Arama sonuçlarınız

1. K

UltraSurf ve güvenli internet hatası

Merhaba Arkadaşlar, ben bir kamu kurumunda çalışıyorum, bugün sistemin engellediği bir siteye ulaşmak için Ultrasurf programını kullanmak istedim, ancak hem bir faydası olmadı hemde sisteme girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı vermeye başladı. Acaba sebebi ne olabilir. Http:// şeklinde devam...
  2. K

Türkiye F klavyeye geçiyor

Ben işyerinde de evdede F klavye kullanıyorum, kesinlikle çok güzel bir tuş dizilimi var. Q klavyeden F klavyeye geçtiğinizde yazarken bu rahatlığı çok iyi anlıyorsunuz. En çok kullandığımız harfler en aktif parmaklarımıza verilmiş, üstelik bildiğiniz gibi Türkçe genelde bir sesli, bir sessiz...
  3. K

@ ile Etiketleme Özelliği Eklenmiştir!

:yes: Anladım hocam... ---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:29 ---------- xdexterx ; sana bildirim geliyormuş... Şimdi gelmiş olması lazım mesela...
  4. K

@ ile Etiketleme Özelliği Eklenmiştir!

Teşekkürler keyloger, eline sağlık. bende kendimi bir deneyeyim bakalım. KadirAtes,
  5. K

Türkiye'de BlackBerry telefonlara yasak geliyor

Aradan yaklaşık 10 ay geçmiş, blackberry kodları verdimi yoksa BTK geri adımmı attı ? Çünkü blackberry kullanılıyor.
  6. K

"Son kullanma tarihi" tarih oluyor!

Bu sadece satıcılara fayda sağlayacaktır, tüketicilerin aleyhine olacağını düşünüyorum. Tüketici ürünü alıp neden uzun bir zaman bekletsin ki. Ama Satıcı eldeki stoku tüketmeden, taze ürünü rafa koymayacaktır. Bu durumda tüketicinin taze ürünle buluşma ihtimali çok düşecektir. Yani taze ürüne...
  7. K

Pkk, şimdi de Siirt'e saldırdı 2 Şehit 4 Yaralı

Bunlar bu cesareti nerden alıyorlar.
  8. K

Ekran kartı alacağım,ama uyumluluk problemi

Belirtmeyi unuttum, 600 liraya kasayı + LCD monitörü aldım. Vold senin önerine şu an için gerçekten sıcak bakıyorum. İleriye yönelik bir anakart aslında benimde düşündüğüm birşeydi ama anlamadığım için hep uzak kalıyordum.
  9. K

Aslında benimde aklıma yatıyor, yeni bir anakartla yeni bir sistem toplamak, ama hem fazla anlamıyorum hemde bu bilgisayarı daha yeni aldım fazla para vermedim (600 TL) ama satmaya kalksam ölü fiyatına gider diye düşünüyorum. O zamanlar çalışmadığım için düşük maliyetli olsun istemiştim. Şimdi...
  10. K

Teşekkür ederim. Tavsiyenizi not aldım. :)
  11. K

bu muhteşem üçlü aklıma yattı. Birkaç gün daha araştırma yaptıktan sonra almayı düşünüyorum :) Yok 805 lira ideal. daha fazla para savurmaya şimdilik gerek yok :)
  12. K

işlemci + ekran kartı için 1000 tl civarında bütçe ayırabilirim. bu fiyata iyi ürün bulunmaz diyorsanız kesenin ağzını açabilirim. :)
  13. K

@ v0ld3m0rt1s Zaman ayırıp bu kadar ayrıntılı bir anlatım yaptığın için teşekkür ederim. Herşeyi tam olarak öğrenememiş olsamda en azından biraz altyapım oldu.. Sağol. 1907 ; sanada verdiğin bilgiler için ayrıca çok teşekkür ederim. Yazdıklarını baştan sona tekrar inceleyeceğim. Teşekkürler...
  14. K

Verdiğin bu ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım :)
  15. K

@v0ld3m0rt1s dediğiniz gibi yaptım ve resimleri ekledim. Önerilerinizi bekliyorum Resim 1: http://i55.tinypic.com/33mtovt.png resim 2:http://i56.tinypic.com/2zdss2x.png http://i56.tinypic.com/24d0olh.png
  16. K

1907; önerilerinizi değerlendireceğim, teşekkür ederim. Birde hangi donanımın uyumlu olduğunu nasıl anlıyorsunuz. bu konuda kısa bir bilgi verebilir misiniz.. Mesela ram veya işlemci almak istesem hangilerinin anakartıma uyumlu olduğunu nasıl anlayabilirim...
  17. K

Bütçe konusunda sıkıntım yok. O yüzden tercihimi en kaliteli ekran kartlarından yana kullanmak istiyorum.. Teşekkür ederim önerileriniz için. rtsbora 'dan da öneri bekliyorum :)
  18. K

merhaba arkadaşlar ekran kartı alacağım ancak bilgisayarıma hangi ekran kartı uyumludur bilmiyorum. Kasanın birkaç fotoğrafını çektim acaba buradan anlayabilir misin.. Resim 1: http://i51.tinypic.com/ej7582.jpg Resim 2: http://i53.tinypic.com/2hfrjwo.jpg Resim 3...
  19. K

Tivibu kullanıcı adı sorunu..

Elbetteki başvurumu yaptım. hatta yazdığım sorumda da bunu belirttim. Müşteri hizmetlerini aradım ve başvurumun alınmış olduğunu söylediler. Bunu da altını çizerek belirtmiştim... Sizin dediğiniz yerden daha öncede uğraştım. Zaten kalın harflerle yazdığım hataları da orada aldım. Tekrar denedim...
  20. K

Tivibu kullanıcı adı sorunu..

Arkadaşlar dün akşam internet üzerinden tivibu'ya başvurdum. Bugün Müşteri hizmetlerini aradım. Bana üyeliğim aktif olduğunu ancak kullanıcı adını dahaca oluşturmamış olduğumu söylediler. Bende www.tivibu.com.tr adresinden kullanıcı adı oluştarmaya çalıştığımda bana kullanıcı adımın...
  21. K

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Merhaba, ben windows 7 kullanıyorum. Sorunum şu, bilgisayarın ayarlarında bir değişiklik yapıyorum veya yeni bir program yüklüyorum ama bilgisayarı tekrar başlattığımda yaptığım değişiklikler kalkıyor, bütün herşey önceki haline dönüyor. Anlayacağınız sanki bilgisayarda deep freeze yüklü gibi...
  22. K

TTNet Hat dondurma ile ilgili sorularım

Yukarıda vermiş olduğum linkte TTNet bu konu ile ilgili açıklama yapmış. Maalesef konu hakkında yanlış bilgiye sahipsiniz... Aşağıdaki resimler TTNet'in ilgili sayfasından... Onlara sordum zaten. Dondurulduğundan eminim, ama onların durumu benden farklı olduğu için onlarda bu durum...
  23. K

Koskoca shiftdelete.net forumunda konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba...
  24. K

http://www.ttnet.com.tr/web/311-2067-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_sikca_sorulan_sorular_-_servisler/hat_dondurma_hizmeti/ Burada TTNet bir çok soruya açıklık getirmiş, ancak benim sorduğum sorunun cevabı net olarak yok... Hat dondurma sanırım mümkün daha önce yapanları duydum...
  25. K

Merhaba arkadaşlar ben 24 ay taahhütlü 8 Megabite kadar sınırsız internet kullanıyorum. Taahhüt tarihim daha dolmadı, ancak ben internetimi ve telefonumu 3 ay süre ile dondurmak istiyorum.. Telefon faturamın son ödeme tarihi ayın 23'ü ve internetimin son ödeme tarihi ise ayın 30'u... Diyelim ki...
  26. K

Firefox 4 Resmen Çıktı!

Güncellemelere baktım güncelleme bulamadı. Eklentileri kaldırıp sonra tekrar indirip kurdum şu an Adblock eklentisinde bir sorun yok. Normal bir şekilde çalışıyor. Teşekkür ederim :)
  27. K

Firefox 4 Resmen Çıktı!

Güncelleme yaptım ve son sürüme geçtim ancak güncellemeden önce Firefox 4'ün bazı eklentilerimle uyumlu olmadığını ve bunların devredışı bırakılacağını yazdı.. Eklentilerim Abp reklam engelleyici, Febe vs... Benden başka eklenti uyumu yaşayan oldumu ?
  28. K

No signal hatası

Merhaba arkadaşlar. ben win 7 işletim sistemi ve nvidia geforce ekran kartı kullanıyorum. Geçen gün masaüstünde sağ tıklayıp, nvidia denetim masası ayarlarını tıkladıktan sonra ekranın çözünürlük ve görünüm ayarlarını değiştiriyordum... birden Monitör kapandı ve sonrasında no signal hatası...
  29. K

TTnet Verebildiği Hıza Göre Ücret Alsın (KAMPANYA)

rohirrim arkadaşımıza bu konuda hak veriyorum. TTNet abonesi olacak kişi müracaat ettiğinde TTNet yetkilileri gelip verilebilecek hızı ölçtükten sonra müşteriye tarife sunmalılar... Madem evim desteklemeyecek, bana o tarifeyi neden satıyorlar.... 25 GB kotalı 8 mbit'e kadar kullanıyorum...
  30. K

2 genç kızı seks kölesi yaptılar!

Kızlar kendi istekleri ile yapmış, abazan adamlarda yaşlarına bakmamışlar. Her iki tarafta bence aynı derecede suçlu.... O yaşta uyuşturucu kullanan bir kızdan ne beklersiniz ki... İnsanlık nereye gidiyor bilmiyorum. Yazık....
  31. K

Ubuntuyu kaldırıp sanal makineye kurmak

Desene yazık oldu C diskine :) Sağolun hocam.
  32. K

Şikayetim var ama...

Boşuna "ev alma komşu al" dememişler. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. İşiniz zor sdnxx arkadaşımıza katılıyorum. Polis olayı çözemez, sanırım yeni yasaya göre 568 tl cezası var. En fazla bu bu cezayı öderler, fakat bu bir daha yapmayacaklarını garanti etmez. Eğer kin tutan, inatçı...
  33. K

TTNET Reklammı..??

Ben bir defasında karşılaştım TTNet reklamıyla. Bir daha yaparlarsa reklam parasını faturadan düşmelerini isteyecem.. Tepkilerini merak ediyorum.
  34. K

Yorum yapma zahmetinde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Virtualbox kullanıyorum. Defalarca anlatılmış olduğu doğrudur fakat ben tam olarak benim sorunumu anlatan çözümü bulamadım. Sanırım siz benim derdimi tam olarak anlamadınız. Karcx; arkadaşımız doğru anlamış, windowsum zarar görmesin...
  35. K

hiç kimse anlamıyormu yani....
  36. K

Arkadaşlar ben 50 GB'lık bir disk ayırıp bu alana ubuntuyu kurdum. Ancak ben şimdi ubuntuyu bu diskten kaldırıp, bu diskide diğer diskle birleştirip Ubuntuyu sanal Pc olarak kurmak istiyorum. 1. Ubuntuyu nasıl kaldırabilirim ve o diski windowsa tekrar nasıl kazandırırım. 2. Ubuntuyu sanal Pc'ye...
  37. K

FB.com 8.5 milyon dolara satıldı

vay be....
  38. K

Memur Ataması

24 ocakta ösym kılavuz yayınlıyor ve siz oradan tercih yapıyorsunuz. 100.000 memur arkadaşında belirttiği gibi bir yıl içindeki tüm kamu alımlarını kapsar. bir defada alınması mümkün değil
  39. K

Facebook 15 Martta Yayın Hayatına Veda Ediyor!

Kimse 50 milyar dolara ulaştığı söylenen bu pastayı çöpe atmaz. Zuckberg gitmez, O gitse bile başkası gelip oturacaktır oraya.. Bahaneleri bile komik, facebook yönetimi stres yapıyormuş. Sebepe bak.
  40. K

Bugün TTNET in ne kadar sistemsiz bir kurum olduğunu öğrendim Yardım edin Beyler..

Sadece 1 kişi kaybetmediler. TTNet'in kötü reklamı da oldu. Mesela benim gözümde ttnet itibarını kaybetti. TTNetli olup bırakmak isteyenler, alın size bir sebep daha.... TTNetli olmayanlar, durum ortada görüyorsunuz...
  41. K

İnternetine Dokun Türkiye!

Kampanyanın ismi ve ulaşmak istediğiniz hedef güzel ancak seçtiğiniz yöntem pratikte bir başarı sağlamaz. Öncelikle taahhütlü aboneler böyle birşey yapmaz. TTNet abonelerinin büyük bir kısmı taahhütlü kullanıcı.. Taahhütün bitmesine 1 seneden az kalanlar neden bir ay interneti kapattırmak için 6...
  42. K

Bugün TTNET in ne kadar sistemsiz bir kurum olduğunu öğrendim Yardım edin Beyler..

Öğrencimisin derdin var :) İcra müdürlüğüne gidip derdinizi bir anlatın. Mümkünmü bilmiyorumda yürütmeyi durdurma kararı almaya çalışın. TTNet şubesindekilerden size hayır geleceğini sanmıyorum. Siz zaman kaybetmeden mahkemeye başvurun bence...
  43. K

Ortak internet kullanımı

Sadece sözleşme fesh etseler keşke, bende yaparım :) Ama mahkemeler bunu lisanssız internet servis sağlayıcısı olarak görüyor ve 1000-10000 lira arasında para cezası var. Arkadaşın gözünü korkuttuk ama kusura bakmasın. Amacım uyarmaktı. :) dikkatli ol lütfen
  44. K

Bizi ttnet'ten kurtarın

Ölümü gösterip bizi sıtmaya razı etmeye çalışıyorsun. Kusura bakma ama ben o parayı veriyorsam daha iyi hizmeti hak ediyorum. TTNetten sonra internette bir seviye atladık doğrudur, fakat parasını ödediğimiz kadar atlayamadık. burada ki arkadaşların şikayeti de bu zaten.... Ayrıca telefon...
  45. K

Bizi ttnet'ten kurtarın

Sözleşme imzalanmış devlet geri nasıl alsın... Burada Türk özel şirketlerine büyük iş düşüyor. Maliyeti yüksek ama yeni bir altyapı lazım. Mesela UyduNet'e gerekli destek verilmeli ve UyduNet tüm Türkiyeye internet hizmeti sağlayacak duruma gelmeli. O zaman TTNet fiyatları düşürmek zorunda...
  46. K

TTNet'i sevmem ama TTNet gibi bir kurumun müşterisini bilerek böyle mağdur edeceğini sanmam. İşlemi yaptırdığınız esnada sistemlerinde bir hata olmuş olabilir ya da ödemeyi yaptığınız şube işlemi yapmamış veya yanlış yapmış olabilir. Dekontu aldığınızda kontrol etmişmiydiniz ? Tarihi saati en...
  47. K

Bedava 50 SMS Ve 10 DK Görüşme

Vodafone'un sitesinde varmı hocam bu.. İnandırıcı gelmedi.. Kaynak?
  48. K

TTNET Destek Artık ShiftDelete.Net Forumunda !

3 gün sonra nihayet bana geri dönüş yaptılar. Aramadıklarını yazmıştım aradıklarını da söyliyimde TTNet'e ayıp olmasın. :) Sabit ücret olmasa internet fiyatına ve hızına göz yumardım ama sabit ücret canımı sıkıyor. Bulunduğum ile uydunet gelsin ilk önce ben üye olmak istiyorum. Belki ilk üyeye...
  49. K

ben gönderdim ama bana yardımcı olmadınız.... 3 gündür kimse aramadı beni... Ne iş
  50. K

yanılıyorsun bence :D birincide en kısa sürede ulaşıp bilgilendirebiliriz demiş ikincide en kısa sürede yardımcı olabiliriz demiş :D bunlar çok farklı cevaplar ama :D Demnesia; kusura bakma sana özel mesaj atamıyorum nedense... Amacım sizin mesajınız aracılığı ile TTNet yetkilisinin yapabildiği...
  51. K

Aynı durum benim içinde geçerli... Bu konuyu bir avukata danışmak lazım.
  52. K

Kablosuz internet ocağını söndürdü!

Bana sanki bu haber Malum internet servis sağlayıcısının insanları korkutmak için yaymaya çalıştığı bir haber gibi geliyor. Bir herif cinsel içerikli konuştu diye interpol devreye girmez. Haberde tutarsızlık var. Önce kadın diyor sonra kız diyor, hem yarı çıplak kadın fotoğrafları gönderen...
  53. K

Temsilci falan hikaye oldu. Tek söylediği bize mail atın. Sanki biz bilmiyorduk bunu :D Buradan anlaşılıyor ki, ttnetin hizmetini kimse sevmiyor, herkes şikayetçi ve ttnetinde kullanıcılarına ne kadar önem verdiği ortada.... daha çıkıp kendi kampanyalarını savunamıyorlar, sorulara cevap...
  54. K

TTnet Sosyal medya desteğinden vazgeçti herhalde :) 9 Sayfa boyunca hep şikayet var !!! Memnun olan bir Allah'ın kulu yokmu ya :))
  55. K

Öncelikle TTNet'le herşey mümkün diyerek iyi reklam yaptığınızı belirteyim. Ama maalesef uygulamada bu böyle olmuyor. TTNet'le internete bile zor giriyoruz. TTNet'e bu konuyla ilgili mail attım birde buraya yazmakta fayda görüyorum. TTNetDestek söylermisiniz; Türkiyede TTNet kullanıp internet...
  56. K

MetroNET - Elektrik Üzerinden İnternet

Ttnet olayı güzelmiş :) Ama birde yaşadığım şehirde olsalardı.. 3-4 yıl daha bekleyecez galiba.
  57. K

Antivirüs Programınızı Test Edin !

Kaspersky'nin gözünü seveyim :) Hiçbirine izin vermedi.
  58. K

TTNet dedikleri

Öncelikle TTNetin bu kampanyalarına karşı organize olmak lazım. Ben hiçbir TTNet kullanıcısının memnun olduğunu görmedim. Görüyorum ki burada da herkes TTNetin fiyatlarından şikayetçi ve hızından da memnun değil... ben bunun en büyük sebebi olarak TTnet'in rakipsiz olmasını görüyorum. Yani...
  59. K

TTNet dedikleri

Bende taahhütlü internet kullanıcısıyım. Evde telefon bile yok, telefon hattına sabit ücret altında her ay 20 tl haraç ödüyoruz. İki ay ödemedik diye 7 tl ekstra tutar gelmiş. 3 tl faiz, 4 tl'si açma-kapatma ücreti.. O neyse artık.. Taahhüt bittiği zaman ne olursa olsun, TTnetten...