Arama sonuçlarınız

1. treelock

Note 8 ' den iPhone X ' e geçmek

Note 8'den X'e geçmek için sizin değil, karşı tarafın 3000TL falan vermesi lazım. İphone X, 6s kıvamında dandik bir telefon.
  2. treelock

Samsung 8K OLED TV IFA’da ortaya çıkacak!

İsterse 16k çıksın, ev araba parasına satıldığı için bizi ilgilendirmiyor bu tarz şeyler.
  3. treelock

Vestel'den yerli ürün atağı Vestelcell geliyor

Tartışılacak bir konu değil, Vestel gibi çok Türk firması var, Vestel'in torpili nedir onu anlamak lazım önce.
  4. treelock

O zaman Apple almayın Vestel alın demeyecek kimse, ikisinin arasında bir fark yok çünkü.
  5. treelock

Vestel nasıl Türk onuda anlamam hiç bir zaman. Yaptığı telefonun işletim sistemi Amerikan, işlemcisi SD Yaptığı TV'nin paneli veya işlemcisi yine Kore menşeili genelde. Smart yazılımı veya içinde ki yazılıma bağlı bir kaç uygulama Amerikan. Laptop desen işlemcisi direkt Amerikan, işletim...
  6. treelock

1050ti 4GB mı? 1060 6GB mı?

Ben güvenilmez demedim, mouse falan aldım 2-3 ay önce 300TL'ye hemen geliyor 1 günde. Ancak Türkiye garantisi yok, Türkiye garantisiz elektronik ürün almam özellikle de OEM parçalarda.
  7. treelock

Abisi bilmiyorsan sen konuşma, yetkili distribütör garantisi yok o sitenin. Kendi kafalarına göre garanti veriyorlar, tamamen onların keyiflerine kalıyorsun. Her elektronik ürün yurt dışından geliyor elbet ancak resmi Türkiye distribütör ithali diye bir olay var. Nano'dan ürün alana kadar...
  8. treelock

O site Türkiye garantisiz, yurt dışı ithal satıyor, kısaca o siteden ekran kartı alınmaz garantisi yok. Ayrıca 3GB 1060 almam.
  9. treelock

4 gün önce 1899TL'ydi. O fiyata belki ama 2200 verdikten sonra 300-400TL daha eklenir MSI-Zotac falan alınır.
  10. treelock

Ben fırsatı kaçırdım almam o yüzden, Temmuz'un son haftası 1050ti 1000TL, 1060 6GB 1750TL'ydi Vatan'da almadım düşer diye, sonra geçen hafta 2400TL'ye 1060 6GB 1050Tİ 1120TL buldum mediamrkette ama sistemlerinden arıza vardı satış yapamadılar yine alamadım. :D Allah alma diyor resmen.
  11. treelock

Çok zam geldi kaçırdık, 1000TL olan 1050ti'ler şuan 1500-1800TL Vermek istemiyorum bu rakamı, 1060'larda 2700TL'den başlıyor, ne yapsam bilemedim.
  12. treelock

Sınırsız Bütçe ile 4-5 yıl iş görücek telefon önerisi

İlk amaç telefon konuşması ise, 4-5 sene de kullanım düşünülüyorsa, İphone 9'u bekle 2-2.5 ay kaldı çıkmasına.
  13. treelock

144 hz monitör önerisi

Acer monitör konusunda nasıl? Philips'den geçip pişman olur muyuz?
  14. treelock

144 hz monitör önerisi

Bende arıyorum ama boyut olarak 23.6'' küçük, 27'' var mı bu rakamlara?
  15. treelock

Galaxy s7 vs p20 lite

Samsung dışında hiç bir firma kendi parçasını üretmiyor, Apple sadece işlemci üretiyor, geriye kalan parçaları Sony ve Samsung, diğer firmalar keza yine Samsung ve Sony'den parça alıyor, LG belki sadece ekran üretiyordur o kadar. Her firma parça üretiyor gibi konuşmak saçma. Kaldı ki...
  16. treelock

Galaxy s7 vs p20 lite

hahahahahahahah P20 Pro şuan Dünya'nın en iyi kamerasına sahip 2-3 modelinden birisi, Samsung filtresiz kamera üretemeyen bir firma. Ya kimlere cevap veriyorum of. :D
  17. treelock

Galaxy s7 vs p20 lite

He he kullanmadığın cihazlar hakkında atıp tutmak kolay, 1.5 aydır kullanıyorum kendi ara yüzü zaten Samsung'dan hızlı Huawei'nin. Kamerası çöp falan değil, ön kamerası 10 kere döver S7'nin kamerasını, arka kamerası da ideal seviyede, geceleri günlük profesyonel çekim yapıyormuş gibi boş...
  18. treelock

Çok teşekkür ederim yardımların için.
  19. treelock

Geçen gün Mediamrkt çalışanı yeni kartlar HDMI olmayan monitörler ile çalışmıyor falan dedi, bana saçma da gelse kafamı kurcaladı. HDMI yok monitörde. philips 236v4 modeli.
  20. treelock

Galaxy s7 vs p20 lite

P20 lite iyi telefon, forum ve sözlükte ki ukala kesime pek aldırış etme. Tasarım olarak şuan en iyi 2-3 telefondan birisi. Ayrıca özellikleri de kötü değil, ön kamerası mesela çoğu üst seviye cihazdan daha iyi. Takılma-kasma-donma da yok, şarjı fena değil, hızlı şarj var, 64gb hafıza günün...
  21. treelock

Evet illa ki fark var görüntülerde ancak rahatsız edici boyutta değil, şuan 9800GT ile GTA V oynayan biri olarak, 1050ti gayet idare eder gibi. 1080p youtube vs... gibi yerlerde zaten fark yaşatmaz herhalde iki kart. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Son olarak Philips 23'' LED monitör var...
  22. treelock

Evet kararsız kaldım sadece, 1000TL iyi para aslında, eğer çok değmeyecekse 1050ti almak daha mantıklı.
  23. treelock

Peki uzun vadeli yeter mi arkadaşlar, 3-4 sene gibi minimum, yoksa 1000TL verip 1060 mı alsak 6GB olandan?
  24. treelock

Arkadaşlar FPS takıntısı olan biri değilim, full hd videoları kasmadan izletsin, oyunları da orta halli oynatsın yeter düşüncesindeyim, düşük olmasın yeter. 1050ti O.C. Edition var Zotac 1006TL şuan onu alsak, yoksa 1000TL fazla verip 1060 alınır ve değer mi? Bütçesi geniş biri değilim ikinci...
  25. treelock

İphone 6s in fiyatı düşer mi ? Mobile World Kongresinden sonra mart gibi

Paranı çöpe atmak istiyorsan bekle Mart ayına kadar. 6s falan alınmaz, o fiyata ne seçenekler var.
  26. treelock

02:00-08:00 arasında indirdiğim dosyalar kotaya işler mi?

Yansımıyor ama fark eden bir şey de yok, Youtube 7/24 hep yavaş zaten. Genel olarak internet yavaş kimse ses çıkarmıyor.
  27. treelock

iPhone 7 ve Galaxy S8 arasındayım

İphone 7 telefon falan değil öncelikle S8'in karşısında. İphone 7'nin rakibi LG G2, Sony M4 Aqua falan olabilir en fazla. 4.7'' küçücük ekran ve günde 2-3 defa şarj isteme gibi hayat şartlarını zorlaştıran bir cihazı neden alasın ki? İphone 6'dan sonra Apple telefon olayını bitirdi. Samsung...
  28. treelock

1 Ay İçinde 4 Defa Bozulma ve İade Hakkında Bilgi Lazım

Nisan ayında THH'ye verdim 4 defa üst üste servise gittiği için. THH haklı buldu beni ve Ağustos ayında kazandım. Ancak firmaya kayyum atanmış, ödeme yapmıyor icraya verdim 2 aydır icradan da ses çıkmadı. Benim şanssızlığım.
  29. treelock

Para Ile Yapamayacağımız Şeyler?

Çaresiz hastalık dışında, para her işi çözer. Şuan 25 milyar dolar kişisel nakit servetim olsun, sağlığım da yerinde olsun, zaten emrinde 10 tane her branşında özel yetişmiş doktor, diyetisyen, özel ahçılar, özel organik besinler, iyi ve düzenli spor, geriye kalan zamanda da parayı güzelce...
  30. treelock

En çok satan telefon iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Mesajımda bir itham veya hakaret yok. Piyasa böyle düşünen ve piyasayı böyle trolleyen telefon borsası trolleri yüzünden böyle. Devletin aldığı vergi kadar bir de kâr marjı var ancak kimse bunları konuşmuyor.
  31. treelock

1000 - 1500 TL Arası Telefon Önerileri

LG Q6 1229TL ile giriş yapmış. Bence tasarım olarak çok başarılı, özellikleri de, telefon kullanmak isteyen ve sosyal medya kullanıyorum diyenlere fazlasıyla yetecek bir cihaz. Fiyatı düşer 1-2 aya iyice. Tam fiyat/performans telefonu olmuş. İlk defa LG almayı düşünmeye başladım.
  32. treelock

Xperia XZ1 Türkiye'de satışta

S8 ve 6s Plus varken bu iğrenç ve müşterisine satış sonrası destek vermeyen markaları kim tercih eder ilginçtir.
  33. treelock

En çok satan telefon iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Hiç emek verip, terleyerek çalışıp kendine bir şey aldın mı? Yoksa baba parasıyla mı konuşuyorsun? Şu telefon fiyatlarına iyi demek için, ya büyük fanatik malum partili olmak gerekiyor, ya da helalsiz para sahibi olmak gerekiyor.
  34. treelock

LG V30 ocak 2018 deki fiyatı sizce kaç olur?

G6 gibi olur. 3600TL gibi bir rakam sunarlar, 20 gün sonra 2400TL'ye HB satar.
  35. treelock

Hangi operatörün telefonu alınmalı?

Bu ülkenin bu hale gelmesinin en büyük sebebi yine halktır. Tefecilerden telefon ala ala 5000TL'yi aştı telefon fiyatları, yazıklar olsun. Oyun oynayacakmış da telefon alacakmış.
  36. treelock

Gebze Neden İl Olmuyor ?

Tüm Türkiye'yi İzmit-Gebze-İstanbul'a topla, büyük bir deprem olunca da, otur ağla. Gebze il olunca ne olacak? Sadece devlet kurumları daha yakınına gelmiş olacak. Oturma o zaman Gebze'de mesela? Devletin yerinde olsam İstanbul'u 2'ye bölerim şehir olarak, kaldırmıyor artık hiç bir şekilde.
  37. treelock

S7 Halâ Alınır Mı ?

S8'in fiyatı 3199TL S8+'ın fiyatı 3399TL Turkcell-Vatan-Evkur gibi yasal tefecilerin fiyatlarını yazmayın buraya.
  38. treelock

S7 Halâ Alınır Mı ?

Artık forumların ortaklaşa bildiri yayınlayıp, sağlam boykot uygulama vakti geldi. S7 denen telefonun çıkış fiyatı 2799TL'ydi 2 sene olacak neredeyse ve hala 2300TL civarı. Yeter artık insanları enayi yerine koyuyorlar, tamam vergiler zaten insanlık suçu derecesinde fahiş ama kâr marjlarından...
  39. treelock

Bill Gates'in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı!

Bence Bill Gates ve Microsoft son 7 senedir, firmayı ve kendilerini sabote ediyorlar. Bunun altında var bir şeyler. Önce kendilerini Lumia ile rezil ettiler, Windows 7'den sonra ise tamamen rezalet işletim sistemleri çıkardılar, yenilik ve kullanım kolaylığı adı altında. Mecbur kalmasam...
  40. treelock

[Çözüldü] Bilgisayarların Bip Sesi Çıkarması Şehir Efsanesi Mi Gerçek Mi?

Eski anakartlar ufak hoparlör verirdi yanında ve bios'a bağlı çalışırdı. Klavye de 10 tuşa aynı anda basınca atıyorum öterdi veya ram-ekran kartı takılı değilse ötebilirdi. Şimdi ki anakart ve bios'ların çoğu anakart içinde ki ışıklar ile uyarı veriyor. Ancak yine de istenirse, anakart...
  41. treelock

Samsung galaxy s8 mi iphone 6s mi?

6s'in ederi günümüz Türkiye'sinde bile 1600TL fln. 2800TL istiyorlar komedi, kahkaha atıyorum o fiyatlara. S8 çok daha üstün bir cihaz.
  42. treelock

Max 2400 TL Hangisini tercih Etmeliyim ?

Fiyatlar aşırı fahiş ama yine de illa alacağım diyorsan o fiyata telefon yok, alabileceğin en kaliteli cihaz da S7 veya S7 Edge
  43. treelock

Zenfone 4'lerin Türkiye fiyatı belli oldu!

Alan da kabahat ararım. Almasın kimse zaten LG G6'da olduğu gibi bir anda düşer. LG G6 3600TL ile çıktı 20 gün sonra 2400TL'leri gördü. Bu telefon da 20 günde 1600TL'ye iner.
  44. treelock

Yeni IPHONE Sonrası Plus Model Bulamama Sorunsalı

Çünkü 7 ve 7 Plus arasında ki fiyat farkı 100TL bile değilken, Vatan gibi firmalar bu farkı 1000TL'ye yakın olarak yansıtıyorlar, bu dümen anlaşılmasın diye de, belli aralıklar ile kara borsa yapıyorlar cihazları. Türk elektronik sektörü tamamen tehlikeli baronların elinde ve iğrenç bir hal...
  45. treelock

Sibel Kekilli, Instagram hesabını Türkiye'ye kapattı!

Ben anlatmak istediğimi anlattım. Bu kadının kimseye bir zararı yok, normal bir oyuncu. Hakaretleri ve küfürleri diğer insanlar gibi hak etmiyor.
  46. treelock

Ne hak ediyoruz? Önce anlatım bozukluğunu düzelt.
  47. treelock

İyi yapmış, aklı şeyin de olanlar, kıza hakaret edip duruyordu. Muhatap olmayıp, ilişiğini kesmekle en iyisini yapmış.
  48. treelock

1000 tl yle 1600tl arasında telefon önerirmisiniz

Aynen öyle aksilik ve şanssızlık olmazsa, Sony minimum 2 sene idare ediyor orta segmentte. Mesela M4 Aqua 2015 Mayıs'da 1050TL'yken aldım, hala sorunsuz kullanıyorum, bir defa bedava servis tarafından anakart değişti. Tek sıkıntısı dahili hafızanın 8GB olması. Şuan 1100TL'ye satılan...
  49. treelock

NFS underground 2 yi Online Oynayın!

Büyük bir proje gerçekten. Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi sürüş dinamikleri olan araba yarışıdır bana göre. NFS bu oyundan sonra sapıttı ve bitirdi kendini. Most Wanted ve Carbon bile aynı tadı veremedi hiç bir zaman. Deneyelim yakın zamanda.
  50. treelock

iPhone 6S Plus Alınırmı ?

1900-1999TL bandında bir fiyata alınacaksa, alınır. Yoksa 3700TL edecek bir telefon değil kesinlikle. Çıplak fiyatı sözde 581$'a giriyor görünüyor ancak hikaye. Fabrikadan en fazla 350$'a çekiyorlar bu cihazı. Yani satan ana firma cihaz başı minimum 600TL kâr marjı koyuyor.
  51. treelock

Bayram Hediyeniz SDN Forum'dan! Turkcell T70 Hediyeli!

İyi bayramlar SDN
  52. treelock

LG V10 almak istiyorum olumsuz yorumunuz varmı

SD kart takılamaması dışında, Note 5'de gayet güzel bir tercih. Güle güle kullanın.
  53. treelock

Ps4 Kırıldı ! Ps4 kırma 2017

Online olmadıktan sonra PS4'e kaldır at çöpe. PS2'de online olayı yaygın değildi, herkes chip attırıyordu ve evde veya cafelerde multiplayer oynuyorlardı. PS4 online olmadan atariden öteye geçmez. --- Gönderi Güncellendi --- Telefona 3000-4000TL verenler, 3000-4000TL'ye oyun kasası...
  54. treelock

S7 mi A7 2017 mi ?

A7 2016 fiyatından sonra A7 2017'yi öyle bir fiyata çıkardılar ki, interneti takip etmeyenler zannediyor ki, 2300TL'lik bir telefon. Ederi 1200-1300TL'lik bir telefon. S7 ezer geçer. A7 2017 seneye güncelleme bile almaz.
  55. treelock

Şarjı 1 Günü Çıkaran Telefon Önerisi Max 2300TL ve Note 7 FE Nereden Alınır?

Fiyatı düşse güzel telefon da, hala aç gözlü elektronik marketler fahiş fiyatlara satıyor bu cihazı.
  56. treelock

LG V10 almak istiyorum olumsuz yorumunuz varmı

sony xa1 ultra bu saatten sonra alınmaz. Piyasaya şişik fiyat 1900TL ile giriş yaptılar ve 2-3 aydır fiyatı 1750TL altına düşmedi. OIS arka kamera yok, batarya düşük, ekran ppi oranı çok düşük, işlemci mediatek, kısaca ederi 1300TL civarı o yüzden alınmaz. Ben sizin yerinizde olsam şartları...
  57. treelock

S8 Plus Fiyatı Ne Kadar Süre Böyle Kalır?

Samsung telefonlarının fiyatı 3-5 ay içinde değer kaybetmesin diye, çıkışta 5000TL yapıp 1 ayda 3500TL'ye çekerek, 1 sene hatta daha uzun süre bu fiyatı korumayı hedefliyor. Bizim halkımız da gidip kontrat ile 5500TL'ye 2 sene taksitle aldığı sürece, seneye 6000TL'ye çıkış yaparlar. Müstahak...
  58. treelock

2000TL - 3000 TL Arası Telefon Önerileri

Ben hepsine katılıyorum. Telefon ihtiyacım var almıyorum işte 2 aydır. Benim gibi herkes böyle düşünse aşırı düşecek fiyatlar. Cihaz başı 500-1000-1500TL kâr marjı koymaya başladı aç gözlüler. Vergileri de ekleyince 1 telefon kendimize 3 telefon dışarıya alıyoruz. 6s'in günümüzde ederi...
  59. treelock

2000TL - 3000 TL Arası Telefon Önerileri

S8+ bile çıkalı 2-3 ay olmasına rağmen 1600TL fiyatı düştü ancak; S7, S7 Edge ve Note 5 fiyatı düşeceğine fiyatı arttı. Samsung çok saçma fiyat politikası uyguluyor, en iyi cevabı almayarak vermeliyiz. Böyle saçma bir fiyat stratejisi olamaz. SD kart girişi olmayan, 2 yıllık Note 5'in...
  60. treelock

Lg g4 e Anakart almak (AliExpressten)

Anakartı ne kadara alacağına bağlı bu iş. 100-150TL'ye alıyorsan al, ancak 400-500-600TL anakart parası vereceksen enayilik olur.
  61. treelock

128 GB SSD Yeterli midir?

GTA V PES 2017 Age Of Empires 2 vs... 3-5 oyun daha gerekli programlar + Win 7 128GB SSD fazlasıyla yetiyor. Alabilirsin yani.
  62. treelock

İphone 6s plus 128 gb vs samsung galaxy s8 plus

8+ şuan İphone 7 ve 7 plus'dan bile iyi bir cihaz, 6s ile kıyaslanması saçma olur. Bütçen varsa düşünmeden 8+ al geç. Şarjı da çok uzun gidiyor, kamerası zaten efsane.
  63. treelock

iPhone 8 parça parça sızdırıldı!

Söylenen fiyatlar doğruysa, alan kişilerle çok dalga geçeceğim. Söylenen duyum: Çıkış fiyatı minimum 5500TL
  64. treelock

800 tl ye s8 almak istermiydiniz ?

Bu millet başına gelen her şeyi hak ediyor. Turkcell gibi bir firmaya aylık 100-150-200-250-300TL fatura ödeyenler, Türk Telekomdan 3500TL'lik telefonu 5500TL'ye alıp 2 sene borçlananlar, bu millet hak ediyor, az bile yapıyorlar. Vatan bilgisayarda her hafta %18 indirim diyor, piyasada 750TL...
  65. treelock

S7 edge den ıphone 7 plusa geçilir mi?

Edge ekrandan geçersen kapkalın çerçeveli bir telefon gelecek ve bence mantıksız olacaktır.
  66. treelock

Note 8 alana güzel hediyeler var!

Türkiye'de hediye verene kadar 1000TL indirim fln versinler de, 4000TL'ye düştüğü zaman 1 ay içinde 3000TL'ye alalım işte.
  67. treelock

iPhone 8 bekleyenlere kötü haber!

Apple bitti bence. iPhone 8 bekleyenlere kötü haber! - ShiftDelete.Net Bu olay doğru ise 8 satmaz. Samsung S8+ ile cidden ortalığı karıştırdı şuan benim bile gözüm diğer telefonları iğrenç görüyor. S8+ Rolls Royce gibi, diğerleri Linea gibi görünüyor piyasada. Apple da komple ekran...
  68. treelock

Dursun Özbekten Flaş Açıklamalar!

3-5 transfere karakterimizi satacak değiliz. Son nefesimize kadar; DURSUN İSTİFAAAAAAAAAAAA !!!!!
  69. treelock

Akıllı telefonunuz ölçü alacak!

Ölçülecek duruma bağlı. İnsan ateşini %100 nokta atış ölçebilecek kalibrede bir telefon 2030 yılından önce çıkmaz. Onun dışında lazer metre özelliği olabilir iş görür. Havada ki nem oranını ölçme özelliği olabilir. Yine de telefon sektörü rezalet bir yere gidiyor özellikle de Türkiye'de...
  70. treelock

S7 edge garanti

Ekran da çatlak olması işleri çıkmaza sokacak gibi görünüyor. Servis ekran tamir edilmeden cihazı açamayız bile diyebilir.
  71. treelock

En iyi akıllı telefon belli oldu!

Bixby'ı Siri'ye rakip göstermesi çok komik Samsung'un. S8+'da kullanayım dedim, bildiğin Sony What's New uygulaması gibi bir şey. S8+ harika telefon ama Bixby tuşu olması anlamsız ve emrivaki olmuş. Samsung yazılımda Apple kadar olamaz henüz erken.
  72. treelock

S7 şuanda alınır mı?

Sony IPS LCD ekranda 800 küsür ppi yoğunluk bile yakalıyor ama Samsung S8 kadar net ve kaliteli görüntü vermiyor ekranları. IPS bence gereksiz bir panel günümüzde. Güneş altında da iş yapmıyor en büyük özelliği bu olmasına rağmen.
  73. treelock

Kesinleşen iPhone 8 özellikleri!

Hiç bir özelliğinden anlamayıp sırf kişilik sahipliği kazanmak ve ego tatmin etmek için yine binlerce kişi 5000-6000TL verip, borca girip alacak. Of of.
  74. treelock

S8 fiyatı düşüyor mu?

Samsung Türkiye olması gerekenden fazla kâr marjı koydu. 4499TL'ye çıkış fiyat dedi 1 ay geçmeden telefon 3200TL'ye düştü. Normal şartlarda millet biraz daha diş sıkıp almasa 2600TL'ye çok rahat düşerdi bayram sonrası ama bizim millet 3500TL'ye bile düşünce çok ucuzmuş gibi saldırdı. Hak...
  75. treelock

S7 şuanda alınır mı?

Telefon yok telefon. Bende nefret ediyorum kazıklanmaktan. Ama 2000TL'ye kadar telefon yok piyasada şuan. 2000TL altı direkt ve bizzat çöp. 1-2 tane LG var, LG bildiğin gibi 1-2 ay içinde bozulan ve direkt THH'ye yollatan bir marka oldu. Sony desen 1300TL edecek cihaza 1900TL istiyor ve...
  76. treelock

S7 şuanda alınır mı?

Maksimum 1800TL'ye kadar aylardır telefon araştırıyorum neredeyse hepsi çöp. 2 sene götürmeyecek cihazlar. Çoğunun resmi garantisi de yok. Bütçemi artırıp bende S7 almaya karar verdim gibi bu aralar. Kamera olarak çok iyi. Tipi iyi. Garanti durumu resmi, ekran ppi oranı çok iyi. RAM zaten 2...
  77. treelock

Samsung S8 alacağım 4 sorum var

Düşer düşer siz satıcı mısınız zorunuza gitti bu kadar? 4500TL ile çıkıp 1 ay içinde 3250TL'ye kadar düşen telefonu niye savunuyorsunuz? Bırakın eleştirin de daha fazla düşsün fiyatlar. Samsung Türkiye'nin S8'den net 1250TL kâr yaptığını gördük ve üstüne yaptığı gizli kâr marjını hala...
  78. treelock

Hangi telefon beyler?

Herkes için moda oldu ithalatçı garantili telefon tavsiye etmek. Ama bir sorun yaşandığında, THH veya para iadesinde satıcıyı bulamıyorsun. A5 2017 güzel telefon 1500TL altına bulabilirsen alınır onun dışında o paralar verilmez.
  79. treelock

Samsung S7'mi ? Sony XZ'mi?

Sony'ci olarak bir daha Sony'e tövbe etmiş aşamada biriyim. Ayrıca S7'nin ön arka kameraları açık ara daha iyi bunu bizzat denedim. Sony tema olarak üstün, mesaj tahmin olarak daha iyi bence. Onun dışında çoğu konuda S7 önde.
  80. treelock

Sony Xperia XA1 Ultra Almalımıyım?

Ekranı küçük değil 5.1'' galiba, benim şuan kullandığım telefon da 5'' zaten yetiyor kısmen. Kamerasını çok beğendim S7'nin bir abimde var kullanma fırsatım oluyor 1 aydır, güzel telefon ayrıca Note 5'e göre artısı SD kart takılıyor. 1-2 sene güvenlik güncellemesi ve 1 üst güncelleme alması var...
  81. treelock

J7 prime mı Iphone 6 mı?

İphone 6 bence alınmaz bu saatten sonra 2000TL civarı paralara. Ederi 1000TL benim gözümde. Seneye bu zamanlar iyice bitik bir cihaz olacaktır tam 3 senelik bir cihaz günümüzde. O fiyatları hak etmiyor. J7 Prime ile kıyaslanması saçma da olsa, bence J7 özellik ve yaş itibariyle daha mantıklı...
  82. treelock

Onu bunu geçelim de, sence ne alalım telefon onu söyle? XA1 Ultra'dan ben zaten çoktan soğudum bir kaç olaydan dolayı da. S7 mi alsak yoksa Note 5 mi, sence hangisini 2 sene kullanabilirim sorunsuz ve güncel?
  83. treelock

Üstten alttan öküz gibi çerçeve dediğiniz olay İphone 7'de de var İphone 7 Plus'da da var. Samsung S8 gibi kullanışsız olacağına çerçeveli olsun. Samsung S8 tip olarak güzel olsa da kullanış olarak 1'' boşa giden bir telefon çünkü elinle tutabileceğin yer yok ekranı kapatıyorsun. Onun...
  84. treelock

Sana direkt cahil demiyorum ama sen bana dedin. Seni bu forumda az çok bilen herkes, yalan yanlış yorumlar yaptığını görüyor sürekli. Mediatek kime göre kötü, Sony neden alışık olmasın? Sen Sony'den daha mı iyi biliyorsun? Bu telefona ilk çıktığında 2600-2700mah batarya yetmez dediniz...
  85. treelock

Parmak izi gayet gereksiz ve önemli olmayan bir özellik. Mediatek işlemci ise forumlarda sadece cahil insanların kötülediği ancak günümüzde sektörde fazlasıyla büyük bir hacmi olan ve enerji tüketimi düşük olan işlemciler üreten bir firma.
  86. treelock

BMW Yeni alınan araç full boyalı çıktı [ ÇÖZÜLDÜ ]

Peki buna cevapları ne oldu? Araç muhtemelen nakliye sırasında hasar almış ve boyanmış görünüşe göre. Bunu sıfır diye satmaları hatalı mal kuralına girer ve direkt birebir sıfır ürün değişimi veya direkt para iadesi yapmak zorundalar. Ama sizi dava açmaya mecbur edebilirler.
  87. treelock

Nokia 3 İçin Android 7.1.1 Şimdiden Hazır

Çok alakası var. Dünya'nın en iyi ve en çok uygulamalı telefonu olacağız diyerek telefon sattılar 2012-2014 aralığında bizlere. Sonuç 2017 yılında hala Instagram beta ve diğer uygulamalar da gelmedi.
  88. treelock

Nokia 3 İçin Android 7.1.1 Şimdiden Hazır

Nokia'nın sözüne güvenip telefon alanlara acıyorum 2017 itibariyle. 7.1 sözü verip cihazları 5.1'e çekebilirler aman dikkat edin.
  89. treelock

Note 8 Ön Sipariş Tarihi

Samsung her zaman ülkeye daha düşük dahili hafızalı cihazlar getiriyor, tıpkı diğerleri gibi. Sony daha kepaze bu konuda 16GB dahili ön bellek olan telefonun 8GB olanını getirip sattı Türkiye'de mesela. Galaxy j7 prime modelini resmi garantili olarak 32GB getirmiyor inatla 16GB satıyor...
  90. treelock

Note 8 Ön Sipariş Tarihi

Türkiye'ye kesin 64GB dahili hafıza 4GB Ram versiyonu gelir yine ve fiyat 5000TL'den aşağı olmaz. Samsung aklını kullansa şu telefonu Türkiye'ye özel ucuza soksa hayvani ve fahiş kâr marjı düşünmese 3000TL'den çok rahat giriş yapar bu cihaz. Satış patlaması yaşatır. Ama yapmayacaklar bu...
  91. treelock

Nokia 6 / Xperia X / Xperia Xa1 Ultra / Hangisini önerirsiniz?

Bu benim veya senin sorunun değil. Nokia'da çıkıp o zaman para iadesi yapacaktı müşterileri mağdur olmasın diye. Yaptı mı? Hayır. Şuan Lumia telefonların hepsi 3310 kıvamında hiç bir işe yaramıyor.
  92. treelock

Rıdvan Dilmen Yeni Sezonda Da Ntv Spor'da!

Fatih Terim'i koyabilirler yanına iş bulamazsa. Futbolu bırakırsa Arda Turan gelir. Kanalını satarsa Acun gelebilir. Belki de Ceceli gelir. Kadro belli işte.
  93. treelock

Nokia 6 / Xperia X / Xperia Xa1 Ultra / Hangisini önerirsiniz?

2012-2014 arası kullanıcılarını dolandıran Nokia'ya hala tavsiye edenler var. Şaka gibi. Nokia güncelleme fln vermez aldığınız yazılım ne ise öyle kalır cihazınız baştan söyleyelim de. Lumia'lar için 2012'de 1 ay içinde en hızlı ve en çok uygulaması olan yazılımlı telefon olacak dediler...
  94. treelock

Ankara'nın Büyük Uyuşturucu Kaçakçısı Kadir İnan Gözaltında!

tarifeli uçakla Ankara'ya getirildi. Bunun parasını kim ödüyor? Bu adam yine serbest kalacak mı? Yine kaçacak mı? Bu adamların ve arkadaşlarının olduğu apaçık belli gece kulüpleri neden kapatılmıyor? Ankara uyuşturucu bataklığına saplanan bir şehir oldu yeter artık. Akşam 22.00'dan...
  95. treelock

Fiyat - Performans Konusunda Öne Çıkan Akıllı Telefonlar (2017)

Mate 8 güzel ancak resmi garantili satan yer bulamadım.
  96. treelock

Sony Xperia XA1 Ultra Kullanıcıları Kulübü

Bu forumda bu telefonu en çok savunan bendim, şarjı beni ilgilendirmiyor yorum yapmadım. Ancak telefon benim şuan elimde ki M4 Aqua ile aynı performansta çalışıyor, yani yavaş ve kasıyor. 1900TL'ye satılan telefonlara göre çok yavaş bir cihaz. O yüzden almaktan vazgeçtim.
  97. treelock

Sony Xperia XA1 Ultra Kullanıcıları Kulübü

Telefonu bugün MediaMrkt ve Sony mağazasında baya kurcaladım. Telefon inanılmaz yavaş ve kasıyor. Şok oldum. M4 Aqua'dan farkı yok cihazın. Sony yüzünden yine dandik Samsung'a veya yetersiz servisi olan Huawei'ye kalacağız gibi. Aşırı almak istiyordum ama çok soğudum bir an da telefondan...
  98. treelock

Ünlü diziden Türklere şok hakaret !

Televizyonları yakalım. !1!1!!!!1111
  99. treelock

Sony Xperia Xa1

Galiba bende en son dayanamayıp Huawei P9 alacağım zaten. Telefonun özellikleri ve tipi oldukça güzel.
  100. treelock

Gümüş renkli Nokia 8 görüntülendi!

Bakalım Lumia'lardan sonra bu sefer nasıl dolandıracaklar insanları?
  101. treelock

Sony Xperia Xa1

Teleservice tamir konusunda iyi, tamir ediyor. Ancak değişim veya iade talepleri kesinlikle red ediliyor. Sony Türkiye ise kesinlikle karışmıyor ve cevap vermiyor. Ben malımı satana kadar Sony diyor. Sony Türkiye sürekli kopyala yapıştır cevap atıp, yalan söylüyor bir sürü. Teleservice...
  102. treelock

Bu Saatten Sonra FX 6300 Alınır Mı?

Bakalım almadan önce belki son kez fikirlerini yazanlar olur.
  103. treelock

Amacım tamamen oyun oynamak da değil, SSD ile zaten hızlı açılan ve hızlı işleyen bir sistemim var. Ancak yine de 7 yıllık işlemci ve ekran kartının değişim zamanının geldiğini düşünüyorum. Sanırım oyun dışında da, 1080p 60fps videolar olsun, normal internet gezintileri ve ufak tefek dosya...
  104. treelock

Amacım son ayarlarda oyun oynamak, FPS takıntısı vs... değil. İkinci kasa bu zaten. Bu kasayı 2010 yılından beri ayakta tutuyorum. Anakartım iyi Asus m5a97 r2.0 evo modeli. Gayet uzun süreli işimi görecek bir anakart, ses kartı kalitesi, oc'ye açık olması vs... 8GB 1600MHZ RAM var o da...
  105. treelock

Kurutmalı Çamaşır Makinası Kullananlar Var Mı?

Kurutma iyi bir şey değil, bir çok ürünü parçalıyor, tişört olsun boxer olsun. Çok yüksek ısı verip, çok yüksek devir çeviriyor, kaliteli ve iyi marka ürünler kullanıyorsanız tavsiye etmem.
  106. treelock

Lg çamaşır makinesi iyimidir

Türkiye'de alınacak en iyi beyaz eşya, fiyat/performans bakımından, sorunsuzluk bakımından, bol yedek parça, aşırı yaygın servis ağı ile tartışmasız Arçelik'tir. Sonradan görme ve yaşı genç olanlar birazdan alıntı yapıp Samsung LG havalarda uçmaya başlarlar.
  107. treelock

Nokia 9 Amerika onayı aldı!

Nokia yıllarca Lumia serisi ile dolandırdı müşterilerini, vaad ettikleri hiç bir şeyi yapmadılar. İnsanlara pahalı pahalı cihaz aldırdılar.
  108. treelock

1500 - 2000 TL Arası Telefon Önerileri

Yok dost Samsung'un ilgimi çeken modeli yok hepsi aynı, bir de ben sanal tuşa alıştım, bugün Note 5 ve S7 aldım elime arkadaşların, ortada ki kocaman antibiyotik gibi duran düğme fln çok çirkin ve işlevsel olarak sanal tuşların çok gerisinde. Bana yine maalesef Sony yolu gözükecek gibi. LG'ye...
  109. treelock

Nokia yaşlı amca ve yaşlı teyze telefonu olmadan öteye gidemez. Nokia 2012-2014 arası müşterilerini dolandırmış ahlaksız bir firmadır bunun tartışması bile olamaz. Hala 2013'de düzelecek diye söz verilen Instagram hala günümüzde Beta kullanan bir cihaz serisinden bahsediyoruz. Nokia ve...
  110. treelock

Yok abi 1 aydan fazladır araştırıyorum bu fiyat aralığına telefon yok. Note 5 alayım dedim kötülüyor çoğu kişi ve tipi de hoşuma gitmiyor hiç, J7 Prime'ın az bir şey büyüğü cidden. Sony Xa1 Ultra yine en iyi seçenek gibi duruyor 1600-1700TL bandında. Yok cidden telefon yok bu paralara.
  111. treelock

Hıhı Nokia lekeli bir firma artık, alanlar da anlamayan ve sorgulamayan kesim olur Dünya'da. Nokia Lumia serisini öven biriyle zaten daha fazla konuşamam.
  112. treelock

Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu süreden sonra sıfır Note 5 alınır mı sizce? Alırsam en az 2 sene kullanmaya odaklı olarak düşünüyorum. Ayrıca Türkiye'de 64GB yok mu Samsung Türkiye garantili? 32GB yetersiz gelecek 6-8 ay sonra artık 2 sene kullanacak birisi için 64 almak daha ideal gibi.
  113. treelock

Osmanlıspor'da Bülent Uygun dönemi resmen başladı

Alt lige düşme ihtimalleri arttı iyi oldu. Bu lig de yeri yok bu takımın. Ankaraspor'u al kafana göre isim değiştirip yok et siyasi hırslar ve yalanlar uğruna oh ne güzel.
  114. treelock

Note 8 çıktığında Note 5 ve S7 fiyatları düşer mi?

Note 5 şuan hak ettiğinden fazlasına satılıyor. S7 ve S7 Edge'de öyle. Türkiye baronları bu işi çözdü ne kadar pahalı satarsak, bu halk üstüne o kadar atlar dedi ve öyle oluyor. Normal de Note 5'in şuan 1500'lü rakamlara düşmesi gerekiyordu. S7'lerin de yine 2000TL ve altı fiyatları...
  115. treelock

Et Fiyatları Düşüyor!

Çünkü bizim çiftçimiz ve üreticimiz bunu hak ediyor. Her seferinde para yok, devlet bize bakmıyor diye ağlıyor ama gidip oyunu bunlara veriyor. Tarım ülkesi, harika et yetiştiren bir ülkeyken 15 sene de bu sektörde de dibi gördük. 20 sene önce ekonomik kriz varken bile asgari ücretlinin...
  116. treelock

En az 5 yıl götürcek pc önerisi

Rica üzerine yapacaklarını sanıyorum konuşursunuz. Zaten 1 saat bile almayacak bir iş kasa toplamak.
  117. treelock

Sony Xperia M4 Aqua Kullananlar Kulübü

THH'ye başvuralı tam 2 ay oldu hala beklemedeyim bir de. :)
  118. treelock

Msi 1050 ti vs Zotac 1050 ti

Tecrübe ile sabittir. Her markanın ihtisas alanı farklıdır. Asus bana göre en dayanıklı ve en iyi anakartı üretir. Ancak Nvidia ekran kartı dedin mi Zotac'ı tek geçerim. Dayanıklı, kaliteli ve iyi soğutmaya sahiptir.
  119. treelock

750TL derken? 2015'de ilk çıktığında aldım ve o zaman ne kadar olduğunu bilmiyorsun galiba.
  120. treelock

ASUS STRIX B350-F GAMING AMD B350 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C) MHz USB 3.1 Anakart AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 14nm İşlemci Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk Zotac GTX1050 Ti OC EDITION...
  121. treelock

Teleservice mesela 4 defa serviste arız Niye Sony'nin açıklamaları var, 6.0 gelince sd kart dahili hafıza olarak görünecek diye, ayrıca 16GB M4 üretip Türkiye'ye 8GB diretmesi ve 16GB satmayı yasaklatması, bunlar hep rekabet kuruluna aykırı hareketler, hangi firmalar engelledi, ne oyunlar...
  122. treelock

2010'da kurduğum sistem şuan hala ayakta sadece anakart-kasa-ram değişimi yaptım. GTA V bile oynatıyor 7 sene önce aldığım ekran kartı + işlemci.
  123. treelock

Galaxy Note 8 depolama seçenekleri neler?

Dost biz Çin'den fabrikalardan sürekli mal çeken bir şirketiz. Öyle fark olsa kimse iş yapamaz ticaret yapamaz. bende abarttım 0.10 değil 0.01 cent flndır arada ki fark. Çünkü hafıza çiplerinde alanı büyütmek ekstra parça veya malzeme gerektirmiyor HDD'lerde de böyle durum. Diğer maddeler de...
  124. treelock

Sony zamanında 8GB bu telefonu satarak milyonlarca insanı dolandırdı. Satışa çıkmadan ve çıktıktan sonra sürekli SD kart ile birleşecek hafıza sorunu yaşamayacak kimse o yüzden 8GB getirdik dediler ama cidden herkes mağdur oldu bu telefondan. Sonra bir de üst üste arızalar ve ilgisiz Sony...
  125. treelock

Senin gibi boş bilgi sahibi insan çok bu ülkede ve işte piyasa o yüzden bu halde. 32GB ve 64GB arasında ki üretim maliyeti 30-40 dolar öyle mi klasjdkasljdaskldjaskljdalksjdlaksjkladj :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Allah'da seni güldürsün. :D:D:D:D:D:D:D
  126. treelock

Xperia XZ Premium Fiyatı Belli oldu

Sony Türkiye'de telefon sektörünün net premium markalarından biri aslında işte yanlış düşünüyorsun. Samsung ve Apple Türkiye'de VW ve Mercedes-BMW gibi olmuş, sonradan parayı bulmuş görgüsüz markası haline gelmiştir. Bu yüzden Sony bir Jaguar bir Volvo gibi, kaliteli ve belli kitleden...
  127. treelock

Firmalar artık üç kağıtçılığı bıraksınlar. 32GB ile 64GB dahili hafıza arasında ki üretim maliyeti cihaz başına 0.10 cent bile değil. 2017 yarısında artık 64GB altı telefon üretmek yasaklanmalı yok mu bir telefon kurulu fln Dünya'da? Android telefonlar gerizekalı gibi yetmiyor arkadaş hafıza SD...
  128. treelock

Yazı sevmemek

Ankara'da son 15 sene de büyük bir bina yozlaşması var. Şimdi şehir hastanesi diye yaptıkları beton ucubeler bile rüzgarın akışını yönünü değiştirdi. Malum parti geldiğinden beri çevresel sorunlar ve çarpık kentleşme aşırı hızlı ilerliyor Ankara bitti zaten her yer AVM ve dik dik rezidans varoş...
  129. treelock

İthalatçı Garantili Telefonlar Güncelleme Almıyor mu?

Huawei iyi mi teknik servis ve garanti konusunda?
  130. treelock

Ben Delta vs... gibi korkunç görünen firmalara da zerre güvenmiyorum işte. :)
  131. treelock

Google Play Store yaz indirimleri başladı

Sanmıyorum. Telefon üreticilerinin ne kârı olacak ki bunu sunmamakla. Tamam root atılıp yapma olayı var ama bence yine suç Google'da.
  132. treelock

İthalatçı Garanti başlı başına sıkıntı. 1.5 sene sonra telefon bozulsa ve THH hakkın doğsa, aldığın küçük esnaf büyük ihtimalle batmış ve gitmiş olacak THH'ye dava açmakla kalırsın tahsil edilecek yer yok para için mesela. 200-300 fazla verilir resmi garanti alınır.
  133. treelock

Yeni 3310'un Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!

Türkiye'de pahalı satılma nedeni vergiler diye haber yapmışlar :D En ucuz Nokia 3310 hangi ülkede satılıyor? Tamam vergiler de fahiş ama vergileri çıkarınca da 87$'a denk geliyor telefon fiyatı Türkiye'de. Türkiye'ye bu cihazı ithal eden kafa firmanın alış fiyatı 25$'ı geçmiyor kısaca arada...
  134. treelock

Google Play Store yaz indirimleri başladı

Google önce uygulamaları komple SD karta taşıma olayını çıkarsın, sonra parayla uygulama satsın. Yıllardır bu aptal sistemleri yüzünden hafıza sorunu yaşanıyor cihazlarda, SD kart girişi hiç bir işe yaramıyor android telefonlarda.
  135. treelock

Emniyetteki ilk derece amirlik sınav sonuçları açıklandı

Eğitimli aileden olma, eğitimli, hayat felsefesi olan, vizyonu olan gençler lazım Emniyet'e. En az dediğim şekilde yetişmiş 50.000 polis lazım şuan. 155'i arıyoruz hiç bir olaya gelmiyorlar hatta 155 bile ilgilenmiyor pek 2 defa anlattırıyorlar boş yere zaman kaybı yaratıyorlar. Polis kalmadı...
  136. treelock

1500 TL ile hangi sony'i almalıyım?

X güzel telefon ama ekranı küçük oradan kaybediyor bence, ayrıca işlemcisi de o kadar iyi sayılmaz. XA1 ultra'nın fiyatı düşecek öyle veya böyle 1 aya kadar, aynı fiyatlara geldiklerin de, XA1 ultra daha mantıklı cihaz gibi geliyor bana hala. --- Gönderi Güncellendi --- Samsung'un orta ve...
  137. treelock

Almanya/Avusturya 1.500 € [6000TL] Laptop Tavsiye

ABD'de bir ara 1500$ civarına satılan gaming laptop'lar 82 ekran tv hediye veriyordu, bence o tarz bir kampanya yakala. :) Türkiye'de 1500TL'ye orta segment cep telefonu alamadığımız için biz anlamayız. :)
  138. treelock

Telefonlara Taksit Yasağı

Kalkmaz. Turkcell-Avea-Vodafone-Evkur gibi firmalar halkı kazıklasın diye yapıldı bu uygulama. Yine sanıyorum ki, bu fahiş rakamlardan malum parti de komisyon alıyordur. Halkımız biraz uyanık olsa 3-5 ay kimse telefon almasa, şöyle hepsini bi batırsak kazıkçıların ama nerede? Aylık 1500TL...
  139. treelock

Fabrikaya maliyeti 15-25Euro maliyeti olduğu bir ürünü 549TL'ye satarsan ve alınırsa alan enayi olur maalesef.
  140. treelock

1500 TL ile hangi sony'i almalıyım?

Ne alakası var? Bende parmak izi olan telefon almam mesela, Dünya'nın en gereksiz özelliği bana göre. Kişiden kişiye değişir yani özellikler.
  141. treelock

Nokia 3310'un Türkiye satış fiyatı belli oldu (Nokia 3310 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak?) 549TL ahahahahaha 250TL net kâr koymuşlar, Avrupa'da vergi ve kâr marjı dahil 50€'ya satılan bu telefon Türkiye'de 549TL Alan net enayidir.
  142. treelock

2250'yi versem Note 5 alırım Sony'yi ne kadar sevsem de o kadar para bağlanmaz.
  143. treelock

Forumlarda ki kronik sorunlara pek inanmıyorum ben. Z5 kullanan 2 arkadaşım var gram sorun yaşamadılar. Özellikle tüm forumlarda yerden yere vurulan LG G4 var bir abimde, telefon 8 aylık daha en ufak bir sorun yaşatmadı cihaz. XZ o paraları etmez. Yani 2200-2300TL vermem. 1800'lere...
  144. treelock

Facebook'tan yeni rekor!

Yarısı sahte profil zaten ve sahte profilde de bizim ülke liderdir. Ayrıca facebook'un bir amacı da kalmadı. Eski arkadaşlarını bulan bulu 10 yıl önce zaten. Yeni arkadaşlık sitesi gibi kullanmaya başladı çoğunluk, ona da facebook izin vermiyor ve ayrıca gizlilik ihlali çok. Ben kimse beni...
  145. treelock

Samsung'un yeni hedefi 6nm işlemciler!

İşlemci ve çerçevesiz ekran ile uğraşana kadar maliyeti 50$ altı tutan telefonlar üretin de artık biraz telefon sektörü ucuzlasın, geri kalmış ülkelerin anasını ağlattınız.
  146. treelock

THH sonucunu bekliyorum 2 aydır, para iadesi alacağım ancak çok pahalı ve fahiş fiyata satılan cihaz almamaya kararlıyım. 1000-2000TL bandında muhtemelen 1500-2000TL bandın da olacak ne alabiliriz? Kullanım şekli ve olmazsa olmaz dediğim istediklerime gelince; Bildirim ışığı Minimum 3GB RAM...
  147. treelock

Galaxy Note 4 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Allah rahmet eylesin ve Allah sabır versin abi, gerçekten çok zor bir durum.
  148. treelock

Bankaların itinayla müşteri kaçırması

Devletin müdahale edip, EFT ve havale ücreti saçmalığını kaldırması lazım. İnternet ortamından 1 milisaniyede yapılan para transferleri için fahiş ücretler alınıyor kimse farkında değil. Bankalar hiç bir iş yapmadan, sürekli masraf çıkarıp para kazanıyorlar yeter artık. Ama sözde faiz düşmanı...
  149. treelock

Ünlü Seyehat Firması İflas Etti!

Gerçek Ulusoy batmadı, çakması da var piyasada. Ayrıca otobüs şirketlerinin sızlanmaması lazım. Metro Turizm hepsini bitirdi çünkü. Adam'ların 81 ile transferi var. Zamanında Mersin-Adana gibi firmalar kendi yerel işletmeleri hariç kimseyi sokmuyorlardı şehirlerine ama Metro Turizme izin...
  150. treelock

4GB/128bit Ekran Kartı mı Yoksa 2GB/256 Ekran Kartı mı

Yaşı küçük olanlar ve Radeon fan tayfası bit değerinin önemi yok önemli olan saat hızı ve önbellek diye tutturur dikkat et. Bundan 5 sene önce de, Radeon 2GB 128bit kart yaptığında onu övüyorlardı, 1GB 256bit Nvidia'ları kötülüyorlardı. 4850 diye bir kart vardı şimdi piyasada yok. Ancak...
  151. treelock

Instagram'a yeni özellik geldi

Şu Facebook'un sahibi ölse de kurtulsak. Dünya'yı varoşlaştırdı herif iyice kendi egoları yüzünden. Whatsapp iğrenç oldu, instagram varoş yeri oldu, facebook zaten şuan kullanan varsa aktif direkt muhabbeti kesiyorum. Ne iğrenç bir adammış bu zükerberg.
  152. treelock

İşte Yeni LG V30

Android olarak hesaplanmaz. İphone'ların rakibi tüm android'ler değil ki. İphone 7'nin rakibi şuan Samsung S8, Sony XZ Premium, LG G6 vs.... Bu cihazların fiyatının da İphone 7'den aşağı kalır yanı yok ve buna rağmen çok kötü değer kaybı yaşatıyorlar. Yoksa en üst seviye telefon Türkiye...
  153. treelock

Oscar’ın İki Saatte Kazandığını Çinli Üç Yılda Kazanıyor!

Ayn durum bizim ülkede de geçerli. Medya korkak değilse bizim üzerimizden de haber yapsın. Bizde de haftalık ortalama minimum 60-65 saat çalışarak eline geçen para 87,5 Euro Bizde Selçuk İnan denen topçu aylık 450.000€ para kazanıyor mesela.
  154. treelock

İşte Yeni LG V30

LG ve Samsung fena rezil oldular ama çoğu kişi farkında değil. S8+ 5000TL'den çıktı 25 günde 3700TL'ye düştü. LG LG6 ise 3600TL'den çıktı 10 günde 2700TL'ye düştü. V30'da 4000TL'den çıkar 1 ay sonra 2500TL bandına düşer. Kısaca müşterilerini zarara uğratırlar almaz kimse kolay kolay. V20...
  155. treelock

S7 vs Xperia XZ

Sanal tuşu eleştirenlerin hepsi çark ediyor şuan tüm telefonlar sanal tuşa geçiyor. Sanal tuş aşırı rahat ve kullanım kolaylığı sunuyor. Samsung S7'de bile geri ve açık uygulama kapatıcı tuşlar kasıyor tek basınca algılamıyor çoğu zaman. S8'de zaten kaldırdılar tunç devri tuşları.
  156. treelock

S7 vs Xperia XZ

Samsung tezgahtarı olup satışları artırarak aylık 300-500 fazla prim alıyorsa normal karşılanmalı arkadaş. :)
  157. treelock

R.i.p iPhone 5,5C

5c aşırı gereksiz bir modeldi zaten. 5se de aşırı gereksiz bir model. En azından Türkiye için. 2000TL verenlere Allah sabır ve akıl fikir versin ne diyelim. :)
  158. treelock

Mescit Alanı Meyhaneye Dönüştürülen Köy, Felaketten Kurtulamıyor!

Maksat mescit değil ayrıca onu da söyleyim, yerine meyhane yapılması koymuş çoğu kişiye. Meyhane yerine bir başkanlık sarayı, bir duble yol, bir köprülü kavşak veya 20-30 katlı bir residence, bir avm yapılsaydı herkes tebrik bile ederdi, ülkemiz de o kadar yancı ve menfaatçi var işte. Din...
  159. treelock

Ezgi Mola'nın Son Hali Şaşırttı!

Arkadaş ülkede son 10 yılda ünlü diye ünlenen insanların %90'ınını tanımıyorum. Çünkü hiç birinde yetenek yok, hepsi yandaş. Eskiden ünlü diyince Şener Şen-Kemal Sunal-Tarık Akan-Levent Kırca-Tarkan vs... akıllara gelirdi hemen. Şimdi ki kaliteye ve vizyona bak Her sektör en dibi görmüş...
  160. treelock

Monitör mü yoksa ram mi?

8GB RAM günümüz şartlarında ideal. Bence öncelik monitör olmalı 18'5 oldukça küçük bir boyut. RAM her zaman alınır, OEM parçalar içinde ki belki de en ucuz ve çeşiti bol parça türüdür.
  161. treelock

Zehra Çilingiroğlu'nun Bir Öğün Yemeği 650 TL!

Zenginlik eskiden kaliteyi temsil ederdi, günümüzde tamamen alt kültür ve varoşu temsil etmektedir. 30-40 derece sıcakta gidip lahmacun, mantı yiyen bir insan sonradan görmedir, kimse kusura bakmasın. :) Rakamlara takılmayın, davranışlar üzerinden değerlendirildiğinde olaylar daha kolay...
  162. treelock

S7 vs Xperia XZ

Sony'de en büyük değişim şarj tüketimi. Batarya miktarı demiyorum bakın, tüketim diyorum. Rakiplerinin 3000mah koyduğu aynı tarz özelliklere Sony yıllardır 2400/2700 pil koyup daha iyi sonuçlar alıyor. Sony'lerin en büyük artısı şarj olayıdır. Tipi tartışmaya açıktır ancak bence de...
  163. treelock

Mescit Alanı Meyhaneye Dönüştürülen Köy, Felaketten Kurtulamıyor!

Saçma sapan hurafeler konuşuluyor hala 2017 yılında. İnsanların cahilliği eğitimiyle alakalı da değil artık günümüz de. Üniversite mezunu 100.000'lerce cahil var ülkemiz de. Yağmur yağmayıp kuraklık yaşasalar da aynı yorumu yapacaklardı, yağmur/sel bereket gelmiş diye de yorumlanabilir...
  164. treelock

S7 vs Xperia XZ

S7'nin şarjı rakibi Sony Z5'den kötü. Dün 1400TL'ye tertemiz 1 yıl garantisi devam eden S7 aldık, %90 şarj 3 saatte %45'lere düştü hiç yoğun kullanılmamasına rağmen. Sony böyle kullanımlarda 1 günü hatta 2. günü çıkarıyor. Onu da not edelim. Ancak S7'nin özellikle ön kamerası şahane çok...
  165. treelock

S7 vs Xperia XZ

İnci sözlük yazarları gibi trolleme başlığı. Koyduğun modellerin tasarımı rezalet zaten ve birisi eski model. Z5, XZ gibi iki kafa modelin tasarımları ve tipleri gayet normal kötü değil.
  166. treelock

Telefonda taksitlendirme

Devlet iyi yaptı iyi, adamın cebinde para yok, geliri o kadar değil ama hala İphone almak için yırtınıyor çabalıyor. Alma yahu alma İphone sana bir şey katmayacak kazandırmayacak. Git ucuz telefon kullan. Bizim de gelirimiz yüksek olduğu halde telefon almıyoruz uğraşıyoruz eski dandik...
  167. treelock

Vatan Bilgisyar rezilliği...

Garantilik durumlarda direkt markanın servisine siz verin, aracı kullanmayın gerçekten ilgilenmiyorlar. Vatan zaten rezalet bir firma, OEM'de tekel olduğu için piyasanın içine iyice ettiler. Ah mavibilgisayar ah, sen varken piyasaya süperdi.
  168. treelock

Herkesi WhatsApp'ı kaldırıp telegram Kurmaya davet ediyorum

Whatsapp maalesef şimdilik şart ancak Facebook ve türevlerini bırakalı çok oldu. Zükerberg midir nedir o ergen Dünya'yı elinde yönettiği sanıyor, zekasızın teki. Whatsapp'a durum diye bir şey koydu kişi listesine girmek zorlaştı. Aptal aptal işler.
  169. treelock

SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Şu Note 5'i övüp durmayın fiyatı 2000TL'nin altına düşmedi sizin yüzünüzden. :D
  170. treelock

ShiftDelete tadında Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy J7 Prime'yi kutudan çıkardık!

J7 fiyat/performans telefonu şuan. Samsung'u ilk defa sevdim bu cihaz yüzünden telefon konusunda.
  171. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Bende 1800 etmez diyorum zaten. 1 ay sonra da zaten 1600'lü rakamları görür. Bana göre de ederi 1300-1350TL bu cihazın Sony her zaman ki gibi fahiş fiyatla çıkarıp 1-2 ay sonra dip fiyat uyguluyor her zaman yaptığı şey. Ama telefon bence kötü değil.
  172. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Telefonu niye savunuyorum? Kamerası ön-arka gayet başarılı. RAM miktarı şuan en üst düzey. 32GB hafıza ortalama kötünün iyisi. İşlemcisi MediaTek olsa bile kötü değil 2 sene sorunsuz kullandırır. Ekran boyutu büyük ekran isteyenler için çok iyi ve kasa çerçeve oranı yan taraflardan çok...
  173. treelock

E-Ticaret Sitelerinde Stopaj Dönemi

Arkadaş sizler lüks yaşayıp, devletin parasını çar çur edeceksiniz diye niye halk bu kadar fahiş vergi sistemine sokuluyor? O zaman elektronik üründen ÖİV ve ÖTV'yi kaldırın KDV'yi de %4'e çekin. TRT payı adı altında ki haracı kaldırın. Daha sonra da mafyalaşmış Türkiye yetkililerini kâr marjı...
  174. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Benim telefonda önceliğim konuşma kalitesi. Yani kulağa gelen sesin net ve yüksek olması. Bu konuda Sony oldukça kötü, doğruya doğru. Nokia-Apple ve LG bu konuda oldukça iyiler.
  175. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Evet Türk Telekom satıyor sadece ama garantisi kim bilmiyorum. HTC tutunamadı Türkiye'de, sebebi de bence benim dediğim video olayı. Ultra pixel diye bir olay geliştirdiler, sorunun kaynağı da orası olabilir.
  176. treelock

Kadın mastürbasyonuyla ilgili 10 cinsel mit

Masturbasyon gayet faydalı bir şeydir, özellikle bizim gibi geri kalmış ülkelerde ki sapıklık seviyesini düşürmek için birebirdir. Tecavüzcüleri incelesinler mesela en az 1 ay cinsel yaşantı yaşamamış veya masturbasyon yapmamıştır. Haftada 2-3 defa masturbasyon yapan veya haftada 1 cinsel...
  177. treelock

Vw Polo 2018

Resimlerde ki lansman araçlar en full en dolu opsiyonlu araçlar. Türkiye'de yine klasik Trendline ve Comfortline satılacak. Resimde ki aracın aynısını Doğuş 95.000TL'den aşağı satmaz. En boş giriş fiyatı da 1.0 75ps Trendline olur yine galiba 60.000TL'den girer. 1.4TDI Trendline düz vites...
  178. treelock

xa1 ultra alınır mı?

HTC Türkiye'den çekildi resmi garantili satan yok. Kaldı ki Ultra 1'den iyi bir yanını görmedim. HTC video kayıtta en çok sorun yaşatan firma. Arabaya tak hareket halinde ağır çekim modu gibi video çekiyor kasıyor.
  179. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Bu telefonu yerle bir edenler nedense aynı fiyata aynı özelliklerde veya daha iyi cihaz tavsiyesi veremiyorlar. Samsung J7 mi iyi, şu Dünya devi network firmalarının çıkardığı yavaş temalı telefonları mı iyi bu cihazdan aynı fiyata? Hiç biri. Z5 premium fln diye öneri yapsanız anlarım da...
  180. treelock

iPhone 7 Plus Fiyat Düşer mi 8 çıkınca?

Bana sorarsan bu saatten sonra İphone 7 ve 7 Plus alınmaz. Apple resmi olarak açıkladı 23-24 Eylül'de yeni cihazı tanıtıp 30'u gibi satışa sunacak. Türkiye'ye de Ekim ortası gelir 4 aydan az var yani. Türkiye'de ABD'de ki gibi 799TL'ye İphone 7 satılsa alınır ancak 3-4 asgari ücrete satılan...
  181. treelock

iPhone 7 Plus Fiyat Düşer mi 8 çıkınca?

Abartı bir düşüş olmaz. Tarihi eser 5s'i bile 1400TL'ye satıyorlar hala. Çünkü cahil çok hala alıyor. 7 alma 8'i bekle denildiğin de, aman 2-3 ay kim bekleyecek diyen bir topluluk yüzünden bu ülkede her sektör böyle fahiş olmaya devam edecektir. Kısaca 8'in çıkış fiyatı 5000TL civarı olur...
  182. treelock

xa1 ultra alınır mı?

Parmak izi aşırı gereksiz bir özellik. Olmaması daha iyi. Sadece kamera için telefon alınmaz. Kaldı ki X compact 2013'de üretilmiş Nokia Lumia'lar gibi kalas ve minicik bir telefon. Sen sürekli elma ile armut kıyasladığın için yine şaşırtmadın pek. Snapdragon 650 kullanacağıma MediaTek...
  183. treelock

xa1 ultra alınır mı?

HTC'de bile arkadaşım araç kamerası gibi kullanmak istediğinde kamerada donma ve takılma sorunu yaşıyor. Ancak Sony cihazlarda denedik, gayet akıcı ve seri bir kayıt imkanı var. Sony kamera ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi firma, sıkıntı yok kısaca. Ayrıca ekran kısmen S7 Edge formatında...
  184. treelock

xa1 ultra alınır mı?

C9 Pro kamera olarak ve tasarım olarak daha kötü bir cihaz. Sony ile servis konusunda çok sorun yaşamış olsam bile ara modeller de Sony, Samsung'dan hep iyi olmuştur. XA1 ultra'nın tek eleştirilecek yanı düşük mah değerli bataryası. Ancak Sony yazılım ile bunu çözüyor şarj gün boyu yetiyor...
  185. treelock

Nihat Hatipoğlu Ahlaksız Sahnelerde Rol Almak Caiz Değildir!

Aylık 600.000TL almak caiz mi? Geçin bu işleri. Din tüccarlığı hiç caiz değil. Zaten TV diye bir şey kalmadı 2017 yılındayız artık teknoloji gelişti TV'lerin ömrü bitti ve yandaş olmayan kanal yok.
  186. treelock

44 TL'lik lahmacuna 1tl zam yaptılar

Ürün fiyatlarından ziyade, deniz kenarında lahmacun yiyen sonradan parayı bulmuşlara ne demeli? Umurumda değil de, ülke 4 bir koldan varoş istilası altında yazık.
  187. treelock

SDD almayı düşünüyorum. Yardım edebilir misiniz

Sandisk alma. Sağlam ve dayanıklıdır ama hız olarak vasattır ayrıca, AM3+ chipsetler ile uyumsuzdur. Kısaca AMD işlemci kullanıyorsan Samsung Evo veya Pro'dan başkası yalan. 5-6 farklı marka ve model kullanan biri olarak yazdım boş yere sende tecrübe etme başka markaları.
  188. treelock

Need for Speed Payback'in oynanış videosu yayınlandı!

Dünya'nın en saçma oyunu olmuş yine, klasik NFS ve klasik EA, paraya odaklı kurgu. 120mph hız ile makas atan tır ve 120mph hız ile giden Mustang tır yakalayamıyor. Görsel dayayıp, online + konsollara dayatılarak tamamen ticarete önem verilen bir başka oyun. NFS en son Underground 2 ile...
  189. treelock

Fenerbahçe İmza Şov Yapacak !

Yalan bir şey söylemiyorum ki. Türkiye'de kabullenilmiş bir durumdur ki, başarı kupa ve sportif başarı ise yine tezim doğrudur. BJK'nın tüm branşlarda ki başarıları ve Galatasaray-Fenerbahçe'nin tüm branşlarda ki başarılarını karşılaştırınca Beşiktaş eziliyor resmen.
  190. treelock

Tüm Zamanların En İyi Filmleri Belli Oldu

Inception ilk 100'e bile girebilecek bir film değil normaldir. Tamamen görsel ve teknolojik efektlere dayalı bir film. Kurgu ve senaryo çok zayıf. Paradoks işlemekle iyi film yapılmaz.
  191. treelock

Herkes kendini bilirse hakaret gibi gelmez. Beşiktaş klasik Türkiye 3.'sü bir takımdır her zaman. YD'ye borç ödemek için ite kaka şampiyon oldular iki sene ve ligin gerçek sahibi GS ve FB yoktu yarışta hiç bir zaman. Galatasaray zaten Dursun geldiğinden beri planlı sabote ediliyor, FB keza...
  192. treelock

Düşünceme göre bizim Selçuk İnan'ın ilk geldiği 2 sezon gibi olur, kısaca fazla katkı sağlar.
  193. treelock

Tüm Zamanların En İyi Filmleri Belli Oldu

Ucuz Roman gibi film hala çekilemedi. Listede ki filmlerin hepsini izlemesem de izlediklerim konusunda benim de fikrim en iyileri olduğu yönde.
  194. treelock

FB tamamen 4. yıldıza odaklı bir kadro kuruyor, seneye bu kadro çöp olur yaş ortalaması 30 üzerinde. Ancak bence mantıklı. Dursun gibi zekasız bir rakip başkanın varken, şampiyonluğa doymuş bir BJK varken aradan FB sıyrılır çok rahat.
  195. treelock

Düzgün bir firma olsalardı, mağdur ettikleri müşterilerine, yardım edebilirlerdi cihaz iadesi veya aynı fiyat oranında hediye çeki vs... gibi. Nokia hiç birini yapmadı. Zamanında 500TL'den başlayıp 2000TL'ye kadar satılan Lumia'ların hepsi şuan çöp konumunda ancak o dönem Samsung S3-S3...
  196. treelock

Lumia serisi ile milyonları dolandıran Nokia, satış yapamaz bence. Eğer insanlar mazoşist değillerse Nokia tutunamaz. Zamanında Lumia satarken; ''Dünya'nın en hızlı telefonları, en çok uygulama alan işletim sistemli cihazlar'' vs... diyerek kandırdırıp dolandırdılar herkes. 2017 yarısında hala...
  197. treelock

Sony Xperia Z5 mi , Sony Xperia XA1 Ultra mı ?

C9 Pro daha iyi bir cihaz ancak Türkiye'de Samsung Türkiye garantili C9 Pro satılmıyor bildiğim kadarıyla. Uyanık Samsung Türkiye A7 2017'leri kakalamak istediği için fahiş fiyata, aynı fiyata hatta altı fiyata C9 Pro getiremiyor. Hatta hiç bir C serisini getiremiyor çünkü A serisinden...
  198. treelock

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

1-2 seneye imkanı yok çıkmaz. Hoş çıkarsa da aşırı saçma olur zaten. PS3'den PS4'e geçişte bile inanılmaz bir değişim yaşanmadı. 5 için radikal değişiklikler olması lazım, onun içinde güncel teknoloji ile bu pek mümkün değil. 1-2 yıl içinde PS5 çıkarsa PS müşterileri buna kızar ve Sony...
  199. treelock

Utanmadan 3000TL'lik Mate 9 yazmış adam 3 defa.
  200. treelock

Topladığım Oyun Bilgisayarı Sizce İyimi?

Anakartı Asus seçmeni tavsiye ederim, onun dışında SSD disk de lazım sana video convert vs... işlerin olacağı için.
  201. treelock

Steam'de dolandırıldım! Şimdi Napıcam

Şu saçma sapan ITEM MITEM online oyun oynayanlarda hiç mi akıl olmaz, yarısı dolandırıcı yarısı saf oluyor bu tayfanın. Arkadaş gidin biraz kızlarla gezin, sosyal ortamlara akın o paralar ile.
  202. treelock

İphone SE'ye 2000TL verene kadar git Kızılay'a veya Lösev'e bağış yap çok daha mantıklı bir yapmış olursun. 600-700TL edecek telefona 2000TL vermek akıl ve mantık işi değildir. Sırfı üstünde elma var diye her ürüne atlanmasına karşıyım.
  203. treelock

A3 2017 mi Xperia x compact mı ?

Samsung'un yavaş ara yüzü ve 2GB ram çekilmez 2017 yılında o fiyatlara. X daha alınası. Kamera olarak da daha iyi olduğunu söyleyebiliriz manuel ayarlar ile.
  204. treelock

Ps4 alınır mı

PS4 çıkalı kaç yıl oldu daha? Millet hala PS3 kullanıyor. Bugün bir arkadaşın çocuğuna karne hediye aldık; 1TB Slim kasa, underchat 1-2-3 ve Driveclub + 2. nesil kırmızı renkli orijinal ikinci kol toplam 1699TL Sony Eurasia garantili Migros 999TL diye yazmış gidip baktık, 500gb eski nesil...
  205. treelock

İphone 5s 2-3 sene daha rahatça götürür demek, sallamasyondur ve artık fiyatına göre rakiplerinden yavaş bir cihaz olduğu gibi kamerası, ekranı da geride kalmıştır. Doğaldır çünkü 4 senelik bir cihazdır. İphone 5s'in sıfır fiyatı 600TL olursa tavsiye edilir, ancak 1300-1500TL bandın da almak...
  206. treelock

Hangi Yağ Çeşidi ?

Valla yazık 27 yaşında şöyle konu açman. Geçmiş olsun :)
  207. treelock

600 Beygirlik BMW M760i xDrive Duyuruldu!

Normal ve sakin kullanımda bu tarz araçlar ve motorlar Honda Civic 1.6 ile aynı yakıyor, isteyenle iddiaya girip test sürüşleri yapabiliriz masrafların karşılanması koşuluyla. Honda Civic 1.6 şehir içi 10-11 litre yakan bir araç, v12'ler de dip gaz veya dur kalk yapmadan 70km'ye sabitlediğin...
  208. treelock

Kod adı G30... Yeni BMW 5 serisi Nisan'da Türkiye'de.

Aynı 1.6 motor olup olmayacağı belli değil, bu konuda resmi bir açıklama yok. Çünkü BMW ve PSA ortaklığı şuan için bitti, yeni 3 serisinde de 1.6 170hp motor kullanılmayacak. Hatta 4 serisine bu motorun hiç gelmemesi bile ortaklığın kesin bittiğine dair. BMW kendisi 3 silindir 1.5 177hp'lik...
  209. treelock

GMG Garajın Efsane Araç Kaplamaları

50.000TL ve altı bir arabaya kaplama yaptırılır da, diğer türlü büyük konuşmayım imkanı yok benim için. Sıfır ve pahalı arabamı götüreceğim ve göz göre göre her yerini söktürüp oynattıracağım. Adam S400 Coupe'yi vermiş kapı içlerine kadar söktüler geçen gün. Sinir krizi geçiririm ben...
  210. treelock

Hangi Yağ Çeşidi ?

Yaş kaç?
  211. treelock

Bilgi ve fikri olmayan insanların yapacağı ilk şey hakaret etmek olduğu için, kendini ispat etmende ki başarıdan dolayı öncelikle seni kutlarım. İphone 5s, 2 yıl sorunsuz fln çalışmaz, bu kadar sallamasyon yorumlar yazarak insanları kandırmayın. Şuan bile cayır cayır kasma yaşatan bir telefon.
  212. treelock

Apple'mı Samsung'mu ? TARTIŞMA - ÖNERİ

Özet olarak İphone 7'nin Türkiye'ye çıplak 700$'a giriş yaptığını zanneden sayısı çok oldukça bu ülkede her zaman kazıklanan halk olacak. Bu telefonu Türkiye'ye fabrikadan 450$'a çekiyorlar, 1500'e yakın Apple ve toptancı, 1500'e yakın devlet geçiriyor sonra. Bu halka müstahak sorgulamıyor...
  213. treelock

Apple'mı Samsung'mu ? TARTIŞMA - ÖNERİ

ABD'de yaşasam tabi ki Apple Ancak Türkiye'de hiç biri babamızın oğlu değil ve hepsi fahiş kâr marjları koyduğu için, ikisinin de mobil ürünlerini almamaya özen gösteriyorum. Aslında Apple daha kaliteli genel olarak Laptop, masaüstü ve tablet konusunda Samsung'dan üstün. Samsung'da kamyon...
  214. treelock

İphone 5s'in fiyatına uygun demek, gerçekten bir insanın zekasını ortaya koyan bir cümledir.
  215. treelock

Youtube ile aylık 1.500 lira kazanılıyor mu yoksa yalan mı bunlar?

Şimdi şöyle bir olay var; Takipçi sayısı İzlenme sayısı Günlük tıklanma sayısı Like sayısı vs... vs... Bir kanal düşünelim 3 milyon takipçisi var ve 150 tane videosu var. Videolarının en az izlenme sayısı 400.000, en çok izlenen 1 milyon civarlarında. Ortalaması 700.000 diyelim. Like...
  216. treelock

Digiturk Yeni Paket Sistemi 2017

Türkiye'de özel şirketlerin tek amacı vardır; Orta gelir ölsün, zenginler yaşasın. Böyle rezalet ve fahiş bir fiyatlandırma gerçekten komedi olmuş. Hepsi ederinin %65 üzeri fiyatta.
  217. treelock

10 Tonluk Kamaz Kamyonunun Uçuş Gösterisi

Böyle ağırlıkta bir araç ve dizel motor ile 0-100, 11.5 saniye harika bir değer.
  218. treelock

Galaxy Note 8 hakkında yeni sızıntı!

Pek heyecan yaratacak bir şey olacağını sanmıyorum. S8+ zaten bir nevi Note 8 gibi. Note'un tek artısı kalem olabilir. Ekranı sonuçta 6.2'' daha büyük yapmazlar. Kıvrık ekran olayı da bence iyi bir şey değil, kırılmaya çok müsait ve uygun cam filmi üretilmiyor hiç birine. Fiyat olarak da...
  219. treelock

Teknosa Mağduriyeti

Teknosa bitik bir firma, ellerinde kalan ürünleri satıyorlar genel de. Bimeks 2 gibi oldular, Teknosa'dan ancak kalem pil alırım ben son 3 yıldır böyle yani benim için. Hem piyasanın en kazık elektronik marketidir kendileri.
  220. treelock

Rıdvan Dilmen'e Tepki Yağdı!

Türk futbolunda ki malum parti teşkilatı da zamanı gelince sonlandırılacaktır illa ki. Zamanı gelince hepsi yargılanacak hukuk karşısında. Türk futbolunda 8 yıldır dönen pislikler, öyle böyle değil artık kanalizasyon yanında temiz kalır.
  221. treelock

Oyunlarda İslamofobi

Herşeyi geçtik sıra sadece video oyunlarına mı geldi? Bırakalım bu islamafobi paranoyasını. Bu tamamen daha koyu ve şeriat sistemi isteyenlerin bir kurgusu ve hayal ürünüdür.
  222. treelock

Uluslararası Sertifikalı Tektaş Pırlanta Yüzük Fırsatı

Sırf bir kız kendinle evlensin yalakalık olsun diye, bir taş parçasına binlerce TL vermek. Dünya'nın en saçma işlerinden birisi. Ki yine de illa alınacaksa Türkiye'de zincir olarak Zen'den başka yerden pırlanta ve tek taş alınmaz.
  223. treelock

Oyunlarda İslamofobi

Oyunlardan önce Türkiye'de bizzat İslam ile dalga geçenlere neden ses çıkaramıyorsunuz? Cesursanız önce buna ses çıkarın. İslam dinini kullanarak, rant elde etme, makam-mevki elde etme, halkı kandırma, hırsızlık, yolsuzluk, insanları birbirine düşürme vs... gibi 10'larca olay var.
  224. treelock

Mustafa Reşit Akçay 3 Yıllığına Konyaspor'da

İyi oldu bence, belki AL'de iş yaparlar. Aykut ile rezil olmuşlardı.
  225. treelock

İğneden Korkana İyi Haber, Sprey ve Bant Şeklinde Aşılar Geliyor

2017 yılında tüm teknolojinin değişip, iğnelerin yok olmaması saçmalıktı zaten. Artık iğne denen saçmalığın bitmesi lazım. Hatta geliştirilerek kan tahlillerinin de son bulması lazım. Tıp en çok gelişmesi gereken sektör Dünya'da. 2017 yılında iğne ile aşı yapılması ve tahlil için tüp tüp...
  226. treelock

GALAXY J7 PRİME alıcağım pişman olur muyum ???

Olmazsın ben dayım ve yengeme 1 ay önce 2 adet aldım 2560TL toplam da Türkiye garantili. Cihaz yağ gibi akıyor, hızlı, kameraları iyi, şarjı çok iyi gidiyor, ekranı da büyük. 1300TL bandında alınacak en iyi cihazlardan biri bence.
  227. treelock

iPhone 5s iOS 11 kapsamında çökebilir mi?

Kırmızı ekran hatasına düşüyor cihaz bence yapmayın. Appla 5s kullanan bir tanıdığın başına 2 gün önce geldi, ekran kırmızı oluyor ve açılmıyor. Servis dışı bir yere sorduk 200TL onarım bedeli çıkardılar.
  228. treelock

X serisini ben sevmiyorum tasarım olarak çok küt ve odunsu + kalın. Ancak özellik bakımında 5s'den iyi ve fiyatı da daha uyguna alınabilir takip edilirse. Dediğim gibi 5s fiyatına artık 6s satılması lazım ama bizim halkta ki bu tüketim kafasıyla imkansız.
  229. treelock

Foxconn Çalışanı iPhone 8'in Özelliklerini Sızdırdı

Sonradan görme insanlar da marka takıntısı olabilir, bu sosyolojik bir vakadır. :) Koton eskiden iyiydi sonra kalitesini çok bozdu. Mesela ufak bir tavsiye vereyim yazlık tişört alacaksan, piyasada performans/fiyat odaklı tek firma var, o da collezione'dur bana göre. Prada'da demeyelim de...
  230. treelock

Hepsiburada'dan aldığım hatalı ürün iadesi reddedili

Abicim bir kaç ekşisözlükçü şımarık yüzünden Yurt İçi Kargo kötülendi de, ben 2010 yılından beri 1000'in üzerinde Yurt İçi kargo kullandım bir defa sorun yaşadım sadece, ancak zaman konusunda hiç sorun yaşamadım. Akşam 16.00'da kargoya verdiğim ürün 24 saat geçmeden ertesi sabah 10 gibi teslim...
  231. treelock

Katılıyorum. İphone 5s'in sıfır Apple Türkiye garantili fiyat ederi günümüzde 650TL'yi geçmez. Millet sırf İphone diye alıyor hala fahiş fiyatlara.
  232. treelock

Samsung galaxy C7

Normal de C serisi çok başarılı ancak uyanık Samsung millete 2 katına uyduruk A serilerini satıyor burada. C9 Pro mesela A7'den daha iyi ve daha ucuz Samsung bunu bildiği için getirmiyor Türkiye pazarına. A7 gibi telefonu da ederi 1300TL olması gereken yerde 2200-2000TL gibi fahiş fiyatlara...
  233. treelock

Hepsiburada'dan aldığım hatalı ürün iadesi reddedili

Hepsiburada.com'dan 500'den fazla alışveriş yaptım ama son 1 senedir müşteri hizmetleri küçük esnaf gibi çalışıyor. Tamamen müşteri düşmanılar ve cahiller. Kopyala yapıştır kurumsal mesaj ile cevap verip duruyorlar. Aynı şekilde sıfır bir üründe üretim hatası varsa, kolay iade değil zor iade...
  234. treelock

Yok şimdi Defacto renk atmıyor dersek buna inanmam. Mümkün değil teknik olarak, ben Lacoste'de alıyorum, Defacto'da alıyorum, kuralım yok. Ancak Defacto ilk yıkamada rengini solduran ürünler yapıyor, tabi bu Polo yaka pike kumaşlar için geçerli. Lacoste'nin pek statü sağlayacağını sanmıyorum...
  235. treelock

Kulaklık Tavsiyesi

bluetooth derken kablosuz mu olacak? Kablosuz kulaklıklar da Bang&Olufsen dahil süper ve iç titretecek bir performans sergileyen ürün henüz görmedim. Kablosuz ürünler her zaman kablolu mevkilerine göre daha dandik olmuşlardır. Beats tavsiye etmem ayrıca, ses kalitesi iyi ancak sesleri...
  236. treelock

Şampiyonlar Ligi'nde Başakşehir'in İşi Epey Zor

Bence CL'ye katılamazlar ama olursa sürpriz yaparlarsa rezillik olur. CL'de puan alamazlar. Bizim lig de daha Akhisarspor ve Trabzonspor'u yenemediler.
  237. treelock

Sırf timsah demeyelim bence. 5 sene renk atmama gibi bir özelliği var mesela. Yazın terletmeyen kumaşı var. Parasının hakkını veriyor ama tabi ki herkese hitap etmiyor. Cep telefonuna 4000-5000TL vermektense tişörte 200TL vermek daha mantıklı bir iş.
  238. treelock

Youtube para kazanma problemi

Bu işte deli para var ama kaliteli içerik ve sürekli kurgu zor işler. 100.000 takipçili çoğu Türk üye bile 4-5 ayda arabalarını değiştirdi hemen. O derece bir para var yani. Youtube'den bir şey kazanılmıyor vs... diyenlere pek itibar etmeyin.
  239. treelock

iPhone 7 Plus neden alınır?

Şuan Türkiye'de telefona verilecek maksimum ama maksimum taş çatlasa denecek cinsten üst limit 2000TL'dir, o da aylık geliri 5000TL ve üzeri olanlar için. Kimse 6 ay telefon almayıp sabretse, fiyatlar %35'den fazla düşer. Ama adamlar artık bağımlı yapmış herkesi, telefonla hava atıldığını...
  240. treelock

Samsung S8 Mi İphone 7 mi ?

Aynı alıntıyı diğer saldırgan şahsa da yap, samimiyetini görelim.
  241. treelock

Sony Xperia Xa1

Fiyatının 900TL fln olması gerekiyordu. 1500TL kesinlikle etmez, Sony telefon konusunda Türkiye'de insanları kazıklamak için uğraşıyor sürekli. X Compact'da yaramaz bir cihaz hemde tasarımı ve ekran boyutu 2012'li yılları andırıyor, onun da ederi en fazla 1000TL Sony genel olarak Türkiye...
  242. treelock

Asgari ücret + prim ile çalışan Samsung çalışanları basmış bu forumu, artık bir şey tartışılmaz burada.
  243. treelock

İphone SE para tuzağı uyduruk bir cihaz. ABD'de ki gibi 500-600 kendi para birimine satılsa alınır onun dışında Vatan Bİlgisayar'ın fiyat belirlediği piyasada 2100TL fln hayatta verilmez. Keza aynı şekilde İphone 6'da 3 senelik cihaz 2000TL ve üzeri fiyatlar vermek yazık günah olur.
  244. treelock

Evet zaten öyle olur, bende duydum tüm Çin ve Kore İphone 7 Plus'dan S8'e geçmiş, Apple iflas ediyormuş 3 gün daha almazsanız yayalım.
  245. treelock

XA1 Ultra iyi cihaz geçen gün Sony bayisinde kurcaladım. Ancak fiyatını bilerek yüksek çıkardılar klasik Türk distribütör kazıklama taktiğidir. Ben 1-2 ay bekleyeceğim 1500-1600 seviyesine çok rahat inecek. O zamanlar hediye çeki, kart puanı kampanya fln denk getiririp alabilirim. Yoksa 1850TL...
  246. treelock

LG G4 mu ? SONY XPERIYA Z5 PREMIUM mu?

Tolga diye birini tanımıyorum.
  247. treelock

6 GB RAM 128 GB'lık Dahili Hafızaya Sahip S8+ Hindistanda Satışa Başladı

Tamam yahu gece gece Apple kuyruk acısı olan bir üyeyle tartışmak istemiyorum. Al birini vur ötekine hiç bir firma umurumda değil benim.
  248. treelock

Hehe kompleksin böylesi. İphone 7 Plus'un kamerasına laf ediyor. Kullanmasak neyse. :D:D:D
  249. treelock

Yahu sanane? Sana zorla telefon aldıran mı var da tribe girdin? Bana alıntı yapmak zorunda değilsin. Bana göre hiç bir telefon Türkiye'de 2000TL üzerini hak etmiyor ama illa 4000-5000TL vereceksem Samsung'a bağlamam o parayı. İphone 7 Plus zaten tartışılmaz bir cihaz o segmentte.
  250. treelock

Ben olsam HB'den J7 Prime 2017 alırım 1300TL civarına. Bence fiyat/performans cihazı.
  251. treelock

Ben distribütörlük sektöründeyim. Her şeyi biliyor gibi neden alıntı yapıyorsunuz anlam veremedim. Hoş siz sıfır km arabalarda da bayilerin 500-1000TL kâr ettiğine inanan kesimsiniz sanırım. :) Türkiye yabancı firmaların distribütörlüğünü yapanlar için bir cennettir. Fabrikadan daha çok kâr...
  252. treelock

Geçen hafta Samsung serviste gördüm, bir kişi fiyat alıyordu ben sıra beklerken. Hoş zaten S7 Edge'nin ekranı da Samsung servislerde 1600TL'ye değişiyor. İphone 7 Plus veya Huwai Mate 9 hiç de kalas gibi cihazlar değiller. S8 ve S8+ gerçekten küçük geliyor insana. Büyük ekran sevenler için...
  253. treelock

Cristiano Ronaldo Üst Üste 5. Kez Gol Kralı

Ronaldo kariyer bazında Messi'yi 5'e katladı, artık tartışmalar da bitti.
  254. treelock

Tamam da alacak kişinin bütçesi var demek ki iki seçenek arasında kaldıysa. LG G4 seneye çöp bir cihaz olacak bu zamanlarda. Ölü yatırım olur yani.
  255. treelock

Teknik servisi lmayan telefonları nasıl alıyorsunuz?

Teleservice bakmıyor mu?
  256. treelock

Göztepe Süper Lig'de

Lige biraz olsun kalite geldi. Karadeniz takımlarından sıkılmıştık. Başakşehir-Kasımpaşa-Osmanlıspor-Akhisar'da seneye düşerse, Eskişehir-Ankaragücü gibi takımlar da gelirse ligin kalitesi artar.
  257. treelock

Türkiye fiyatı 6000TL yaparlar sonra satış olmayınca birden 4000TL'ye çekerler. S8'de insanları nasıl kazıklarını gördük. 4500TL'den satışa çıktı 1 ay olmadan 3700TL'ye kadar düştü. Yazık günah bu kadar fahiş kâr marjı konulur mu?
  258. treelock

S8 sözde 5.8'' ekrana sahip ancak telefonu eline alınca 4.7'' bir telefonmuş hissi yaşatıyor ben hiç beğenmedim o yüzden. Ayrıca ekranı kırılırsa servis 2000TL istiyor haberiniz olsun.
  259. treelock

G4 çok kaba bir telefon, sanki 2010'da fln üretilmiş gibi bir tipi var, ben şahsen İphone 7 seçeneği varken Android bir cihaza bulaşmam.
  260. treelock

Sony Xperia M4 Aqua Kapanıp Açılma Sorunu

THH'ye gidip dava açtım ve para iadesi istedim 1.5 aydır bekliyorum daha sonuç çıkmadı.
  261. treelock

1.5 ay önce THH'ye verdim ancak hala bekliyorum, orada ki yetkililer 3 ay içinde sonuçlanır dediler, beklemedeyim.
  262. treelock

_READ_THI$_FILE_ Virüsü Nasıl Temizlenir?

WannaCry virüsü diye de yayıldı tüm Dünya'da. Şimdi araştırmaya devam ediyorum, bu virüsü genel de şöyle yayıyorlar; Flash Player yüklü değil, yüklemek için tıkla diye resmi Adobe Flash Player görseli gibi görsel kullanıyorlar, tıklıyorsunuz indiriyor 1 rar'lı dosya. Rar'ın içinde ki EXE'ye...
  263. treelock

Umarım çaresi vardır da, paylaşırım tabi ki.
  264. treelock

5-6 farklı virüs programı denedim, regedit üzerinden değişiklikleri düzelttim, geçmişe gittim, dosyaların içlerini açıp kodlarına ulaşıp eski kodlarına getirmeye çalıştım ama ne yaparsam yapayım olmadı, çok ustaca şifrelenmiş. Cerber virüsü diye geçiyormuş bu lanet virüs, fidye virüsü diye de...
  265. treelock

Çok teşekkür ederim, bu virüsü icad edeni bulursam net döverim, o derece lanet bir virüs. Resmen suç unsuru var, resimlerin ve özel dosyalarına tekrar kavuşmak için bana 500$ vereceksin 5 gün sonra karar verirsen 1000$'a çıkar bu fiyat diye her klasöre not düşmüş şerefsizler. Umarım programlar...
  266. treelock

arkadaşlar tüm uygulama, resim, video ve setup'lar bu isime geçmiş ve hiç biri çalışmaz halde. Çok lanet bir virüs yedim sanırım, lütfen yardım edin ne yapmak gerek? Nod 32 düzeltmiyor bunu.
  267. treelock

Sony Xperia E5 Alınır mı?

Sony büyük pişmanlıktır. Sakın TV ve PS olarak kaliteli gördüğün Sony'yi telefonda da öyle görme. Hem teknik destekleri, meybuz satan adamlar kadar vasat hemde Sony aşırı arıza yapıyor cihazlarda. Sinir sisteminiz bozulur baştan uyarayım. Ben hala sorun yaşıyorum para iadesi alamadım dava...
  268. treelock

Sessizlik İçin Sistem Toplama

Akasa "Viper R" 12cm Yuva için 14cm S-Flow Yüksek Fiyatı Mesela bu ürün ve Akasa / Xigmatek ürünleri genel olarak sessizdir. Ancak kasa içinde 4-5-6 ve üzeri bir hava akımı yaratılacaksa, rüzgar türbini oluşacak ve yine ses yapacaktır. O yüzden sizin kasa içi yalıtım düşünmeniz daha ucuz...
  269. treelock

5000₺ ye Donanım Önerisi

AMD sanırım hiç kullanmadınız. Yıllardır Athlon 2 X250 ve Fx-6300 kullanıyorum stok fan ile biraz ısınıyor doğru ama üstünde 2011 yılında Xigmatek pipe borulu soğutucu aldım 40TL'ye şuan en büyük yük altında 40-45 dereceyi geçmişyor tabi ki o.c yok. Ancak Intel daha çok ısınıyor, bundan kimse...
  270. treelock

5000₺ ye Donanım Önerisi

Ryzen 1500TL'den başlıyor. Ona uygun bir anakartta 600-700TL ne yaptı? 2100TL minimum. Ancak AM3'de en son model işlemci zaten 850TL civarına alınabiliyor hediye çeki vs... ile anakart desen 2014'de üst düzey anakart alan birisi 300TL'ye almıştır zaten ne yaptı 1150 TL Arada 1000TL fark var...
  271. treelock

5000₺ ye Donanım Önerisi

Neden ölsün DDR4 takıntısı olmayan birisi 5 sene çok rahat üst düzey AM3 soket ve işlemci kullanabilir. Oyunların illa DDR4 istiyorum diye bir olayı olmayacak. Tıpkı DDR2'den DDR3'e geçilen zaman gibi. 2133mhz hatta 2400mhz ile çalışan DDR3 RAM var piyasada.
  272. treelock

Sessizlik İçin Sistem Toplama

Normal HDD'yi unutun. Direkt 2 adet SSD alacaksınız 512GB+1TB gibi mesela. Ondan sonra kullanacağınız işlemci sıvı soğutma + en sessiz özel radyatör fanlarından alınacak. Yeni sessiz seriler çıktı fanlar da. Kasa için 140 veya 200mm'l,k 1250rpm tadın da bir fan. En son olarak da ekran...
  273. treelock

RAM Uyumu Hakkında Yardım

Bugün geldi, tahmin ettiğim gibi bir sorun yaşamadım dual olarak taktım zaten. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim. İlerde bu tarz aklında bir sorun yaşayacak olan olursa, konu faydalı olacaktır.
  274. treelock

Ben mecburen 4. defa vereceğim servise, ısrarla da para iadesi istiyorum diye belirteceğim. Sonuç çıkmazsa elimde ki 4 adet servis fişi, fatura, garanti belgesi ile THH'ye başvurup gerekli işlemleri başlatacağım. Hatta o esnada Sony'ye de maddi ve manevi bir dava açmayı düşünüyorum başka bir...
  275. treelock

Sony Xperia M4 Aqua Kapanıp Açılma Sorunu

Aynı sorun bende de oldu ama ben root fln hiç bir garanti dışı bırakacak bir şey yapmadı, 3 defa servise gitti ve en sonunda anakart değişti ama düzen tutmadı şimdi de ön kamera bozuldu. Sony pişmanlıktır bunu belirtmek yeter, geçmiş olsun.
  276. treelock

Sony M4 Aqua telefonum var 1.5 yıldır sorunsuz çalışıyordu. Geçen ay kilitlenip arka arkaya reset atmaya başladı ve kapatamadım bile. Beyaz ekran Sony'de kalıyordu. Teleservice'ye verdim. 4 günde yaptık diye verdiler. Aldığım gün 1 saat geçmeden aynı arıza tekrar oldu. Tekrar verdim bu sefer 10...
  277. treelock

Sadece isimleri farklı, onun için tereddütte kaldım. Anakartım otomatik hız aşırtma ile 2133mhz destekliyor zaten. Siz biraz soruyu yanlış anlamış olabilirsiniz.
  278. treelock

Tabi ki 16GB şuan daha iyi olurdu ama o kadar üst düzey oyun oynamadığım gibi üst düzey ayar takıntım da yok. GTA V'i orta düşük ayarlarda oynuyor ve gayet keyif alıyorum mesela. Takılma veya kasma sorunu olmadığı sürece sorun yok. :)
  279. treelock

Üst düzey bir isteğim yok. FX-8370 tarzı bir şey almayı planlıyorum yaza kadar.
  280. treelock

Ses Kartı Tavsiyesi

Asus m5a97 r2.0 evo anakartım var. Pioneer DJ kulaklığım var. Onboard ses çok çok iyi değil ortalama. Mesela Sony Mp3 player'a takınca kulaklık harika ses ve bass veriyor ancak onboard ses kartının gücü yetmiyor o kadar sanırım. 200TL civarına kadar iyi bir ses kartı almak istiyorum, sizce...
  281. treelock

Haklısın ama 16GB'lık bir iş yapmıyorum. 8GB yetiyordu zaten 4GB satmıştım 4GB yetersiz kalıyor ama 8 bana yetiyor şimdilik. İşlemcim biraz eski anakartım iyi. İleride işlemci + dediğin gibi 8x2 yapacağım. Aldım bu arada RAM'i sorun yaşayıp yaşamadığımı yazarım gelince, alacak kişiler de...
  282. treelock

5000₺ ye Donanım Önerisi

Anakart: Asus 970 PRO GAMING/AURA Asus 970 PRO GAMING/AURA AMD 970 2133MHz(O.C.) DDR3 Soket Fiyatı İşlemci: Amd FX X8 9590 4.7GHz Amd FX X8 9590 4.7GHz Soket AM3+ 16Mb Cache İşlemci Fiyatı Ekran Kartı: Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1070 8GB Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1070 8GB 256Bit...
  283. treelock

4000 TLYE MONİTORLU PC TOPLAMA

DDR4 ve Intel bir sistem toplanırsa 4000TL yetmeyebilir. Ben olsam DDR3 işlemci AMD ekran kartı nvidia bir sistem toplarım. --- Gönderi Güncellendi --- ASUS 970 PRO GAMING/AURA AM3+ AMD 970/SB 950 SATA 3.0 USB 3.1 Anakart GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram Zotac...
  284. treelock

Bende öyle düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim. Dual olarak taktığım sürece bir sorun olmaz gibi. Yine de RAM konusunda uzman arkadaşların görüşünü bekliyorum.
  285. treelock

Merhaba arkadaşlar; Bende 4GB DDR3 1600MHZ Kingston Hyperx Genesis Blue var. Artık üretimde yok şimdi yanına Kingston Hyperx Fury DDR3 1600MHZ Blue alacağım. Uyum sorunu yaşar mıyım ne diyorsunuz?
  286. treelock

Kullandığım SSD de sorun var mı?

Bende M5A97 EVO kullanıyorum bilgisayarım 17-20 saniye aralığında açılıyor. Ancak genel olarak M5A97 EVO anakartın sata veya chipsetlerinde bir sorun var, çünkü normalde fabrika verisi 550 mb yazma ve okuma hızı olan SSD'min test sonuçlarında yazma hızı 100-140 mb civarı çıkıyor ve bu normal...
  287. treelock

SSD Performans Sorunu

Corsair Force GS SSD aldım. Anakart: Asus M5A97 Evo R2.0, 8GB DDR3 1600mhz HyperX RAM var. Test sonuçları hüsran; Bu da normal 7200rpm Seagate 500GB HDD'nin sonuçları, yazma hızları arasında neredeyse fark yok; Bios güncellemesi yaptım, SSD anakartın SATA 3, 1. çıkışına takılı. SATA...
  288. treelock

Kingston Hyperx 3K mı? Yoksa Corsair Force GS mi?

Kingson'u kullanıp kötüleyen çok var, gerçek değerlerine ulaşmıyormuş hiç bir zaman ve winrar/extract işlemlerinde pek iyi değilmiş.
  289. treelock

Kingston Hyperx 3K mı? Yoksa Corsair Force GS mi?

İkiside 120 ve 128GB modeller arkadaşlar. Hangisi tercih etmeliyim sizce?
  290. treelock

M5A97 R2.0 ile M5A97 EVO R2.0 Arasında Ne Fark Var?

Evo'yu aldım arada ki az farkı pişman olmamak adına verdim. Yardım için teşekkür ederim.
  291. treelock

EVO daha ileriye dönük bir kart gibi geliyor bana
  292. treelock

Evet ses önemli sayılır, soğutma farkı var, belki 1-2 ekstra özellik daha vardır. 7.1 ses ve bakır soğutucular zaten 50TL'lik bir fark yaratır bence.
  293. treelock

Asus'dan başka marka düşünmüyorum, yıllardır tek kullandığım marka ve memnunum. 1-2 ay sonra 6350 veya 8350 işlemci de alacağım için anakart ileriye dönük olsun istiyorum biraz. SATA III, DDR3 ve USB 3 önceliğim, SSD SATA III ama anakartım SATA 2 tam verim alamıyorum. Malum 800mhz DDR2 ram'de...
  294. treelock

Arkadaşlar bu iki anakart arasında 50TL fiyat farkı var, EVO daha pahalı, benimde gönlüm EVO'dan yana. İdareten 1-2 ay Athlon II X2 250 işlemci ile kullanacağım, RAM olarak da, Kingstons 4x2 8GB 1600MHZ Hyperx alacağım bugün, yardım eder misiniz?
  295. treelock

Teknosa sitesi açılmıyor

1-2 haftadır bende giremiyorum, alışveriş yapacağım ama giremiyorum. Bunun çözümü nedir ki :cursing:
  296. treelock

TP-Link WR740N Router Kurulumu Yapamıyorum

Datron modemimle bağladım, cdyi taktım bağlantılar dediği gibi ama ağ kontrolüne gelince şu hatayı veriyor, lütfen yardım edin.
  297. treelock

Access Point Tavsiyesi

İlk defa duyuyorum böyle birşey. Kullandığın modem markası Router veya AP üretmiyorsa ne yapacaksın? Çöpe mi atacaksın?
  298. treelock

Access Point Tavsiyesi

Evet genelde bu fiyat aralıklarına TP-LİNK marka var sizce ev içinde her yerde full çeker mi? --- Mesaj Güncellendi --- http://www.gold.com.tr/U110922/Tp-link-Tl-wr740n-4p-Router-150mbps Bu ürünü alayım diyorum, kullanan var mı veya bilgisi olan?
  299. treelock

Access Point Tavsiyesi

Datron'un eski 1dbi antenli bir modemini kullanıyorum. Aslında iyi ama evin bir uçtan diğer uç noktasında çekmiyor. Access Point alıp güçlendirmek istiyorum ama fazla bütçem yok. 50-60TL'ye kadar evin içinde her yerde full çekecek bir cihaz tavsiye eder misiniz?
  300. treelock

Oyun Bilgisayarı..

Araştırma yaptıktan sonra 100TL'ye her türlü anakart alınır ve kullanılır. Eğer O/C yapmayacaksan 100TL'lik anakart yeter ve artar. 150TL ve üstü anakart almak SLİ/Crossfire ve O/C yapanlar için gereklidir.