Arama sonuçlarınız

1. dadaist

14 Mayıs 2016 Ehliyet Sınav Soru ve Cevapları

2016 MTSAS-2 Sınavı sona erdi. Sınava giren tüm adaylara başarılar dileriz. 14 Mayıs 2016 Ehliyet Sınav Soru ve Cevapları linktedir. Siz de yorum bölümüne aklınızda kalan soru ve cevapları yazarak katkı sağlayabilirsiniz.
  2. dadaist

Ehliyet Sınav Soruları ve Ders Notları

2016 MTSAS-2 Ehliyet Sınavı'na artık çok kısa bir süre kaldı. Kursiyerler sınav öncesinde çıkmış ehliyet sınav soruları ile soru mantığını ve çeşitlerini kolayca öğrenebilir ve çok daha yüksek başarı ortalaması yakalayabilirler. Bunun yanında sitemiz üzerinden ehliyet, srüücü eğitimi, ders...
  3. dadaist

150 Harca + 150 Kazan Adword Kuponu Verilecektir

Tekliflerinizi konu altına ya da direk özel mesajla iletebilirsiniz. ÖDEME: ENPARA Bu teklifin hüküm ve koşulları: Aşağıdaki şartlarda "AdWords", hangisinin daha uygun olduğuna göre, AdWords veya AdWords Express anlamına gelebilir. 1. Bu teklif sadece faturalandırma adresi [Ülke adı]’de...
  4. dadaist

Adım Adım Yeni Ehliyet İçin Engelli Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Faydalanan olur umarım. İçerik çok uzun olduğu için eklersem sıkıntı olur mu bilemediğim için linkini bırakıyorum. Siteyle bir alaka yok. Sadece bir yakınımız için araştırırken denk geldik. Engelliler genelde her konuda olduğu gibi bu konuda da gerekli bilgilendirmeden uzak bırakılıyor. Neyse...
  5. dadaist

12 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları İLAN EDİLDİ

12 aralık Ehliyet sınavına giren adayların dört gözle beklediği o an geldi. Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı. Ehliyet sınav sonuçları saat 15.00'dan sonra meb.gov.tr sitesinden sorgulamaya açıldı.Peki adaylar Ehliyet sınavı sonuçlarını nasıl ve nereden öğrenecekler? 12 Aralik ehliyet sinavi...
  6. dadaist

7 Farklı Kaynaktan ‘Cizre ve Silopi’de Neler Oluyor’ Sorusunun Cevabı! Öğretmenler...

1 – ANADOLU AJANSI ŞIRNAK Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği söylentisi nedeniyle aralarında öğretmenlerin de bulunduğu bazı ilçe sakinleri, Cizre ve Silopi’den ayrılmak üzere otogarlara yöneldi. Araç bulamayanlar, çocuklarıyla yürüyerek Nusaybin...
  7. dadaist

R10.NET Davetiye Verilecektir

2 adet r10.net davetiye 50'şer TL'den isteyene verilecektir. Gün sonuna kadar geçerlidir. Ödeme: ENPARA
  8. dadaist

Hit Arttırma Siteleri ve Hit Arttırma Yöntemleri

Aslında makaleyi yazarken tamamını burada paylaşmak üzere bilgilendirme amaçlı olarak başladım ama sonrasında yazmayı bitirdiğimde neredeyse 2.000 kelimeye yakın bir yazı ortaya çıktığından ötürü ikiye bölerek sitemizde yayınlamaya karar verdik. Neticede 2.000 kelimelik bir emek söz konusu...
  9. dadaist

600D Yardım

600D fotoğraf makinamdabir zaman önce lcd screen siyah ekrana düştü. Çok sorun etmedim. Vizörden de çekebiliyordum. Ekran gidince farkettim ki video modu da çalışmıyor. Neyse dedim fotoğraf çekerim ben de sadece. Geçtiğimiz günlerde memlekete gittiğimde makinayı yanımda götürdüm. Yeğenim birkaç...
  10. dadaist

Windows 8.1 Yeni Başlat Menüsü Duyuruldu (DEMO)

Windows 8.1 Update 1 güncelleştirmesini yapan kullanıcıların en büyük beklentilerinden biri 'Başlat Menüsü'ydü. Bu güncelleştirmede yer almaya başlat menüsüyle alakalı Microsoft geçtiğimiz günlerde bir duyuruda bulundu. Zenginleştirilmiş özelikleri ve yeni entegreleriyle 'Başlat Menüsü' henüz...
  11. dadaist

Yarışma Fotoğrafına Destek

bir fotoğrafçı dostumuzun çalışması oylamaya kaldı. beğenir ve paylaşırsanız destek olabilirsiniz. fotoğraf bölümündeki arkadaşların ilgisini çeker belki. DESTEK LİNKİ
  12. dadaist

SDN Fotoğraf Kulübü

bir başka konu başlığına yazdığım bir yorum üzerine böyle bir başlık açmak istedim. SDN'de dijital fotoğrafla ilgilenen birçok arkadaşımız var. Eğer bilgileimizi ortak bir havuzda toplarsak iyi kötü herkes bir şeyler öğrenebilir. günün fotoğrafı paylaşımları exif bilgileri ve 'o an' fotoğraçının...
  13. dadaist

Casper yazısında kalıyor

Eski bir Casper masaüstü var. Evdekiler internete girmek için kullanıyor. Geçen gün Windows'un aktivasyon süresi dolmuş diye kurcalarlarken CD-ROM eskidiği için artık okumuyor sanırım CD takıp çalıştırmaya çalştılar ama becerememişler. O ara kasa açıkken naptılarsa açılışta artık Casper yazısına...
  14. dadaist

UEFA Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un tedbir kararını kaldırdı.

UEFA, Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un ödül gelirlerine konulan tedbir kararını kaldırdı. UEFA'dan 2 kulübümüze iyi haber. Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un ödül gelirlerine konulan tedbir kararı kaldırıldı. UEFA, Eylül ayında yaptığı açıklamada Finansal Fair Play uygulamasının gerekliliklerini...
  15. dadaist

Aykut Kocaman ve Caner, PFDK'ya sevk edildi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile futbolcu Caner Erkin, Porfesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi... Spor Toto Süper Lig'de 12. hafta mücadelesinde Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylardan dolayı Aykut Kocaman ve Caner Erkin PFDK'ya sevk edildi...
  16. dadaist

''Bu Ülkede Polislik Bitmiştir''

Farklı bir konuda bilgi edinmek için Memurlar.Net Forumunda gezinirken ''Emniyet Hizmetleri'' bölümündeki bir tartışma dikkatimi çekti ve okurken MeRSiN-PoLiSi takma adını kullanan ve kişisel bilgilerinde Mersin Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olduğu yazılı olan bir kişinin diğer...
  17. dadaist

Türkiye'yi rezil etme Galatasaray!

“Olimpiyata aday bir ülkenin en modern stadının havuza dönmesi imajını zedeliyor. Kulüp olarak acilen yükümlülüklerinizi yerine getirin. 600 milyon TL maliyetle inşaa edilen Türkiye’nin en moden stadı TT Arena önceki akşam G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi’nde Cluj’u ağırladığı maçta sınıfta...
  18. dadaist

Assasins Creed Bunker Hill İnteraktif Trailer

Assasins Creed Bunker Hill İnteraktif Trailer
  19. dadaist

Alex de Souza'dan o iddiaya yalanlama

Fenerbahçe'den ayrılan Brezilyalı futbolcu Alex de Souza, 2007 yılında Galatasaray'la anlaştığı fakat bu transferin gerçekleşmediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını savundu. Sarı kırmızılıların eski yöneticilerinden Fatih Gökşen, Brezilyalı oyuncuyla 2007 yılında anlaşma sağladıklarını...
  20. dadaist

Alex'in Sözleşmesi Fesh Edildi!

Alex10 ‏@Alex10combr Kontratimi sonlandirdim. Hayatimin en uzucu imzasi oldu. Fenerbahce bir oyuncu kaybetti ama bir taraftar kazandi. Hersey icin tesekkurler. Alex De Souza ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasındaki sözleşme feshedildi.
  21. dadaist

YALIN İnternet YALAN İnternet

Evimizde sabit telefon kullanımı yok denecek kadar az. Birkaç gün önce Yalın İnternet başvurusu için bağlı bulunduğumuz ofise giderek gerekli işlemleri gerçekleştirdik. Sabit hattımda herhangi bir borç bulunmadığı söylenerek iptal işlemi yapıldı. Ardından yalın internet başvrusu ile birlikte...
  22. dadaist

Crea R7 Biss Key Girme Sorunu

Evde 2007 model Crea R7 Uydu Alıcısı var. Daha önce Biss Key vs gibi uygulamalar hakkında bir bilgi sahibi değilim. Elimdeki uydu alıcıya biss key nasıl girerim ya da yazılımları evdeki laptop üzerinden yapabilir miyim? herhangi bir özel aparat-kablo gerekiyor mu. Daha ayrıntılı bilgi verirseniz...
  23. dadaist

Fotoğraflarım

Fotoğraf Bölümü'nü hareketlendirmek adına ara ara portfolyo paylaşımı yapmaya karar verdim. Yeni başlayan arkadaşlara da fayda sağlayacağını umuyorum.
  24. dadaist

Trabzonspor bu ihanetten dön!!!

Trabzonspor, 50 yılda kulübe 500 milyon dolarlık girdi sağlayacak Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi'ni ihale aşamasına getirdi. Trabzon, Rize gibi bölgelerde birçok kişi HES kaeşıtı gösterilerde yer aldığı için gözaltında. Karadeniz'in önde gelen müzisyenleri ve doğa dernekleri senelerdir bu...
  25. dadaist

5 GB İnternet + Modem 25 TL

Fenercell Reklamını görüp içeriğe baktım. Oldukça iyi kampanya. Bakmak isteyenlere paylaşıyorum. 31 Ağustos tarihine kadar yeni hat aktivasyonu ya da numara taşıma ile gelen taraftarlarımız geldikleri ay itibariyle 3 fatura dönemi boyunca aylık ek 1GB internet kullanım hakkı ücretsiz olarak...
  26. dadaist

Şamil Basayev'in Şehadeti'nin Yıldönümü

Çeçen Komutan Şamil Basayev bundan tam 6 yıl önce şehadete yürüdü. Gençler maalesef bugün Latin Amerikalı devrimci adlarını üzerlerinde t-shirt baskısı olarak taşıyor olsa da kendi değerlerini ve gerçek kahramanları da unutmasınlar diliyorum. http://www.youtube.com/watch?v=sed0aRGb8oo
  27. dadaist

E-devlet şifreleri 10 tl verip yenisini alın diye bloklanıyor mu?

Az önce e-devlet şifremle giriş yapmayı denedim fakat şifreyi bildiğim halde giriş yapamadım. İnsanlık halidir diyerek birkaç farklı kombinasyon da denedim ama şifremi bildiğim halde giriş başarısız oldu. Sonra konuyla alakalı olarak başkalarının da aynı sıkıntıyı yaşayıp yaşamadığını öğrenmek...
  28. dadaist

CepNET İnternet Paketi 9,9 TL oldu.

Efsane CEPNET Paketi de zamlanıyor. ''Değerli abonemiz. Aylık CEPNET paketinizin sabit ücreti 08.07.12 tarihinden itibaren 9.99 TL olarak değişecektir.''
  29. dadaist

İnternet sürekli düşüyor. Yardım!!!

Combomax Modem kullanıyordum. Laptop alınca Airmax Kablosuz aldım ve kurulumu yaptım. Masaüstünden kablolu, laptoptan kablosuz bağlanıyorum. Birkaç gün sorunsuz çalıştı. Şehir dışına çıkıp döndüğümde bir süre sonra sürekli internetin koptuğunu gördüm. Kimi zaman saatlerce giriyrum kimi zaman ve...
  30. dadaist

Notebook + Masaüstü Aynı İnterneti Kullanabilir miyim?

Merhaba. Evde Pikatel kablolu modem var. Bir de Airmax 101 Wireless Modem var. Laptop ve Masaüstünü aynı modemden kullanmak istiyorum. Yapılabilir mi? Yapılıyorsa nasıl yapabileceğimi açıklarsanız sevinirim.
  31. dadaist

Ozan Barış Sanlısoy / Eğitimde Ayrımcılığa Son Verilmesi İçin Bir İmza SDN FORUM

Ozan Barış Sanlısoy Atipik-Otizm teşhisi konmuş milyonlarca çocuk ve yetişkinden biri. Ozan'ın Anayasa'da yer alan 'eğitim eşitliği hakkı'nı görmezden gelen okul yönetimi, diğer öğrenci velilerinin tepkisinden çekinildiği gerekçesiyle okul kaydını yapmamıştır. Bu konuyla ilgili toplumsal bilinç...
  32. dadaist

'E-Buddy, tarifeniz üzerinden ücretlendirilecektir' derken? VODAFONE

Az önce Vodafone'dan ''Sayın abonemiz. Ebuddy anlık mesajlaşma programı kapsamındaki internet kullanımları 18 Mayıs 2012 tarihinden itibaren tanımlı tarifeniz üzerinden ücretlendirilecektir.'' mesajı geldi. Ne alaka? Bilgisi olan var mı?
  33. dadaist

Ttnet kurtuluş günü!

TTNET sözleşmem 2 gün sonra sona eriyor. Bir daha tekrar o sayfayı açmadan yola devam... Bana alternatif paket önerebilir misiniz? TTNET'te NETLİMİTSİZ paketini kullanıyordum. Fiber çekemiyorum çünkü yok. Şöyle bir öneri de yapabilirsniz. Laptop alıyorum bu hafta inşallah. Evdeki bilgisayarı...
  34. dadaist

Notebook Tavsiye

Maksimum 2.000 TL'yi geçmeyen, kurgu montaj'da kullanılacağından render ve encoding performansı iyi olan bir notebook arıyorum. gönül ister ki i7 ve fullhd ekran olsun ama bunların da çoğu 2.000 tl üzerinde. PCDEPO'da şu iki ürünü gördüm ama site sanırım taksit yapmıyor...
  35. dadaist

R10 karşılığı zamunda,arena, turktorrent,torrentkafe veriyorum

hangisini isterseniz takas edilir.
  36. dadaist

FULL HD Video Edit & Render

FullHD çekilmiş ve konferans salonu ya da orta ölçekte bir sinema salonunda yansıtılacak bir görsel için hangi çıktı ve render önerirsiniz?
  37. dadaist

Kendi halkının Brütüs'ü bir Spor Klübü (?)

Trabzonspor, yıllık 10 milyon dolar gelir hedeflenen HES Projesi'nde uygunluk raporu aldı. Projede ihale aşamasına gelindi. TRABZON - Trabzonspor, Uzungöl Regülatörü HES Projesi için uygunluk raporu aldı. Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, ''Trabzonspor...
  38. dadaist

R10.net karşılığı +750 Twitter Account

R10.net davetiyesi gönderecek kişiye +750 twitter account vereceğim.
  39. dadaist

1.200 TL'ye Canon EOS 600D

Buradaki ilanda 600D 1.200 TL olarak verilmiş. Ben bu fiyatı ilk defa görüyorum. Ben epey araştırmama rağmen ancak 1.500 TL'lere kadar fiyatlarda bulabildim. Siz ne diyorsunuz? Böyle birşey mümkün olabilir mi???
  40. dadaist

Lg Optimus Me P350

Bir süre önce elime başlıkta yazılı telefon geçti ve gayet imkanı ölçüsünde iyi performans veriyor. Sormak istediğim Aandroid 2.2 sistemini 2.3'e güncelleme mümkün müdür ve flash desteği bu telefon için var mı? Çünkü güncel flash'ı marketten indirmek istediğimde olmuyor. Acaba direk içine mi...
  41. dadaist

Yamaha Giyilebilir Motor

http://www.youtube.com/watch?v=yLZ2kfmMTsQ
  42. dadaist

Basketbol takımı 2012 Olimpiyatlarına gidiyor

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı 2012 Paralimpik Oyunları‘na gitmeye hak kazandı. Bu Türkiye tarihinde bir ilk. İsrail’de düzenlenenTekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonası bitmeden Türkiye için güzel bir haber geldi. A Milli Takım bugün oynadığı karşılaşmada...
  43. dadaist

Sabri'ye Şiir

duydum ki, kaleciye pas vermeye azmediyorsun.. etme... ey top tekniği var ile yok arasında olan, yarı sahamızı terkediyorsun. etme... sen şut çekecek olsan, ay kapkara olur gamdan. sen ayı tepemize indirmeyi kastediyorsun, etme... son çizgiden ortalasan, dokunmaz bizden kimseye. sen ortayı...
  44. dadaist

Sanal Dolandırıcılık Hakkında

Şu konu kafamı karıştırıyor. Şimdi benim kredi kartı bilgilerimi biri çalıp onunla bir şekilde harcama yapsa, nolursa olsun tranfler rotası izlendiğinde nasılsa bulunamıyor mu? Bunu bilerek nasıl dolandırıcılık yapılabiliyor?
  45. dadaist

Dövme </head> - <body>

o kadar kod yazınca böyle oluyor:)
  46. dadaist

Duzcesanat.com

İnternette gezinirken rastladım. Düzceli bir ebru ve gümüş ustası tarafından yapılan geleneksel sanat işçilikleri yer alıyor. Hepsi birbirinden güzel ve uğraşılmış işler. Adam kağıdını bile kendisi yapıyor :S Bu tarz ustalarımızdan ne yazık ki kalmadı, kalanların da sesini duyurabilmesi zaten...
  47. dadaist

Sosyal Medya Blog Yazarları aranıyor

http://sosyalmedya.blog.com adresinde sosyal medyadaki gelişmeleri takip eden, paylaşımcı, sosyal medyanın geleceği konusunda fikir sahibi takım arkadaşları arıyoruz. Türkiye'de henüz sosyal medya alanında yeterli seviyede katılımlı bir platform ne yazık ki yok. Eğer gelexceğe dönük daha büyük...
  48. dadaist

Linux Mint Debian Duyuruldu!!!

Merakla beklenen Linux Mint Debian Sürümü artık indirilebilir... İNDİRME LİNKİ : http://www.linuxmint.com/edition.php?id=66
  49. dadaist

Linux Mint 10 Julia Kararlı Sürüm yayınlandı.

Linux Mint 10 Julia Kararlı Sürüm yayınlandı. Herkese hayırlı olsun... http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/stable/10/
  50. dadaist

Via Chrome - Win7 Sorunu

Sistemde ekran kartı via chrome. xp'de sorun yoktu ama win 7'ye geçtikten sonra güncellemelerde via chrome kuruldu. Fakat sürekli ünlem işareti ve haliyle sistemde az da olsa ekran sorunu yaşıyorum. bu benim sistemden ötürü mü yoksa güncellemeden ötürü mü aynı sorunu yaşayan var mı hiç ?
  51. dadaist

CMS bölümü

CMS bölümü ayrı bir başlık altında verilirse eğer destek sağlayıp, görev almak isteriz. Özellikle web sitesi yapmak isteyen ve blog konusunda soruları olan arkadaşlar falan daha derli toplu bilgi alışverişi olur.
  52. dadaist

PS3 3D Blu-Ray desteğine kavuşuyor

Dünyada en çok beğenilen ve en güçlü oyun konsollarından olan PlayStation 3 gelişmiş donanım özellikleri ve Blu-Ray player a sahip olması nedeniyle dikkatleri çıkmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da üzerine çekmeyi başarıyor. Sony de artık yaşlı olsa da PS3'ün yazılımını güncelleyip yeni...
  53. dadaist

Bir YouTube videosunun yolculuk hikayesi...

54. dadaist

DivX televizyonlar geliyor!

DivX ile Arçelik, divx Plus HD onaylı dijital TV’leri (DTV’ler) Avrupa’da satışa sunmak üzere yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklığın şartları uyarınca Arçelik’in yeni Arçelik, Beko ve Grundig markalı DivX Plus HD onaylı TV’leri bu sonbaharda Türkiye’deki 5000 mağaza ve dünya çapındaki...
  55. dadaist

Eski şirketini ihbar etti, 10 bin pound kazandı

Lisanssız yazılıma karşı atağa geçen BSA, şirketlere korku salmak için çalışanları kullanıyor. Eski şirketini ihbar eden bir kişi 10 bin pound kazandı. BSA, eski çalıştığı şirketindeki lisanssız yazılımını ihbar eden bir kişiye 10 bin sterlin ödeme yaptığını duyurdu. Adı ve çalıştığı şirket...
  56. dadaist

iPod Nano kol saati oldu

Apple'ın taze tanıttığı yeni ürünlerinin satışa çıkmasıyla yeni harici aparatlar da üretilmeye başladı. iPod Nano'yu bir de kol saati olarak görün. Bir kol saatine sığan iPod nano, MP3 çaların hayranlarını sevindirecek. Steve Jobs iPod Nano'nun saate benzediğini söylerken, Apple'ın böyle...
  57. dadaist

120 megapıksel kamera gelıyor!

120 Megapiksel Kamera geliyor! 10, 12, 14 megapiksellik kameralar çoktan hayatımıza girdi ancak 120 megapiksellik kamera büyük sürpriz yaratacak... Canon yeni algılayıcısının detaylarını duyurarak bütün dünyayı şaşkınlık içerisinde bıraktı. Gelecek nesil cihazlarda kullanılması planlanan bu...
  58. dadaist

Sanal profilleri öldürme vakti!

İnternetteki profilinden sıkılıp da onlarca siteye bıraktığınız bilgi ve fotoğrafı nasıl yok edeceğini düşünenlerdenseniz, işte iyi haber: 'Web intihar makinesi' adlı sistem, sizin yerinize bu hizmeti sunmaya talip. Sistem, kullanıcısı adına sanal izleri tek tek siliyor LONDRA - İnternet kaç...
  59. dadaist

Assasin's Creed 3 Geliyor!

Ubisoft firmasının çok kısa sürede sıçrama yapmasını sağlayan oyunun ilki kudüs'te geçiyordu ve ilk oyun olmasından ötürü bazı eksiklikleri vardı. İkinci oyun çıktığında sadece Ubisoft için değil tüm oyun severler için de devrim oldu. Grafikler, şehir planlamaları, üçüncü şahıs tepkileriyle...