Arama sonuçlarınız

1. YoungClever

Windows 7 Starter ???

yeni alacağım netbook işletim sistemi olarak windows 7 starter kullanıyor.. araştırmalarıma göre starter sürümünün kısıtlamaları arasında "çoklu monitör" desteğinin olmaması da var.. Peki bu; sunum vs yaparken projeksiyon cihazına bağlayamayacağımız anlamına mı geliyor... yada farklı bir...
  2. YoungClever

Ana Sayfadaki Yazıların Sayfalandırılması Hakkında

Öncelikle hepinizin bayramını kutlarım.. :) SDN'e Önerime gelince; sdn'in bu içerik sayfalama konusundan dertli olduğumu belirtmek isterim.. yazı tek resimden oluşan parçalara ayrılmış ve okumak gerçekten çok zor.. bu parçalı görünümün altına opsiyonel olarak seçebileceğimiz "Tümünü Tek Sayfada...
  3. YoungClever

"Böyle Bir Arabirim Desteklenmiyor" Hatası ?

Merhaba arkadaşlar, kullanmakta olduğum Windows 7 7100 x64 de masaüstüne sağ tuş tıklayıp kişiselleştir dediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. denetim masasından girmeyi deneyince sorun çıkmıyor.ancak yinede bu bir sorun ve çözümünü biliyorsanız ve paylaşırsanız sevirim sizce sorun...
  4. YoungClever

Ekran Kartı Fan

Merhaba değerli sdn üyeleri, kafama takılan birkaç soru var, sizlere bi danışayım dedim.. Acaba ekran kartının fanını çoğunlukla %100 civarı hızda çalıştırmak uzun vadede sorun olur mu??? bide rivatuner ile biraz oc denemesi yapim dedim.. ekran kartımın (zotac gtx 260 synergy) Default hızları...
  5. YoungClever

GTA 4 vsync sorunu

Merhaba değerli sdn üyeleri, Bilgisayarıma GTA 4 yükledim, ancak şöyle bir sorunum var; oyun kendini hep 60 fps de tutmaya çalışıyor. Benim bildiğim kadarıyla buna vsync deniliyor. ama çok çok düşük çözünürlükte dahi 60 fps'yi yakalayamıyorum ve oyun 4-5 snde 1 sn donuyor. sonra devam ediyor...
  6. YoungClever

Windows 7100 x64 İnternet Bağlantı Sorunu ???

Merhaba, Birkaç gün önce windows 7 64 bit sürümü (ingilizce) yükledim.. Herşey gayet güzeldi.. Driverları otomatik buldu.. Aygıt yöneticisinde hiçbir yüklenmemiş donanım yoktu.. internetim de gayet güzel çalışıyordu.. Kısacası win7 ye tamamen geçebileceğimi düşünmüştüm.. Ama ne olduysa dün...
  7. YoungClever

Win Xp sp3 üzerine vista x64 + win7 x64 yükleme ???

Merhaba değerli sdn üyeleri, önceden beridir kullandığım emektar xp ye ek olarak farklı hdd bölümlerine vista x64(yada x86) ve windows 7 x64 yüklemek istiyorum... acaba yapmam gerekenler neler?? ne sırada yüklemeliyim?? direk olarak yüklersem acaba boot olurken görünür mü ?? ayrıca başka bir...
  8. YoungClever

İkinci El Parça Hakkında ????

Merhaba, Geçenlerde bilgisayarımın birçok parçasını değiştirdim.Haliyle çıkan parçaları kullanmayacağımdan dolayı satmak istiyorum. Acaba aşağıda listesini verdiğim parçaları istanbul, tercihen anadolu yakasında nereye satabilirim?? parçalara tahminen kaç tl verirler?? (parça parça tahminen 3...
  9. YoungClever

Silinen işletim sisteminin Boot olurken görünmesi

Merhaba sdn; 500 gb lık harddiskimin servise gitmesiyle eski 40gb lık hdd'me kaldım. 40 lık olan hdd 2 parçaydı ve birisinin içinde windows xp yüklüydü.. Daha sonra ben format atarken tüm bölümleri sildim ve tek parça olarak yeniden oluşturdum, tekrar windows xp yükledim Ancak bilgisayar...
  10. YoungClever

Bilgisayarım Açılmıyor ?

merhaba, gigabyte 945 gzm-s2 anakart üzerinde intel pentium d 820 işlemcim var. işlemci fanından aşırı derecede ses geliyordu. sanki takılı kalmış yada bir yere çarpıyormuş gibi. windows açılınca ses gidiyordu ancak normalde yüksüz 25-30 derece olan bilgisayarım yüksüz halde 50 lere geliyordu...
  11. YoungClever

Anakart-İşlemci Uyumlu mu???

Merhaba, Gigabyte GA-945GZM-S2 (rev. 2.1) (bios version FA) anakartım var. Pentium D 820 2.8ghz işlemci ile kullanıyorum. anakartın sitesinde, GA-945GZM-S2 (Rev 2.1) can support up to FSB1066MHz by overclocking. gibi bir ifade var. Biostan da baktım, bir seçeneği aktif edince core 2 duo...
  12. YoungClever

Soru: Css ve arkaplan resmi hakkında

Merhaba, acaba css ile kullanacağımız arkaplan resmini tümsayfaya, pencerenin genişliği-yüksekliği ne olursa olsun %100 sığdırabiliyor muyuz? mesela windows xp deki görüntü özelliklerindeki duvarkağıdını uzat gibi.. yani daha da açmak gerekirse, bg.jpg adlı resmin hangi çözünürlükte browser ile...
  13. YoungClever

Ekran Kartı Tavsiyesi

Merhabalar, uzun süredir Nvidia Geforce 7300GS 256/512 Mb 64 bit ekran kartı kullanıyorum. ancak son zamanlarda oyunlarda yetmemeye başladı. Ayrıca Autocad'de de yavaşlamalar oluyor.Ekran kartı almayı düşünüyorum, Sizlere 2 Sorum var cevaplarsanız sevinirim: 1-) 9600gt sonic 1gb 256 bit ekran...
  14. YoungClever

5320 XM ve FP2 hakkında soru

Merhaba, 5320 Xpress Music adlı telefonu kullanıyorum. telefonun işletim sistemi Symbian OS v9.3, Series 60 rel. 3.2 yani nokianın janjanlı görünüm sunan Feature Pack 2 (fp2) ye sahip. ancak default olarak fp2 açık olmuyor ve nereden açacağımı bilmiyorum.. sizce nereden açılır bu fp2 menü...
  15. YoungClever

Electric Box - Flash Oyun

http://www.candystand.com/play.do?id=18463 oyun sadece kendi sitesinden oynanılabiliyor.yoksa buraya eklerdim.(üye olmaya gerek yok). oyundaki amacınız çeşitli araçları kullanarak elektriği hedefe götürmek. beyin jimnastiği olarak oynanacak bir puzzle. (ekran görüntüsü) (tıkandığınız yerde...
  16. YoungClever

Türk Piramitleri

not: bu yazı bildirgeç.org'dan alıntıdır. Yazıyı beğendiğim için sizlerle paylaşıyorum :) Türk Piramitleri Google'de bir anda karşıma çıkan bu bilgi beni oldukça şaşırttı ve doğal olarak biraz da heycanlandırdı. Bu heyecan ve şaşkınlığım gectikten sonra biraz araştırmaya başladım ve bu...
  17. YoungClever

CSS ile ilgili bir soru?

Merhaba, Acaba css ile herhangi bir metine highlight(yazının arkasınınrenkli olması, fosforlu kalemle çizilmiş gibi) hover effecti nasıl verebiliriz? yada şöyle ifade edeyim, normalde de highlight a sahip olup üzerine gelince hover effecti ile yine farklı renkte highlight'a sahip olacak yani o...
  18. YoungClever

Hangi Parçayı Almalıyım?

merhaba şu anda ortalama bir bilgisayara sahibim. ve sadece 1 bileşeni geliştirebilebilirim.. acaba genel olarak oyunlarda hangisini dğeiştirirsem daha çok verim alırım ? anakartım şu: Gigabyte 945 GZM-S2 anakart ( en fazla core 2 duo ya kadar işlemci destekliyor.) şu anki mevcut bileşenler: -...
  19. YoungClever

İnternet Akşamları Yavaşlıyor mu?

Son zamanlarda(3 haftadır felan) internetim son derece yavaşlıyor. özellikle rapidshareden dosya indirirken server farketmeksizin en fazla 40 kb/sn indirilebiliyor.gündüz ise 119 u görmüşlüğüm oldu.. ayrıca sadece rapid değil, tüm siteler yavaşlıyor.. acaba bu yavaşlıkllar bir bakım çalışması...
  20. YoungClever

Nvidia Driver Sorunu ???

Merhaba, geçenlerde farcry 2 kurdum. oyunu açarken ekran kartı driverınız biraz eskimiş dedi. o zaman farkettim.. Nvidia'nın sitesine girip donanımımla uyumlu en son güncellemeyi indirdim (178.24) ekran kartım GeForce 7300GS daha sonra yükleme sonrası bilgisayarımı kapatıp açınca aşağıdaki...
  21. YoungClever

Ram Hakkında Sorum Var.

şu anda bilgisayarımda 268 MHz 1 GB DDR2 Ram mevcut. ayrıca anakartımda sadece 2 slot var(alırken hata yaptım) ben şimdi 1 GB Ram almaya kalksam yenisi daha yüksek frekansa sahip olacak ve uyuşma yada performans sorunu çıkacak.. diyroum ki ramler ucuzlamışken 2+2 alayım Sorum şu ki acaba eski...
  22. YoungClever

SDN Mail

Merhaba , Google yeni başlattığı değiştirilebilir gmail temaları hizmetini acaba shiftdelete gibi co-op mail hizmeti verdiği sitelerle paylaşmıyor mu ? bunu öğrenmek istemiştim. Gmail temalarını @ShiftDelete.net mail adresinde de kullanmak istiyorum ama şimdillik google'un böyle bir hizmeti yok...
  23. YoungClever

Soru: Ağ Hakkında ?

Merhaba sdn üyeleri, lafı uzatmadan başlamak istiyorum. Bir ev ağında router'lı bir modem üzerinden ethernet aracılığıyla internete bağlanan 2 bilgisayar var. Ben bunlardan birinin hızını sınırlayabilir miyim yani mesela bağlantım 1024, 1. pcye 700 küsü diğerine 200 küsürlü değerlerle...
  24. YoungClever

Portalda Niye Arama Yok?

Ana sayfadaki haberleri arayabileceğimiz bir arama çubuğu mevcut değil yada ben bulamadım .Eğer varsa nerededir, yoksa konulabilir mi çünkü günde 4-5 yeni konu açılıyor ve eski konulara ihtiyaç olunca arayamıyorum.... saygılarımla :D
  25. YoungClever

Happy Tree Friends - Spin Fun Knowin 'Ya - +13 =)

Happy Tree Friends - Spin Fun Knowin' Ya - Video
  26. YoungClever

Ubuntu Yüklü Pc'ye XP Yükleme Sorunu

Merhaba, kullandığım pcye sadece ubuntu yükledim. ancak bir süre sonra oyun oynayamama sıkıntısı nedeniyle ayrı bir bölüme xp yüklemeye karar verdim. hdd'm sanal olarak 3 parça halinde. XP kurarkenki ilk o mavi ekranda yapılan işlemlerden sonra bildiğiniz gibi restart atıp kullanıcı arayüzüyle...
  27. YoungClever

Araba Almak İstiyorum

Merhaba, ben acemiyim de bu konularda, bütçem 10-12.5 milyar civarı. bu fiyata nasıl bir araç alabilirim. lütfen biraz daha çok ver şunu al demeyin bu aralıkda alıcam.. benim aklımda peugeot 306 veya eski kasa honda civic var. örnek olarak; peugeot: Galeriden Peugeot 306 Griffe - 12.250 YTL -...
  28. YoungClever

Timsah İle Leopar Kapıştı +7

şurada gördüğüm foto haber beni çok şaşırttı.. bence timsah yenmeliydi ama tam tersi olmuş
  29. YoungClever

Wireless ve Masaüstü PC Sorunu

Merhaba bi sorum olacaktı; evde bi laptop bide masaüstü bilgisayar war. ayrıca asus 4 ethernet çıkışlı routerlı adsl modem war. şimdi ben wireless modem alırsam laptop kolayca bağlanır, ancak masaüstü bilgisayarı da bağlamak için ne yapmalıyım. *Wireless kartı gibi bişey war mı.? yada başka...
  30. YoungClever

Bandwidth ile ilgili sorum var

Merhaba, sizlere bir sorum olacak, ben eğer bir proxy sitesi kurarsam ve eğer benim kurduğum proxy üzerinden mesela youtube'a bağlanılırsa, sitemin bandwidth i nasıl değişir. yani video sanki benim alanımdan çekilmiş gibi mi olur yoksa pek bi değişim olmaz mı? cevaplarınızı bekliyorum..
  31. YoungClever

Google'dan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Logosu

Google bi logo daha yaptı ve kırkpınar yağlı güreşleri logosu yaptı. yağlı güreşler 647 yıldır yapılıyor..
  32. YoungClever

Donanımla uyuşur mu?

arkadaşlar size pcmi yükseltirken kafama takılan 3 soru sorucam, yardımlarınız bekliyorum ; 1- pcmde 2 adet ram slotu war ve takılı olan 1 adet 1024 mb 266 MHz ram var. Eğer 533 yada 667 gibi farklı frekansta bir ram alırsam sorun çıkar mı yada performansı iki frekansın aritmetik ortalaması...
  33. YoungClever

Soru: Resmin çeşitli yerlerine farklı link vermek

merhaba arkadaşlar konu başlığında yazdım ama birt daha anlatayim. Elimde bir resim var ve ben bunun çeşitli yerlerine tıklandığında değişik yerlere link vermek nasıl oluyor. mesela http://www.rxmonsters.com/ adlı tasarımcının sitesi sadece bir resimden oluşuyorr gibi görünüyor ancak resmin...
  34. YoungClever

Webtasarım ve fonta ilgili bi sorum war

Merhaba SDN ailesi bi sorunla karşılaştım ve çözümü için sizden yardım istiyorum. şu aralar html ve css kullanarak görsel açıdan zengin bir site kodluyorum ama takıldığım bir nokta war ki windows ve diğer ortamların fontlarından bıktım ve bi başka font kullanmak istiyorum (ttf true type...
  35. YoungClever

Web Sitem

merhaba değerli sdn üyeleri, yeni kurduğum sitem hakkında yorum yapmanızı istiyorum. acaba nasıl olmuş. anasayfa tasarımı, blog teması hakkında yorum yaparsanız çok memnun olacağım. ancak içeriğin biraz zayıf olduğunu biliyorum.. her türlü eleştiri, önerilerinizi bekliyorum.. link...
  36. YoungClever

Photoshop yardım ???

merhaba ben alttaki resim gibi bi resim yapmak istiyorum acaba anlatabilir misiniz..??? [ logonun alta yansımasını ] wordpress logosunun altındaki o gölge gibi şeyi nasıl yapabilirim acaba elimde photosop cs2 ve macromedia fireworks 8 war herhangi birinde anlatabilirmisiniz resimli olaraka...
  37. YoungClever

Easy PHP - PHP'den Korkmayın..

Merhaba SDN! Php çalışmalarınız için nerden başlayacağınızı bilemiyor ve kotalı adsl inizle onlarca mb olan mysql, apache, php5 kurulum dosyalarını indirmek istemiyor musunuz.. o zaman bu program tam size göre hemde ücretsiz...Ayrıca Yükledikten Sonra Türkçe Dil Desteği De Mevcut...Aşağıdaki...
  38. YoungClever

CMS Arşivi

merhaba SDN!. bi site tanıtmak istedim...Bu Site Açık Kaymak Kodlu İçerik Yönetim Sistemleri [Joomla, Drupal,] ve diğer blog, forum, wiki vs. vs aklınıza ne kadar açık kaynak kodlu sistemler geldiyse onları tanıtıyor..Beğendiğinizi indirebiliyosunuz.. link: http://www.opensourcecms.com/ sitede...
  39. YoungClever

Görünmez Klasör Oluşturun...

Aslında gizli klasorden tek farkı, gizli klasorleri kaldır desen de demesen de gizli kalması. Gizleyecegimiz klasoru seciyoruz. F2 ye basıyoruz ya da sağ tus tıklıyoruz ya da bi sekilde adını değistiriyoruz. adın tamamını siliyoruz ve yerine Kod: Alt + 0160 kombınasyonunu gırıyoruz. orda...
  40. YoungClever

Joomla Yardım ???

merhaba benim amatör de olsa bir joomla tabanlı sitem war.. sorunum ise şu; ana sayfada 3 tane yeni haber duruyo 4. olunca ikinci sayfaya atıyor... acaba frontpage[anasayfa] de ne kadar öğe buluncağını nasıl deiştirebilirim ??? mesela SDN deki gibi 20-30 öğe olsun istiyom ana sayfada... Sürüm...
  41. YoungClever

Yardım Edebilir misiniz ?? Pardus'la ilgili SORUN ÇÖZÜLDÜ

merhaba iyi günler ben internetten pardus 2007 felis chaus kurulan indirdim ve md5 sum a göre doğru indirmişim... ancak cd ye yazdıktan sonra yüklemeyi denedim ama bazı dosyaları bulamadığını söyledi ve şöyle bir hata verdi "bozuk cd veya cd-rom okuyucusu" neyse sonra hatanın cd de...