Arama sonuçlarınız

1. Mr_Ahmet_2

Soru Yanlış gönderim ?

Ben 17TL para verip yanwen takipli kargo seçmiştim. Ama satıcı 16TL lik takipsiz cainiao super economy kargo ile göndermiş ürünü. 2-3 haftada gelecek ürün kargo şirketi yüzünden 2 ayda gelecek muhtemelen. Hatta takipsiz ürünler bazen hiç gelmiyor bile diyorlar. Benim bu durumda dispute açma...
  2. Mr_Ahmet_2

Soru Isınma sorunu ?

Bilgisayar yeni. Termal macun veya fan temizliği gibi bir durumdan kaynaklı değil. 6 aylık falan pc. 1 buçuk saatten biraz fazla oynayınca pc baya ısınıyor. Elimle dokunamayacak kadar neredeyse. Oyun bilgisayarı olduğu için normal bir durum sanırım ama yine de zarar verir diye endişelenmiyor...
  3. Mr_Ahmet_2

Soru Aliexpress kargo sorunu ?

Duyduğuma göre singapore post ve bazı kargolar son zamanlarda aşırı yavaş çalışıyormuş. Bazıları 2 aydır gelmedi bile diyor. Bende bu durumdan haberdar olmadığım için kargoyu singapore post seçmiştim. Şu an menşe ülkeden ayrıldı gözüküyor ama 5 gündür güncelleme olmadı. Bazıları kargonun...
  4. Mr_Ahmet_2

Soru Kargo ücreti ?

Aldığım üründe aliexpres standart kargo ve china air mail var. Aliexpres standart 9TL, china air mail ise ücretsiz. Genelde insanlar aliexpres standart kargonun hızlı ve iyi olduğunu söylediği için 9Tl verip seçsem diye düşündüm fakat o 9TL alırken mi yoksa vergilerle beraber mi ödeniyor onu...
  5. Mr_Ahmet_2

Soru Ses seviyelerini düzenleme ?

Telefon redmi note 5. Müzik dinlerken ses şiddeti bazen tam arada kalıyor. Bir tık açınca istediğimden fazla yükseliyor ses. Sanırım standart olarak 15 ses kademesi belirlenmiş. Bu kademe sayısı arttırılabilir mi ?
  6. Mr_Ahmet_2

Wifi bağlantısı varken internet kesilmesi ?

İnternet ağına bağlıyım. Öyle gözüküyor. Ama veri aktarımı yok. Zaten kısa süre sonra bağlantıda gidiyor. Oyun oynarken falan gidince serverden atıyor ve tekrar girmem gerekiyor. Neredeyse 3 saatlik zamanda 3-4 kere 5-10 saniye sürecek şekilde oluyor. Neden böyle oluyor bilgisi olan var mı ...
  7. Mr_Ahmet_2

Kulaklıkta kanal sayısı ?

Kulaklıklar da bulunan kanal sayısı nedir ? Bu kanal sayısının avantajları ve dezavantajları nedir ? 6 kanallı bir kulaklık ile 12 kanallı bir kulaklık arasında nasıl bir fark var ?
  8. Mr_Ahmet_2

Aliexpressten Kulaklık almak ?

Yurt dışı kulaklık alımında sanırım bazı sorunlar olabiliyormuş. Bilgisi olan var mı ? Ciddi bir sorunla karşılaşır mıyım ? En önemlisi İstanbul da olmamı gerektirecek bir sorun çıkar mı ? Çünkü İstanbul da oturmuyorum. Bu arada alacağım ürün 200TL üzerinde olacak.
  9. Mr_Ahmet_2

N11 yaz aylarında indirim yapıyor muydu ?

Önümüzdeki aylarda belli bir indirim günü, haftası falan var mı bildiğiniz ?
  10. Mr_Ahmet_2

Aksesuar 600 civarı kulak içi kulaklık ?

Bluetooth olmasına gerek yok. Kaliteliyse kabloluda kullanırım. Genelde elektronik, trap ve pop tarzlarında müzikler dinlerim. Tizlerin baskın olmaması iyi olur çünkü bazen tizler bana fazla keskin geliyor. Bass konusunda da çok takıntılı değilim.
  11. Mr_Ahmet_2

Laptop Ram takviyesi ?

Bende 8Gb 2666mhz ram var. Diğer slot boş şu an. O slota herhangi bir 2666mhz ram alsam çalışır mı ? Yoksa marka falan aynı mı olmalı ?
  12. Mr_Ahmet_2

Ekranı pasif hale almak ?

Bilgisayar çalışmaya devam edecek. Ama ekran kapalı olacak. Uyku modu gibi değil. Uyku modunda pc duruyor. Böyle bir ayar var mı ?
  13. Mr_Ahmet_2

Laptop 4000 civarı dayanıklı bilgisayar ?

Günlük kullanım için uygun. Standart oyunları sorunsuz oynatabilecek ( yüksek grafikli oyunları iyi fps de oynatması gerekmiyor )Uzun süre dayanabilecek bilgisayar önerebilecek var mı ?
  14. Mr_Ahmet_2

Soru Bu kargo neden 4 gündür duruyor ?

2 takip sitesi var. Birinde yolda diyor. Diğerinde ise İstanbula geldi diyor. Bu yolda diyen Bu ise geldi diyen site Ben hangi siteye güveneceğim ? Eğer İstanbula geldiyse neden 4 gündür bir şey olmadı ?
  15. Mr_Ahmet_2

Çinden alışveriş yapılabiliyor mu ?

Virüs sebebiyle kargosu gelmeyenler varmış sanırım ama kesin bir bilgi görmedim. Aliexpress ten alışveriş yapsam gelmez mi ?
  16. Mr_Ahmet_2

Type c çıkışlı dac ?

Benim telefon micro çıkışlı. Ben telefon > micro - type c dönüştürücü > dac > kulaklık şeklinde yaparsam dac çalışır mı ? Yoksa dönüştürücü olursa olmaz mı ?
  17. Mr_Ahmet_2

Dac/amfi de ötv var mı ?

300TL ye dac alıcam. %20 vergi iyi tamam ama ötv de olacak mı ? Nasıl anlayacağım ?
  18. Mr_Ahmet_2

Dac kullanan var mı ?

Özellikle bluetooth özellikli kullanan varsa bazı sorularım olacak. Mesela ekolayzır ayarı yaptığım bir müzik uygulamasından gönderilen bilgi saf haldeki ses dosyası mı yoksa ekolayzır ayarı yapılmış hali mi ?
  19. Mr_Ahmet_2

Dac tam olarak ne işe yaramakta ?

Benim telefonumda hi-res ses desteği yok. Kulaklığım destekliyor ama kulaklığa giden ses hi-res değil. Şimdi ben hi-res bir dac alıp araya koyarsam kulaklığıma hi-res ses mi gitmiş olacak, yoksa dac sesi biraz düzenleyip yollayacak mı ? Gerçekten hi-res olması için ana kaynağın mı iyi olması...
  20. Mr_Ahmet_2

Telefon için dac ?

Bu dac'lar tam olarak nedir ? Gerçekten işe yarar mı ? Kullanan varsa memnun mu ? Almayı düşünüyorum ama ne olduğunu ve ne kadar etkili olduğunu bilmiyorum.