Arama sonuçlarınız

1. ardagrbz

Samsung Note 20 Kanlı Canlı Karşımızda

An itibariyle Note 20 sızdırıldı :) Güncel sürümünün ise One UI 2.5 olduğu doğrulandı.
  2. ardagrbz

Samsung Android 11 Tabanlı One UI 3 Beklentileri

Her yılın son aylarına doğru Samsung SDC adında geliştirici konferansı düzenliyor. WWDC ve Google I/O kadar popüler olmasa da ben yıllardan beri bu konferansı takip ediyorum. Bu yıl da büyük ihtimalle konferans düzenlenecek ve Android 11 tabalı One UI 3 karşımıza çıkacak. Bende kullanıcların ve...
  3. ardagrbz

Android'in Bin Yıllık Özelliği Widgets Resmen iOS 14'de

Yıllardır Android'de mevcut olan Widgets iOS 14'de. Sizce iOS gitgide Android'e mi benziyor, fikirlerinizi bekliyorum :) Açılır pencere görünümünde oynatma özelliği de Picture in picture adıyla iOS 14'de. Vee Android uygulama çekmecesi App Library olarak tanıtıldı. One UI özelliği de...
  4. ardagrbz

Samsung Samung'da Reklam Krizi

Kısa bir süre önce Kore menşeili bir internet sitesinden paylaşılan bu fotoğraf One UI 2.5 sürümünden sızdırıldığı ve yeni sürümde kilit ekranına reklam koy- ulacağı iddia edilmişti. Hatta reklamın geçmesi için 15 saniye beklenilmesi gerektiğini, aksi taktirde telefonun açılmayacağı; bu süreyi...
  5. ardagrbz

Android Android 11 Beta 3 Haziranda Tanıtılacak

Covid-19 nedeniyle iptal olan I/O 2020 3 Haziran'da yapılacağı duyuruldu. Tanıtım Türkiye saati ile 18:00'da yapılacak. Yapılacak tanıtımda Android 11 ve Pixel 4a tanıtılacak. Resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz : Kaynak : Android Authoriyt
  6. ardagrbz

Samsung S10/+/e Kullanıcılarına ve Alacak Olanlara Pil Tüyoları

S10 Serisi ilk çıktığında bir çok kişi pil için olumsuz yorumlar yaptı ve zamanla bunlara kullanıcılar da eklendi. Ama kabul etmek gerekir ki haklılık payları vardı. Ben S10 kullanıyorum ve ilk zamanlar pilden çok da hoşnut değildim fakat zamanla gelen güncellemeler telefonumun pil performansını...
  7. ardagrbz

Android 11

Kısa bir süre önce Google Android 11 sayfasını yayınladı. Pixel cihazlar için de beta sürümü şuan aktif. Dilerseniz göze çarpan bir kaç özelliği sizlere ileteyim. •Şahsen benim gözüme ilk özellik "sohbet balonları" oldu. Google'ın burda tam olarak neyi kastettiğini bilmiyorum ama sanırım...
  8. ardagrbz

Android 10 ve One UI 2 Deneyimim

Kısa bir süre önce tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de beklenen Android 10 tabanlı One UI 2 güncellemesi yayımlandı. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki gelen pek bir yenilik yok, One UI 2 sanki bir önceki sürümün törpülenmiş ve güzelleştirilmiş hali. Değişin şeyleri ve yenilikleri sizlere...
  9. ardagrbz

One UI 2 Güncellemesinin Detayları

Bugün yayınlanması beklenen One UI 2 Beta maalesef yayınlanmadı. Bunun üzerine çok az sayıda geliştiriciye sunulan geliştiricilerden bazıları yeni sürümü sızdırdı. Edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Haydi gelin 29 Ekim'de düzenelenecek SDC 2019'da tanıtılacak One UI 2'nin bizlere...
  10. ardagrbz

Huawei Mate 30 Pro hakkında filelerinizi bekliyorum

Huawei bugün "Rethink Possibilities" başlığıyla lansmanını gerçekleştirdi. Lansmanda Huawei Mate 30 serisi ve Huawei Watch GT 2'yi duyurdu. Ayrıca Huawei Vison adlı Harmony OS işletim sistemini kullanan yeni TV'sini de tanıttı. Lansman genellikle günümüz amiral gemilerine sataşmak ile geçti...
  11. ardagrbz

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iphone 11 Pro Max

Apple yeni iPhone'larını tanıttı. Genel olarak yorumlarınızı bekliyorum. Öncelik tasarımda :) Teknik özellikler : iPhone - Modelleri Karşılaştırın 1568142104 Bu arada genel olarak fiyatlar düşmüş, bekleyenlere hayırlı olsun :)
  12. ardagrbz

iPhone 11 çıkmadan önce kılıfları ortaya çıktı :)

Şans eseri çıkan reklamda kendi telefonum için olan kılıflara bir bakayım dedi ki ne göreyim, yarın tanıtılacak yeni iPhone'lar :D Yalniz bir hafta önce Spigen'in de kılıfları ortaya çıktı ama iki firmanın da logo yerleri farklı.
  13. ardagrbz

Android 10 yayımlandı.

Android 10, bir saat kadar önce yayımlandı. Google duyuruyu bu video ile yaptı. Videoya bakıldığında I/O 2019'da bahsedilen özelliklerin hepsi var gibi gözüksede "ekran kaydı" özelliğine yer verilmemiş. Büyük ihtimalle ilerki sürümlerde bu eklenir zaten kendi arayüzünü kulanan firmalar bu...
  14. ardagrbz

Tatlı devri kapandı...

17 sürümlük Android'in yeni sürümü olan Q 'nun hangi tatlı olacağını düşünürken bugün Android ilginç bir kararla tatlı isimlerinin Pie ile son bulduğunu duyurdu. Bununla da yetinmeyip Android'in 2014'den bu yana kullananılan logosunu ve renk skalasını da değiştirdi. Umarım logo ve isimle...
  15. ardagrbz

YouTube Music Deneyimim

Bir süredir Spotify ve YT Music'i aynı aynda kullanıyorum. Etrafımda Spotify kullananların çoğu YT Music pek yaygın olmadığı halde YT Music'i geçip geçmemek arasında karasız bu yüzden deneyimlerimi paylaşmak istedim. 1) Tasarım anlamında şahsen YT Music bana daha iyi geldi. Mesela listelerde...
  16. ardagrbz

Android Q yola başarısızlıklarla başladı...

Google her ne kadar da yazılım anlamında ön planda olsa da Android'i gerçekten geliştirmiyor. Android Q en öne çıkan özelliğini şimdiden çöpe attı : ekran kaydı ve gece modu. Ekran kaydı özelliği basit bir özellik de olsa Google bey bunu R'ye bırakmış. Karanlık modu da belirli saatler için...
  17. ardagrbz

Karşınızda Note10+

Görmüş olduğunuz gibi yeni Note sanılanın aksine Pro değil, Plus olarak adlandırılacak. Bir yıl geçmesine rağmen aradaki tasarım farkı ortada. Düşünceleriniz neler ?
  18. ardagrbz

Aliexpress biligisi olab bi bakabilir mi ?

Yeri değil biliyorum ama burda daha çabuk cevap alabilir. Konu şu ki bi alışveriş yaptım bugün 42 gün hala bi ilerleme yok. Ayrıca iki ayrı satıcı ve ikiside meydanda yok. Sizinkiler ne kadar zamanda gelmişti ? Eğer 60 gün içinde gelmezse nasıl dispute açarım, ücret hesabıma ne zaman aktarılır...
  19. ardagrbz

Android Q ne zaman gelir ?

Herkese merhaba geçen yıl android pie çıktığında o günün amiral gemilerine güncelleme 8 ay sonra yani ocak ayında gelmiş. Bu yavaşlık sizce 10. sürümde de devam eder mi ve ne zaman gelir ? Şimdiden teşekkürler :)
  20. ardagrbz

Galaxy S10'a kamera güncellenmesi geldi

Uzun zamandır beklediğim güncelleme geldi. İyileştirmeler şu şekilde ● Gece modu iyileştirilmiş ve geniş açı mod getirilmiş. ● Canlı odak geliştirilmiş ve geniş açı mod getirilmiş. Gece moduna gelen iyileştirmeye bakabilirsiniz : Normal kamera/Eski gece modu/Yeni gece modu