Arama sonuçlarınız

1. muratveb

GGMatiK v2.0 – Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın(Yeni Sürüm)(Ücretsiz)

Merhaba arkadaşlar. Daha önce 1.versiyonunu yayınlamış olduğum bizzat kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda geliştirmiş olduğum GGMatiK programının 2.versiyonuyla karşınızdayım. İlk versiyonu kullananlar bilirler ki, tamamen kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda ve hızlı bir şekilde geliştirmiş olmamdan...
  2. muratveb

M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

Merhaba arkadaşlar. Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile yeni bir projeyi daha bitirdim. Bildiğiniz üzere daha önce GGMatiK isminde bir uygulama geliştirmiş ve sizinle paylaşmıştım. Yeni projem olan MeMo ise bir not tutma uygulamasıdır. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü...
  3. muratveb

GGMatiK - Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın

Merhaba arkadaşlar. Sanırım çok uzun zaman oldu forumda aktif olarak takılmayalı. Malum işlerin yoğunluğu ..vs derken çok fırsat bulamıyordum. Herneyse. Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile bir program geliştirdim. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü. Dilerseniz program hakkında...
  4. muratveb

Macbook Pro 'da Kulaklık Takınca Otomatik Ses Kısılma Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Retina Macbook Pro 13" 2014 modeli + Yosemite 10.10.2 en son sürümü kullanmaktayım. Dün teamviewer lazım olduğu için kurdum ve kaldırdım(kurmaz olaydım :( ). Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone EarPods kulaklığımı taktığım zaman, takar takmaz 1 saniye ses yüksek sonra küçük...
  5. muratveb

iOS 8.1.2 Mac ile Jailbreak Yapmak (Videolu Anlatım)

Merhaba arkadaşlar. Dün gece Mac OS X için jailbreak aracını yayınladı 25PP . Bende merak eden arkadaşlar için telefona en basit şekliyle nasıl kurulur, mini bir anlatım yaptım . Umarım faydalı olur :blush: http://www.youtube.com/watch?v=An8kLcQgnJI PP Link ...
  6. muratveb

Samsung UE-46ES7000 Kullananlar Lütfen Yardım Etsin

Arkadaşlar acilen başlıkta da belirttiğim modeli kullanan varsa servis menüsündeki Type kısmında ne yazıyor bana söyleyebilir mi ? Cünkü bilmeden girip değiştirdim ben bu type kısmını. Televizyon bayağa saçmalamaya başladı. 46ES7000 kullanan arkadaşlardan ricam acilen bir yardım etmeleri...
  7. muratveb

Samsung Galaxy S4 Kutu Açılımı (Unboxing)

Bugün arkadaşa kliksa'dan sipariş verdiğimiz Galaxy S4'ümüz elimize ulaştı. İlk izlenimlerim telefonu elinize aldığınızda kaliteyi elinize aldığınız hissi uyandırıyor :dirol: Cihazı detaylı inceleyemedik ama ekran ve uygulamalar çok kaliteli duruyor. Fiyat düştüğünde almaya değer. :wink...
  8. muratveb

iOS 6.X JB Cydia Tweak'leri [Sabit]

Arkadaşlar benim gibi iOS JeilBreak dünyasında yeni olan arkadaşlar için faydalı olabilecek tweak'leri bu başlık altında paylaşırsak herkese yardım etmiş oluruz . Konuya ilk olarak kendi kullandığım tweak'leri ekleyerek başlıyorum. Herkestende aynı hassasiyeti bekliyorum . @ahmetfx...
  9. muratveb

Samsung 46ES7000 ile Samsung 46ES8000 Arasındaki Farklar ?

Arkadaşlar konudada belirttiğim gibi bu iki cihazdan birini kesin alacağız . Fakat duyduğum kadarıyla iki tv arasında sadece çerçeve farkı varmış. Lütfen bilen anlayan yada fikri olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin . Samsung 46ES8000 ile Samsung 46ES7000 arasındaki farklar tam...
  10. muratveb

IAtkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 HP Pavilion DV6920ET Kurulumu [VIDEOLU ANLATIM]

Merhaba arkadaşlar . Uzun zamandır tekrardan bir kurulum videosu hazırlamak istiyordum fakat fırsat bulamadığımdan erteliyordum hep. Nihayetinde bu günü boş bilip böyle bişey yapmak istedim . Öncelikle belirtmeliyimki uzun zamandır video falan çekmediğim için hem çekip hem anlatıp yapmak...
  11. muratveb

İatkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 Yayınlandı

Uzun zamandır beklenen iAtkos ML 10.8.2 yayınlandı arkadaşlar. Siteden alınta yaparaktan ; >>>> iATKOS ML2'yi indir <<<< md5 of iATKOS_ML2.dmg >>> 2aa379fc63fa20ad95e046e14a8b30d4 dmg dosyası için yönergeler: OS X: DVD/Blu-Ray: dmg dosyasını OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak...
  12. muratveb

Helikopter Kazası HD Görüntü

Arkadaşlar helikopter tam iniş yapacağı sırada tele takılıp parçalanıyor ve şans eseri pilotlara hiç bir şey olmuyor. Yani tabir-i caizsse öldürmeyen Allah öldürmüyor dedirtecek cinsten :) HD izlemenizi öneririm :unsure: http://www.youtube.com/watch?v=v5aMT9MBfZI&feature=endscreen&NR=1
  13. muratveb

Teknolojik ürünlerde hırsızlık olaylarının tamamen bitirilmesi hakkındaki stratejiler

Merhabalar SDN. Bu konuyu neden açtığımı öncelikle dile getirmek istiyorum. Malum hırsızlık olayları çok fazla artmış durumda. Özellikle telefon,tablet,netbook,notebook..vs gibi teknoloji ürünlerinde. Düşünün öğrencisiniz. Belkide en büyük hevesiniz örnek olması açısından söylüyorum bir iPhone...
  14. muratveb

Samsung(Android) Galaxy S3 Oyun/Uygulama Sıcak Fırsatlar

Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu açmamdaki amaç, ücretsiz oyun-uygulama yada kampanyalı olan uygulama-oyunları falan burdan paylaşalım. Böylelikle bir çok fırsattan faydalanmış oluruz. Ben şimdi Samsung Apps'a girip baktım ki ShadowGun oyunu ücretsiz dağıtılıyor. İsterim ki her Galaxy S3...
  15. muratveb

iPhone 5 Unboxing [Kutu İçeriği] ~ iTalkApple

Arkadaşlar uzun süredir Mac konusunda takipçisi olduğum iTalkApple kutu açma videosu hazırlamış. Bende merak edenler için paylaşmak istedim. İşte yeni iPhone 5 Unboxing videosu : http://www.youtube.com/watch?v=jNNBxBoUYCU&list=UUwGhgGJCt-tW9FgSotbAvOQ&index=1&feature=plcp Bu arada sizlerde...
  16. muratveb

Continuum 2.Sezon Onayı Alındı . 2.Sezon 2013'te

Zevk alarak izlediğim Continuum dizisinin ilk sezonu bittiği için şöyle bir araştırma yapayım dedim. Ve dizinin 2013.te 2.sezonunun da çıkacağı haberini alarak çok mutlu oldum. Arkadaşlar bu diziyi henüz izlememiş olan varsa kesinlikle öneririm. Özellikle bilim kurgu hastaları için inanılmaz...
  17. muratveb

Samsung'un Dağıttığı Galaxy S3 Kılıfları Gönderilmeye Başlandı [Resimli]

Merhaba arkadaşlar... Bu gün iş yerime ansızın bir kargo geldi önce kabul etmek istemedim kargo elemanı abi istersen aç bak promosyon ürün falan olabilir dedi. Sonra açtım bide baktım ki bizim samsung sağolsun benim kılıfı göndermiş :) Telefon pasaporta kayıtlı olmasına rağmen...
  18. muratveb

Yazma Hızı Yüksek 8 yada 16GB Flash Bellek

Merhaba forumdaşlar.. Başlıkta da belirttiğim üzre yazma hızı gerçekten yüksek olan 8 yada 16gb'lık bir kapasiteye sahip olan flash bellek almam gerek. Çünkü elimdekilerin yazma hızı gerçekten düşük ve ben sürekli flash bellek ile bişeyler taşıdığım için çok fazla zaman kaybı + sinir...
  19. muratveb

Mac / OS X Kullanan Kaç Kişiyiz ? # OS X Kullananlar Klubü #

Merhaba arkadaşlar . Bu konuyu açmamdaki amaç hem forumda kimlerin OS X kullandığını tespit etmek, hemde küçük bir yardım plaftormu oluşturmak. Yeni özellikler keşfettiğimizde yada herhangi bir sorunla karşılaşan arkadaşların sorununu çözmede konuyu kullanabiliriz. Ayrıca hoşumuza giden...
  20. muratveb

Galaxy S3'te Akıl Almaz Bir Sorun (Uyarı Sesinin 1sn Kadar Çalması ve İlginç Çözümü)

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce S2 kullanıyordum ve böyle bir durumka asla karşılaşmadım. Soruna gelelim. Lafı fazla uzatmadan rehberde iki isim olsun. Bunlardan biri ayşe diğeriyse fatma olsun. Ve benim bu iki kişiyle sürekli mesajlaştığımı varsayalım. Ve bunlar...