Arama sonuçlarınız

1. C

LeechTurk.Com Davetiye Dağıtımı

Davetiye varsa alabilir miyim? [email protected]
  2. C

SharePoint 2010 Excel Export Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Son 3-4 haftadır bir SharePoint 2010 listesini excel'e export ederken sorun yaşıyorum. Ribbon kullanarak excel export yaptığımda "Excel can not connect to the SharePoint list" şeklinde bir hata mesajı alıyorum. Log'larda da bununla ilgili bir kayıt bulamadım. Daha önce böyle...
  3. C

Facebook gizliliği

"Subscription" diye bir şey çıkartıydı sanırım FaceBook. Onunla ilgili bir şey olabilir; zira ben bu yüzden arkadaş listemden çıkardığım kişilerin beğenilerini ve yorumlarını dahi görebiliyordum.
  4. C

Samsung S3 mü Note 2 mi?

Note 2 iyi gibi duruyor. S3 almamış olsaydım Note2 alırdım.
  5. C

Samsung'un Dağıttığı Galaxy S3 Kılıfları Gönderilmeye Başlandı [Resimli]

Maalesef kılıfların hiçbirinde yok o zımbırtı. Ama biraz kullanınca alışıyorsun. Bikaç gece telefon kılıfta kalınca kılıf genişliyor. Sorun olmuyor o kadar. "Profil Düzenle" sayfasında "Kişisel Alanlar:" seçeneğinde "yaşı ve doğum tarihini gösterme" seçeneği var. Ordan ayarlayabilirsin.
  6. C

Türkiyenin Yeni Sosyal Paylaşım Sitesi Açıldı

Reklam kokan hareketler bunlar:) "AdminCP" ne ya? :)
  7. C

Bana 2 hafta önce kahverengi bir tane geldi. Belki ikinciside gelir. Umutla bekliyoruz :)
  8. C

Samsung 2 tane mi kılıf gönderiyor??
  9. C

İphone 5 mi, Galaxy S III mü?

Sadece bataryasının değiştirilebilir olması bile S3 için tercih sebebidir.
  10. C

Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

11. C

Google Chrome mı Firefox mu?

Bir ara öyleydi. Ama en son sürüm oldukça stabil çalışıyor. Ram sorununu da çözmüşler sanırım; zira şu an 147 tab açık ve 1,4 GB ram yiyor. 3 tab açık olduğundan 400 MB ram yediği zamanları hatırlıyorum :)
  12. C

Galaxy S3 Orijinal kılıf bedava

Bende doldurdum. Sorunsuz kabul etti. Bakalım gelecek mi gerçekten kılıf.
  13. C

Google'dan Londra 2012 Kano Slalom

Basketbol çok daha güzeldi. O kadar uğraştım, 33 yapabildim en fazla.
  14. C

Microsoft'un modern e-posta servisi: Outlook.com

Hotmail'in eski halinden güzel olmuş bence. Kimse almadan adıma bitane outlook.com uzantılı mail aldı. Dursun bi kenarda :)
  15. C

Çok kararsızım!! endüstri müh gıda müh eczacılık fizyoterapi diş hekimliği

Bilgisayar mühendisiyim; ama eczacılık veya diş hekimliği vermediğim için pişman olduğum zamanlar çok oldu. Hatta şimdi yine oldu :) Keşke eczacılık verseymişim...
  16. C

55 damacana firmasının yalnız 14'ü temiz çıktı

En büyük firmalardan birinin suyu kirli çıkmış sanırım. Bugün bakanlık açıklayacak diye duymuştum temiz olanları ve kirli olanları.
  17. C

Kim daha Zeki (Oyun)

B)6
  18. C

Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

Elektronikte şans önemli tabi; ama benim S3'ün şarjı cok yogun olmayan günlük kullanımda 3 güne kadar dayanıyor. Wi-Fi sürekli açıksa bile bir gün rahat rahat dayanıyor. Ayrıca geçen cumartesi günü omuzuma dayayıp konuşurken dalgınlıkla kafamı kaldırmam neticesinde omuz hizasından yere düştü...
  19. C

Maxthon Tarayıcı ile Gelişmiş İnternet Deneyimi

Maxthon3 gerçekten çok güzel bir tarayıcı. Flash uygulamalarda bazen sorun çıkarabiliyor ama tavsiye ederim.
  20. C

Windows açılmıyor...windows açılırken siyah ekranda takılıp kalıyor.....

BIOS ayarlarından olması muhtemeldir. Boot sırasını değiştir istersen.
  21. C

Karşı Cinste Aradığınız Özellikler

Hepsi birden olsa fena mı olur? Yemede yanında yat gibi bir şey olur artık :P
  22. C

Karşı Cinste Aradığınız Özellikler

"Özellikler" denilmiş ama tek bir özellik seçebiliyoruz. Çoklu seçim yapılabilseydi iyi olurdu.
  23. C

İnsanı anlayan bilgisayar geliyor

"İnsan avlayan bilgisayar" diye okudum. Nooluyor dedim. Meğer şimdilik sadece anlıyorlarmış. :)
  24. C

Samsung Galaxy S3 Sevilen Özellikler

En sevdiğim yanı kullanımının kolay olması. İsteğimize/zevkimize göre widget ekleyerek bu kolaylıgı arttırabilmemiz.
  25. C

Nevin Yanıt'a Destek İçin Ankete Katılalım Lütfen

Sözlük yazarı var mı aranızda? Link verelim de oradan da desteklesinler. İnciSözlük bu bakımlardan iyi diye biliyorum :)
  26. C

ComboFix Virüs Temizleme Programı

ComboFix candır.
  27. C

İlluminati.org kapandı!!

Artık ziyaretçilerde yorum yazabiliyorlar ya siteye, eski konulardan hortlayan o kadar çok olacak ki, oğlum bak gör.
  28. C

Samsung Galaxy S3 İle İphone 4S Arasında Ciddi Şekilde Kaldım Yarın Alıcam Birini....

"..daha çok oyun oynayıp müzik dinliyicem. bide internete giricem..." demişsin. Oyunlardan ve internette dolaşmaktan zevk almak istiyorsan S3 al derim. Ekranın büyük olması çok güzel bir şey ve makineden de oldukça memnunum.
  29. C

Odtü gıda mühendisliği?

Sakın üniversite tercih etmek gibi bir yanlış yapma. Meslek tercih et. Sırf ODTU diye gıda mühendisliği tercih etme; ama "yok ben zaten gıda mühendisliği istiyorum" diyorsan orası başka.
  30. C

Galaxy s3 batarya testi ortaya çıktı

Oldukça başarılıdır bataryası.
  31. C

Winrar Şifre Kırma !!!

En kolayı tekrar indirmek. Bulabilirsen dosya paylaşım sitelerinden,forumlardan falan bul. Torrent ile uğraşma. Hem forumlarda .rar dosyasının şifreside yazar :)
  32. C

Samsung galaxy s 3 batarya fiyaskosu..

Wi-Fi ve 3G çok şarj yiyor. Her ikisini kapatıp, telefonu da güç tasarrufu moduna aldın mı 2 gun rahat rahat gidiyor. İlk aldığım hafta kullanamadım fazla, bir kere şarj ettim 4 gün gitti. S3 bataryası gayet başarılı bence.
  33. C

Işletmem için ücretsiz hesap takip programi lazim

Excel bile işini görür bence. Programla falan uğraşma. Ona da para vermek istemiyorsan OpenOffice ya da LibreOffice kullanabilirsin.
  34. C

Forum'a Üye Olmadan Mesaj Yazabilirsiniz!

Güzel olmuş olmasına da bu konuyu görmeden önce yorumlarımı giriş yapmış gibi yazdım; lakin giriş yapmamışım :). Sıkıntı çıkarmasın sonra bu? :)
  35. C

Gmail Silinen dosyalar

Böyle durumlar için yedek bir tane mail adresinin olması güzel oluyor. Kendimde aynı şeyi yaptığım için tavsiye ederim. Farklı bir e-mail daha aç, gelen bütün maillerinin bir kopyasını oraya yönlendirecek şekilde ayarla. Böylece bu adresten silsen bile bir kopyası o adresinde olacağı için rahat...
  36. C

ESET NOD32 Antivirüs 5.2.9.12

Eset Smart Security üzerine tanımam. Bilgisayarı yormaz; ama virüs kaçırmaz. Diğerleri, hele ki kaspersky ve norton bilgisayarın anasını ağlatıyor.
  37. C

Toshiba Laptop Sorunu

Göz koyduğum iki tane toshiba laptop var. Biri L775-124 diğeri ise L775-15N. Bunlardan L775-15N toshiba'nın kendi sitesinde var ve detaylı olarak anlatılmış; fakat L775-124 toshiba'nın sitesinde yok ve hakkında pek fazla bilgide yok. Toshiba'nın bilgisayarı neden kendi sitesinde olmaz ki? Acaba...
  38. C

Kullanışlı Tarayıcı Eklentileri

Xmarks ve LastPass eklentileri oldukça kullanışlıdır. Tavsiye ederim. Ayrıca FireBug'ı söylememe gerek yoktur sanıyorum :)
  39. C

Samsung nasıldır?

Arkadaşlar, 6 yıldır kullandığım vefakar toshiba bilgisayarımı artık değiştirmeye karar verdim. Toshiba'dan oldukça memnunum. Hala tıkır tıkır tıkır çalışıyor ve hiç sorun çıkarmadı bana 6 yıldır. Tekrar bir toshiba almayı düşündüm; ama samsung'un NP-RF511-S04TR modeline gözüm kaydı. Sizce...
  40. C

Sizce en iyi tarayıcı hangisi?

Bir süredir Maxthon kullanıyorum ve gerçekten çok başarılı. Chrome, firefox, vs... gözüm görmüyor artık.
  41. C

Nero alternatifi program?

BurnAwareFree oldukça basit, kullanışlı bir programdır. Nero'nun her özelliğini dolu dolu kullanmıyorsan tavsiye ederim.
  42. C

Winzip mi Winrar mı 7-Zip mi

Tabiki 7-zip.
  43. C

En iyisi hangisi?

Forumda buna benzer bir şey vardı diye hatırlıyorum; ama aramaya üşendim ve oyumu kullandım. Toshiba candır. :)
  44. C

Evlilikler & üçüncü kişiler

Arkadaşlar gerekenleri söylemişler. Yapman gereken en iyi şey durumu açık açık anlatmak, hala anlamamakta direniyorlarsa hayatının geri kalanını onlardan uzak bir yerde yaşamak. /* Alakasız bir not: Yazdığın ilk yazı, yapı olarak(paragraflar, kullanılan kelimeler, noktalama) çok hoşuma gitti...
  45. C

Günün Karikatürü

Benim en beğendiklerimden biri:
  46. C

IDM mi Flashget mi Hangisi Tercihiniz

Hiç kuşkusuz en iyisi IDM. JDownloader'da çok iyi; ama benim gönlümde ikisi farklı kulvarlarda :)
  47. C

C#-Excel

ASP.net sayfasında, datatable'dan excel dosyasına kayıt çıkıyorum; fakat text formatında yazmam gereken büyük sayılar bilimsel notasyonla (9,04E+16 gibi) görünüyorlar. bunu engellemek için ne yapmalıyım? Şöyle bir kod parçası kullanıyorum: private void WriteToExcelFile(DataTable dt) {...
  48. C

En iyi 5 hosting firması?

Windows Server hizmeti vermiyor musun? Böyle bir düşüncen varsa bilgim olsun :)
  49. C

CengizHan2 Meslekler Hakkında Sorum Var?

Oyunun kendi forumunda bunu sorarsan çok daha kısa sürede cevap alırsın. http://www.joygame.com/Forum/Forum.aspx?f=203
  50. C

Zeki Müren'den Harika Tekerleme

Videoyu izleyemedim; sanırım Türkçe'deki en uzun tekerlemeyi söylediği video bu. Zeki Müren kadar güzel Türkçe konuşan birini duymadım daha.
  51. C

Pascal programlama Sayıları sıralamada yardım edecek var mı ?

Bence şimdilik sana en uygunu selection sort. Burada pascal kodu da var, biraz incele istersen. http://en.wikipedia.org/wiki/Selection_sort
  52. C

Hacklenen Emniyet Sitesinin Komik Şifresi

+1...
  53. C

Bitenekadar.com - Alışveriş yapan varmı ?

Oldukça iyi şeyler var :)
  54. C

LeechTurk.Com Davetiye Dağıtımı

Merhabalar, bende davetiye istiyorum. Elinde mevcut olan özelden atarsa sevinirim. Aslında buraya üyeliğim vardı; fakat bir vakit sunucuları çöktü ve bütün üyelik bilgileri silindi. Kullanıcı adımı falanda unutunca her şey gitti.
  55. C

Winrar deyip geçme!

7z forever :)
  56. C

Visual Studio 2010 içindeki SQL Server 2008'i kullanma

3 küsür niye? Ben burdan express sürümünü indirdiydim ve olduydu :) http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=7593
  57. C

IzArc -En iyi Sıkıştırma Programı

7-ZIP in en iyisi olduğu kanısındayım.
  58. C

Sony Ericsson Xperia Neo!999Tl Öneriniz?

Ne demeye çalıştığını inan anlamadım...
  59. C

Çocuklar Hayatı F Klavye İle Öğrenecek

Geç kalmış bir şeydi bence. İyi oldu.
  60. C

[Sona Erdi] [Kampanya] Zemana Antilogger 1 yıl

2 Ağustos'a 1 saat kala mı söylenir bu?
  61. C

Matematik Formülünü Buldu Ama 'Yaşı Yetmedi!'

Adamlar haklı. Senin seviyen Türkiye ve TÜBİTAK için fazla. En en iyisi bunları amerikalılara göster. 20 yıl sonra yine başlasın bizimkiler beyin göçü zırvalarına. Sanki onlar tuttu da aklı çalışanlar zorla kaçırıldı.
  62. C

Sony Ericsson Xperia Neo Türkiye'de

Arc ve neo birbirine çok benziyor. Aralarında belirgin bir fark yok. 999TL az gibi. http://www.sonyericsson.com/cws/products/compare?cc=tr&lc=tr#p=906017,914652
  63. C

En faydalı Firefox eklentileri

XMarks ve GreaseMonkey en en en gereklileri. Bence.
  64. C

Sony Ericsson Xperia ARC'ın Fiyatı Belli Oldu !..

Kontratsız nerelerden alabiliyoruz? Gelsin hemen alacam bir tane :)
  65. C

LastPass Kullanıcıları Dikkat!!!

Bookmark'ları da sakladığından xmarks bence daha güzel.
  66. C

İdam cezası yeniden getirilmeli

Katılıyorum.
  67. C

Küpleri Yıkma Oyunu

11. oyuna kadar geldim de tek bir küpü yıkamadım burada :)
  68. C

Virüs programları

NOD32 Smart Security tavsiye ederim. Bilgisayarını asla yormaz. Çok rahatça kullanabilirsin. Patch-Crack ile antivirüs kullanmanı tavsiye etmem. Zemana'yı şiddetle tavsiye ederim.
  69. C

Wikileaks'in Kurucusu Facebook'a Karşı

Sonuna kadar haklı.
  70. C

Font sitesi tavsiye?

dafont.com ++ :)
  71. C

Tecavüze direnen öğretmene 20 bıçak

Doğu batı ayrımı yok. Ş.refsiz her yerde ş.refsiz. Bu il'e görede bölgeye görede değişmez.
  72. C

Harddisk dosya sistemi RAW oldu

Bu komut 500GB'lik harici diskimi 400GB veri varken FAT32 den NTFS'ye çevirmeye yaramıştı. Sende de yarayabilir.
  73. C

Firefox 4 Çıkıyor!

Firefox hala chrome'a yetişememiş gibi...
  74. C

Her siteye üye olmaya son!

Spam mail adresi olmayanlar veya açmakla uğraşmak istemeyenler için www.mailinator.com var. 15 dakikalık kullan at mail servisi ;)
  75. C

Verilerinizi Dışarıya Sızdırmayın

TrueCrypt. Hem ücretsiz hem güvenilir.
  76. C

Ubuntuyu kaldırmak

evowinds cevaplamış sorunu. Time-out değerini 0'dan yukarı bir süreye çekersen görürsün ;)
  77. C

Ubuntuyu kaldırmak

EasyBCD ile boot sırası, öncelik sırası, girdilerin düzenlemeleri gibi şeyleri rahatça yapabilirsin. Grafik arayüzü ve kullanması basitir. ---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:41 ---------- Tabi boot sırasını düzenleyebilirsin dedim; ama buradan sakın CD/DVD ya da...
  78. C

Ubuntuyu kaldırmak

Kaldırmayı bilmek lazım heralde :) EasyBCD kullan. Sorun olmaz merak etme.
  79. C

Ubuntuyu kaldırmak

Ubuntu kurduğun diski biçimlendir gitsin. Windows XP kullanıyorsan boot.ini dosyasından ubuntu ile ilgili olan girdiyi sil. Win7 ya da Vista kullanıyorsan EasyBCD ile boot.ini dosyasında değişiklikler yapabilirsin. EasyBCD ile dosyadan ubuntu ile ilgili olan girdiyi sil. Wubi kullanarak...
  80. C

Yerel Disk C:'den D:'ye Alan Aktarma Sorunu

Başlat --> Çalıştır --> Regedit yaz ve çalıştır. HKEY_CURRENT_USER --> Software --> Microsoft --> Windows --> Current Version --> Explorer --> Shell Folders 'a tıkla. Sağda gördüğün " Desktop " değerini çift tıkla ve çıkan dosya yolunu istediğin yol ile değiştir. Sanırım bu işini görür.
  81. C

Çin'den Google'a Yeni Darbe!

Kutluyorum çinlileri. Bizde kendimize bir arama motoru, PardusO, yapsak ne güzel olur.
  82. C

Save2pc 4.17

IDM varken bu tür programlara gerek yok diye düşünüyorum. Zira IDM ile youtube dahil her türlü siteden video ve ses indirebilirsiniz. Facebook'ta biri mesaj gönderince çıkan "click" sesini bile indiriyor arkadaş :)
  83. C

Dosya kopyalama hatası

Arkadaşlar yukarıda yazmışlar. Sorun dosya sisteminden kaynaklanıyor. 4GB'den daha küçük parçalara ayırır isen kolayca kopyalayabilirsin.
  84. C

[Kampanya] Internet Download Manager

Teşekkürler...
  85. C

[Kampanya] Internet Download Manager

Bir yorumda benden. Ama daha onaylanmadı sanırım. http://www.haberokur.com/haber-Google-ciftlere-ozel-bir-servis-sunmaya-basladi-145463/
  86. C

Klasörler Uygulama (exe) olarak gözüküyor:S

wishben arkadaşın dediği gibi windows explorer ile dosyaları görebilirsin sanırım. Eğer bu olmaz ise winrar kullanarakta dosyaları görebilirsin. Herhangi bir winrar dosyasını aç ve buradan içerisini görmek istediği dosyayı bul. Virüs yüzünden görünmez olan ve birdaha görünür hale gelmeyen...
  87. C

İşlemci ısısı

90 dereceye kadar rahat ol. Bir vakit medal of honor oyununu oynarken işlemci 95 derecelere çıkıyordu da bir sorun olmuyordu; ama bu sıcaklıkta çok fazla çalışmaması en iyisi tabi. Ne kadar soğuk işlemci, o kadar yüksek performans.
  88. C

Oyunum hata verdi

İnternetten bulduğunuz dll dosyalarını kullanırken dikkatli olun. Bilgisayarınızın kapılarını dış dünyaya ardına kadar açıyor olabilirsiniz. Çok zorunlu olmadıkça dll eklemeyin derim. Önce başka yolları deneyip sorunu çözmeye çalışmanız daha doğru olur.
  89. C

Kaspersky KryptoStorage'ı İnceleyin

Amaç veri şifrelemek ise açık kaynak kodlu olan TrueCrypt'i tek geçerim. Hem ücretsiz hem son derece kaliteli.
  90. C

Hangi Programlama Dilini Kullanıyorsunuz ?

PowerBuilder ve Cool:Gen. Bunlar yok ama kullandıklarım arasındalar. Gerçi tam olarak programlama dili sayılmazlar ama sonuçta program geliştirmek için kullanıyorum :)
  91. C

Olmayan Bir Şey Tartışma Konusu Olamaz?

Erzurum ve Çevresinde Ermeni Mezalimi, Betül ARSLAN. Bu kitabı bulup okuyunuz. Eminim çok şey öğreneceksiniz.
  92. C

İnternet Hızını Bölme?

Bence de indirme programında bir indirme sınırı uygularsan daha güzel olur.
  93. C

Windows 7 ürün anahtarı

Burada yasa dışı paylaşım yasak diye biliyorum; ama...
  94. C

Uyanık İspanyol 'güneşi' zimmetine geçirdi!

Ben kullanmak istemiyorum, kessin bakalım benim güneşimi.
  95. C

Gimp 2.7.1 Bedava Photoshop !

Ev kullanıcıları için kesinlikle harika bir programdır. Tavsiye ederim.
  96. C

Elektronik Kitap Okur Musunuz?

Ben de buldukça okurum.
  97. C

Kurban Bağışınızı Netten Yapın

Resim ilginç; ama üyelik iptalini gerektirecek kadar yanlış anlaşılmalara elverişli mi bilmiyorum. Değiştirilirse daha uygun bir resim bulunabilir sanırım. Ve bağış, eğer kendim kesmez isem, mehmetçik vakfına tabi ki.
  98. C

Dizüstü bilgisayar üreme sistemini bozuyor!

Dizüstü bilgisayarı dizinin üstünde tutmazsan ,ki genelde masanın izerinde kullanılıyor sanırım, bir şey olmaz sanırım.
  99. C

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Toshiba Satellite kullanıyorum. 2 kere yere düşürmeme rağmen -çok yüsekten değil tabi kalp hizası diyebileceğim bir yükselikten düşmesine rağmen- 3 yıldır tıkır tıkır işliyor.
  100. C

Laptop Sarj Göstergesi Sorunu?

Sorun yazılımsaldır büyük ihtimalle. Boşver garantiye yollamayı. Format at, geçer...
  101. C

Orbit Downloader 4.0.0.4 Final

IDM verdiğiniz parayı kuruşuna kadar hak eden bir indirme yöneticisi. Ama eğer bedava olsun ve dosya paylaşım sitelerinden de otomatik olarak indirme yapsın, hatta o yetmez capthca da tanısın diyorsanız JDownloader'ı kullanmanız gerekir.
  102. C

Firefox Güldürdü Yine :D

Evet ya about:robots güzeldir, hoştur.
  103. C

Mavi ekran

Fly webcam wc-oml 300 varsa sürücüsünü sil kurtul.