Arama sonuçlarınız

1. S

Yatay geçiş mi, tekrar hazırlanmak mı? (2016-2017)

Merhabalar dostlar, 2016 ösys sınavları ile Nişantaşı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (türkçe, tam burslu) bölümüne yerleştim. Nasıl düştün oraya demeyin, konu o kadar uzun ki anlatmaya kalksam SQL overflow hatası ile felan karşılaşırız. Kısacası insanların "lise 5" olarak tabir...
  2. S

YGS giriş belgesi yazdırırken köşelere yazdırılan sayfanın bilgileri çıkıyor

Beyler ygs giriş belgesini yazdırırken çıkan kağıdın sol üstünde "Sınava Giriş Belgesi" sağ üstünde yazdırdığım sayfanın adresi sağ altta da tarih saat yazıyor. Bi sıkıntı olur mu?
  3. S

SSD ve Diğer Hassas Ayarlar Windows 10'a Yükseltince Kaybolur mu?

Merhabalar, Laptop'um Windows 8.1. SSD ve HDD'si mevcut ve ben SSD'yi efektif kullanabilmek için sık kullanılan klasörleri (büyük bir kısmını diyelim) HDD'ye taşıdım (Sistemin ve programların temp klasörleri, kütüphane klasörleri, masaüstü vs.). Ve gerekli başka önemli ayarlar da var tabî...
  4. S

Ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhabalar, Sistemim aşağıdaki gibi: İşlemci:QuadCore Intel Core i7-2600, 3600 MHz (36 x 100) RAM: 12 GB Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6700 Series (1024 MB) 4 tane GPU: PCI Express 2.0 x16: AMD Radeon HD 6790 Anakart: Foxconn H67MP-S/-V/H67MP Ses Kartı: ATI Radeon HDMI @ AMD Barts/Blackcomb -...
  5. S

Estimate It! - Desteklerinizi Bekliyorum!

Merhabalar arkadaşlar, İlk android oyunum bu sabah itibariyle Google Play'de yerini aldı. Desteklerinizi bekliyorum! Not: @Proton @Can-K. İyi bi oyun yaparsın ödeşiriz demiştiniz, ödeşmiş miyiz? :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snowfallen.estimateit
  6. S

Dertliyim Dostlar Tavsiye Lazım

Merhaba ahali, Uzun zamandır bu foruma üyeyim, bazen siyaset yaptık bazen teknoloji tartıştık bazen boş muhabbet yaptık. Bu forumdaki samimiyet ortamına güvenerek açıyorum bu konuyu. Belki aptal diyeceksiniz bana ama dün aynı kişi tarafından ikinci kez reddedildim. Evet, aynı kız beni ikinci...
  7. S

Reklam Ağı Önerilerinizi Bekliyorum [Android]

Merhabalar arkadaşlar, Android için önerebileceğiniz eCPM oranı yüksek ve güvenilir bir reklam ağı var mı? Ayrıca hangi reklam tipini kullanmam kullanıcı deneyimi açısından daha doğru olur? Banner mi tam ekran mı? Şimdiden teşekkürler.
  8. S

Unreal Engine 4 İçin C# (Soru)

Merhabalar, Bildiğiniz üzere unreal engine c# ı desteklemiyor. Mono ekibinin bu konuda bir çalışması vardı ancak git sayfasını silmişler, yani ulaşamıyorum. Acaba c# ı Unreal Engine 4 ile kullanmanın bir yolu var mı? Teşekkürler.
  9. S

Unity ile Android Oyun Programlama Hakkında

Merhabalar, Unity3D oyun motoru ile Android platformuna oyun tasarlıyorum. Uygulamalarımı market(ler) üzerinden ücretsiz dağıtacağım. Özellile tecrübeli olan arkadaşlara birkaç sorum olacak; 1- Uygulama içi reklam ve kullanıcı deneyimi dengesi nasıl kurulmalı? 2- En iyi uygulama içi reklam...
  10. S

NS Yönlendirme Hakkında Küçük Bir Soru

Merhabalar, Sizlere NS yönlendirme hakkında küçük bir sorum olacak. Şimdi diyelim ki ben domainimi A firmasından, hostingi B firmasından aldım ve A firmasından aldığım domainin NS'lerini B firmasına yönlendirdim. Şimdi bu durumda A firmasında herhangi bir teknik sorun çıkması durumunda benim...
  11. S

Hosting Arıyorum!

Merhabalar arkadaşlar, 1 senedir karınca hosting ile çalışıyordum. Ancak çok sorun çıkarttılar bana, hiç %90 uptime görmedim neredeyse. Şimdi bana teknik desteği sağlam, profesyonel, müşteri memnuniyeti yüksek ve fiyatları abartılı olmayan olan bir şirket lazım. Önerilerinize güveniyorum...
  12. S

Siz Siz Olun Karınca Hosting'e Bulaşmayın...

Merhabalar dostlar, Eğer yeni bir hosting arayışı içindeyseniz siz siz olun SAKIN Karınca hosting'in düşük fiyatlarına aldanmayın. Yaklaşık bir aydır site iki saatte bir gidip gidip geliyor. Ve şuan itibari ile cpanel ve "hosting'in kendi sitesi dahil" hiçbir yere ulaşamıyorum... Umarım...
  13. S

Meta Tag'lar Öldü Mü?

Merhabalar arkadaşlar, Bugün yeni bir proje için index hazırlamaya başladım. Meta taglar için internette gezinirken şu paragraflara rastladım: Sizce de Meta Tag'lar öldü mü? Artık işe yaramıyorlar mı? Google amca artık onlara ihtiyaç duymayacak kadar gelişti mi?
  14. S

Git mi Mercury mi?

Merhabalar, Sizce Git mi daha efektif ve kolay yoksa Mercury mi?
  15. S

Forum sitesi hakkında, bi bakıverin hele :)

Merabalar, Bugün internette gezinirken bir forum sitesine rast geldim. Sayfalarının her pikselinde reklam var, tıklayınca açılan pop-up reklamları saymıyorum bile. tema ve tasarım yerlerde sürünüyor. İçerik deseniz ölme eşeğim ölme. Domain adı da akılda kalmayacak kadar uzun ve karışık. Kısaca...
  16. S

Türkçe Git Platformu Varmı?

Merhabalar arkadaşlar. Soru gayet açık. Türkçe veya Türkiye lokasyonlu (Tükiye'de olursa Tükçe olur heralde) bir git platformu/sunucusu var mı?
  17. S

Monitörümde Çapraz ve Dikey Yeşil/Beyaz Çizgiler ve Sütunlar

Merhabalar hepinize, Öncelikle bilgisayar masaüstü. Eskiden hiç sorunsuz görüntü alabiliyordum. Ekran kartındaki DVI çıkışını VGA'ya dönüştüren bir aparat yardımıyla VGA girişinden monitöre bağlıyorum. Ayrıca onboard'da bir VGA çıkışı mevcut. Sorunuma gelirsek, DVI-VGA dönüştürücüdeki bir...
  18. S

Listbox'tan veri okumak

Arkadaşlar, gerçekten kafam mı durdu bilmiyorum ama listboxumdaki 2 tane satırı ayrı ayrı işleyemedim... Kodlar aşağıda, nerede yanlış yaptığımı bilmiyorum, bi el atarsanız çok makbule geçer. buyrun arkadaşlar pastebin linki :) http://www.pastebin.ca/2620363
  19. S

C# Textbox'tan Basamakları Okumak

Merhabalar, C# ta bir textbox'a yazılan 3 basamaklı sayının sırasıyla yüzler basamağı, onlar basamağı ve birler basamağı olarak birer int32 değişkene aktarılmasını istiyorum. Ancak nasıl olacağı konusunda hiçbir fikirm yok :) Şimdiden teşekkürler...
  20. S

MySQL'ye Uzaktan Bağlantı

Merhabalar, Bir projem için sitemin kurulu olduğu MySQL sunucusuna uzaktan bağlanmak istiyorum. Hosting şirketine hangi adres ile bağlanacağımı sordum. Bana server'ın ana IP adresini verdiler. O adres ile denedim bağlanamadım. Bende acba sorun programdamı diye denemek için başka bir sunucuya...