Arama sonuçlarınız

1. tambjk

Ülkeyi seven akpye oy vermesin

Belirttiğin son istatistik gelir vergisi oranları, bu tüketicinin üzerindeki vergi yükünü doğru ifade etmez. Bizde dolaylı vergi denen bir zımbırtı var(kdv, ötv vb). Vergini verip aldığımız maaş ile alışverişe çıktığımızda bir o kadar daha vergi ödüyoruz. Dolayısıyla dolaylı vergiler dikkate...
  2. tambjk

Ekmekte bile alkol var!

Saymakla bitmez, o yine en masumu. Birileri kafirleri öldüreceksin, keseceksin, yakacaksın, gaz odalarına atacaksın, lime lime edeceksin diyor, herkes sus pus , beğeniler havada uçuşuyor. İslam hakkında konuşmaya geldimi adı alay etmek oluyor. Dediğin çok doğru , bazıları ne yazık ki kendileri...
  3. tambjk

Ekmekte bile alkol var!

Kimisine 2 koyun versen güdemez, burada tüm sdn'i güdmeye kalkan, kimin ne konuşup ne konuşmayacağına karar verenler var.
  4. tambjk

Ekmekte bile alkol var!

Burada başka dine inananlar ve ateistler hakkında neler neler yazılıyor, hiçbirine müdahale ettiğini görmedim. Burada kriterin ne yazık ki inançlar ile alay edilmesi değil, senin hoşuna gitmeyen şeyler yazılması. Ortada adalet fln yok, başına buyruk takılıyorsun ne yazık ki. Ayrıca forum...
  5. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Bilgisayar Mühendisliği fakulteleri zaten yazılım ağırlıklı olduğundan yazılım mühendisi yetiştirmiş oluyorlar. Eğer yazılım müh olmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla bilg müh fakültesine gidebilirsiniz. Türkiyede açılan yazılım müh fakulteleri ise akademik kadro ve piyasaya dağılmış mezun...
  6. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Konuyla alakalı olacaktır :)
  7. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Ssk olsun bana yeter diyorsan boşuna okuma zaten :) Okusan da zaman kaybı, yaramaz, yıllarına yazık ettiğinle kalırsın. Okumayı sadece mesleki eğitim yada diploma olarak görürseniz yazık edersiniz kendinize, bunu kişisel gelişim olarak görün, kendiniz için yapıyorsunuz ne yapıyorsanız. Eğer...
  8. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

İş verenler aslında kişinin kendini ne kadar iyi pazarladığına bakmazlar. Kendini çok iyi pazarlayan kişi iş verene kendisini olduğundan çok daha üstün biri olarak yutturur :) Birşey bilmiyorsa pazarlayamaz fakat yeteri kadar biliyorsa bunu ballandıra ballandıra anlatabilirse büyük başarıdır...
  9. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

:) sen ne okudun?
  10. tambjk

Meryem Uzerli, yeni kurallarıyla Türkan Şoray'ı aratmıyor!

Bir sonraki dizin patlasın görelim seni :)
  11. tambjk

Laptop dahili adaptörü değiştirmek istiyorum

Olay driver ile alakalı. Benzer bir sorun bende de oluştu, üreticinin sitesinden indirdiğim driver+tool ile win7 64bit de kopuyordu, driver ve tool'u kaldırdım ve windowsa otomatik tarattırdım, yüklediği driver ile kopmalar kesildi. Sende benzer şekilde farklı driver ve tool kombinasyonları...
  12. tambjk

Ekran Çözünürlüğünüz Kaç ?

İş yerinde 1920*1080 evde 1366*768 İş yerinde gözlerim kör oluyor, eve gelince ohh çekiyorum.
  13. tambjk

Google Nexus 4 'ü nasıl bilirsiniz?

Sen şanslıymışsın :) Ben çok memnunun şimdilik o nedenle riske girmek istemiyorum, daha önce başıma çok geldi bozuk telefon. Bendeki 16 gb lık model, zaten ben dolduramam 16gb'ı bile, o nedenle böyle idare edeceğiz. Tşkr ederim, sende güle güle kullan. - - - Mesaj Güncellendi - - - Eşimde...
  14. tambjk

Senin cihazı şimdi inceledim, güzelmiş, keşke eşime galaxy win yerine gm discovery alsaydım :)
  15. tambjk

Çakılarım ve Bıçaklarım ...

Yakıştıramadım sana Mert.
  16. tambjk

Tşkr ederim :) Nexus 4 ü açıkcası hiç incelememiştim, donanımına bile bakmamıştım. Teknosada incelerken ürünleri dikkatimi çekti , bakayım dedim, akıcı geldi, fiyatı da uygundu, ayarlardan boş ram miktarına bakınca, oha çektim, bu fiyata 2gb ram mi diye, sonra 4 çekirden 1.5 ghz de...
  17. tambjk

Evladiyelik alalım dedik, google destekler dedik, güçlü dedik, 2gb ram dedik, umarım yüzümüzü kara çıkarmaz :) Saolasın. - - - Mesaj Güncellendi - - - Tşkr ederim. Bir süre bekle, hemen alma, benden sonra birisi daha yenisini alınca kendikimden hemen soğuyorum :)
  18. tambjk

15 dk dır kullanıyorum, kamerası s3 s4 s4mini xperia sp ye göre zayıf geldi ama ortalamanın üzerinde yine :) - - - Mesaj Güncellendi - - - sp'nin ekranına hiç ısınamadım :) 2 dk kullandım her yeri parmak izi. Ekran parmak izini çok belli ediyor. Ayrıca nexus 4 deki akıcılığı bulamadım sp de...
  19. tambjk

Az önce xperia sp almaya çıkıp, samsung s3 e meyillenip, s4'ü teğet geçip Lg Google Nexus 4 alıp geldim. Ey forum ahali , Nexus 4 ü nasıl bilrsiniz ? Fiyat'ı donanımına göre çok güçlü geldi ve fiyat performans olarak çok iyi bir noktada gördüm.
  20. tambjk

Muhteşemsin Sony! KD-55X9005A Ultra HD Tv Fiyatı ve Özellikleri

Tasarımı çok şık olmuş.
  21. tambjk

Sony Xperia Sp

Çok fazla oyun oynamam ama rehbere tıkladığımda da 3 sn beklemek istemem :) Kriterlerim; -Performans. -Ekran kalitesi. -Batarya ömrü. -Estetik. -1-2 yıl sonra 2.el satış ederi. S3 ve S4 mini'yi inceledim, xperia sp yi de inceleyip kararımı vericem bugun. Akşama süpriz yapıp birini alabilirim :)
  22. tambjk

Teknosa akademi

Güzel reklam yaptın ha :) Hayırlı olsun, sdn'e özel indirim yaparsın artık.
  23. tambjk

Sony Xperia Sp

Sony xperia sp, galaxy s3 ve s4 mini arasında kaldım, çok kararsızım şu sıralar.
  24. tambjk

Masonluktan ayrılınca görmezden geldiler

Hocam, kendisiyle hemen hemen hiçbir konuda fikir mutabakatımız olmasada bu konuda El Padrino'nun söylediklerine katılıyorum. Mezhepler ve hadisler konusunda fikirlerimi birçok yerde beyan ettim ve hiçbir tatmin edici cevap alamadım. Konuyu sürekli "namazın nasıl kılınacağı" hususuna getirip...
  25. tambjk

Tartışıyoruz! Laptoplar gelişmeye ne kadar açık ?

Öngörülerini kendi kullanım alışkanlıkların üzerinden yaptığını düşünüyorum. Teknoloji ufaldıkça ısınma azalacak, performans artacak haklısın fakat her zmn bunlar ile yetinmeyip, fazlasını isteyen tutkunlar olacaktır ve bu da masaüstü pc ve notebookların varlığını devam ettirecektir. Bugunun...
  26. tambjk

Laptop kullanırken nasıl mouse tercih ediyorsunuz? Kablolu? Kablosuz?

logitech m305 tavsiye ediyorum :)
  27. tambjk

Beyrut'ta Türk pilot ve yardımcısı kaçırıldı!

Fatih Altay'lının bir yazısından alıntı;
  28. tambjk

Max 250 tl lik telefon tavsiyesi

http://www.sanalpazar.com/9989049-Sony-Ericsson-Xperia-Arc-S-8gb-Kart-Kargo__isp9989049
  29. tambjk

Forum yarışmasında sende SDN Foruma Oy Ver..

Dünyaynın en iyi kulubunu taraftar anketiyle belirlemek gibi olmuş bu :)
  30. tambjk

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Herkese iyi bayramlar :) NGungor96 , azen63
  31. tambjk

Ünlü oyuncular gözaltında !

Beni şu takımdan bu takımdan diye sınıflandırmayı bıraksanız diyorum, geçen de birisi atayiz takımı fln saçmaladı durdu. Ben demediğim halde bana bazı cümleleri mal etmeye çalışıyorsunuz. Yazdıklarımı dikkatli okursan aslında mücadelemin niye böyle olduğunu sorgulamak ve böyle olmamaları için...
  32. tambjk

Şimdi aile var, aile var. Elbette hepsinin eğitimi bir olmayacaktır, kimisi çocuğunu doğurur sokağa salar, kimisi ise onların yetişmesini hayatının en büyük projesi ve eseri olarak görür ve hayatını onların eğitimine ve gelişimine adar. Kimisi tv karşısında müge anlı esra erol seyreder, benim...
  33. tambjk

Bu kişilere sanatçı etkiletini yapıştıran da, sanatçılığı bu kadar ayaklar altına alıp değersizleştiren de bu halk. Ortada bir işe girim ve şartname göremiyorum ben. Bizim ülkemize özeltir, tv karşısında boy gösteren herkese sanatçı demek. Bunların bir kısmı şarkıcı, bir kısmı oyuncu, bir kısmı...
  34. tambjk

Doğru diyorsun hocam, bir hırsıza niye hırsız yaptın diye kızılmamalı, işi o nihayetinde. Asıl kabahat kızda, o saatte, bir başına, öyle tahrik edercesine, yanında ailesi yokken orada ne işi vardı! Hata bizde. Bu ülkede örnek alınacak sanatçı kaldımı ki :) Herbir köşeye ucube!er dikmek...
  35. tambjk

Bu ülkedeki hakim zihniyet bu şahıslara gösterdiği tepkiyi ve öfkeyi çocuk tecavüzcülerine göstermemiştir.
  36. tambjk

Macbook Pro ve Diğerleri !

Şimdi kardeş, kusura bakma ama sen bu işlerden pek anlamıyor gibisin. bu cümlen ile beni benden aldın. Böyle birşey nasıl mümkün olabilir :) Bilgisayar denen aygıtın en temel dinamiklerinden bir haber gözüküyorsun. Mac' e özel oyunlar çok sınırlı bir, oyun performası işlemciden ziyade ekran...
  37. tambjk

Çekirdek çitiyorsunuz dimi bir yandan da :)
  38. tambjk

Var mı arttıran :)
  39. tambjk

Hüloooğğğ
  40. tambjk

Adamla muhattap olmamak adına susup raporlamakla yetiniyorum, o hala pişkin pişkin kaşıyıp duruyor mevzuyu :) Faturayı bana keserler yine. Yazdıklarım bazılarının bu kadar zoruna gidiyor ve içine oturuyorsa banlayın sizde kurtulun bende kurtulayım.
  41. tambjk

Şimdi züper bir müdahele ile tartışma yaratıyorsunuz diye silerler mesajımı. Bana karşı herkes istediğini yazmakta özgür, ben cevap vermeye kalktığım an olayın adı biranda tartışma olarak konuluyor ve silmeler cezalar havada uçuşuyor :)
  42. tambjk

:) Şaka mısın sen arkadaş. Sen demokrasi dersi verecek çapta değilsin ne yazık ki, senin ne zekan, ne bilgi birikimin, nede algılama kapasiten buna müsait değil. Seninle muhattap olmak adına seviyemden ve terbiyemden ödün vermemek adına susuyorum, sende ben sustukça bir halt becermiş gibi...
  43. tambjk

Üniversite kaygısı şimdiden başladı.

Sürekli farklı yayın ve kaynaklardan test çözün arkadaşlar. Piyasada hangi kitaplar varsa hepsinden yararlanın. Her yayın kitabını hazırlayanlar örnekleri çoğaltırken hep aynı tarzda sorular üretiyor, çözdüğüm tüm sorular birbirinin benzeri oluyor, ne kadar farklı kitaptan aynı anda...
  44. tambjk

Cadılar Bayramınıda Kutlayalım mı (anket)

İnsanların eğlenmesi niye birilerini bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum :)
  45. tambjk

Ekran Kartı Aldım sizce nasıl ?

Bence gayet güzel bir kart, fiyatıda güzel. Herkes ram'i düşük demiş ama ben bunun sorun olacağını düşünmüyorum. Ekran kartın pc'nin ram'ini gerektiğinde kullanabiliyor. Eğer pc'nin ram'i yüksek ile sorun olmayacaktır ki kullanmasına gerek olabileceğini bile sanmıyorum. Very very high değil de...
  46. tambjk

Xperia Arc S , GB stock rom yardım

Anlayamadığım birkaç nokta oldu :) Bu stock rom lar yüklendiği taktirde kernel'im de değişir mi? Yoksa eski kernel'imle beraber düzgün bir şekilde çalışırlar mı? yüklemeden önde kerneli dışlamak ne demek oluyor ve nasıl yapılıyor :) Daha önce böyle bir seçenek görmedim cmw dw rom yüklerken.
  47. tambjk

Tşkrler :) 4.1.b.0.587 kerneli yüklü şuan. Bu stock rom'lar ile uyuşmazlık yaşar mı? Yoksa 2.3 gb için stock kernel mi yüklemeliyim? Ayrıca ben ileride tekrardan ics custom romlarına dönmeyi düşündüğümden cwm fln silinsin istemiyorum. Bu kernel değişimi cmw ye zarar verir mi?
  48. tambjk

Merhaba arkadaşlar, xperia arc s telefonumu; rootladım, bootloader ı unlock ladım, Kernel'i değiştirdim, custom rom yükledim. Şimdi hepsini geriye alıp orjinal gb 2.3.4 stock rom a geri dönmek istiyorum. Kısaca yapmam gerekenleri özetleyebilir misiniz? Ayrıca internet erişimimde...
  49. tambjk

[SATILDI] Sony Xperia Arc S LT18i x 2 - ikinci el

Orjinal rootsuz olan arc s satıldı. Geriye 1 adet kaldı fakat bu ürünün garanti belgesi, kutusu, şarj aleti kayıp durumda ve bulamadım henüz, evin biryerlerinden çıkacak. Faturası ise duruyor. Yan sanayi şarj aleti ile birlikte bu ürünün fiyatını 300TL ye düşürdüm. ICS 4.0.4 tabanlı ultimate...
  50. tambjk

Söyle Rahatla

Sübhaneke olur mu :)
  51. tambjk

Söyle Rahatla

Hastalıklı IRKÇI zihinler beni çok rahatsız ediyor. Forumda da buna müsade edilmesi midemi bulandırıyor.
  52. tambjk

İnternet aşkları daha istikrarlı!

İnternetten tanışma zaman/fiyat/performans ölçüsüne göre değerlendirecek olursak mantıklı :) Birim zamanda en uygun koşullar ile en iyi netice.
  53. tambjk

5 Yıl Kullanabileceğim Bir Telefon Arıyorum

3310 al, 10 sene bile götürür. Ama akıllı telefon alırsan 3.seneyi görmeyecektir.
  54. tambjk

Yumurta sorunum

http://www.hemensaglik.com/makale/yumurta-alerjisi
  55. tambjk

USB belleği RAM yapabilirmiyim ? Yaparsam nasıl yaparım ? Faydas ıolur mu ?

usb 2.0 ile bağlayacağın bir usb belleğin max hızı 60 mb/sa usb 3.0 ile bağlayacağın bir usb belleğin max hızı 600 mb/sn dd3 bir ram'in hızı ise yaklaşık 10.000 -12.000 mb/sa dir :) Ram' işlemcinin oyun hamuru gibidir, yapacağı tüm atomik seviyedeki işlemleri saniyede milyonlarca işlem ile...
  56. tambjk

USB belleği RAM yapabilirmiyim ? Yaparsam nasıl yaparım ? Faydas ıolur mu ?

:) usb bellek ile ram bambaşka teknolojiler. Aralarında dağ gibi hız farklı var. Hem fiziksel hemde mantıksal olarak olmaz. Araba daha hızlı gitsin diye arkasına bisiklet bağlamak gibi birşey seninkisi :)
  57. tambjk

Format atamıyorum.

Kardeşim de geçen hafta win7 kuracaktı, win7 disk ile boot ettğinde bir noktada formata gelmeden kilitleniyordu kurulum ve hata veriyordu. win7 harici yöntemlerle format attırdım, sonra sorun düzeldi kurulum yapabildi. Burada da benzer bir sorun olabilir. Ben gpt korumasını kaldırmak için bu...
  58. tambjk

İsrail tarihi camiyi sinagoga çeviriyor

ibadethane dönüştürmenin tek ve evrensel geçerli kurallarını şartlarını Osmanlı yazmış ve belirlemiş gibi konuşmuşsun. Herkesin kendine göre bir yoğurt yiğişi vardır sonuçta. Bizim karnemiz bu konuda pek iyi değil, bizde de harap edilen çok sayıda kilise mevcut, önce kendi arka bahçene bak...
  59. tambjk

[1.El Satılık] Simfer M-3228 inox statik FIRIN , sadece 70TL

:) Satamazsam da anneme veririm artık. Dokunup durur gari :)
  60. tambjk

:) Satamadım daha.
  61. tambjk

Merhaba Arkadaşlar, Evlenirken çeyiz için aldığımız fakat son anda ankastre mutfaklı eve takışıp hiç ama hiiiiiç kullanamadığımız inox görünümlü simfer marka fırını satıyorum. (Yeni evime ankastre aldım) -Ürün sadece kutusundan 1 kere çıkartılıp bakılıp tekrar kutusuna yerleştirildi...
  62. tambjk

Format atamıyorum.

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/293008-windows-8-yuklu-bios-uzerinde-uefi-boot-ve-hdd-uzerindeki-gpt-korumasini-kaldirma.html Başka bir sorunun çözümü için kullandığım çözümdü. Belki senin durumun için de işe yarar ki muhtemelen yarayacaktır. - - - Mesaj Güncellendi - - - Not: hdd...
  63. tambjk

İsrail tarihi camiyi sinagoga çeviriyor

Bende merak ettim ne gibi şart, amaç ve durum farklılıkları varmış? Biz denüştürdüğümüz kliseler ile övünür olduk, bu nedenle başkalarına kızmaya hakkımız olamıyor ne yazıkki, bizim atalarımız bunu normalleştirmiş, bizde kendimi yaptığımızdan başkalarının yapmasını da normal bulmak durumunda...
  64. tambjk

Stüdyoyu İnleten Çığlık

Değil mi, halbuki halkımızın zeka ve kültür seviyesi çok üst dezeyde. Kahrolsun bağzı televizyon programları :)
  65. tambjk

Söyle Rahatla

TMSF yönetimindeki Show TV nin, muhafazakar yönelimlerinden ötürü yayınladıkları bir film deki çıplak bir tabloyu sansürlemesi haberi, "Uydu Teknolojileri" bölümüne aitmiş, Halbuki biz yanlış anlamışız, olay sansür değil biss key eksikliğimiş :D mr_rain , sabah sabah beni güldürdün, Allah da...
  66. tambjk

Stüdyoyu İnleten Çığlık

:) Bir çığlık patlattımı hesabı kitabı unutturur adama. Sevinirken böyle çığlık atıyorsa, dayak sırasında sen hesap et.
  67. tambjk

Söyle Rahatla

Eğer senin demokrasi anlayışın buysa bizde seninki için elimize kağıt kalem alıp hesaba başlayalım :) - - - Mesaj Güncellendi - - - O üniversite hakkında konuşmak siyasete giriyor :)
  68. tambjk

Şu aralar ne oynuyorsunuz?

pes2013, LoL , Cod black ops2, mass effect 3, crysis3, xcom enemy unknown, demon's soul
  69. tambjk

Abim oruç tutmuyor :)

Buhari, Hz. Muhammed'den 200 yıl sonra yaşamıştır. "Daha o zmn da yazılı" demek pek doğru olmayacaktır bu nedenle. Dezenformasyona açık bu nedenle bence. Kaldıki günümüze aktarımı konusunda da birçok değişikliğe uğramış, sonraki islam alimleri tarafından birçok hadisi doğru bulunmayıp...
  70. tambjk

Var hocam. -hurmaları alıp evine götürmüş. -karısıda afiyetle yemiş.
  71. tambjk

Arkadaşlar anlamamakta , yanlış anlamakta veya çarpıtmakta niye bu kadar ısrar ediyorsunuz :) Siz akıllı zeki adamlarsınız halbuki. Ben Hz.Muhammed kendi kafasından birşeyler uyduruyor mu diyorum, Vahy edilenlerden başka birşey söylediğini mi iddia ediyorum, Allah'ın kelamının dışına çıktığını...
  72. tambjk

Unutma ki yönetmeliklerin anayasaya uyma zorunluluğu vardır :)
  73. tambjk

Sana iran'a gidiş dönüş bileti alalım :) 1 bardak içip iftara kadar dönersin geri.
  74. tambjk

Kuran-ı Kerim de yazmayan şeyler için doğruluğundan emin olamayacağımız bir takim hadisler ile islamı insanlara zorlaştırıyoruz. Allah bizi sadece Kuran dan sorumlu tutacakken, Kuran-ı Kerim ' de yazmayan hususlar için doğruluğundan emin olamadığımız başka kaynaklar' ile hüküm getirip, sorumlu...
  75. tambjk

Üç büyüklerden 'tezahürat' desteği!

:) Bunlar, şu kazlıçeşme mitiningine çakma çarşı flamaları ile katılan taraftarlara benziyor. Nasıl çArşının 'A' sını Anarşik A olarak yazılır :) Haberin kaynağına ve içeriğine bakacak olursak ne kadar ısmarlama bir haber olduğu anlaşılıyor :) Açın azcık taraftar forumlarına bakın; Ortalık...
  76. tambjk

Sanatçı resimde ne anlatmak istemiş!!!

Son resimde; Özgür ruhlu, cıvıl cıvıl neşeli, kötülüklere karşı kendisini korumasını bilen, dişiliğinin farkında olan kadınların yolu aydınlık denmek istemiş bence :)
  77. tambjk

13 yaşındaki Türk kızın derisini yüzdüm! ERMENİ DOKTOR

Hitlerin yaptıkları nasıl alman ırkını bağlamıyorsa, Pkk nın yaptıkları nasıl kürt ırkını bağlamıyorsa, bir grup ermeninin yaptıkları da ermeni ırkını bağlamamalı. IRK'çılık insanlık tarihinin en aşağılık suçlarından biridir, sizde bu suça ortak olmayın. Tepkinizi ırkçılık dışında da...
  78. tambjk

Söyle Rahatla

:) 7 ceddine müebbet.
  79. tambjk

Söyle Rahatla

Bizim ülkemizde olsa bu kızların başlarına ne gelirdi ? :)
  80. tambjk

1.250 - 1.550 TL arası F/P Notebooklar - Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Lenovaların z500 serisindeki ekranları parlamayan kaliteli ekranlarmış diye okudum.
  81. tambjk

GTA 5 ve assassin's creed 4 alayım mı yoksa yeni oyunları mı bekleyeyim?

:) Tşkr ederim. Bizim forum da ps3 oyuncusu yok pek sanırım. Alıcı bulamadım henüz.
  82. tambjk

LOL Rün Yardım

Herkes tr serverında sanırım :) Bambaşka bir oyundan bahsediyormuşsunuz gibi geliyor.
  83. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Kullanımı çok karışık gözüküyor.
  84. tambjk

CPU İşlemcilerimizi yaristiralim.

i5 - 3470 @3.2 ghz ile %20 işlemci kullanımı. 12 sn sürdü.
  85. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Hangi gamepadi aldın? Ben ds3 ile takılıyorum :)
  86. tambjk

Kargo'su alıcı ödemeli çok uygun fiyata satabilirim :) Diskler tertemiz ve sapasağlamdır, 0'dan farksız diyebilirim :) Killzone 3 (Türkçe): 25TL Resistance 3: 25TL Pes2012: 20TL NBA2k12: 15TL God Of War 3 : 30TL Grand Turismo 5(Türkçe): 30TL Guitar Hero: Warriors of Rock : 35TL Heavy...
  87. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Killzone3 ve bf3 ü bende epey oynuyordum bir ara fakat son zamanlarda unutmuştum, hatırlattığın iyi oldu :) psn den ekle istersen tambjk diye, denk gelirsek oynarız. Bende psn plus oyunları hariç satın aldığım; dirt 3 , crash team racing(ps one) fln var. 30 a yakın psn plus oyunu birikti fakat...
  88. tambjk

Bu soruları çözen mühendis! oluyor...

İşte eğitim sisteminin getirildiği nokta! Kolay yoldan, en kıyağından mühendis mi olmak istiyorsunuz! Adalet, yeterlilik, hak hukuk, zeka, bilgi, birikim, çalışma umrunuzda mı değil! Çok fazla birşey bilmenize gerek yok, 4 işlem bilen mühendis olabiliyor! Sorular aşağıda...
  89. tambjk

'Maçlar gündüz oynansın'

Adam 3 buçuk atıyor stadlarda siyasi slogan atılır, protesto gerçekleşirse nasıl hesap vereceğim diye. İstenen insanlar maça gitmesin, tribünler boş olsun, taraftarlar bir araya gelemesin, protestolar olmasın, gerisi faso fiso, yok şiddetmiş, yok içkiymiş vs.
  90. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Peki yükleyip indirdiğin oyunu oynayabilmek için, oyunun satın alındığı hesap ile login olma mecburiteyi var mı? Senin psn de satın aldığın hangi oyunlar var, takas yapabiliriz oyunları istersen :) Birde; Last Of Us, I Am Alone gibi oyunları almak istiyorum ortak çıkarsa :)
  91. tambjk

Bayram Öncesi Benzin Fiyatlarında İndirim

Asgari ücretli adamın benzin fiyatları ile işi olmaz. Cukkayı götürmüşüne de zatey bu zamlar koymaz :)
  92. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

PSN e üye olduktan sonra orda plus üyelik kısmı var. Onu satın alıyorsun ve plus üyeliğin ayrıcalıklı dünyasına adım atıyorsun :) Oyunca cüzdan kavramı var, kredi kartınla cüzdanına para aktarıyorsun ve cüzdan dan alışveriş yapıyorsun. PSN plus, her ay 3-5 adet oyunu ücretsiz olarak...
  93. tambjk

Çok şey kaçırıyorsun :) Resimler ile anlatılamaz.
  94. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Şu ortaklık işini açsana biraz, bu işleyiş nasıl oluyor? :)
  95. tambjk

Sinema sohbet

Geçen gün gittik arkadaşlarla :) Eşim dışında beğenen olmadı, halbuki x-men fanatiği olan bizlerdik. Film x-men yada wolverine filminden ziyade samuray filmi. Kötü film değil fakat beklentilerimin altında kaldı. Kişiler arasındaki ilişkiler çok zayıf kalmış, yeteri kadar işlenmemiş. Kimle...
  96. tambjk

:) http://www.youtube.com/watch?v=VQCmHA8gCuA
  97. tambjk

Playstation 3 Hakkında?

Bendeki 320 gblık. Boş 7 gb alan kaldı :) PSN ftw :)
  98. tambjk

Hayat felsefeleri, dünya görüşleri mehter marşı olunca 1 indirim, hemen ardından 2 zam çok normal :)
  99. tambjk

Macbook Pro ve Diğerleri !

Oyuncu adamın mac book ile ne işi olabilir. Hemen hemen herkes oyun performasına göre donanım tercih ediyorken hele. Üzerinde ister i5, ister i7 olsun, angry birds oynadıktan sone ne anlamı var :) Kıyaslamalarda hep "olmadı zaten windows" kurarsınıza çıkmışsın. Windows kurcak olduktan sonra...
  100. tambjk

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi: Mucize

Recep ivedikin rekorunu kırsa kırsa mahsun kırar :)
  101. tambjk

John Utaka Sivasspor'da!

pes de speedi 99 olan adam değil mi bu?
  102. tambjk

Askerde Namaz Ve Kur'an-ı Kerim

Ne yedek subaylık, ne uzun dönem er, kısa dönem forever.
  103. tambjk

15 ay askerlik çekilcek çile değil. Ne yap ne et 4 yıllık fakulte bitirip kısa dönem er olarak yap kurtul.
  104. tambjk

Bayram tatilinde nereye gideceksiniz? Türklerin yüzde 60'ı memleketini tercih ediyor!

Önce izmire ailemin yanına, ordan da arkadaşların gideceği otelde yer bulabilirsek yanlarına bodruma :) En kötü kaçar girer plaj da yatarız.
  105. tambjk

:) Öyle ama.
  106. tambjk

Pornoya Facebook'tan bile fazla zaman ayırıyorlar!

Dene gör :)
  107. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Zamanında bu sözü diyenlerin hemen hemen hepsi, hiçbir yer kazanamayıp tekrar tekrar sınava girdiler, sonrada bir baltaya sap olamadılar. Ağlanacak haline gülüyorsun :)
  108. tambjk

2 ayrı bağlantı nasıl kullanılır.

Şirkette hem şirketin kablolu internetini hemde harici wireless'ı birlikte kullanıyordum. Bazı programların şirketin, bazılarının da harici interneti kullanmalarını sağlayabiliyorsun. Default olarak bitane interneti seçiyorsun, denetim masasından bunun önceliği ayarlanabiliyor(boot mantığına...
  109. tambjk

Bu gamepad iyi mi, kötü mü?

Kablolu istiyorsan logitech F310, Kablosuz istiyorsan logitech F510 ve F710 al Başka markaları aklının ucundan dahi geçirme. Hemen hemen tüm oyunların logitech desteği var ve hiçbir konfigürasyon yapmadan, konsol misali tüm tuşları ve arayüzleri oyunlar otomatik ayarlıyor. Klavye ile...
  110. tambjk

Plastik iPhone Doğrulandı!

:) Damacana ayfon geliyor. Yıllarca samsung'çular ile dalga geçtiler, ah'larını aldılar demek ki.
  111. tambjk

Usta şoförler cevaplarsa sevinirim :)

Araca göre değişir ama abara 5km hızla bile ilerliyor olsa, vitesinizi arabanın hızına göre ayarlayıp debriyaj dan ayağınızı çekerseniz araba istop etmez ve sağlıklısı budur. Yokuştan inerjen önünüzdeki trafik durmuşsa, sizde arabanız durmaya yakın hafif tekleyip istop etmeye başlamadan hemen...
  112. tambjk

Filmleri spagetti gibi. Aynı anda 40 farklı mesaj vermeye, herkese yaranmaya çalışıp eyyamcılık dışında birşey yaptığı yok. 2 adet aşiret. 5 diş töre. 100 gram et. Zevkinize göre namus. 1 adet kürt. 1 adet türk. 5 paralık devlet. Sapına kadar siyaset. 3 damla gözyaşı. 5 adet minare. 3 kg doğu...
  113. tambjk

Windows 8 de Oyunlarda Kasma problemi (Windows 7 ye geçsem düzelir mi)

Grafik ayarlarından, oyunların harici ekran kartını kullanabilmesi için ayarlama yapıyor musun?
  114. tambjk

Ps3 Hdd'ye Oyun Atmak İçin İşlem Lazım mı?

Senelik 79TL ye aldım ben. 30'a yakın oyun birikti :) Hepsi baba oyunlar. Hiç oyun almaya gerek yok, psn plus yetiyor.
  115. tambjk

Trabzonspor: Beşiktaş maçı yarı yarıya olsun!

Az bile dedim, onun bunun taşeronluğunu yapan, maşanın teki.
  116. tambjk

0 oyun alma, git 2.el ps3 oyun satan yerlerden al yarı fiyatına, yada istanbuldaysan sana elden satayım :)
  117. tambjk

Eski evsahibi depozitoyu geri vermiyor?

1 senelik kontrat yapmıştım fakat 10.ayda 15gün önceden haber vermek ve sözlü uzlaşarak evden çıktım. Mahkemede bu sorun çıkartabilir mi? - - - Mesaj Güncellendi - - - Bayramdan sonra eski ev sahibi ile yüz yüze görüşeceğiz. Güzellik ile ödemeye razı olmaz ise; -Vergi kaçakçılığından maliyeye...
  118. tambjk

1500 Liralık Oyun Laptopu

bence değmez.
  119. tambjk

SDN Chrome'u kilitliyor..

Deniyorum :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Test başarılı :) Ses 123
  120. tambjk

nick'im de ne yazıyor?
  121. tambjk

SDN Chrome'u kilitliyor..

Ben chrome ile bağlanıyorum hem ev hem iş hem de cepten. Hiçbir kilitlenme takılma sorunum yok. Diğer tarayacılara göre daha hızlı.
  122. tambjk

Daha geçenlerde ağzından salyalar saçarak herkese sataşan, racon kesen mayfa bozuntusu bu değildi sanki :) Bu kadar samimiyetsiz olunmaz.
  123. tambjk

Çocuğu İçin Banka Soyan Babaya Tahliye

Önemli kısım burası.
  124. tambjk

Modemi her yerde kullanabilir miyiz ?

Yok biri benim diğeri babamın üzerineydi. Sistemdeki açık diye düşündüm ben bunu.
  125. tambjk

Öyle birşey mümkün değil :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Bekar evimdeki internet sınırsız, aile evimdeki internet kotalıydı. Aile evindeki modemin k.adı şifre bölümüne sınırsız olan bekar ev aboneliği bilgilerini girip, aile evinde sınırsız internet kullanıyordum :) Tabi bu 3-4 sene...
  126. tambjk

Götürdüğün yerdeki telefon hattına internet data hizmeti veriliyorsa(portlar açıksa) kullanabiliyorsun sanırım.
  127. tambjk

En İyi Teknoloji Markası Hangisi?

Sony-samsung-microsoft-apple
  128. tambjk

Hâkimliği elma ağacına takıldı

Hâkimliği elma ağacına takıldı 22 kez yazılı sınavı kazanan ancak mülakatlarda elenen Sevilmiş’e ‘elma ağaçlarının dikim mesafesi’ bile soruldu Daha önce kopya ve torpil iddialarıyla gündeme gelen hâkim ve savcı adaylığı sınavlarındaki garipliklere yenisi eklendi. Milliyet’in gündeme...
  129. tambjk

Bu fakülteyi sadece bir kişi seçti

Bu fakülte mezunları %100 denizci oluyor askerde :) Benden söylemesi.
  130. tambjk

İnternet Dusuyor Surekli.

Sorun muhtemelen altyapının sana verilen hızı yoğunluktan dolayı destekleyememesi. TTneti arayıp sürekli internetinin koptuğunu ve hat değerlerinin düşürülmesini iste. Örneğin 8mbit ise 6mbit'e , 6 ise 4 e, 4 se 2 ye fln. Böylelikle kopma sorununuz düzelecektir.
  131. tambjk

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7660G-HD-7670M-Dual-Graphics.81173.0.html cf burda patlamış, seviye olarak 630m'in biraz üzerinde. cf balonu için araştırdığımda böyle bir yazı buldum; Konunun altında deneyenleri yorumları da var. Benim bahsettiğim 645m li z500 laptopun hala daha...
  132. tambjk

Sorun yaşayan görmedim.
  133. tambjk

SDN Beşiktaş Kulübü

Eneroma iş yapar, güreşen forveteleri severim :)
  134. tambjk

Keşke Freedos lu Msi alsaydım !!

Win 7'yi boot ettirip kurulum bölümlerine geldim, recovery e dokunmadan c yi formatladım ve c yi seçip win 7 kurmak istediğinde hata veriyor ve kurmuyor. Forumlarda araştırdıktan sonra bunun gpt korumasından kaynaklandığını öğrendim ve hiren's boot ile tüm hdd partition larını uçurup baştan...
  135. tambjk

Keşke Freedos lu Msi alsaydım !!

Notebooklarda win8 çoğu zaman gpt koruması ile geliyor ve win7 kurmasına izin vermiyor. Böyle durumlarda bu korumayı kırmak için hdd partitionları tekrardan yok edip baştan yaratmak gerekiyor ki bu işlem sırasında recovery disk de formatlanıyor. Ben yaptım garantiden çıkıp çıkmadığına emin...
  136. tambjk

Daha güzelleri bulunabilir. Mesela; http://www.pcdepo.com/lenovo-idepad-z500-59360355-notebook-urun9508.html
  137. tambjk

Ekşi sözlük ve inci sözlük Hacklendi Videosu[28 Temmuz 2013]

El kaide nin işi de olabilir :)
  138. tambjk

Eski evsahibi depozitoyu geri vermiyor?

Merhaba arkadaşlar, Eski ev sahibimden depozitoyu hala alamadım. Kontrat imzaladık fakat ev sahibi bu kontratın bildirimini bulunmadı sanırsam. Depozito ve kira ücretlerini ev sahibinin kardeşinin hesabına diğer ödemeler(kira değil) şeklinde eft ile ödedim hep, diğer ödemeler tipinde çok...
  139. tambjk

Hangi Ekran Kartını Almalıyım

Hepsi birbirinden kötü :) Ekran kartı performansı kaç gb ram'i olduğu ile ölçülmez. Önemli olan veri yolu bit değeri , çekirdek ve bellek hızlarıdır. 64 bit ekran kartı ile oyun oynamayı pek düşünme. Orta seviye bir kart 250TL den başlar.
  140. tambjk

Söyle Rahatla

İş işte bulunur, hata etmişsin bence.
  141. tambjk

Kampanya: Online Oyun Firmaları, TBMM: Online oyunlarında yaş sınırı istiyoruz!

Eee asgari ücret ile 3 çocuk yaparlarsa olacağı bu :)
  142. tambjk

Bir tanesi sizi koruyacak, diğer sekizi sizi öldürmeye çalışacak..

Birde bizim milli züper kahramanımız! Polat Alemdar var :)
  143. tambjk

Yakıt tasarrufu için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Bunu diyenlere nasıl oluyor da daha fazla yakıyor diye sormadın mı?
  144. tambjk

Kampanya: Online Oyun Firmaları, TBMM: Online oyunlarında yaş sınırı istiyoruz!

Yasaklar ile değil, aileleri bilinçlendirmek doğru çözüm olur.
  145. tambjk

Darth Vader 'ın force una nasıl karşı koyabilirler ki? Adam sol elinin her bir parmağıyla 5'ini, sağ elinin 3 parmağıyla diğer 3'ünü madara eder, boşta kalan orta parmağıyla da hepimize işaret çeker. - - - Mesaj Güncellendi - - - Vader amca ışın kılıcıyla 2 fiyn foynk yapar, senin t-800 olur...
  146. tambjk

azen63 , friendly Taklitlerimden sakının :)
  147. tambjk

Enerjiden tasaruf olsun diye bisikletinin arkasına 2 ufak tekerlek daha takıyormuş :) Hemde konforu arttırıyormuş.
  148. tambjk

Bütçe 20 Bin. Araba Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Muhakkak baba arabalar, fakat bahsettiğim şey biraz imaj ile alakalı :) 60-70 bin bastırıp yenisini alamayıp, bir üst mesajda C.A. nın da dediği gibi, 20 bin lira ile 60 binliralık marka arabaya biniyorum havası atarak kızlara erkeklere artistlik yağmak biraz apaçi işi oluyor. Bizim buralarda...
  149. tambjk

SDN İstanbul İftar Buluşması (2013)

Bu sayfa her hortladığında orço videsuna bakıp bakıp gülüyorum :)
  150. tambjk

Logitech K270 klavye - teknosa indirimi 39TL

http://www.teknosa.com/urunler/125200279/logitech-k270-wireless-klavye Kaliteli wireless klavye almak isteyenler için önerim logitech k270 olacaktır. Dün teknosa indiriminden aldım ve gayet memnunum. Fiyat 39TL Ürünün güzelliği logitech in unifying teknolojisi olması. Bu sayede tek bir nano...
  151. tambjk

Yeni bölüm önerileri

Bazen banlamalarda yargısız infaz ve yanlış anlama sonucu banlama gerçekleşebiliyor - başıma çok geldiğinden biliyorum - böyle durumlarda banlanan kişi forumda hiçbir konuya giriş yapamıyor, yorum yazamıyor kendini ifade etme şansı bulamıyor. Bu nedenle gerek sınırsız gerek geçici süre banlanan...
  152. tambjk

Bu bölümün bir mod adayı vardı :) Yaşıyor mu kendiler, haber alan var mı? Adamın modluk hevesi 1 hafta sürdü herhalde, sonra foruma uğramadı. Bahsettiğimiz yeterlilik buydu işte :)
  153. tambjk

Bende fotosundan benzettiydim hocam :) Canlı kanlı görmediğimden size sorayım dedim. Daha cicim aylarında olduğumdan hanımı evde birbaşına bırakamadım :) Birdaha ki sefere inş.
  154. tambjk

574 bin öğrenci mecburen meslek lisesine gidecek!

İmam hatipe gidenler müslümanda diğerleri bal kabağı mı? Adam mal olur fln dememiş, sen uydurmuşsun onu, nem kapmayın hemen herbirşeyden.
  155. tambjk

orço ya benzeyip benzemediğine forum karar versin :) http://www.youtube.com/watch?v=0HgqqgJ5I9k
  156. tambjk

Karargaht pis yedili deki orço karakterine benzemiyor mu sizcede? :) - - - Mesaj Güncellendi - - - erenberk de game of thrones dan syrio forel :)
  157. tambjk

Hangi üniversiteyi kazandın ?

Şimdi şöyle birşey var, teknoloji fakültelerinde fen dersleri verilecek olabilir ama burada verilecek eğitimin kalitesi ne olacak ? :) Piyasaya çıktığında görürsün, Türkiyede 1000'ini olup atıyorum odtü ye girmiş bir mühendis ile 20.000ini olup x üniversitesine girmiş 2 kişiyi ele alalım...
  158. tambjk

Matametik fizik bilmeyen adam kusura bakma ama mühendis olamaz, dediğin gibi işi bildiği için işçi olur, tekniker olur. Müdendis dediğin adam zaten eline eldiven geçirip iş başı yapmaz, işi bilen! adamların neyi nasıl yapacaklarını gösterir, yönetir, kontrol eder, geliştirir :) Senin matematik...
  159. tambjk

Söyle Rahatla

160. tambjk

Yeni kurulduklarından çok fazla bilgim yok. Ayrıca yeni kurulan fakultelerden imkanım varsa uzak durmayı tercih ederim :) Çünkü piyasaya çıktığınızda x fakultesinden mezun oldum dediğiniz de işveren afallar, orası neresi der, daha önce oradan mezun biriyle çalışmadıklarından mezun kapasitesi...
  161. tambjk

LYS 2013 Tercih Sonuçları Açıklandı

:) 2 side güzel ama piyasası istanbulda. İstanbul dışında iş bulman zor olacaktır. Ben de kararsız kalırdım fakat iş fırsatları ve kazancı daha yüksek olacağından reklamcılık seçerdim.
  162. tambjk

Hazır tüm yönetim iftardayken forumu hüpletsek mi :)
  163. tambjk

1600 MHZ ram ile 2400 MHZ ram arasında oyunda kaç FPS fark eder.

Anakart desteklemediği için 1600 olarak çalışacaktır o zmn:)
  164. tambjk

Eğer eski ram'ini kullanacaksan, takılı olan 2 ram'dan hangisinin hızı daha düşük ise 2 ram de o düşük hızda çalışır. Eğer işlemcin destekliyorsa tek modül olarak yeni aldığın 2400mhz ram'i kullanabilirsin fakat eski ram'i taktığın anda hız düşecektir.
  165. tambjk

1600 gibi çalışır.
  166. tambjk

Mark Zuckerberg'in Oturma Odası

Bütün gün facebook ile uğraşıp akşam bu oturma odasına gelecek olsam ortaya kusardım.
  167. tambjk

Canınız Sıkıldığında Ne Yaparsınız?

film, dizi, müzik, oyun, spor, alışveriş, araştırma, gazete, kitap vs.
  168. tambjk

Her geçen sene eğitim sisteminin kötüye gittiğini bizzar görüyor yaşıyorum. Yazık. Emin olun 20 sene önce mezun olanlar bugunkü mezunlardan çok daha donanımlı, bilgili, kültürlüydüler.
  169. tambjk

Antalya / Alanya İçin Otel Önerir Misiniz?

Fiyat aralığı ? - - - Mesaj Güncellendi - - - Voyage ve Royal otel gruplarının herşey dahil ve ultra herşey dahil olanlarını öneririm. Kesinlikle pişman olmazsın. Ayrıca ets tur ile çalışırsan da sorun yaşamazsın. Diğer tur operatörleri adamı parasıyla rezil ediyor.
  170. tambjk

Yanlışlar çok, ama balık baştan kokar :) Çarpık sistemin, çarpık ürünleri tarafından şekillendirilen sistemden ne beklenebilir ki.
  171. tambjk

Program yazmakla bt uzmanı olunmaz, programcı olunur :)
  172. tambjk

:) Bulursun, ege tekstil mezunları pek iş sıkıntısı yaşamıyorum. Kuzenim bir teksil şirketinde müdür, adam bulmakta zorlandıkları bile olduydu bir ara.
  173. tambjk

13 yaşındaki bir çocuğun nasıl bir bt uzmanlığı olabilir, güldürme beni :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Büyük kısmına katılıyorum yazdıklarının. Fakat benim bakış açım biraz daha farklı. Herkesin üniversite mezunu olması gibi birşey söz konusu olamaz. Hiçbir gelişmiş ülkenin böyle bir...
  174. tambjk

600-700 Tl Civarında

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-p-16-gb/productDetails.aspx?productId=telcepericep&categoryId=371946 http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-galaxy-win-i8552/productDetails.aspx?productId=telcepsami8550&categoryId=371946...
  175. tambjk

İntel HD Grapichs 4000

intel hd 4000 giriş seviyesi bir donanım, büyük beklentileriniz olmasın.
  176. tambjk

Tamam Mıyız? - Çağan Irmak'tan Yeni Film

Çağan Irmak yapmışsa gidip bir izlemek gerek :)
  177. tambjk

Karma yurt pek yokmuş. Onun yerine apartlara yerleşmeni öneririm. Tatil kötü misali :)
  178. tambjk

1.600 TL'den , 1.399 TL Büyük İndirim !

Bu mağazalarda gidip elden incele sonra git internetten al :) İnternetten yapacağın alışverişlerde, 7 gün içerisinde koşulsuz iade sunuluyor. Özellikle marka sitelerde bu süreç çok kolay ve hızlı işliyor. Şöyle diyim, teknosa mağazasından aldığın bir ürünü beğenmezsen yapacağın birşey yok...
  179. tambjk

Söyle Rahatla

Aynen Allah korusun, milli felaket o çocuk :) Dövsen anlamaz, atsan atılmaz, satsan satılmaz, çocuğun olsa sevilmez. ** Ailesi ne kadar kötü yetiştirmiş, yazık.
  180. tambjk

Moralini bozma bence, pamukkale üniversitesini seveceğini düşünüyorum. Güzel arkadaş ortamı kurarsan ilk senende çok keyifli bir öğrencilik yaşarsın. Ev tutacaksan mutlaka çamlık mahallesinden- forum çamlık civarında ev tut. Okula da yakın, çok nezih bir yer.
  181. tambjk

Söyle Rahatla

Öyle çocuğun olursa yarılabilcekmisin yine :D
  182. tambjk

Rehberlik hocalarına güvenmekle hata yapmışsın! Kim rehberlikçi olur? -Üniversite okuduğu halde bir halt olamayıp, onun bunun torpiliyle işe giren kimse. Ayrıca klavuzu karga olanın burnu *** kurtulmaz diye de bir laf vardır :) Rehberlikçilerin yeterli birikimi ve sistemi çözebilecek...
  183. tambjk

Kendine kızmalısın, okumak istediğin adını sanını duymadığın bir yeri ne diye yazmaya kalktın öyleyse? Böyle bilinçsizce tercih mi yapılır? * Pamukkale üniversitesine gelecek olursak, Türkiyenin top 10 üvinden olmasada anadolunun köklü, önemli ve büyük üniversitelerindendir. Özellikle ege...
  184. tambjk

Güzel bölümler görüyorum, tebrikler arkadaşlar :)
  185. tambjk

1000-1500TL Arası Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Samsung np370r5e nin optik sürücüsü yok, tekrardan hatırlatayım almak isteyenlere.
  186. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Aralarında büyük farklar yok, iş bulmada asıl mevzu kendini pazarlayabilmek. Eğer kendini pazarlayamıyorsan en iyi üniversiteden mezun olsan bile işin zor. İstanbul için bm Diğer şehirlerde ee-makina daha kolay iş bulur. Bu mesleklerden mezun birisi işsiz kalmaz, güzel de para kazanır...
  187. tambjk

Ege tekstilin ortamı çok güzeldir :) Kampusun en güzel yerlerinden birinde, etrafı kız dolu olan bir bölüm. Şanslıymışsın.
  188. tambjk

SDN bardaklarınızla gelin birbirinizi tanımak adına :) Başınıza huni misali ters geçirirseniz daha etkili olacaktır.
  189. tambjk

Öğrenciler kirayı ödemeden kaçtılar. Onları nasıl bulurum?

Vergi vermemek adına sözleşme yapmazsan olacağı bu :) Su iç üstüne. Öğrenci adamın parası yoktur, sevaba girmiş olursun fena mı olur.
  190. tambjk

Serdar Ortaç: Para da benim karı da!

Kızlar konusunda yaşadığı ezikliğin bir yansıması. Sürekli süs eşyası gibi parasıyla etrafında kızlar gezdirip, insanların gözüne sokarak tatmin etmeye çalışıyor kendini.
  191. tambjk

Eski kız arkadaşım

Yukarıda yazdıydım bişeyler hocam :) Şimdiki nesil kıymetini bilmiyor fırsatların. Tekrardan genç olmak vardı.
  192. tambjk

Beşiktaş'ın yeni stadının ismi belli oldu!

TTelekom arenada ttelekom abonesi olma zorunluluğu, şükrü saraçoğluna migros money kart ile satın alma zorunluluğu mu oldu :) Çok sponsor delisi değilim ama para olmayınca napacan mecbuur.
  193. tambjk

Öğrenci adammışsın, yakıt tüketimi önemliymiş. Öyleyse; 1)Ford fiesta 2008+ 2)Opel corsa 2007+ 3)Volkswogen polo 2004+ 4)Kia rio B segmentinden şaşmayacaksın :)
  194. tambjk

Aranızda modifiye şahinciler, doğancılar da vardır kesin, yoksa apaçi olayım :)
  195. tambjk

Serdar Ortaç: Para da benim karı da!

Parada senin, kıro da sensin diyesim geliyor :)
  196. tambjk

Laptop fanı temizleme YARDIM

Fan girişlerinden salyasız tükürüksüz güçlücü üfle 5-10 kez. Tüm gücünle ama :) Ben yıllardır böyle yapıyorum, herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  197. tambjk

ATV'den dizi sektörüne bomba gibi düşecek şok değişiklik kararı!

O kadar değişikliğe rağmen istedikleri seviyede muhafazakarlaştıramamışlar demek ki son çare satın almışlar :)
  198. tambjk

Ben Askere Gidecem!

Daha pes atacaydık :) Hayırlı teskereler.
  199. tambjk

Üniversitelilere Özel Haber Portalı

Nedense bu tür reklam kokan haberlerin altında ilk mesajını bu konaya atmış, övüp duran insanlar hiç eksik olmuyor :) Manidar buluyorum bunu! Ek olarak; Bu insanlar birde konuda, "acaba neler yazılacak" diye de nöbet tutmuyorlar mı :)
  200. tambjk

Su Geçirmez Galaxy S4 Ortaya Çıktı!

Piyasadaki en iyi, en son modele sahip olmayı bir ihtiyaç gibi görenlerin durumu vahim ve acınası.
  201. tambjk

Eski kız arkadaşım

Uzaktan olmaz, sende denemişsin bak olmamış. Öyle hemen 2 tatlı söze tav olma. Dirayetli ol azıcık :) Hayatını uzaktakı sevgilinin hayalini kurarak mahvetme, zaman kaybı olduğunu yıllar sonra anlayıp başını taşlara vuracaksın, demedi deme.
  202. tambjk

Üniversitelilere Özel Haber Portalı

Hertarafı reklam :) Beta aşamasında böyleyse sonrasını düşünemiyorum. Fikir güzel ama becerememişler. İlgimi çekecek, farklı, siteye bağlayacak hiçbir şey bulamadım. 3.sınıf fırsat sitelerinden farkı yok.
  203. tambjk

Telekom, Digiturk'e gerçekten talip mi?

Tivibu zaten internet altyapısını kullanmak üzere tasarlanmış bir sistem :) Uydu nun yerine değil ona alternatif olarak türetilmiş, cep tablet notebook gibi platformlarda da iş görebilsin diye. Geleceğin televizyonculuğu iptv ve internet üzerinde yaşayacak. Çünkü insanlar artık tek taraflı uydu...
  204. tambjk

Yeni bilgisayar aldım donanımı sizce nasıl

O berbat ötesi oyun yine berbat grafikleriyle kasıyorsa, berbat bir şekilde programlanmış demektir :)
  205. tambjk

Fenerbahçenin tribün isimleri neydi ? :)
  206. tambjk

Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği Değişti

Sonuç kolej misali modern, spor, özgüven ve beraberlik duygusu aşılayan üniformalara gidiyor.
  207. tambjk

Unroot edince tekrardan garanti kapsamına geçiyor diye biliyorum ben. Hatta rootlu birşekilde garantiye gönderip garanti kapsamında yenisini gönderdikleri bile çok oluyormuş, firmalar çoğu zaman dikkatli bir kontrolde bulunmuyorlar sanırım :)
  208. tambjk

ABD iflasın eşiğinde

Batan şehirleri ucuza kapatma derdinde :) Amerikayı batıran bu milyarderler zaten.
  209. tambjk

Devir sponsorlu stad devri, o nedenle çok da itiraz edemiyorum.
  210. tambjk

Java Pencere Dizaynı

Eclipse'in visual editor plugini var, yine toolbar, sürükle bırak fln, visual studio daki gibi. Buttonlara sağ tıklayıp eventlerden alınacak aksiyonları fln programlayabiliyorsun. http://marketplace.eclipse.org/content/eclipse-visual-editor#.UfDIsPEoS3E - - - Mesaj Güncellendi - - -...
  211. tambjk

Herkes bir bir mazeretler sunuyor :) Bu iş yaş gözüküyor benden söylemesi.
  212. tambjk

Ben puanlardaki düşüşü, eğitim seviyesindeki kalitenin düşüşüne bağlıyorum daha çok :) Eskiden ülkemizde; Üst seviye eğitim veren fen liseleri, kolejler, Orda seviye eğitim veren anadolu liseleri, Düşük seviye eğitim veren süper, düz ve meslek liseleri şeklinde bir dağılım vardı. Bu...
  213. tambjk

azen63 e bikinili resmimi gönderdim ;) Sen çatla :D
  214. tambjk

Her sene sınavın zorluğunda ve öğrencilerin başarı seviyelerinde büyük oynamalar olmakta. Bu nedenle taban puanlarında büyük değişimler gözükür. Taban puanları sadece ilgili sene sınava girmiş öğrencilerin başarısı doğrultusunda oluşan sağlıksız bir veridir. x üniv bilg müh bölümün talep düzeyi...
  215. tambjk

Verimli çalışmak herşeyden önemli, bunun için de programlı çalışmayı öğrenmelisiniz. Kendimden örnek vereyim, haftaiçleri akşam yemekten sonra 3 saat çalışırdım. Haftasonları dershaneye giderdim. Boş günlerimde ise sabah 9-12 arası aynı sınava girermiş gibi elimde saat, pet şişe su, çikolata...
  216. tambjk

Asla Tahammül Edemediğiniz Şeyler

Ek olarak :) mutfak masraflarına ortak olmayıp yemeğe ortak olanlara. Dolaptaki yemekten 2 kaşık yiyeceği halde koca tenceresi dolu yemeği ısıtıp kalanı mundar edenlere. 25 yaşına gelip, marketten jelibon alıp atıştıranlara
  217. tambjk

1550tl ye, bundan çoook daha güzel notebook alınır :) Kesinlikle o parayı etmez. Çok kötü değil ama fiyatına göre kötü. Oyunlarda performansı ehh, düşük ayarlarda oynarsın birçok oyunu. - - - Mesaj Güncellendi - - - wolfteam şu internet kafelerde 12-13 yaşındaki çocukların okuldan kaçıp...
  218. tambjk

Ekran kartın ve işlemcin daha iyi olmalı. Satıcı poposundan sallamış. low-medium arası oynarsın crysis'i
  219. tambjk

2003 model'den aşağı bmw, mercedes, audi vs gibi lüks marka araçların eski modellerine binmek apaçilik oluyor biraz :)
  220. tambjk

:) Korkma hocam yemem.
  221. tambjk

Samsung Galaxy S4 Mini Video İnceleme

s3, s4mini, htc one mini, xperia sp arasında hangisini önerirsin, hepsi elinden geçmiştir :)
  222. tambjk

Ben hernekadar bilgisayar müh mezunu olsamda aldığımız eğitim ve yaptığımız iş ağırlıklı olarak yazılım. Dediğin iç içe geçmişlik çok doğru, ihtiyaca göre bir noktaya doğru yönelmişler. Bizim sektörde matematik, elektroinik, fizik, istatistik mezunu kişiler sayıca az olmakla beraber varlar...
  223. tambjk

Max 1350TL'ye ASUS, Samsung ya da Lenovo. Hangisini Tercih Etmeliyim?

Yeter ;) Zaten piyasada ekran kartı olarak daha iyi çok fazla bir model yok, daha iyisi olsun diyorsan gaming laptop işine girip 2500TL üstüne çıkman yada msi'ın bazı modellerine yönelmen gerekir.
  224. tambjk

Olmaz sanırım :) Alırken tekrardan sorarsın.
  225. tambjk

Teknik servis olarak; Asus > Samsung > Lenova Bu ürünlerin garanti koşullarını da araştır, paralel ithalat ürünler ise distribütör garantileri olmayabilir :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Hata edersin :) Tekrardan söyleyeyim. 4 senelik toshiba kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Toshibanın...
  226. tambjk

Resimleri göremiyorum, işlemci hızı olarak 8750m daha iyi gözüküyor fakat 8750m 640m seviyesinde bir kart :) 645m modeli 5-10 fps fazla sonuç veriyormuş benchmark sonuçlarına göre.
  227. tambjk

Güzel fakat pcdepodaki daha önce paylaştığın modelden 2gb fazla ram dışında hiçbir farkı yok :) Fiyat olarak da pahalı. Yine aynı şekilde optik sürücüsü yok. Daha önce paylaştığın np370r5e-s07 modelini tercih ederdim samsung alacak olsam:)
  228. tambjk

Evet elimde cihazlar.
  229. tambjk

Crysis 1 kasıyor

O bilgisayara win8 64bit gitmez. win xp fln kur derim, performans artacaktır yada ram arttırıp ekran kartını değiştir.
  230. tambjk

Lenova'nın ekran kartı bir adım önde bence:) Benim aldığım samsung, bunun i3 işlemcilisi. Onda da 8750m var, crysis 3 ü, medium da takılmadan oynatıyor :) Gayet başarılı. - - - Mesaj Güncellendi - - - 1.Lenova 2.Samsung 3.Asus Modellerin fiyat/performans'ları itibariyle durum bence böyle...
  231. tambjk

Samsung model donanım olarak iyi ama optik sürücüsü yok! Asus model güzel gözüküyor. Lenova z500 en güçlü donanımı çok uygun bir fiyata veriyor gözüküyor şuan.
  232. tambjk

32 bitlik bilgisayara 64 bit işletim sistemi kurmak

Performası düşer. 64bit işletim sistemi daha fazla ram tükettiğinden, geriye kalan kullanılabilir ram miktarı daha düşük olacaktır. 2gb ram için 32bit>64bit 3gb ram için 32bit=64bit 4gb ram ve üstü için 64bit>32bit
  233. tambjk

GTA V için imza kampanyası

Herkesin korsan almasından ötürü para kazanamadıkları için pc platformuna çıkartmıyor olabilirler mi? :)
  234. tambjk

Tabletin tanışabilirliği ve kullanım alanlarıyla telefonu kıyaslamak doğru olmaz bence. Dünyada milyonlarca insan tablet ve laptop kullanıyorlardır ama bunları telefon gibi wc ye girerken bile yanlarında taşıdıklarını görmedim. O nedenle taşınabilirliğinin sorunlu olacağını ve pratiklikten uzak...
  235. tambjk

Notebook Tavsiyesi Bütçe 1600 TL

Bence sıcak bakmalısın. Bende toshiba var, zamanının en iyi modellerindendi. Ama gel gör ki alev alev yanıyor. O kadar çok ısınıyor ki klavyesi ile oyun oynayamıyorum, ısınıp kapanmasın diye altına fan koyup wireless klavye ile takılıyorum :) Şimdi dönüp bakıyorumki sandığım kadar üst sınıf bır...
  236. tambjk

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

Guild wars 2'yi 50tl ye 1 kere ödemek kaydıyla alıp oynayabilir, aylık ücreti yok. star wars : the old republic ise kısıtlı içerik ile free2play e döndü.
  237. tambjk

Kesin gelirim diyemiyorum :) %10 ihtimal. Gelecek olursam yanınıza bir sandalye çekerim, ama sizi tanıyabilmem adına friendly yakasına kırmızı gül takabilir mi mümkünse.
  238. tambjk

17 yıl önceki arkadasını bulmak istiyorum. yardımlarını lütfen!!

Diksiyonu kuvvetli bir bayan arkadaşına arat. İnternetten çağrı merkezi diyalog örneği bul. Hizmet kalitemiz gereği konuşmalarımız kayıt altına alanıcaktır, biz bilmemne bankasından arıyoruz, x şahıs ile mi görüşüyoruz desin(arkadaşının ismini vererek). x dükkanında kredi kartını unutmuş ve...
  239. tambjk

Çaresi bulunur elbet:/ Annesine durumu nasıl izah ettin çok merak ettim ama :)
  240. tambjk

1300TL ye alınabilecek en iyi notebooklardan biriydi fakat kampanya bitti :) fiyat 1750tl ! Gold güzel kampanyalar yapıyor 645m li modeller 1-2 hafta içinde tekrardan kampanyaya girer, ben gold-vatan-hepsiburada-pcdepo gibi siteleri sürekli takip etmeni, donanımhaberdeki konulara hergün...
  241. tambjk

Annesi numarasını mı vermedi :)
  242. tambjk

Notebook Tavsiyesi Bütçe 1600 TL

Ederi max 1500 tl. Samsung'un bu modeli ile aşağı yukarı aynı -> http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np350v5c-s0jtr-np350v5c-notebook-core-i5-26ghz-6gb-750-2gb-156-dvd-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65594 AMD Radeon HD 7670M den çok daha iyilerini...
  243. tambjk

Müge Anlı ya katıl hocam :)
  244. tambjk

İnönü Stadı'nın altından kalıntı çıktı!

zıçtık, sittin sene bitmez o stad.
  245. tambjk

Yukarıda bahsedilen gk208 740m kullanan lenova modelin cpu-z ekranı şöyle; ddr5 değil ddr3 bellek kullanılmış. Konuyla ilgili yorumlar şu şekilde; Yabancı forumlarda konu çok tartışılmış, herşeye rağmen güzel bir ekran kartı fakat ben olsam 645m 128bit versiyonunu tercih ederim.
  246. tambjk

Yazılım Uzmanları Aranıyor

Ücret aralığı? Lokasyon? Sektör?
  247. tambjk

Yanlışın var hocam. Notebookcheck sitesindeki test edilen oyunların benchmark ve fps testlerine bakacak olursak, 645m 740m i hemen hemen her oyunda geçiyor. Özellikle medium ve high ayarlarda 740m pörtlüyor. Ayrıca futuremark ve gpuboss gibi benchmark sitelerinde de 645m daha yüksek puan...
  248. tambjk

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

world of warcraft guild wars 2 star wars : the old republic league of legends battlefield 3 call of duty mw serileri
  249. tambjk

Bazı arkadaşlar 1 hafta - 1 ay , 3-4 saat ders çalıştıktan sonra sıkılıp, mazeretler uyuyup çalışmayı bırakıp kaytaracaklar, hastayım, başım ağrıyor diye psikolojik bahaneler üreteceklerdir muhakkak. Bu süreç için kendinizi ne kadar zorlamanız gerektiği konusunda örnek vermek gerekirse; Bir...
  250. tambjk

SDN Fenerbahçe Kulübü

Adam babası zeus dahil tüm kardeşlerini (poseidon, ares vs ) öldürüyor :) Psikopatlık az kalır. Ayrıca benden duymuş olmayın ama beşiktaşlıdır kendilier.
  251. tambjk

:) Konu konu gidiyorum. Konu tahammül edemediğiniz şeyler ama tahammül edememek işin şakası. Gidip lokmaları adamın boğazına dizecek değilim. Benim kişisel düşüncelerim, başkalarının istediği gibi yemek yeme özgürlüğüne mani olamaz.
  252. tambjk

Tabağında yemek bırakanlara (kendini bilmiyor musun arkadaş yiyebileceğin kadar koy), Tabağındaki yemeği tiftikleyerek mundar edenlere (kendileri mızmız, pimpirikli ve kıl tipler olur genelde), Tabağındaki 2 pirinç ve 3 fasulyeyi bir türlü çatalına dizemeyip, 20 takla attıranlara. Önce 1...
  253. tambjk

Diyanet'ten Ekşi Sözlük'e tepki!

Güzel noktaya değinmişsin.
  254. tambjk

Ozbi - Asi (Bu klip çok konuşulur)

https://www.youtube.com/watch?v=SbFmf6z-XlU
  255. tambjk

Yapma hocam :) Piyasaya göre fiyatı düşük bile tutulmuş bence. Rakiplerinin fiyatları çok daha yukarılarda. - - - Mesaj Güncellendi - - - Merakımdan soruyorum, günün hareketliliği içerisinde o tablet misali telefonu nasıl taşımayı düşünüyorsun :) o telefonun sığabileceği bir cep yok, terziye...
  256. tambjk

Cüzdanınızda Ne Kadar Para Var

Benim cüzdan da karadelik var, gireni yutuyor, geldiği gibi gidiyor :)
  257. tambjk

Bu telefonu alacağım sanırım :) Alternatifler s3 ve htc one mini
  258. tambjk

Memurluktan ziyada o kadar bol keseden hesapsız kitapsızca harcıyorum ki, bir yerde kaydı tutulsun bari istiyorum :)
  259. tambjk

Aynı klavye den bende de var fakat usb aparatı geçen hafta izmirde kayboldu sanırım :/ Yenisini almam gerekcek.
  260. tambjk

Kredi kartı alışveriş yaptırıyor insana ama ben kalem kalem nereye ne harcamışım diye daha kolay takip edebiliyorum internetten ve hesap dökümlerinden :)
  261. tambjk

Fiyat uygun ama doymayanlar olabilir sanki :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Bu hafta 2 kere kolcuoğlunda yedikten sonra, gelecek olursam doymam ben :Ç
  262. tambjk

Kendisinden üst pozisyonda ve daha populer olanlara yada yöneticilerine yalakalık yapanlara, sırnaşanlara, hapşırsa gülenlere, ciciş biciş olanlara, küfür etse ağzından salyalar ile sırıtanlara, kanka olmak için samimiyetsizleşenlere, her söylediklerine doğru yada yanlış ayırt etmeksizin alkış...
  263. tambjk

:devil2:
  264. tambjk

Mesaj-avatar-nick uyumsuzluğu :)
  265. tambjk

0 TL Nakit taşımıyorum :)
  266. tambjk

15 bin tl ye kadar araba

opel corsa d citroen c3 skoda fabia
  267. tambjk

Gece yarısı eve dönerken, açık tekel bayinin önünden geçtiği halde sıgara almayıp, eve gittiğinde paketim bitti diyip arkadaşından otlanan tiryakilere tahammül edemiyorum :) * Arkadaşının paketindeki son tek sıgaraya göz diken tiryakiye de tahammül edemiyorum :)
  268. tambjk

içinden gt740m(64bit) ekran kartı çıkıyor, sitede yazan yanlış. 645m başka bir z500 modelinde var.
  269. tambjk

Yabancı Slow Müzik Önerisi

Bruno Mars'ı tavsiye ederim.
  270. tambjk

Selena Gomez - Slow Down 2013

Dimi, arabeskçilerimiz ve arabesk rapçilerimiz ne güne duruyor :)
  271. tambjk

Cicişler'in sinema filmi: Şipşak Anadolu

Recep İvediğin rekorlar kırdığı bir ülkenin kültür seviyesinden fazla birşey beklememek gerek.
  272. tambjk

SDN Beşiktaş Kulübü

Son birkaç senenin en iyi transferi tolga.
  273. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Şuana kadar sadece 1 tane konya selçuk mezunu tanıyorum piyasada, o da 2 adım geriden geliyor maaşlar konusunda :) odtü ***** itü ***** boğaziçi ***** bilkent ***** yıldız teknik **** hacettepe**** marmara**** ege**** dokuz eylül*** gebze yüksek teknoloji e. *** izmir yüksek teknoloji e. ****...
  274. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

Eğer kurumsal büyük firmalarda çalışacaksan bu şirketlerin genel müdürlükleri ve bilgi teknolojileri departmanları istanbul ankara ve izmire dağılmış durumdadır, savunma sanayi firmaları da olabilir. %80 i istanbulda diyebilirim. Onun dışındaki anadolu şehirlerinde en fazla belediyeye girer yada...
  275. tambjk

Alan Seçimi Karışıklığı

İstediğin bölümler sayısalsa gidip ne diye tm seçtin ki? :) Türkiyenin kalbur üstü üniversitelerinden mezun olmuş iyi bir mühendis, istanbul piyasasında 2000-3000 tl arasında işe başlar. 5 sene içerisinde 5000-9000 bandında maaş alır. Mühendislik düşünüyorsan, pc müh ve elektrik elektronikten...
  276. tambjk

Ramazan Davulcuları Belediyeden Para Alıyor mu?

En kolay çözüm, biz öğrenciyiz deyip para vermeyeceksin :) Ramazan davulcularına karşı acayip bir alerjim var, yüzsüzlükte üstlerine yok.
  277. tambjk

Oyunlarda bi yararı oluyor mu ?

Ekranın netliği daha yüksek olup oyunlarda daha kaliteli görüntü alırsın fakat o kaliteli görüntüyü işlemek daha fazla performans gerektireceğinden oyunlar kasabilir, daha düşük fps değerleri görürsün. Donanımın güçlü olması gerekir.
  278. tambjk

facebook da okulunuz grubu varsa, oraya genel mesaj atıp, tanıyan var mı diye öğren :) Genelde insanlar hep ilk olarak okul gruplarına katılırlar.
  279. tambjk

Yani düğün sonuçta :) Akraba çıkması çok muhtemel, bende ne bekliyorsam artık.
  280. tambjk

Düğünde tanıştığım kızı da yonjada bulmuştum.Yine sadece ismini ve üniversitesini biliyordum. Üniversitesinin tüm gruplarını bulup, üyelerin resimlerini taramıştım. Binlerce üye arasından epey yorucu bir çalışmayıdı. Sonuç; kuzenimin kuzeni çıktı :)
  281. tambjk

:) Yok, babası yaşında sevgilisi varmış.
  282. tambjk

inci sözlüğe ver, başına ödül koy :) 1 haftaya bulurlar.
  283. tambjk

Benimki dedektiflikti biraz :) Üzerinde karşıyaka spor kulubu üniforması vardı ve maça gidiyorlardı. Arkadaşları seslenirken de ismini duymuştum. Ksk nin tüm spor branşlarındaki sporcularının isimlerini ve takım fotolarını inceledim. Saatlerce uğraştıktan sonra resmini gördüm fakat etiketli...
  284. tambjk

4 sene önce, uçakta yanımda oturan kızı, sadece ismi(soyadı olmadan) ve üzerindeki elbiselerden yola çıkarak bulmuştum :D
  285. tambjk

Söyle Rahatla

Hoşbuldum arkadaşlar. Epey oldu görüşmeyeli, mavilerin zulmune uğradım :)
  286. tambjk

3000 liralık monitör dahil sistem

2.el oyun alıcaksın :) 100tl lik oyun 40-50 tl ye düşecek. Daha sonra 10-20tl arası bu oyunları takas yapabiliyorsun aynı fiyat gurubundaki oyunlarla. Yada benim gibi playstation network e plus üye olacaksın, senelik 79tl ye, her ay 3-4 tane oyunu bedavaya indireceksin. Şuan konsolda 40 tane...
  287. tambjk

32" full hd bir tv-monitör alırsın :) 700TL (lg) hem ps3 ü bağlarsın konsolda takılırsın, 500TL hem notebook u bağlarsın(hdmi) gerek oyun, gerek film, gerek müzik gerek surf takılırsın 1300TL hem uydu bağlarsın tv izlersin Toplamda 2500tl gibi bir fiyata bir taş ile 3 kuş vurmuş olursun...
  288. tambjk

İşte bu nedenle :) 400-500 tl ye konsol. 1100-1300TL arasında üzerinde atı hd 8750m ve nvidia gt645m gibi ekran kartlarının bulunduğu i5 işlemcili notebooklar alabilirsin :) Bu notebooklar crysis3'ü medium ve high da çalıştırabilecek kapasitedeler. yarı fiyatına işi kotarmış olursun.
  289. tambjk

Adam gibi oyun oynamak istiyorsan konsol al derim :)
  290. tambjk

Tüm planlarını oyun üzerine kurmuşsun :)
  291. tambjk

:) Sana tavsiyem masaüstü yerine notebook al. 3000TL ye masaüstü kadar güçlü notebooklar bulabilirsin. Eğer 5 senelik uzun bir vade için düşünüyorsan, 5 sene sonra daha güçlü bir pc den ziyade, iş ve özel hayatında daha portatif, ufak çok amaçlı bir bilgisayar ihtiyacın olabileceğini de...
  292. tambjk

Hayırlısı olsun :) Sonunda parayı vurdun sanırım.
  293. tambjk

Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Aklın yolu bir, hangi amaçla kullandığım gayet ortada ama onlar gerçeği değil inanmak istediklerini görmekte ısrarcılar :) Hakaret yada küfür olmadığı o kadar açık ki, belkide forum tarihinde yobaz kelimesinin birebir sözlük anlamıyla kullanılıp cuk diye oturduğu tek mesajdır. Neyse konuyu...
  294. tambjk

Perşembe olursa %70 , cuma olursa %20 uyar :)
  295. tambjk

:) Burada yırtmaya çalışan tek kişi sensin bilmem farkındamısın. Eğer yırtmak gibi bir amacım olsa ve orda ne dediğimden ve ne demek istediğimden bu kadar emin olmasam emin ol konuyu buraya taşımazdım. Hakaret etmiş yada öyle bir niyetim olsa pişkin pişkin karşınıza çıkıcak değilim. Bu forumun...
  296. tambjk

mr_rain , AliA , hangi amaçla yazmışımda ceza vermişsiniz hele bir izah edin bakalım :) Bu bebeler diyerek kimi, yobaz diyerek neyi kastetmişim de bileyim. Eğer izah edemiyeceksiniz bırakın şu niyet okumayı arkadaşlar. Yobaz kelimesinini başkaları nasıl kullanıyor beni ilgilendirmez, o onların...
  297. tambjk

Neden Dizüstü Bilgisayar Alıyorsunuz?

Beni ufak, karanlık, basık, boğucu bir odaya ve sandalyeye esir etmiyor. Mutfakta, balkonda, bahçede, piknikte, seyahatte, plajda, salonun farklı farklı herbir koltuğunun herbir farklı köşesinde yanımda ve kullanıma hazır olabiliyor. Salona tv'nin yanına getirip hdmi ile filmleri tv ye...
  298. tambjk

Arkadaşlar, örnek resim: Eşimin ve kendi kullandığım xperia arc s telefonunu satıyorum. Telefonlardan birtanesi root edilip en iyi xperia arc s rom'u olan [ICS-ice cream sandwich]Ultimate HD 3.0.2 yüklenmiştir. Diğeri android 2.3.4 sürümündedir. İstenirse gerekli hertürlü root ve android...
  299. tambjk

Benzetmen durumunla pek örtüşmüyor :) Bakış açını değiştirmelisin... Mesele bir yere gitmek değil, 2 milyon rakibinle birlikte yarışarak hedefe ilk varanlardan olmak. Son model tekneleri ve motorları olan rakiplerine karşı yarışıyorsun, rüzgar senden yana esmiyor, esse bile yelkenin yırtık...