Arama sonuçlarınız

1. O

Twitter Gitti Gitti Geldi

Sa. 19:00'dan bu yana Twitter'a erişim sorunu yaşıyorum öyle ki görmeye alışık olduğumuz balinayı dahi göremedim, site tamamen erişilmez oldu. Genel bir sorun mu, değil mi diye araştırırken uzun bir süre sonra Twitter'dan resmi açıklama geldi: "Kullanıcılar Twitter'a erişimde sorun yaşıyor...
  2. O

Şahan Gökbakar Halil Sezai Taklidi - Olsun

http://www.youtube.com/watch?v=qOLo-PP12io
  3. O

Yeni Google Hesabı Nasıl Oluşturulur - SDN

Google, kendini yenilemeye devam ediyor. Google+, arama sonuçlarının ardından hesap oluşturma sayfasına da girdi. Yapılan son değişikliklere göre, yeni Google hesabınızı nasıl oluşturacağınızı anlatıyoruz. İzleyin, öğrenin! Yenilenen sayfa, tasarımının yanında eklenen özelliklerle de dikkat...
  4. O

Tweet'lerinizi Blogunuza Gömün - SDN

Geçtiğimiz ay ile birlikte yepyeni bir tasarıma kavuşan bilgi ağı ve mikroblog sitesi Twitter, yeni yüzü ile birlikte birtakım özellikleri de beraberinde getirdi. Bunlardan birisi olan “Gömülü Tweet” özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz. İzleyin, öğrenin! Yenilenen Twitter...
  5. O

Çevrimdışı Gmail Uygulaması Nasıl Yüklenir - SDN

Google’ın e-posta servisi Gmail’in çevrımdışı sürümü güncellendi. HTML5 tabanlı uygulamada yapılan son değişiklikleri anlatıyoruz… Bir çok servisini kullanıma kapatan Google, mevcut servisleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Kullanıcıların, Gmail servisini çevrimdışı kullanmaları...
  6. O

Google Aramalarda Kişisel Sonuçları Kullanma / Kapama - SDN

Google, arama işlevini geliştirmeye devam ediyor. Şimdi de Google+ içeriklerinin arama sonuçlarına dahil edildiği yeni özellikleri nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz. İzleyin, öğrenin! Google, arama kutusuna kazandırdığı yeni özellikler ile 2009’da başlattığı sosyal arama özelliğini...
  7. O

Microsoft'un Sosyal Ağı Socl Nasıl Kullanılır - SDN

FUSE Labs tarafından geliştirilen, Microsof’un öğrencilere yönelik hazırladığı sosyal ağı “socl”ı her yönüyle inceliyorum. Socl’a dair tüm merak edilenler bu incelemede… Nedir bu So.cl? Microsoft, socl adını verdiği -social olarak telaffuz edilen- öğrencilere yönelik sosyal ağını; “FUSE...
  8. O

Windows için Facebook Messenger İncelemede - SDN Özel

Mobil cihazların ardından Windows işletim sistemine de giren Facebook’un sohbet uygulaması Facebook Messenger’ı inceliyoruz. Kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan uygulamanın videolu incelemesi ilk kez ShiftDeleteNet'te.. Test sürecinde olan ve kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan Facebook...
  9. O

ZoneAlarm Free Firewall 2012 İnceleme

Anti-virüs yazılımlarının tek başına yeterli olmaması firewall yazılımlarına yönelmemize sebep oluyor. Bu kategoride de en çok tercih edilen isim ZoneAlarm. Check Point’in ücretsiz güvenlik çözümü sunan yepyeni ürünü ZoneAlarm Free Firewall 2012 incelemede. Ücretsiz olmasının yanında...
  10. O

Spotify Hakkında Herşey - SDN Özel

Merhaba arkadaşlar, bu videomda Spotify'ı ele aldım.Bildiğiniz gibi Facebook ile gelen yeniliklerden birisi de müzik servisi.Spotify'ın Facebook'a dahil olması ile birlikte sevdiğiniz müzikleri facebook arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz mümkün.Ama Spotify şimdilik sadece Amerika'da kullanılan bir...
  11. O

Norton Anti-Theft ile Bilgisayarınız Çalınmadan / Kaybolmadan Önleminizi Alın - SDN

Merhabalar, bu videomda Norton'un yeni bir hizmetinden bahsedeceğim.Uygulamanın adı; Norton Anti-Theft.Henüz beta aşamasında olan bu uygulama ile çalınan veya kaybolan bilgisayarınızdaki bilgileri korumaya alabiliyorsunuz.Cihazınıza uzaktan erişip cihazı kilitleyebilir, kişisel mesaj...
  12. O

Windows 8 'de Yerel Kullanıcı Hesabı Oluşturma - SDN

Merhabalar, bildiğiniz gibi Windows 8 ile gelen yeniliklerden birisi de Windows Live ID 'mizi kullanarak oturum açabilmemiz. Bunun yanında Windows 7 'deki gibi yerel kullanıcı hesabımız ile de oturum açabiliyoruz. Bu videomda yerel kullanıcı hesabı oluşturmayı, bu hesaba yönetici yetkisi vermeyi...
  13. O

Windows 8 Kurulum DVD 'si Hazırlama - SDN

Merhabalar, bu videomda Windows 8 ( Geliştirici Önsürümü ) kurulum DVD 'si hazırlamayı anlattım. Sağlıklı bir kurulum gerçekleştirebilmeniz için gerekli olacak kurulum DVD 'nizi videoyu izleyip oluşturabilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=Ll3VHXw2ybk
  14. O

Yeni! Twitter Üzerinden Facebook Hesabınızı Bağlayın - SDN

Merhaba arkadaşlar, bu videomda Twitter hesabınızı Facebook hesabınıza nasıl bağlayacağınızı anlattım. Bu işlemi artık Twitter üzerinden yapabiliyoruz. Detaylar videomda, buyrun; http://www.youtube.com/watch?v=HnhZqp4HsQs
  15. O

HTML Websiteleri Hazirlamak Artik Cok Kolay ( Muse ile tanisin ) - SDN

Merhaba arkadaslar, kod yazmadan mukemmel, etkileyeci HTML websiteleri hazirlamak ister misiniz? Adobe Muse ile artik bu cok kolay. Bu videomda Adobe'un yeni bir urunu olan kod adi Muse yazilimindan bahsettim.Siz de bu yazilimi denemek istiyorsaniz indirme ve kurulum asamalarini gosteren bu...
  16. O

Kaspersky Lab Urunlerinde Sifre Korumasi Nasil Kaldirilir - SDN

Merhaba arkadaslar, bu videomda Kaspersky urunlerindeki "Sifre Korumasi" ozelliginden bahsedecegim. Bildiginiz gibi Kaspersky Lab urunlerinde Ebeveyn Denetimi ozelligi mevcut.Bu ozellik sayesinde sifre koyarak ayarlara erisimi kisitlayabilmeniz mumkun. Peki ya koydugunuz sifreyi unutursaniz? Cok...
  17. O

Google Hesabinizin Guvenligini Artirin - SDN

Merhaba arkadaslar, bu videomda Google hesabimiza ekleyebilecegimiz ek bir guvenlik onleminden bahsettim.Bu guvenlik sistemi sayesinde Google hesabinizin sifresi bilinse dahi karsi taraf sizin hesabiniza erisemeyecektir.Konusu guvenlik olan bu egitim videoma asagidaki baglantidan...
  18. O

Sitenize LinkedIn ile Basvur Butonu Ekleyin - SDN Ozel

Merhabalar, bu videomda kisa bir sure once LinkedIn'in kullanicilarina sundugu yeni eklentisinden bahsedecegim. LinkedIn ile Basvur eklentisi sayesinde LinkedIn uzerinden dogrudan is basvurusu yapabilmeniz mumkun. Netflix, LivingSocial, Photobucket, Concur subsidiary, GazeHawk, Much on Me...
  19. O

Gmail'den Telefonlara Sesli Arama Yapın (Google Voice) - SDN

Merhabalar, bu videomda Gmail uzerinden telefon ile sesli arama yapma imkani sunan Google Voice hizmetini anlattim.Artik Turkiye'de de kullanima acilan bu hizmeti daha yakindan tanimak isterseniz iste videom: http://www.youtube.com/watch?v=JrsF5sJ8bS8
  20. O

Hacklenen Facebook Hesabınızı En Kolay Yoldan Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Merhaba arkadaslar, bu videomda ele gecirilen facebook hesabinizi en kolay yoldan nasil geri alacaginizi anlattim.Facebook'un olusturdugu yeni bir sayfa sayesinde, ele gecirilen hesabimizi kurtarmamiz oldukca basit duruma getirilmis. Iste bu yeni sayfa ve detaylar: (ilk ve sadece shiftdelete.net...