Arama sonuçlarınız

1. pajero

Adı aşk mı?

Adı Aşk Mı? gözlerim kan çanağı uykusuz gecelerimin devşirmesi bir kaypaklık yaşıyor, gün ağır ve miladi bir koku seriliyor üzerime bir çamur sıçraması mesafedeyim tüm yollara çıplaklığımı çamurla örterken antik kent kazılarında bulunan heykellere dönüyorum kırılan kollarım ve kanatlarıma fırça...
  2. pajero

Hüzünlü bahar

Hüzünlü Bahar Önümdeki arabanın camındaki çam ağacının aksinde, Kendimi görüyorum Yaşanmışlıklar ve anılar kafamda geçit töreni yaparken, Kendime acıyorum Zihnimde bin bir çeşit tasalar, Kendimi yargılıyorum... Bir yalnız gönül adamıyım Daha fazla direnmek gelmiyor içimden Yağmur damlaları...
  3. pajero

Yanyana

Yanyana Bu gürül gürül otların yanı başında. Ağacın gölgesine değdi değecek Tam şeftalinin kokusu başlarken Öpüşmeye kıl kadar bitişik Akarsuyun burnunun dibinde Bu zulüm, bu haksızlık, bu işkence Melih Cevdet Anday
  4. pajero

Bir yağmur Şiiri

Bir Yağmur Şiiri Bu sabah bir yarım eksik sanki yine, Yelkovan akrebi kovalıyor, ben yelkovanı.. Her düşüşte dönüyorum başladığım yere. Zamanı yakalamaya çalıştığım her anı, Bir düşüşle sonlandırıyorum her seferinde.. Sadece başım ağrıyor, sadece düşünüyorum. Dışarıda yağmur yağıyor, ben...
  5. pajero

İstanbulun yağmurlu geceleri

İstanbul’un Yağmurlu Geceleri Bana öyle bir huzur veriyor ki, Yağmurlu günlerde yaşamak, İfadesi ne sözlerde mümkün, Ne de anlamsız şekillerde. Her yağmur tanesinde yalnızlığım saklı; biliyorum, Ve, her yağmur yağdıkça yalnızlığıma bürünüyorum. Benim yağmurlu gecelerim, bir başka olur bu...
  6. pajero

Lanet olsun

Lanet Olsun Bir gün bile güldürmedi Ölem dedim öldürmedi Sev dedim de aldırmadı Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Mecnun oldumLeyla diye Boşa yeldim sevda diye Canımı verdim hediye Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Hangi seveni güldürdün Ferhat'a dağı deldirdin Nice...
  7. pajero

Bulayım dersen

Bulayım Dersen Aydınlık gerçeği bulayım dersen, Gerçeği bilene sor da öğren gel. Gerçek saklanamaz doğru söylersen, Tüm giydiklerini soy da öğren gel. Nefsin ile savaş eyleyim dersen, Can dosta canını kurban eylersen, Dost iline doğru uçmak dilersen, Aşkı muhabbeti sor da öğren gel. O aşkın...
  8. pajero

Veda

Veda Silahlara veda Geceye rüyaya ve sana Yalnızlığın geyik gözlü köşesinden Düzenlerin çıkmazına Çizdiğim resmin Saat kulesi ağlıyor Ağzım o çeşit yok Şişe bu çeşit var Sen bir gece gelsen Güneş doğmasa Gitmeden yine gelsen Bu yeni geleni Bu bize bakanı Sana bir anlatsam Güneş doğmasa...
  9. pajero

Mona roza

Mona Roza Mona Roza, siyah güller, ak güller Geyvenin gülleri ve beyaz yatak Kanadı kırık kuş merhamet ister Ah, senin yüzünden kana batacak Mona Roza siyah güller, ak güller Ulur aya karşı kirli çakallar Ürkek ürkek bakar tavşanlar dağa Mona Roza, bugün bende bir hal var Yağmur iğri iğri...
  10. pajero

Mahallemdeki akşamlar İçin

Mahallemdeki Akşamlar İçin Kımıldanır mahallemin daralan ruhu Basma perdelerimde gün batarken Atıp saatler süren uykusunu Odama uzanır akasyam pencereden Kırmızı uzak damlarda bir serinleme Uyanır gündüz uykusundan evler Kapılarda işleri ellerinde Kadınlar giyinip kocalarını bekler iyi...
  11. pajero

İç benim İçin

İç Benim İçin Kapını çalarsa mazinin eli Ne olur bir şişe aç benim için Ben hiç ayıkmadım gittin gideli Sen de birkaç kadeh iç benim için Bir gece veda et tatlı uykuna Girdiğim günahı sarhoşken kına Yarıda bırakma Allah aşkına Bu gece kendinden geç benim için Nasıl bir yanlışa ben adım attım...
  12. pajero

Geri gelen mektup

Geri Gelen Mektup Rûhun mu ateş, yoksa o gözler mi alevden? Bilmem, bu yanardağ ne biçim korla tutuştu? Pervâne olan kendini gizler mi alevden? Sen istedin, ondan bu gönül zorla tutuştu... Gün senden ışık alsa bir renge bürünse; Ay secde edip çehrene yerlerde sürünse; Her şey silinip...
  13. pajero

Kırkıncı oda

Kırkıncı Oda Kırkıncı odanın kapısındayım; Ne varsa bu kapı arkasındadır. Açsam, ya açmasam kaygısındayım; Aklım iki cihan arasındadır. Kim bilir neler oluyor içerde! Yarab! İnsan bahtım hangi ellerde? Ha ben ha masaldaki o şehzade; Gönlüm bir güzelin sevdasındadır. Cahit Sıtkı Tarancı
  14. pajero

Ben Gibi Sevince

Ben Gibi Sevince Bir çekiç beynime hasret çakıyor Her seher gönlüme kasvet çöküyor El falıma baktım; gurbet çıkıyor Bir derde yanmışım; yanmayan onmaz Bir dert ki; gönülden duyan, dayanmaz! Şu varlık Âh şu varlık! Düşünmeyenin varlığı, Balığın körlüğü gibi deryâya Sâdece olmakta olanların...
  15. pajero

İçelim

İçelim İşte bir aradayız! Sağlığından haber beklediklerimiz yanımızda; Ve aramızda uzun zamandır Yüzünü görmediklerimiz! Kimimiz mahpustan dönmüşüz Kimimiz sürgünden! Bu akşam keyfimiz yerinde, Günlük dertlerimizden sıyrılmışız, Nasıl kazanıldığını unutmuşuz paranın Elimiz o kadar...
  16. pajero

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar)

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar) Her ne kadar Hoyrat olsam da Sana Ve hayata karşı İçimde sakladığım Ve senin asla Erişmeyi beceremediğin Son derece kırılgan Ve oldukça uysal Yönlerim de var benim. Bilmiyorum Bunu söylemek Ne kadar doğru Ya da yanlış mı Acaba Bile bile Kışkırtmak seni Bu şekilde...
  17. pajero

Yoksa Aşktan Mı?

Yoksa Aşktan Mı? Sıkıntıdan mı yazılanlar anlam buluyor Yoksa şansımdan mı kelimeler doğru sıraya giriyor En korkuncu bu olsa gerek Yoksa bu yürek sana aşık mı oluyor?.. Tolga Akşit
  18. pajero

Var mıyıdım Yok muyudum

Var mıyıdım Yok muyudum Var mıyıdım yok muyudum, Şu alemde bundan evvel. Az mıyıdım çok muyudum, Şu alemde bundan evvel. Gelen miydim, giden miydim ? Yaprak mıydım, beden miydim? Toprak mıydım, maden miydim? Şu alemde bundan evvel. Yürür müydüm adım adım, Yine Adem miydi adım. Ne yedim içtim...
  19. pajero

Yağmur Bir Kez Daha Çiselerken

Yağmur Bir Kez Daha Çiselerken Yağmur bir kez daha çiselerken, Penceremin ucunda Yalnızlığımı akıtıyorum suya, Gözlerimi bırakıyorum yansımana. Sesini dinledim yağmur. Hani kimseyle pek konuşmadığın gibi, En sevdiğimiz şeyi yaptık yine karşılıklı; Her zaman ki halimizle durulduk, dinledik...
  20. pajero

Ya Duyarsan?

Ya Duyarsan? Haykırmak istiyorum tüm dünyaya seni sevdiğimi Bilsin istiyorum herkes bu gerçeği Acılar sona ermese de sevdiğimi, bir kez sevdiğimi Bilsin istiyorum herkes bu gerçeği Peki ama Ya Sen Duyarsan... Şenay Gilor
  21. pajero

Annemle Hasbihal

Annemle Hasbihal Anne, zannetme ki günler geçti de değişti evvelki huyum gitgide Bir hırçın çocuğum, değişmez huyum Seneler geçse de ben yine buyum Senden umuyorum teselli yine Bugün şefkatine, muhabbetine zanneder misin ki yok ihtiyacım? Belki eskisinden daha muhtacım Dünyanın tükenmez...
  22. pajero

Bir Zil sesi Kalbim

Bir Zil sesi Kalbim Unutulmayacak bir aşk ararken Kaybettim aslında Kader yalnızlığı kadar Acı kederim Ve Her saat başı duyulan Bir zil sesi Kalbim İstanbul - Nisan 2007 Remzi Orman
  23. pajero

Yağmur

Yağmur Yağmur yağıyor İstanbul’a Gece karanlık ve etraf sessiz Ve sadece ben ve kokun etrafta Yağmur yağıyor İstanbul'a Gün ağardı... Ama hala kokun havada Sensizlik çekmek için Sensiz mi kalmalıyım Kokunu duymak için Bir dahaki yağmura Hasret mi kalmalıyım. Deniz Kılıçkaya
  24. pajero

İlk Defa

İlk Defa Biliyorum ki okuyacaksın yine bu şiirimi Biliyorum ki yine kendinden bir şeyler arayacaksın Her mısrada kendini bulmaya çalışacaksın Bu sefer aldanıyorsun aşkım Bu şiir sen olmayan duygularla yazılıyor Sensizliği koyuyorum bu şiire İlk defa seni anlatmıyorum, seni anmıyorum Sensizliği...
  25. pajero

Seni Sevmek...

Seni Sevmek... Seni sevmek bir yağmur damlası gibi Saf ve temiz olmalı.. İçebilmeliyim susuz kaldığımda Serinleyebilmeliyim sevdandan yandığımda Dokunabilmeliyim tenine narince inceltmeden Sevebilmeliyim ellerimle Öpebilmeliyim... Seni sevmek bir yağmur damlası gibi olmalı Teninde gezerken seni...
  26. pajero

Alıp Gittin Parantezi

Alıp Gittin Parantezi Ömür, Parantez içi: Kimi bomboş, Kimi çiçek bahçesi... Bana ilki düştü nedense, Sana ikincisi. Bu yüzden, Seni özledim durdum... Geldi mi habercisi? İçine koyacağın çizgide yolum, Ünleminde sesim, Soru işaretinde korkum, Virgülünde sevgim, Üç noktanda...
  27. pajero

Aşkın Sıfırında Yürüyorum

Aşkın Sıfırında Yürüyorum Aşkın sıfırında yürüyorum Yıldızların seni yansıttığı bu gecede Geçtiğim bu yollar, sana götürüyor beni sanki Sonunda sadece karanlık olduğunu bilmezcesine Ve kentin ışıkları daha da rengarenk yanıyor Bir hayelin izini sürmeye çalışan bu kalple alay edercesine Aşkın...
  28. pajero

İzmirde Akşam ve Sen

İzmir’de Akşam ve Sen Sonsuzlugun şarkisini söyler dalgalar, Özlemin mavi mavi büyür denizlerde. Yeni bir dram başlar, Güneş batar, açilir yeniden perde. Simsiyah bir gök, piril piril yildizlar, Milyonlarca inci serpilir baştan başa, Deniz dalgalarla uzatir semaya kollarini Mavi ile siyah...
  29. pajero

Ayrılık Hasreti

Ayrılık Hasreti Ayrılık hasreti vurdu bağrıma Neden ayrı düştük, bilemiyorum! Sen yoksun sevdiğim, gönlüm virane Üzüntüm çoğalır, gülemiyorum! . Gönlüm ateş sanki, kor gibi yanan Hasret mızrak mızrak, vermiyor aman Derdimle baş başa kaldığım zaman Akar gözüm yaşı, silemiyorum...
  30. pajero

Diyorlar

Diyorlar Ölürsem yazıktır sana kanmadan Kollarım boynunda halkalanmadan Bir günüm geçmiyor seni anmadan Derdine katlandım hiç usanmadan Diyorlar: "Kül olmaz ateş yanmadan Denizler durulmaz dalgalanmadan!" Saadet benziyor boş bir seraba Düşüyor her seven gönül azaba Gelmiyor çekilen...
  31. pajero

Evimize

Evimize Ne kadar sıcaksa bakışların o kadar ısınıyorum, soğuk ve karlı günlerde.. Soğuk geceler, o sıcak bakışlarında ısıt beni.. Birlikte güzelleştirelim dünyayı, Birlikte şarkılar yazalım. Birlikte sulayalım aşkımızın güllerini. Sonra bir otobüs durağında yeniden karşılaşmış gibi yaparız...
  32. pajero

Bir Gece

BİR GECE gecede bir uyku, uykunun içinde ben... uyuyorum, uykudayım, yanımda sen uykunun içinde bir rüya, rüyamda bir gece, gecede ben... bir yere gidiyorum, delicesine... aklımda sen. ben seni seviyorum, gizlice...... el pençe duruyorum, yüzüne bakıyorum, söylemeden tek...
  33. pajero

Elma Şekeri

Elma Şekeri Hadi! Ben sana koşayım, sen de bana, Bakarsın tereddütlerin ulaşamadığı bir yerde karşılaşırız, Senin dudaklarında bir tebessüm, Benimse elimde elma şekeri... İstanbul - 09.02.2007 Sadi Saçak
  34. pajero

Bekleyince Gelecek mi?

Bekleyince Gelecek mi? Bekle diyorsun bana, Beklememi istiyorsun durmadan, Bir şeyler vaad ediyorsun, Bunları alacağımı söylüyorsun beklemem karşılığında. Sadece beklememi istiyorsun ama, Ne durumda olduğumu, Nasıl beklediğimi bilmiyorsun. Burada çoktandır bir umut yok, Bir ışık yok beni...
  35. pajero

Fadime Kız

Fadime Kız İki elinde su dolu iki kova Bahçe dibi serviye doğru Fadime kız geliyordu Anası çamaşırları yumuş Çitin üstüne seriyordu Ağası çömelmiş duvar dibine Çenesi dizlerine dayalı Tütün içiyor. Oktay Rıfat Horozcu
  36. pajero

O Akşamın Sabahı

O Akşamın Sabahı Gördüm konuşma gideceğini biliyordum Elimde çiçek sana doğru koşarken Seni bavullarını hazırlarken gördüm Çicekleri çöpe atıp arkamı dönüp gittim Hangi meyhaneydi nerdeydi hatırlamıyorum Sadece sabaha karşı beşte çıktığımı biliyorum O gece beni beklemişsin sabaha kadar Gözlerin...
  37. pajero

Askerlik konulu Şiirlerimiz....

Askerin Hikayesi Nice türkü edayla kişi gider askere. Zamanı hızla geçsin. Alsın gelsin teskere. Anne, baba, yar bakar, peşinden su dökerler. Başlar kederli anlar, günü iple çekerler. Sevinçle gidilir hep. Önce bir keder olmaz. Giyince yeşilleri sayılı günler dolmaz. Her günü bir yıl olur...
  38. pajero

Ümitsiz Aşklar İçin

Ümitsiz Aşklar İçin Ben ümitsiz aşklar için yaratılmışım Ayrılıklar için, sonsuz kederler için Ne zaman ta derinden sevsem bir kadını Ezilmeli yeni açmış gülleri kalbimin En güçlü zehir olmalı aşk dediğin Alkol gibi damarlarıma yürümeli Sarmalı her yanımı gece olunca İçimde bir çıbancasına...
  39. pajero

Lades Kemiği

Lades Kemiği Boğuk boğuk bir siren sesi Güz yağmurlarının geri çekildiği aklımda Aklımda geceler boyu Çınlayan yalnızlık Cam kırıkları, yağan kar üstüne vuran ayışığı Odam soğuk Sevgilim yok Bir yılbaşı ağacının bütün lambalarının söndüğü aklımda Anı bile değil artık Her gün bir arkadaşın...
  40. pajero

Şahit Ol, Gece!

Şahit Ol, Gece! Şahit ol gece! Vakit senin vaktin, Ahkâm senin, hüküm senin... Şahit ol gece! Vakit senin vaktin, Senin vaktin, benim katlim... Katili bırakma, Dola kara eteğini, En aydınlık odalara... Saçları siyahtır, Kanma! Bulunmaz hiçbir cevher, Onun karanlığında... Şahit ol gece! Bu...
  41. pajero

Bilmek İstersen Seni

Bilmek İstersen Seni Bilmek istersen seni Can içre ara canı Geç canından bul anı Sen seni bil sen seni Kim bildi ef'alini Ol bildi sıfatını Anda gördü zatını Sen seni bil sen seni Görünen sıfatındır Anı gören zatındır Gayri ne hacetindir Sen seni bil sen seni Kim ki hayrete vardı...
  42. pajero

Geceleyin

Geceleyin Geceleyin karanlıkta Suya attım ben sesimi Türkü oldu birdenbire Denizinden geçen gemi Geceleyin karanlıkta Gülümsedim buluta ben Saçlarına düşen yağmur Gökkuşağı oldu birden Geceleyin karanlıkta Yıldız tuttum gök içinde Işığını sana vurdu Bir gül açtı yüreğinde Ülkü Tamer
  43. pajero

Ölüm Gelmişse

Ölüm Gelmişse Bitmişse Kızıllığını avuç avuç içtiğimiz şafaklar Öğleler, ikindiler çoktan geçmişse Bir akşamüstü garipliği Sarmışsa her yeri Güneş devrilmiş Renkler solmuş Sesler kesilmişse Son kuşlar da geçip gitmişlerse ufuktan Ve çiçekler Bükmüşse boyunlarını dalgın dalgın Bil ki ölüm saati...
  44. pajero

Ölüm

Ölüm Sözünde durmadı mavi gökler; Gün kararıyor gitgide ölüm. Akşam yeli nedameti söyler; Nedamet yer etti bende ölüm. Ne yapsam, gün doğmuyor gönlümce; Sudur akar kendi bildiğince, Hangi pencereye koşsam gece; Gitmiyor bu can bu tende ölüm. Ne vefasız geçmişten hayır var, Ne gelecekler...
  45. pajero

Seviyorum Seni

Seviyorum Seni Seviyorum seni ekmeği tuza banıp yer gibi Geceleyin ateşler içinde uyanarak ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi Ağır posta paketini neyin nesi belirsiz telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi Seviyorum seni denizi ilk defa uçakla geçer gibi İstanbul'da yumuşacık kararırken...
  46. pajero

Çam Ağacının Fısıltıları

Çam Ağacının Fısıltıları Başaklar sarardı, Harman olan benim şimdi Ay vaktidir! kapılar kapandı nazlım pencerelerden sızan sarı ışıklar ok ok kalbime değer dışarısı son bakışın gibi boran fırtına, kahredici soğuk ellerim yüreğin gibi kaskatı adımların, adımlarıma karışmadan yürüdüğüm...
  47. pajero

Fayton

Fayton O sahibinin sesi gramofonlarda çalınan şey İncecik melankolisiymiş yalnızlığının İntihar karası bir faytona binmiş geçerken ablam Caddelerinden ölümler aşkı pera'nın Esrikmiş herhal bahçe bahçe çiçekleri olan ablam Çiçeksiz bir çiçekçi dükkanının önünde durmuş Tüllere sarılı mor bir...
  48. pajero

Uçurtma, Kuş, Kırlangıç

Uçurtma, Kuş, Kırlangıç Alnın bir uçurum önce gözlerimin sonra dudaklarımın düştüğü ve her seferinde saçlarına takılıp kaldığı bir uçurum Serin bir su alnının kokusu bu çok sıcak şehirde birdenbire önüne çıkan yenileyen dirilten serin bir su Gözlerin yükü ağır iki kırlangıç bana doğru kalbime...
  49. pajero

Ya Sen Var Mıydın

Ya Sen Var Mıydın Hangi rüzgarlarda kaldı yüreğin Hangi yağmurlar yıkadı sevdanı Açan ne güller, söylenen ne sözler Unutuldu birer birer Ya sen var mıydın geç gelen akşamlarda? Nurgül Demirci
  50. pajero

Çocuksu Bayramlar

Çocuksu Bayramlar Küçükken ne güzel olur bu bayramlar Ezilmişliğin, biçareliğin, unutulduğu Güzel anlardır o sabahlar Bir çift ayakkabı bile yeter Mutlu kılmaya insanı Ne çare ki büyüdük Durduramıyor insan zamanı Keşke hiç büyümeseydi bu hoş anı O zamanı arar oldum bazı bazı Bilseydim büyür...
  51. pajero

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar)

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar) Her ne kadar Hoyrat olsam da Sana Ve hayata karşı İçimde sakladığım Ve senin asla Erişmeyi beceremediğin Son derece kırılgan Ve oldukça uysal Yönlerim de var benim. Bilmiyorum Bunu söylemek Ne kadar doğru Ya da yanlış mı Acaba Bile bile Kışkırtmak seni Bu şekilde...
  52. pajero

Şekerli Gerçek

Şekerli Gerçek Ev karanlık kap kacak iğne üstünde Karısı çocukları var mı yok mu belli değil Masa iskemle ocak Arama öyle şeyleri Bir sofra bir yaygı Bir sedir olsun yok mu Yok o da yok işte İğreti bir yaşayış içinde adam Duvarları yalnızlık yemiş bitirmiş Gökyüzü üstünde yıldızlar daha üstünde...
  53. pajero

Bekledim Seni...

Bekledim Seni... Buzlu camların ardında, Karanlık gecelerin aydınlığında, Yalnızlığımın yalnızlığında, Bekledim Seni... Bir insan ki mutluluğa hasret, Bir gece ki güneşe hasret, Bir umut ki sana hasret, Beklerim Seni... Hollanda - 26.10.2000 Mustafa Akgün
  54. pajero

Melekler De Aşka Düşer

Melekler De Aşka Düşer Acıya hükmedemeyeceğini bilseydim Taşı ve toprağı yarıp çıkar gelirdim senin için.. Çiçeklerin bin bir dilini keşfederdim yine, Sen kırmızıyı takardın saçlarına Bir çingene kız gibi, Ben maviye pranga vururdum bir daha.. Çağırırsan beni eğer Davete icabet bizim...
  55. pajero

Biz Aşkı Meleklerden Aldık

Biz Aşkı Meleklerden Aldık Ağlamak bana mı? Sana mı yakışıor? Terketmek sana mı zor gelir ? Bana mı? Sabır ile başladık bu işe sabırla noktaladık Biz aşkı meleklerden devraldık Rahatlığımız umutlarımızdır Sevdamız birbirimize olan güvenimizdir Yarınlarımız hayallerimizdir Biz aşkı meleklerden...
  56. pajero

Yalancı Dünyaya

Yalancı Dünyaya Yalancı dünyaya konup göçenler Ne söylerler ne bir haber verirler Üzerinde türlü türlü otlar bitenler Ne söylerler ne bir haber verirler Kimisinin üstünde biter otlar Kimisinin başında sıra serviler Kimi mâsum kimi güzel yiğitler Ne söylerler ne bir haber verirler Toprağa gark...
  57. pajero

Senin Korkularını Benim İnceliğimi

Senin Korkularını Benim İnceliğimi Ayrılık ne biliyor musun? Ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte. İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık! İpi kopmuş boncuklar gibi yollara döktüğü gözlerini...
  58. pajero

Ömür hanımla güz konuşmaları

ÖMÜR HANIMLA GÜZ KONUŞMALARI ...Ve güz geldi Ömür hanım. Dünya aydınlık sabahlarını yitiriyor usul usul. İnsanın içini karartan bulutların seferi var göğün maviliğinde. Yağmur ha yağdı ha yağacak. İn- cecik bir çisenti yokluyor boşluğunu insan yüreğinin. Hüznün bütün koşulları hazır...
  59. pajero

Aşk ve Kuyrukluyıldız

AŞK VE KUYRUKLUYILDIZ gittiğim bütün hekimler aynı şeyleri söylediler söz birliği etmişcesine "aşk hastalığıdır bunun adı ve çok sarsar insanı bu yaştan sonra" oysa ne yalan söyliyeyim, ben yalnızca bir kuyrukluyıldıza çarptığımı sanmıştım yaşamın çıkmaz...
  60. pajero

Dağ Rüzgarı

Dağ Rüzgarı Kaderde senden ayrı düşmek de varmış Doğrusu bunu hiç düşünmemiştim... Seni tanımadan Hele seni böyle deli divane sevmeden Yalnızlık güzeldir diyordum Al başını, kaç bu şehirden Ufukta bir çizgi gibi gördüğün dağlara Rüzgarın iyot kokularını taşıdığı denizlere git Git gidebildiğin...
  61. pajero

ADAGIO

ADAGIO Yaşamın vişne rengi dudakları vardır sevgilim öpüşün kadar sıcak ve tatlı özgürlük türküleri de söylenir bu dudaklarla sevda türküleri de vişne rengi dudakları vardır sevdanın gülümser dudakların gibi titrek ve dokunaklı okyanus olur sarar dünyayı ölümün vişne rengi dudakları kimi kez...
  62. pajero

Istanbul Destani

Istanbul Destani Istanbul deyince aklima marti gelir Yarisi gümüş, yarisi köpük Yarisi balik yarisi kuş Istanbul deyince aklima bir masal gelir Bir varmiş, bir yokmuş Istanbul deyince aklima Gülcemal gelir Anadolu'da toprak damli bir evde Gülcemal üstüne türküler söylenir Süt akar cümle...
  63. pajero

Orda Bir Köy Var Uzakta

Orda Bir Köy Var Uzakta Orda bir köy var uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür. Orda bir ev var uzakta. O ev bizim evimizdir. Yatmasak da, kalmasak da, O ev bizim evimizdir. Orda bir ses var uzakta, O ses bizim sesimizdir. Duymasak da, tınmasak da O...
  64. pajero

Gezen bilir gezip tozanların sitesi

Gezip gördüklerinizi kendinize saklamayın...Paylaştıkca artan tat...Doğa sporları,gezi ve macera forumu Gezenbilir.comhttp://www.gezenbilir.com
  65. pajero

Anladim

Anladim anladim sabahlari açilir esnaf çarşilari yeminle "bedreddinim bir agaca asilir" anladim en büyük yalan yemindir edilir sabahlari gecesini hatirlamayan esnaflarin tüm merasimleri gömdüm ömrümün reklam amaçli takvimlerine anladim kimse üzgün degildi bayraklar yariya...
  66. pajero

Lale

Lale Duyacağım gün Gözlerinin güldüğünü Umursuzca baktığını maziye Oturduğumuz o kahvede Başka bir ad varsa yanında Ve onun adı kazılıysa kalbine Sevgi sözcüklerini ona sıralıyorsan Hissederek Benim hiç duymadığım İşte o gün Denize siyah bir lale bırak İnan ki mezarıma ulaşacak Seren Ekşi
  67. pajero

Öldürür Bu Şehir

Öldürür Bu Şehir Her nereye baksam sana benziyor Öldürür bu şehir, beni öldürür Çıldırmak iş değil, deli ediyor Öldürür bu şehir, beni öldürür! Çekil de git diyor içimden bir his Dört yanım karanlık dört yanım is Seni mi saklıyor bu duman bu sis Öldürür bu şehir beni öldürür! Nereye sarılsam...
  68. pajero

Bir Eylül Sabahı

Bir Eylül Sabahı Seni bir eylül sabahında sevdim kuşların sonbahar şarkılarıyla, ben ağlardım ağaçlarla bereber sabahları ahu bakışlarına vuruldum o bakışların ki dünyalara değer... Senin sensizlğini sevdim bir eylül sabahında o hayat dolu bakışlarına sevdalandım. Sana olan sevdamı yüreğimde...
  69. pajero

Öğren De Gel

Öğren De Gel Makam mevki her şey değil İnsanlığı öğren de gel Öyle basit bir şey değil İnsanlığı öğren de gel İster müdür ister paşa Allah mısın tövbe haşa Artık gönül ver bu işe İnsanlığı öğren de gel Sakın boş bir çuval olma Gaza gelip boşa dolma Doğruluğa uzak kalma İnsanlığı öğren de gel...
  70. pajero

Fakültenin Önü

Fakültenin Önü Fakültenin yanı demirden köprü Fakültenin önü bir sıra kavaktı Biz bir garip yiğit kişiydik Bütün hürriyetler bizden uzaktı Faşistler camlara yürüdüler Kürsüleri kırdılar, höykürdüler Tığ teber şahı merdan "Tanrı Dağı kadar Türktü bunlar Hira Dağı kadar müslüman." Ve...
  71. pajero

Padişah Kızı

Padişah Kızı Bugün hangi çarşamba, yarın hangi cumartesi bilmiyorum? Sarhoşluğumun üzerinden on yıl geçti, hala ayılamadım. Zamanların ötesinden gelmiş aşk tomurcukları yeşermişti içimde evvel zaman, şimdi kurumuş, görmüyorum. Yelkovanı şaşmış saat gibiydi kalbim, belki de durmuştu, bilmiyorum...
  72. pajero

Acı Kolay Çekilmiyor

Acı Kolay Çekilmiyor Dağların üzerinde ismin yazılı, Ne faydası var? Gönlüm yaralı. Derdimi dinleyen yok, Sevgimin sonu hep acı. Acı kolay çekilmiyor, Göğüs germek gerekiyor. Çektiğim acılar hep boş çıkıyor, Sevmek kolay değil, Savaşmak gerekiyor. Münich - Aralık 2004 Sıla Sancak
  73. pajero

Vakit Varken

Vakit Varken Henüz gülümsüyorken sana yaşam, Aç gözlerini! ... Yanı başındaysa hayatının renkleri, İç geçirdiğin anılara dönüşmediyse anların, Ve albümdeki keşkeler değilse henüz sevdiklerin, Şanslısın� Gözlerini açmalısın.. Bilirim çok işin vardır senin, Bir sürü yere yetişecek, Bir sürü...
  74. pajero

Lanet Olsun

Lanet Olsun Bir gün bile güldürmedi Ölem dedim öldürmedi Sev dedim de aldırmadı Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Mecnun oldumLeyla diye Boşa yeldim sevda diye Canımı verdim hediye Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Hangi seveni güldürdün Ferhat'a dağı deldirdin...
  75. pajero

Ölen Aşkım

Ölen Aşkım Gecelerin renginde kaybedince izini Aşkımın şarkısını semalara okudum. Bu ölen aşk benimdi, onun kefen bezini Istırabın karanlık tezgahında dokudum. Maraş - 28.06.1944 Kaynak: Kara Sevdam Ak Özlemim Mehmet Bozkurt Esenyel
  76. pajero

Faklıydın

Faklıydın Tam bir yıl geçti aradan Bilirsin Bizler için Sıradan Kucakladığında Seni Yaradan Zamandı Beni kızdıran Lakin Gidilmiyordu "Sıradan" Yaşamamıştın ki ! "Hakan" a ... Kaynak: Nefes Çiçeği Öncel İpekçi
  77. pajero

Annemle Hasbihal

Annemle Hasbihal Anne, zannetme ki günler geçti de değişti evvelki huyum gitgide Bir hırçın çocuğum, değişmez huyum Seneler geçse de ben yine buyum Senden umuyorum teselli yine Bugün şefkatine, muhabbetine zanneder misin ki yok ihtiyacım? Belki eskisinden daha muhtacım Dünyanın tükenmez...
  78. pajero

Bilmek İstersen Seni

Bilmek İstersen Seni Bilmek istersen seni Can içre ara canı Geç canından bul anı Sen seni bil sen seni Kim bildi ef'alini Ol bildi sıfatını Anda gördü zatını Sen seni bil sen seni Görünen sıfatındır Anı gören zatındır Gayri ne hacetindir Sen seni bil sen seni Kim ki hayrete vardı...
  79. pajero

Bir Taş Atarsın...

Bir Taş Atarsın... Bir taş atarsın, taş nereye düşerse Mutlaka bir köşebaşıdır Çünkü yüreğin daralmıştır ve kıştır Kullanılmamış bir sicim gibidir soğuk İşte bak her kestaneciye sapsarı bir köşebaşı kalmıştır. Şimdi bir şamandıra denizin yüzünde Durulmamış bir anı gibi kendini salmıştır...
  80. pajero

Sen

Sen Sen: Çamlı dağlarda ağaran şafak... Sen: Duru göllerin nilüferisin. Sen: Engin ovada sararan başak Sen: Umut kaynağı, alınterisin... Sen: Gökte yıldızsın, uykularda düş.. Sen: Yeşil ekinsin, sen beyaz gülüş Sen: Mavi denizsin sise bürünmüş Sen: Sevda sırrının düğümlerisin Sen: Her...
  81. pajero

Nabzımız

Nabzımız Yeni doğan bebekler, özgürlüğe haykırır, Kundağı tekmelerler özgürlüğe çırpınır, Barış için kalbimiz, Dalgalanır nabzımız. Alyuvarlar rengimiz, akyuvarlar ay yıldız, Türkün kanı aynıdır her yarayı kapatır, Barış için kalbimiz, Dalgalanır nabzımız. Afyonkarahisar/Çobanlar - 1980...
  82. pajero

H2o

H2o Vücudumun su yüzdesini düşürebilirim Sıfıra Zor değil, çevirerek Gözyaşına. 03.09.2004 Eser Cice
  83. pajero

Düşlerim ve Senin İçin Yitirdim Gecelerimi

Düşlerim ve Senin İçin Yitirdim Gecelerimi I güneşe koşmayı yıldız saymayı değil seni somut sevdim çünkü ben kayıtsız bir mutluluğun ortasındayım de ki bir yangın çıplaklığının içinden çıkıp sana soyundum gecenin bir vaktinde ve hüzün örmeyesin diye bana kar altındaki ülke çocuklarını çekip...
  84. pajero

Duyuru

Duyuru Sefil bir nazara geldim nargile içinde duman Baharsız sevişme edasındayım kimsesiz İzah edemiyor durumumu hiçbir argüman Ya bitir bu gelişmeyi kökünden Ya da kısa dalga birşeyler çalınsın Yine eskisi gibi radyolarda Hani megahertz filan bazı sırlar veriyordu Metalik sesleri ve bordroları...
  85. pajero

Kandil

Kandil O yapayalnız karanlık ve hoyrat geceler Alemi hayalimi zulme duçar eylerken Ellerim fezada boşluğu tarayıp Geçmiş hatıralardan aşina çehreler ararken Neredesin ey sevgili Çöllerde katrelere vurgun bir yürek gibi Bir ışık hüzmesi gibi Kıymetli bir yakuta Hissedilen sahiplik...
  86. pajero

Eski Limanlarda Sisli Kandiller

Eski Limanlarda Sisli Kandiller Yağmurla ıslanan çimenlerin Üstüne sonbahar yaprakları Düşmeğe başladı yine Aradan bunca yıl geçti Ve hala sarhoş dalgaların ıslattığı Issız limanlarda dolaşıyorum Sensizlik kuru bir dal gibi Karla kaplanmış bahçemin kapısında Beni bekliyor Sen gelirsen beni...
  87. pajero

Geçerdi Hep

Geçerdi Hep Geçerdi hep Pırıltılı kanunlar Neves gecelerden İhtimal buhranlı gecelerdi hep Yüreğinde yalnızlığın tortusu Vazoda yaseminler Ufukta yağmur kuşları Çözülmez bilmecelerdi hep Ansızın dalar Bir yorgunluğa uyanırdın Güneş çekilmiştir bahçelerden Lambalar çok erken yanmış Aldatılmak...
  88. pajero

Jeolog

Jeolog avucumdaki bir buhurdan bu dünya çağlar tüter insansız sarar beni benden uzağa yokolmuş dağlar yankılar beni yapayalnız toprağın basamaklarından iner derin dağlara yükselirim eski ırmak izlerinde akar yiterim kumlarla görmez olur beni gözlerim 1976 Bülent Ecevit
  89. pajero

Vakitsiz Zamanlar

Vakitsiz Zamanlar Zaman alır sanıyordum yalnızlığın alışkanlığı, Oysa o kadar kolay alıştım ki, yıllardır yalnızım sanki. Eskiden ayıplanır diye söyleyemezdim sırlarımı, Şimdi herkes duysun diye bağıra bağıra söylüyorum, Dilim eskiyen bir defter, sözlerim akla girmeye sebep birer ünlem. Ben...
  90. pajero

Muntazam

Muntazam Seni kamçılardan çıkardım Tevbelerle başladı rahmet vuruşları İnsan ağlar oldun yürekli göğüsler kurdun Sesimi işkencelerden alırdın Elimin altına dökerdin etlerini Hızlı varışlara bile hazırım daha Dayanırdı yelken bezleri saf saf insan enginlikleri Bir geçmiş zaman kalkanı indi Çınar...
  91. pajero

Üstad

Üstad Gönlüm yine seni andı bu akşam Karanlık gecemin şafağı üstad! Gül gül açtı dimağımda tüm ecram; Dolduğu an feyzin gönlüme üstad! Bir şey var sanıyordum kendimde ben Bütün sermayem bir ten bir de kefen Meğer zuhur edinceye kadar sen Aldanmıştım böyle, kanmışım üstad!.. 1962 M...
  92. pajero

Burdayım Sözümde

Burdayım Sözümde ... Düşüyorum Karıncanın peşine, minik depremler oluyor Yabanıl ot kokuları, sonra düşler, düşüyorum... Puslu bir görüntü tarih dediğimiz ve kirli Sular buharlaşıyor buluşalım dediğin denizde Burdayım sözümde, yanlışsa da bu istasyon Bir ben yitirmedim galiba belleğimi, bir de...
  93. pajero

Zindanı Taştan Oyarlar

Zindanı Taştan Oyarlar Sılanın ufak tefek yolları Ağrıdan sızıdan tutmaz elleri Tepeden tırnağa şiir gülleri Yiğitim aslanım aman burda yatıyor Bugün efkarlıyım açmasın güller Yiğitimden kötü haber verirler Demirden döşeği taştan sedirler Yatak diken diken yastık batıyor Yiğitim aslanım aman...
  94. pajero

Biraz Farklı Bir Gün Bugün

Biraz Farklı Bir Gün Bugün biraz farklı bir gün bugün yani sıradan günlerden aynı şeyler üstüne,biraz farklı yüzler biraz da kuru hava ama bugün biraz farklı diğer günlerden Kemal Sunal ölmüş televizyonlardan gördüm sabahın ilk saatlerinde hayata yummuş gözlerini dondum kaldım, şaşırdım...
  95. pajero

Bu Aşk Burada Biter

Bu Aşk Burada Biter Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim Yüreğimde bir çocuk cebimde bir revolver Bu aşk burada biter iyi günler sevgilim Ve ben çekip giderim bir nehir akıp gider Bir hatıradır şimdi dalgın uyuyan şehir Solarken albümlerde çocuklar ve askerler Yüzün bir kır çiçeği gibi...
  96. pajero

Aşktır En Büyük Yalan

Aşktır En Büyük Yalan Bu aşk nasıl başlamıştı Bak sonunda nasıl bitti Söyle mutlu musun şimdi Artık aşka inanmam Hiç kimseye bağlanmam Aşktır en büyük yalan Sevgiler yalan oldu Mutluluk hayal oldu Sahte bir aşk yüzünden Gençliğim ziyan oldu Yalan bir aşk yüzünden Bir ömür ziyan oldu Sen...
  97. pajero

Pamela

Pamela Şahane çıplaksın güzelim Giyin de görelim Celal Vardar
  98. pajero

Bir grup gerçek dostun kurduğu KALE(söz uçar yazı kalır)

"bir grup gerçek dostun kurduğu KALE ve içinde barındırdığı kendine özgü KALEmlerle ayakta duran bir site" http://www.kalemiz.com
  99. pajero

Güzel Atomların Yaptığı Ayak

Güzel Atomların Yaptığı Ayak Bir menekşe duyuyorum ellerimsiz O kadar güzel ki, Amerika bile güzel Sen bile güzelsin bensizce Atomlar bile güzel Moleküller bile Toplanıp ayak oluyorlar bende Ağız oluyorlar biraz Diş oluyorlar keskince İki göz parlakça On tırnak sivrice. Bir menekşe duyuyorum...
  100. pajero

Küskün Yolcunun Türküsü

Küskün Yolcunun Türküsü Uzun yürümelerden Sonra bitkin düşerek Bu bir çocuk oyunu: Ben seni çektim çekerek. Şimdi hangi kitaplardan Öğreneceksiniz onu, Gelmiyorsa bazı şeyler Çocukluktan geçerek. Kasırgayı, doluyu Yemiş de düşmüş gibi Issız kaldırımlarda Garip gece kelebeği Düşe kalka sekerek...
  101. pajero

Herhangi Bir Aşka Dair

Herhangi Bir Aşka Dair Herhangi bir kızınkinden ayrı değildi öyküsü hayatına ülkesini ekleyip yaşamaktan başka Usulca eğerek başını yürürken nedense hep birbirine dolaşır gibi olurdu ayakları Bir fotoğraf ve yeni koparılmış bir çiçekti ilk mektubuna eklediği kelimelerse büsbütün...
  102. pajero

Bana

Bana Tur edip alemi gezdim cihanı Yok Anadolu'dan güzel yurt bana Serpilmiş cihana vatan yavrusu Gördüm hallerini acı dert bana Dünyaya bedeldir milletin ferdi Gördüm yuvasını artıyor derdi Zalimler her yerde eziyor merdi İnsan dışı bunlar birer kurt bana Gördüm hallerini ağlar gezerim...
  103. pajero

Feryad-ı İsyanım

Feryad-ı İsyanım Mem nelere gark olmadı Zin'in ateşi için, Ferhat dağı delmedi mi Şirin'in düşü için.. Kusur ise her saniye her yerde seni anmak, Mecnun az mı yemin etti Leyla'nın başı için... Gözlerinin dokunduğu her mekân memleketim, Bakıver de uzamasın gurbetim, esaretim...
  104. pajero

Usb hard diske şifre koyabilirmiyim?

western digital 500gb bu taşınabilir harddiski nasıl şifreleyebilirim.bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Western Digital MyBook Premium ES500GB Taşınabilir Sabitdisk Özellikler Disk Kapasitesi (GB) : 500 Arabirim : USB 2.0 / eSATA Disk Dönüş Hızı(Rpm) : 7200 Ortalama...
  105. pajero

Son Söz

Son Söz Boğazından lıkır lıkır geçen Şu suyun kıymetini bil Nedir ki bu mavilik deme Pencereden görebildiğin kadar Göğün kıymetini bil Kıymetini bil çiçek açmış bademin Güneşli odanın çamurlu sokağın Beyazın siyahın yeşilin Pembenin kıymetini bil Dirilik öyle bir şey yürekte Sevinçle çırpınır...
  106. pajero

Bir Kez Gönül Yıktınısa

Bir Kez Gönül Yıktınısa Bir kez gönül yıktınısa Bu kıldığın namaz değil Yetmiş iki millet dahi Elin yüzün yumaz değil Bir gönülü yaptın ise Er eteğin tuttun ise Bir kez hayır ettin ise Binde bir ise az değil Yol odur ki doğru vara Göz odur ki Hak'kı göre Er odur alçakta dura Yüceden bakan...
  107. pajero

Bir Güzel Uzun Şiir

Bir Güzel Uzun Şiir Beni sen akşamcı ettin Hayal sevgilim Elde kadeh Dilde sen Her akşam bu sofrada bir rüzgardır esen Yıldızlara isimler verdim kendimce Biri hayal Biri gurbet Biri hasret Biri hep o güzel memlekettir memleket Sokaklarında büyüdüğüm seninle Buluştuğum gözlerinle O güzel...
  108. pajero

Uçurum Uçurumu Çağırır (Horatius)

Uçurum Uçurumu Çağırır (Horatius) Bir uçurumsun Çağırma beni Bir yanın güven Bir yanın boşluk Bu belirsizlik Bir kara delik. Bırak beni gideyim.. Böyle iyi çimenlerin arasında Börtü böcekle, korkmadan devam hayata... Betül Turan
  109. pajero

Bir Su Yılı Denebilirdi...

Bir Su Yılı Denebilirdi... Bir su yılı denebilirdi geldi geçti Üstünde durmuyorum Terledim, bulanık baktım Ne varsa kendiliğindendi Hemen hemen evden çıkmadım. Sanki avuçlarımda sürekli Yıkanmış, tabağa konmuş bir meyvenin ellenmişliği Ola ki makyajı bir oyuncunun karışmış gözyaşlarına Yeni...
  110. pajero

O Akşamin Boş Anisi

O Akşamin Boş Anisi Nedir bu akşamlarin çekiciligi? Iki köşenin ortasini istiyorum ben Bir cennet biri cehennem degil Bir ihtiyarin sevimli dansini unutamam O sevişler ve nazlardan kurtuldum Muradima ermek için Kara adamin gitar çalişma azmi gibi Gelemiyorum boynuna sarilmam için Hayat üç bölüme...
  111. pajero

Gelinin Alnına Elif Yazılmış

Gelinin Alnına Elif Yazılmış Gelinin alnına elif yazılmış Elifin altına benler kazılmış Azrail gelince başı bozulmuş Kız iken sevdiğim sen değil misin Gelinin yüzünde ipek duvaklar Hani adadığın bunca adaklar Sultanî kiraza benzer dudaklar Kız iken sevdiğim sen değil misin Evinin önünde...
  112. pajero

Geçerdi Hep

Geçerdi Hep Geçerdi hep Pırıltılı kanunlar Neves gecelerden İhtimal buhranlı gecelerdi hep Yüreğinde yalnızlığın tortusu Vazoda yaseminler Ufukta yağmur kuşları Çözülmez bilmecelerdi hep Ansızın dalar Bir yorgunluğa uyanırdın Güneş çekilmiştir bahçelerden Lambalar çok erken yanmış Aldatılmak...
  113. pajero

Zeynep Beni Bekle

Zeynep Beni Bekle zeynep beni bekle / gece agaçlarina yagmur çiseliyorum / cam tozu su beyazi yalnizligini mutlaka degiştirecegim bir yaprak halinde süzülüp saçlarina eski teşrin'lerden / kederli kirmizi zeynep beni bekle mutlaka dönecegim söyle kim önleyebilir buluşmamizi geceleyin...
  114. pajero

Narin Gözler

Narin Gözler Ağlayan gecenin sessizliğinde, Zavallı, narin gözler, Benim misiniz? Ve bu kaba ellerime inat mı Kalemim bu kadar zarif. Yavuz Yücetürk
  115. pajero

O An Unutulursun

O An Unutulursun Kalbimin durduğu an, Kanımın donduğu an, Ömrüm son bulduğu an, O an unutulursun. Kefeni giydiğimde, Toprağa girdiğimde, Üstüm örtüldüğünde, O an unutulursun. Mahşeri gördüğümde, Tekrar dirildiğimde, Sensizken güldüğümde, O an unutulursun. Hesabım çok olunca, Günahım çok...
  116. pajero

Hadi Konuş Benimle

Hadi Konuş Benimle hadi söyle bana çocuk, nedir seni hayata müptela kılan dünden bugüne taşıdığın umut ne hadi söyle bak mevsim çoktan bahara döndü bu tükenmişlik neden hiç mi birşey yok payına düşen hadi söyle şimdi nerde, kiminle olmak isterdin kim bir gülümseme katardı o meleklerden kalma...
  117. pajero

Aşta Yarın Yoktur Sevgili

Aşta Yarın Yoktur Sevgili Aşk bu dünyanın ölçüleriyle açıklanamaz sevgili O ilkel bir acıdır, yaban bir ağrıdır. Gelir ve içimizdeki o çok eski bir şeye dokunur. Sonra bir perde açılır ve yolculuk başlar Bu yolculukta artık para, tarifeler Beklentiler, randevular, taksitler, iş, Anneler ve...
  118. pajero

Ilk Görüş, Ilk Gözyaşi

Ilk Görüş, Ilk Gözyaşi Nereden gördüm seni Yoktu kalbimde Ne aşkin Ne de ateşinin yeri Ne yapmali? Gözyaşlarim söndürür mü ateşini? Yoksa sen gelir misin? Yoksa tüm denizlerden, Birer avuç su mu serpmeli? Olmaz mi? Yoksa toprak mi örtmeli? Var misin, deneyelim mi? Ziya Murat
  119. pajero

Içgüdü (Kent Şiirleri 6)

Içgüdü (Kent Şiirleri 6) daha az kanarim geldigin kadar gidersen ki bir gün gideceksin bende kaldigini bilmeden Kahraman Tazeoğlu
  120. pajero

Ö.l.ü.m

Ö.L.Ü.M Hayat sıkmaya başladı artık, Gidiyorum sensizken sensizliğe, Bir masal gibiydi sen ve dünya Bir varmış bir yokmuş diye başlayan, Ve sona doğru yaklaşılan. Ölümden korkmuyorum artık, Korkularımı sende bıraktım, Ölmekten korkmuyorum artık, Ben ölümü ilk seninle tattım. İlk gördüğümde...
  121. pajero

Saati Yok Eremi Yok

Saati Yok Eremi Yok Aşktan yana söz duyunca Ben hep seni düşünürüm Uçsuz hayaller boyunca Ben hep seni düşünürüm Yıldızlar kayar yüceden Renkler sıyrılır geceden Yüreğim sızlar inceden Ben hep seni düşünürüm Aklın ucu değer hiçe Yol ararım içten içe Kainat uyur sessizce Ben hep seni düşünürüm...
  122. pajero

Patlamış canlı bomba fotoğrafı!!

patlamış bir canlı bombanın olay anından çok geçmeden sonra çekilen bi fotoğrafı Mod. Not: Resim silinmiştir.
  123. pajero

Sıcak Saklayın Gecelerimi

Sıcak Saklayın Gecelerimi geçici ayrılık benimkisi ilkyaz çiçeğine gebeyim ağıtlar yakmayın adıma ben ölmedim ölmeyeceğim sıcak saklayın gecelerimi karlar altından çıkıp geleceğim düşlerinizin ateşinden ılık bir rüzgar gibi eseceğim demlice bir çay koyun üstüne aç çocuk gibi besleyin...
  124. pajero

Smart ekonomi yolunda

Smart ekonomi yolunda Son yıllarda fosil yakıtlarının fiyatlarının oldukça artması ve aynı zamanda rezervlerin azalmasıyla üreticiler alternatif teknolojiye yönelmeye başladılar. Smart modelleri, küçük boyutları ve küçük silindir hacimli ekonomik motorlarıyla öne çıkarken artık hibrid...
  125. pajero

Şair, Dünya Sana Küsmüş Diyorlar

Şair, Dünya Sana Küsmüş Diyorlar Şair, dünya sana küsmüş diyorlar Sen barışamazken kendinle bile Her varlık beyninin bir uzantısı olsa, neye yarar Çığrından çıkmış bu evrende? Doğanın bir anlık dalgınlığından doğdun Suyun, toprağın yalnızlığından Hep kendi içinde yürür durursun Tanrıların...
  126. pajero

Baharı Beklerken Yazılmış Şiir

Baharı Beklerken Yazılmış Şiir O günü görmek için sade bekleyeceğiz, Göreceğiz bir sabah yeşil tomurcukları. Hazırlanıyor gibi, gökyüzü, ufuk, deniz, Bir sabah dökülecek baharların baharı. Bu bahar yalnız mesut günler taşımaktadır, Başbaşa kalacağız kenarında bir suyun, Göz alabildiğine yeşil...
  127. pajero

Hangi aldatma daha acı?

Duygusal ihanet mi yoksa fiziksel ihanet mi aldatılana daha çok acı verir? Elele dergisi mart sayısında işte bu konuyu masaya yatırdı ve ünlülere hangi aldatmanın daha acı olduğunu sordu: "Sevgiliniz ya da eşiniz sizi fiziksel olarak mı yoksa duygusal olarak mı aldatsa daha çok...
  128. pajero

Öpüşmek yasak olsa?

Endonezya'da halka açık yerlerde 5 dakikadan uzun süre öpüşenlerin tutuklanabileceği uygulama Türkiye'de olsa savunurmuydunuz karşı mı çıkardınız?
  129. pajero

Bir Gün Sen De Anlarsın

Bir Gün Sen De Anlarsın Zamanın kıymeti parayla ölçülmez Aklaşınca saçların sen de anlarsın Hayat macerası tek başına çekilmez Yalnız kalırsan bir gün sen de anlarsın Her yolun başı da sonu da varır Allah'a Düşünürsen bir gün sen de anlarsın Kimseye kalmaz üç günlük dünya Geçmişine...
  130. pajero

Ankara Sokakları

Ankara Sokakları Aradığım sendin geceleri yalnız yürüdüğüm sokaklarda üşürken. İçim üşürdü, ne umut vardı, ne mutluluk bu şehirde. Ne için dolanıyordum bu boş sokaklarda, gitsem olmaz mıydı. Ne tutuyordu beni bu şehirde, bu hayatta. Boynum bükülürdü iyice, etrafımda ne olduğunu bilmezdim...
  131. pajero

Şubat Ayinda Ankara'da Yazilan Bir Şiir

Şubat Ayinda Ankara'da Yazilan Bir Şiir Bu yil erken bastirdi kiş! Yagmur yagiyor, yagmur yagdikça seviyorum seni. kar yagiyor, kar yagdikça seviyorum seni. karaya vurdukça, sular dondukça üşüdükçe, birşeyler yitirdikçe, umudum kirildikça çikmaza girdikçe yaşam, yüregim sikiştikça, sen...
  132. pajero

İstanbul Kadar Zor, Ankara Kadar Güzeldin

İstanbul Kadar Zor, Ankara Kadar Güzeldin Hayatım iki vasıtalı yollarda geçti. Bir durakta ayrılık vardı, Diğerindeyse hüzün. Ve sen İstanbul kadar zor Ankara kadar güzeldin. İlk durakta bindiğim ayrılık otobüsüyle doldu yüreğim. Sonra hüzün otobüsüne bindiğimde Acılar, gecelerde bir ay gibi...
  133. pajero

Ucundan Kan Damlayan Hançerdeyim

Ucundan Kan Damlayan Hançerdeyim Gün Grinin tonlarıyla uğraşta Geceye özlemdeyim Güneş Kirli duman rengi Bulutlarla oynaşta Ben her zaman sendeyim Ve yağmur Önce selamladı yaprağı Sonra kucakladı toprağı Vuslata sevinmek var Lakin sensiz kederdeyim Şimdi gün Kan kırmızı...
  134. pajero

Aşk - Hayat

Aşk - Hayat Benim ikinci kimliğimdir AŞK Ruhumun gıdası, zevki sefasıdır AŞK Güzel duyguların fermancısıdır AŞK Beni hüzne bağlayandır AŞK Aşkın biricik hanesidir GÖNÜL Şarap-kadeh-aşk-GÖNÜL Aşkın açtığı yaralarla doludur GÖNÜL Aşk gibi tatlı belaya sahiptir GÖNÜL Saf duygularla doluyum BEN...
  135. pajero

Veda Öpücüğünün Filizlenişi

Veda Öpücüğünün Filizlenişi Yağmur damlasında rastladım sana Rüyama yıldırım düştüğü akşamdı Şimdi dönüp bakarsan Tepebaşı'ndan İstanbul'a Havadaki sıkıntının boşaldığını göreceksin Bulutların arasında bu şiirin doğuşunu Yokuşta başladı korkunun bekleyişi Nöbet sırasını savmasını...
  136. pajero

Anlık Aşklar Vardır

Anlık Aşklar Vardır Anlık aşklar vardır adım adım izleyerek gelip geçer yanınızdan gözlerini öyle derine sokarki isteksiz bir zincir kopar yüreğinizden Anlık aşklar vardır bir otobüs durağında tanımadığınız birini yolcu ederken kendini sahipsiz hisseder yüreğiniz bakana kadar otobüsün arka...
  137. pajero

Mutluluk

MUTLULUK Ey mevsimler, ey şatolar! Deyin kusursuz kim var? Ben de herkes gibi tuttum Büyülü mantığı denedim. Selâm Gal horozuna selâm Selâm her ötüşünde selâm Hevesten, arzudan oldum Görün sıfırı tükettim. Yedi bitirdi bu büyü beni Takat komadı, yok etti. Ey mevsimler, şatolar ey...
  138. pajero

Tatil

Tatil Dalgaların kumsalı öptüğü zamandır bu, Sevginin coştuğu zaman, Güneşin kara ile buluştuğunda Balıkların oynaştığı zaman, Gidişlerin dönüşler olduğunda, Üzüntülerin başladığı an. Nuri Sedat
  139. pajero

Gidiyorum Bu Şehirden

Gidiyorum Bu Şehirden gidiyorum sokakları yalnızlık kokan bu şehirden hem de arkama bakmadan gözlerimi çekiyorum aldatan görüntüsünden asırlık öfkemi sunuyorum dost yitirten kavgalarına haykırıyorum yorgun sesimle günah kokulu hırçın sokaklarına terk ediyorum sokak lambalarının loş ışığı...
  140. pajero

Bir Gün İstanbul'da

Bir Gün İstanbul'da Günlerden bir gün İstanbul'da Sabah oldu eşya ışıdı Bahçedeki horoz öttü Horozun öttüğünü duyunca Türkü tutturdu Bir çiçek keyfine göre... İşler bu yola döküldü mü, İnsanoğlu durmaz Yatağımdan kalktım Kahvaltı ettim Geceden kalma ne varsa Ceketimi giydiğim gibi...
  141. pajero

Saat Bahara Çeyrek Var

Saat Bahara Çeyrek Var Kış ayazında katılaştı yüreğim Buz duvarlar ardında, ateşsiz Kısık hecelerle yarım hislerim Tahammülü bitti, haddinde dirençsiz... Saat bahara çeyrek var Soğuk gecelerde seyrim donmak üzere Harlı ateşlere üşürsem, alevler üşür Parmaklarım el tutamaz, avuçlarımda...
  142. pajero

O Aşklar Ki

O Aşklar Ki Deniz dedim, gök dedim Mavi heyecanlarda sürüklendim durmaksızın Sen hep uzak limanlardaydın, erişilmez Seni göre göre,seni seve seve,seni ölesiye özledim Şimdi o aşkları arıyorum,o aşkları tek başına yaşanan Bir sır gibi yüreğin içlerinde saklanan Gözgöze gelmelerde manalar...
  143. pajero

Yağmur İçen Kız

Yağmur İçen Kız Baldırı çıplak bir akşamüstüydü Kime selam verdiysem yüzüme küstüydü. Yalnızlığa susmuştum, yağmura üşümüştüm.. Belli belirsiz ve hiçbir makamsız, Hiçbir kelimesiz ve hiçbir anlamsız, Kırılgan bir şarkıydı, tılsımına düşmüştüm.. Ve ben sanki ömrümde yaşamadığım Ve yaşamadan...
  144. pajero

Su

Su Firuze rengi suların önünde diz çökmüş bir okçu, elinde altın yayıyla. Karalarla kaplanlarla oynuyordu, kemanıyla oynadığı gibi. Firuze rengi sularda yüzen sarı güller... lerin yansıttığı yanılsamalar... içindeyim... O uzun siyah eldivenimle yürüyorum sularda. sularla evlilik akuatik...
  145. pajero

Japon Balıkçısı

Japon Balıkçısı Denizde bir bulutun öldürdüğü Japon balıkçısı genç bir adamdı. Dostlarından dinledim bu türküyü Pasifik'te sapsarı bir akşamdı. Balık tuttuk yiyen ölür. Elimize değen ölür. Bu gemi bir kara tabut, lumbarından giren ölür. Balık tuttuk yiyen ölür, birden değil...
  146. pajero

Gelişin Ne Güzeldi

Gelişin Ne Güzeldi Gelişin ne güzeldi... Bahar gibiydin... Özlemiştik... Yolarını gözlemiştik... Aslında biraz da, Alışmıştık yokluğuna... Ama ben karakışlara alışığım, Kamaşabilir gözlerim, Ellerim tutulabilir.. ... Gelişin ne güzeldi... Bahar gibiydin. Oysa daha ne umutlarımız vardı, Yakıp...
  147. pajero

Sessiz Gemi

Sessiz Gemi Artık demir almak günü gelmişse zamandan Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan. Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol; Sallanmaz o kalkışta ne mendil, ne de bir kol. Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli, Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli, Biçare gönüller! Ne giden...
  148. pajero

Korkma ilerle

Korkma ilerle Kaç hayat yaşanır bir ömre, kaç yaşam sığar Aldanıp yaşama kaç kere doğar yeniden kaç kere ölebilir insan Çevir gözlerini içlerine At bir adım daha İlerle korkma uçurumlarından Alıştırıldığımız yaşam kendi yaşamımız değil İç savaşlarımızda yenen de yenilen...
  149. pajero

Küs Çiçeği

Küs Çiçeği diller mi vefasız yürekler mi gömüt taşına mı yazılacak zamansız kayboluş şiirlere karıştı sevdam unuttum günleri külrengi yolculukta gelirsen bulacaksın gücenmemiş şiirlerde kıpırdamayan akrep de yelkovan da şiirlerimin gizli öznesi ilkyaz tufanımsın gidersen eksilirim...
  150. pajero

Çalar Saat

Çalar Saat Birden bire uyuyacağım Bunca uykulu uykusuzluktan sonra Sanki papatyalar açacak balkonumun önünde Kediler gelip içine sıçacaklar Gübre... Uyuyacağım herkesi uyutmak için değil Uyandırmak için Ben hep böyle yaşadım Herkesi uyandırmak için Vakti saati değildi belki Belki de ben...
  151. pajero

Senden Sonrası Yaşamak Mıydı

Senden Sonrası Yaşamak Mıydı Senden sonrası yaşamak mıydı Ölmek miydi öncesinde yaşamak Seni Ölesiye sevmek adına Boğazımdan geçmiyor içtiğim su Dudaklarım çatlak Yoksa O öpücüklerin miydi Dudaklarımı ıslak kılan Ellerim titriyor Dumanıyla portreni çizdiğim Sigaraya uzanan, Parmaklarım...
  152. pajero

Susarak özlüyorum

Susarak özlüyorum Susarak Özlüyorum (işte buna bıçak çekiyorum) Sözcüklerim varmiyor uzaklarına Birer birer düşüyor bütün öpmelerim Ağır yenilgiler alarak Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek Sadece susarak özlüyorum seni Hiç tanımadan, ne garip Sadece susarak özlüyorum seni Hiç tanımadan, ne...
  153. pajero

Kara Gül

Kara Gül Ben sende ülkemi sevdim Hüzün dolu yağmurları Mor kanatlı turnaları yar Ben sende rüzgarı sevdim Alıp götüren yılları Saklı kalan umutları Ne yeminler bozdum Geceler büyürken sensiz Ne yeminler bozdum Yıllar geçerken sitemsiz Ne yeminler bozdum Tarifi bile imkansız Senin için ey...
  154. pajero

Fakir Bir Şimal Kilisesinde Şeytan İle Rahibin Macerası

Fakir Bir Şimal Kilisesinde Şeytan İle Rahibin Macerası İlkönce yağmurla sonra birdenbire açan güneşle başlamıştı sabah. Henüz ıslaktı asfaltın solundaki tarla. Harp esirleri çoktan iş başındaydılar. Topraktan nefret duyarak - halbuki köylüydü birçoğu - tıraşlı ve korkak çapalıyorlardı...
  155. pajero

Chrysler ME412

Chrysler ME412 Süper araba 80 yıldan fazla süredir Chrysler teknolojik olarak öncü olmalarının yanısıra cüretkar bir görüntüye de sahip konsept araçlar yaratmıştır. Quad turbo V12 gücünde Chrysler ME412 Süper araba da bu geleneğinin dışında kalmamıştır. Aerodinamik açıdan bilenmiş konsept...
  156. pajero

ChryslerFirepower ismi ile anılan grand tourer konsept aracı

Chrysler“Firepower” ismi ile anılan “grand tourer” konsept aracıChrysler markasının zarafet, incelik ve makul fiyat standartlarına, bu halihazırda “Firepower” ismi ile anılan “grand tourer” konsept aracında hassasiyet ve tutku ile ulaşılmıştır...
  157. pajero

Chrysler Airflite

Chrysler Airflite Lüks arabalarla özdeşlemiş geleneksel düşünme şekline güle güle; Chrysler Airflite konsept arabasına merhaba deyin. Günümüzün mobilya tasarımından, klasik deniz mimarisinden ve New York’taki dünyaca ünlü Chrysler Binasından ilham ile. Airflite zarif bir araçta tam dört...
  158. pajero

Magandalara Tavsiyeler

Magandalara Tavsiyeler 1. Bayan, Hanımefendi, beyefendi kelimeleri kesinlikle kullanılmamalı ve dialog kurulan kişiye yaşına göre bacım, abla, yenge, dayı, veya amca kelimeleri ile hitap edilmelidir. 2. Tükürmeden önce gırtlaktan gelen şiddetli bir ses çıkartılmalı ve ondan sonra...
  159. pajero

Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin

Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor Onlardan kalbime sevda geçmiyor Ben yordum ruhumu biraz da sen yor Çünkü bence şimdi herkes gibisin Yolunu beklerken daha dün gece Kaçıyorum bugün senden gizlice Kalbime baktım da işte iyice Anladım ki sen de herkes...
  160. pajero

Şehvet Treni

Şehvet Treni şehvet, atlı bir korku treniyle evimizin önüne varmıştı annem kapıda bekçi bense hayallerimle sevişiyorum hayallerim ellerimde hayallerim göğüslerimde.. çoktan almışım şehvet orospusunu içeri soluyorum gerçeğin melodisini korkudan diken diken oluyor sözcüklerim istanbul üstüme...
  161. pajero

Güzel Kokulu Eller

GÜZEL KOKULU ELLER Bilirim zarif elleri Ve güzel kokularını onların; Bilirim nasıl Sarılırlar boyna Ve beden onlara doğru Açılarak bir gül gibi Bitkin düşer O güzel kokuları solumaktan. Ve kan çarpar şakaklarda, Sanki al damarlarda Bilinmez kuşlar Kızıl kanatlarını çırpmaktadır; O...
  162. pajero

Her Şey Sende Gizli

Her Şey Sende Gizli Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif.. Kalbinin attığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç... Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü.. Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin...
  163. pajero

Ayrılığa Kurdum Saatleri

Ayrılığa Kurdum Saatleri Ayrılığa kurdum saatleri Sabah uyandığında Bana ait ne iz varsa Neyim var neyim yoksa Usulca almış olduğumu göreceksin Beyninden silinmiş olacağım Hayalleri yastık yapıp uyumalar Bir esprinin arkasından gülüşmeler Özlenen ve istenene dair konuşmalar... Hepsini toplayıp...
  164. pajero

Yanyana

Yanyana Bu gürül gürül otların yanı başında. Ağacın gölgesine değdi değecek Tam şeftalinin kokusu başlarken Öpüşmeye kıl kadar bitişik Akarsuyun burnunun dibinde Bu zulüm, bu haksızlık, bu işkence Melih Cevdet Anday
  165. pajero

Siyah Beyaz Replikler

Siyah Beyaz Replikler ertelenmiş her baharı bekler gözlerin suskunun yazgısı değil bu değmez parmak uçları avuçlara kaderine çoktan terkedilmiş küller acıyı grift saçaklarda işler içimizi cızırdatan yaban gülleri ve emirgan'dan öte aşklar kulesi melodisi soğuk dudaklarda öyküsünü...
  166. pajero

Aşk Savaşları

Aşk Savaşları Çok savaşlar gördüm Herkesin yaralanıp,kimsenin ölmediği Tek kurşunla sadece kalpten vurulan, Silahsız, Yorgun, Yanlız, Çok savaşlar gördüm, Kayıplar listesinde tek başıma, Yalnızlıkla kaldığım... Kendi şehrimde gurbetler yaşadım, Aynı evde sevdiklerime hasret, Boş odalarda...
  167. pajero

Çanakkale Şehitlerine - Mehmet Akif Ersoy

Çanakkale Şehitlerine Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyada eşi? En kesif orduların yükleniyor dördü beşi, Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya, Ne hayasızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! Nerde gösterdiği vahşetle bu: bir Avrupalı Dedirir...
  168. pajero

Habersizce Seni Severim

Habersizce Seni Severim Soluk soluğa seni yaşarken Bu kahrolası hasretin tam ortasında Zemheriyi yaşarım Her bahar günü senin yanında İnadına Kilit vurup dilime Usulca seni dinlerim Hasretin yüreğimi kavururken Yanı başında Habersizce seni seni severim.. Cihan Toker
  169. pajero

Tabanca Olmuş Ölüm

Tabanca Olmuş Ölüm ölüm bir altıotuzbeş olmuş ensemde aslında neye üzülüyorum biliyor musun hayır bilemedin öldüğüme değil bir kere olsun bu dünya hayrına ve senin gözlerinin hatırına adam akıllı işler yapamadığıma çocukluğumu yaşayamadığıma lisedeyken ders çalışmadığıma yanıyorum da bu düzeni...
  170. pajero

Ah Şu Gözler

Ah Şu Gözler Kimi yeşil, kimi mavi Kimi ela, kimi kömür Hepside ayrı ömür Ah şu gözler, ah şu gözler Kimi yılgın, kimi çılgın Kimi ürkek, kimi vahşi Kimi masum, kimi sinsi Ah şu gözler, ah şu gözler Şelaleden farksızdırlar Esrarengiz ıssızdırlar Konuşurken sessizdirler Ah şu gözler, ah şu...
  171. pajero

İstanbul için bir tanımlama yapar mısın?

çok renkli bir şehir :)
  172. pajero

Atatürk Konulu Şiirler...

Atatürk ile ilgili şiirleri okumak için şiirin adına tıklayınız... Atatürk Şiirleri "1919-1933"Ten Bir Parça / (Faruk Nazif ÇAMLIBEL) 10 Kasım 1952 / (Vehbi KIZILGÜL)...
  173. pajero

Taşra Kızının Deliceleri

Taşra Kızının Deliceleri -I- Gözlerim seni görünce güzel Saçlarım senin için uzun Tenim seninle sıcak böyle. Sakınmaklar gereksiz bunu yeni anladım kırıp dikenli telleri geldim yanına. Dört tarafımda elle tutulan karanlıktı-bilirsin raylarca uzuyordu yalnızlığım körkandil kısır anlayışlara bir...
  174. pajero

Yağmur Bizi İzliyor Sevgilim, Yalnızca Biz

Yağmur Bizi İzliyor Sevgilim, Yalnızca Biz Anılarını Yerlerden Toplayanlar Derneği'nden dönüyorum bir yanıp bir sönüyorum yağmur bizi izliyor sevgilim, yalnızca biz yalnızca biz geçmişi yaktık, yalnızca biz bir şemsiyeye çarpıp batan bir teknedeydik, eğildik eğildik ve iplerimizi...
  175. pajero

Yeni Mondeo ile Devler ligine girdik

Yeni Mondeo ile Devler ligine girdik Ford’un Avrupa’daki 6’ncı büyük pazarı olan Türkiye, model geliştirmede de etkili oluyor. Ford, eski Mondeo’da bulunmayan 1.6 litrelik motor seçeneğini tamamen Türkiye’nin isteği doğrultusunda yeni Mondeo’ya ekledi...
  176. pajero

Şairler ve hayatları

Haiku Nedir? Haiku; 16. yüzyılda ortya çıkıp 17-19. yüzyıllarda gelişen üçlü dizelerle yazılan,17 heceden (5/7/5) oluşan, konusunu genellikle mevsimlerden, yılın ilk ayından, doğadan ve insandan alan lirik bir Japon şiir tarzıdır. Birinci ve üçüncü dizeleri beşer, ikincidizesi ise yedi...
  177. pajero

Sen ve ben

sen ve ben ilkbahardayız meydan saati mekanımız zaman ilerliyo aşkımız büyüyor sende sevdin hep beni bende hep sevdim seni deli gibi zamana karşı bir tek mutsuzluğa karşı yemin etmiştik hep sevecektik birbirimizi zaman durana mekan anlamsızlaşncaya kadar şimdi sonbahardayız...
  178. pajero

Sevmek suçmuş

sevmek suçmuş suç unsuru duygular suç aşkmış suçlular aşıklar duygular hükümlü gözler mahkum aşk insanı böyle suçlar Benim şiir
  179. pajero

Geceler Aşkı Bilmezler ki...

Geceler Aşkı Bilmezler ki... Hayat çatlak kadehteki içki gibi, İçsekte bitiyor içmesekte, Ne geçmiş teselli bu gönlüme, Ne de geleceğe dair düşlerim. Çorak bir toprağın suya hasretiyle, Beklemişim seni� Kır çiçeklerin soluyor ellerimde. Sevdan gidiyor bilinmezliğe. Bu okyanusta bu sal...
  180. pajero

Adıma Aşk Derler

Adıma Aşk Derler Sahipsiz bir kalyonun, kırılmış dümeniyim, Urganlarla bağlanmış, körfezin esiriyim. Kurumuş dudakların söylenmeyen sözüyüm Hapsolmuş yüreklerin dile gelen yüzüyüm. Harap olmuş bedenlerin kırık buruk teriyim, Şevk kılıcı kuşanmış, sevdanın neferiyim Gözlerdeki neşenin şavkı...
  181. pajero

Baba Bana Bağırma

BABA BANA BAĞIRMA yol ıslanmasın diye şemsiye açanlara... baba bana bağırma bülbülleri kaçırdın ormanlarımdan kulaklarımın kapılarını havalara uçurdun kapılar baba kapılar pencereleri alıp gittiler tenorlar kaçtı ses tellerinden çevreye saçıldı yavru diktatörler seni ne sopranolar...
  182. pajero

Marşlar.....

Birbirinden Değerli MARŞLAR :)
  183. pajero

iirler hakknda!

1. Buradaki yazılar şiirler tanıtım amaciyla konulmustur. Netteki şu monotonlaşmış hayatımıza biraz edebiyat ile renk katmak,okumaktan zevk almak için var bu şiir bölümü ve şiir severlerle aramızdaki yazarlarla gelişcek işallah zamanla... 2. Lütfen Sanatcilari desteklemek için kitapçılardan...
  184. pajero

Çok beğendiğin bayan oyuncu?

Çok beğendiğin bayan oyuncu?dizi sinema yerli yabancı nurgül yeşilçay ipek tuzcuoğlu
  185. pajero

Çok beğendiğin erkek oyuncu?

çok beğendiğin erkek oyuncu?dizi sinema yerli yabancı ? kemal sunal
  186. pajero

En seksi türk oyuncumuz?Bay Bayan

en seksi türk oyuncumuz?Bay Bayan yaş fark etmez :o deniz akkaya
  187. pajero

Başucu kitabınız?

OKUDUĞUNUZ bitiremediğiniz başucu kitabınız? yılmaz güney salpa bitti ama arada alıp bakıyorum sayfalara :( :( :(
  188. pajero

En iyi Türk yönetmen ?

senin bu dediğin? Serdar akar BENCE :)
  189. pajero

Yak Bir Sigara

YAK BiR SiGARA Seni ilk gördüğümde Tırnaklarını yiyiyordun Kim bilir nelere sıkılmıştı canın Öyle sıkıntılı yanları var ki yaşamın Haklısın haklısın çok haklısın Yak bir sigara Kül olsun dertler ucunda Bir an oh diyemezsek Çekilir mi ah bu dünya Ne güzelim diye gerin Ne çirkinim...
  190. pajero

Ünzile

ÜNZiLE Ünzile insan dolu On kardeş beşi ölü Büyüdükçe un ufak Ve gelirde görücü İnci gibi dişi Görücü bilir işi Söğüdüm ağlar gider Olur hatun kişi Varmadan sekizine Ergin oldu ünzile Hem çocuk hem de kadın On ikisinde ana Bir gül gibi al ve narin Bir su gibi saydam ve sakin...
  191. pajero

Bir Şiirin Gelişi

Bir Şiirin Gelişi İlmekler atar günlerin yatay rüzgarlarına bir yağmur başlangıcı gibi belirsiz. Uzakta boşanan bir yayın, açık havada çınlayan çekiç seslerinin ve bir omuza yaslanmış ağlayan güzel bir yüzün parmak uçlarıyla gelir, yaklaşır. Nedensiz bir kıra çıkma isteği ya da çok eski bir...
  192. pajero

Karaya Vuran Gemiler Gibi

http://www.youtube.com/watch?v=-e2JB8cXRuk&mode<br />Üstüme yıkıldı, dağ gibi bir hasret<br />Yaraları sarmaya, alışıp unutmaya<br />Koca bir hayat lazım, yıllar yetmez<br />Senin uzağında, hayat çok hüzünlü<br />Şimdi kime yar diye sarılıyor ellerin <br...
  193. pajero

Rakı Aşk Dedi

Rakı Aşk Dedi Umudun yolu Kapattığım kapının ardına verdim kendimi Ve zulamdaki rakıya saldım öğütleri Ben sakin rakı sakin Umut yoluydu azıklarımla yürüdüğüm Ne gecesi belliydi ne de gündüzü. Ahşaptan yaptım hayallerimi Ve içine türkü çığırdım Ben sakin rakı sakin Uzundu umutların yola...
  194. pajero

Öss

ÖSS Öylece beklerken çaresizce seni, Sessizlik çöküyor odama sanki, Sanma ki korkuyorum, bekle geliyorum... Aydın - 14.06.2005 Yılmaz Köse
  195. pajero

öss ye girecekler?

kolaygelsin başarılar :)iyi bir sınav olur işallah kolay sorularla :)
  196. pajero

Var Mı? (Söyleyin Bana)

Var Mı? (Söyleyin Bana) gözleri ilah gibi dünyada eşi yok, kendisi çok güzel, marifetleri de çok, gönlü zengin, yükseklikte merakı yok, var mı böyle sevgili söyleyin bana? yanımdan hiç ayrılmaz, eşi bulunmaz, nazları çekilir, cilvesine doyum olmaz, kıskançlığı çok güzel, bensiz duramaz, var mı...
  197. pajero

Ay Işığından Mahrum Bir Gece

Ay Işığından Mahrum Bir Gece Bir kez daha yalnızlığı hissettim bu akşam Hiçbir şey eskisi gibi değil, Sen yoksun bir kere, Sevgimse karanlıklara gömülmüş... Ellerim titriyor artık, Seni düşünmek zor geliyor bana. Kalem tutmak hiç bu kadar zor olmamıştı, Neleri yanında götürdün giderken...
  198. pajero

Sen Uyuyordun

Sen Uyuyordun Çığlıklar saplandı geceye Derin uykulardan uyandılar Uzun yollarda tay gibi Soluk soluğaydılar Günebakan türküler söylüyorlardı Altlarında kilimler El emeği göz nuru Alın teriyle dokunmuş ilmekler Haram lokma geçmemişti boğazlarından Sofraları yerde gönülleri darda Derin...
  199. pajero

Ah Sevgilim! ...

Ah Sevgilim! ... ah! ..sevgilim... açlığımı bastıran bir dilim peynir misali takılırsın gönlümün çatalına... seni sevmek yada gitmek adına / çaprazına düşerim alınyazımın... iki yönlü trenler geçer üstümden / aynı yöne giderler sonra biliyorum / orada sen varsın. ah! ...sevgilim...
  200. pajero

Mitsubishi Lancer Evolution Drifting

Mitsubishi Drifting Evolution<br />http://www.youtube.com/watch?v=xG8RxNla0pQ&NR
  201. pajero

2008 Mitsubishi Evo X

http://www.youtube.com/watch?v=MFH1qJxMLqA&NR<br />kırmızı renkte süpermiş :)adamlar yapmış helal olsun be :)
  202. pajero

Hayatta en zor şey nedir?

egoları tatmin etmek
  203. pajero

M u t lu l u k

M u t lu l u k Masmavi denizlere bir gemi açılır Kabarır dalgalar baş döndürür Sonra demir atarsın bir limana Bekleyen bir çift göz anlatır (M) Hani o güneşli yolda yürürken Ağaç gölgeleri bizi korurken Ağacı kesip güneşe kavuşmak için Gittiğimiz yerin adını cevaplarken (M) Görürsün içten bir...
  204. pajero

Sevgili Arkadaşım

Sevgili Arkadaşım 1. Gözlerinin rengi gibi Yüreğinin rengi gibi Saçların da kendi renginde Ama ben, ellerini gördüm önce Toplayan, düzelten, onaran ellerini Dokunduğuna soluk aldıran Telâşlı, usta, sevecen ellerini Geç anladım ve inandım Her gün daha çok inanıyorum Ellerin, güzel işlerin...
  205. pajero

Çay İçtim, Şekeri Düşten

Çay İçtim, Şekeri Düşten Bir dünya demledim sıcak, Zaman bardağına koydum. Kaderimde bir avuç toprak, Görünce hemen doydum. Üşüdüm, arada bir bakarken, Efkarın uçurumundan aşağı, Cesaret geldi, korkarken, Hissedince sevdadan ışığı. Acıdım arkada kalanlara, Umutsuz, sığınıp yalanlara...
  206. pajero

22 Temmuz'da Nereye Gidiyorsunuz?

22 Temmuz'da Nereye Gidiyorsunuz?Ben kullanacam oyumu istanbul dayım...
  207. pajero

Seni Sevmek ve Sensiz Olmak

Seni Sevmek ve Sensiz Olmak Seni sevmek Sensiz olmak İkisini aynı şiirde Aynı yazıda Aynı mektupta anlatmak O kadar zor ki Önce seni sevmek düşer Kalbin en değerli yerine En zayıf yerine Tam ortasına Yeniden doğmuş gibi olur tüm beden Yeniden yaratılmış gibi Sonra sensiz olmak Bir kobra...
  208. pajero

Türk dil kurumu elekrtronik posta hizmeti

TÜRK DİL KURUMU Türkçe Sözlük'ten Sözler ve Yabancı Kelimelere Karşılıklar Elektronik Posta Hizmeti almak için [email protected] adresine boşbir mail göndermeniz yeterli.bundan sonra her gün mail adresinize düzenli olarak Türkçe Sözlük'ten Sözler ve Yabancı Kelimelere Karşılıklar...
  209. pajero

Hortumlanan Halk Marşı

Hortumlanan Halk Marşı Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak. O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak, Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak. Çalma kurban olayım hepsini, ey hırslı çakal Gariban halkımada bir pul...
  210. pajero

Delikanlının El Kitabı

Delikanlının El Kitabı 1. Delikanlı adam Scooter tipi motorlara binmez. 2. Delikanlı adam sözünden dönmez. Özü sözü birdir. 3. Delikanlı adam Light Cola içmez. 4. Delikanlı adam More ve benzeri sigaralaıi içmez. En delikanlı olanı Camel içer. 5. Delikanlı adam sahte isimle veya isimsiz yapmaz...
  211. pajero

Filiz ve O

Filiz ve O Bir çiçekten fidan almak istersen, bir dalını kesip filizlensin diye suya koyarsın.. Bir insanı sevmek istersen, ilk gördüğünde ona ilgi duymalısın.. Kesip de filizlendirdiğin o dalı toprağa diktiğinde, tutar mı acaba diye endişe edersin.. ilk gördüğün o insanla nişanlandığında...
  212. pajero

Hard disk sorunu?

bilgisayarıma ikinci bir hard disk ve ikinci bir cd sürücüsü taktım master ve slav şeklinde sıraladım ama her actıgımda sorun oluyo bunları hangi sırayla baglamalıyım bilen var mı.
  213. pajero

Sanal mezar ziyareti

http://www.sarvan.net/mezarmain.htm sanal mezar ziyareti dua da okutuyosun.
  214. pajero

Mezar Taşları

Mezar Taşları Artık buraya takılıyorum Beni hesaptan düşün. Bi sabah bi uyandım,dünya yok Dün gece 2,30 sularında suları kesildi ömrün. Delil yetersizliğinden beraat etti Kalp yetersizliğinden gitti Karnında fazla su vardı, adalelerinde kireçlenme, böbreklerinde kum, kanında da demir...
  215. pajero

Türk Hastalıkları

Türk Hastalıkları 1-Kardan adama tekme atma veya bozmaya calisma hastaligi, 2-Yeni atilmis bir betona basma ve isim yazma hastaligi, 3-Gazete ve dergilerdeki resimlere sakal, biyik ve gözlük yapma hastaligi, 4-En iyi arabayi ben kullaniyorum zannetme hastaligi, 5-Kar topunun içine buz koyma...
  216. pajero

Papatyalar Açtığında

Papatyalar Açtığında Papatyalar açtığında Hep kırlarda buluşur Seninle aynı oyunu oynardık çocukluğumuzdan beri Ben gözlerimi kapar Bir ağaca yaslayıp başımı İçimden sayardım Bir, iki, üç... Sonra gözlerimi açar Pes diyene kadar arardım Seni bulamazdım Saklanmakta ustaydın Kazanmanın...
  217. pajero

Sesleniş

Sesleniş Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi. Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o...
  218. pajero

Beyaz Ev

Beyaz Ev Gözlerimin önünde hep aynı beyaz ev. Her dağ yamacına kurduğum, Beliren her su kenarında, Pembe damlı, yeşil pancurlu, balkonlu, Balkonuna tırmanan sarmaşık. Gece, pencerelerinden sızacak ışık, Kışın tütecek bacası. Kapıyı ittiğinde çalacak bir çıngırak. -Duyuyorum o sesi şimdiden...
  219. pajero

Yanıma gel...

220. pajero

Özletiyor Seni Bu Yağmurlar

Özletiyor Seni Bu Yağmurlar Burada yağmur yağıyor Aralıksız yağıyor günlerdir Ama sen yine de şemsiyeni Almadan gel ilk otobüsle Buğulanan camlara usulca Yüzünü çiziyorum ki yüzün Bir yağmur damlası olup Düşüyor yapraklarına gülün Güller de bozamıyor bu uzun Karanlık sessizliğini...
  221. pajero

Bilgisayarın Cinsiyeti

Bilgisayarın Cinsiyeti Amerika'da kadınlar ve erkekler bilgisayarın dişi mi yoksa erkek mi olduğunu tartışıyorlarmış... Kadınlar bu aletin erkek olduğunu savunmuşlar. "Çünkü" demişler, "bilgisayarlar aslında sorunları çözmek için yaratılmış olmalarına rağmen ömürlerinin...
  222. pajero

Tekerlemeler

Tekerlemeler TEKİR Bir iki tombul tekir Camdan bakar Başına takar Hop hop, altın top MISTIK Mustafa, Mıstık, Arabaya kıstık, Üç mum yaktık, Seyrine baktık. LEYLEK Leylek leylek havada, Yumurtası tavada, Gel bizim hayata, Hayat kapısı kitli, Leyleğin başı bitli. KUZU Kuzu kuzu me Bin...
  223. pajero

Yıl 2023

YIL 2023 Yil 2023,madeni 1 milyar liraliklar tedavule girdi. Yil 2023,emeklilik yasi erkekler icin 84, kadinlar icin 82'ye cikarildi; ama maaslar hala odenemiyor. Yil 2023,dunyanin en buyuk colu Turkiye oldu. Ne kadar kina yaksak azdir. Yil2023,Suleyman Demirel hala basta! Eski...
  224. pajero

Internet Delisi

Internet Delisi 1. Modeminizi kapattiginizda icinizde bir burukluk hissediyorsaniz; 2. Defterinizdeki tüm adreslerde @ varsa; 3. internet erisimi olmadigi icin annenizle haberlesemiyorsaniz; 4. Telefon faturaniz 2 sayfadan fazlaysa; 5. Esiniz resti cekip "Hayir, bilgisayar yataga...
  225. pajero

Içimin Bagciklarini Çözüyorsun

Içimin Bagciklarini Çözüyorsun Tutundugumsun bize yagan yagmurlar Islatiyor kalbimi Saçaklari kurumuyor içimin Yanginim sönmüyor Ve bitmek bilmiyor Çaresizligim Sen içimin bagciklarini çözüyorsun Bulutlar iniyor dizlerime Sevdigimsin Altindan bir gülüştür seninkisi Notalara karişan...
  226. pajero

Son Olmadı Gidişin

Son Olmadı Gidişin ne oldu, çok mu şaşırdın? işte, ayaktayım hâlâ; minare kadar dik, kayın ağacı gibi yüksek. zor da olsa gidişin, son olmadı. her şeye rağmen dönüyor dünya... ayaktayım işte. ama, ne sen artık eski sen, ne ben, o ben... ben oldukça memnunum yeni benden. peki, ya sen? Ankara...
  227. pajero

Şehir Işıkları

Şehir Işıkları Tüm şehir ışıkları tekrar yineliyorlar yanmalarını, Fakat rutin olan şey Onların görevleri değil, Bizim bu ışıkların Altında hiçbir zaman Kavuşamama eylemimizdir. Ankara Hasan Arısoy
  228. pajero

Aşk acısına en iyi ne gelir?

Aşk acısı bu :)
  229. pajero

Karşınızda Selina

Karşınızda Selina İzmirli Diardi S ve Maral Nily'nin ardından Antalyalı metal ustası Saffet Selina tarafından üretilen yerli ‘Selina’ otomobiller görenleri hayran bırakıyor. Yıllarca Almanya’da çalıştıktan sonra döndüğü memleketinde otomobil üretmeye başlayan Selina...
  230. pajero

Anadol

Anadol, Türkiye'de toplu olarak üretilen ilk otomobil markasıdır. İlk Türk üretimi otomobil ise 1960'da TCDD tarafından yalnızca beş tane üretilen "Devrim" adı verilen örnek otomobildir. Vehbi Koç tarafından kurulan Otosan tarafından 1966-1986 yılları arasında...
  231. pajero

Ufak Taşlar

Ufak Taşlar Gözlerimde yaran var halâ, Yüreğimde senin sessizliğin, Şimdi göklere açıldı umutlarım, Yollarım, açık olmalı! En ufak taşları topladım ellerime, Denize, uzaklara fırlatmak üzere. Ondan sonra gene ufak taşlar toplamak gerek, Taşlar her yerde yok artık... Fatih Hasköy
  232. pajero

Şair Bozuntusu

Şair Bozuntusu Oturmuş Klozetin kapağına Bir elinde sigara Diğerinde kalem Dizelerini yazıyor İstanbul’da yeni bir şair türedi "Ziçarim böyle aşka" deyip Sifonu çekiyor Kaynak: Veganin Gözleri Fikret Çalışlar
  233. pajero

Bir Liseli Silueti

BİR LİSELİ SİLUETİ Hayat hattında acemi tayfalardık Ne avunduk sevinç müsvetteleriyle Ne aşktan ikmale kaldık... Bak her sabah bağıran yeni sabaha Artık iklimler değişmiş, kuşlar da gitmiş Tenimde eski ateş, gözlerimde fer bitmiş Heybetli dağlar arasında Göğümde yıldız yitmiş... Sen...
  234. pajero

O Resim

O Resim Neydi bu kadar etkileyen Ne görmüştüm derinliklerde Gülümseyen bir yüz gölgelerde Çok mutlusun o an belli Gölgeleri renklendirmişsin varlığında Tanrım Yüzün, saçların Anafor oldu beynim Artık bilmiyorum Ben Seni istiyorum 21.04.2001 Tevfik Ceritoğlu
  235. pajero

2007 MINI Cooper S

http://www.youtube.com/watch?v=A9tRZmQqj9s<br /http://www.youtube.com/watch?v=WYv32FB6MXA<br http://www.youtube.com/watch?v=VGs2NPAkZ9Q
  236. pajero

Elinizde bir sihirli değnek olsa...?

napardınız?bazı şeyleri degiştirirdim.
  237. pajero

Sevgilinizin size yaptığı en güzel jest?

JEST?
  238. pajero

Üç Selvi

Üç Selvi Kapımın önünde üç selvi vardı. Üç selvi. Selviler rüzgarda sallanırlardı. Üç selvi. Kökleri yerde, başları yıldızlarda Üç selvi. Selviler sallanırlardı rüzgarda. Üç selvi. Bir gece düman bastı evi. Üç selvi. Yatağımda öldürüldüm ben. Üç selvi. Kesildi selviler köklerinden...
  239. pajero

Bug one denediniz mi?denemek istermisiniz?

2007 HAZİRAN'DAN İTİBAREN BUGGYLER GÜNEY SAHİLLERİMİZE KAYDIRILMIŞTIR. DUYURULUR... Pistte sadece Mitsubishi Pajero'lar hizmet verecektır... 4x4 Pajerolar için:İlyas Sönmez Hayır,,, Hayır... Teklifimiz sizi yarışçı yapmak değil... Teklifimiz, toprakta 4x4 aracınızı güvenle...
  240. pajero

Bu Gece En Hüzünlü Şiirleri Yazabilirim

Bu gece en hüzünlü şiirleri yazabilirim Şöyle diyebilirim: "Gece yıldızlardaydı Ve yıldızlar, maviydi, uzaklarda üşürler" Gökte gece yelinin söylediği türküler Bu gece en hüzünlü şiirleri yazabilirim Hem sevdim, hem sevildim, ya da o böyle söyler Bu gece gibi miydi kucağıma aldığım...
  241. pajero

Alkol İkindisi

Alkol İkindisi biz ne zaman içsek köfte geç gelir ve oturur muhabbetin terkisine çıplak bir efkar sözcüğü biz ne zaman içsek sabah akar meyhanecinin cebine günde kaç kez öpüşür ki akrep ile yelkovan biz ne zaman içsek iç değilizdir aslında dışımızda bronz bir akşam sözcüğü çırıl bir efkar...
  242. pajero

Acaba?

Acaba? aşkları da devralır mı kalp nakli yaptıranlar? Yılmaz Erdoğan
  243. pajero

Türk Sinemasından Seçmeler

Türk Sinemasından Seçmeler -Guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da. -Annecigim, ben bu amcayi cok sevdim. Ona baba diyebilirmiyim? -Bana annemi tekrar anlatir misin babacigim? Senin annen bir melekti yavrum. -Neden agliyorsun annecigim? Hayir yavrum aglamiyorum. Gozume toz kacti. -Benim de...
  244. pajero

Cem Yılmaz Esprileri

Cem Yılmaz Esprileri 1- Kadin Sunnetci: Ben gecen sene bir haber okudum gazetede,kadin sunnetci diye magazin haber vardi.Az bulunur bisiy diye haber yapmislar.Ben 78 senesinde sunnet oldum,kadindi sunnetci,kari koca sunnetciydiler,beyfendi abimi kesti kadin da beni kesti.Cok onemli bisiy...
  245. pajero

Zaman'sızlığa Adanmış Şiirler

Zaman'sızlığa Adanmış Şiirler Zamansızlığımdan önce Zamansızlığımın içinde zamAN'larımın kıyısında AN'larımda ve geleceğime düşer gibi düşlerimdesin kaybolmuş çağlarda tılsımını yitirmiş zamanlar içindeyim kollarında zamansızlığa düşüyorum bu yüzdendir sana sığınışım bu...
  246. pajero

Padişah Kızı

Padişah Kızı Bugün hangi çarşamba, yarın hangi cumartesi bilmiyorum? Sarhoşluğumun üzerinden on yıl geçti, hala ayılamadım. Zamanların ötesinden gelmiş aşk tomurcukları yeşermişti içimde evvel zaman, şimdi kurumuş, görmüyorum. Yelkovanı şaşmış saat gibiydi kalbim, belki de durmuştu, bilmiyorum...
  247. pajero

Aşkın En Deli Hali

248. pajero

Vuslat

Vuslat gözlerini kalbime attığım gün başladı hikayemiz yollar vardı içimizde yolculuklar solgunluğumuz büyüdü güvertelerde vuslatı fısıldadı martılar Kaynak: Tali Bir Akşam İsmail Aykanat
  249. pajero

Ayrılık ne biliyor musun?

250. pajero

Seni Sensiz Yaşamak

Seni Sensiz Yaşamak Esmer Güzeli Yine sensiz sabahları seni düşünerek getirdim bu gece Her yeni güne seni görme ümidi ile başlamaktan hiç sıkılmadım Belki sıcacık bir gülüşte, Belki ıslak bir öpüşte, Belki de hiç uyanmak istemediğim bir düşteydin benim için.. Hayalin her dakika gözümün...
  251. pajero

Jazz

Jazz Bu vapuru kaçırırsam beni belki de cinnet basar belki kanser olurum bu yıl sınıfta kalırsam nöbette uyursam eğer kitaplarımı yakarlar etimde şirpençe çıkar bu kızı alamazsam bu işi bitiremezsem şehirden beni kovarlar izin kağıdım yanar konuşacak olursam bu senet bankalar kapanmadan ruhumun...
  252. pajero

Ucu Sivri Ayrılık

Ucu Sivri Ayrılık Ruhumda bin bir fırtına Kopmaya hazır bekliyor Sensizlik ciğerime saplandı Bir türlü çıkmak bilmiyor Denizin dibine batmış Bir gemi şimdi ümidim Sevda çiçeğim boyun bükmüş Dalları kırılmış... Ağlar sevincim Bitti artık her şey, Ayrılıyoruz bak! Gözlerimiz nemli kaldı...
  253. pajero

Sevmek

Sevmek Erimek tadılmamış hazların ortasında Sevgiden kanatlarla bir boşluğa yükselmek Yaşamak dolu dizgin ve her gün biraz ölmek Zevklerin sonsuzluğa açılan sofrasında Akar ta, içimize çeşmelerinden sükun Dopdolu göllerinde gezer beyaz bir kuğu Huzur; o sevilmeyen kaplerin unuttuğu En eski...
  254. pajero

Kelimelerin Anlamları

Kelimelerin Anlamları Ask : 1 sesli, 2 sessiz ve 2 aptaldan olusan sözcük. Nanosaniye : Trafikte isigin yesile dönmesi ve arkadaki hayvanin korna çalmasi arasinda gecen süre. Futbol : Kadinlarin kocalari yerine bilmeden evlendikleri nesne. Hardware : Bilgisayarin software arizasi nedeniyle...
  255. pajero

Kredi Kartı

Kredi Kartı *Hesap kesim tarihi: Bankacıların, "Bu aylık bu kadar yeter, Allah bereket versin. Önümüzdeki ay giydirmeye devam ederiz" şeklinde düşünerek ellerini ovuşturdukları gün. * Son ödeme tarihi: Kartı veren bankacıların ödeme yapılmaması duasını yaptıkları en son...
  256. pajero

Bodrum ´da Tatil

Bodrum ´da Tatil (Bir evin salonu Adam salondaki uzun koltuğa uzanmış, elindeki gazeteyi okumaktadır. İçeriye sıcaktan bunalmış halde karısı girer ve adama bağırır) - Muharrem Muharrem! Kime diyorum?! Şşştt! Aloooo Muharrem!! - Ne var Türkan? Niye bağırıyorsun? - Yaşasın hayattasın. Sonunda...
  257. pajero

En son ne okudun?

Kitap,dergi,gazete ....
  258. pajero

Yazmıyorum

Yazmıyorum biliyor musun yazmıyorum artık arkandan ağıtlar da yakmıyorum ne oldu sanki sen gidince sen unutunca ben yalnız kalınca dünya mı durdu dünya mı yıkıldı senin için belki olmadı benim için ah benim için çok şeyler oldu yalnızlığa sensizliğe çaresizliğe alışmaya çalışıyorum yazmıyorum...
  259. pajero

Gitme Kararı

Gitme Kararı Büyük kararlar akşamıydı bu akşam, Sana dair, bana dair, hayata dair... Gitmek dedim, gitmek buralardan uzunca bir süre için... Karar verdim, gidiyorum dedim... Neden bu kadar zor oldu her şey, Neden kavuşamadık sen ve ben tüm mutlu aşıklar gibi? Neden bu kadar zor yaşadık aşkı...
  260. pajero

Gitmek mi zor? kalmak mı?

gitmek mi zor? kalmak mı?kalmak daha çok koyar eminseniz gitmek daha az acıtır
  261. pajero

Düşün ki bu yazıyı okuyacak, ona ne söylersin?

uyan artık. beni anlaması için
  262. pajero

Birinden vazgeçmen gerekiyor.alkol mü sigara mı?

alkol mü sigara mı?ikiside yok
  263. pajero

Sevgilinizden ayrılınca dinlediğiniz ilk şarkı?

dinlemek için ayrılmayında :)
  264. pajero

Sahte Gül Alçak Papatya

Sahte Gül Alçak Papatya Güzel bir gül bulmak çok zor değil Tek gereken, biraz para Dört tekerlekli bir araba Ben gülün dikenine katlanamadım, hiç sevmedim Beyaz bir papatyam olsun istedim Yalnız gecelerimde kavanozun içinde Dert dostum, yol yoldaşım Sürekli yanıbaşımda kalsın, beni hatırlasın...
  265. pajero

Özlem

Özlem Bir gece, Gecede bir uyku.. Uykunun içinde ben... Uyuyorum, Uykudayım, Yanımda sen. Uykunun içinde bir rüya, Rüyamda bir gece, Gecede ben... Bir yere gidiyorum, Delice... aklımda sen. Ben seni seviyorum, Gizlice... El-pençe duruyorum, Yüzüne bakıyorum, Söylemeden, Tek hece. Seni...
  266. pajero

Günaydın

Günaydın Benimle güne günaydın demiyorsan da, Bil ki en qüzel gün Beraber güne aydın dediğimiz gün olacaktır. Daima seninleyim, seninim
  267. pajero

Bahar Sevdalarında Üşürsün

Bahar Sevdalarında Üşürsün sönen bir ufkun aydınlığında beyaz sevda esintileri gelirken yüreğine, son vapurun kalkacağı rıhtımda,görmeden sevda güneşini, gidecekmisin sen. seni görmek için gelirim istersen,son kez sana sevda pınarlarından, bana ancak benden çok sen yetersin,anlarsan eger...
  268. pajero

O Gece

O Gece O gece ben olmayacağım. Utancımdan bakamadığım aynalarda Güldüğünüzü görecek Anlayacaksınız. Her gece birinin olmadığı gecedir. Gecelerinizi karıştıracak gitgide Olmayanlarınızın çoğalması. Benim olmadığımı duyduğunuz bir gece Korkacaksınız. Şimdiden düşünüyorum son kalanımızı Son...
  269. pajero

Kaçırdıklarımız

Kaçırdıklarımız Yatırmadığım kupona sevda çıktı! Korkmaz Bıçkın
  270. pajero

Sende olsan naparsın?

Klipteki olayın aynısı gelse başına naparsın.<br />http://www.youtube.com/watch?v=h27hWSeVsAM
  271. pajero

Zeki insanla ugraşmak zordur

ZEKİ İNSANLA UĞRAŞMAK ZORDUR :))) Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniv...ersite profesörünün oturduğu masaya oturmuş. Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada oturamaz!" Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..." Profesor cevaba...
  272. pajero

Fıkra bu ya

> Fıkra bu ya > > > > 27 Nisan sabahı 367 milletvekili oylama için TBMM'ye gitmek üzere >evlerinden > > çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolmuşlar. > > AK Parti, ANAVATAN ve DYP'lilerden oluşan 367 vekilin ortadan >kaybolması > &gt...
  273. pajero

Pisuardaki akıllı sinek(HABER)

Pisuardaki akıllı sinek Bodrum Turgutreis'te bulunan Y...Resort Otel yetkilileri geçtiğimiz sezon tasarruf amaçlı bir uygulama başlattı Turizm cenneti Türkiye'de her sezon ilginç uygulamalar dikkat çekiyor. İşletmeciler, yerli ve yabancı turistlere yenilikler sunabilmek için adeta...
  274. pajero

Genel seçimde kime oy vermeyi düşünüyorsunuz?

Genel seçimde kime oy vermeyi düşünüyorsunuz? Edit: Anap ve DYP, ankette Demokrat Parti olarak düzeltildi.
  275. pajero

Nane, Limon Kabuğu

Nane, Limon Kabuğu Eski adamlar doğruyu söylemiş Bir çiçekle bahar olmaz Kişi kendini bilip sağa-sola sormalı Can pazarı bu oyun olmaz Zürafanın düşkünü Beyaz giyer kış günü Sonunda şifayı kapıp da şaşırınca Bana gel, beni dinle, iyi yaz Defteri kalemi al, iyi yaz Nane, limon kabuğu bir güzel...
  276. pajero

Mitsubishi Pajero 2007

http://www.youtube.com/watch?v=s9uhZW2FOtQ<br Dakar Fatihi yeni nesil Pajero Türkiye yollarında Mitsubishi Motors'un 4x4 segmentindeki temsilcisi Yeni Nesil Pajero Türkiye pazarına sunuldu. Dünyanın en zorlu ve en ünlü off-road rallisi Paris-Dakar'ı 12 kez kazanan Yeni Nesil Pajero, hem...
  277. pajero

My Dog is a Jedi - Clip Scene

http://www.youtube.com/watch?v=LjKN6-fTVJY
  278. pajero

Tektaraflı bir ilişkinin peşinde ne kadar koşarsın

olmayan olması için yırtıldıgın.bu diye inat ettiğin.tektaraflı bir ilişkinin peşinde ne kadar koşarsın
  279. pajero

Gazel 5

Gazel 5 Ey giyip gülgûn demâdem azm-i cevlân eyleyen Her taraf cevlân edip döndükçe yüz kan eyleyen Ey beni mahrum edip bezm-i visâlinden müdâm Gayri, hân-ı iltifatı üzre mihmân eyleyen! Ey demadem reşk tiğiyle benim kanım döküp Mey içip ağyâr ile seyr-i gülistân eyleyen. Bunca kim...
  280. pajero

Tabloda Sen

Tabloda Sen Sokaklar karanlık ıssız Dışarıyı aydınlatan sadece loş sokak lambaları Sen yoksun bu şehirde Resmin bile yok ellerimde Avuçlarım bomboş yoksun tutamıyorum ellerini Biliyor musun? Seni hiç görmesen de hayallerimdesin. Biliyor musun? Belki de sen hep yüreğimdesin. Şehir...
  281. pajero

Arap drift

http://www.youtube.com/watch?v=QgIC-tI_0ws<br />araplardan drift şov http://www.youtube.com/watch?v=320KTwLXhPI<br />iki teker arap drift http://www.youtube.com/watch?v=1QlymCrgfYA<br />bir saga bir sola
  282. pajero

İçerden Çıkan Adam

İçerden Çıkan Adam İçerden çıkacak birazdan adam, Yılların tortusu çökmüş yüzüne Alnını güneşe serecek adam. Uykusuz tavanlar, çürük ranzalar, Cevapsız mektuplar, suskun voltalar Geride kalacak Ve sepya rengi hüznüyle Bir gül gibi savruk, gülecek adam. Kar yağmıştır sardunyanın üstüne Anılar...
  283. pajero

Duygusal Sevişme Tripleri

Duygusal Sevişme Tripleri bir teni inkar ediyor bedenim hasta beynim bir seni yaşanmış istiyor yitip bitenlerin çekip gidenlerin anlamı yok yastığım yorganım bir seni sarmayı istiyor bir seni yorulduğumun hayattan bir açıklaması yok zamansız titreyişim apaçık içimdeki tüm çiçekler solmuş...
  284. pajero

Aşk Bitti

Aşk Bitti F.E.S. ve öbürleri için Bir aşk nasıl biterse öyle bitti bu aşk da Uzun bir hastalık gibi Aralıksız dinlediğim alaturka bir fasıl gibi Gökyüzüne bakmayı, dostlara mektup yazmayı Çiçekleri sulamayı unutmuşluğum gibi Bitti. Bir aşk nasıl biterse öyle bitti bu aşk da Yürümeyi...
  285. pajero

Acı Hayat Dizisi

Acı Hayat dizisinden bir fragman<br />http://www.youtube.com/watch?v=6ZH9dK2ZrHg
  286. pajero

Ehliyet Sınavı

Ehliyet Sınavı Aşağıda ehliyet sınavlarında bugüne kadar sorulmuş en ilginç soruları bulacaksınız. Maalesef tüm sorular gerçektir. Bakın da gülün ağlanacak halimize. Kaynak: Sürücü Kursu Eğitim Rehberi, Derya Dağıtım A.Ş. 1 - Aşağıdaki işlemlerden hangisi ilkyardımdır? a) Yaralanan kişiyi...
  287. pajero

Türkler cehenneme giderse?

Türkler cehenneme giderse? - yere tükürme alışkanlıkları sayesinde cehennemin ateşini söndürebilirler... - zebanilere rüşvet verip cennete girmeye çalışabilirler... - arazi mafyası bir türk mevta, bütün cehennemi gasp edip 'burayı boşaltın' diye ahaliye zulüm edebilir. olmadı zor...
  288. pajero

Bir Gecelik Rüya

Bir Gecelik Rüya Ak bulut yüklü dağlar uzanıyor uykuya Elinde destisiyle sevgilim geldi suya Çekildik gözden uzak mor çiçekli kuytuya Yosunlu kaya dibi bizim için saraydı Ömrümün türküsünü dinliyorken sesinde Yaşanmamış bir mevsim kokladım nefesinde Gezdim gönül âlemi iklimler ötesinde...
  289. pajero

Fayton

Fayton O sahibinin sesi gramofonlarda çalınan şey İncecik melankolisiymiş yalnızlığının İntihar karası bir faytona binmiş geçerken ablam Caddelerinden ölümler aşkı pera'nın Esrikmiş herhal bahçe bahçe çiçekleri olan ablam Çiçeksiz bir çiçekçi dükkanının önünde durmuş Tüllere sarılı mor...
  290. pajero

Akbabalar Kelebekler

Akbabalar Kelebekler Yüreği ağzında bir çocuk Gibi alırken kalemi elime Beceriksiz, acemi ve olasıya Yapayalnızım her defasında Bu sonuncu olsun diyorum Ömrümün eksiksiz tek şiiri Yazılsın artık kırk yaşımın Ve bir aşkın bittiği bu gece Akbabalar bin yıl kelebekler Bir mevsim...
  291. pajero

Günün yazısı?

Yalnızım!… Öylesi bir yalnızlık; yalnızlığın bile taşıyamayacağı yorulacağı kadar ağır… Hep tek başına vals’ti sevdalarım; vakitsiz ayrılıkların yağmurlarında ıslandım. Sen de sahiplenmedin bu sevdayı; tek başına taşımak çok zor. Hayatın kesin sınırları var sevgili. Her şey...
  292. pajero

Sarı Bar(yeni)

Sarı Bar(yeni) Temel eğlenmek için bir yer arıyormuş.Daha önce bir çok bara gitmiş fakat simdi gidecek farklı bir yer arıyormuş.Bir arkadaşı ona Sarı Bar adlı bir yer önermiş.Oda gitmiş fakat diğer yerlerden hiçbir farkı yokmuş.Neyse demiş içkisini içmiş tuvalete gitmiş . Bir de ne görsün altın...
  293. pajero

Yassı Tavuk

Yassı Tavuk Karadeniz'i gezen bir adam yolda aniden önüne çıkan tavuğu ezmiş. Hayvanı ezdiği için üzüntü duymuş ve gidip sahibine en azından parasını vermek istemiş. Almış tavuğu ve hemen oradaki köye gitmiş. Elindeki tavukla kahveden içeri girmiş ve : - Afedersiniz; ben hemen köy dışında...
  294. pajero

Umutsuz Bir Aşk

Umutsuz Bir Aşk Belki yıldızlar kadar uzak olan sevgim Bir güneş kadar sıcak olmadı sana Umutsuz bir aşkın getirdiği Yorgunluktan başka birşey değildi Ne bamtelinin verdiği akort Ne de müzisyenin verdiği bir ses Bu umutsuz bir aşkın getirdiği Yorgunluktan başka bir şey değildi Kayseri -...
  295. pajero

Atatürk'ün filmi çekilirse başrolü kim oynamalı ?

Atatürk'ün filmi çekilirse başrolü kim oynamalı ?En çok kime yakışırdı bu rol.
  296. pajero

Bir Hüzün Mevsiminden Çıkarken Kalbim

Bir Hüzün Mevsiminden Çıkarken Kalbim Ayrılıkların puslu aynasındadır bekleyişlerin solgun yüzü Bekleyişler ki demlenişidir sabrın damıtır sessizliği ve üzüncü damıtır gurbetin kavruk memesinden ve emzirir hasretin yanık yüzlü çoçuğunu Sen ey sabrın ve üzüncün dervişi başını zamanın...
  297. pajero

Piiz grubunun üç tane demosu

http://www.myspace.com/piizband adresinde Piiz grubunun üç tane demosu var indirebilirsiniz.Çok güzel sözler.
  298. pajero

Yeni Bir Doğuş

Yeni Bir Doğuş Yeni bir doğuş bu, hayata yeni bir başlangıç Yeni bir umut bu, bitmez tükenmez Yeni bir gün bu, güneşin başka parladığı Yeni bir hayat bu, mutluluktur tek amacı Yeni bir gülüş bu, anlatılmaz yaşanır Yeni bir dokunuş bu, kedere hüzne acıya inat Yeni bir ömür bu, capcanlı, hayat...
  299. pajero

Yeniden Başlamak

Yeniden Başlamak Yeni bir gün Yeni bir sabah Yine bir sonbahar Hava hafif soğuk Nefeste buğu Camlarda buhar Yerde dünden yağmur etkisi Güneşte yüzünü hafiften göstermiş Birazda ısıtacak sanki Uzanan bir sahil yolu Suya değen martı kanatları Elinde oltası balıkçılar Yürüyor nefes açmak için...