Arama sonuçlarınız

1. T

AutoPatcher Uptader 1.2

Tanıtım: AutoPatcher Updater, Windows işletim sistemleri için ve Microsoft Office programları için gerekli güncelleştirmeleri ve eklentileri kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirerek kurmanıza yardımcı olan bir yazılımdır. Özellikleri: Güncelleştirme ve eklentileri liste halinde ekrana...
  2. T

Facebook Toolbar Çıktı

http://developers.facebook.com/toolbar/ Bu siteden indirebilirsiniz.
  3. T

Bit.Ly

Şimdilik çalışan bit.ly sitesi uzun urlleri kısa urlye çeviriyor.Buradan siteye giriş yapın. Siteyi yazın örn : SDN Örnek çıkan link : http://bit.ly/7QhDwe bu linki kısaca olarak herhangi bir sitede paylaşıp aklınızda rahatçana tutabilirsiz.
  4. T

Kayıp Gül (Karton Kapak)

Kitapyurdu 29 DİLDE, 40’TAN FAZLA ÜLKEDE BASILAN ULUSLARARASI BİR BESTSELLER Kanada’dan Japonya’ya, Brezilya’dan Endonezya’ya yüzbinlerce okurun gönlünde taht kuran KAYIP GÜL genç Türk romancı Serdar Özkan’ın ilk romanı. Tüm zamanların en çok okunan ve...
  5. T

Canpolat-Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz

Kitapyurdu Zülfü Canpolat, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönemde, Elazığ ve çevresindeki hareketin efsanevi lideri… Bilgeliğin, müziğin, tasavvufun ve bir amaç uğruna hayatı hiçe saymanın içinde gençliğini idrak eder. 12 Eylül, bir karabasan gibi ülkenin üzerine...
  6. T

Kağıt Helva (Elif Şafak)

Kağıt Helva - Ciltli Alıntılar Kitabı (…) Derken o yolculukta bir an geliyor, durup geriye bakma gereği duyuyorum. Geçtiğim yolları...
  7. T

Edebi Hatıralar

Yazarı: Mehmet Rauf Mehmet Rauf'un farklı yayın organlarında çıkan ve büyük kısmı "edebi hatıralar" üst başlığıyla yayınlanan yazıları bu kitabı şekillendirdi. Biz de onun seçtiği bu ismi, benzer isimde başka kitaplar olsa da aynen muhafaza ettik. Bunun dışında yine farklı dergilerde çıkmış...
  8. T

[DENEME]Bilinçle Beden Arasındaki Uzaklık

Yazarı: Erendiz Atasü Çağdaş edebiyatımızın kadın sorunlarına en çok eğilen ve hakkında en çok akademik çalışma yapılan yazarlarından biri olan Erendiz Atasü, öykü ve romanlarının yanı sıra denemeleriyle de kendine özel bir yer edinmiştir. Bilinçle Beden Arasındaki Uzaklık adlı bu deneme...
  9. T

[DENEME]Şeylerin Gerçeğini Söyleyebilmek!

Yazarı: Fikret Başkaya Bu vesileyle şu soru akla gelir: neden hiç kimsenin istemediği, arzu etmediği ama bedelini emekçi sınıfların ödemek zorunda kaldığı krizler ortaya çıkıyor? Bu sorunun cevabı, kapitalist üretim tarzının mantığında, temel hareket yasalarında, Marx'ın kapitalist birikimin...
  10. T

[DENEME]Aman Bakireler Duymasın!

Yazarı: İclal Özer ...Evli erkeğin en sevdiği yalan... Aldatan kadın in Aldatan erkek out... Aşk en çok erkeklere lazım... Kıskanç Kocalar. Mutlu Hanımlar... Her bedenle biraz daha yalnızsın... Sahte Orgazm: Kaç erkek onu gerçekten anlamak ister?.. Aşk Yönetimi... Aman bakireler...
  11. T

[DENEME]Aşık Kadınlar Sokağı

Yazarı: Hikmet Çetinkaya Evin holünde uzun bir zaman... Kadın, erkeğe gülümsüyor... Erkek "bir oyun" olduğunu o anda seziyor... Kadın, pencere kenarına doğru gidiyor usulca... Kadın, kandırmacaları yaşamına ilke edindiğine kendisi de inanmak istemiyor. O anda anlıyor erkek kadının hasta...
  12. T

[DENEME](?) Düşünceler Sözleşince

"Ben kendimi olduğum gibi anlatıyorum... Kısacası kitabımın özü benim... Ruhum sürekli bir arayış ve oluş içinde. Hep kendimi gözden geçiririm, kendimi yoklarım... Her bir insanda insanlığın bütün hallerini görüyorum," diyordu Montaigne, 1580 yılında yayınladığı ve kendisini bu türün öncüsü...
  13. T

[DENEME]Şey

Sandığın içinde, eşyaların arasında aradığım, asıl sandığın kendisi.. Sizi bulunduğunuz yerden alıp da farklı farklı diyarlara gideceğiniz içsel bir seyahat'in, benim dünyama yolculuğun, belki de kendinize yolculuğun bir kitabı bu 'Şey'. Acı, sevinç, umut, düş kırıklıkları, aşk, düşünce ve...
  14. T

[DENEME]Dinin İnsanlıkdışılığına Dair - De L'inhumanite de la Religion

Din eleştirisinin sonunda varacağı yer, insanın insan için yüce varlık olduğu doktrinidir; keza insanın değersiz, köleleştirilmiş, terk edilmiş, aşağılık bir varlık olduğu bütün toplumsal ilişkileri yıkma yönündeki kesin buyruğa varır. -Karl Marx- Din, insanları bunaltan, gözünü açtırmayan...
  15. T

[DENEME]Düşler ve Görüşler - Dreams and Perception

Biraz kısa olsada... Edebiyat Kritiği dersinde her kritiğin kendinin, iyi bir yazar olması gerekmediğini, hatta iyi kritiklerin kendilerinin yazar olarak pek başarılı olamadıklarını öğrenmiştim. Bu kitaptaki yazılar, insanlar ve insanlık kritikleri. Zamanlarımı, dünyalarımı, düşlerimi...
  16. T

[DENEME]Olağan-içi

Gazeteler gündeliğin dışında her şeyden bahsediyor. Gazeteler beni sıkıyor, bana hiçbir şey öğretmiyor, anlattıkları beni ilgilendirmiyor, ne beni sorguluyor ne de sorduğum sorulara ya da sormak istediklerime cevap veriyor... Gerçekten olup bitenler, yaşadıklarımız, ötesi, bütün geri kalan...
  17. T

[DENEME]Niçin Ağlıyorsun Elisabeth Mutlu Değil Miyiz?

James Joyce'un sözü, aslında birçok yazarın edebiyat etkinliğini, o belli belirsiz türe dahil ediyor: "Kingstown İskelesi, dedi Stephen, yalnızca hayal kırıklığına uğramış bir köprü..." Bu kitap, hayal kırıklığına uğramış bu köprülerle epeyi içli dışlı olmuş bir yazarın çalışması. Sulara...
  18. T

[DENEME]Anlar İzler Tutkular

İnci Aral'ın hayata, dünyaya, edebiyata ve aşka bakışını yansıtan, okumak, yazmak, severek ve yazarak varolmak üstüne düşüncelerini ve deneyimlerini yalın, akıcı bir anlatımla dile getirdiği bu kitap, belleğin seçtiği anlara, tutkularımıza ve akıp geçen yaşamın bizde kalan izlerine değinen bir...
  19. T

[DENEME]İnce İş

Birilerinin ömür törpüsü gibi didindiği işler vardır, kimsenin farkına varmadığı... Çoğu, şânı öyle yüksek olmayan işler - kimisi basbayağı "itibarsız" sayılan... İnsanların burun büktüğü, inceliğini bilmediği... Ama işte, hepsinin bir inceliği var. İçine dalınacak kendi mahsus âlemi var...
  20. T

[DENEME]Metin Çözümlemeleri

Bütün sosyal bilimler, özellikle de medya ve iletişim öğrencileri ve öğretmenleri için bir başucu kitabı... Hepsi konularında uzman hocaların çeşitli metin çözümleme kuramları ve kuramcıları üzerine yazdıkları, anlaşılır ve açıklayıcı metinler toplamı bize Umberto Eco, J. Habermas, Guy Debord...