Arama sonuçlarınız

1. dergah yolu

Mevlid Kandili Programı: EL-EMİN (SAS)

Mevlid Kandili Programı: “EL-EMİN (SAS) Mevsim orada hep aynıdır. İnsanların yürekleri yüzyıllardır kavrulmaktadır. Âlemlerin Rabbi, gün gelir, kendi içlerinden bir esenlik rüzgârı gönderir… O âlemlere rahmettir, O Hakk’ı batıldan ayırt eder, O her hakkı hak sahibine...
  2. dergah yolu

Kılıçdaroğlu'na kötü sürpriz - İZLE

bu konuyu açmamın siyasi bir nedeni yok maksat günceli yaşarken kahkahalara boğulmak linkteki kısa görüntü iddia ediyorum en iddialı komedi filmini geride bırakır ödül bile alabilir Kılıçdaroğlu'na kötü sürpriz - İZLE Kemal Kılıçdaroğlu bugün Fatih ilçesindeydi. Ancak dükkanların önünde işyeri...
  3. dergah yolu

Ehlibeyt sevgisi

Hz Hasan (ra)efendimizin şehadetini andığımız günün ertesinde açtığımız bir konuya arkadaşımızın itirazı olmuş haklıdırki ona bu sevgi aşılanmamış haklıdırki bizler tembel kalmışız ve emribil ma'ruf yapamamışız o kardeşimizde haklılığının devamı için ehlibeyt sevgisini sahih kaynaklardan...
  4. dergah yolu

Hz Hasan(ra)efendimizin şehadetini andık

HZ. HASAN (R.A.) HAKKINDA Mübarek ve yüce Ehli Beyt silsilesinin iki büyüğünden birincisi ve seyyidlerin ceddi, Hazreti Peygamber(s.a.v)'in en çok sevdiği torunlarından, künyesi ile birlikte ismi el-Hasan bin Ali bin Ebu Talib el-Haşimi el-Kureyşi. Dedesi Peygamber(s.a.v) efendimizin...
  5. dergah yolu

İmamı Rabbani[ksa]hazretleri altın silsile [din kültürü mutlaka tıklayın]

ihvan beş sayfalık muhteşem bir İmamı Rabbani (ksa)tanıtımı aktarıyorum.Bakınca gözünüz korkmasın bunu nasıl okuruz demeyin.Benim gibi belgelerime kopyalayın zaman buldukça dikkatlice okuyun İmamı Rabbani 1000 yılın müceddididir onu kitaplarla anlatmaya çalışmışlardır. bu eserde sadece bir...
  6. dergah yolu

Emir Sultan [ksa]hazretlerini anıyoruz[vuslatının senei devriyesinde]

İhvan Vuslata erişinin senei devriyesinde memleketimizin derecesi ali evliyaullahlarından Bursamızın ve ülkemizin manevi serveti Emir Sultan [ksa]hazretlerini yad ediyoruz bu değerli şahsiyetle ilgili dökümanı kopyalayıp belgelerime gönderi fırsat buldukça lezzetle okuyuın bir hayli uzun ama...
  7. dergah yolu

Güzel ahlak

Emir Deniz Kardeşimizin gönderdiği "Güzel Ahlak" isimli yazıyı aşağıda bulabilirsiniz. GÜZEL AHLÂK Güzel ahlâka nasıl sahip olunur İyi müslüman olmak için güzel ahlâklı olmak gerektiğini bildirdiniz. Güzel ahlâka nasıl sahip olunur? CEVAP Evet iyi bir müslüman olmak için Ahlâk-ı...
  8. dergah yolu

Milli Eğitim Bakanlığından İsraili Boykot Etmeyin Çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığından İsraili Boykot Etmeyin Çağrısı Şok genelge! Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul müdürlerine "İsrail mallarını boykot ettirmeyin" genelgesi gönderdi... 25/02/2009 MİllÎ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta ortaya koyduğu tavır ile...
  9. dergah yolu

Kılıçdaroğlu fena yakalandı evide sahte seçmenliğide

KILIÇDAROĞLU FENA YAKALANDI: EVİ DE SAHTE SEÇMENLİĞİ DE CHP İstanbul adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da oy kullanmak için usulsüzlük yaptığını tespit eden Kağıthane Nüfus Müdürlüğü, suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal...
  10. dergah yolu

Işığın ressamından eşsiz tablolar[kaçırmayın]

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=382227&s=9 arkadaşlar 30 resimlik albümden ilk onu yorumlarınıza beşer beşer ekliyeceğim mod arkadaşlar bunların galeriye eklenebilmesi ve wallpaper yapılabilmesi için inşaallah birşeyler yaparlar
  11. dergah yolu

Mesneviden Zülkarneynin kaf dağı ziyareti

ZÜLKARNEY'İN KAF DAĞI ZİYARETİ Zülkarneyn, Kaf dağına gitti... o dağın saf zümrütten olduğunu gördü. Bütün alemi halka gibi çepeçevre çevirmişti... Zülkarneyn, o dağı görüp şaşırdı.Dedi ki: Sen dağsan öbür dağlar ne? Onlar senin yanında bir oyuncak adeta! Kaf dağı dedi ki: O dağlar, benim...
  12. dergah yolu

ESMA-UL HUSNA (Allahın 99 İsminin Manası)

Esmaül Husna ve Manaları ESMA-UL HUSNA (Allah’ın 99 İsminin Manası) “ALLÂH”:İlâhlıkla vasıflanmış olan yani ibâdete müstehak (lâyık) olandır. (13/62) “ER-RAHMÂN”: Allâh’ın has olan isimlerindendir. Başkası bu isimle isimlendirilmez, caiz...
  13. dergah yolu

Muhammed Bâkî-billah(ksa)2.bölüm altın silsile

Muhammed Bâkî-billah'ın annesi, evinde kendisine hizmet eden kadın hizmetçileri olduğu hâlde, dergâhın hizmetini kendisi görürdü. Hattâ tandıra bile ekmeği kendisi kor, pişirirdi. Yemekleri pişirip hazırlardı.Tâze ekmeği dergâhta bulunanlar için verir, kendisi kuru ekmek yerdi. Çoğu zaman bir...
  14. dergah yolu

Kabe i muazzama hakkında[Ahmet Mahmut ünlü hocaefendi

Şüphesiz insanlar için kurulan ilk ev elbetteki Mekke'deki o çok mübârek ve âlemler için hidâyet olan (Kâbe-i Muazzama)dır. Allâh-ü Teâlâ hazretleri Arşın altında Beyt-i Mâmur adında bir ev bina ederek, meleklere onu tavaf etmelerini emretmiştir. Sonra yeryüzünde bulunan meleklere de...
  15. dergah yolu

En ilginç trafik kazaları(foto galeri)

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=382824 ilgilenirseniz yorumlarınıza cevap diğer fotolarla
  16. dergah yolu

En ilginç trafik kazaları(foto galeri)

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=382824 ilgilenirseniz yorumlarınıza cevap diğer fotolarla
  17. dergah yolu

En ilginç trafik kazaları

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=382824 arkadaşlar bu ilginç fotoğrafları sizinle paylaşmak istedim.inşaallah ilgili bir bölüm açılır bunları orada açarız eğer ilgi gösterirseniz diğerlerinide eklerim
  18. dergah yolu

Muhammed baki-billah[ksa]altın silsile

arkadaşlar 1000 yılın müceddidi imamı rabbani[ksa]yı yetiştiren muhammed baki-billah[ksa]hazretlerini anmaya çalışacağız bilindiği üzere şahı nakşibendi[ksa]den itibaren islamiyetin yeniden toparlanması oluşmaya başlayan bidat ve sapıklıklardan arındırılması çalışmaları başlamış ve bu büyük...
  19. dergah yolu

Habib Neccar hz,surei yasin deki yeri,Antakya

Arkadaşlar yasin i şerif okurken hani Rabbim bize bir olayı anlatır şehrin öte yakasından bir gelir bağırırya.... işte o mübareği bir vesile ile analım dedik Okurken insan değişik duygular yaşıyor islama bu denli bağlılık kavmine olan sevgisi ama sonunda kavmi tarafından katli ve cennete...
  20. dergah yolu

Mevlana Derviş Muhammed[ksa]altın silsile 21.halka

DERVİŞ MUHAMMED Evliyânın büyüklerinden. İnsanları Hakka dâvet eden, doğru yolu göstererek saâdete kavuşturan ve kendilerine "Silsile-i aliyye" denilen büyük âlim ve velîlerin yirmincisidir. Doğum târihi bilinmemekte olup, 1562 (H.970) senesinde vefât etti. Rûh ilimlerinde mütehassıs idi...