Arama sonuçlarınız

1. tnd

Söyle Rahatla

anlatsam kitap olur :)
  2. tnd

Tevez için görülmemiş kampanya

:) fena
  3. tnd

Microsoft'un paraları nereden geliyor?

@tdk komik olmuş yazman. haberler orjinal kaynagından saptırılmadan doğru ve düzgün bir biçimde veriliyor. calinti - alıntı haber degildir kendinizi Einstein sanmayın. sdn ye gelen herkes ingilizce bilmiyor malesef. Sdn nin amacı zaten son teknolojiyi ve haberleri ilk kullanıcıya ulaştırmak...
  4. tnd

Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları

burada nasıl yapılırı: http://mashable.com/2011/09/28/facebook-timeline-cover-photo/ burdada yapılmışları http://mashable.com/2011/09/30/facebook-timeline-cover-photos/
  5. tnd

Forumun Tadı Kalmadı !

hava sıcak ramazan bir de niyetli olanlar var. tabi insan ağırdan alıyo. :D Başlıklar seçme olacak ki ilgi olsun. Reaction reaction reaction.
  6. tnd

@ ile Etiketleme Özelliği Eklenmiştir!

tnd nasıl mış :)
  7. tnd

Unutulamayan Video Klipler

numune bunlar :D
  8. tnd

M.I.T. 'e Nasıl Girilir?

yeğen öncelikle ne çalışacağına karar vericeksin en iyi hoca nerde onu bulacaksın hocayla irtibata geç kendini ispatla zaten hocayla anlaşırsan üniverstedesin. mit olsun nasıl olursa olsun die bakmamaklazım. fen de işler böyle ama dal başkaysa yine benzerdir. yazın mit deydim o kadar...
  9. tnd

M.I.T. 'e Nasıl Girilir?

bi kedi gördüm sanki :D
  10. tnd

Gol olmayan harika gol!

en güzeli kale diye 2 taş koyucan oynasınlar :D
  11. tnd

Sağ tuş kopyalama yasağı bize vız gelir

ayarlara giriyoruz sadece bir site içinse istisnaları yönetiyoruz.
  12. tnd

Happy Birthday!

http://www.youtube.com/watch?v=nk-A7xPciyQ hey Demnesia watz uppppp :D
  13. tnd

iOS 5'in Sihirli Yönleri

iOS 5'in Sihirli Yönleri Ünlü sihirbaz Simon Pierro'dan Apple'ın önümüzdeki günlerde duyurusu yapılması beklenen yeni işletim sistemi iOS 5 ile ilgili bilgi almak ister misiniz?
  14. tnd

Bilgisayara yeni format attım ama fareyi okumuyor aciL ayrdım =(

bi yeniden başlat mause takılı olarak ondan sonra sırasıyla
  15. tnd

Bilgisayara yeni format attım ama fareyi okumuyor aciL ayrdım =(

mause kesin usb :) yeniden başlat bios tan usb destegine bak en kötü usb 2.0 driverlarını bul indir kur
  16. tnd

Seçimin Kalbi Google'da Atıyor

püskevit daha trand yani :D
  17. tnd

Hiç bitmeyen şampuan

yazık bea :D insan arkasını döner bi :D
  18. tnd

Bu videodaki programı bilen varmı ?

INCEPTION diyorum daha ne olsun :D dikkatli izleyin. 3ds after effects ve dahası :D
  19. tnd

Dev fareler bebekleri yedi!

tazmanya canavarı değil mi o :D
  20. tnd

Foursquare'e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir?

Foursquare'e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir? Checkinlerle hayatımıza giren ve olduğumuz yeri paylaşıp armalar kazandığınız Foursquare'e yeni mekan nasıl eklenir biliyor musunuz? Bilmeniz gerekenler bu yazıda.
  21. tnd

bugün akasya durağında da aynı efektleri kullanmışlardı :D denk geldi :) konteynere bomba atıyor konteynerin burnu bile kanamıyor :D
  22. tnd

Wordpress sorunu acil?

sorun serverda MIME typelar düzgün konfigüre edilmemiş şunu deneye bilirsin boş bir .htaccess dostası oluştur. en basitinden içine aşağıdakini yazıp kaydet sonra sonuca bakalım. RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]
  23. tnd

Wordpress sorunu acil?

host linux mu ?
  24. tnd

Wordpress sorunu acil?

yanlış yönlendirdim pardon index.php olarak isimlendirip açmayı denermisin
  25. tnd

Wordpress sorunu acil?

wordpresi baştan kurmayı denemeni tavsiye ederim. hatayı aramaya kalkarsan daha fazla zaman kaybedersin ;) Database ve tema dosyalarını yedeklersen aynı şekilde bulursun. Daha önce karşılaşmadığım bir durum. son olarak daha iyi anlaya bilmemiz için bir index.html dosyası yaratıp...
  26. tnd

Wordpress sorunu acil?

wp-admin'e girebiliyor musun?
  27. tnd

Wordpress sorunu acil?

.htaccess diye bir dosya var mı Linux sa tabi hosting htaccess varsa onu düzenlemen gerekicektir bilmiyorsan en kısa yolu kaldırman. daha devm ediyorsa şirketi bir ara.
  28. tnd

olmuş :D
  29. tnd

Twitter Ve Google'ın Yeni Özellikleri

Twitter Ve Google'ın Yeni Özellikleri Bugün itbariyle tanıtılan Twitter'ın yeni butonu Follow ve Google'ın beta aşamasından yeni çıkan ürünü +1 nasıl eklenir? Detaylı anlatım yazımızda.
  30. tnd

Çatlayan Oje

jackass teki sahne gelio insanın aklına dünyanın en uzun tırnaklı adamı ve bira izlemeyen izlemesede olur :D :cursing::cursing::cursing::cursing: http://www.youtube.com/watch?v=QPCh1wMIJIU evet onlar tırnak.
  31. tnd

Kız Tavlama Algoritması

hiç bi bilgisayar daha o algoritmayı çözemedi. :D
  32. tnd

Kız Tavlama Algoritması

fortran :D
  33. tnd

Kız Tavlama Algoritması

kız tavlendıktan sonra asıl olay zaten :D sistem stabil çalışmıyo devamlı patlıyo debug ediceksin saglam bişi yazsınlarda görelim :D
  34. tnd

LinkedIn Kaç Para Eder?

Üyeyiz. linked in de denildiği gibi Business world yer alıyor. networking ve contact kurmak bu sayede rahatlaşıyor. bir nevi sizin cvnizi neler yaptığınızı kimlerle irtibat halinde olduğunuzu belirtiyor. nimetlerinden yararlanıyoruz. nasılmı? ilerdeki yazıları takip edin...
  35. tnd

Facebook'taki yeni çılgınlık polisi korkutuyor(Maneviyat yoksunu gençlerin hali...)

millet mass effect yaratmak peşinde örnekleri mevcut. amerikalı kızın partisine milyon kişi gitmesi gibi.
  36. tnd

Photoshopla Dergi Yaptım Yazılar Çok küçük oldu

photoshop dergi hazırlamak için uygun degil bu 1 okuyucuya ve içerige göre font belirlenir yaş 25 altı ise 9 ve yukarısı 40 a kadar 11 ve yukarısı 40 üstü yaş için 12 puntodan yukarısı kullanılmalı. yoksa goremezler :) sıkılırlar. okuldergisi oldugu için 9 olmalı en az. ama benim...
  37. tnd

Google'dan Font Servisi

Google'dan Font Servisi Google'ın font servisi sayesinde internette birbirinden güzel fontlara ulaşabileceğiz. Nasıl mı? Google Labs ürünü olan Fonts'un detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.
  38. tnd

Google Gruplara Gmail Olmadan Katılın

Google Gruplara Gmail Olmadan Katılın Grupların iletişimini en iyi sağladıkları platform olan Google'ın servislerine Gmail hesabı olmayanlar da katılabiliyor. Nasıl mı? Detayları için yazımıza buyurun...
  39. tnd

En yüksek Tweet!!!

En yüksek Tweet!!! Sonunda bu da oldu. Everest Dağı'nın en yüksek noktasından ilk görüntülü görüşme yapıldı ve ilk Tweet gönderildi. Haber ile ilgili ayrıntıları yazımızda...
  40. tnd

Bu hit parça tüm Anneler için - O tabak bitecek :)

hadi kalk geç kaldın yok ve deee "gece yatmak bilmiyon sabah kalmak bilmiyon" var :D
  41. tnd

Söyle Rahatla

laptop bırak beni diyo ama anlatamıyo beni bırak sen git :D
  42. tnd

Söyle Rahatla

genel bozulan yeri ısınmadan dolayı atan lehimler yada kablolar. ufak tel ucu dışarıdaysa yani atmışsa genllikle üsttekiler ilk atar ekran kartı değişecek illaki . varsa eski bir diş fırçasıyla tinerle temizlemek en ideali. pislik varsa gider tiner de hızlı kurur kısa devre yaptırmaz temizler...
  43. tnd

Söyle Rahatla

görüntü tekrarı da var mı gölge gibi
  44. tnd

Söyle Rahatla

hahahahahah
  45. tnd

Söyle Rahatla

Kolay gelsin valla vga çıkışını monitör varsa bi yokla ekrana giden kablo da bozulmuş olabilir. olur mu olur. Tekrar dan kolay gelsin :) ve Allah sabır versin:)
  46. tnd

Söyle Rahatla

ekran kartının sürücüsünü kaldırıp kullanılıyor genel de pekala umarın gpu ya çok gereksinim yoktur. bana gelen ekran kartı arızalarında masraf istemeyenlere driveri kaldırıyorum :) yoksa parçayı bul değiştir. sadece parçası o fiyat son aldığımda öyleydi en azından.
  47. tnd

Söyle Rahatla

offf fena ekran kartı normal 120 lira masraf ama dikiş tutmaz :S
  48. tnd

Bitch

normal klibi emi die yasak embedi ama linki http://www.youtube.com/watch?v=rhfiiGGy7Ls
  49. tnd

Facebook sayfamın adı değişmiyor?

konulunca değişmiyor. yüksek şuraya başvuracaksın , temyizi için yargıtay cumhuriyet baş saycısına dilekçe yazıcan. olmazsa söyle eric'e mesaj atayım değiştirsin :)
  50. tnd

Bitch

Meredith Brooks tan Bitch tüm Sdn ye gelsin http://www.youtube.com/watch?v=lRqoIHZpWUU
  51. tnd

Çocuklar ve Sakarlar İçin iPad Kılıfı

Çocuklar ve Sakarlar İçin iPad Kılıfı Çocuklarınızın iPad kullanmasına izin veriyorsanız ya da çok sakarsanız, iPad'inizi korumak için bu ürün tam size göre. Detaylarını öğrenmek için haberimize tıklayın.
  52. tnd

Grafik paketi sitesi önerisi

sitemde kullanmak üzere png yada psd grafik paketlerini bulabilecegim bir site arıyorum. örnegin ileri geri indir yükle yardım için ikonlar tabi aradıgım sekler daha kapsamlı^^
  53. tnd

Bimeks Mağazaları Rezaleti (Kadıköy Bimeks Özellikle)

rahatsız eder takıldıysan ama fonkyonlarını yerıne getırıyor mı ona bakıcan benım pıl de oynuyo yerından ama masanun ustune koyunca rahat duruyor yerınden cıkmıyor sallanıp dusmuyor. pili takarken ki kızaklara ve tırnaklara dikkatlice bak belkide parca fazlası vardır olmadı klasik cozum...
  54. tnd

Usb Hızı

olay usb lerin cache belleklerinde. benim bir usb bellegim var cache bellegı yuksek, turunun ilk otneklerinden 40 mb sn ile yazıyor. ama tamponu sayesinde. hard disklerdede aynı olay yasanıyor. usb lerin sistemini ntfs yaparsanız daha da hızlanır.
  55. tnd

-

ixirhosta ver :D
  56. tnd

Bimeks Mağazaları Rezaleti (Kadıköy Bimeks Özellikle)

soguk sıcak genişleme payıdır o yerine iyi kitlenip çıkmıyosa sorun yok denektir :)
  57. tnd

Seks otobüsü kavgası!

suç şöför de yani, toplam düzenine aykırı bir şey yapmıyolar sonuçta. kendisi rahatsız oluyorsa orasını bilemem onun sorunu.
  58. tnd

Inanilmaz evlenme teklifi

turk hava yolları reklemı gibi geldi bana sanki...
  59. tnd

-

sdn bir dedicated sunucu kulanması gerekir. hostgatorun verdigi hizmeti basit bloglar ve gunluk ziyareti 500 u gecmeyen hafif siteler icin. bakınız basit bit html sitesine gunde 1000 ziyaretci gelice patlıyor "host gator ile" yani soruceksin :)
  60. tnd

Hangi hosting firmasıyla çalışıyorsunuz?

Alan adı alırken ve hosting konusunda hangi firmaları tercih ediyorsunuz ve neden :) Shiftdelete.net ixirhostu kullanıyor. turkiye sıralaması ise su sekilde 1 NATROHOST.COM 2 ISIMTESCIL.NET 3 TURKTICARET.NET 4 IHS.COM.TR 5 MARKUM.NET 6 SADECEHOSTING.COM 7 TURHOST.COM 8...
  61. tnd

Kendi Wordpress Sitem üzerinde Nasıl Forum Açarım

ufak bir örnek vereyim www.ufok7.org bu ulusal fizik ogrencileri kongresinin sitesidir. bunun icine uyduruktan bir forum koyduk. incele istersen. ondan sonra istedigin sey bunun gibi mi degil mi ona göre yazarım ---------- Post added at 01:52 ---------- Previous post was at 01:52...
  62. tnd

Kredi Kartı

kredi kartım kayıp oldu desen yerler belki. diger durumda kara listeye girmişsen biraz zor alırsın. baska bankalara basvuruların da iyice incelenir red kararı cıkabilir.
  63. tnd

Oduncu:Facebook un yarısı benim!

hehe annesi o zaman el koysun şirkete :D öyle şey mi olur :D
  64. tnd

118 33

allasmarladık 33 yani alasmarladık töbe töbe :D yalandır o
  65. tnd

@shiftdelete.net Uzantılı mailler hakkında?

gmail apps sagolsun ama dilerse sdn ye buyuk bir guzellik yaparım herkese shiftdelete.net uzantılı mail verebiliriz sınırsız ama mx kayıtlarıyla oynanması gerek kabul edilmez sanıyorum. ve bir uzantınız var mail adresi almak istiyorsanız google apps mynet proservis mail...
  66. tnd

Navigasyon programı

warez sitesi degil malesef. ^^
  67. tnd

Dövme </head> - <body>

ortalamak lazım :D
  68. tnd

Dövme </head> - <body>

... ... <div id="ass"> </div> <div id="leg"> </div> <div id="foot"> </div> </body>
  69. tnd

118 33

yazık olmuş televizyona ^^ fişini çekeydi ya :)
  70. tnd

-

peki bu sirket yeni duydugunuz bir isim ise temkinli mi davranırsınız, biraz araştıralım kimdir nedir diye mı araştırırsınız? yoksa direk irtibata geçip sorar mısınız? hız siteyi yapanla alakalı, ping hosting sirketiyle, müşteri herzaman haklıdır, ve yasal olmayan hiçbir şirkete...
  71. tnd

-

ağaya beleş tabi :)
  72. tnd

-

bügünlerde hepsi hızlı. hızlı olmayan ölsün :D 2. planda olanlar neler?? :)
  73. tnd

-

Bir çok kimsenin blogu kişisel websitesi yada profesyonel websitesi bulunur. hatta bazıları abartır sunucusu olur ^^. hayatımızın her alanında internet ile birşeyler yapıyorsak hosting firmalarıyla alakadar oluruz. peki siz bir web kullanıcısı olarak bir hosting firmasından beklentileriniz...
  74. tnd

Proje Öneri-Yardım-Destek

şuan olagan ustu bir yogunlugum var yardım etmek isterdim. ama tavsiye icin fikir danısmak icin basvurun. bu tür ve daha kapsamlı bir site ile arkadaşım ilgileniyor ve gayet emek harcıyorlar. izmirrehberim.com site yapılıyor şu an en özenle yapmanız gereken neleri listeleyeceğinize karar...
  75. tnd

DNS? Hızlı iyi bir dns yok mudur?

güzel oldu bu :)
  76. tnd

Proje Öneri-Yardım-Destek

esas olarak bursada gezilecek görülecek yerler nerede oturulur tarihi yerleri ve tarihi ulaşım rehberi etkinlik haberleri tiyatrolar sinamalar acil telefon numaraları hastaneler vs gibi bir şey mi düşünüyorsunuz? kısaca bursada ne varsa ve ne olup bitiyorsa o olsun bursalıların ana sayfası...
  77. tnd

Internet Explorer 10'u İndirin, Deneyin

her sitenin artık chrome frame uyarısı vermesi gerekir. şahsen yapıyorum. adamlar ie6 ile giriyor bari chrome frame yüklesinler de düzgün görsünler siteler kaymasın :D şahsen deneyimledigim tarayıcı hız testinde sınıfta kaldı. iexplore artık kendinden kursun istiyoruz chrome frame i :D
  78. tnd

Wordpress'ten anlayan?

wp-content/themes/"teman"/header.php nin içerigini yazarmısın ---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:13 ---------- tablolarda % oranlar yerine kesin genişlik ve yükseklik girmelisin margin lerin 0 oldugunu tahmin ediyorum. headerı gormeden bişey diyemem bunların...
  79. tnd

2011-2012 sezonu Galatasaray formaları!

belden daraltmalı bide :D ince gösterir :D
  80. tnd

Yalnızca 2.99 TL'ye Alan Adı Alın!

sadece bir senelik indirim. 2. yıl tekrardannormal fiyattan alım yapmak zorunda kalıcaksınız :) normal fiyat olarak 16-20 dolar dan başlıyor. kısacası zararına satıslar basladı :D .COM .NET .ORG .WE.BS .INFO .BIZ .US .CA .EU .CO .ME .TV .PRO .IN .DE .IT .SE .JP .NAME...
  81. tnd

İpod touch almayı düşünüyorum...

istersen sahibinden e bak. ben oradan bir tane satıyorum ilan vermis gibi olmayayim ama 44078013 diye aratinca bulabilirsin. bundan daha iyisi ipod (4g) iphone4 daha iyi ve hızlı bi platform yok su ana kadar. Wirofon ile birlikte ofiste telefon yerine kullanın. ama iphone4 tercihimdir...
  82. tnd

Wordpress'e Facebook Yorum Bölümü Ekleme

Wordpress'e Facebook Yorum Bölümü Ekleme En çok kullanılan "web günlüğü" Wordpress'in yorum bölümünde, sosyal paylaşım sitesi Facebook'un yardımı ile ufak bir düzenleme yapalım.
  83. tnd

Çinliler bunu da yaptı

:cool:cooll
  84. tnd

Sex.com Hangi Konuda Rekor Kırdı?

paha biçilemeyen alan adları ya da istediğiniz kadar para verin satılmayacak ya da satılık olamayan alan adları: 1- Shiftdelete.net :) 2- google.com 3- microsoft.com 4- cern.ch ve diger köklü şirketlerin websiteleri. Facebook ve twitter degeri verildiginde satılabilecek alan adları...
  85. tnd

En Popüler "Dil" Hangisi?

En Popüler "Dil" Hangisi? 2011 Şubat ayı için çok ilgi gören, kullanılan ve popüler yazılım dillerini sizler için sıraladık. Yazılım dilleri arasında en popülerleri öğrenmek için yazımıza buyurun.
  86. tnd

En Popüler "Dil" Hangisi?

En Popüler "Dil" Hangisi? 2011 Şubat ayı için çok ilgi gören, kullanılan ve popüler yazılım dillerini sizler için sıraladık. Yazılım dilleri arasında en popülerleri öğrenmek için yazımıza buyurun.
  87. tnd

Windows İçin Ücretsiz Pano Yöneticisi

Windows İçin Ücretsiz Pano Yöneticisi Küçük olmasına rağmen büyük bir iş yapan ve çalışırken kopyalama, yapıştırma işlemi sırasında veri kaybını engelleyen pano yöneticisini gururla takdim ediyoruz.
  88. tnd

Web Sitenizi Hızlandırın

Web Sitenizi Hızlandırın Siteniz yavaş mı yükleniyor? Yeterli verim alamıyor musunuz? O zaman web sitenize ufak dokunuşlarla hız kazandırmak için yazımıza buyurun
  89. tnd

8 Mpbs NETLIMITSIZ Kullanıyorum Aldığım Hız 1Mbps yi Geçmiyor!

sikayetvar.com a sikayet te bulun arayıp surununu cozsunler su an 6mbit ile baglanıyorum
  90. tnd

Sen misin ayıları çeken!

Allahın Ayusu :D
  91. tnd

USB Bellekten Windows 7 Kurma

Windows 7 USB DVD Download Tool microsoftun kendi programidir. ingilizcedir. buradan indirebilirsiniz. ayrintili açiklama burada mevcut.
  92. tnd

Çağrı merkezi faciaları - VİDEO

şikyetvar.com sagolsun bi sorun oldugunda oraya iletiyorum. ilgili firma bana ulaşıyor. ve sorunu kesin suretle çözüyorlar. aynı sorunu telefonla iletince bu kadar ilgilenmeyip kestirip atıyorlar. ttnet ve vodafone ile sorun yasadım arandım çözüldü.
  93. tnd

iPad 2'nin İlk Görüntüleri

iPad 2'nin İlk Görüntüleri Apple, dijital tablet dünyasındaki ikinci adımını atıyor... Önümüzdeki hafta duyurulması beklenen iPad 2'nin ilk görüntüleri yazımızda...
  94. tnd

2011 Etohum Girişimleri Açıklandı

2011 Etohum Girişimleri Açıklandı İnternet girişimcilerini, yatırımcı ve profesyonellerle buluşturan Etohumun 2011'de destekleyeceği girişimlerin ayrıntıları yazımızda...
  95. tnd

3000 Dolar Kazanmak İster misiniz?

3000 Dolar Kazanmak İster misiniz? Firefox ve Thunderbird'ün geliştiricisi Mozilla, açığını bulanlara adeta para yağdırıyor. Nasıl mı? Yanıtı öğrenmek istiyorsanız haberimize tıklayın.
  96. tnd

Facebook Yüzünüzü Tanıyacak

bu özellik aylar öncesinde kullanıma girdi. kullanılıyor...
  97. tnd

Host Ve Domain Önerisi

i2dizayn.com sorun cevaplayalım....
  98. tnd

Google Fiber Projesi Hayata Geçiyor

Google Fiber Projesi Hayata Geçiyor İnternet hızını 100 kat artıracak fiber ağ projenin hazırlıkları tamamlandı. Kullanıcıların 1 Gbit/sn hıza ulaşabileceği projenin detayları yazımızda.
  99. tnd

Kendi Chrome Temanızı Oluşturun

Kendi Chrome Temanızı Oluşturun Chrome Web Uygulamaları ile artık kendi Chrome temanızı oluşturabileceksiniz. Sizler için hazırladığımız SDN özel Chrome Teması'na ulaşmak için yazımıza buyurun. Bizim de sizler için hazırladığımız yukarıdaki SDN temasını buradan edinebilirsiniz...
  100. tnd

Chrome'da Uzantıları Saklayın

Chrome'da Uzantıları Saklayın Uzantılar çok mu yer kaplıyor? Chrome uzantılarının hepsini gizleyebilirsiniz! Nasıl yapacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.
  101. tnd

Tüm formatlarda kullanılan video player kodu

youtube vidyolarını, flv, mp3 ve h264 oynatabilen html5 destekli sahsen kullandıgım jwplayer var onun dısındaki formatların web de oynatmak için uygun oldugunu dusunmuyorum ama onları oynatmak için silverlight player'ı kullanabilirsin ya da windows mediaplayer.
  102. tnd

Smf mi, phpBB mi?

phpbb for ever
  103. tnd

Blogger Yorum Formu

blogger altında yapman bildiğim kadarıyla imkansız. blogger o kadar yetki vermiyor. ama css yükleyerek ve de html editleyerek kendi tasarımını kullanırsan olur sanıyorum ufak dokunuşlarla. (şimdi baktım ondada ayrıntıya giremiyoruz.)
  104. tnd

Bu kadarına pes! Doğum esnasında tam 104 tweet yazdı!

en azından birisine yazdırsaymış :D
  105. tnd

Urfalı İbo, İngiliz jüriyi yaktı!

paskal bomba ya :)
  106. tnd

TTnet sizde de yavas mı?

ben 6mbit kullanıyorum 2 blok öteye 4mbit veriyorlar 3blok öteye 1mbit veriyorlar. nasıl iş anlamadım. 6 kullanıyorum ama hiç kopmadı öok şükür baglantı sorunuda yok eskiden 15 gb olan 512 dusme limiti (adil kullanımşartı :D) 25 gb oldu aylık zaten 100 den assa inmiyodu hızda kesintide yok...
  107. tnd

Cep Yakmayan Arama Motorları

Cep Yakmayan Arama Motorları Enerji harcamayan arama motoru furyası devam ediyor. Beyaz rengin daha fazla enerji harcadığını düşünürsek Google'ın hiç çevreci olmadığını söyleyebiliriz.
  108. tnd

Bir buçuk dakikada 10 yaş büyüdü

azmin gücü :)
  109. tnd

Cep yakmayan arama motorları

Cep yakmayan arama motorları Enerji harcamayan arama motoru furyası devam ediyor. Beyaz rengin daha fazla enerji harcadığını düşünürsek Google'ın hiç çevreci olmadığını söyleye biliriz.
  110. tnd

Işhıbil.. Işık Hızı Hızında Hız..

güzel olmuş :D davlumbaz aç ayı oynamaz :D
  111. tnd

Com 'lu site nasıl açılır?

katılıyorum.:thumbup: ayrıca bir hosting alıp direk ftp upload yapabilirsin ücretsiz sitelerde dene kendini ornek t35.com gibi sonra kendi domainini alır hosting alır siteni koyarsın. sormak istedigin herhangi bir konu olursa direk ulaşabilirsin. ileride bir gün hosting ve domain almak...
  112. tnd

Hız düşümünü engellemenin yolu

bu arada o 15gb limit 25 gb a çekildi rahatca indirin :) upload 15 i geciyor zaten :D downloadu düşünün bide :)
  113. tnd

Nihayet açtık. Yeni hosting şirketim hayırlı olsun.

türkçe arayüzü tamamen el yapımı olacak şekilde hazırlıyorum. inşallah tutar. önerilerinizi bekliyorum.
  114. tnd

yazının sonunda ismim yazıyor whois kaydına bakmana gerek yoktu. whois i değiştirmem 5 dakikamı bile almaz. whois her Şey değil. sitenin scriptinin hazır olduğunu zaten belirmiştim benzer site bulmak o kadar da zor değil. su anda o ara yüzü kullanmamak için kendim hazırlıyorum siteyi...
  115. tnd

hepsi ingilizce. hazır script vardı. kaynaklarım da vardı. anlaşmalı şirket sağladı bir çoğunu sağ olsun. Türkçe yapacağım yakında ama 300 liralık bir sertifikasyon ve e-ticaret yazılımı bedeli ödemem gerek. yasal olarak bununla yükümlüyüz. yoksa ağır cezaları var. satışlar arttıkça onu da...
  116. tnd

selam sdn okurları. daha alt yapı çalışmalarını devam ettiriyoruz fakat sitemiz şu anda aktif ve işler durumdadır. girişimcilik ruhum içime sığmadı ve güzel bir yatırımla kendi hosting şirketimi açtım. tanıtımlara devam ediyoruz haliyle. googledan sonra sdn gelir benim için o yüzden bu...
  117. tnd

Video upload kodu?

tam olarak neye benzer bir şey istiyorsun ya da bir site var mı benzemesini istediğin. istersen youtube un aynısını kurman için gerekli script bile var :) joomla ya wordpress e eklenti olarak da bulabilirim. önce ne gibi bir şey istediğini anlamam gerek ;) direk mail ile ulaşabilirsin...
  118. tnd

Facebookta Öldüren Yorum :)

nedir yani? adblock blocklamıs resmi fena degilmis :)
  119. tnd

Morfik artık ücretsiz!

yaşasınn ücretsiz oldu sonunda :)
  120. tnd

En ucuz domain nereden alınır?

site dahilinde egitim videoları bulunmaktadır. biraz ingilizce bilmek sart tabi. :) kimse alınmasın ama toplu işlemlerde 5 doların bile önemi var hizmet kalitesi demisken 2003 ten beri hizmet veren bi sirket yurt dısı menseili ben destek olurum dileyene ;) sorun degil.
  121. tnd

Tarayıcılar ? :)

kromun yeri ayrı Chrome kullanıyorum taa 3 surumunden beri vede cok memnunum chrome tum tarayıcılardan ilerde su anda. google ın olması buna buyuk etken tabikide. chrome da en son ne yenilikler var bu haberde mevcut http://shiftdelete.net/chrome-yerinde-durmuyor-chrome-8-24559.html...
  122. tnd

biber domaini nicin 15 dolar dan satıyor? fazla degil mi? http://getnerd.duoservers.com da fiyatlar su sekilde hatta yakında baslıyacak kampanya ile her hostinge 1 domain hediye olacak. bebirin 5 dolarlık kampanyası aynı kosullarla 2.75$ :) karsılastırmayayım daha fazla :)
  123. tnd

bir hostin te 20 30 domain barindırınca fiyat önemli oluyor tabiki :) su an için 15 ama giderek artacak hosting alana site bedava :D yasasınn olmuyo bnm için :)
  124. tnd

İzmir'de internet cafe

o kadar yazdım silindi neyse izmirde bornovada kucuk parkın arkalarında guzel nezih kafeler var ege carsının kucuk parka baglandıgı sokaktakı guzel misal. sahibi sınır koyacak kadar bilgili degim acıkcası. onun dısında yesilyurt taki kafelere hiç ugrama bile onlar biraz cakaldır ama...
  125. tnd

Google Filmlerin Peşine Düştü

1 reklam ları gormeden 500 aradıgın seyi bulamazsın :)
  126. tnd

İzmir'de internet cafe

izmir buca da 100mbit internet kafeler mevcut. malum super online fiber. genelde kafeler 8mbit kullanıyor.
  127. tnd

---
  128. tnd

Nasıl İşlemci ?

AMD X4 QuadCore 2.9 bunun athlon mu Phenom mu oldugunun gore degisir.
  129. tnd

Nasıl İşlemci ?

paraya kıyıp i7 al derim eger uygun sa tabi INTEL CI7 3.06GHz (950) 8 MB 4.8GT (X58) İŞLEMCİ birde Amd Athlon mu Phenom mu Phenom II X4 de 8mb Athlon II X4de 2 mb L2 cahe bulunuyor platformuna gore INTEL CI7 3.06GHz (950) 8 MB 4.8GT (X58) yada CPU AMD PHENOM II X6 1090T...
  130. tnd

Facebook'ta Malware Tehdidi!

Facebook'ta Malware Tehdidi! BitDefender'ın Açıklamalarına Göre, Facebook kullanıcılarının %20'si zararlı gönderilere maruz kalıyor. Çözümü yazımızda...
  131. tnd

Spybot Bundan Böyle Süper Moderator Biline :)

hade geçmiş olsunn :D hayırlısı :)
  132. tnd

İmzam nasıl?

sdn de imza olayı olmadıgını unutmusum lakin panelde bulunuyor :S olsun :)
  133. tnd

İmzam nasıl?

ufak bir gezinti sonucunda neler buldum peki imzam nasıl :)
  134. tnd

En popüler ilk 5 siteniz

belli etmeyeyim dedim ama :D yakalandık :D
  135. tnd

En popüler ilk 5 siteniz

bookmarklarımı sıralasam nasıl olur acaba? :) (bu ufak bi bolumu faydalı olanlar ve en cok kullandıklarım) web siteleri içim kodlar :thumbup1: http://scriptmafia.org/ grafik tasarım için :flowers: http://www.designsbuzz.com/ boş...
  136. tnd

Android İçin Sözlük

Android için ücretsiz İngilizce-Türkçe Türkçe-İngilizce sözlük çıktı. Langtolang'ın çıkarttığı sözlükte yazım yanlışlarını algılama, çevirileri not defterinize kaydetme (Catch Notes ile)gibi güzel özellikler bulunuyor. İngilizce-Türkçe haricnide birçok dili birbirine çeviren, Barış Efe'nin...
  137. tnd

Asansör

:) degişik bi versyonu vardı sanki bunun ?
  138. tnd

Bu terliklere 8 yıldan beri müşteri çıkmadı!

parmak arası olsa iyiydi :D
  139. tnd

Söyle Rahatla

ne söylesem bilmiyorum
  140. tnd

Blog oluşturma ile ilgili

hayır :S blogspotta istedigin kadar gelismis kodmala yapamıyorsun malesef. php yada java kullanabilseydin mumkün word press kullanırsan bunu rahatlıkla yapabilirsin.
  141. tnd

Nokia N8 almayı düşünüyor musunuz?

iphone un kullanımından sonra baska telefon kullanımına alısmak zor
  142. tnd

Facebook'ta En Sevilen Markalar

Facebook'ta En Sevilen Markalar Dünyaca ünlü markaların en çok beğenilenlerini merak ediyor musunuz? O zaman yazımıza mutlaka bir göz atın. Facebook en beğenilen markaları su yüzüne çıkarıyor.
  143. tnd

Firefox adres satırına "google hızlı arama" özelliği

ilk olarak chrome baslatı bu ozelligi hatırlarsanız http://bit.ly/9VcXFp ve bunu hala en iyi yapan tarayıcı. ama geliştiricilerin diger platformlara taşıması gayet güzel.
  144. tnd

Opera 10.63 Resim Sorunu

hocam gel sen en iyisi chrome'a :) dogru yolu bul :D
  145. tnd

Opera 10.63 Resim Sorunu

aynı sorunu yasamıstım bir kac gun önce mevcut flashplayer ı kaldırıp yeniden kurmayı dene yiniz ve java updateşnş unutmayın. birden fazla java yuklemesi olmadıgından emin olun. program ekle kaldırdan kontrol edin. chrome 8 de su an butur problem yok flash ve java motoru gayet güzel
  146. tnd

Böyle terbiyesizlik görülmedi! Rakip oyuncunun kafasını ezdi!

fairplay nerde ? uzaklastırma cezası alıcak kesin ama hiç bir zaman yeterli olmaz...
  147. tnd

Kızlık zarı meğer yalanmış!

cinsel egitimini mekteplerden onu da bulamayanlar konulu filimlerden tamamlayan erkeklere kıyasla kızları bu konuları bile kendi aralarında konusmadıklarını varsayarsak(erkekler hep konusulur sanır) kızların bu konuda bildikleri her seyi ilk erkekarkadaslarından ögrendikleridir. lakin ortada...
  148. tnd

Bu Ekranı Bükmek Serbest

bileklek ypıla bilir ilk etapta. daha buyuk boyutu olusturulursa kıvrık yüzeylerde köselere ilan panosu ve dahası...
  149. tnd

Ajanlar spermlerimin peşindeydi!

bu adam ne kullanıyo acaba ? bende istiyom aynından :D
  150. tnd

Wordpress te link gizleme eklentisi ?

http://lucidology.com/wplockdown/WordpressLockdownFree.zip bu ücretsiz eklenti ile yazının bir kısmını forumlardaki gibi kısıtlayabilirsin acıklaması burada mevcut:thumbup: http://www.lucidology.com/blog/362/wordpress-lockdown/
  151. tnd

Download linki olusturma?

.pls .wpl ve birtakım diger browser ile açıla bilen ya da okuna bilen dosyaların linkine tıklanıldığı zaman indirme işlemine başlaması için gereken kod nedir? şimdiden teşekkürler ve de stabil bir web radio player arıyorum tavsıyelerinizi bekliyorum.
  152. tnd

Bıktım artık bu windowsdan

bu ekran alıntısı 20.05.2009'da kaydedildi. benim eski emektarda 5600 rtm hdd'den toshiba 16gb usb belleğe atarken gördüklerime inanamadım başta. isletim sistemi windows 7 rc1
  153. tnd

Hotfile Premium

flashget idm ve diger indirme yöneticilerini kullanırsanız tam hızla çekebilirsiniz. zamanında 10Mb/sn şu an ise 3Mb/sn ile download yapabiliyorum. evde ise 800Kb/sn (adsl sağolsun). hotfile da hiçbir sorun yok şu an. browserdan indirince olmuyo tabi :) bu arada ne kadar port isteerseniz...
  154. tnd

En iyi DAW hangisi?

En iyi DAW hangisi? Müzik dünyasında her gün birçok yeni şarki çıkıyor. Peki, bu şarkıları yapan kişilerin kullandığı yazılımların hangisi daha iyi? En iyileri sizin için sıraladık.
  155. tnd

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Dell studio 14 "1458" kullanıyorum. 3 ay önce değiştirdim daha öncesinde LG E500 sp22t kullanıyordum. Arada gayet büyük bir uçurum var :) i7'nin performansıyla ve compact yapısıyla son derece muhteşem bir laptop. Çok memnunum.
  156. tnd

Yüzyılın icadı !!

bu makinanın ilk versiyonu 2009 yılında "The Most Useless Machine EVER!" olarak yapılmıştır. Birçok türevi mevcuttur. izleyiniz...
  157. tnd

Yalın internet 1 Kasım'dan itibaren gerçekleşecek

kablonet en temizi ama ondada koblolu tv aboneliği olması gerekiyor. kısacası eğer bağımsız olayım derseniz VINN ile özgürlüğe kavuşun. -o da pahalı- :)
  158. tnd

Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8!

Şu an chrome dahilinde 30 adet eklenti aktif halde kullanıyorum. ve şu ana kadar chrome un bazi scriptleri yüklemedeki takıntısı dişında hiç bir sorunu yok. onu da ufak bir eklenti ile çözdüm. Firefox 4.6b ınternet explorer 9.~ beta kullanıyorum. sitelerimin yeni tarayıcılarda nasıl gözüktüğü...
  159. tnd

Bilgisayar Eğitim Kitapları Kazanın

E) Dünyada ilk bilgisayar virüsü, 25 yıl önce Rich Skrenta adlı bir lise öğrencisi tarafından arkadaşlarına "küçük bir şaka" için yazıldı.