Arama sonuçlarınız

1. xismailaydin

PHP Dosyalarımda Toplu Değişiklik...

Merhaba arkadaşlar. Elimde 3000+ .php dosyam var. Bunların hepsini UTF-8'e çevirmem lazım. Toplu olarak nasıl yapabilirim bunu?
  2. xismailaydin

Belki bir gün size de lazım olur;

AKSİYON WEB TASARIM AKSİYON FOTO Arkadaşlar kendi web sitelerim. :wub: Yer alan tüm hizmetlerin sağlayıcısıyım :clap: Forum'dan birilerine birşeyler lazım olursa, aramasına gerek kalmasın. Direkt beni bulsun! :D
  3. xismailaydin

Peki ya işin biyolojik tarafı ??? - israile

Merhaba... Ben İsmail Aydın. israil ile ilgili atıp tutacağım. Saklanıyormuş gibi görünmek bile istemiyorum açıkçası. Ben Gölcüklüyüm. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde doğdum. 17 Ağustos 1999'da Gölcük'teydim. Gölcük'te büyüdüm. Bu tarih tüm Gölcüklü çocukların; hangi tarihte doğmuş olurlarsa...
  4. xismailaydin

Gears Of War - Kurulmayan Oyunun Kurulumu - Windows 7

Merhaba arkadaşlar. Gears Of War oyununu kurmak isteyen arkadaşlar bilirler ki bu oyun tam bir başbelası. :cursing: Oyunun orijinal sürümünün bile sıkıntı yaptığı söyleniyor. :hammer: Kuruluma geçiyorum; :drool: Önce Gears Of War oyununu Setup dosyasına tıklıyoruz. Oyun kurulurken kesinlikle...
  5. xismailaydin

Ya Öyle Değilse?

Ya Öyle Değilse :w00t: Kategori : Çocuk Edebiyatı Dizisi :clap: Yazan : Yeşim Karaal :cool: Açıklama : Masalları hiç böyle okumadınız. Bu kitapta, “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Uyuyan Güzel, Bremen Mızıkacıları, Sihirli Fasulyeler ve Ağustos Böceği ile Karınca” gibi çok iyi...
  6. xismailaydin

Makedonlar'ın ataları Helen(Yunan) mı?

Sizden aşağıdaki linki olabildiğince çok kişiye göndermenizi ve alıcılara "Is Macedonia Hellenic?" sorusuna "NO" yanıtını vermelerini rica etmeni önemle istirham ediyorum. Zira dost ve kardeş Makedon toplumu Türk halkının desteğine ihtiyaç duymaktadır. Malesef şu an itibariyle oran olarak %60...
  7. xismailaydin

Makedonlar Helen asıllı mı?

Konu iki kez çıkmış. Oysa ki site yanıt vermemişti. Lütfen bu konuyu siliniz :)
  8. xismailaydin

Yahşi Grafik - Photoshop Çalışması

Yahşi Batı afişi üzerinde yapılmış bir değişiklik :) Çalıştığım yayınevindeki grafiker yaptı. İlk 4 kişi grafiker. Ben web geliştiriciyim ama eklediler beni de :) Sağ alttaki benim bu arada :D
  9. xismailaydin

Ankara'daki Pencerem

Kışın ortasında Açık olmasının tek sebebi penceremin; Kokması alabildiğine odamın Ankara. Üşümek belki de Çocukluğumdaki gibi; Sarılmak önce onun bırakmasını bekleyerek soğuğa Ankara. Hatta sevmek Bir çocuğunki gibi; Büyüklerin sevgisinden ayrılmayacak kadar Ankara. Kışın ortasında Açık...
  10. xismailaydin

Anlatamadım kendimi sana. Yaşaman lazımdı belki.

On yıl önce bugün ayrıldım evden. Gölcük'ten Ankara'ya; okumak için. Vardığımda Ankara'ya; Hiç gitmemiştim sanki... Sonra Bursa'ya gittim lise için. Ankara'yı da yanımda götürmüştüm. Ayrılmamıştım ki Ankara'dan; Hiç gitmemiştim sanki... Sakarya Üniversitesi'ne başladığımda, Ayrılmamıştım evden...
  11. xismailaydin

SDN Forum'a Neler Oluyor???

Arkadaşlar son güncellemeden sonra SDN Forum'da biraz sıkıntı çekmeye başladım. Alıntı yapıyorum; klavye yazı yazmıyor. Konuyu okuyorum; scroll çalışmıyor. Sürekli forumdan veri çekiyor. Eskiden sayfa yüklenirdi olurdu biterdi. Şimdi öyle değil. Veri çekme bitmeyince de diğer sayfalara ya da...
  12. xismailaydin

Ücretsiz Cd/Dvd yazdırma programı tavsiyesi!

Merhaba. Ben artık Nero'dan sıkıldım. Lisans derdiyle de uğraşmak istemiyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz ücretsiz Cd/Dvd yazdırma programı var mı???
  13. xismailaydin

Ev Arkadaşı Arıyorum!

Merhaba arkadaşlar. Çoğunuzun bildiği üzere ben İsmail. Büyük bir iş teklifi aldım ve Kocaeli'den Ankara'ya göçtüm. İşe başladım tabii ;) (Bu kriz ortamında böyle iş de arasam bulamazdım hani :sweatdrop:) Şimdilik misafirhanede kalıyorum. Ama 15 gün dolunca postalayacaklar. O sebeple Ankara'da...
  14. xismailaydin

Özledim Sizi. Nerelerdesiniz???

Bu listedeki herkesi çok özledim. Yorumlarını ve paylaşımlarını da... Nicklerini unuttuğum arkadaşlarım da var özlediğim. Keşke herkes burada olsa eskisi gibi :S yarışçı TuningMert tudRoY seciL meçhul_yolcu bjk_ayse corpuscallosum çıtırleblebi emelden Denizhan Dakılır *SiRiNe*...
  15. xismailaydin

SDN ve SDN Forum'un Yeni Durumu

Arkadaşlar SDN önce anasayfa sonra da forum sola yaslı olarak görünüyor. Anasayfada pek kalmıyorum zaten ama en azından forumun eskisi gibi ortalanması talebinde bulunuyorum. SDN gibi bir sitenin solda veya sağda olması uygun değil. Ortada buluşmak dileğiyle.
  16. xismailaydin

Ne Yapayım Ben Bu TTNET'i???

Arkadaşlar ben de Ttnet'in 1 Mbit hız 4Gb kotalı kullanıcısıyım. Ancak işyerimde kotasız net olduğundan ofisteki bilgisayarı evden yöneterek download yaptığımdan eve fazla yüklenmedim. Ay sonudur diye kotamı kontrol ettim (30 Kasım) ve sadece 1920 Mb kullandığımı görünce fatura boşa...
  17. xismailaydin

Kandırdım

İtiraf Ediyorum Silahlı Kuvvetleri Kandırdım... 24 Kasım'da son yoklamam için gittiğim askerlik şubesinde durumum sorulduğunda "Yoklama Kaçağı"yım yerine "Asker Kaçağı"yım deyince "Çarşamba gel muayene edelim, hemen gönderelim seni" dediler... Yanlışlıkla da olsa Kandırdım sanırım TSK'yı. :D...
  18. xismailaydin

Sebep; Microsoft

arkadaşlar gençken bi fıkra okumuştum, aklıma geldi güldüm ve paylaşmak istedim; bizim meşhur Bill Gates'in Hanımı kocasına boşanma davası açar. duruşma günü hakim bey amca sorar; - kızım niye boşanmak istiyorsun koskoca Microsoft'un sahibinden? ne oldu?? bizim Bill Gatesin Hanımı; - daha...
  19. xismailaydin

Seviyorum. Söylemeli miyim?

zaman aşımı