Arama sonuçlarınız

1. GCN

Oyuncu Monitörlerinde MS ve G-sync

Yüksek(100+) kare hızlarında(FPS) tearing(yırtılma) daha ufak(mikro yırtılma) olur, fark edilmesi düşük kare hızlarına göre çok daha zordur. Fark edilse dahi düşük kare hızlarındaki kocaman yırtılmalar gibi olmadığı, küçük çentik misali ve çok hızlı olduğu için rahatsızlık vermez. Düşük kare...
  2. GCN

8ms Bir Monitor İcin Fazla mi?

Griden griye(GtG) tepki süresi 5ms olsaydı idare ederdi ama 8ms oyunda rahatsız edici olabilir.
  3. GCN

Ryzen 3 sizce nasıl olacak ?

Çok basit. Örneğin; i5 "vs" R5 "yazmayarak" başlayabilirsin. İşin içine "vs" girince... Atıyorum Ryzen 5 1500X ile GTX 1060 ikilisinin şu oyunda, şu ayarlarda ve şu çözünürlükte kaç FPS verdiğini öğrenmek için; 5-10 tane kaynak araştır. Daha sonra aynı oyun, aynı ayar, aynı ekran kartı... yani...
  4. GCN

Kastım şu: "Öne çıkan" ne idüğü belirsiz testlere ve kaynaklara, alternatifsiz direk inanılıyor. Bu belirli kaynaklarda nedense hep Intel önde, nedense hep Nvidia önde. Ancak alternatifler tam aksini söylüyor. Ayrıca lütfen artık lütfen eski tarihte, Ryzen'ın yeni çıktığı zamanlardaki testleri...
  5. GCN

Monitörde bit nedir? (Rehber)

Kısa tanımıyla: En siyah ile en beyaz arasındaki ton(renk) sayısını belirtir. Her 1-bit artışında, renk sayısı bir öncekinin iki katına çıkar. 0-bit ve 1-bit iki renge eşittir; açık ve kapalı, beyaz ve siyah, yani arada üçüncü bir ton yoktur. Bit sayısı 2'ye(2-bit) çıktığında, renk sayısı da...
  6. GCN

Güncel testlere bakarsan FPS olarak eşit gittiklerini görebilirsin. Ryzen işlemcilerin oyun performansı geri falan değil. Ayrıca ne idüğü belirsiz kaynaklara güvenmeyin. İnsanlar ne gösterilirse onu görüyor, deliriyorum! Ryzen 3 serisi 4/4 çekirdektir.
  7. GCN

Çene Ameliyatı?

Ortognatik Cerrahi (Çene Ameliyetı)
  8. GCN

Ortognatik Cerrahi (Çene Ameliyetı)

Öncelikle bu bilgilere ulaşmaya çalışıyorsanız ve çocuğunuz yada bir kardeşiniz varsa onu derhal herhangi bir doktor yerine iyi bir birden fazla doktora götürerek problem olup olmadığını araştırın. Bu tür büyük, zahmetli ve pahalı ameliyatlara gerek kalmaması ve şahsın mutsuz olmaması için, 14...
  9. GCN

Masaüstü Bilgisayarım Çok Yavaş

@MrVolkan Kardeş şu programı indir anakart modelini öğren. Cpu-Z @harun99x Arkadaş DDR3 diyor, sonradan attığım bellek linkine bakar mısın 1066MHz bulamadım bu olur mu?
  10. GCN

Kingston DDR3 4GB Value 1333 MHz CL9 (KVR13N9S8/4)
  11. GCN

Nikel kaplı bakır ısı boruları, ekzotermik tepkimeye zor mu giriyor?

Bilmeyenler için ekzotermik tepkimenin anlamı, ısı vermektir. Bazı ekran kartı üretici firmalar, ekran kartlarındaki soğutma sistemlerinde bulunan, bakır ısı borularını nikel ile kaplamıyor. Sapphire'in ekran kartlarındaki başarılı soğutması, doğrudan nikel kaplı olmayan bakır ısı boruları ile...
  12. GCN

Bunu sipariş et: Kingston SSDNow UV300 120GB 550-350MB/s SSD (SUV300S37A/120G) Buda bellek ama emin değilim, @harun99x bu oluyormu arakadaşın anakartına? Kingston 2GB 800MHz DDR Ram Bellek (Kutusuz) - KTH-XW4400C6/2
  13. GCN

SSD taktığında bir bakacaksın bilgisayarın 15-20 saniyede masaüstüne gelecek ve masaüstünde bekleme yapmadan direk internet tarayıcısını çalıştırabileceksin. Saddamın füzesi gibi olur. :D Şuan muhtemelen bilgisayarın 1-2 dakikada açılıyor üstüne masaüstünde uzun bekleyişler ve tıkladığın...
  14. GCN

SATA portu olan her anakarta takılıyor isterse 15 yıllık olsun. Fakat şöyle bir şey var, her SATA portu aynı hızda çalışmaz, mesela SSD 500 MB okuma hızına sahip ise ve sen onu SATA III değilde SATA II portuna takarsan hız en fazla 250 MB olur yuvarlama söylüyorum. Senin anakartın SATA II...
  15. GCN

Eski bilgisayara yapılabilecek en güzel iyilik, SSD almak olur.
  16. GCN

bellek (ram) sorunu

Anlayamadım?
  17. GCN

bellek (ram) sorunu

Bilgisayarına bulaşan virüs eğer yeni virüs ise program onu tespit edemeyebilir sen şansını dene.
  18. GCN

bellek (ram) sorunu

Şuan için elinde artık ne varsa virüs programı olarak, windowsu güvenli modda çalıştır ve tara. Lisanslı virüs programı neden önemli? Sık sık güvenlik güncellemesi alırsın, adamlar iş güncellemek için güncelleme yapmıyor. Yeni bir virüs tespit ederler ve o virüse karşı güncelleme yaparlar...
  19. GCN

bellek (ram) sorunu

ESET Smart Security internetten virüs başına bela olmaması için bu programı lisanslı kullan.
  20. GCN

Çözünürlük düşürülünce, işlemci yükü artar mı?

@hkndmrlp42 Bunu ben söylemiyorum, başka insanlar söylüyor. Bende doğru mudur acaba diyerek konu açtım.