destek vermiyor PB. Bahsettiğiniz bios 2002 yılına ait ve günümüzde düşündüğün hiç birşeyi iyileştiremez. Windows 98 sorunu ve işlemci fan sesini azaltmak için sürülmüş oda. Seninkiyle uyumlu olduğunuda sanmıyorum. Diğer sürücülerindeki işlemci modeli vs farklı.
  76. BLacK+

Anakartıma uyumlu ekran kartı

PCI-e anakart uyumlu, İşlemci darboğaza sebep olmaz uyumlu ( ayrıca athlonun o isimli bir modeli yok.Seninki phenom işlemci) En az 500w kaliteli bir PSU yai güç kaynağın olmalı. Bu modeli düşünüyorsan...
  77. BLacK+

Bu bilgisayar neden kasıyor?

Yok hocam unutmaktan ziyade yetkilerim dahilinde olan bir bölüm değil burası. O yüzden müdahele edemiyorum. Cevap vermeyelim diye rıca etmemin sebebide konunun açık kalacak olmasından :)
  78. BLacK+

Konuyu biraz soğumaya alıyorum arkadaşlar. Amacından sapmaya başladı. Cevap vermeyi birakalım bir zahmet.
  79. BLacK+

Hocam sorun güncelleme değil, zaten hariciyi seçip oynayabiliyor. Sorun ekran kartının zayıf kalması. 720m ile ile crysis 3 oynayamaz.Zaten sorunu ve sorusuda bu oyun için. Oyunun optimize olmadığından dolayı biraz daha iyi kartlar istiyor olması sorun...
  80. BLacK+

Bu iki işlemcinin farkı

8320 işini görür. Kiliti kapalı fx serisi yok hepsi BlackEdition. Kiliti açık overclocka musait işlemciler için o sıfat kullanılıyor, ekstrası yok.
  81. BLacK+

Driver İstekleriniz - Driver Arayanlar Buraya

Bu laptopunuzun resmi sayfası. Tüm sürücü desteği ve indirmeleri bu sayfadan yapabilirsiniz. http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1555 Buda istediğiniz sürücü...
  82. BLacK+

Sanırım yazılımsal olarak pcmdeki bluetoot çalışmıyor çözümlenebilir dell studio 1555

Bu laptopunuzun resmi sayfası. Tüm sürücü desteği ve indirmeleri bu sayfadan yapabilirsiniz. http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1555 Buda istediğiniz sürücü...
  83. BLacK+

1750TL ye 740m ekran kartları olan MSI modelleri mevcut piyasada.Orta ayarlarda gayet güzel oyun deneyimi sunar.Eski oyunların bir çoğunuda yüksek ayarlarda açar. Bilgisayarcılarda doğal olarak elindeki her modele çok iyi derler. Adam satacak birşey diyemezsin. O yüzden ne aldığını bilmekte...
  84. BLacK+

Format atamıyorum - Windows Boot Manager 0xc000000f [ÇÖZÜLDÜ]

Yeni bilgisayarla beraber (windows 8) yeni bir bios sürümü olan "UEFI-BIOS" ta geliyor artık. Biraz daha farklı ayarlar söz konusu. Genelde ilk menüde bunu değiştirerek yine boot menüsü seçeneklerine girilebilir. Basit bir işlemdir, internette araştırınca bir çok konu ve çözüm bulunmakta...
  85. BLacK+

1200 bütçe kasa toplamam lazım

Ekran kartında sadece RAM ve bitin önemi yoktur hocam. 7790 ondan çok daha üstündür. - - - Mesaj Güncellendi - - - Şu makaleye bir göz at hocam. http://forum.shiftdelete.net/donanim-tavsiyesi/328696-temel-pc-toplama-klavuzu-%5B-i-ekran-karti-rehberi-%5D.html#post2968925
  86. BLacK+

Aynı fiyat hocam ikiside.
  87. BLacK+

Hocam bitin önemi yok. Asus 2gb 7790 alınması gerekir bu saatten sonra.
  88. BLacK+

TeknoBiyotik PC Konfigüratör Kasa: Dark Optimus 500W High Power Güç Kaynaklı, USB 3.0 Portlu, 33cm VGA Uyumlu, 12cm Mavi Led Fanlı Mid Tower Performans Kasası - 63,00$ - 131,04 TL İşlemci: AMD FX-6300 AM3+ 14MB 3.5GHz Altı Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 141,52$ - 294,36 TL Anakart: Asus...
  89. BLacK+

Toplama pc butce 2000 tl

Full HD desteği için en az 21.5 ınc monitör bakmanız gerekir.
  90. BLacK+

Bu bilgisayarı kaça satabilirim

sahibinden.com a ilan verebilirsin. Ama senın sistemin gibi yığınla sistem var. En fazla ederi 300TL. Sahibinden için söylüyorum. Çok daha düşük sistemler 150-200 arasında satılabılıyor. Resimlerine özen ve ilanda tüm özellikleri yaz. 300TL alıcısı çıkabılır.
  91. BLacK+

Kullandığınız sistem ekran kartı dışında gayet iyi ama ekran kartı performansı çok düşük. 700 serisinden olması belki aklınızı karıştırmış olabilir ama asıl önemli olan nesil numarasının dışında ekran kartının gücünü gösteren diğer sayılardır. 720 nin üzerine 730, 735, 740, 745, 750, 760, 765...
  92. BLacK+

750 TL bütçeyle kasa topluyorum, parçalar için yardım.

İşlemcin 3000 serisinden yani ivy bridge. 1600mhz overclock ile kullanırsın.
  93. BLacK+

Elveda

Her dilde farklı seslerle söylenir elveda kelimesi.Ama her yüreğin hissettiği acı,aynı acıdır. Kimi vedalar, bir kaç süslü kelime ile saklanır sözcüklerin arasına. Okuduğunda anlarsın ama, bulamazsın nerede olduğunu.. Ruhların sahip olduğu bedenler farklı olsada, aynıdır söylemek istedikleri...
  94. BLacK+

Seve seve yardımcı oluruz hocam. Hayırlı alış verişler :)
  95. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Daha önce 3-5 alışverişim oldu sorun çıkmadı. Ama hiç bir yer için garanti verilemezki. Günümüzün en büyük sitelerinde bile günlük yüzlerce alış veriş sorunlu oluyor. Hepsiburada , vatan vs. Ama güvenli ve kaliteli bir sitedir.
  96. BLacK+

http://www.gold.com.tr/high-power-eco-series-600w-aktif-pfc-guc-kaynagi_u 100tl bunu öneririm hocam. Genelde 100tl ye 90-100tl ye 450+500w gücü bulunuyor bunun piyasada. 600w 100tl iyi indirim.
  97. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Bende açıyor ama demekki viewsonic sana nasipmiş :) IPS panel olması avantaj. Renkler ve kalite TN panellere göre çok daha iyidir. IPS panelin dezavantajı ise tepkisüresidir ama bunun gayet düşük. BOyut büyüdükçede tepki süreside büyüyor. Hangisi olursa olsun hayırlı olsun.
  98. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Biraz bakınayım. - - - Mesaj Güncellendi - - - Philips ve Asusun verdiğim modelleride işinizi görür. Kontras oranları full hd olması ve dvı hdmı bağlantıları var. Ayrıca viewsonic IPS panel 4ms sureli hdmi dvi bağlantıları var. Tasarımıda güzel...
  99. BLacK+

Pinden ziyade gücü çok düşük hocam. 300w. Karşılamaz bu sistemi :) 80-100tl ayırman lazım ayrıca psu için.
  100. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Hocam 2ms avantaj tabi ama 5ms ile arasında çok fark yok.aynı fiyata Philips varken ben almazdım ama kötüde seçim olmaz kararına kalmış. Çok eski bir firma ama türkiyede yeni yeni tanınıyor. Bir monitorüne bakmıştım, malzeme kalitesini hiç beğenmemiştim. O yüzden tercih etmem. Kötü firma...
  101. BLacK+

PC im durup durur ken açılıyor

Bazı programlarla yada windows içinden power tuşuna basınca kapatmak yerine başka görev vermek. Mesela uykuya almasını sağlamak gibi. Eğer böyle bir progrma kullanıldıysa varsayılan yani default ayarlarına alın demek istiyorum. Power kapama tuşuna bastığınızda beklemeye yada uykuya geçiyordur...
  102. BLacK+

Bu arada Psu gücü ne kadardı? Resmi önerilen Psu 500w. 400-450w kaliteli bir psuda iş görür ama 6 pin girişli konnöktörlü olması lazım. Psu ve ekran kartını bir birine bağlayan 75w gücünde bir konöktör gerekecek. Bu kablo ekran kartıyla gelecek ama psunun bu bağlantıyı desteklemesi gerekiyor.
  103. BLacK+

MSİ h61m-p31 modeli diyorsan bir sıkıntı yok. işlemcide ekran kartında uyumlu.
  104. BLacK+

20-30tl artır ve 7790 al. Asusun özel soğutmalı modeli indirimde. http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=66335
  105. BLacK+

Bilgisayar açılmıyor

RAM leri sökün tek tek birer birer takıp açmayı deneyin
  106. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Sıkıntı yok ben öneriyorum sadece. İlla al diye tutturmuyorum :) Belki ozamana dsaha uygun kampanyalarda olur takip edersiniz. Bu arada Peşin aldıysanız para peşin yatar. Taksitle ödediyseniz taksitle geri alırsınız.
  107. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Hocam söylemeyi unuttum. Bunlar haftasonu %25 yada %30 indirimde olacak. 320TL olacak yani. - - - Mesaj Güncellendi - - - Sıkıntı yok. Ekran kartın 1080p destekliyor. http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-3000/hd-3400/Pages/ati-radeon-hd-3400-overview.aspx...
  108. BLacK+

PC im durup durur ken açılıyor

Standart tuş değerleri değiştirildiyse (powera basınca uykuya geçir, beklemeye al vs) uyku moduna giriyordur. Güncellemelerden dolayıda açılıyordur. Bios sıfırlanınca düzelir muhtemelen. Ama yazılım yolu ile değiştirildiyse yine bu ayarları yaptığınız bir programla tuş görevleini varsayılana...
  109. BLacK+

Ram sorunu

Anakartın modelini arat, sitesine sayfasına gir. Ram desteği bölümünü aç ve bak. listede 8gb ram modelleri yazmıyorsa tek slotta desteklemiyordur.
  110. BLacK+

Arkadaşlar ram almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

İşlemcisinin 64bit desteği var. Yani tek yapması gereken 64 bit işletim sistemi kurmak. İşletim sistemine göre parça almıyorki, sistemine ne uygunsa alacak. Phenom işlemcisi var masaüstü PC. Anakartına bakacak DDR2 mi DDR3 mü onu öğreneceğiz. Hız ne kadar destekliyor ona bakacağız ve önerimizide...
  111. BLacK+

GTA 4 Ve 5 Sizce Akıcı Ve Dolu Özellikleriyle Oynatırm?ı

O modelde 755 dual yani SLI kart var ama 750 yazılmış. Çok akıcı bir şekilde oynarsın SLI kart ile. Yüksek ayarlar yeterlidir. Ultraya gerek yok. Çok fark edemezsin zaten Araba sürerken ağaç yapraklarındaki keskinliği yumuşatmanın önemi varmı? AA gibi değerleri kapatıp görüş mesafesini açarsın...
  112. BLacK+

Toplama bilgisayar parçaları

Aldığın işlemcinin yanında gelen stok fanında termal macun sürülmüş olur zaten. Kasanın fanı vardır. Bunları toparlayacağın birde kasa gerekiyor o kadar ayrıntılı soruyorsan. "bilgisayarın açılıp kullanılcak aşamaya gelmesi için" diye sorduğun için arkadaşımız onboard şekilde anakart düşündü...
  113. BLacK+

Arkadaşlar ram almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

Anakart modelinizi yazın.Öğrenmek için; Bilgisayar ın özelliklerine girdiğimizde Windows Deneyim Dizinine tıklayın.En alt Puanın gösterildiği kutunun altında ki ''Ayrıntılı performans ve sistem bilgilerini görüntüleyin ve yazdırın'' a tıklayın.. Üretici ve model ismini yazın.
  114. BLacK+

DVD-Super Multi DL drive

Rom kapağı açıldıktan sonra resmini çekermisiniz?
  115. BLacK+

Monitör tavsiyesi

Full HD desteği için en az 21.5 inc monitör bakmanız lazım. 21.5 altına bakmanızın pek mantığı yok. http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vs228h-215-vs228h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59491...
  116. BLacK+

Arkadaşın dediği gibi İşlemciyi amd 6300, doğal olarakta anakartı fx uyumlu ucuz bir seçim yapabilirsiniz.Fiyat farkı eskiş sistemine göre 30-40 tl artsada performans olarak ilk seçtiğine göre epey fark olur...
  117. BLacK+

Windows 8 Ekran Ati Kartı Geçiş Sorunu (Samsung AMD M8750)

Sorun yok, ekran kartınızın gücü o kadar 2.class ekran kartlarından biri. 640m in bile gerisinde. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8750M.87147.0.html yüksek ayarlarda rahat oynarsınız ama ultrada 15 fps seviyesine düşmüş. Diğer oyunların fps değerlerinede bakabilirsiniz.
  118. BLacK+

Oyun amaçlı Leptop tavsiyesi

Güzel. 765m oyun içinde ideal.
  119. BLacK+

Kalmamış verdiğim sitelerde bitmiş malesef ama çok satan bir model girer stoklara yakında. 2600tl vericekseniz monsternotebook alın. Hızlıaldaki asus değmez 2600tl ye. http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6230&urn=444969&lang=tr-TR
  120. BLacK+

Cx61den 4 gb ram daha fazla (8-12) ama cx61'in 4 çekirdekli işlemcisi var. Sizinki çift çekirdek. Sadece 4gb ram fazlalığı için işlemciden kısmayın.
  121. BLacK+

240 GB'lık en iyi ssd marka modeli nedir?

Anladım. Kullanım sonrası performanslarını bilmiyorum SSdisklerin. Dediğiniz gibiyse sizin belirttiğiniz modeli öneririm.
  122. BLacK+

Evet hocam 660m ekran kartı var. Outlet olduğu için uygun zaten. Normal fiyatı 2800TL ye kadar çıkıyor. - - - Mesaj Güncellendi - - - 128GB SSD de cabası
  123. BLacK+

Kullanıcım amacınız oyun ise; Outlet ürün var MSI http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/msi-ge60-ond-602xtr-sifir-outlet-urun-97468515 Notebook Markası : MSI İşlemci Markası : Intel İşlemci Modeli : 3. nesil Intel® Core™ i5-3230M Çift çekirdekli işlemci İşlemci Tipi : Intel Core...
  124. BLacK+

Yazmıştım bir üst mesajda.
  125. BLacK+

Kasa toplama yardım

Ben olsam 1866mhz alırdım. Anakart için sorun yoksa bunu alın. Zaten 10tl fark var. http://www.vatanbilgisayar.com/ram/gskill-f3-14900cl9d-8gbxl-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035
  126. BLacK+

lenovo z580 sıfırı 1300TL http://www.akakce.com/bilgisayar-dizustu/en-ucuz-lenovo-z580-59-352526-fiyati,942559.html lenovo z 500 de 1650-1750 arasında. http://www.akakce.com/bilgisayar-dizustu/en-ucuz-lenovo-ideapad-z500-59-367617-fiyati,1066261.html
  127. BLacK+

Performans olarak geride hocam. Fiyat olarak tercih edilebilir sadece. http://www.anandtech.com/bench/product/641?vs=665
  128. BLacK+

Yarın koşuyorum!

Koşuya gitmeden önce evde ısınma hareketleri yap. Koşuya gideceğin yere kadar hızlı tempoda git. Yağ yakmakta en etkili yöntem interval antremandır. Sistemi en basitçe şudur. Son sürat depar atmayı 10.vites, en yavaş şekilde sallanarak yürümeyi 1.vites şeklinde tabir edersek; 3 dakika boyunca...
  129. BLacK+

Oyun bilgisayarı tavsiyesine acil ihtiyacım var

Eğer daha almadıysan; Titanıda, 780'ide geride bırakan ve daha ucuz olan ekran kartı olan R9-290X düşünebilirsin. Şuanda referans modelleri var yakında özel soğutuculu modelleride çıkacak.O zaman 780'ininde fiyatı bir nebze olsun düşmeye başlar. Nvidia geride kaldığı için piyasaya 780TI çıkarttı...
  130. BLacK+

Ne dinliyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=GedZV3HTJr8
  131. BLacK+

Bilgisayar Ses Sorunu

Sağ resimdeki düzeyler sekmesine baktınız değilmi? Ses açık görünüyor? Bilgisayar ın özelliklerine girdiğimizde Windows Deneyim Dizinine tıklayın.En alt Puanın gösterildiği kutunun altında ki ''Ayrıntılı performans ve sistem bilgilerini görüntüleyin ve yazdırın'' a tıklayın.. Üretici ve model...
  132. BLacK+

Anakart-Ekran Kartı Uyumu

Uyumlu tabi.Alabilirsin. Rıca ederim.
  133. BLacK+

arkadaşım anakartıma uygun işlemci önerirmisin bi de anakartım FM? KAÇ ? Herşeyi iki kez yazdırıyorsun bana. Bir önceki mesajı okusan, yazdım orda. "Senin anakartın 775 soket. intel uyumlu. FM2 soket anakartlar bunlar. APU alacaksan bu anakartlardan birinide alacaksın...
  134. BLacK+

Abicim bütçenle mücizeler yaratmaya çalışma. Eğer o grafiklerle oynamak istiyorsan anakart ve o işlemciyi alman gerekiyor. O işlemci senin anakartına uymaz FM2 soket anakart alman gerekiyor demiştim yukarda. Ben müneccim değilim, aşağı yukarı kartın gücüne göre tahmin etmeye çalışıyorum...
  135. BLacK+

- - - Mesaj Güncellendi - - - az önce oynarson low da diyodun kasar demedin Abicim bütçenle mücizeler yaratmaya çalışma. Eğer o grafiklerle oynamak istiyorsan anakart ve o işlemciyi alman gerekiyor. O işlemci senin anakartına uymaz FM2 soket anakart alman gerekiyor demiştim yukarda. Ben...
  136. BLacK+

Evet kasar
  137. BLacK+

Ne dinliyorsunuz?

http://youtu.be/RlIaXZgAx88
  138. BLacK+

Peki arkadaşım o gün hangi ekran kartı için sordun? bugun ne sordun? farkındasın değilmi aynı olmadıklarını?6000/7000 serisi ekran kartı sormuyorsun bana...
  139. BLacK+

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Hep birlikte piston aşağı indi tarzında kaçıcaktık canlandıramadık. Dedik herkes free takılsın.
  140. BLacK+

141. BLacK+

Evet 350w psu yeterlidir. - - - Mesaj Güncellendi - - - Sen sormadan ben söyleyeyim: GTA 4 en düşük ayarlarda oynarsın. Low low low low low trafik kapalı görüş mesafesi en az insan sayısı etkileşim low. http://www.youtube.com/watch?v=edJZeUUJqPw
  142. BLacK+

Bilgisayar Ses Sorunu

Saatin ordaki ses ikonuna sağ tuşla tıklayın. Kayıttan yürütme aygıtlarına gelin. Kayıttan Yürüt sekmesinde gördüğünüz ses çıkış aygıtına, yani hoparlör resmine ( resim atarsanız bakarız hangisi olabilir diye) sag tusla tıklayın ve varsayılan aygıt yapın. Yine o hoparlör resmine sağ tıklayarak...
  143. BLacK+

Hayır. Anakart alman gerek. FM2 soket
  144. BLacK+

Video açtığımda mavi ekran geliyor

Bilgilendirme için teşekkürler.
  145. BLacK+

i7 işlemcili bir makinada 64 bit modeli koymaları çok saçma olur ama tam model ismini sitesinde aratarak dahi gpu chipsetini bulamadım. Alanların bazıları 128bit yazmasına ragmen 64bit gönderilmiş. Bazılarıda 128 bit almışlar. MSI da 128 bit 64bit olayını silmiş farklı modeller gönderildiği...
  146. BLacK+

1750TL ye daha iyisi vardı yukarda. Ekran kartıda, işlemciside daha iyi. Ram miktarı 2gb daha fazla. bu verdiğin 4 hücreli iken MSI 6 hücreli. Daha uzun pil ömrü var. MSI markasınımı sevmiyorsun?
  147. BLacK+

Oyun için işlemci ve anakart

780 ekran kartına eşlik edecek en iyi işlemci i7 4770K dır. Z87 chipset 3000mhz ram destekli birde anakart. http://www.vatanbilgisayar.com/cpu---islemci/intel-bx80646i74770k-core-i7-4770k-soket-1150-35ghz-8mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=66043...
  148. BLacK+

Bilgisayar Ses Sorunu

Merhaba fatih09 Aygıt yöneticisinden ses video bileşen satırından bakın. Realtek gibi ses sürücünüzün devre dışı olmadığından emin olun. Saatin ordaki ses ayarlarına girdiğinizde varsayılan aygıt olarak ses çıkış donanaımızın seçili olduğundanda emin olun. Bunlardan çözüm alamazsanız...
  149. BLacK+

http://www.pcdepo.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-urun10905.html Daha iyi işlemci,daha yeni chipset (hm87) daha yüksek disk kapasitesi,daha uzun pil ömrü (6 hücreli), geri kalan özellikler aynı. Tek eksiği işletim sistemi. 1750TL. 2 sene öncenin en iyilerinden GT680R yerinede tercih...
  150. BLacK+

Oyun bilgisayarı topluyorum. LAN Party için.

Hocam her haftasonu %25 indirim var zaten bişey olmaz :) Bazı parçaları ordanmı alıcaksın?
  151. BLacK+

Bu verdiğinde '25 zaten değilmi? haftasonu aynı olacak kaçırmazsınki :)
  152. BLacK+

Buda haftasonu %25 olur hocam zaten. Acel etme lem :D Birde stok durumunu sor kartların. Azalınca %30 indirime koyuyorlar. İşte son 25 ürün %30 indirim diye. Senin parçalardanda belki çıkar indirim. Arkadaşım bir kere sormuştu, çocuklar azalanları söylemiş. Onları 1 hafta sonra %30 indirimle aldı :)
  153. BLacK+

Acer Notebook Bios Sorunu!!

boot menüye giremeyince bir çok kişi msdos komutları ile cd leri okutup kurmuş. Ama ek yazılımlarda gerekebilir o boot menü için. Hiren boot CD ile dostan kuranlar olmuş.
  154. BLacK+

CD yada usb ile format atmaya kalktığında direk format işlemine geçmiyormu hocam? Windows kurmak için boot ettiğin bir USB takarsan direk okuyabilir. Birde hem admin hem user şifresi verilmiş sanırım. User şifresini girince menüler pasif kalabilir. Modelin user guide dosyasını indirip baktım ama...
  155. BLacK+

Neyden sonra böyle oldu? Şifre felan vermişmiydin hocam bios için? - - - Mesaj Güncellendi - - - Hocam tam modeli yazarmısın?
  156. BLacK+

Biosu sıfırladınmı hocam. Yani pili çıkart biraz bekle tekrar tak. - - - Mesaj Güncellendi - - - hehe Notebookmuş algılayamadım ilk baktığımda. - - - Mesaj Güncellendi - - - Eski biosu yüklemeye çalış hocam. Daha sonra biosu tekrar güncelle
  157. BLacK+

350w psu ile çalışır diyen bir kart olmaz.En az 400 istiyorlar. 6450 gibi bir karta bile adam 400 önermiş. 550gtx de 400 önermiş ama 116w güç harcıyor. Yani sen 500w psu ile 6570 yada 7730 ekran kartı al en iyisimi. Ben 80plus bir 500w güç kaynağını 80tl ye almıştım bilgisayarcının birinen...
  158. BLacK+

Yahu ben yazmaktan yorulmam önemli değil. Sen inatla tekrar söylüyorsunya :) Şimdi resmi sitelerinde ekran kartının sitesinde mesela denilirki bunun için en az 500w - 400w - 600w psu gerektirir diye önerilerini yaparlar. Genelde 50/100w altındaki psular kaldırabiliyor ama ben bunun garantisini...
  159. BLacK+

Çalışmasını durduracak, psu gümleyecek , hayata küsücek :) Hocam bak daha net söyleyemem heralde. Rahat oynamak için 7750/7770/7790 ve diğer bileşenlerininde iyi olması gerekir.Bu sisteme 2000TL ekran kartı alsan yine rahat oynayamazsın çünkü işlemci ve ram düşük.Darboğaz yapıp işlemcinin...
  160. BLacK+

Dedimya bir süre çalışır ama ilerde su koyu verecektir ikisinden biri. Tam yükte 45w harcıyormuş. Ben bunun garantisini veremem. Bir bilgisayarcıda güç ölçüm aleti varken taktırın ekran kartını. - - - Mesaj Güncellendi - - - Bu seçtiğin kartla gta 4 düşük ayarlarda gayet rahat oynatmış. Ama...
  161. BLacK+

Bazı sitelerde mininum 500w psu, önerilen ise 600w olmuş. 350w psu yeterli gelmeyebilir.İşin kötüsü kısa devre özelliği felan yoktur o psunun eski biraz. Sorun çıkarsa kendini kapatmaz kartı felan yakar. Bir bilgisayarcıda güç ölçümü yaparak takmasını öneririm. Zaten ekran kartına psudan güç...
  162. BLacK+

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Bende Korku gerilim filmlerini çok severim ve artık çok izlemektenmidir nedir korku hissini yıllar önce kaybettim. Klişe konular sebebi ile bir sonraki sahneyi tahmin edebilme ve sonunda zevk alınmadan izlenmiş korku filmleri. Bu filmde cidden gerilmiştim. Uzun yıllar sonra bir korku filminde...
  163. BLacK+

En az gerçek 400w psu öneriliyor. 350w bir süre idare eder ama sonunda su koyu vericektir.
  164. BLacK+

Hocam git gide kötü kartlar seçiyorsunuz. Daha iyisini sormanız gerekirken daha ucuzunu seçiyorsunuz. Genelde ekran kartında fiyatlar yükseldikçe kalite artıyor. 240 performansını bilmiyorum,denemedim. Daha elimize gelmedi R serileri.Ama Liweru iyi diyorsa iyidir. 200TL ve üzeri kartlara...
  165. BLacK+

İşlemci nedir? ram miktarı ve modeli nedir? Oyun için öncelikle ekran kartı ve işlemciye ihtiyacınız var. Anakartın oyunla alakası yok. Anakartı 1000tl ödesenizde oyun oynayamazsınız tabiki ekran kartına ihtiyaç var. en az çift çekirdek iyi bir işlemci.mümkünse 4 çekirdek ve 7770 ile gta 4...
  166. BLacK+

4 GB'lik USB 1 GB Oldu !

HP usb format tools diye bir program var onunla biçimlendir.Aynı şey başıma gelmişti düzeldi. NTFS olarak biçimlendir. http://www.gezginler.net/indir/hp-usb-disk-storage-format-tool.html
  167. BLacK+

Anakartının desteği var. Günümüz kartlarının hepsi uyar. Güç kaynağın kaç watt? en az 400-450w güç kaynağında olmalı.
  168. BLacK+

16gb Ddr3 Ram 8gb olarak kullanılıyor.

ikisininde desteği var ama model desteklemiyor. Corsairde Gskilde 2gb versiyonları destekleniyor olarak listelenmiş farkı yok hocam. - - - Mesaj Güncellendi - - - Biosu sıfırlayıp deneyin. Ayrıca bios eski sürümse onuda güncelleyin. Bir tanıdık varsa yada bilgisayarcı. DDR3 ram varsa açık...
  169. BLacK+

Her slota tek tek takıp deneme yaparmısınız. (tek ram) Slotların sorunsuz çalıştığından emin olalım.
  170. BLacK+

İşletim sistemi home basic 64 bit ise en fazla 8gb ram desteği var o yüzden kullanamıyor olabilirsiniz. Desteklenmeyen çok ram kullandım hiç sorunum olmadı.
  171. BLacK+

Bilgisayarım ağır çalışıyor ne yapmalıyım

Takılıyorum :)
  172. BLacK+

Hocam demiştim günümüz oyunlarını açamaz. PCI desteği ile geforce 6200 kartlarından bazılarına bak. Birde HD3450 bulabilirsen bunlar uyumlu sadece...
  173. BLacK+

Mavi ekran hatası.. Ayrıntılı... Yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

İşletim sistemi nedir? Sürücüyü güncellemeyi deneyin. (ekran kartı)
  174. BLacK+

İlginç bir Kamera Sorunu :D

Kendi sitelerinde daha üstün modellerde bile windows 8 uyumu verilmemiş. Yazılımını (yeniden kurun uyumlulukla) ve kamerayı çalıştıran exe dosyasının uyumluluğunu windows 7 yada xp yaparak deneyin birde
  175. BLacK+

Harici Disk Öneri

Hafta sonu daha uygun olur. Oyun depolamak için standart okuma yazma hızı yeterlidir. Bu fiyatada zaten standart dışın çıkılamaz. http://www.vatanbilgisayar.com/harici-harddisk/wd-wdbuzg0010bbk-eesn-2,5-1tb-elements-usb30--usb20-tasinabilir-disk/productdetails.aspx?I_ID=66624
  176. BLacK+

Oyun İçin Pc Alıcam Bi Bakın

Her oyunu oynama derdinde değil, her oyunu ultra ayarda oynamak istiyorsa bu sisteme en en az gtx660/HD7870 ekran kartı gerekir.
  177. BLacK+

Daha iyisi ve daha ucuzu ve sıfır almak varken, neden bunu alsın?
  178. BLacK+

Hem iyi hem ucuz derken bu kadarını tahmin etmedim.Biliyorsunki ne kadar ekmek o kadar köfte. Günümüz için en uygun kart ve işlemci HD7790. ve FX6300 işlemcidir...
  179. BLacK+

İkisi için en fazla verebileceğin mikyat nedir?
  180. BLacK+

Fotodan adam silme çalışması

Çok başarılı. İlk fotograftan haberi olmayanlar hiç birşey farketmezler. HHMMMM burda bi adam varmış ama silmişsin denemeyecek kadar başarılı :) Stamp kullanırken yakayı ele verirsin demiştim ama ağaçlık bölgenin işlendiğini kimse farketmez. Başarılar :)
  181. BLacK+

Şimdiden hayırlı olsun güzel sistem. İşlemci 6100 yerine 6300 seçersen çok iyi olur. x100 serilerinden den sonra ısı ve performans güncelleştirmeleri yaptıkları x300 serisi çok pahalıda değildir. 6300 ile aralarında 10tl fark var :) İki Ekran kartıda çok iyidir. Yazılım desteği ve sık...
  182. BLacK+

Laptop Durmadan Kapanıyor--Yardım.

Merhaba @legendlovex Sorunu yuklediğiniz windows 7 den sonramı almaya başladınız? Orjinal win 7 midir? Eski işletim sistemini kurun. (win 8) Hatta mümkünse 64 bit kurun. Sorun kesilirse en azından işletim sistemiyle alakalı yazılımsal bir sorun olduğunu anlarız. Windows araçlarından RAM...
  183. BLacK+

Açılırsa bende göstereyim :p İğrenç espirimin bir alt satırından gerçek olanı koyuyorum ve burayı terk ediyorum.
  184. BLacK+

Fenerbahçe - Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 11. Hafta | 2013/2014

Manciniden beri hangi maçta oynadıkki. Sadece kopenhag maçı başka yok yani. Fenerbahçe kötü, biz çok kötüyüz. Kasımpaşa sivas felan yener bizi rahatça yahu.
  185. BLacK+

Kahvede kafede gol olunca yanındaki tanımadığın adamla büyük bir coşkuyla sarılırsınya o hesap oldu sizinkide :D
  186. BLacK+

Yazdıklarınla avatarın birbirine hiç uymuyor angel :D
  187. BLacK+

Valla hocam ceyhun görevini yapsın yeter,başka birşey istemem. bruma iyi oynasada bıtırıcı değil, bitirici adama ıhtıyac var. Burak bu maçta kendine geldi geldi. yoksa gitti. maçta gider kendide gider. - - - Mesaj Güncellendi - - - 10 Kasımın üzerine hiç bir tarih yazılamaz hocam, altında kalır.
  188. BLacK+

http://bit.ly/1hY4iAV burdan bazı testlerine bakın hocam. testlerde varrtex 4 de vardı sanırım.
  189. BLacK+

İnternet Hızımız Uçaçak(mış)!

Vinton Cerf'de bizi görecekmi?
  190. BLacK+

Estfrullah hocam ben senin gibi 6 saniye değil 20 saniye bekliyorum. SSD yok bende :) fiyatları iyice düşmedende pek almayıda düşünmüyorum. Ama alacak olsam bunu alırdım gibi destek yanlışta olmaz. İş yerindeki makinelerim biraz uçuk. SSD Raid fantezilerini orda denedik. İki katı performans...
  191. BLacK+

Aslında performansına göre fiyatlandırılmıştır hocam. 650TL / 585mb= 1.11 yani 1mb başına 1.11TL 550TL / 500mb= 1.10 yani 1mb başına 1.10TL Performans olarakta %12 fark var tam olarak. Vereceği performansa göre çok daha fazla olsaydı almazdım şahsen. Ama pro 840 alırdım
  192. BLacK+

Hardiskten Format Atılabilir Win7 Kurma Anlatım ve Program

Konunun başlığını googlda arat. Çalışan linkler ve resimler bulunuyor.
  193. BLacK+

Pc format cdsiz açılmıyor

Önemli değil
  194. BLacK+

http://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/samsung-mz-7pd256bw-256gb-840-pro-sata-30-(okuma-540mb--yazma-520mb)-ssd/productdetails.aspx?I_ID=68417 Samsung 840 Pro çok yüksek performanslıdır. Bir çok teste ön plana çıkmış. Biraz daha tuzludur ama. Senin söylediğin corsair ile samsungun...
  195. BLacK+

Hardiskten Format Atılabilir Win7 Kurma Anlatım ve Program

USB (flash bellek ile) den format atın.
  196. BLacK+

Pc format cdsiz açılmıyor

Bios boot ayarlarına gir. Birincil diski sistemi kurdugun harddiske ver. (first boot device= harddisk seç) Sorunun düzelir. - - - Mesaj Güncellendi - - - First boot device'ı seç ve harddisk yap. CD rom seçilidir.
  197. BLacK+

Sistem Topladım Görüşleriniz Önemli

256bit olmasına aldanmayın. 660 daha iyi bir kart. (sadece oyun performansı için konuşmuyorum) doku doldurma, piksel doldurma ve bellek bant genişliğinde 660 daha üstün. Oyun için ideal karttır. Bende 7870 yerine 660 seçtim. Yazılım desteği daha iyidir, daha sık güncelleme çıkar, oynadığın...
  198. BLacK+

Bilgisayar Oyunlarda Takılıyor

Eski PCn epey kötüymüş buna göre. Eski pc de çalışan oyunlar bunda donuyorsa aldığın yere götürüp durumu syle. Belki işlemci soğutucun gevsektir çok ısınıyordur işlemci. belkide ekran kartı soğumuyordur. Kasanın hava sirkülasyonu kötüdür. HDD de bad sector vardır gibi bir çok sebep olabilir...
  199. BLacK+

Bilgisayar alacağım ancak çok kararsızım yardım (2 notebook karşılaştırma)

Hocam sadece çekirdek ve bellek hızlarıylada kartın üstünlüğü belirlenmez. 64bitin üstün tek tarafı çekirdek ve doku doldurma hızıdır. Geri kalanında 128bit üstünlüğü var. iki modelinde bellek hızları aynıydı sanırım.. Bellek bant genişliğide önemli bir faktördür ekran kartında., (128bit olan...
  200. BLacK+

Ürünler sıfırmı 2. el mi? Yazdıklarına göre eski pc den daha iyi illaki. Belki HDD performansı düşüktür.Herhangi bir parçada sorun vardır belki. Eski işlemcin neydi?
  201. BLacK+

650m ekran kartlı olanı seçin. bazı 740m ler 64bit oluyor.
  202. BLacK+

Kaça toplattın bunu sertac?
  203. BLacK+

Ekran kartı algılanamadı (nvidia 645m)

Rıca ederim.
  204. BLacK+

Yok hocam gelmez :) Internetten save dosyası ındırın kaldıgınız chapterdan devam edersınız. - - - Mesaj Güncellendi - - - http://www.savemygame.fr/en/start-download/b/2204-pc-battlefield-4-by-bigsmoke.html
  205. BLacK+

http://www.pcdepo.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-urun10905.html 2500TL ye seçniğiniz notebooklardan daha iyi bir işlemciye sahip. yeni nesil 4 çekirdek işlemci. geri kalanı aynı. freedos. 1700tl Notebook Markası : MSI İşlemci Markası : Intel İşlemci Modeli : 4. Nesil Intel® Core...
  206. BLacK+

Sistem geri yükleme ile çalıştığı bir zamana yukleyın hocam. Şuanda baska bır arkadasa bakıorum aynı sorun yuzunden. aynı hata. http://forum.shiftdelete.net/ekran-karti/346217-ekran-karti-surucu-sorunu.html Sistemı gerı yukledık ama yeterı kadar gerı gıdemedık. Bıosu kurcalayıp, format atılıcak...
  207. BLacK+

Anakart yardım

bunlar 2. el hocam zaten 400 tl yı gecmıyor.Ilerdemutlaka danısın, Istedıgınız zaman burdan yardımcı oluruz:)
  208. BLacK+

Anakart yardım

Aynısı hocam. ilki 8gb ramli bu 4gb ramli. gerisi aynı. http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-oyun-ve-her-turlu-isiniz-icin-performansli-kaliteli-104881260/detay phenom 4 çekirdek işlemcisi 700w 80 plus psu 9800 512mb ekran kartı. 2gb ram. cd rom ve 320gb hdd. bu fena...
  209. BLacK+

Anakart yardım

RAM seviyesi gayet yuksek ama işlemcisi iyi sayılmaz hocam. en az çift çekirdek işlemci olsun ve 2.8 - 3.00ghz altında olmasın. Onboard ekran kartı zayıf. anakartın ustundekı dahılı grafık ıslemcısı demek onboard. harici takılabılen ekran kartı olmalıki oyunda oynayabılesın. - - - Mesaj...
  210. BLacK+

Anakart yardım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-9500gtvga,500gbhdd,e7500cpu-138455541/detay/ Bu kasa işinizi görür. Bir çok oyunu düşük orta ayarda oynarsınız. İlerde ekran akrtı alabilirsiniz. DDR2 ve DDR3 ram desteği var. İntel Core 2 Duo E7500 2.93GHz Çift Çekirdek 3MB Cache...
  211. BLacK+

Anakart yardım

Hocam malesef günümüzün ölü sistemi. 4gb ram desteği var. 2gb daha alabilirsin. 100tl ona versen 512mb bir PCI ekran kartı alsan 200TL den aşağı olmaz. 200-300TL ye 2.el bir PC alman daha mantıklı. İnternette gezinmek için birebir sistem ama gunumuz teknolojısının cok gerısınde. İnternettede...
  212. BLacK+

Anakart yardım

Güç kaynağı nedir? Çok iyi birşey alamazsınız. İşlemci çok zayıf olduğu için dar boğaz yapar. 2GB 5670,6570, 7730, gt630 gibi kartlara yönelebilirsiniz. - - - Mesaj Güncellendi - - - Ben olsam 2. elde olsa uyumlu bir işlemcide alırdım. - - - Mesaj Güncellendi - - - Düzeltiyorum bunlar...
  213. BLacK+

Ekran Kartı sürücü sorunu

Teamviewer yukleyip özel mesaj ile ID ve şifre yollarsan girip bakabilirim. Biostanda ayar yapman gerekebilir. VGA grafik iştemcisini disable yapıp sadece hariciyi kullandırmak zorunda kalabılırsın. Eğer açılmaz ise tekrar enable yapman gerekir.
  214. BLacK+

Şimdi Sürücüyü kurabiliyormusunuz peki?
  215. BLacK+

Aygın yöneticisine gir ve donanım değişikliklerini tara dermisin. Windows otomatik olarak bulacaktır.
  216. BLacK+

İşletim sisteminiz nedir? Windows 7? 8? 8.1? yada xp? vista? kaç bit? CPU-Z tarzı programlarla ekran kartı modelini gösteren sayfa yada bilgi ekranın görüntüsünü yüklermisiniz? Ekrankartını ve işlemci grafik istemcisini değişmeli olarak kullanıyormusunuz? Notebookun pilini çıkarın ve sadece fişi...
  217. BLacK+

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/68910 Win 7/8/8.1 64bit http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/68892 Win 7/8/8.1 32bit
  218. BLacK+

Laptop tavsiyesi

windows lisansı olmayınca cidden fiyat uygun oluyor. G60 ve g70 serisi laptoplar çıktıkca bir önceki modeller epey düşüyor. Bide freedos ise çok iyi bir fiyat olur cidden. Bu fiyata bu özellikleri bulmak çok zor.
  219. BLacK+

Laptop tavsiyesi

Bunun fiyatı bir süre bu civarlarda kalır. Takip edin isterseniz bir süre. Başka birşey bulursanız alıntı yaparak buraya yazın bize, inceler yorumumuzu yazarız. Ama sanmıyorum bu donanıma sahip %50 indirimle benzer laptop bulacağınızı.
  220. BLacK+

Laptop tavsiyesi

Yok almak zorunda değilsiniz. Ben satın almıştım lisansım var demeniz yeterli ve kimsede size lisans aldırmak zorunda değil. Ama o xp yi kurmayın 32 bit sadece 3.5 ram adresler. 8 gb takılıyken 3.5gb ram kullanırsınız. Bi yerlerden windows 7 64 bit yada win 8 64 bit bulursunuz.
  221. BLacK+

Laptop tavsiyesi

Evet işletim sistemi yok. olsaydı 2000tl civarında olurdu fiyatı. uygun lisanslı windows alabılır yada lisansınız varsa buna kurulum yapaılırsınız. Yasal olmayan lisanslama işlemleride var biliyorsunuz :) 64bit işletim sistemi kurun mutlaka. DVD ve CD tum video mp3 herseyı çalıştırır...
  222. BLacK+

Laptop tavsiyesi

İşinizi fazlasıyla görür o zaman. http://www.pcdepo.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-urun10905.html yeni nesil 4 çekirdek i7 işlemci, 740m 2gb ekran kartı, 8gb 1600mhz ram, 1tb sabit disk, LED HD, BT 4.0, usb 3.0, dvd yazıcı
  223. BLacK+

Kasa Toplamaya Karar Verdim

işlemci 4100 bütçe düşük olduğu için. Ama 60TL daha fazla olan 6300 önerirdim ama 1200tl üstüne çıkmamak için eklemedim. Oyun oynamayı düşünüyorsan 7770 kartının altına inme bence. haftasonu 1197TL Ürün Fiyat Adet KDV Dahil Tutar *Avantajlı Tutar ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER...
  224. BLacK+

http://www.pcdepo.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-urun10905.html Notebook Markası : MSI İşlemci Markası : Intel İşlemci Modeli : 4. Nesil Intel® Core i7-4702MQ Dört Çekirdekli işlemci İşlemci Tipi : Intel Core i7 İşlemci Hızı : i7-4702MQ - 2.2 GHz Turbo Boost ile 3.2 GHz'e kadar...
  225. BLacK+

Mikrafon ve kulaklık tavsiyesi

Belki pro versiyonunda vardır mic özelliği bilemiyorum bir araştır. Rıca ederim, iyi yayınlar.
  226. BLacK+

O zaman sorunun mic yada kulaklık değilki senin. çözmen gereken yazılımla ilgili bir şey. Winamp yerine başka birşey kullan. eskiden SAM.Broadcaster.v3.5.0 kullanırdık biz.Gayet kullanışlı ve profosyonel effekler yapabileceğin bir sistem. Alkış yuhlama kahkaha espirilerden sonra tıklayarak...
  227. BLacK+

Ben yinede dinleyicisi sayısına veriyorum kesilmeleri. Bozuk olan yada kesilen mic ve ses her yerde kesilir. Skypda normal ama yayında gidiyorsa shoutcastdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu kulaklığı alsanda muhtemelen sorun devam edecek. yayını kimlere yapıyorsun?
  228. BLacK+

Kasa toplama yardım

ikiside 8gb. performans farkı yok denecek kadar az ama kit olarak almanız daha iyidir. Ben en basit örnekle biri bozulursa biri idare eder derim :) 8gb gittimmi gidicek :) 2 tane 4gb alın. Performans olarak 2 kanal tek kanaldan daima iyidir. - - - Mesaj Güncellendi - - - Her bilgisayarcı...
  229. BLacK+

Kasa toplama yardım

Aynı parayı verip çok daha altında performans elde etmenin alemi yok zaten bencede. Toplama PC ilerde ram alınır ekran kartı alınır upgrade yapılır her sene bir parça alsanız sürekli güncel bir bilgisayarınız olur. Ama laptop öyle değil. Parça yükseltmek mümkün değil , mümkün olan parçalarda...
  230. BLacK+

Kasa toplama yardım

Kullanım amacınıza göre tercih yapın. Günümüzdeki bir çok oyunu çalıştırır ama düşük/orta ayarların üstünde oynayamazsınız. Ekran kartı çok güçlü değil. 2. klas bir kartdır 740m. Oyun 2. planda ise işinizi görücektir.Güçlü ve 4. nesil bir işlemciye sahip. Performans konusunda masaüstü ve...
  231. BLacK+

Kasa toplama yardım

4100 işlemcisini önermiyorum. Isınma ve performans problemleri yüzünden yeniden düzenlenerek 4300 serisi çıktı üstüne. Bir nevi problemleri düzeltilmiş 4100. 4300 ilede 6300 arasında 10tl fark var. o yüzden 6300 işlemci düşün. Birde termal macunu sisteme düşünmene gerek yok zaten işlemci ile...
  232. BLacK+

Sadece mikrofonla alakalı değildir kesilmeler. Yayınlarda kaç kişi online oluyor? Bunun için stream servis kiraladınmı yada kullanıyormusun? SAM tarzı programlarlamı bağlanıyorsun? Daha doğrusu nerde radyo yayını yapıyorsun? 55TL ye standart microfonlu kulaklık alabilirsin. Bütçe düşük olduğu...
  233. BLacK+

Windows 8 sorunum

Görev yöneticisi başlangıç (startup) sekmesini demiştim. Aşağıdaki gibi;
  234. BLacK+

Kasa toplama yardım

Oyun bilgisayarı için günümüzde en kötü ihtimalle 7770/90 kart ve 6300 gibi bir işlemci şart. Asusun 7790 2gb kartı şu anda indirimde ve eklediğimiz 7770 den 30TL pahalı sadece. Ben olsam onu seçerdim. Malesef monitörde toplam bütçeye girince parçalardan kıstık. Samsung Philips yerine DVI...
  235. BLacK+

Windows 8 sorunum

Arka planda çalışan aktif programlar nelerdir? Yeni Kurduğunuz programlar yada sürücüler? Büyük ihtimalle uyumsuz sürücü yada programların sebep olduğu bir kayıp. Görev yöneticisine gelip başlangıç sekmesine gelin. Etkin olan programları bana yazın yada ekran görüntüsünü yollayın. Hatayı almadan...
  236. BLacK+

Windows 8 sorunum

İşyerinde bir çok link açılmıyor malesef. Eve geçince yardımcı olurum.
  237. BLacK+

İşlemci fanı ve ekran kartı fanı çalışmıyor

İşlemci fanı tam oturmuyor ise macununda faydası olmaz. İşlemci soğukken bir süre çalışıyor ama aşırı ısındıktan sonra açılmıyor. Speedfan tarzı programlarla pc açılınca bir bakın sıcaklık kaça vuruyor bir bakın. Birde Yeni bir soğutucu ile deneyin. stok fanlar bilgisayarcıda bol bol vardır...
  238. BLacK+

Dizüstü bilgisayarım oyun oynayınca ısınıp kapanıyor

Fan ve ısı durumunu yazılımlarla kontrol edin. speedfan tarzı programlar işinizi görür. İşlemci yada ekran kartının ısı değerleri oyun oynayınca ne kadar yükseliyor bakın.
  239. BLacK+

Laptop Tavsiyesi

100-200 daha pahalı bütçene göre ama vatandan felan alacağın bir çok laptopdan iyidir. http://www.pcdepo.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-urun10905.html İşlemci Modeli : 4. Nesil Intel® Core i7-4702MQ Dört Çekirdekli işlemci İşlemci Tipi : Intel Core i7 İşlemci Hızı : i7-4702MQ - 2.2 GHz...
  240. BLacK+

Ram Sorunu

Rıca ederim.
  241. BLacK+

Ram Sorunu

667 de alabilirsiniz 800 de alabilirsiniz. 1066da en son alabileceğiniz hız. başka yok zaten DDR2 için. 1.5volt ile çalışan alet bunlar psuyla pek alakaları yok, çalışır. Kit halinde almanız daha uygun olur. 2 tane 4gb yada 2 tane 2gb gibi..
  242. BLacK+

Ram Sorunu

Tabiki olur ama müthiş değişimler beklemeyin. Malesef sadece ram artırmakla performans yukselmıyor. Oyun performansı ekran kartınıza, çalışma performansı işlemcinize göre belirlenir.Azda olsa yararı olur. 1gb iken 8gb yapmak epey farkı hissettirirken 4ile 8 arasında çok büyük farklar...
  243. BLacK+

Ram Sorunu

DDR2 400-1066mhz veri hızına ulaşırken, gecikme süresi yüksek ama hızlı ve daha performanslı DDR3 ramlerde 800-1600 Mbps veri hızına sahiptir. Overclock yani hız aşırtma desteği ile (Anakartın vereceği destek ile) hızları 1866,2133,... 24mm mhz ... şeklinde hızlara ulaşabilirler. DD2 sabit 1.8v...
  244. BLacK+

Ekran kartı sli yardım !!!

Tek kart için 500w, SLI içinde en az 650w psu gerekiyor. 750w psu yeterlidir.
  245. BLacK+

Ekran kartı sli yardım !!!

Yeterli donanıma sahipseniz (SLI desteği PSU gibi) olur. Ama hız olrak düşük olan kullanılır. a model 500mhz diyelim, oc modelde 650mhz diyelim. 500mhz ile çalışıcak kartınız (SLI combineniz)
  246. BLacK+

Sizce En İyi Klavye/Fare Markası?

Steelseries,Razer ve Logitech
  247. BLacK+

Ssd + hdd

ebay den bakabilirsin. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_osacat=158816&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=Cd-Rom+To+HDD&_sacat=158816&_from=R40
  248. BLacK+

1500tl Max 2000tlye Kasa Toplayalım

http://forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-tavsiyesi/345851-su-oyunlar-icin-laptop-tavsiyesi.html#post3123421 Bu mesajımdaki iki sistem yeterlidir. haftasonu biri 1400tl diğer 1800tl olacak. istersen 2000TL içinde toplayabiliriz.
  249. BLacK+

Monitör kararsız kaldım

LG bir adım daha önde bence. LG alırdım. Samsung Philips aynı özelliklerle olsaydı araştırılabilirdi ama HP ile olunca nedense düşünmeden LG diyebilirim.
  250. BLacK+

Şu oyunlar için laptop tavsiyesi

Ürün Fiyat Adet KDV Dahil Tutar *Avantajlı Tutar ASUS M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 115,00 USD 276,83 TL *254,68 TL CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA 145,00 USD 349,04 TL *321,12 TL ASUS DRW-24F1ST...
  251. BLacK+

En Uzun Yolculuğunuz ?

Valla ardahana kış vakti gitmiştim küçükken düğün için bir tanıdığa. 24 saat felan sürmüştü heralde yanlış hatırlamıyorsam. Kağnı gibi.. Birde yüksek bi yerde dağ dolanırken şimşekleri görüyordum. Artık bayağı etkisinde kalmışımki ara ara aklıma gelir o görüntü. Yere ayaklarımı bastığımda bişey...
  252. BLacK+

Ram Sorunu

Tek kanal frekansı hesaplandığı için 2 katını düşünün. 533 değilde 1066mhz RAM kullanıyorsunuz. DDR2 1066mhz 16gb RAM e kadar desteği var anakartınızın. DDR3 soketleri farklıdır kullanamazsınız.
  253. BLacK+

Flash bellek sorunu

Konuyu inceleyin; http://forum.shiftdelete.net/windows-7/324551-usb-bellek-yazma-korumasini-kaldirma-kesin-cozum.html
  254. BLacK+

Kingston Flash Bellek NTFS Sorunu !

Bu araçla deneyin birde. http://www.gezginler.net/indir/hp-usb-disk-storage-format-tool.html
  255. BLacK+

Kasa alternatiflerim hangisi ?

Yukarda kurulan sistem çok çok iyi senin düşündüklerine göre. 1000TL verip paranı sokağa atma. Adam oturup ilgilenmiş, toplamış. İçine sinmemiş. Benimde sinmezdi bende toplardım. Daha almadıysan toplama bilgisayara yönel derim.
  256. BLacK+

Bilgisayarım ne kadar eder? Lütfen yardım.

Herşey dahil 300TL eder. Ama veren olmaz çünkü 2. el 300-400tl arasında bir çok daha iyi bilgisayarlar alınabilir. Bu eski parçaların satımı çok çok zor.
  257. BLacK+

Kopenhag 1-0 Galatasaray - Video, Maçın Özeti, Golü | Şampiyonlar Ligi B Grubu 4. Maç

O zaman hata yok. Ligde 1 sarı kart görmüş. 2 avrupa maçındada görünce 3 olmuş. Sonraki maçta yok doğru.
  258. BLacK+

Kopenhag 1-0 Galatasaray - Video, Maçın Özeti, Golü | Şampiyonlar Ligi B Grubu 4. Maç

Cezayı lig maçında oynamayarak yemiş heralde. Öyle bir statümü var? Cezalıyken bir lig maçında oynamamış. http://www.transfermarkt.com.tr/tr/thomas-delaney/leistungsdaten/spieler_91849.html - - - Mesaj Güncellendi - - - Bu arada 4 tane sarısı var sandım. 2 tane sarısı var
  259. BLacK+

Ulen bi kerede "Galatasaray gruptan nasıl çıkar?" yazılarını okumayayım yahu. 3. maçta büyük avantajımız olur, 4. maçlarda grubun zayıfınıda er meydanına sokarız, gruptan nasıl çıkarız yazılarını okuruz. 5. maç final olur, 6.da UEFA savaşı veririz. Şu maçı alsak cidden hem avantaj hemde moral...
  260. BLacK+

Asus K52JC Ram Artırma

Arkadaşın 8gb 1066mhz ram desteği var. Vatandan şimdi alsan 4gb 120-130TL..8gb alsan 250TL eder. Bilgisayarcılarda 2. el varsa belki daha ucuza takabilirler.
  261. BLacK+

Sistemime göre oyun help me !! :))

Olur. Eski sistemine göre daha akıcı oynarsın. Ekran kartın 7700 serisinden hangisi bilmiyorum ama 7790 yada 7770 ise bir çok oyunu akıcı oynarsın. İlerde 8gb 1600mhz ramde eklersin.
  262. BLacK+

Sistem hazır görüşlerinizi bekliyorum..

@ozn96 güzel sistem. RAM ve anakart konusunda El Padrino ya katılıyorum fakat ekran kartı 760 kalsın kanısındayım.
  263. BLacK+

Rıca ederim.
  264. BLacK+

Grafik tasarım için bilgisayar toplanacak (Yardım)

Minunum yada yeterli olanı değilde, söylediği bütçenin tamamına çıkardım donanımı. Elbetteki daha uygunada alabilir. ben yinede söyledikleri bütçenin tamamını içine katıyorum. Muhtemelen benim gibi çalışacağını düşünüyorum arkadaşında ama dediğin gibi ayrıntıları öğrenmekte yarar var
  265. BLacK+

Grafik tasarım için bilgisayar toplanacak (Yardım)

ASUS M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 115,00 USD 276,83 TL *254,68 TL CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA 145,00 USD 349,04 TL *321,12 TL ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 34,00 USD 81,84 TL...
  266. BLacK+

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/msi-z87-g43-z87-g43-intel-z87-soket-1150-ddr3-3000mhz(oc)-sata-30-usb-30-hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=66518 Bu anakart işinizi görür. İleriye dönük olması için 4770K yada i5 4670K (öneririm almanız daha makul olur. Cidden para sorunu yoksa i7...
  267. BLacK+

Alacağım İşlemci İyi mi Kötü mü?

kısaca cevap verirsek amd nin en iyi işlemcisi 8350 , intel i5 3570k ile kapışacak düzeyde ama üstün değil.Ayrıca fiyat konusunda amd daha uygun. yani eş değer performans verecek bir işlemci alınacaksa fiyat avantajı için amd, ama daha iyi işlemci için intel alınmalı. örneğin; 3770,4670,4770 gibi..
  268. BLacK+

Ya o kadar çalış çabala, yorumları okuyarak cevaba kadar in ama son mesajda kaçır olayı :D
  269. BLacK+

Benim cevap verdiğim dün gece yazmış @MerveOzgur muhtemelen hala birbirlerine bakıyorlardır.
  270. BLacK+

Ekran Kartı ve RAM ilişkisi

Kullanabilir olanı yükseltecek. Ayrılmış olan ekran kartınızın standart belleği,değişmez. Toplam kullanılan ise RAM desteği alarak kullanılan bellek. Bilgisayarınıza ram taktığınızda belli oranını ekran kartına aktarır. Grafiklerde çağ atlatmaz. 3-5 fps farkı alırsınız o kadar.
  271. BLacK+

D3d9.dll ve d3d11.dll Hataları..

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35 dx web installer sürümünü yükleyin,çalıştırın. eksik dosyaları yukleyecektir.
  272. BLacK+

Videoda donma problemi

@Saplanavci Wireless çekimi düşükse donma yaşamanız normal. Sinyal artırıcı adaptor alarak diğer odalardada yuksek çekim gücü alırsınız. Ama takılırken o sesi duymanız ilginç. Donma sırasında oluşan bir durumdur diyorum o sese. Madem modem yakınında herhangi bir sorun olmuyor, modem ve çekim...
  273. BLacK+

Ekran kartı ve anakart uyumluluğu?

dx 11 desteği ekran kartının bir özelliğidir. Diğer donanımları bağlamaz. Herhangi bir sorun yaşamazsın. Anakartın onboard yani tümleşik grafik motoru var. Ekran kartını takmazsan onu kullanırsın ve o dx 10 destekli. Anakartın üzerinde dx 10 yazdığında şüpheye düşme demek istiyorum. Ekran kartın...
  274. BLacK+

Format atıp tekrar bir kontrol edin. Hala sorunlar devam ediyorsa donanımsal problem var demektir. O tamir ettirdiğiniz yere götürün durumu izah edin. Eskiden sorunsuz çalışan laptop, tamirden sonra sorun çıkarmaya başladı,yanlış anlamadım değilmi? Kasayı tamir ederken fana veya başka bir...
  275. BLacK+

Pc açıldıktan sonra monitör kararıyor

Önce Sistemi geri yüklemeyi deneyin. Son çare format.
  276. BLacK+

Bilgisayar açılmıyor

Bu ve yukardaki problemler güç kaynağına benziyor. Bir bilgisayarcıda güç kaynağını test edin. bir ara kablo ile güç çıkışına bakıyorlar. Ücret bile alacaklarını sanmam.
  277. BLacK+

Bu özelliklerle İnternette bile dolaşamazsınız takılmadan. 2. elde olsa bir makine almaya çalışın. http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-2.el-cok-temiz-kasa-plus-kablosuz-klavye-mouse-142915172/detay Buna benzer 300-500tl ye güzel makineler alabilirsiniz.Araştırın.
  278. BLacK+

Laptop ekran görüntü kayması nasıl düzeltilir?

Çözünürlük değiştirdiğinizde yine aynımı kalıyor? Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.
  279. BLacK+

SSD Harddisk Sata III Normal Bir Anakarta Uyarmı?

Hayır yok. Çalışır ama sata 2 performansında. Ayrıca sata 2 ve 3 arasında dağlar farkı yoktur. sata 2 saniyede 300mb veri aktarır. sata 3 ise saniyede 600mb veri aktarır. zaten HDD ler tek başlarına bu sayılara ulaşamadığı için farkı hisedemezsinizde. Chipset diye birşey yoktur SSD lerde...
  280. BLacK+

RAM(Random Acces Memory) tam boyutunda görünmüyor[ÇÖZÜM]

Arkadaşında dediği gibi 32 bit işletim sistemi zaten 3.5gb ram den fazlasını adresleyemez.
  281. BLacK+

Laptop ekran görüntü kayması nasıl düzeltilir?

En son ne yapmıştınız bu hale dönmeden önce?
  282. BLacK+

Bios sorunu..?

Önemli dosyalarınız yoksa CD ile işletim sistemini yeniden yuklemeyı deneyın (format)
  283. BLacK+

Video açtığımda mavi ekran geliyor

En son 2-3 ay önce online olmuş arkadaş. Özel mesaj atmayı dene. mailine düşerse dönüş yapar belki.
  284. BLacK+

Laptop menteşe sorunu

Ben garantiye göndermenizi öderirim. Bu tarz sonuçlar bir sebebe dayalıdır. Daha sonra garanti bittiğinde yada kullanıcı hatası gibi bir durumla karşılaşmamak için ben olsam gönderirdim.
  285. BLacK+

PC ye direksiyon seti bağlama

Genel olarak CD ve Driver sorunu var herkesde.. Yazılımı üretici sitesinden indirirebilirsiniz eğer driver gerekiyorsa. İşletim sisteminin uygunluğunuda unutmayın. Eğer işletim sisteminiz üst versiyon ama driver alt versiyon işletim sistemini destekliyorsa program özelliklerinden uyumluluk...
  286. BLacK+

Power takma ???

Anakartınızın modeli nedir ve power derken psunun anakarta bağlanan kablolarınımı diyorsunuz?
  287. BLacK+

Voltaj değerlerim düşük mü ?

Sorun muhtemelen odur. Kısa devre korumasına geçme sebebi arıza yoksa budur ama evin diğer odalarında kullanın bir süre. odaların bazılarında olup olmama durumu var topraklama hattın. Başka bir dairede komşuda denemek en garantilisi. Topraklamamı sıfırlamamı hattın durumunuda öğrenin. bir...
  288. BLacK+

4870 ekran kartı İki adet 75 W 6 pimli güç konektörlü bir psu ister. 550 de olsa akımı hangi kanallardan sağladığı gibi önemli ayrıtılarda var. Konuyu inceleyebilirsiniz...
  289. BLacK+

PSU nun tam modelini yazabilirmisiniz?
  290. BLacK+

[Q]Nvidia GeForce GT 630M Performans Düşüklüğü

Bugün döndüm mekolac44 :)
  291. BLacK+

Windows 8 sorunum

Mavi ekran hatası alıyorsun yani. Bunu okumaya fırsatın kalmıyorsa video ile çekmeye çalış. Malesef mavi ekran hatası olabilecek çok sebep var. Hatalı kurulum, işlemci ısınması, ekran kartı ısınması, ram bozukluğu, hdd bozulması gibi bir çok sebep olabilir. Hatayı yakalamaya çalışki şıkları...
  292. BLacK+

PSU sürekli kısa devre korumasına geçiyor.

@NGungor96 gibi sorunun elektrık hattından kaynaklı olduğu kesin gibi. Kaliteli bir çoklu priz ve topraklama hat ile sorun ortadan kalkar.
  293. BLacK+

Ekran kartı driver sorunu

Aynı sorun ise o arkadaş yerine sana sorayım. İşletim sistemi,ekran kartı,işlemci,anakart modeli nedir? Sorun oyun oynarken mavi ekran hatası almakmı?
  294. BLacK+

Mavi ekran hatası yardım

80gb olan hdd'in bir ömrü kaldığını sanmıyorum. En basit şekilde ödünç hdd alarak test edin. Yada SSD de yer açın oyun yukleyın. PC den 80gb olan HDD'yi sökün. Yani sadece SSD de oyun oynayın. Aynı sorunu verirse IThelp'inde dediği gibi işlemci ve soğutma konusunda inceleme yapın. Fan vidaları...
  295. BLacK+

Monitör sinyal yok hatası [Çözüldü]

Mönitörü aldığınız yere gidin aynı modele kasanın takılmasını rıca edin. En azından aynı seriden olsun. Eski monitörünüz crt tüplü modellerdenmiydi? Monitör arızasına benziyor. DVI HDMI VGA tüm desteklediği girişleri tek tek takarak deneyin. Kablolardada sorun olabilir.
  296. BLacK+

Ekran Kartı Video Belleği Yükseltme [ÇÖZÜLDÜ]

Daha önce sorunsuz çalışan oyunlarmı bu dedikleriniz? Daha önce çalışıyorsa ve sonradan bu hatalar almaya başladıysanız önceliklle oyunu tekrar yukleyın. Gerekirse başka kaynaktan yükleyin, oyunun güncellemelerini yapın. Hata veren oyunları ve ekran kartınızın modelinide yazın.
  297. BLacK+

Sizce hangi işlemciyi almalıyım (Oyun ve performans)

6300 tabiki. 6100 elden geçirildi yani iyileştirilip 6300 olarak sunuldu.
  298. BLacK+

1552 TL ye topladım güzelmidir ve bir sorum var

Ekran kartın yok, işlemci desteği ile grafik var. İşlemci desen çok iyi değil. Eski oyunları oynayabilirsin. Yeni oyunları en düşük ayarlarda bile akıcı oynayamazsın. Crysis3, farcry3 ,maxpayne3 , gta 5 vs
  299. BLacK+

Bu ekran kartına uygun bi psu öneririmisiniz

Hocam en uygunu o dediğiniz. Hem 80% üstü verimlilik hemde özellikleri (bu kart için 6pinlik harici güç çıkışı gerekir) bakımından uygundur.