Arama sonuçlarınız

1. CalliOped

E-DEVLET Sorunu

Dün akşamdan beri sisteme giremiyorum. Hatalı TC veya Şifre hatası veriyor. Şifre unutma gibi bi söz konusu yok, 2 yere not almıştım, haftada 3-4 kez giriyordum sisteme. Artık ne olduysa şifreye. Anladım ki 10 TL'ye yeni şifre almak böyle bi yola başvurmuş devletimiz. Araştırdım internette böyle...
  2. CalliOped

Askerlik ve Açıköğretim Hakkında Yardım?

Arkadaşlar durumumu şöyle özetleyeyim. AÖF 3.Sınıf İşletme okuyorum, bugün sonuçlar açıklanmış, maalesef 4 dersten kalmışım, pekte bi beklentim yoktu zaten. Şubat ayında askerlik için başvurmuştum, muayene falan oldum Ağustos ayının sonunda kısmet olursa askere gideceğim(şubedeki memur öyle...
  3. CalliOped

TTnet AKK, Minumum Hız 3 Mbit Oldu...

Aldığım bilgiye göre AKK durumunda olan müşteriler 50GB kotayı geçtiğinde 1 mbit yerine, 3 mbit olacakmış ve bu ay itibarı ile başlamış. Yurt genelinde verilen tepkilere sessiz kalmayıp gözümüzü boyamak için yapılmış bir uygulama, Tebrikler TTnet... 50 gb'tı geçip bu durumla karşılaşanlar...
  4. CalliOped

AKK Çözümü İçeride, Buyrun!

Hızı 1 mbit'e düşen arkadaşlar, Airties modemi olanlar deneyebilir, ADSL ayarları içerisindeki MTU değerini 392 yapıp, resetleyin, hızınız 3 mbit'e kadar çıkıyor, daha stabil MTU değeri bulanlar deneyip paylaşabilir...
  5. CalliOped

FAT32'yi NTFS'ye nasıl dönüştürebilirim ?

iyi akşamlar arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var, yeni bir pc aldım internetten Linux Ubuntu yüklü olarak geldi, elimde windows 7 ultimate cd'si mevcut ama yüklemek istediğimde FAT32 disklerine yüklenemezmiş NTFS olacakmış, windows'ta komut sistemi üzerinden dönüştürme mümkün ama bunu ubuntu...
  6. CalliOped

PS3'üme su kaçtı, ne yapabilirim?

aptalca bir hatamdan dolayı ps3'üme 1-2 bardak su içirmiş durumdayım :) hemen fön makinesi ile yarım saat kadar kuruttum, çalışıyormu diye denedim ilk başta açıldı fakat cd'yi okumadı, fişi tekrar çıkarıp cd bölmesini biraz daha kuruttum, ikinci denememde cihaz hiç açılmadı, fişi taktığımda ilk...
  7. CalliOped

İOS 5 Şuanda Yayında

itunes üzerinde şimdi uyarı verdi, ios 5 yayınlandı arkadaşlar, ama benim tel simkilitli olduğu için geveyle kullanıyorum, geveyle çalışıp çalışmayacağını indirip test eden arkadaşlardan bekliyoruz ?? :)
  8. CalliOped

Ne Zaman Askere Giderim ?

90 doğumluyum, 2 yıllık MYO okudum (2008-10) ve 2012'ye kadar tecilliyim, bu yıl açıköğretimden 3.sınıftan devam ediyordum ama 3 dersten kalmışım, yani sınıftada kaldım, tekrar etmek istemiyorum sınıfı, askere gidip aradan çıkarmak istiyorum bunu, en erken askere ne zaman gidebilirim acaba...
  9. CalliOped

Windows 8 Boot Sorunu ? Yardım ?

biraz önce windows 8 DP 64 bit olanı indirip .iso dosyası olarak DVD'ye başarılı bir şekilde yazdırdım, bilgisayarı kapatıp açtığımda PC cd'yi okuyor fakat yükleme ekranı gelmiyor hata veriyor, please a choese gibisinden birşey, ve win 8'i kuramadan yüklü sistemi açıyor, normal olarak...
  10. CalliOped

Garip Bir Windows Sorunu? Ama Sinir Bozucu!

Arkadaşlar 2-3 gündür, messenger bağlanmıyor, live mail postaları denetlemiyor, windows update ve windows defender güncelleştirmeleri denetlemiyor, durup dururken bunlar başıma geldi, internet bağlantım var, güvenlik duvarında hepsi izinli, DNS, proxy, internet explorer, bütün ayarları...
  11. CalliOped

Messenger'a giremiyorum, yardım edin ?

iyi akşamşar SDN okuyucuları, çok acil yardıma ihtiyacım var, çok sinir olmuş durumdayım, 2-3 gündür, messenger 2011'e ve live mail açılmıyor hata kodu 8004840a, interneti altüst ettim çözümünü bulamadım, messenger'e girmeye çalıştığımda internete bağlı olduğunuzdan emin olun diye hata verip...
  12. CalliOped

Download Hızı ! Şaka Gibi !

8mbit limitsiz kullanıyorum TTNET. başlarda 1.2 mbit ile indirirken son 10 dakikadır bu şekilde indiriyor, 4-6 mbit arası değişiyor hız, şaka gibi ya hıza baak :)
  13. CalliOped

Halı Saha Kramponu Önerileriniz ?

yeni halı saha ayakkabısı alacağım, tavsiye ettiğiniz, ayağı tam kavrayan, top hakimiyeti ve şutlarda iyi olan bir ayakkabı, plastik dişli olacak, Limit 100 TL ? :P
  14. CalliOped

İOS 5 Beta 6 Yayınlandı!

iOS SDK Release Notes for iOS 5.0 beta 6 GOOGLE ÇEVİRİ, ORJİNALİ ALTTA... iOS 5.0 beta 6 için iOS SDK Sürüm Notları Önemli Not: Bu bir API veya teknoloji geliştirme için bir ön belge. Bu belge, teknik doğruluk açısından gözden geçirilmiş olmasına rağmen, nihai program değildir. Apple Burada...
  15. CalliOped

İşte iPhone 5 - Resmi Site

http://www.youtube.com/watch?v=jxYnuHX3LCI&feature=player_embedded#at=103
  16. CalliOped

Bahçemden Domates Görüntüleri :)

harika görünüyorlar dimi, 10 güne kalmaz hepsi kıpkırmızı olacak :) isteyene yollayabilirim :)
  17. CalliOped

Saç Dökülmesine Önerdiğiniz İlaçlar

daha 21 yaşındayım ve alnım oldugundan fazla açıldı yavaş yavaşta ortalara doğru seyreliyor, ilaç yada şampuan kullanmak istiyorum, kullanıpta önerdiğiniz ürünler var mı ?
  18. CalliOped

İOS 4.3.6 Çıktı!

Yanlış duymadınız, daha geçen hafta 4.3.4 versiyonu çıkaran apple, 10 dk önce 4.3.5, ve şimdi 4.3.6'yı çıkardı, şaşırılmayacak gibi değil, sanırım 4.3.4 teki hataları düzeltmeye çalışıyorlar, adım adım iOS 5'e yaklaşıyoruz.... 4.3.6 daki yenilik; * 4.3.4'teki TSL Sertifika problemi çözüldü...
  19. CalliOped

Kampanya! Philips 20'' HD. 1 Yıllık Lig Tv Hediye! (749TL)

Philips 201T1SB 20'' 51 Ekran Hd Ready Lcd Televizyon KISA BİR SÜRELİĞİNE 973+KDV YERİNE SADECE 749 TL AYRINTILI BİLGİ: http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=459083 Şık ambalajında dijital HD-TV monitörDijital HD TV alıcılı bu şık ve gözalıcı monitörle mükemmel bir...
  20. CalliOped

İphone 4 Pil Sürem Nasıl ?

2 hafta oldu alalı, şarj konusu bakımından çok memnunum, telefon benim için bi harika zaten. Şarj yöntemin prizden, USB ile baya fark ediyor, prizden hem hızlı hemde daha çok gidiyor şarjı, en az yarım gün... Kullanım sürem 6 buçuk saat, bunun 2 saati konuşma+mesajlaşma, 1 saati oyun, 1 saati...
  21. CalliOped

HP Pavilion dv5 1220-et ?

HP Pavilion dv5 1220-et sahibiyim, 4GB RAM, 512 MB nvidia geforce 9600M GT Pentium Dual-Core T4200 2.00 GHZ Sistem puanları yukarıdan aşağıya, 5,2 - 5,2 - 4,8 - 6,2 - 5,3. aslında bilgisayarımdan oldukça memnunum ama en son çıkan oyunlarda tam verimi alamıyorum, sormak istediğim bu...
  22. CalliOped

Adamlar yapmış abi dediğiniz oyunlar..

1- COD MW2 2- Fifa 2011 3- Metro 2033 4- Mafia 2 5- DİRT 3 benimkiler bunlar, her oyunda demişimdir ''helal olsun yapanlara'' diye...
  23. CalliOped

İphone'dan iyi anlayan ?

İphone 4 4.3.3 JB kullanıcısıyım, JB yapmadan önce Gevey ile kullanıyordum, yani tel kilitli, ABD'den gelme, ama gevey hala takılı. 3-4 gün önce vodafone'dan turkcell'e geçiş talebi vermiştim, ve dün akşam onaylandı, belirtilen saatte Turkcell hattımı takmak isterken, İphone hattı görmemeye...
  24. CalliOped

19.06.2011 Web Tarayıcı Performansları

Testte Opera'nın ezici bir üstünlüğü var ama ben nedense hiç sevemedim , 2-3 dk kullanayım dedim ama diğerlerinden daha yavaş gibi geldi gözüme... Not : Firefox kullanıyorum...
  25. CalliOped

İnternet Bağlantısı ve Video Oynatma Hakkında ?

iyi akşamlar sevgili SDN takipçileri, şöyle bir sorum olacaktı, bağlantım 8 Mbit sınırsız paket, hız testlerinde 6 - 7 mbit'ten aşağıya düşmüyor, internet hızım sayfa açılışları falan gayet hızlı, ama iş video oynatmaya geldiğinde sürekli donuyor doğru dürüst video izleyemez oldum, alla aşkına...
  26. CalliOped

İphone 4 İTunes Ekranı, Yardım !!

yurtdışından iphone 4 aldım, kayıtlı ama simkilitli, telefonu açtım ama itunes logosu ve usb kablosu var ve bunu geçemiyorum, sim kilit çözücü gevey kart yarın elime geçecek, sim kartı takmadan bu ekranı geçebilirmiyim yardım edin, ?? ---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was...
  27. CalliOped

Mobil Cep Görünümü Sorunu

iyi geceler SDN okuyucuları... benim şöyle bir sorum olacak, ben nokia c7 kullanıcıyım, örneğin telefonun tarayıcısından SDN'ye girmek istediğimde SDN'nin mobil görünümü açılıyor, bazı diğer sitelerdede öyle, ben cep'ten girdiğimde tüm sitelerin tam olarak açılmasını istiyorum, ayarlarına falan...
  28. CalliOped

Google Chrome Hakkında Bir Soru?

firefox'tan chrome'a geçiş yaptım, ama bir sorum olacak, firefox'taki ''geçmişi asla hatırlama'' gibi seçeneği chrome'da bulamadım, yani chrome'u kullandıktan sonra arkamda iz bırakmak istemiyorum, tarayıcı kapattığımda silinsin istiyorum bütün veriler, gelişmiş seçeneklerdeki içerik...
  29. CalliOped

Symbian Anna (PR2.0): Yakında Tüm Symbian^3 Kullanan Cihazlarda...

Yeni grafik arayüzü ve eski versiyona göre üç kat hızlı olduğu belirtilen yeni internet tarayıcısı ve yeni sanal klavye gibi 50 yeni yazılım özelliği PR2.0'da... Symbian Anna'da daha fazla belirgin ve görünür yeni simgeler ö Metin girişi geliştirilmiştir: uzun zamandır beklenen...
  30. CalliOped

Bluetooth kulaklığı bilgisayar ile eşleştirme!!

Jabra BT2035 kulaklık sahibiyim ve bunu bilgisayarım ile eşleştirmek istiyorum yani kulaklıktan dinlemek istiyorum, bilgisayarımda bluetooth mevcut cep telefonlarını falan görüyor ama bluetooth kulaklığı görmüyor ve eşleştiremiyorum, bluetooth'un tüm driverleri yüklü ve yeni güncelledim, lütfen...
  31. CalliOped

Crysis 2 Açılmamaya başladı, Lütfen Yardım!

daha dün zevkle oynadığım oyunu, bugünde bi heyecanla oynamak istedim ama oyun açılmıyor nedense, oyun simgesine tıkladığımda hiç bir tepki yok, 2. kez tıklıyorum bu sefer ''Failed to initialize the GameStartup Interface ' hatası veriyor, çok sinir oldum ya durup dururken oyun neden açılmaz ki...
  32. CalliOped

Chrome Logosu Değişti, Artık 2D

yeni farkettim, ama alışamadım sanki, bi tuhaf duruyo, orjinalliğini kaybetmiş gibi :)
  33. CalliOped

Dönem Dizileri İsyan Bayrağını Çektirdi !

Art arda çekilen dönem dizilerinin bir çoğuna ev sahipliği yapan İstanbul'un tarihi Balat semti sonunda isyan bayrağını çekti. Setin atmosferi bozulmasın diye cep telefonu, renkli televizyon ve internet gibi bir çok teknolojik nimetten uzak kalan ve sokağa ancak 30 senelik giysilerle çıkabilen...
  34. CalliOped

Nokia C7 Güncellendi. PR1.1 (v013.016)

Hayırlı uğurlu olsun hepimize... :rolleyes: Symbian^3 işletim sistemine sahip Nokia cihaz sahiplerinin uzun zamandır merakla beklediği ilk güncelleme paketi olan PR 1.1 (013.0.16) yayınlandı. Kamera'da yaklaştırma daha yumuşak hale getirilmiş ve daha net çekim yapabiliyor. Müzik çaların...
  35. CalliOped

Nokia E71 Yazılım Yükleme Sorunu !!

Merhaba E71 Telefonumu Ovi Yardımıyla yazılım güncellemesi yaparken hata Aldım ve yükleme yarım kaldı ve hiç bir işlem yapmadan telefon kapandı, USB kablosuyla bağlantı kesildi diye hata verdi, sonra telefon hiç bir şekilde tekrar açılmadı, açma kapama tuşuna bastığımda az bir ışık geliyor biraz...
  36. CalliOped

Bir melodi arıyorum ? lütfen yardım..

uzun zamandır arıyorum ama bir türlü şu melodiyi bulamadım, şöyle anlatayım : bir zamanlar, Acı hayat'ta Kosovalı'nın LG telefonu vardı onda çalıyordu, ve son olarak bu hafta yayınlanan kurtlar vadisi pusu'da ilk sahnelerde kumar oynama sahnesi vardı, orada adamın teli çaldı ve aynı melodi, onu...
  37. CalliOped

Fifa 2011 Hakkında Birkaç Soru?

iyi akşamlar sevgili SDN'ciler ve Fifa hayranları :) Birkaç sorum olacaktı oyun hakkında.. 1- Penaltılarda kaleciyi bir türlü uçurmayı başaramadım, tüm tuşları denedim ama sadece sağa ve sola çekebildim kaleceyi ? 2- Taktik ayarlarında oyuncuların morallerini nereden buluyoruz ? 3- Son...
  38. CalliOped

Ubuntu Kurulumu Hakkında Önemli Bir Soru?

Yaklaşık 5-10 dk içinde ubuntu kurmayı düşünüyorum :rolleyes: ama kafama takılan önemli bir soru var, '' yükleme sırasında gerçekleşen disk bölümü seçimi '' ! Sorum şu: Şuanda sistemde Win7 yüklü, ben Win7'yi silip sadece ubuntu olsun istiyorum. Pc'de iki harddisk bölümüm var, birinde windows...
  39. CalliOped

Bir tarafı HDMI, diğer tarafı Scart veya VGA ?

HP DV51220et dizüstü bilgisayarım var, evde 102 ekran tüplü tv var, bildiğim kadarıyla tv'de HDMI girişi yoksa' pc ile bağlantı kurulamıyormuş. Başlıktada okuduğunuz gibi böyle bir kablo varmı, varsa lütfen yardımcı olunuz, bekliyorum ?
  40. CalliOped

Linux'ta Fifa11 oynayabilirmiyim?

Linux'a geçmeyi düşünüyorum ama hangi dağıtım olacağına karar veremedim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ve linux'a geçtiğim zaman fifa11 oynayabilirmiyim, fifa olmazsa olmaz çünkü :)
  41. CalliOped

Fifa 2011 Güzel Bir Ayrıntı!

Arkadaşlar oyunu kurdugumda normalde çok basitti ayarları Ve hep gol atıyordum Hergolde 5,10 Sn golü atan oyuncu ve arkasındaki oyuncular koşuyolardı düzz dedim acaba oyunun bi hatasımı PC'm'denmi kaynaklanıyor fln Sonra Farklı bir golü atarken A,S,D, Yön Tuşlarına Basdım Çabuk Geçsin diye bir...
  42. CalliOped

Rapidshare! Biri Bana Anlatabilir Mi ?

rapidshare'de hesap açma değişmiş, en küçük ücret 4,99 (400 rapid) euro olmuş, eskiden 6,99'du sanırım ve günlük 5 gb ve aylık 150 gb indirme limiti vardı, peki bu 4,99 limitler nasıl ben anlamadım, biri bunu açıklayabilir mi, en küçük rapid hesabında limit durumlarını...
  43. CalliOped

Açıköğretim hakkında, lütfen bilgilendirin !

Merhaba SDN'nin güzel insanları :) Ben şimdi 2 yıllık İstanbul Aydın Üniversite'si Anadolu BİL MYO'nu bitirdim, bankacılık ve sigortacılık bölümünü. Açıköğretim'den aynı bölümden Lisans'ımı tamamlamak istiyorum. Şimdi sorularım, 1- Açıköğretime kayıtları ne zaman ? 2- Nerede gerçekleşiyor...
  44. CalliOped

Bazen, Galatasaray. Tüyleriniz diken diken olmuyor mu !

http://www.youtube.com/watch?v=SYbIKLyNCHAn çok uğraştım ama video'yu bir türlü ekleyemedim, yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar, eklemek istediğim videonun linki yukarıda, teşekkürler!
  45. CalliOped

Oku Oku Çoş Gül 32.seri RekoRa Ne Kaldı :)

1 bir kdın gece yarısı yolda yürüyormuş birden acaip bir sex yapma istiği doğmuş ama etraftata kimseler yok bir kilise görür ve içeri dalar rahip elinde mumla bakar - ne olmuştu? der kadın - seviş benimle seviş benimle der rahip şaşırır ne yapacağını bilemez kadın soyunmaya başlar...
  46. CalliOped

Çocuğun OkuLdan AtıLma Macerası :)

-Meslek Lisesinde 13 dersin 11 tanesi 0 ve 2 tanesi 1 ( beden eğitimi bile 0 ) :D -12 Tane Disiplin suçu ve bazıları aşağıda :D -Çocuğun kafasına demirle vurarak kafasını yarmak. :D -Başkasının 20 TL sini gasp etmek ve çocuk bunu müdüre şikayet edince tabi gerekeni yapmıslar :D -Dincinin...
  47. CalliOped

Her şekilde ''0'' alıcağını bildiğin bi sınavda yapabilceğin 30 şey :)

Soru: A ve D vitaminlerinin ortak özellikleri nelerdir ? Cevap: Her ikiside vitamindir. ------------------------------------- Soru: Ahmet haşimin en ünlü eserlerinin toplandığı eserin adı nedir? Cevap: Best of Ahmet Haşim. ------------------------------------- Soru: Zaturre nedir...
  48. CalliOped

Lost'u nasıl bilirdiniz ?

Herkes seni unutmayacağız diye konu açınca benimde aklıma böyle bir konu geldi nasıl ama.. :drool: deli dolu 6 yıl boyunca takip ettik 45 dk' lık serüven bitince ulan bi hafta daha nasıl beklicez diye dizlerimizi dövdük :confused1: şaşırdık, kandırıldık, tuzağa düşürüldük, ağzımız açık...