Arama sonuçlarınız

1. W

Delphi başka programa ait formun konumu

Delphi 7 kullanıyorum. Çözmekte zorlandığım sorun farklı programın formunun konumunu labellara aktaramıyorum. Programın kendi formlarının aktarımı oldukça basit ancak örneğin bir not defteri açıldığında o forma ait konumu aktaramıyorum. Kendi formun konumu için kod: procedure...
  2. W

Asma köprünün imtihanı

http://www.youtube.com/watch?v=IQNjsyUpw7I&feature=youtube_gdata
  3. W

Gıda etiketlerinde yeni dönem (Nihayet)

Gıdaların üretimi ve hazırlanmasında bileşen olarak veya bileşik bileşende etil alkol veya alkollü içki kullanılmışsa, etiketinde "Alkol içerir" ifadesi yer alacak - Gıdalarda, bileşen ve/veya bileşik bileşen olarak domuzdan elde edilen herhangi bir madde bulunuyorsa, etikette "Domuzdan elde...
  4. W

Google aramalarda sol menü seçenekler yok

Forumda az önce arattım bu sorunla ilgili konu bulamadım bu sorunu yaşayan sadece ben miyim? Sol menüde daha önce bulunan web, görseller, video, Türkçe sitelerde arama yap ... vb gibi seçenekler bugün diğer tarayıcılarda da denememe rağmen yok. Biryandan sorunun çözümü için hala araştırırken...
  5. W

Hızlı video converter arayanlar

Birçok video converter kullandım, videolar dönüştürülürken bana göre en büyük sorun kalite kaybı olmaksızın kısa süre de dönüşüm yapamamak, oldukça uzun sürüyor.Her gün, lisanslı ancak ücretsiz ürün verilen siteden aldığım modiac video converter bu sorunu çözdü diyebilirim.Programı bu şekilde...
  6. W

Japonyada sel, 24 ölü 5000 kayıp

Japonya sele teslim: 5 bin kişi kayıp Japonya'nın güneybatısında hafta ortasından bu yana etkili olan şiddetli yağışlar ve toprak kaymaları nedeniyle halen 5 binden fazla kişiye ulaşılamadığı bildirildi. Televizyonlar, Yame bölgesindeki dağlık alanda yaşayanlara askeri helikopterlerle...
  7. W

Saç Dökülmesi

Merhabalar. Konu ilk akla geldiği gibi saçım dökülüyor ne yapmalıyım hakkında değil. Saçlarım hala var ama seyrelmeye başlamış ve sorunun ilk zamanlarında çözüm arayan biri olarak kimine saçma gelebilecek bir durumum var. Aynı kaygıları yaşayan okuyuculara ulaşıp yararına olur diyerek...
  8. W

Mp3 Downloader Kampanya

9. W

25 Dolara 700 MHz 128 Mb Ram Bilgisayar

Full HD (1920 x 1080px) video oynatıyor.700MHz işlemcisi var.128Mb RAM'i var.The Pi”, 700MHz‘lik bir ARM11 işlemciye sahip. Geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulan, ancak bu zamana kadar ses çıkmayınca sonlandırıldığı düşünülen “The Pi” projesinden en sonunda haber geldi.BBC News‘ın haberine göre...
  10. W

Yöresel Reklam Pastırma

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=WBw7J_MT3_M
  11. W

Aile bireyleri için birden fazla üyelik

Günlük sık ziyaret ettiğim siteler arasında başı çekiyor SDN. Bu durumu kardeşim de görmüş olacak ki oda takip etmeye başladı. Sonuç olarak üye olmak istedi ancak malum aynı IP olduğundan dolayı onun üye olamayacağını söyledim, konuyu yönetime özelden mesajla sordum ama sanırım yoğunluktanveya...
  12. W

Yağmalanan çadırların satış görüntüleri

http://videonuz.cubecdn.net/flvideo/yagmalanan-cadirlar-iste-boyle-satildi.mp4 Kaynak
  13. W

İnekler yalnızca trene bakmaz :)

http://video.bugun.com.tr/ineklerssa.mp4 Link
  14. W

Yunanistan'ı atalım Türkiye'yi alalım

Yunanistan'ı atalım Türkiye'yi alalım Focus dergisi, "Yunanistan'ı Euro'dan atalım yerine Türkiye'yi alalım" başlıklı bir yoruma yer verildi...
  15. W

Offline Harita Tavsiye (PC)

Herkese merhaba. Malum sezon tatil. Yolculuk sırasında navigasyon cihazları oldukça kullanışlı, navigasyon bizde sadece nokia 5800 cihazında ovi var şimdilik yeterli ama offline haritaya ihtiyacım var.Kullanmış, bildiğiniz offline harita tavsiyesiniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.Teşekkürler.
  16. W

Excel; diğer excel çalışmalarından günlük değeri alma

Sorumun anlatımı biraz karmaşık gelebilir umarım açık anlatabilirim. Ayrı klasörde tüm ayları içeren mevcut ay itibariyle günlük değerler girilmektedir, 12 ay için değerler hazırlanmıştır örnek için nisan ve mayıs ayına ait sadece tek hücrede bilgi bulunan iki ayı aldım. örneğin nisan ayına...
  17. W

Delphi Form Seçili Değilken

Ana formun .dpr kısmında application.run'dan önce application.MainFormOnTaskBar=False; yaparak formun ilk çalışma anında ekrana gelmemesini sağlıyorum ancak form seçili olmadığı, gözükmediği için normalde görünür ve seçili olduğu durumda çalışan kodları klavyeye atadığım çalışmasını istediğim...
  18. W

Delphi .wav tekrarlama sorunu

Şartlar oluştuğunda wav dosyasını aşağıdaki kodla çalıştırıyorum. sndPlaySound('C:\Windows\Media\notify.wav',SND_NODEFAULT Or SND_ASYNC Or SND_LOOP); Şartlar devam ettiği için .wav dosyası timeri kullanıldığı için sürekli baştan başlatıyor, timeri kapatamam if ile medya oynuyorsa oynatmaya...
  19. W

Delphi 7 Belirlenen Masaüstü Piksel Rengi Kontrolü

Program çalışmaya başladığında form seçili olmasa bile mouse'un üzerinde olduğu piksel rengini panale timer ile aşağıdaki kodla aktarıyorum. Mouse olmadan belirlediğim pikselin rengini timer nesnesine belirli aralılarla kontrol ettirip değişimi panele aktarmak istiyorum.Nasıl yapabilirim? var...
  20. W

İsrail kardeşsiz kalacak

Tunus’ta başlayan ve ardından başta Mısır olmak üzere bölge ülkelerine sıçrayan isyan Arap dünyasının dikta rejimlerini kaygılandırıyor. İSRAİLLİ YAZARDAN İLGİNÇ ANALİZ Mısır’da hükümetin istifasının ardından muhalifler Hüsnü Mübarek’in de istifa etmesini istiyor. Tüm...