Etiketli Kullanıcı Listesi

3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 51 ile 75 ve 95
Like Tree8Beğeni

D-smart mı digiturk mü?

Yerli Dijital Platformlar forumunda D-smart mı digiturk mü? konusunu incelemektesiniz.

by10ur Nickli Üyeden Alıntı Belgesel için tercih ettiysen yanlış tercih d-smart da gerçekten çok kaliteli belgeseller var kanal listesine bir göz at istersen discovery serisi ve animal planet, national geographic ...

ConfickerBelasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı by10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgesel için tercih ettiysen yanlış tercih d-smart da gerçekten çok kaliteli belgeseller var kanal listesine bir göz at istersen discovery serisi ve animal planet, national geographic den daha iyi olduğunu düşünüyorum

Dsmart belgesel kanal listesi: http://www.dsmart.com.tr/belgesel-kanallari
    discovery serisi için dsmart alınır teledünyada discovery serisi ve national geographic ve national geographic hd var.

muratveb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında en mantıklısı 12 aylık en fazla 180 tl verip hem DSmart hem Digiturk hemde diğer platformları (nagra,sky italia..vs) çözebilen bir CS server satın almak. Ama öyle sağlam bir satıcı bulmak biraz zor birde işin diğer tarafı illegal olması.

Ben şahsen diyarbakırda şöyle sağlam bir css satan bir yer bilsem hiç tereddüt etmeden alırdım. Düşünsenize Hem Türksat hemde Hotbird uydusundaki kriptolu kanalların tümünü izleyebildiğinizi..

O yüzden bende ikisinide önermiyorum. Ama belgesel konusunda bir tercih yapmak gerekirse hd kalitede kaliteli belgesel kanalları genelde DSmartta.

skocar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

d-smart al ustune bide full paket yaptır . mukemmel ama dıgıturk'te lig tv var tabi .

SDN Okuru

valla bende futbol müzik belgesel kanalları ihtiyacım vardı şimdi digiturk'te belirli kanallar var sağlam kaliteli yayında var eyvallah hepsine ama nba formula 1 uefa şampiyonalr ligi maçları yok müzik desen sadece pop kanalalrı var öyle adam gibi türki kanalları yok belgeselde ise laf edemem nat geo wild süper bir kanal ama işde maçta sorun oluyo izlemede bende şöyle bişi yaptım aylık faturam 92 tl'yi buluyodu biraz paketlerden kıstım digiturk te müzik kanalalrını çocuk ve yabancı haber kanalalrını kapattırdım anadolu klüplerinin maçalrını iptal ettirdim 70 75 tl arasına indi sonra salonumada bugün d smart aldım full paketi 24 ay taahüd verdim 35 TL ye biraz ailece tv izlemeyi seven birileriyiz en iyi yol buydu şimdi artık bütün maçları izliye biliyorum nba siden süper ligine şampiyonlar ligine kadar imkanı olan herkez bu yolu yapmalı yoksa digiturk ü alan digiturk ten d smart ı alan d smarttan memnun kalır şahsen d smartta digiturk te bence gayet iyiler

muratal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İkiside değil bence. Çanak en iyisi.

teledunya'da butun belgesel kanallari var hemde hd olarak inceleyin.

1. Teledünya öncelikle ucuz bir çözüm ama her yerde yok.
    2. Digiturk pahalı. Kusura bakmasınlar gerçekten pahalı. LigTV ile ilgim olmadığı halde bana pahalı geliyor. Bir de benim için önemli NBA'i D-Smart'a kaptırdılar. Ayrıca Digiturk çok fazla sıkıştırma yapıyor. Bu yüzden özellikle kimi kanallarda çamur gibi görüntü oluyor. Son zamanlarda bu biraz düzeldi ama. Bu da önemli bir -. Bunun dışında Digiturk'un dizi ve sinema kanalları daha güzel, yabancı dizi takipçisiyseniz.
    3. D-Smart'ın Türksat'ı kullanması avantaj, bu yüzden sıkıştırması az kanalların.
    Sonuç her ikisini de alacak maddi gücünüz yok ise D-Smart, tabi Türkiye ligini illa izleyeceğim diyorsanız Digiturk. Benim gözümde izlenecek bir lig yok. :-(
    NBA de lazım sonuc D-Smart ama benim için.
    Burada tek doğru yok.

Digiturk en iyisi Onceden D-SMART DIGITURK ayni anda vardi o tadindan yenmiyordu ama cok maliyet istiyor vazgecmistim

Merhabalar, konuyu biraz güncellemekte fayda olduğunu düşündüm.

Klasik bir şekilde İnternetten "Digitürk mü? - DSmart mı?" aramasını yaptıktan sonra göz gezdirdiğim siteler arasında en çok bilgiyi bu sitede edindim.
    bende 4 gündür araştırmasını yapıyordum, Dsmartla da görüştüm digitürklede görüştüm. Bu konu araştırma yapanlara aşağıdaki bilgilerin faydalı olcağını düşünüyorum.

Öncelikle benim gibi tv seyretmeyi seven kişilerin bu işe ne kadar bütçe ayırdığı çok önemli. ben en düşük maliyet ile ne kadar iyi bir TV yayın hizmeti alırım bunu araştırdım.

Normal uydu sistemi ile TV seyretmek, alınan keyif ödenen para;
    bence bütçesi dar kişiler için en ideal TV seyretmek, fakat alacağınız keyifde ödeyeceğiniz para kadar sınırlı. bazı günler TV yi bile açmadığım oldu.

Teledünya-kablolu tv: yaklaşık 4 sene kullandım: bence Türkiye deki Legal yayınlar içindeki en kaliteli yayın normal maaliyet.

şimdi gelelim esas sorumuza.
    Dsmart ile görüştüm 17.99 a paket ayarladım Giriş Paketi HD. kurulum için start verdim ve 1 gün sonra beni Dsmarttan aradılar ve bilgi aldılar. bu arada ben Mevcutta Çanak antenimiz var fakat bunu kullanmak istemiyorum yeni bir çanak sisteminin kurulmasını istiyorum, dediğimde +89 lira kurulum ücreti+24 lira aktivasyon hizmetleri için para ödeyeceğimi öğrendim. ve iptal ettirdim.

Digitürk'ü aradım. ön bilgi aldım, Çanak Kurulumu ücretsiz, aktivasyon ücreti30 tl, ayda 19.90 Standart HD paket ve Belgesel paketi,

bu noktada bir değerlendirme yapmak gerekirse, ortalama 20TL ödeyerek TV seyredicem derseniz. Dijitürk Kanal ve HD kanal bakımından Dsmarta göre daha zengin.

ayrıca öyle Belgesel kanalında Dsmart'ın digitürk e fark attığı filan da yok.

20 lira para ödeyeceğim. izliyebileceğim Belgesel kanalları;
    IZ TV
    Nat Geo Adventure
    National Geopraphic
    Nat Geo Wild
    Reality Zone
    History
    Discovery
    Discovery Science
    Animal Planet
    IZ TV HD
    National Geopraphic HD
    Nat Geo Wild HD
    History HD

Dsmartın 19 tl ye verdiği pakette bu kadar Belgesel kanalı bulunmamaktadır. Ayrıca kanalları EXCEL'e alıp karşılaştırdım. inanın herşey hemen hemen aynı, Ulusal ve stabil kanallardan bahsediyorum,

26.11.2012 tarihi itibariyle bu firmaları karşılaştırmada, bütçe-kalite arasında kalan tüketiciye Digitürk'ün daha iyi hizmet sunduğunu düşünüyorum.

dip not:
    Digitürk 19.90 tarife ile üye olacaklar 14 tane HD kanal izleyebilecekler. 13 belgesel kanalı +130 aktif kanal (ntv Spor hd gibi kanallar içindedir.)

Dsmart 18.90 tarife ile üye olacaklar 9 tane HD kanal izleyebilecekler. +135 kanal kanal (ntv spor var fakat HD yok)

Buyrun bundan sonrası size kalmış.
    Konu jemalizm tarafından (26-11-2012 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: Görüntü Bozukluğu.

SDN Okuru

bende d smart aldım ama pişman oldum national geographic kanal hastasıyım o da d smart da yok animal planet var o da sürekli kedi köpek ve maymun belgeseli veriyorlar

keşke önce okusaydın

SDN Okuru

Standart soru

cahilce bir soru soracağım ama kusuruma bakmayın.. su an kullandıgım uydu alıcısının (canak anten ) yerine hd kutu alsam turksattaki hd kanalları izleyebilir miyim ?

Turksat'ta ücretsiz olarak ATV HD, A Haber HD, TRT HD, TRT 1 HD, Semerkand TV HD kanalları ücretsiz durumda bunları izleyebilirsiniz. Bunun haricinde Star ve Kanal D HD yayınları D'Smart'ta ve Fox, Show TV, NTVSpor'un HD yayınları da Digiturk platformunda yayın yapıyorlar.

byndr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

D Smart ve Digitürk ü internet için araştırdım. Fiyat olarak D-smartın son kampanyasından sonra fark yok. Kanallarda biraz fark var.
    Asıl önemli olan ise DİGİTÜRK Çanak + LNB + Cihaz + Kablosuz 150 Mps Modem veriyor. Bu verdiği cihazlar 24 ay taahhüt verirsen geri almıyor ve senin oluyor.
    D Smat ta ise verdiği herşeyi abonelik bittiğinde geri alıyor. Ayrıca çanak antenin yoksa ayrıca alman gerekli.
    Bu nedenle Elbette DİGİTÜRK

oraycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir D-Smart kullanıcısı olarak en iyisi D-Smart diyorum. Neden diye soracak olursanız, şöyle özetlemek gerekir..

1- Fiyat açısından Digiturk çok pahalı onun için D-Smart!
    2- Uydu alıcısı kalitesi yönünden Digitürk'ün şuan yeni bir Receiver çıkardığını zannetmiyorum, D-Smart'ta ise Receiver'ları yönünden gayet kaliteli malzeme kullanılmış ve sağlam makineler.
    3- Yağmurlu ve bulutlu havalarda Digitürk ve D-Smart arasında büyük farklar görülebilir. Digitürk'ün bu konuda yayınlarında cd çizikleri ile dolu!..
    4- Yayın akışı ve programlar yönünden D-Smart kendini gelirştirmiş durumda, Digitürk aynı konular üzerinde dönüp dönüp duruyor.
    5- Digittürk Türkiye Süper Lig konusunda zaten tartışmasız, Şansal abimizi seven varsa izlesin.. D-Smart Avrupa Ligleri ile kendisini kanıtladı. 3D kalitesinde yayın bile verme imkanları var. Digitürk'ün böyle bir uygulaması var mı? Onu bile bilmiyorum ve olacağınıda zannetmiyorum..
    6- Müşteri Hizmetleri yönünden bakıcak olursak. Digitürk bu konuda çok eksik. Sadece bir telefon ile işinizi bile halledemiyorlar. Bir arkadaşım bir gecede 8 kişi ile görüştü bir sorunu çözemediler. D-Smart'ta ise ilk aldığımda bir kaç hata yapmışım, bir telefon ile 10 dk içerisinde konu düzeltildi..
    7- Belgesel izleyecek bir kişi için kesinlikle D-Smart diyorum. Discovery HD Showcase ve Animal Planet HD bu konuda bir numara.. (Bu benim görüşüm..)
    8- Sinema konusunda birşey diyemeceğim, çünkü hiç Digitürk'te sinema izlemedim. D-Smart her ay farklı filmler ve oscarlık filmleri harmanlayarak kullanıcılarını cesbetmeyi başarıyor..

Kusura bakmayın konuyu biraz hortlattım ama affola..

Bu arada D-Smart bana ödül verse olacak sanırım. Bu kadar övdükten sonra..

BIrak reklam yapmayı 5. maddeden sonrasını okumadım çünkü full reklam
    belgeselde discovery ve science zaten digidede var veayriyetten national kanallarıda + olarak önde digi
    film olaraksa digigişe filmleri bile koyabiliyor ve 3d veriyor.

türkiyede ilk 3d yayınıda digi yapmıştır dsmart değil.

bu arkadaşın yazdıklarına aldırmayın

SDN Okuru

Thumbs up bendce DİJİTURK

DİJİTURK kullanıyorum ve çok memnunum D-SMART ta en sevilen belgesel kanalları yok...zevk meselesi tabi

digitürk her hafta bir maçı 3d olarak veriyor dipnot olarak ...

Digiturk-Dsmart-Teledünya üçlemesinde 20 tl lik üyelik için digiturk galip sanırım doğru mudur?

SDN Okuru

Belgesel kanalları: Teledünya
    Spor Kanalları: Digitürk
    Sinema Kanalları: Digitürk
    Çocuk Kanalları: Digitürk (Her ne kadar Jetix'in eksikliğini ağır olarak yaşatsa da Nickelodeon ve Jojo ile öne geçiyor. Disney XD; Karamel TVden bile kötü durumda)
    HD Kanallar: Digitürk. (D-Smart'ta da bol bol HD kanal var ama onların verdiği HD kaliteli Teledünya'nın SD kalitesi gibi)
    Müzik: Tivibu daha sonra Digitürk. (En azından diğer platfromlar gibi Arabesk Rap ve Pop müzik kanalları dışında birşeylere yer vermişler.)

SDN Okuru

D-Smart'ın müşteri hizmetleri daha mı iyiymiş. Bir ara D-Smart Net'in üyesiydim 1 ay boyunca iptal ettirmekle uğraştım. Çünkü 1 aydır müşteri hizmetlerinin bekleye bekleye ağaç oldum. 1,5 saat telefonlarda beklediğimde oldu. Sonuç olarak işin komik yani D-Smart'in isim değiştirmeden önceki adı Smile ADSL numarasını aradım. Marka adının değişmesiyle D-Smart Net,D-Smart ile aynı müşteri hizmetlerine bağlanmıştı. Eski Smile ADSL numarasını aradığımda bu numara kullanılmıyor,yeni numaramız şu şu deyip beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi.

Genero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ikisinide kullanan biri olarak digiturk

SDN Okuru

D-Smart. Digitürk tekelci bir kuruluş. Şifresiz kanalları yerlerde sürünüyorken (Show,Sky Türk gibi) Digitürk kanalları tam gaz ileri. Üstelik yıllardır Nat Geo,Jetix,Disney Channel'in yanı sıra Fox Sports,Nickelodeon gibi kanallarında tekelini alıyor.

D-Smart'ta tekelci ne var. HDen,Da Vinci birde eskiden Discovery kanallarıydı.

Digitürk bünyesinde çok kanallar eridi; tekelinde bulundurduğu kanallar boşuna yayın yapıyor bence Dünya markası,tüm dünyada adı duyulmuş,yapımlarının bazıları bile ülkemizde bir kaç kanalda yayınlandığında dikkat çeken eserlerin yaratıcısı Türkiye'de yayında ama adını bilen yok

Technologic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart D-smart mı digiturk mü?

4 yıl digiturk kullandım. Lig tv meraknız yoksa kesinlikle dsmart hd+ paketi öneririm. Ben limitsiz internetle birlikte aldım. Ttneti de kapattırdım. Ayda 80tlye hem limitsiz internet hem de sinema kanalları dahil hd ve 320gb harddiskli receiver mis gibi mis!
    Buarada 2 aydır digiturku iptal ettiremedim hep yokuşa sürüyorlar!
    Alıntı Alıntı Mobil Cihazdan Yazıldı.    Posted from iOS app

Standart katılıyorum

Alıntı freewill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç birini alma alayı 3 kağıtçı
    aynen katılıyorum

teledunya dijital full paket alin cok iyi discovery,natgeo hd kanallar var.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)