Arama sonuçlarınız

1. cacar

Hayatımı Yeniden Yaşayabilseydim Eğer

"Hayatımı yeniden yaşayabilseydim eğer; hastayken yatağa girer dinlenirdim... Ben olmadığım zaman her şey kötüye gidecek diye düşünmezdim... Gül şeklindeki pembe mumu saklamaz yakardım... Daha az konuşur, ama daha çok dinlerdim... Yerler kirlense, masa örtüm lekelense bile daha çok...
  2. cacar

Komik Polis Anonsları

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Arslan "Polisin Hatıra Defterinden" kitabından Heyecanlı bir ses: "Merkez tarandık". Merkez: "Hayır efendim aranmadınız". 4512: "Merkez! Alet kontrol" Merkez: "Elinizdeki alet değil, cihaz". 4512...
  3. cacar

Konferans :)

Profesor Konferans vermek uzere salona girmis. Salon, on sirada oturan seyis disinda bosmus. Konusup konusmama konusunda tereddude dusen Profesor sonunda seyise sormus: - Buradaki tek kisi sensin. Sana gore konusmalimiyim, yoksa konusmamali miyim? Seyis cevap vermis: 'Hocam ben basit bir...
  4. cacar

7. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği

Linux Kullanıcıları Derneği'nin bu yıl yedincisini düzenlediği Linux ve Özgür Yazılım Şenliği İzmir'de düzenlenmektedir. Daha önce İstanbul ve Ankara'da düzenlenen Linux ve Özgür Yazılım Şenliklerinden farklı olarak bu yılki içerik daha çok katılımcıları eğlendirmeyi ve...
  5. cacar

Maaşlara vergi dopingi

Çalışanların ödeyeceği verginin yüzde 35'ten yüzde 30'a düşürülmesi üzerinde duruluyor. Bir süre önce Kurumlar Vergisi'ni 10 puan düşürerek yüzde 20'ye çeken hükümet, şimdi de ücretlilere vergi müjdesi vermeye hazırlanıyor. Vergi Konseyi'nin Gelir Vergisi...
  6. cacar

Türkiye from 1000 feet

Alp Alper!in tamamen havadan çektiği Türkiye Fotoğrafları http://www.alpalper.com/kitap/kitap.html
  7. cacar

Picasso 'dan bir Macera

İspanya' nın Guerbica kenti, baskılara direnince Nazilerce tahrip ve yangın bombalarının sivil halk üzerindeki ortak etkilerini incelemek için bombalanır. İki bin sivilin öldüğü katliamı anlatmak için Picasso Guernicia adlı tabloyu yapar. Üç yıl sonra Fransa 'yı işgal eden naziler...
  8. cacar

Atatürk hakkında bunları biliyormuydunuz?

*Atatürk`ün dünyada `başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu, Bir geometri kitabı yazdığını, Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal olduğunu. *Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu...
  9. cacar

Atatürk Günlüğü

www.ataturktoday.com / www.ataturkgunlugu.com Çok emek verilmiş, müthiş bir takvim çıkmış ortaya.
  10. cacar

Türkiye spam konusunda dertli

Sophos'un elindeki veriye göre Türkiye en çok istenmeyen e-posta yollayan ülkeler listesinde 3. sırada. İşin üzücü kısmı listenin ilk iki sırasındaki ülkelerin hallerinde iyileşme varken Türkiye daha kötü bir duruma gelerek 3. sıraya 'tırmanmış'. Detaylı bilgi haberin devamında...
  11. cacar

Modernitenin kına gecesi

Geçen hafta evlenen Pınar Altuğ için, İstanbul'un gözde eğlence mekânı Cahide'de bir kına gecesi düzenlenmiş. Altuğ, geceye arkasına stras taşlarla “Mrs. Atacan” (İngilizce “Bayan Atacan”) yazısı işlenmiş bir tişörtle gelmiş. Kına gecesi ritüellerine harfiyen...
  12. cacar

Babaya Mektup

Adam oğlunun odasının önünden geçerken hayretle bakakaldı. Yatağı güzelce toplanmıştı ve odası hiç olmadığı kadar derli toplu görünüyordu. Sonra adam yastığın üzerine bırakılmış mektup zarfını farketti. Üzerinde -Babama- yazıyordu. Aklından geçen bin bir kötü düşünceyle mektup zarfını açtı ve...
  13. cacar

Kırmızı Bisiklet

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister. Annesi de ona bisikleti hak etmediğini ve hazreti İsa'ya günahlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler. Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya... "Mukaddes isa hazretleri, hep yalan söylediğim için...
  14. cacar

Yüksek Sadakat / Katil & Maktül

Yüksek Sadakat grubunun ikinci albümü “Katil&Maktûl” piyasaya çıktı. Kendi adlarını taşıyan ilk albümlerinin çıkışıyla beraber Türk Rock Müzik sahnesinde hatırı sayılır bir yer edinen, iki sene içinde 20′ye yakın ‘Yılın Rock Grubu’ ödülü alan ve Türkiye’nin dört bir yanında verdiği...
  15. cacar

Muayene

Adam karısı ile birlikte doktora muayene olmaya gider. Muayene biter ve doktor odasından çıkarak kadının yanına gelir ve Kocanızın ölmemesini istiyorsanız şu kağıda yazdıklarımı uygulayacaksınız der: 1- Sabahları güler yüzle güzel bir kahvaltı hazırlayın ve ise mutlu gitmesini sağlayın 2-...
  16. cacar

İncitmeyecek kadar uzak,üşümeyecek kadar da yakın olabilmek

Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş,büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler...
  17. cacar

2. Ankara Kitap Fuarı (22-30 Mart 2008)

Eylül Fuar tarafından organize edilen ANKARA KİTAP FUARI , bu sene 22 – 30 Mart 2008 tarihleri arasında , Ankaralılara kapılarını açacak … Kütüphaneciler Derneği , Kültür ve Turizm Bakanlığının destek verdiği fuar , Atatürk Kültür Merkez’inde yaklaşık iki yüzü aşkın...
  18. cacar

Bryan Adams / 11 (2008)

1 - Tonight We Have The Stars (Jim Vallance ile birlikte yazildi) 2 - I Thought I’d Seen Everything (Eliot Kennedy ve Mutt Lange ile birlikte yazildi) 3 - I Ain’t Losing The Fight 4 - Oxygen (Eliot Kennedy ve Mutt Lange ile birlikte yazildi) 5 - We Found What We Were Looking For 6 - Broken...
  19. cacar

Yeşim Taşı

Genç bir adam, değerli taşlara ilgi duyarmış ve mücevher ustası olmaya karar vermiş. "Bu mesleği yapacaksam,iyi bir mücevher ustası olmalıyım" diye düşünmüş ve ülkedeki en iyi mücevher ustasını aramaya başlamış. Sonunda bulmuş, yanına varmış, bir süre bekledikten sonra usta tarafından...