Arama sonuçlarınız

1. EmreGndmr

Soru Ubuntu Grub Rescue

Windows 7 ve Ubuntu 20.04 kullanıyordum.Ubuntu üzerinden diskler bölümünden yanlışlıkla Windows 7'nin olduğu disk bölümünü biçimlendirdim bilgisayarı yeniden başlattığımda bu menü ile karşılaştım bilgisayara giremiyorum.İnternette araştırdığımda farklı farklı çözümlere ulaştım ancak klavyede =...
  2. EmreGndmr

Soru Ane-LX1 EMUI 8.0.0.046(0cxb)

Arkadaşlar Huawei P20 Lite telefon var.IMEI atma işlemi yapıldı ve EMUI 9'a yükselmiyor şu bağlantıdaki ROM'u yüklersem sorun çıkar mı?;Stock Rom - Huawei P20 Lite ANE-LX1 (C432E6R1P7T8) Android 9.1.0 Stock Rom
  3. EmreGndmr

Turkcell Boşa Para Alıyor

Turkcell faturasız kullanıyorum.Mobil veriyi açmamama rağmen bazen 1 TL alıyorlar. Bazen salla-kazan'dan hediye 1 GB çıkıyor"1 GB salla kazan internet hattınıza yüklendi kullanmaya başlayabilirsiniz" diye mesaj geliyor,kullanmaya başlıyorum.10 dakika sonra "günlük internet kullanımınız 10 TL'ye...
  4. EmreGndmr

Instagram'ın boşluğu

Şu sıralar Forumlara ağırlık verdim.Gerek burası gerek Mi Community olsun elimden geldiğince bilgi edinip bilgi vermeye çalışıyorum.Bu gidişle Instagram'ı silerim ben 😅.Instagram'a girince eskiden gereksiz vakitler geçirirdim şimdi girip hemen çıkıyorum ve bir nevi mesajlaşma uygulaması olarak...
  5. EmreGndmr

Soru Ubuntu vs Manjaro?

Hali hazırda Ubuntu'nun en son versiyonunu kurdum.İnternette de genel olarak Linux'a yeni başlayanlar için Ubuntu kurabilirsiniz diyorlardı.Şu an sıkıntısız akıcı bir şekilde kullanıyorum ancak aklımda Manjaro kaldı.Arayüz falan benim için önemli değil.Hangisinde daha fazla performans...
  6. EmreGndmr

Soru Atikmpag.sys hatası

Oyun oynarken bir işim çıktı ve oyunu durdurup ara verdim.Geri döndüğümde bilgisayarı mavi ekran vermiş bir durumda buldum,atikmpag.sys hatası.Bilgisayarı yeniden başlattığımda ana ekrana hiç gidemeden siyah ekran veriyor ardından mavi ekranda aynı hata çıkıyor.Çözümü nedir? Not:Cihaz Güvenli...
  7. EmreGndmr

Soru Termal Macun

Laptopum için termal macun alacağım şuna karar verdim; https://ty.gl/5sfmdm4nt Sizce iyi midir?Fiyatı bana biraz pahalı geldi.Piyasada daha ucuzladı ama iş yapmayanları da var.Öneriniz var mı?
  8. EmreGndmr

Android Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil

Cihaz Redmi Note 9 Pro.Android 10 olmasına rağmen bazı uygulama ve oyunlarda bu hata çıkıyor nedeni nedir? Örneğin GRID:Motorsport'ta sürüm uyumlu değil hatası veriyor.Güç isteyen bir oyun olduğu için normal karşıladım ancak Mini DAYZ diye çok sevdiğim bir oyunda da aynı hatayı veriyor.Halbuki...
  9. EmreGndmr

Valorant'ı Flash Bellek'e yükleme

Merhabalar.Evimde sınırlı bir internet olduğundan bu oyunu direkt olarak bilgisayarıma yükleyemiyorum.Sorum şu ki.Başka bir yerde oyunun yükleme konumunu Flash Bellek'e ayarlasam evde de flash'tan bilgisayarıma aktarsam herhangi bir sorun çıkar mı?
  10. EmreGndmr

Soru Yeni Telefon

Selamlar arkadaşlar Bir yakınım Galaxy S8 telefonunun ekranını bozduğundan bana danıştı ve yeni bir telefon almak istediğini söyledi.Ben de sizlere danışıyorum... 2000-3000 TL bandında(3500'e zorlayabiliriz) genellikle sosyal medya ve araştırmalarda kullanılacak bir telefon arıyoruz.Depolama...
  11. EmreGndmr

Soru Steam İlkbahar veya Yaz indirimleri

Merhabalar Steam İlkbahar indirimleri yanlış bilmiyorsam 24 Mayısta olacak.Ne kadar düşüş olur?Paramı bu indirimlere harcamaktansa Yaz indirimlerini (sanırsam o da 25 Haziran) mi beklemeliyim?Aradaki indirim farkı ne kadar olur?
  12. EmreGndmr

2. Monitör Sorunsalı

Merhabalar evde eski bir 1280*1024 monitör vardı (Philips 170B) boş boş durmasın diye 1600*900 Ekranlı Laptop'uma bağladım.Güzel güzel çalışıyor.Sorularım şunlar; 1-Tam Ekran bir oyun veya uygulama açtığımda diğer monitöre tıkladığım anda o uygulama tam ekrandan çıkıp görev çubuğuna...
  13. EmreGndmr

Donanım GHz Düşüşü

Merhabalar bilgisayarım normalde 3.00 GHz civarında çalışırken bir oyundan çıktıktan sonra 2-1.95 GHz'lere kadar düşüyor ve geri düzelmiyor.Bunun sebebi nedir?Nasıl çözebilirim? Bilgisayar:Windows 8.1 Professional - İşlemci: İntel Core i7 3612 QM CPU @ 2.10 2.10 GHz Rram:8GB
  14. EmreGndmr

Soru Superonline Sınırsız Olması

Arkadaşlar evde Turkcell Fiber Eko Paket var.İnternet 50 GB ile sınırlı ve 50 GB'ye gelince kitleniyor (du). 23 Marttan itibaren EBA Yönüne kullanımlar sınırsız olacaktır açıklaması yapıldı ve 50 GB'yi geçebiliyorum.Sorum şu ki ben bu interneti EBA dahil her yerde kullanıyorum(oyun,youtube...
  15. EmreGndmr

Soru Hangi Konsolu Almalı?

Malum olaylar ile ilgili uzaktan eğitimin 30 Nisan'a kadar uzaması ile derslerden arta kalan bu kadar boş zamanda ne yapacağım diye düşünmeye başladım. Hali hazırda orta segment bir bilgisayarım ve Playstation 3'üm var.Açıkcası yüksek grafikli oyunlara açım.Bildiğiniz gibi Playstation 3'ün...
  16. EmreGndmr

Windows Etkinleştirme

Merhabalar bilgisayarım Windows 7 idi.Windows 8.1'e yükselttim.Bildiğiniz gibi etkinleştirme sıkıntısı var.İnternette gezinirken edindiğim bilgilere göre; -Windows'un kendi sitesinden satın almak (ki bu kalkmış sanırım.Bu işlem sadece Windows 10 için 1299 TL'lik bir fiyat ile gerçekleşiyor)...
  17. EmreGndmr

P20 Lite Güncelleme Almıyor

Arkadaşlar telefon P20 Lite.Bir yakın bu telefonu kullanmıyor diye almıştık ancak telefon EMUİ 8 ve Android 8'de olduğu için güncelleyim dedim yükselmiyor.HiSuite HiCare gibi uygulamalar denedim ancak telefon güncel diyor.Telefonun EMUİ 9 almış olması lazım değil mi? Not;Bazı uygulamalar açılış...
  18. EmreGndmr

Root İşlemini Geri Döndürme

Merhabalar geçen gün bir yakınımızın kullanmadığı telefonu aldık ve kullanmaya başladık.Telefonu sıfırlanmış bir şekilde verdi.İlk önce sistem güncelleme yapmak istediim ancak telefon güncellenmiyor...EMUİ 8 VE Android 8'de kalmış.Neyse biraz daha uğraştım Turk Telekom Online İşlemler'i...
  19. EmreGndmr

Babaanneme telefon önerisi verebilir misiniz ?

Arkadaşlar aramayı kabul etme-reddetme tuşundan fazlası olmayan sesi fazla cırtlamayan tercihen küçük ve tuşlu telefon önerilerinizi alabilir miyim? İçinde oyun olanlardan olursa iyi olabilir.Bazen güzel oluyor böyle telefonlardan oyun oynamak :D
  20. EmreGndmr

AccuBattery

Arkadaşlar bu uygulamayı önerir misiniz? Tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum ancak anladığım kadarıyla pil sağlığını ölçüyor ıvır zıvır... Telefona zararı olur mu? Telefona yararı olur mu? Cihazım:Mi 9T