Arama sonuçlarınız

1. pajero

Adı aşk mı?

Adı Aşk Mı? gözlerim kan çanağı uykusuz gecelerimin devşirmesi bir kaypaklık yaşıyor, gün ağır ve miladi bir koku seriliyor üzerime bir çamur sıçraması mesafedeyim tüm yollara çıplaklığımı çamurla örterken antik kent kazılarında bulunan heykellere dönüyorum kırılan kollarım ve kanatlarıma fırça...
  2. pajero

Hüzünlü bahar

Hüzünlü Bahar Önümdeki arabanın camındaki çam ağacının aksinde, Kendimi görüyorum Yaşanmışlıklar ve anılar kafamda geçit töreni yaparken, Kendime acıyorum Zihnimde bin bir çeşit tasalar, Kendimi yargılıyorum... Bir yalnız gönül adamıyım Daha fazla direnmek gelmiyor içimden Yağmur damlaları...
  3. pajero

Yanyana

Yanyana Bu gürül gürül otların yanı başında. Ağacın gölgesine değdi değecek Tam şeftalinin kokusu başlarken Öpüşmeye kıl kadar bitişik Akarsuyun burnunun dibinde Bu zulüm, bu haksızlık, bu işkence Melih Cevdet Anday
  4. pajero

Bir yağmur Şiiri

Bir Yağmur Şiiri Bu sabah bir yarım eksik sanki yine, Yelkovan akrebi kovalıyor, ben yelkovanı.. Her düşüşte dönüyorum başladığım yere. Zamanı yakalamaya çalıştığım her anı, Bir düşüşle sonlandırıyorum her seferinde.. Sadece başım ağrıyor, sadece düşünüyorum. Dışarıda yağmur yağıyor, ben...
  5. pajero

İstanbulun yağmurlu geceleri

İstanbul’un Yağmurlu Geceleri Bana öyle bir huzur veriyor ki, Yağmurlu günlerde yaşamak, İfadesi ne sözlerde mümkün, Ne de anlamsız şekillerde. Her yağmur tanesinde yalnızlığım saklı; biliyorum, Ve, her yağmur yağdıkça yalnızlığıma bürünüyorum. Benim yağmurlu gecelerim, bir başka olur bu...
  6. pajero

Lanet olsun

Lanet Olsun (gece yolcuları )buda güzeldir Şimdi çok yanlız sensiz yatağım Doymadım sana acıyor canım Seni ah seni arıyorum Öyle pişmanımki ahın ömrüme Ağıtın gönlüme Ders olsun lanet olsun Her şeyim sendin degerini bilemedim Ah burda olsan neler nelervermezdim Seni ah seni arıyorum Öyle...
  7. pajero

Lanet olsun

Lanet Olsun Bir gün bile güldürmedi Ölem dedim öldürmedi Sev dedim de aldırmadı Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Mecnun oldumLeyla diye Boşa yeldim sevda diye Canımı verdim hediye Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Hangi seveni güldürdün Ferhat'a dağı deldirdin Nice...
  8. pajero

Bulayım dersen

Bulayım Dersen Aydınlık gerçeği bulayım dersen, Gerçeği bilene sor da öğren gel. Gerçek saklanamaz doğru söylersen, Tüm giydiklerini soy da öğren gel. Nefsin ile savaş eyleyim dersen, Can dosta canını kurban eylersen, Dost iline doğru uçmak dilersen, Aşkı muhabbeti sor da öğren gel. O aşkın...
  9. pajero

Veda

Veda Silahlara veda Geceye rüyaya ve sana Yalnızlığın geyik gözlü köşesinden Düzenlerin çıkmazına Çizdiğim resmin Saat kulesi ağlıyor Ağzım o çeşit yok Şişe bu çeşit var Sen bir gece gelsen Güneş doğmasa Gitmeden yine gelsen Bu yeni geleni Bu bize bakanı Sana bir anlatsam Güneş doğmasa...
  10. pajero

Mona roza

Mona Roza Mona Roza, siyah güller, ak güller Geyvenin gülleri ve beyaz yatak Kanadı kırık kuş merhamet ister Ah, senin yüzünden kana batacak Mona Roza siyah güller, ak güller Ulur aya karşı kirli çakallar Ürkek ürkek bakar tavşanlar dağa Mona Roza, bugün bende bir hal var Yağmur iğri iğri...
  11. pajero

Geri gelen mektup

ben teşekkür ederim
  12. pajero

Mahallemdeki akşamlar İçin

Mahallemdeki Akşamlar İçin Kımıldanır mahallemin daralan ruhu Basma perdelerimde gün batarken Atıp saatler süren uykusunu Odama uzanır akasyam pencereden Kırmızı uzak damlarda bir serinleme Uyanır gündüz uykusundan evler Kapılarda işleri ellerinde Kadınlar giyinip kocalarını bekler iyi...
  13. pajero

İç benim İçin

İç Benim İçin Kapını çalarsa mazinin eli Ne olur bir şişe aç benim için Ben hiç ayıkmadım gittin gideli Sen de birkaç kadeh iç benim için Bir gece veda et tatlı uykuna Girdiğim günahı sarhoşken kına Yarıda bırakma Allah aşkına Bu gece kendinden geç benim için Nasıl bir yanlışa ben adım attım...
  14. pajero

Türk Malı kabak tadı verir mi?

dizi izleniyor severek izleyen çok ve izlemiyorum diyenlere diziyi sor herşeyi ile biliyorlar.türk malı bu gün 15.bölümü ile ekranlara gelicek haftaya 16.bölüm sezon finali olucak..yani daha erken tatil olması gerekirken izlenme oranı yaz aylarında olmamıza rağmen yüksek olduğu için uzadı bilginize
  15. pajero

Geri gelen mektup

Geri Gelen Mektup Rûhun mu ateş, yoksa o gözler mi alevden? Bilmem, bu yanardağ ne biçim korla tutuştu? Pervâne olan kendini gizler mi alevden? Sen istedin, ondan bu gönül zorla tutuştu... Gün senden ışık alsa bir renge bürünse; Ay secde edip çehrene yerlerde sürünse; Her şey silinip...
  16. pajero

Kırkıncı oda

Kırkıncı Oda Kırkıncı odanın kapısındayım; Ne varsa bu kapı arkasındadır. Açsam, ya açmasam kaygısındayım; Aklım iki cihan arasındadır. Kim bilir neler oluyor içerde! Yarab! İnsan bahtım hangi ellerde? Ha ben ha masaldaki o şehzade; Gönlüm bir güzelin sevdasındadır. Cahit Sıtkı Tarancı
  17. pajero

Ben Gibi Sevince

Ben Gibi Sevince Bir çekiç beynime hasret çakıyor Her seher gönlüme kasvet çöküyor El falıma baktım; gurbet çıkıyor Bir derde yanmışım; yanmayan onmaz Bir dert ki; gönülden duyan, dayanmaz! Şu varlık Âh şu varlık! Düşünmeyenin varlığı, Balığın körlüğü gibi deryâya Sâdece olmakta olanların...
  18. pajero

İçelim

İçelim İşte bir aradayız! Sağlığından haber beklediklerimiz yanımızda; Ve aramızda uzun zamandır Yüzünü görmediklerimiz! Kimimiz mahpustan dönmüşüz Kimimiz sürgünden! Bu akşam keyfimiz yerinde, Günlük dertlerimizden sıyrılmışız, Nasıl kazanıldığını unutmuşuz paranın Elimiz o kadar...
  19. pajero

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar)

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar) Her ne kadar Hoyrat olsam da Sana Ve hayata karşı İçimde sakladığım Ve senin asla Erişmeyi beceremediğin Son derece kırılgan Ve oldukça uysal Yönlerim de var benim. Bilmiyorum Bunu söylemek Ne kadar doğru Ya da yanlış mı Acaba Bile bile Kışkırtmak seni Bu şekilde...
  20. pajero

Yoksa Aşktan Mı?

Yoksa Aşktan Mı? Sıkıntıdan mı yazılanlar anlam buluyor Yoksa şansımdan mı kelimeler doğru sıraya giriyor En korkuncu bu olsa gerek Yoksa bu yürek sana aşık mı oluyor?.. Tolga Akşit
  21. pajero

Var mıyıdım Yok muyudum

Var mıyıdım Yok muyudum Var mıyıdım yok muyudum, Şu alemde bundan evvel. Az mıyıdım çok muyudum, Şu alemde bundan evvel. Gelen miydim, giden miydim ? Yaprak mıydım, beden miydim? Toprak mıydım, maden miydim? Şu alemde bundan evvel. Yürür müydüm adım adım, Yine Adem miydi adım. Ne yedim içtim...
  22. pajero

Yağmur Bir Kez Daha Çiselerken

Yağmur Bir Kez Daha Çiselerken Yağmur bir kez daha çiselerken, Penceremin ucunda Yalnızlığımı akıtıyorum suya, Gözlerimi bırakıyorum yansımana. Sesini dinledim yağmur. Hani kimseyle pek konuşmadığın gibi, En sevdiğimiz şeyi yaptık yine karşılıklı; Her zaman ki halimizle durulduk, dinledik...
  23. pajero

Ya Duyarsan?

Ya Duyarsan? Haykırmak istiyorum tüm dünyaya seni sevdiğimi Bilsin istiyorum herkes bu gerçeği Acılar sona ermese de sevdiğimi, bir kez sevdiğimi Bilsin istiyorum herkes bu gerçeği Peki ama Ya Sen Duyarsan... Şenay Gilor
  24. pajero

Annemle Hasbihal

Annemle Hasbihal Anne, zannetme ki günler geçti de değişti evvelki huyum gitgide Bir hırçın çocuğum, değişmez huyum Seneler geçse de ben yine buyum Senden umuyorum teselli yine Bugün şefkatine, muhabbetine zanneder misin ki yok ihtiyacım? Belki eskisinden daha muhtacım Dünyanın tükenmez...
  25. pajero

Bir Zil sesi Kalbim

Bir Zil sesi Kalbim Unutulmayacak bir aşk ararken Kaybettim aslında Kader yalnızlığı kadar Acı kederim Ve Her saat başı duyulan Bir zil sesi Kalbim İstanbul - Nisan 2007 Remzi Orman
  26. pajero

Yağmur

Yağmur Yağmur yağıyor İstanbul’a Gece karanlık ve etraf sessiz Ve sadece ben ve kokun etrafta Yağmur yağıyor İstanbul'a Gün ağardı... Ama hala kokun havada Sensizlik çekmek için Sensiz mi kalmalıyım Kokunu duymak için Bir dahaki yağmura Hasret mi kalmalıyım. Deniz Kılıçkaya
  27. pajero

İlk Defa

İlk Defa Biliyorum ki okuyacaksın yine bu şiirimi Biliyorum ki yine kendinden bir şeyler arayacaksın Her mısrada kendini bulmaya çalışacaksın Bu sefer aldanıyorsun aşkım Bu şiir sen olmayan duygularla yazılıyor Sensizliği koyuyorum bu şiire İlk defa seni anlatmıyorum, seni anmıyorum Sensizliği...
  28. pajero

Seni Sevmek...

Seni Sevmek... Seni sevmek bir yağmur damlası gibi Saf ve temiz olmalı.. İçebilmeliyim susuz kaldığımda Serinleyebilmeliyim sevdandan yandığımda Dokunabilmeliyim tenine narince inceltmeden Sevebilmeliyim ellerimle Öpebilmeliyim... Seni sevmek bir yağmur damlası gibi olmalı Teninde gezerken seni...
  29. pajero

Alıp Gittin Parantezi

Alıp Gittin Parantezi Ömür, Parantez içi: Kimi bomboş, Kimi çiçek bahçesi... Bana ilki düştü nedense, Sana ikincisi. Bu yüzden, Seni özledim durdum... Geldi mi habercisi? İçine koyacağın çizgide yolum, Ünleminde sesim, Soru işaretinde korkum, Virgülünde sevgim, Üç noktanda...
  30. pajero

Aşkın Sıfırında Yürüyorum

Aşkın Sıfırında Yürüyorum Aşkın sıfırında yürüyorum Yıldızların seni yansıttığı bu gecede Geçtiğim bu yollar, sana götürüyor beni sanki Sonunda sadece karanlık olduğunu bilmezcesine Ve kentin ışıkları daha da rengarenk yanıyor Bir hayelin izini sürmeye çalışan bu kalple alay edercesine Aşkın...
  31. pajero

İzmirde Akşam ve Sen

İzmir’de Akşam ve Sen Sonsuzlugun şarkisini söyler dalgalar, Özlemin mavi mavi büyür denizlerde. Yeni bir dram başlar, Güneş batar, açilir yeniden perde. Simsiyah bir gök, piril piril yildizlar, Milyonlarca inci serpilir baştan başa, Deniz dalgalarla uzatir semaya kollarini Mavi ile siyah...
  32. pajero

Ayrılık Hasreti

Ayrılık Hasreti Ayrılık hasreti vurdu bağrıma Neden ayrı düştük, bilemiyorum! Sen yoksun sevdiğim, gönlüm virane Üzüntüm çoğalır, gülemiyorum! . Gönlüm ateş sanki, kor gibi yanan Hasret mızrak mızrak, vermiyor aman Derdimle baş başa kaldığım zaman Akar gözüm yaşı, silemiyorum...
  33. pajero

Diyorlar

Diyorlar Ölürsem yazıktır sana kanmadan Kollarım boynunda halkalanmadan Bir günüm geçmiyor seni anmadan Derdine katlandım hiç usanmadan Diyorlar: "Kül olmaz ateş yanmadan Denizler durulmaz dalgalanmadan!" Saadet benziyor boş bir seraba Düşüyor her seven gönül azaba Gelmiyor çekilen...
  34. pajero

Evimize

Evimize Ne kadar sıcaksa bakışların o kadar ısınıyorum, soğuk ve karlı günlerde.. Soğuk geceler, o sıcak bakışlarında ısıt beni.. Birlikte güzelleştirelim dünyayı, Birlikte şarkılar yazalım. Birlikte sulayalım aşkımızın güllerini. Sonra bir otobüs durağında yeniden karşılaşmış gibi yaparız...
  35. pajero

Bir Gece

BİR GECE gecede bir uyku, uykunun içinde ben... uyuyorum, uykudayım, yanımda sen uykunun içinde bir rüya, rüyamda bir gece, gecede ben... bir yere gidiyorum, delicesine... aklımda sen. ben seni seviyorum, gizlice...... el pençe duruyorum, yüzüne bakıyorum, söylemeden tek...
  36. pajero

Elma Şekeri

Elma Şekeri Hadi! Ben sana koşayım, sen de bana, Bakarsın tereddütlerin ulaşamadığı bir yerde karşılaşırız, Senin dudaklarında bir tebessüm, Benimse elimde elma şekeri... İstanbul - 09.02.2007 Sadi Saçak
  37. pajero

Bekleyince Gelecek mi?

Bekleyince Gelecek mi? Bekle diyorsun bana, Beklememi istiyorsun durmadan, Bir şeyler vaad ediyorsun, Bunları alacağımı söylüyorsun beklemem karşılığında. Sadece beklememi istiyorsun ama, Ne durumda olduğumu, Nasıl beklediğimi bilmiyorsun. Burada çoktandır bir umut yok, Bir ışık yok beni...
  38. pajero

Fadime Kız

Fadime Kız İki elinde su dolu iki kova Bahçe dibi serviye doğru Fadime kız geliyordu Anası çamaşırları yumuş Çitin üstüne seriyordu Ağası çömelmiş duvar dibine Çenesi dizlerine dayalı Tütün içiyor. Oktay Rıfat Horozcu
  39. pajero

O Akşamın Sabahı

O Akşamın Sabahı Gördüm konuşma gideceğini biliyordum Elimde çiçek sana doğru koşarken Seni bavullarını hazırlarken gördüm Çicekleri çöpe atıp arkamı dönüp gittim Hangi meyhaneydi nerdeydi hatırlamıyorum Sadece sabaha karşı beşte çıktığımı biliyorum O gece beni beklemişsin sabaha kadar Gözlerin...
  40. pajero

Kullanıcı Adınızın Anlamı Nedir_?

Arabamın modeli [color=red]Mıtsubishi Pajero Süper Wagon
  41. pajero

Askerlik konulu Şiirlerimiz....

Ölü Asker Zeynep ve Derviş'e Nasıl da istemiştim savaşa gitmeden sevgilimle evlenmeyi ama nereden bilebilirdim ki silahın demirine çarpıp saklandığım yeri belli edeceğini parmağımdaki yüzüğün... Kaynak: Antik Acılar Sunay Akın
  42. pajero

Bir Garip Asker... Kahpe bir kurşunla el ayak yarım Bilinmez dağlarda ne olur yarın Belki bir top mermi düşer kışlaya Belki de tabutla döner sılaya Peşinde bıraktı taze bir gelin Kucaktan kucağa körpe bir yavru Büyürse, sorarsa nerede babam. Vurulmuş yatıyor her tarafı kan Yırtınıp dövünür...
  43. pajero

Askerlik Geldi çattı askerlik çağı Beni bekler asker ocağı Ah ne sıcaktı, o anne kucağı Ama kışla peygamber ocağı Veda edip, düştüm gurbet yoluna Hasret kaldım, sevdiğimin koluna Söyleyin, dua etsinler tüm askere İnşallah nasip olur bize o tezkere Gidip devir alacağım şanlı sancağı Şehit de...
  44. pajero

Askerim Şimdi Sülüsüm kesildi vardım askere Sayayım dedim günleri Belki çabuk gelir teskere Alsınlar artık kızlarıda askere Bak ister mi kimse O zaman teskere Kışlanın kapısına diyorlarmış Nizamiye kapısı Girdin mi içeri bakma geriye Hasret ile yoğrulmuş harcı yapısı Adım attım...
  45. pajero

Askerde Hasret askerde hasret şekeri kendinden bir bardak demli çayın buharı da yükselir göklere... askerde hasret yeşildir. kördür bir de görmez olur insan göremez başka yüreklerin çektiğini. bir ucuz cigaranın dumanıyla yayılır milyon kere çoğalarak çöker insanın üstüne kurudur, ayazdır...
  46. pajero

Asker Yârim Duvarda asılı, kupürlü perde O yâr düşürdü beni bu derde Ellerin yârleri birer birer geldi O yârin hasreti yüreğimi deldi Acep benim yarim niye gelmedi Acep dualarım kabul mu olmadı Ne iyi olurdu o da gelse seherde Has konuğum olurdu, gecelerde Kristal avizeler tavanda asılı...
  47. pajero

Asker Mektubu Selâm edip, ellerinden öperim, Şimdi çakı gibi askerim anne. Hep kabarır kahramanlık hislerim, Vatan için ölmek isterim anne. Asker olmak, adam olmakmış meğer, Bu vatan uğrunda ölmeye değer. Mektubuma cevap gelirse eğer, Sevinçten deliye dönerim anne. Badem ağaçları, üzüm...
  48. pajero

Asker İnsanlar gidiyor birer birer Ve biz bu ıssızlığın ortasında çakılmış gibi Selam duruyoruz her birinin ardından 06.02.1999 Hüsnü Çakıroğlu Asker İnsan olma duygusunu Yitirir askerde kişi Nice şeye kıymet verir Bitince askerde işi 10.12.1984 Müslim Avcıoğlu Asker Mektubu saatler...
  49. pajero

Askerin Hikayesi Nice türkü edayla kişi gider askere. Zamanı hızla geçsin. Alsın gelsin teskere. Anne, baba, yar bakar, peşinden su dökerler. Başlar kederli anlar, günü iple çekerler. Sevinçle gidilir hep. Önce bir keder olmaz. Giyince yeşilleri sayılı günler dolmaz. Her günü bir yıl olur...
  50. pajero

Ümitsiz Aşklar İçin

Ümitsiz Aşklar İçin Ben ümitsiz aşklar için yaratılmışım Ayrılıklar için, sonsuz kederler için Ne zaman ta derinden sevsem bir kadını Ezilmeli yeni açmış gülleri kalbimin En güçlü zehir olmalı aşk dediğin Alkol gibi damarlarıma yürümeli Sarmalı her yanımı gece olunca İçimde bir çıbancasına...
  51. pajero

Lades Kemiği

Lades Kemiği Boğuk boğuk bir siren sesi Güz yağmurlarının geri çekildiği aklımda Aklımda geceler boyu Çınlayan yalnızlık Cam kırıkları, yağan kar üstüne vuran ayışığı Odam soğuk Sevgilim yok Bir yılbaşı ağacının bütün lambalarının söndüğü aklımda Anı bile değil artık Her gün bir arkadaşın...
  52. pajero

Şahit Ol, Gece!

Şahit Ol, Gece! Şahit ol gece! Vakit senin vaktin, Ahkâm senin, hüküm senin... Şahit ol gece! Vakit senin vaktin, Senin vaktin, benim katlim... Katili bırakma, Dola kara eteğini, En aydınlık odalara... Saçları siyahtır, Kanma! Bulunmaz hiçbir cevher, Onun karanlığında... Şahit ol gece! Bu...
  53. pajero

Şairler ve hayatları

Hayal Bana Yakın Yar Bana Uzak Hayal bana yakın yar bana uzak Sevdası başıma dolanır gitmez Aşkına düşeli yar bana uzak Yüz bin öğüt versen biri kar etmez Senin aşkın beni kıldı urusvay Düşmüşüm peşinde koşarım hay hay Kabul et kapında beni de kul say Dost yoluna olur aşık ar etmez Ey beni bu...
  54. pajero

Şairler ve hayatları

Göklerden Süzüldüm Tertemiz İndim Göklerden süzüldüm tertemiz indim Yere indim yedi renge boyandım Boz bulanık bir sel oldum yürüdüm Çeşit çeşit türlü renge boyandım Azgın azgın çağlayarak akarak İnsafsızca tahrip edip yıkarak Ne utandım ne kimseden korkarak Kusur günah kirli renge boyandım...
  55. pajero

Şairler ve hayatları

Ey Hocam Karışma Hikmetullaha Ey hocam karışma Hikmetullaha O derya derindir giren boğulur Allah birdir inanmışız Allaha İki diyen o dergahtan kovulur Aslım Türktür Elhamdüllah Müslüman Şükür Amentüye etmişiz iman Kalbime yaraşmaz şirk ile gumen Kalbimiz nur ile dolu sayılır Karışma hikmete...
  56. pajero

Şairler ve hayatları

Dünyada Tükenmez Murad Var İmiş Dünyada tükenmez murad var imiş Ne alanı gördüm ne murad gördüm Meşakkatin adın Murad koymuşlar Dünyada ne lezzet ne tad gördüm Ölüm var dünyada yok imiş murad Günbegün artıyor türlü meşakkat Kalmamış dünyada ehli kanaat İnsanlar içinde çok fesat gördüm...
  57. pajero

Şairler ve hayatları

Dostlar Beni Hatırlasın Ben giderim adım kalır Dostlar beni hatırlasın Düğün olur bayram gelir Dostlar beni hatırlasın Can kafeste durmaz uçar Dünya bir han konan göçer Ay dolanır yıllar geçer Dostlar beni hatırlasın Can bedenden ayrılacak Tütmez baca yanmaz ocak Selam olsun kucak kucak...
  58. pajero

Şairler ve hayatları

Deli Gönül Değme Çaydan Bulanmaz Deli gönül değme çaydan bulanmaz Coşarsa dalgası kendinden olur Derdsiz aşık diyar diyar dolanmaz Gezdirir kavgası kendinden olur Gönüle delidir demiştik baştan Üşenmez borandan ıslanmaz yaştan Boğulmaz denizden yenmez ateşten Ateşi kor közü kendinden olur...
  59. pajero

Şairler ve hayatları

Çırpınıp İçinde Çırpınıp içinde döndüğüm deniz Dalgalanır çoşar rüzgarından Mevce gelir çoşar inleyen aşkım Ah çektikçe kaynar gelir derinden Derya coşar inci saçar kenara Aşk ehli dayanır ateşe kara Bülbüller gül için giyinler kara Seherler uyanır gülizarından Dert ile mihnete dalmayan aşık...
  60. pajero

Şairler ve hayatları

Bu Alemi Gören sensin Bu alemi gören sensin Yok gözünde perde senin Haksıza yol veren sensin Yok mu suçun burda senin Kainatı sen yarattın Herşeyi yoktan var ettin Beni çıplak dışar'attın Cömertliğin nerde senin Evli misin ergen misin Eşin yoktur bir sen misin Çarkı sema nur sen misin Bu...
  61. pajero

Şairler ve hayatları

Bir Küçük Dünyam Var İçimde Benim Bir küçük dünyam var içimde benim Mihnetim ziynetim bana kafidir Görenler dar görür geniştir bana Sohbetim ülfetim bana kafidir İstemem dünyanın saltanatını Süslü giyimini Arap atını Bilirsem Türklüğüm var kıymetini Vatanım milletim bana kafidir İsterdim...
  62. pajero

Şairler ve hayatları

Bilmem Hayal Miydi Yoksa Düş Müydü Bilmem hayal miydi yoksa düş müydü Gönül arzusunu buldu bu gece Yalın kılıç mıydı bir ateş miydi İçerim köz ile doldu bu gece Bilemedim gece ile gündüzü Seçemedim güneş ile yıldızı Mestane gözleri mestetti bizi Aklımı başımdan aldı bu gece Mah yüzüne bakma...
  63. pajero

Şairler ve hayatları

Aşkın Beni Elden Ele Gezdirdi Aşkın beni elden ele gezdirdi Çok dolandım bulamadım eşini Beni candan usandırdı bezdirdi Tuzlu imiş yiyemedim aşını Benim ile gezdin beni arattın Beraber oturup beraber yattın Türlü türlü gullerinden koklattın Aşık ettin güle bülbül kuşunu Altmış iki yıldır seni...
  64. pajero

Şairler ve hayatları

Anlatamam Derdimi Dertsiz İnsana Anlatamam derdimi dertsiz insana Derd çekmeyen dert kıymetin bilemez Derdim bana derman imiş bilmedim Hiçbir zaman gül dikensiz olamaz Gülü yetiştirir dikenli çalı Arı her çiçekten yapıyor balı Kişi sabır ile bulur kemali Sabretmeyen maksudunu bulamaz Ah çeker...
  65. pajero

Şairler ve hayatları

Aldanma Cahilin Kuru Lafına Aldanma cahilin kuru lafına Kültürsüz insanın kulu yalandır Hükmetse dünyanın her tarafına Arzusu hedefi yolu yalandır Kar suyundan süzen ceşme göl olmaz Gül dikende biter diken gül olmaz Diz diz eden her sineğin bal'olmaz Peteksiz arının balı yalandır İnsan...
  66. pajero

Şairler ve hayatları

Ağlar Veysel Çıkmaz Sesi Ah çektikçe erir gider Yüreğimin yağı benim Seni görsem durur gider Dillerimin bağı benim Gam leskesi saf saf oldu Hep sözlerim boş laf oldu Senin yolunda mahv oldu Gençliğimin çağı benim Ah belimi büken oldu Gurbet bana diken oldu Altı aydır mekan oldu Dibi kırkkız...
  67. pajero

Şairler ve hayatları

Aşık Veysel Şatıroğlu Aşık Veysel Sivas'ın Şarkışla ilçesinin Sivrialan köyünde 1894 yılında doğmuştur. 21 Mart 1 973'te gene kendi köyünde ölmüştür. 1901 yılında Sivas'ta başlayan bir çiçek salgını sonucu sol gözünü yitirmiş, sağ gözüne perde inmiştir. Bir süre sonra, bir...
  68. pajero

Bilmek İstersen Seni

Bilmek İstersen Seni Bilmek istersen seni Can içre ara canı Geç canından bul anı Sen seni bil sen seni Kim bildi ef'alini Ol bildi sıfatını Anda gördü zatını Sen seni bil sen seni Görünen sıfatındır Anı gören zatındır Gayri ne hacetindir Sen seni bil sen seni Kim ki hayrete vardı...
  69. pajero

Ne dinliyorsunuz?

Beyaz gülüm -Acı hayat
  70. pajero

Günün Sözü

Vefasız denmek için sevilmiş olmak lazım. RACINE
  71. pajero

Günün Sözü

"Bir hata işlediğin zaman tozlar içinde sürüklenebilirsin. Fakat o tozlar içinde yatıp kalmamalısın" Chateaubriand
  72. pajero

Geceleyin

Geceleyin Geceleyin karanlıkta Suya attım ben sesimi Türkü oldu birdenbire Denizinden geçen gemi Geceleyin karanlıkta Gülümsedim buluta ben Saçlarına düşen yağmur Gökkuşağı oldu birden Geceleyin karanlıkta Yıldız tuttum gök içinde Işığını sana vurdu Bir gül açtı yüreğinde Ülkü Tamer
  73. pajero

Ölüm Gelmişse

Ölüm Gelmişse Bitmişse Kızıllığını avuç avuç içtiğimiz şafaklar Öğleler, ikindiler çoktan geçmişse Bir akşamüstü garipliği Sarmışsa her yeri Güneş devrilmiş Renkler solmuş Sesler kesilmişse Son kuşlar da geçip gitmişlerse ufuktan Ve çiçekler Bükmüşse boyunlarını dalgın dalgın Bil ki ölüm saati...
  74. pajero

Ölüm

Ölüm Sözünde durmadı mavi gökler; Gün kararıyor gitgide ölüm. Akşam yeli nedameti söyler; Nedamet yer etti bende ölüm. Ne yapsam, gün doğmuyor gönlümce; Sudur akar kendi bildiğince, Hangi pencereye koşsam gece; Gitmiyor bu can bu tende ölüm. Ne vefasız geçmişten hayır var, Ne gelecekler...
  75. pajero

Seviyorum Seni

Seviyorum Seni Seviyorum seni ekmeği tuza banıp yer gibi Geceleyin ateşler içinde uyanarak ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi Ağır posta paketini neyin nesi belirsiz telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi Seviyorum seni denizi ilk defa uçakla geçer gibi İstanbul'da yumuşacık kararırken...
  76. pajero

Günün yazısı?

yokluğundan ustayı anma denemesi [attila ilhan için] biz onu çok sevmiştik… ''ağustos çıkmazı''nda değildik, ekimi henüz adımlıyorduk, ama ölümlü bir ekim çok gelirdi bize.. onun ''cinayet saati''nin görgü tanıkları olarak ''istanbul...
  77. pajero

Ne dinliyorsunuz?

Tual -Kadınım
  78. pajero

Günün Sözü

Sözünün eri olmayan, mertlikten söz edebilir mi? SHERWOOD ANDERSON
  79. pajero

Çam Ağacının Fısıltıları

Çam Ağacının Fısıltıları Başaklar sarardı, Harman olan benim şimdi Ay vaktidir! kapılar kapandı nazlım pencerelerden sızan sarı ışıklar ok ok kalbime değer dışarısı son bakışın gibi boran fırtına, kahredici soğuk ellerim yüreğin gibi kaskatı adımların, adımlarıma karışmadan yürüdüğüm...
  80. pajero

Fayton

Fayton O sahibinin sesi gramofonlarda çalınan şey İncecik melankolisiymiş yalnızlığının İntihar karası bir faytona binmiş geçerken ablam Caddelerinden ölümler aşkı pera'nın Esrikmiş herhal bahçe bahçe çiçekleri olan ablam Çiçeksiz bir çiçekçi dükkanının önünde durmuş Tüllere sarılı mor bir...
  81. pajero

Uçurtma, Kuş, Kırlangıç

Uçurtma, Kuş, Kırlangıç Alnın bir uçurum önce gözlerimin sonra dudaklarımın düştüğü ve her seferinde saçlarına takılıp kaldığı bir uçurum Serin bir su alnının kokusu bu çok sıcak şehirde birdenbire önüne çıkan yenileyen dirilten serin bir su Gözlerin yükü ağır iki kırlangıç bana doğru kalbime...
  82. pajero

Ya Sen Var Mıydın

Ya Sen Var Mıydın Hangi rüzgarlarda kaldı yüreğin Hangi yağmurlar yıkadı sevdanı Açan ne güller, söylenen ne sözler Unutuldu birer birer Ya sen var mıydın geç gelen akşamlarda? Nurgül Demirci
  83. pajero

Çocuksu Bayramlar

Çocuksu Bayramlar Küçükken ne güzel olur bu bayramlar Ezilmişliğin, biçareliğin, unutulduğu Güzel anlardır o sabahlar Bir çift ayakkabı bile yeter Mutlu kılmaya insanı Ne çare ki büyüdük Durduramıyor insan zamanı Keşke hiç büyümeseydi bu hoş anı O zamanı arar oldum bazı bazı Bilseydim büyür...
  84. pajero

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar)

S.R.Ş (Süper Romantik Şarkılar) Her ne kadar Hoyrat olsam da Sana Ve hayata karşı İçimde sakladığım Ve senin asla Erişmeyi beceremediğin Son derece kırılgan Ve oldukça uysal Yönlerim de var benim. Bilmiyorum Bunu söylemek Ne kadar doğru Ya da yanlış mı Acaba Bile bile Kışkırtmak seni Bu şekilde...
  85. pajero

İsmet Özel şiiri

İsmet Özel'in 41 tane şiirini buldum ama eklediğiniz şiiri bulamadım şiir eklerken yazarını ve şiirin başlığını kullanmayı alışkanlık haline getirelim böylece daha düzenli bir forum ve arşivimiz olur. ÖRNEK Yikilma Sakin Sana durulanmiş kelimeler getirecegim pörsümüş bir dünyayi kahreden...
  86. pajero

Şekerli Gerçek

Şekerli Gerçek Ev karanlık kap kacak iğne üstünde Karısı çocukları var mı yok mu belli değil Masa iskemle ocak Arama öyle şeyleri Bir sofra bir yaygı Bir sedir olsun yok mu Yok o da yok işte İğreti bir yaşayış içinde adam Duvarları yalnızlık yemiş bitirmiş Gökyüzü üstünde yıldızlar daha üstünde...
  87. pajero

Bekledim Seni...

Bekledim Seni... Buzlu camların ardında, Karanlık gecelerin aydınlığında, Yalnızlığımın yalnızlığında, Bekledim Seni... Bir insan ki mutluluğa hasret, Bir gece ki güneşe hasret, Bir umut ki sana hasret, Beklerim Seni... Hollanda - 26.10.2000 Mustafa Akgün
  88. pajero

Melekler De Aşka Düşer

Melekler De Aşka Düşer Acıya hükmedemeyeceğini bilseydim Taşı ve toprağı yarıp çıkar gelirdim senin için.. Çiçeklerin bin bir dilini keşfederdim yine, Sen kırmızıyı takardın saçlarına Bir çingene kız gibi, Ben maviye pranga vururdum bir daha.. Çağırırsan beni eğer Davete icabet bizim...
  89. pajero

Biz Aşkı Meleklerden Aldık

Biz Aşkı Meleklerden Aldık Ağlamak bana mı? Sana mı yakışıor? Terketmek sana mı zor gelir ? Bana mı? Sabır ile başladık bu işe sabırla noktaladık Biz aşkı meleklerden devraldık Rahatlığımız umutlarımızdır Sevdamız birbirimize olan güvenimizdir Yarınlarımız hayallerimizdir Biz aşkı meleklerden...
  90. pajero

Yalancı Dünyaya

Yalancı Dünyaya Yalancı dünyaya konup göçenler Ne söylerler ne bir haber verirler Üzerinde türlü türlü otlar bitenler Ne söylerler ne bir haber verirler Kimisinin üstünde biter otlar Kimisinin başında sıra serviler Kimi mâsum kimi güzel yiğitler Ne söylerler ne bir haber verirler Toprağa gark...
  91. pajero

Senin Korkularını Benim İnceliğimi

Senin Korkularını Benim İnceliğimi Ayrılık ne biliyor musun? Ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte. İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık! İpi kopmuş boncuklar gibi yollara döktüğü gözlerini...
  92. pajero

Ömür hanımla güz konuşmaları

ÖMÜR HANIMLA GÜZ KONUŞMALARI ...Ve güz geldi Ömür hanım. Dünya aydınlık sabahlarını yitiriyor usul usul. İnsanın içini karartan bulutların seferi var göğün maviliğinde. Yağmur ha yağdı ha yağacak. İn- cecik bir çisenti yokluyor boşluğunu insan yüreğinin. Hüznün bütün koşulları hazır...
  93. pajero

Aşk ve Kuyrukluyıldız

AŞK VE KUYRUKLUYILDIZ gittiğim bütün hekimler aynı şeyleri söylediler söz birliği etmişcesine "aşk hastalığıdır bunun adı ve çok sarsar insanı bu yaştan sonra" oysa ne yalan söyliyeyim, ben yalnızca bir kuyrukluyıldıza çarptığımı sanmıştım yaşamın çıkmaz...
  94. pajero

Dağ Rüzgarı

Dağ Rüzgarı Kaderde senden ayrı düşmek de varmış Doğrusu bunu hiç düşünmemiştim... Seni tanımadan Hele seni böyle deli divane sevmeden Yalnızlık güzeldir diyordum Al başını, kaç bu şehirden Ufukta bir çizgi gibi gördüğün dağlara Rüzgarın iyot kokularını taşıdığı denizlere git Git gidebildiğin...
  95. pajero

Shiftdelete.net Otomobil Kulübü

ewet
  96. pajero

Tarihte bu gün?

2 EKİM 1187- Selahaddin Eyyubi, Kudüs'ü zapt ederek 88 yıllık Frank işgaline son verdi. 1608- Modern teleskopun prototipi Jan Lippershey tarafından yapıldı. 1730- III. Ahmet'in halledilmesiyle I. Mahmut tahta çıktı. 1730- Divan şairi Nedim, 48 yaşında öldü. 1836- Darwin, Brezilya...
  97. pajero

Günün Sözü

"BEKLİYORUM.. ÖYLE Bİ VAKİTTE GEL Kİ VAZGEÇMEK MÜMKÜN OLMASIN..." (ORHAN VELİ)
  98. pajero

Aşılı Kolum

ewet çok haklısın şiir eklemek güzel paylaşmak çok iyi ama arkadaşlar artık ne yazarını biliyo nede şiirin adını ekliyolar öylesine şiir eklemek içinde bu kadar yarışa girmemek lazım..ama burasıda özgür bir forum kurallar cercevesinde..ekleyen okuyanda sagolsun..
  99. pajero

Ne Kullanıyorsunuz?

bendede çok araba var yazayım bari :) 1971 model yeni toplanmış bir anadolum 1990 model yeni toplanmış mıtsubishi pajero 4x4 jeep 2005 model bmc megastar minibüsüm 2005 model hyundai accent var anadol hariç hepsini haftanın degişen günlerinde kullanıyorum.
  100. pajero

ADAGIO

ADAGIO Yaşamın vişne rengi dudakları vardır sevgilim öpüşün kadar sıcak ve tatlı özgürlük türküleri de söylenir bu dudaklarla sevda türküleri de vişne rengi dudakları vardır sevdanın gülümser dudakların gibi titrek ve dokunaklı okyanus olur sarar dünyayı ölümün vişne rengi dudakları kimi kez...
  101. pajero

Günün Sözü

Özel ticaretin özünde bir parça sahtekarlık mutlaka vardır. Bir köylü bir at satın aldığı zaman onu her fırsatta kötüler. Aynı atı bir yıl sonra satacağı zamansa, daha genç, daha iyi ve daha güçlü durumda olacaktır... Bir insanın kendi malı daima en iyisidir başkasınınki en kötüsü. Bir insanın...
  102. pajero

Tarihte bu gün?

1 EKİM 1730- Sadrazam Nevşehirli İbrahim Paşa, Patrona Halil isyanını çıkaranların istekleri doğrultusunda Padişah III. Ahmet tarafından boğduruldu. 1931- Ressam Ruhi Arel 51 yaşında öldü. 1942- Bakanlar Kurulu, eğlence yerlerinin saat 22.00'de kapatılması kararı aldı. 1949- Mao Zedong...
  103. pajero

Istanbul Destani

Istanbul Destani Istanbul deyince aklima marti gelir Yarisi gümüş, yarisi köpük Yarisi balik yarisi kuş Istanbul deyince aklima bir masal gelir Bir varmiş, bir yokmuş Istanbul deyince aklima Gülcemal gelir Anadolu'da toprak damli bir evde Gülcemal üstüne türküler söylenir Süt akar cümle...
  104. pajero

Orda Bir Köy Var Uzakta

Orda Bir Köy Var Uzakta Orda bir köy var uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür. Orda bir ev var uzakta. O ev bizim evimizdir. Yatmasak da, kalmasak da, O ev bizim evimizdir. Orda bir ses var uzakta, O ses bizim sesimizdir. Duymasak da, tınmasak da O...
  105. pajero

Shiftdelete.net Otomobil Kulübü

Benim Pajero [color=red]Mıtsubishi Pajero Süper Wagon 1990 MODEL
  106. pajero

Gezen bilir gezip tozanların sitesi

Gezip gördüklerinizi kendinize saklamayın...Paylaştıkca artan tat...Doğa sporları,gezi ve macera forumu Gezenbilir.comhttp://www.gezenbilir.com
  107. pajero

Anladim

Anladim anladim sabahlari açilir esnaf çarşilari yeminle "bedreddinim bir agaca asilir" anladim en büyük yalan yemindir edilir sabahlari gecesini hatirlamayan esnaflarin tüm merasimleri gömdüm ömrümün reklam amaçli takvimlerine anladim kimse üzgün degildi bayraklar yariya...
  108. pajero

Lale

Lale Duyacağım gün Gözlerinin güldüğünü Umursuzca baktığını maziye Oturduğumuz o kahvede Başka bir ad varsa yanında Ve onun adı kazılıysa kalbine Sevgi sözcüklerini ona sıralıyorsan Hissederek Benim hiç duymadığım İşte o gün Denize siyah bir lale bırak İnan ki mezarıma ulaşacak Seren Ekşi
  109. pajero

Öldürür Bu Şehir

Öldürür Bu Şehir Her nereye baksam sana benziyor Öldürür bu şehir, beni öldürür Çıldırmak iş değil, deli ediyor Öldürür bu şehir, beni öldürür! Çekil de git diyor içimden bir his Dört yanım karanlık dört yanım is Seni mi saklıyor bu duman bu sis Öldürür bu şehir beni öldürür! Nereye sarılsam...
  110. pajero

Bir Eylül Sabahı

Bir Eylül Sabahı Seni bir eylül sabahında sevdim kuşların sonbahar şarkılarıyla, ben ağlardım ağaçlarla bereber sabahları ahu bakışlarına vuruldum o bakışların ki dünyalara değer... Senin sensizlğini sevdim bir eylül sabahında o hayat dolu bakışlarına sevdalandım. Sana olan sevdamı yüreğimde...
  111. pajero

Öğren De Gel

Öğren De Gel Makam mevki her şey değil İnsanlığı öğren de gel Öyle basit bir şey değil İnsanlığı öğren de gel İster müdür ister paşa Allah mısın tövbe haşa Artık gönül ver bu işe İnsanlığı öğren de gel Sakın boş bir çuval olma Gaza gelip boşa dolma Doğruluğa uzak kalma İnsanlığı öğren de gel...
  112. pajero

Fakültenin Önü

Fakültenin Önü Fakültenin yanı demirden köprü Fakültenin önü bir sıra kavaktı Biz bir garip yiğit kişiydik Bütün hürriyetler bizden uzaktı Faşistler camlara yürüdüler Kürsüleri kırdılar, höykürdüler Tığ teber şahı merdan "Tanrı Dağı kadar Türktü bunlar Hira Dağı kadar müslüman." Ve...
  113. pajero

Padişah Kızı

Padişah Kızı Bugün hangi çarşamba, yarın hangi cumartesi bilmiyorum? Sarhoşluğumun üzerinden on yıl geçti, hala ayılamadım. Zamanların ötesinden gelmiş aşk tomurcukları yeşermişti içimde evvel zaman, şimdi kurumuş, görmüyorum. Yelkovanı şaşmış saat gibiydi kalbim, belki de durmuştu, bilmiyorum...
  114. pajero

Günün Sözü

"Başarılı olmak için çaba gösterirsen şans seninledir. Tembeller için şans diye bir şey yoktur." Montesquieu
  115. pajero

Acı Kolay Çekilmiyor

Acı Kolay Çekilmiyor Dağların üzerinde ismin yazılı, Ne faydası var? Gönlüm yaralı. Derdimi dinleyen yok, Sevgimin sonu hep acı. Acı kolay çekilmiyor, Göğüs germek gerekiyor. Çektiğim acılar hep boş çıkıyor, Sevmek kolay değil, Savaşmak gerekiyor. Münich - Aralık 2004 Sıla Sancak
  116. pajero

Vakit Varken

Vakit Varken Henüz gülümsüyorken sana yaşam, Aç gözlerini! ... Yanı başındaysa hayatının renkleri, İç geçirdiğin anılara dönüşmediyse anların, Ve albümdeki keşkeler değilse henüz sevdiklerin, Şanslısın� Gözlerini açmalısın.. Bilirim çok işin vardır senin, Bir sürü yere yetişecek, Bir sürü...
  117. pajero

Lanet Olsun

Lanet Olsun Bir gün bile güldürmedi Ölem dedim öldürmedi Sev dedim de aldırmadı Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Mecnun oldumLeyla diye Boşa yeldim sevda diye Canımı verdim hediye Lanet olsun böyle aşka Sevmeseydim seni keşke Hangi seveni güldürdün Ferhat'a dağı deldirdin...
  118. pajero

Ölen Aşkım

Ölen Aşkım Gecelerin renginde kaybedince izini Aşkımın şarkısını semalara okudum. Bu ölen aşk benimdi, onun kefen bezini Istırabın karanlık tezgahında dokudum. Maraş - 28.06.1944 Kaynak: Kara Sevdam Ak Özlemim Mehmet Bozkurt Esenyel
  119. pajero

Faklıydın

Faklıydın Tam bir yıl geçti aradan Bilirsin Bizler için Sıradan Kucakladığında Seni Yaradan Zamandı Beni kızdıran Lakin Gidilmiyordu "Sıradan" Yaşamamıştın ki ! "Hakan" a ... Kaynak: Nefes Çiçeği Öncel İpekçi
  120. pajero

Annemle Hasbihal

Annemle Hasbihal Anne, zannetme ki günler geçti de değişti evvelki huyum gitgide Bir hırçın çocuğum, değişmez huyum Seneler geçse de ben yine buyum Senden umuyorum teselli yine Bugün şefkatine, muhabbetine zanneder misin ki yok ihtiyacım? Belki eskisinden daha muhtacım Dünyanın tükenmez...
  121. pajero

Bilmek İstersen Seni

Bilmek İstersen Seni Bilmek istersen seni Can içre ara canı Geç canından bul anı Sen seni bil sen seni Kim bildi ef'alini Ol bildi sıfatını Anda gördü zatını Sen seni bil sen seni Görünen sıfatındır Anı gören zatındır Gayri ne hacetindir Sen seni bil sen seni Kim ki hayrete vardı...
  122. pajero

Bugün Temmuz Ayından

teşekkürler
  123. pajero

Ayrılıta Sönmemiş bir Yaz Türküsü

güzel paylaşım için teşekkürler
  124. pajero

Bir Taş Atarsın...

Bir Taş Atarsın... Bir taş atarsın, taş nereye düşerse Mutlaka bir köşebaşıdır Çünkü yüreğin daralmıştır ve kıştır Kullanılmamış bir sicim gibidir soğuk İşte bak her kestaneciye sapsarı bir köşebaşı kalmıştır. Şimdi bir şamandıra denizin yüzünde Durulmamış bir anı gibi kendini salmıştır...
  125. pajero

Sen

Sen Sen: Çamlı dağlarda ağaran şafak... Sen: Duru göllerin nilüferisin. Sen: Engin ovada sararan başak Sen: Umut kaynağı, alınterisin... Sen: Gökte yıldızsın, uykularda düş.. Sen: Yeşil ekinsin, sen beyaz gülüş Sen: Mavi denizsin sise bürünmüş Sen: Sevda sırrının düğümlerisin Sen: Her...
  126. pajero

İyi Geceler SDN...

iyigeceler Zzz
  127. pajero

Nabzımız

Nabzımız Yeni doğan bebekler, özgürlüğe haykırır, Kundağı tekmelerler özgürlüğe çırpınır, Barış için kalbimiz, Dalgalanır nabzımız. Alyuvarlar rengimiz, akyuvarlar ay yıldız, Türkün kanı aynıdır her yarayı kapatır, Barış için kalbimiz, Dalgalanır nabzımız. Afyonkarahisar/Çobanlar - 1980...
  128. pajero

H2o

H2o Vücudumun su yüzdesini düşürebilirim Sıfıra Zor değil, çevirerek Gözyaşına. 03.09.2004 Eser Cice
  129. pajero

Biraz Farklı Bir Gün Bugün

ben teşekkür ederim.
  130. pajero

Düşlerim ve Senin İçin Yitirdim Gecelerimi

Düşlerim ve Senin İçin Yitirdim Gecelerimi I güneşe koşmayı yıldız saymayı değil seni somut sevdim çünkü ben kayıtsız bir mutluluğun ortasındayım de ki bir yangın çıplaklığının içinden çıkıp sana soyundum gecenin bir vaktinde ve hüzün örmeyesin diye bana kar altındaki ülke çocuklarını çekip...
  131. pajero

Gözlerinin son bakışı

valla benim için çok önemli şiirleri paylaşmak onları yeniden hissetmek.şiirler paylaşıldıkca kulaklarda yankılanır yazarı hayat bulur.bu yolda emegi gecen herkese teşekkür bir borçtur..
  132. pajero

Duyuru

Duyuru Sefil bir nazara geldim nargile içinde duman Baharsız sevişme edasındayım kimsesiz İzah edemiyor durumumu hiçbir argüman Ya bitir bu gelişmeyi kökünden Ya da kısa dalga birşeyler çalınsın Yine eskisi gibi radyolarda Hani megahertz filan bazı sırlar veriyordu Metalik sesleri ve bordroları...
  133. pajero

Gözlerinin son bakışı

teşekkürler :)
  134. pajero

Birşeyler olacak yarın...

135. pajero

Kandil

Kandil O yapayalnız karanlık ve hoyrat geceler Alemi hayalimi zulme duçar eylerken Ellerim fezada boşluğu tarayıp Geçmiş hatıralardan aşina çehreler ararken Neredesin ey sevgili Çöllerde katrelere vurgun bir yürek gibi Bir ışık hüzmesi gibi Kıymetli bir yakuta Hissedilen sahiplik...
  136. pajero

Eski Limanlarda Sisli Kandiller

Eski Limanlarda Sisli Kandiller Yağmurla ıslanan çimenlerin Üstüne sonbahar yaprakları Düşmeğe başladı yine Aradan bunca yıl geçti Ve hala sarhoş dalgaların ıslattığı Issız limanlarda dolaşıyorum Sensizlik kuru bir dal gibi Karla kaplanmış bahçemin kapısında Beni bekliyor Sen gelirsen beni...
  137. pajero

Geçerdi Hep

Geçerdi Hep Geçerdi hep Pırıltılı kanunlar Neves gecelerden İhtimal buhranlı gecelerdi hep Yüreğinde yalnızlığın tortusu Vazoda yaseminler Ufukta yağmur kuşları Çözülmez bilmecelerdi hep Ansızın dalar Bir yorgunluğa uyanırdın Güneş çekilmiştir bahçelerden Lambalar çok erken yanmış Aldatılmak...
  138. pajero

Keşke

139. pajero

Jeolog

Jeolog avucumdaki bir buhurdan bu dünya çağlar tüter insansız sarar beni benden uzağa yokolmuş dağlar yankılar beni yapayalnız toprağın basamaklarından iner derin dağlara yükselirim eski ırmak izlerinde akar yiterim kumlarla görmez olur beni gözlerim 1976 Bülent Ecevit
  140. pajero

Vakitsiz Zamanlar

Vakitsiz Zamanlar Zaman alır sanıyordum yalnızlığın alışkanlığı, Oysa o kadar kolay alıştım ki, yıllardır yalnızım sanki. Eskiden ayıplanır diye söyleyemezdim sırlarımı, Şimdi herkes duysun diye bağıra bağıra söylüyorum, Dilim eskiyen bir defter, sözlerim akla girmeye sebep birer ünlem. Ben...
  141. pajero

Muntazam

Muntazam Seni kamçılardan çıkardım Tevbelerle başladı rahmet vuruşları İnsan ağlar oldun yürekli göğüsler kurdun Sesimi işkencelerden alırdın Elimin altına dökerdin etlerini Hızlı varışlara bile hazırım daha Dayanırdı yelken bezleri saf saf insan enginlikleri Bir geçmiş zaman kalkanı indi Çınar...
  142. pajero

Kardan adam

çok güzel teşekkürler :)
  143. pajero

Her Ölüm Erken Ölümdür

şiir için teşekkürler
  144. pajero

Üstad

Üstad Gönlüm yine seni andı bu akşam Karanlık gecemin şafağı üstad! Gül gül açtı dimağımda tüm ecram; Dolduğu an feyzin gönlüme üstad! Bir şey var sanıyordum kendimde ben Bütün sermayem bir ten bir de kefen Meğer zuhur edinceye kadar sen Aldanmıştım böyle, kanmışım üstad!.. 1962 M...
  145. pajero

Ödüllü SDN Online Yarışması

gecen ay olsaydı yarışma ben kesin kazanırdım :)belki yine bi ihtimal var :)zaman gösterecek...
  146. pajero

Günün yazısı?

TANRININ GÖZYAŞLARI ya da SOĞUK KAR TANELERİ Yazar:Skoldpadda Konu Başlığı: Bir Kalem Bir Kağıt Yine kar yağdı bugün.. Tam da bahar geldi derken! Bu kış Ankara’daki hiç bir kar yağışında burda olmadığın gibi bu sefer de yoktun; tıpkı hayatımda olmayışın gibi. Çıkıp gezmek istedim...
  147. pajero

Burdayım Sözümde

Burdayım Sözümde ... Düşüyorum Karıncanın peşine, minik depremler oluyor Yabanıl ot kokuları, sonra düşler, düşüyorum... Puslu bir görüntü tarih dediğimiz ve kirli Sular buharlaşıyor buluşalım dediğin denizde Burdayım sözümde, yanlışsa da bu istasyon Bir ben yitirmedim galiba belleğimi, bir de...
  148. pajero

Tarihte bu gün?

20 AĞUSTOS 1462- Cebelitarık, İspanyollar tarafından zaptedildi. 1516- Gaziantep, Yavuz Sultan Selim komutasındaki Osmanlı ordusunca fethedildi. 1922- Türkiye Sosyalist İşçi Fırkası kuruldu. 1922- Büyük Taarruz öncesinde Hakimiyeti Milliye gazetesinde yanıltıcı bir haber yer aldı...
  149. pajero

Günün Sözü

Sırrım konusunda sessizliğimi korursam benim esirim olur; eğer ağzımdan kaçırırsam ben onun esiri olurum. Sessizlik ağacında huzur meyveleri yetişir. Söyleyen: Arthur Schopenhauer
  150. pajero

Zindanı Taştan Oyarlar

Zindanı Taştan Oyarlar Sılanın ufak tefek yolları Ağrıdan sızıdan tutmaz elleri Tepeden tırnağa şiir gülleri Yiğitim aslanım aman burda yatıyor Bugün efkarlıyım açmasın güller Yiğitimden kötü haber verirler Demirden döşeği taştan sedirler Yatak diken diken yastık batıyor Yiğitim aslanım aman...
  151. pajero

Biraz Farklı Bir Gün Bugün

Biraz Farklı Bir Gün Bugün biraz farklı bir gün bugün yani sıradan günlerden aynı şeyler üstüne,biraz farklı yüzler biraz da kuru hava ama bugün biraz farklı diğer günlerden Kemal Sunal ölmüş televizyonlardan gördüm sabahın ilk saatlerinde hayata yummuş gözlerini dondum kaldım, şaşırdım...
  152. pajero

Bu Aşk Burada Biter

Bu Aşk Burada Biter Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim Yüreğimde bir çocuk cebimde bir revolver Bu aşk burada biter iyi günler sevgilim Ve ben çekip giderim bir nehir akıp gider Bir hatıradır şimdi dalgın uyuyan şehir Solarken albümlerde çocuklar ve askerler Yüzün bir kır çiçeği gibi...
  153. pajero

Aşktır En Büyük Yalan

saf beyaz yalan (S)
  154. pajero

Aşktır En Büyük Yalan

Aşktır En Büyük Yalan Bu aşk nasıl başlamıştı Bak sonunda nasıl bitti Söyle mutlu musun şimdi Artık aşka inanmam Hiç kimseye bağlanmam Aşktır en büyük yalan Sevgiler yalan oldu Mutluluk hayal oldu Sahte bir aşk yüzünden Gençliğim ziyan oldu Yalan bir aşk yüzünden Bir ömür ziyan oldu Sen...
  155. pajero

Pamela

Pamela Şahane çıplaksın güzelim Giyin de görelim Celal Vardar
  156. pajero

Bir grup gerçek dostun kurduğu KALE(söz uçar yazı kalır)

"bir grup gerçek dostun kurduğu KALE ve içinde barındırdığı kendine özgü KALEmlerle ayakta duran bir site" http://www.kalemiz.com
  157. pajero

Güzel Atomların Yaptığı Ayak

Güzel Atomların Yaptığı Ayak Bir menekşe duyuyorum ellerimsiz O kadar güzel ki, Amerika bile güzel Sen bile güzelsin bensizce Atomlar bile güzel Moleküller bile Toplanıp ayak oluyorlar bende Ağız oluyorlar biraz Diş oluyorlar keskince İki göz parlakça On tırnak sivrice. Bir menekşe duyuyorum...
  158. pajero

Küskün Yolcunun Türküsü

Küskün Yolcunun Türküsü Uzun yürümelerden Sonra bitkin düşerek Bu bir çocuk oyunu: Ben seni çektim çekerek. Şimdi hangi kitaplardan Öğreneceksiniz onu, Gelmiyorsa bazı şeyler Çocukluktan geçerek. Kasırgayı, doluyu Yemiş de düşmüş gibi Issız kaldırımlarda Garip gece kelebeği Düşe kalka sekerek...
  159. pajero

Herhangi Bir Aşka Dair

Herhangi Bir Aşka Dair Herhangi bir kızınkinden ayrı değildi öyküsü hayatına ülkesini ekleyip yaşamaktan başka Usulca eğerek başını yürürken nedense hep birbirine dolaşır gibi olurdu ayakları Bir fotoğraf ve yeni koparılmış bir çiçekti ilk mektubuna eklediği kelimelerse büsbütün...
  160. pajero

Bana

ben teşekkür ederim.
  161. pajero

Bana

Bana Tur edip alemi gezdim cihanı Yok Anadolu'dan güzel yurt bana Serpilmiş cihana vatan yavrusu Gördüm hallerini acı dert bana Dünyaya bedeldir milletin ferdi Gördüm yuvasını artıyor derdi Zalimler her yerde eziyor merdi İnsan dışı bunlar birer kurt bana Gördüm hallerini ağlar gezerim...
  162. pajero

Feryad-ı İsyanım

Feryad-ı İsyanım Mem nelere gark olmadı Zin'in ateşi için, Ferhat dağı delmedi mi Şirin'in düşü için.. Kusur ise her saniye her yerde seni anmak, Mecnun az mı yemin etti Leyla'nın başı için... Gözlerinin dokunduğu her mekân memleketim, Bakıver de uzamasın gurbetim, esaretim...
  163. pajero

Usb hard diske şifre koyabilirmiyim?

western digital 500gb bu taşınabilir harddiski nasıl şifreleyebilirim.bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Western Digital MyBook Premium ES500GB Taşınabilir Sabitdisk Özellikler Disk Kapasitesi (GB) : 500 Arabirim : USB 2.0 / eSATA Disk Dönüş Hızı(Rpm) : 7200 Ortalama...
  164. pajero

Son Söz

Son Söz Boğazından lıkır lıkır geçen Şu suyun kıymetini bil Nedir ki bu mavilik deme Pencereden görebildiğin kadar Göğün kıymetini bil Kıymetini bil çiçek açmış bademin Güneşli odanın çamurlu sokağın Beyazın siyahın yeşilin Pembenin kıymetini bil Dirilik öyle bir şey yürekte Sevinçle çırpınır...
  165. pajero

Bir Kez Gönül Yıktınısa

Bir Kez Gönül Yıktınısa Bir kez gönül yıktınısa Bu kıldığın namaz değil Yetmiş iki millet dahi Elin yüzün yumaz değil Bir gönülü yaptın ise Er eteğin tuttun ise Bir kez hayır ettin ise Binde bir ise az değil Yol odur ki doğru vara Göz odur ki Hak'kı göre Er odur alçakta dura Yüceden bakan...
  166. pajero

Ceyhun Yılmaz-Ayrılık.. Harika bi şiir tüm aşıklara

teşekkürler
  167. pajero

İyi Geceler SDN...

iyigeceler Zzz Zzz (S) (S) (:
  168. pajero

Günün Sözü

Canımdaki her nefes nefesine eklensin, içimdeki her nefes hayalinle demlensin, bırak bu gönlüm varlığınla renklensin, sen benim gönlümde yaşadıkça özelsin!
  169. pajero

Bir Güzel Uzun Şiir

Bir Güzel Uzun Şiir Beni sen akşamcı ettin Hayal sevgilim Elde kadeh Dilde sen Her akşam bu sofrada bir rüzgardır esen Yıldızlara isimler verdim kendimce Biri hayal Biri gurbet Biri hasret Biri hep o güzel memlekettir memleket Sokaklarında büyüdüğüm seninle Buluştuğum gözlerinle O güzel...
  170. pajero

Resimli şiirler..

171. pajero

Resimli şiirler..

172. pajero

Uçurum Uçurumu Çağırır (Horatius)

Uçurum Uçurumu Çağırır (Horatius) Bir uçurumsun Çağırma beni Bir yanın güven Bir yanın boşluk Bu belirsizlik Bir kara delik. Bırak beni gideyim.. Böyle iyi çimenlerin arasında Börtü böcekle, korkmadan devam hayata... Betül Turan
  173. pajero

Bir Su Yılı Denebilirdi...

Bir Su Yılı Denebilirdi... Bir su yılı denebilirdi geldi geçti Üstünde durmuyorum Terledim, bulanık baktım Ne varsa kendiliğindendi Hemen hemen evden çıkmadım. Sanki avuçlarımda sürekli Yıkanmış, tabağa konmuş bir meyvenin ellenmişliği Ola ki makyajı bir oyuncunun karışmış gözyaşlarına Yeni...
  174. pajero

2008 Mini Cooper S Clubman

süper araba yani duruşu yeter.paylaşım için teşekkürler.2010 yılında ne olacak çok merak ediyorum.çok hızlı ilerliyo herşey
  175. pajero

Eskiden Olsa

çok güzel ve anlam dolu :)teşekkürler
  176. pajero

O Akşamin Boş Anisi

O Akşamin Boş Anisi Nedir bu akşamlarin çekiciligi? Iki köşenin ortasini istiyorum ben Bir cennet biri cehennem degil Bir ihtiyarin sevimli dansini unutamam O sevişler ve nazlardan kurtuldum Muradima ermek için Kara adamin gitar çalişma azmi gibi Gelemiyorum boynuna sarilmam için Hayat üç bölüme...
  177. pajero

Ne dinliyorsunuz?

şebnem
  178. pajero

Gözyaşım

güzel eline saglık :)
  179. pajero

Ben isterim ki

güzelmiş :)teşekkürler
  180. pajero

Ne dinliyorsunuz?

şebnem ferah-deli kızım uyan
  181. pajero

Gelinin Alnına Elif Yazılmış

Gelinin Alnına Elif Yazılmış Gelinin alnına elif yazılmış Elifin altına benler kazılmış Azrail gelince başı bozulmuş Kız iken sevdiğim sen değil misin Gelinin yüzünde ipek duvaklar Hani adadığın bunca adaklar Sultanî kiraza benzer dudaklar Kız iken sevdiğim sen değil misin Evinin önünde...
  182. pajero

Hüzün senfonisi

aşkın ki şaki eder insanı dinden imandan çıkarır çok güzel teşekkürler
  183. pajero

Geçerdi Hep

sesim çok güzel degil ama okurum ilerde neden olmasın önemli olan şiir...
  184. pajero

Geçerdi Hep

Geçerdi Hep Geçerdi hep Pırıltılı kanunlar Neves gecelerden İhtimal buhranlı gecelerdi hep Yüreğinde yalnızlığın tortusu Vazoda yaseminler Ufukta yağmur kuşları Çözülmez bilmecelerdi hep Ansızın dalar Bir yorgunluğa uyanırdın Güneş çekilmiştir bahçelerden Lambalar çok erken yanmış Aldatılmak...
  185. pajero

Şairler ve hayatları

İyi Haber Arjantinli ünlü golfçü Robert de Vincenzo, yine bir turnuvayı kazanmış, ödülünü alıp kameralara poz vermiş ve kulüp binasına gidip oradan ayrılmak üzere hazırlanmıştı. Bir süre sonra binadan çıkıp otoparktaki arabasına yürürken yanına bir kadın yaklaştı. Kadın, başarısını...
  186. pajero

Zeynep Beni Bekle

Zeynep Beni Bekle zeynep beni bekle / gece agaçlarina yagmur çiseliyorum / cam tozu su beyazi yalnizligini mutlaka degiştirecegim bir yaprak halinde süzülüp saçlarina eski teşrin'lerden / kederli kirmizi zeynep beni bekle mutlaka dönecegim söyle kim önleyebilir buluşmamizi geceleyin...
  187. pajero

Narin Gözler

Narin Gözler Ağlayan gecenin sessizliğinde, Zavallı, narin gözler, Benim misiniz? Ve bu kaba ellerime inat mı Kalemim bu kadar zarif. Yavuz Yücetürk
  188. pajero

Sis çanları...

189. pajero

Ne dinliyorsunuz?

kalbimi kıra kıra-
  190. pajero

Ne dinliyorsunuz?

menekşelendi sular-safiye ayla
  191. pajero

O An Unutulursun

ben teşekkür ederim okunması ve cevap yazılması çok güzel boşa paylaşmıyoruz demekki
  192. pajero

Günün Sözü

Dört şey geri gelmez atılan ok, söylenen söz, kaçırılan fırsat ve geçen zaman
  193. pajero

O An Unutulursun

O An Unutulursun Kalbimin durduğu an, Kanımın donduğu an, Ömrüm son bulduğu an, O an unutulursun. Kefeni giydiğimde, Toprağa girdiğimde, Üstüm örtüldüğünde, O an unutulursun. Mahşeri gördüğümde, Tekrar dirildiğimde, Sensizken güldüğümde, O an unutulursun. Hesabım çok olunca, Günahım çok...
  194. pajero

Hadi Konuş Benimle

Hadi Konuş Benimle hadi söyle bana çocuk, nedir seni hayata müptela kılan dünden bugüne taşıdığın umut ne hadi söyle bak mevsim çoktan bahara döndü bu tükenmişlik neden hiç mi birşey yok payına düşen hadi söyle şimdi nerde, kiminle olmak isterdin kim bir gülümseme katardı o meleklerden kalma...
  195. pajero

Bitmedi

güzel şiir ellerine saglık :)
  196. pajero

Aşkımızı ilan edelim mi? ben başlıyorum işte...

Aşk bu Geliyorum demeden geliyor Gitmiyor Unutmak Öğrenmekten daha çok zaman alıyor Bilgi ceza bilgi suç Taşımak ağır Ben aşkı yüz metreden tanırım Yeni değil bu yalnızlık Ne sokaklar ne evler bildik İyi gelir ilk zamanlar Yaşadıkça biz öğrendik Her aşk bitermiş birgün bildim Her aşk bitermiş...
  197. pajero

Günün Sözü

Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan herşey onun etrafında döner. Konfüçyus
  198. pajero

Tarihte bu gün?

19 TEMMUZ 1670- Şarap içilmesi yasaklanan İstanbul'da bütün meyhaneler yıktırıldı. 1929- İtalyan ressam Fausto Zonaro 75 yaşında San Remo'da öldü. 1933- Denizli-Çivril'deki 5.7 büyüklüğündeki depremde 20 kişi can verdi. 1948- Gizli oy, açık sayım sistemini getiren yeni Seçim...
  199. pajero

Tarihte bu gün?

18 TEMMUZ 1904- Rusya-Japonya Savaşı başladı. 1920- Büyük Millet Meclisinde milletvekilleri, Misakı Milli üzerine yemin etti. 1925- Adolf Hitler ''Kavgam'' adlı kitabını yayınladı. 1930- Ankara Etnografya Müzesi halka açıldı. 1932- Türkiye, Milletler Cemiyetine 56. üye olarak...
  200. pajero

Günün Sözü

Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde oturur. Aristofanes
  201. pajero

Aşta Yarın Yoktur Sevgili

Aşta Yarın Yoktur Sevgili Aşk bu dünyanın ölçüleriyle açıklanamaz sevgili O ilkel bir acıdır, yaban bir ağrıdır. Gelir ve içimizdeki o çok eski bir şeye dokunur. Sonra bir perde açılır ve yolculuk başlar Bu yolculukta artık para, tarifeler Beklentiler, randevular, taksitler, iş, Anneler ve...
  202. pajero

İyi Geceler SDN...

iyigeceler
  203. pajero

Ne dinliyorsunuz?

her sevda yenibir veda-nilüfer
  204. pajero

Ne dinliyorsunuz?

gitme gitme-gökce kırgız
  205. pajero

Şairler ve hayatları

Büyü Dükkanı Uzak diyarlardan birinde bir ülkede, yemyeşil tepelerin arasında, kışın bembeyaz bir kar örtüsü ile, baharda rengarenk kır çiçekleri ile kaplanan bir vadi vardı. Ortasından küçük bir ırmağın geçtiği bu vadi "büyülü vadi" olarak anılırdı. Ona bu adı veren ise, vadideki...
  206. pajero

Şairler ve hayatları

Gül Yaprağı Uzakdoğu’da bir budist tapınağı, bilgeliğin gizlerini aramak için gelenleri kabul ediyordu. Burada geçerli olan incelik, anlatmak istediklerini konuşmadan açıklayabilmekti. Bir gün tapınağın kapısına bir yabancı geldi. Yabancı, kapıda öylece durdu ve bekledi. Burada sezgisel...
  207. pajero

Günün Sözü

Memleketin ve inkılâbın içerden ve dışardan gelebilecek tehlikelere karşı güvenliği için, bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması lazımdır. (1931) Mustafa Kemal Atatürk
  208. pajero

Tesadüfen

eline saglık.teşekkürler
  209. pajero

Kadın çalışmalı mı ?

kendi bilir
  210. pajero

Ilk Görüş, Ilk Gözyaşi

Ilk Görüş, Ilk Gözyaşi Nereden gördüm seni Yoktu kalbimde Ne aşkin Ne de ateşinin yeri Ne yapmali? Gözyaşlarim söndürür mü ateşini? Yoksa sen gelir misin? Yoksa tüm denizlerden, Birer avuç su mu serpmeli? Olmaz mi? Yoksa toprak mi örtmeli? Var misin, deneyelim mi? Ziya Murat
  211. pajero

Içgüdü (Kent Şiirleri 6)

Içgüdü (Kent Şiirleri 6) daha az kanarim geldigin kadar gidersen ki bir gün gideceksin bende kaldigini bilmeden Kahraman Tazeoğlu
  212. pajero

Ö.l.ü.m

herşeyin bir anlamı oldugu gibi onunda bir anlamı vardır tabi şaire sormak lazım.bence ölümü iyice belirtmek için yapılmış bişey
  213. pajero

Ö.l.ü.m

Ö.L.Ü.M Hayat sıkmaya başladı artık, Gidiyorum sensizken sensizliğe, Bir masal gibiydi sen ve dünya Bir varmış bir yokmuş diye başlayan, Ve sona doğru yaklaşılan. Ölümden korkmuyorum artık, Korkularımı sende bıraktım, Ölmekten korkmuyorum artık, Ben ölümü ilk seninle tattım. İlk gördüğümde...
  214. pajero

Saati Yok Eremi Yok

Saati Yok Eremi Yok Aşktan yana söz duyunca Ben hep seni düşünürüm Uçsuz hayaller boyunca Ben hep seni düşünürüm Yıldızlar kayar yüceden Renkler sıyrılır geceden Yüreğim sızlar inceden Ben hep seni düşünürüm Aklın ucu değer hiçe Yol ararım içten içe Kainat uyur sessizce Ben hep seni düşünürüm...
  215. pajero

Bir kendi

çok güzel ellerine saglık SADECE KARŞILIKSIZ SEVMİŞTİ VE EZİLMİŞTİ :)
  216. pajero

Patlamış canlı bomba fotoğrafı!!

ibret olsun istedim.bu kaybedeck bişeyi olmayan degersiz insanlar çok can aldılar ve çok insanın hayatını kararttılar
  217. pajero

Patlamış canlı bomba fotoğrafı!!

patlamış bir canlı bombanın olay anından çok geçmeden sonra çekilen bi fotoğrafı Mod. Not: Resim silinmiştir.
  218. pajero

Tarihte bu gün?

17 TEMMUZ 1907- Resim sanatında Kübizm akımı doğdu. 1929- Hükümeti devirme iddiasıyla yargılanan komünistlerin davası sonuçlandı: Dr. Hikmet (Kıvılcımlı), Hüsamettin (Özdoğu) ve Laz İsmail beyler 4'er yıl 6'şar ay hapse mahkum edildi. 24 sanık çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı...
  219. pajero

Resimli şiirler..

220. pajero

Günün Sözü

Uşağım bile olsa, yanlışlarımı düzelten efendim olur. Goethe
  221. pajero

Sıcak Saklayın Gecelerimi

Sıcak Saklayın Gecelerimi geçici ayrılık benimkisi ilkyaz çiçeğine gebeyim ağıtlar yakmayın adıma ben ölmedim ölmeyeceğim sıcak saklayın gecelerimi karlar altından çıkıp geleceğim düşlerinizin ateşinden ılık bir rüzgar gibi eseceğim demlice bir çay koyun üstüne aç çocuk gibi besleyin...
  222. pajero

Smart ekonomi yolunda

Smart ekonomi yolunda Son yıllarda fosil yakıtlarının fiyatlarının oldukça artması ve aynı zamanda rezervlerin azalmasıyla üreticiler alternatif teknolojiye yönelmeye başladılar. Smart modelleri, küçük boyutları ve küçük silindir hacimli ekonomik motorlarıyla öne çıkarken artık hibrid...
  223. pajero

Resimli şiirler..

224. pajero

Şair, Dünya Sana Küsmüş Diyorlar

Şair, Dünya Sana Küsmüş Diyorlar Şair, dünya sana küsmüş diyorlar Sen barışamazken kendinle bile Her varlık beyninin bir uzantısı olsa, neye yarar Çığrından çıkmış bu evrende? Doğanın bir anlık dalgınlığından doğdun Suyun, toprağın yalnızlığından Hep kendi içinde yürür durursun Tanrıların...
  225. pajero

Günün Sözü

Son dakika olmasaydı, çoğu iş yapılmazdı. Micheal S. Tarilor
  226. pajero

Ne dinliyorsunuz?

kalbime gömerim o zaman
  227. pajero

Tarihte bu gün?

16 TEMMUZ 622- Hazreti Muhammed ve beraberindeki ilk Müslümanlar, hicretlerini tamamlayıp Medine'ye vardılar: ''Hicri Takvim''in başlangıcı. 1683- Viyana'ya taarruz eden Osmanlı Ordusu, Avusturya Ordusunu mağlup etti. Böylelikle Viyana kuşatması sürdürüldü. 1888-...
  228. pajero

Tarihte bu gün?

15 TEMMUZ 1099- Haçlılar Kudüs'ü işgal etti. 1683- Osmanlı Ordusunun Viyana taarruzu başladı. 1795- Fransız şair Rougel de Lislie'nin yazıp bestelediği ''Marseillaise'' Fransa'nın ulusal marşı ilan edildi. 1840- Osmanlı devleti ile İngiltere, Prusya, Avusturya...
  229. pajero

Öpüşmek yasak olsa?

yasak olmamalı ama çok da uzun uzun öpüşmemek lazım.
  230. pajero

Ne dinliyorsunuz?

hele bi gel-pinhani
  231. pajero

Baharı Beklerken Yazılmış Şiir

Baharı Beklerken Yazılmış Şiir O günü görmek için sade bekleyeceğiz, Göreceğiz bir sabah yeşil tomurcukları. Hazırlanıyor gibi, gökyüzü, ufuk, deniz, Bir sabah dökülecek baharların baharı. Bu bahar yalnız mesut günler taşımaktadır, Başbaşa kalacağız kenarında bir suyun, Göz alabildiğine yeşil...
  232. pajero

Yuh olsun! Bu ne cahillik

cahillik olsa keşke rezil bir okardarda gereksizce yapılmış şuursuz bir program dün baktım çok rezil ya yakında kalkar işallah yayından.kızlar çok bilmiş ama sıfır kapasitede gözüküyolar.yani onlarda programı çözememişler naptıklarının farkında degiller ???sonları nasıl olaak bakalım.
  233. pajero

Hangi aldatma daha acı?

Duygusal ihanet mi yoksa fiziksel ihanet mi aldatılana daha çok acı verir? Elele dergisi mart sayısında işte bu konuyu masaya yatırdı ve ünlülere hangi aldatmanın daha acı olduğunu sordu: "Sevgiliniz ya da eşiniz sizi fiziksel olarak mı yoksa duygusal olarak mı aldatsa daha çok...
  234. pajero

Öpüşmek yasak olsa?

Endonezya'da halka açık yerlerde 5 dakikadan uzun süre öpüşenlerin tutuklanabileceği uygulama Türkiye'de olsa savunurmuydunuz karşı mı çıkardınız?
  235. pajero

Bir Gün Sen De Anlarsın

Bir Gün Sen De Anlarsın Zamanın kıymeti parayla ölçülmez Aklaşınca saçların sen de anlarsın Hayat macerası tek başına çekilmez Yalnız kalırsan bir gün sen de anlarsın Her yolun başı da sonu da varır Allah'a Düşünürsen bir gün sen de anlarsın Kimseye kalmaz üç günlük dünya Geçmişine...
  236. pajero

Ankara Sokakları

Ankara Sokakları Aradığım sendin geceleri yalnız yürüdüğüm sokaklarda üşürken. İçim üşürdü, ne umut vardı, ne mutluluk bu şehirde. Ne için dolanıyordum bu boş sokaklarda, gitsem olmaz mıydı. Ne tutuyordu beni bu şehirde, bu hayatta. Boynum bükülürdü iyice, etrafımda ne olduğunu bilmezdim...
  237. pajero

Şubat Ayinda Ankara'da Yazilan Bir Şiir

Şubat Ayinda Ankara'da Yazilan Bir Şiir Bu yil erken bastirdi kiş! Yagmur yagiyor, yagmur yagdikça seviyorum seni. kar yagiyor, kar yagdikça seviyorum seni. karaya vurdukça, sular dondukça üşüdükçe, birşeyler yitirdikçe, umudum kirildikça çikmaza girdikçe yaşam, yüregim sikiştikça, sen...
  238. pajero

İstanbul Kadar Zor, Ankara Kadar Güzeldin

İstanbul Kadar Zor, Ankara Kadar Güzeldin Hayatım iki vasıtalı yollarda geçti. Bir durakta ayrılık vardı, Diğerindeyse hüzün. Ve sen İstanbul kadar zor Ankara kadar güzeldin. İlk durakta bindiğim ayrılık otobüsüyle doldu yüreğim. Sonra hüzün otobüsüne bindiğimde Acılar, gecelerde bir ay gibi...
  239. pajero

Tarihte bu gün?

14 TEMMUZ 1683- Osmanlı Orduları, Viyana'yı ikinci kez kuşattı. 1789- Silahlanan Paris halkının, krallık baskısının simgesi olarak gördükleri Bastille Hapishanesi'ni ele geçirmesiyle Fransız Devrimi başladı. 1926- Mustafa Kemal Paşa'ya yönelik İzmir Suikastı girişimi gerekçesiyle...
  240. pajero

Tarihte bu gün?

13 TEMMUZ 1793- Fransız Devrimi önderlerinden Jean-Paul Marat, muhalifi Charlotte Corday tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 1846- Hicivleriyle ünlü Şair Eşref doğdu. 1878- Osmanlı Devleti ile Rusya, Almanya, Avusturya, Macaristan, İngiltere, Fransa arasında ''Berlin...
  241. pajero

Günün Sözü

Verdiğini hatırlamayan ve aldığını unutmayanlar, kutsal insanlardır. Elizabeth Bibesco
  242. pajero

Kadın çalışmalı mı ?

çalışmamalı ben istemem şahsen çalışmalarını.bu işi yapamadıklarından felan degil onlar çok degerli evde yemek yapsa yine yeter :)çalışacagı iş ve ortamda tabiki çok önemli. :(
  243. pajero

Günün Sözü

"Kaptanı Nuh olan kişi, denizin dalgasından korkar mı?" Sadi
  244. pajero

Ucundan Kan Damlayan Hançerdeyim

Ucundan Kan Damlayan Hançerdeyim Gün Grinin tonlarıyla uğraşta Geceye özlemdeyim Güneş Kirli duman rengi Bulutlarla oynaşta Ben her zaman sendeyim Ve yağmur Önce selamladı yaprağı Sonra kucakladı toprağı Vuslata sevinmek var Lakin sensiz kederdeyim Şimdi gün Kan kırmızı...
  245. pajero

Aşk - Hayat

Aşk - Hayat Benim ikinci kimliğimdir AŞK Ruhumun gıdası, zevki sefasıdır AŞK Güzel duyguların fermancısıdır AŞK Beni hüzne bağlayandır AŞK Aşkın biricik hanesidir GÖNÜL Şarap-kadeh-aşk-GÖNÜL Aşkın açtığı yaralarla doludur GÖNÜL Aşk gibi tatlı belaya sahiptir GÖNÜL Saf duygularla doluyum BEN...
  246. pajero

Teşekkür Ederim...

teşekkür ederiz bu güzel şiir için :)
  247. pajero

Düşlerim bir başkaydı...

teşekkürler eline saglık
  248. pajero

Veda Öpücüğünün Filizlenişi

sende sağol begendiysen ne güzel
  249. pajero

Veda Öpücüğünün Filizlenişi

Veda Öpücüğünün Filizlenişi Yağmur damlasında rastladım sana Rüyama yıldırım düştüğü akşamdı Şimdi dönüp bakarsan Tepebaşı'ndan İstanbul'a Havadaki sıkıntının boşaldığını göreceksin Bulutların arasında bu şiirin doğuşunu Yokuşta başladı korkunun bekleyişi Nöbet sırasını savmasını...
  250. pajero

22 Temmuz'da Nereye Gidiyorsunuz?

10 gün kaldı istanbuldayım
  251. pajero

Trip - özel haber !

trip grubunun başarılarının devam etmesini sesini her yere duyurmasını istiyoruz.gayet başarılılar. warkortali emegine saglık :)
  252. pajero

Tarihte bu gün?

12 TEMMUZ M.Ö. 100- Romalı komutan, devlet adamı ve diktatör Julius Caesar doğdu. 1536- Düşünce ve özgürlük kavramlarının savunucularından Desiderius Erasmus öldü. 1878- Osmanlı Devleti, Kıbrıs Adası yönetimini İngiltere'ye devretti. 1923- İstiklal Marşı için Ali Rifat Bey'in (Çağatay)...
  253. pajero

Tarihte bu gün?

11 TEMMUZ 1789- Fransız devrimci Lafayette, ''İnsan Hakları ve Vatandaşlık Hakları Bildirgesi''ni, Devrimci Milli Meclise sundu. 1921- İngilizler, Suriye'de istenmeyen Faysal'ı Irak'ta kral ilan etti. 1958- İstanbul'da 1930'dan beri birleşik olan...
  254. pajero

Tarihte bu gün?

10 TEMMUZ 1900- Paris metrosu açıldı. 1921- Yunan ordusunun taarruzuyla Kütahya-Eskişehir muharebeleri başladı. 1923- İstanbul'da Harp Akademisi kuruldu. 1933- Sümerbank resmen faaliyete geçti. 1939- Türk Basın Birliğinin ilk kongresi Ankara'da toplandı. 1947- Hindistan'ın ikiye...
  255. pajero

Tarihte bu gün?

9 TEMMUZ 1401- Moğol İmparatoru Timur'un orduları, Bağdat'ı ele geçirdi. 1872- İbret gazetesi, yazar Namık Kemal'in ''Garaz Marazdır'' başlıklı yazısı nedeniyle kapatıldı; Namık Kemal ise sürgüne gönderildi. 1932- Türkiye, Milletler Cemiyetine üye oldu. 1935-...
  256. pajero

Tarihte bu gün?

8 TEMMUZ 1522- Kanuni Sultan Süleyman, Rodos'a çıktı. 1829- Erzurum, Salih Paşa'nın Çarlık Ordusunun teslim koşullarını kabulüyle Rus işgaline uğradı. 1833- Osmanlı Devleti ile Çarlık Rusyası arasında ''Hünkar İskelesi'' anlaşması imzalandı. 1919- Mustafa Kemal...
  257. pajero

Tarihte bu gün?

7 TEMMUZ 1828- Kars, Emin Paşa'nın teslim kararı alması üzerine Rus işgaline uğradı. 1929- Mussolini, Papa ile anlaşınca bağımsız Vatikan kuruldu. 1939- Hatay'da bir il kurulması kararlaştırıldı. 1930- ''Sherlock Holmes''un yazarı Sir Arthur Conan Doyle öldü. 1942-...
  258. pajero

Tarihte bu gün?

6 TEMMUZ 1517- ''Emaneti Mübareke'' adıyla anılan Hazreti Muhammed'e ait kutsal eşya, Mısır fatihi Yavuz Sultan Selim'e teslim edildi. 1535- ''Ütopya''nın yazarı, İngiliz devlet adamı Sir Thomas More, Kral VIII. Henry'yi, İngiltere...
  259. pajero

Tarihte bu gün?

5 TEMMUZ 1830- Fransızlar, Cezayir'i işgal etti. 1917- Mustafa Kemal, Halep'teki 7. Ordu Komutanlığına atandı. 1921- Antalya'yı işgal eden İtalyan güçlerinin son birliği de kentten ayrıldı. 1938- Şükrü Kanatlı komutasındaki Türk birlikleri, Hatay'a girdi. Fransızların ilan...
  260. pajero

Tarihte bu gün?

4 TEMMUZ 1546- Osmanlı donanmasında Kaptanı Deryalık yapmış Barbaros Hayrettin Paşa öldü. 1776- Amerikan Bağımsızlık Günü: Amerikan Kongresi, Britanya'dan bağımsızlığını ilan etti. 1848- Karl Marx ve Friedrich Engels'in yazdığı Komünist Manifesto yayımlandı. 1932- İçişleri Bakanı...
  261. pajero

Tarihte bu gün?

3 TEMMUZ 1462- Midilli Adası, Osmanlı ordusu tarafından fethedildi. 1918- 1909'da tahta çıkan Padişah V. Mehmet Reşat öldü; yerine VI. Mehmet Vahdettin geçti. 1919- Mustafa Kemal Paşa, Rauf Bey (Orbay) ve beraberindekilerle Erzurum'a gelişinde sevgi gösterileriyle karşılandı. 1941-...
  262. pajero

Tarihte bu gün?

2 TEMMUZ 1556- Fransız astrolog, fizikçi ve kahin Nostradamus öldü. 1900- Alman Ferdinand von Zeppelin'in yaptığı hava aracı denendi ve başarılı oldu. Araca ''Zeplin'' adı verildi. 1917- Yunanistan, Osmanlı devletine savaş ilan etti. 1932- Birinci Türk Tarih Kurultayı...
  263. pajero

Tarihte bu gün?

1 TEMMUZ 1683- Kara Mustafa Paşa komutasındaki Osmanlı orduları, Viyana önlerine geldi. 1736- 23. Osmanlı Padişahı III. Ahmet öldü. 1798- Napolyon, İskenderiye'ye çıkarak Mısır'ı işgale başladı. 1839- Padişah II. Mahmut öldü; yerine Sultan Abdülmecit geçti. 1904- Dilci, roman yazarı...
  264. pajero

Günün Sözü

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir... Mustafa Kemal Atatürk
  265. pajero

Resimli şiirler..

çok güzel ellerine saglık :)
  266. pajero

Seni başkalarından ayıran

çok güzel teşekkürler
  267. pajero

Anlık Aşklar Vardır

Anlık Aşklar Vardır Anlık aşklar vardır adım adım izleyerek gelip geçer yanınızdan gözlerini öyle derine sokarki isteksiz bir zincir kopar yüreğinizden Anlık aşklar vardır bir otobüs durağında tanımadığınız birini yolcu ederken kendini sahipsiz hisseder yüreğiniz bakana kadar otobüsün arka...
  268. pajero

Mutluluk

MUTLULUK Ey mevsimler, ey şatolar! Deyin kusursuz kim var? Ben de herkes gibi tuttum Büyülü mantığı denedim. Selâm Gal horozuna selâm Selâm her ötüşünde selâm Hevesten, arzudan oldum Görün sıfırı tükettim. Yedi bitirdi bu büyü beni Takat komadı, yok etti. Ey mevsimler, şatolar ey...
  269. pajero

İçime saklan hep orda kal

270. pajero

Yüzsüz Hüzün

271. pajero

Tatil

Tatil Dalgaların kumsalı öptüğü zamandır bu, Sevginin coştuğu zaman, Güneşin kara ile buluştuğunda Balıkların oynaştığı zaman, Gidişlerin dönüşler olduğunda, Üzüntülerin başladığı an. Nuri Sedat
  272. pajero

Gidiyorum Bu Şehirden

Gidiyorum Bu Şehirden gidiyorum sokakları yalnızlık kokan bu şehirden hem de arkama bakmadan gözlerimi çekiyorum aldatan görüntüsünden asırlık öfkemi sunuyorum dost yitirten kavgalarına haykırıyorum yorgun sesimle günah kokulu hırçın sokaklarına terk ediyorum sokak lambalarının loş ışığı...
  273. pajero

Seni Seviyorum Yarın

yarınlrı sevmek yarınlar için çalışmak güzel...
  274. pajero

Sevgili İntihar Mektubu

güzel olmuş yazın pesimist :) Bir İntihar Havası Var Hani yoksun, Yine yoksun Yokluğunla beni öldürüyorsun Hani bensiz yapamazdın ya, Söyler misin, Şimdi ne yapıyorsun. Bak; Ben sensiz yapamıyorum. Sensizliğinde bile Seni yazıyorum. Sanat eseri resmini duvara asmışım Yanımdaymışsın gibi...
  275. pajero

İyi Geceler SDN...

sdn iyigeceler :)ben çıkıyorum
  276. pajero

Trip - özel haber !

Trip grubunun sus ve çıkış yokmu gayet başarılı :) güzel bir grup olduğu belli oluyor.klipde güzel olmuş :) Teşekkürler Warkortali bu çalışman süper olmuş .senden devamınıda bekliyoruz :)
  277. pajero

Bir Gün İstanbul'da

Bir Gün İstanbul'da Günlerden bir gün İstanbul'da Sabah oldu eşya ışıdı Bahçedeki horoz öttü Horozun öttüğünü duyunca Türkü tutturdu Bir çiçek keyfine göre... İşler bu yola döküldü mü, İnsanoğlu durmaz Yatağımdan kalktım Kahvaltı ettim Geceden kalma ne varsa Ceketimi giydiğim gibi...
  278. pajero

Emanet

Bende bir emanetin kaldı, teslim edemedim, Sevdiğimi söyleyemedim ve sen gittin. Eğer söyleseydim seni sevdiğimi, Cevabın ne olursa olsun, bu kadar yanmazdı yüreğim çok dogru valla kimbiir kaç kişi var bu durumda :(
  279. pajero

Aklıma Sen Gelirsin

Aklıma sen gelirsin, yüzüm güler birden ne güzel bi duygu insanın aklına birinin gelip gülmesi düşünmesi :) teşekkürler :)
  280. pajero

Yaşamak Sevdaya Yakışır / Gün Doğacak...

bu güzel şiirler paylaştıgın için ve burda oldugun için çok teşekkürler :)
  281. pajero

Umut Girsin Kapama Kapıları

çok güzelmiş sagol :)sende olmasan
  282. pajero

Bugün O'nun Dogum Günü : Warkortali

iyiki dogdun kardeşim :) dogum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce sana boncuktan kuş yaptık sdn olarak konacak pencerene
  283. pajero

Ford Flex

güzel ve geniş bir araç hiçde yabancı gelmiyo :)
  284. pajero

Tarihte bu gün?

30 HAZİRAN 1913- II. Balkan Savaşı başladı. 1921- Mustafa Kemal'in öncülüğünde Çocuk Esirgeme Kurumu (Himayei Etfal Cemiyeti) kuruldu. 25 Nisan 1983'de lağvedilen kurum, 24 Mayıs 1983'te Sağlık Bakanlığına bağlı ''Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'&#039...
  285. pajero

Telefon caldiginda "Aradiginiz numara rahatsiz edilmek istememektedir."

ücretlimi
  286. pajero

Şairler ve hayatları

telif hakkı istemeyecek şairleri seciyorum.zaten tanıtmak amacıyla şiirler forumda yer alıyo.telif hakkı isteyen olursa şiirler silinir sorun olmaz.
  287. pajero

Saat Bahara Çeyrek Var

Saat Bahara Çeyrek Var Kış ayazında katılaştı yüreğim Buz duvarlar ardında, ateşsiz Kısık hecelerle yarım hislerim Tahammülü bitti, haddinde dirençsiz... Saat bahara çeyrek var Soğuk gecelerde seyrim donmak üzere Harlı ateşlere üşürsem, alevler üşür Parmaklarım el tutamaz, avuçlarımda...
  288. pajero

İyi Geceler SDN...

uyku geldi artık iyigeceler :) Geceyi Sana Yazdım Geceyi sana yazdım, sızımı sana Tutuldum, küsen sesine, tenine tutuldum Çaktım ateşi sesine, ateşi tenine Ay aydınlık sana yandım, gülen yüzüne Yandım, yanarım sana Sensizim, sana koştum iklimler boyu Uykular, yanan liman uykular haram Bir...
  289. pajero

Antalya' dan Resimler

az kaldı bekle beni antalya :)
  290. pajero

Resimli şiirler..

291. pajero

Öyle Özgürsün ki!

özgür olmak güzel..teşekkürler :)
  292. pajero

Sana Aşk dedim

güzel teşekkürler.. :)
  293. pajero

Marşlar.....

MÜLKİYE MARŞI (EY VATAN) Başka bir aşk istemez, aşkınla çarpar kalbimiz, Ey Vatan gözyaşların dinsin, yetiştik çünkü biz. Gül ki sen, neş'enle gülsün ay, toprak, deniz. Ey Vatan gözyaşların dinsin, yetiştik çünkü biz. Bir güneştin bir zamanlar, aya kadar kaldındı dün, Dün bir...
  294. pajero

Ne dinliyorsunuz?

emre aydın-sen anlarsın
  295. pajero

Şairler ve hayatları

361. Bulut geçti, göz yaşları kaldı çimende Gül rengi şarap içilmez mi böyle günde? Bugün bu çimen bizim, yarın kim bilir kim Gezecek bizim toprağın yeşilliğinde. 362. Kendi çarkını döndürmeye bak döndükçe dünya; Keyfinin tahtına çık kadehle dudak dudağa; Tanrının umrunda mı senin...
  296. pajero

Şairler ve hayatları

341. Tanrı evrenin canı, evrense tek bir beden Melekler bu bedenin duyuları hep birden Yerde gökte canlı, cansız ne varsa birer uzuv: Budur Tanrı birliği, boştur başka her söylenen 342. Kader defterimi yeniden yazabilseydim Kendime gönlümce bir hayat seçerdim; Bütün dertleri siler...
  297. pajero

Şairler ve hayatları

321. Ben şarabı eskimiş acı acı severim; En çok da ramazanda cumaları içerim; Helal üzümünü ezdim doldurdum küpe: Ne olur,içinceyedek ekşitme Tanrım. 322. Ben olmayınca bu güller, bu serviler yok. Kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok. Sabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok. Ben...
  298. pajero

Şairler ve hayatları

301. Hayyam, olsa olsa bir çadır senin bedenin, Can sultanımızın bir süre oturması için; Ecel hancısı bir başka konak döşeyince Sultan göçer gider, viran olur çadırın senin. 302. Şarap içti mi, dilenci sultanlaşır; Tilki çıkar deliğinden, aslanlaşır; Yaşlı başlı adam delikanlaşır...
  299. pajero

Şairler ve hayatları

281. Şarap küpü önüne serdik seccademizi; Şarap yakutuyla adam ettik kendimizi; Umudumuz, meyhanede yeniden bulmak Camide, medresede yiten günlerimizi. 282. Ben çimen Mısrının Yusufuyum, dedi gül; Dilimden altın, yakut saçılır, dedi gül; Dedim: Senin Yusuf olduğun nerden belli? Kana...
  300. pajero

Şairler ve hayatları

261. Ben şarap içiyorum, doğrudur; Aklı olan da beni haklı bulur: İçeceğimi biliyordu Tanrı, İçmezsem Tanrı yanılmış olur. 262. Dünya hangi gülü bitirdiyse yerden Kırıp atmış, toprağa gömmüş yeniden. Su yerine toprağı çekseydi bulut Sevgili kanları yağardı göklerden. 263. Gerçeği...