Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 11 ve 11
Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By HRNKC

Acronis True Image Home 2013 - Sistem Geri Yükleme

Yazılım Tavsiyeleri forumunda Acronis True Image Home 2013 - Sistem Geri Yükleme konusunu incelemektesiniz.

Daha önce " Acronis True Image Home 2013 - Sistem Yedeği Alma " adlı konu içerisinde, Bootable medya kullanarak nasıl sistem yedeği oluşturabileceğinizden bahsetmiştim. Bu başlık altında ise Bootable medyanız ...

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Acronis True Image Home 2013 - Sistem Geri Yükleme

Daha önce " (Acronis True Image Home 2013 - Sistem Yedeği Alma)Acronis True Image Home 2013 - Sistem Yedeği Alma" adlı konu içerisinde, Bootable medya kullanarak nasıl sistem yedeği oluşturabileceğinizden bahsetmiştim. Bu başlık altında ise Bootable medyanız ile sistem geri yüklemeyi (recover) işleminianlatacağım. Bu işlem sayesinde, bilgisayarınızı dakikalar içerisinde eski haline döndürebileceksiniz...

Recover yapmak için izleyeceğiniz işlemlerin sırası şu şekildedir;

Bilgisayarınızı bootable CD yahut USB nizden boot ediyorsunuz. Daha önce " (Acronis True Image Home 2013 - Bootable Medya Oluşturmak)Acronis True Image Home 2013 - Bootable Medya Oluşturmak" adlı konu içerisinde sizlere nasıl Bootable medya oluşturabileceğinizden bahsetmiştim.

Acronis True Image Home seçeneğine tıklıyorsunuz

Recover başlığı altından My Disks' e tıklayın

Sistem yedeğinizi programa tanıtmak için Browse' a tıklayın, biraz bekleyin

Yedekleme dosyanızı bulun, seçin ve ilerleyin

Bu ekran çıktığında Next diyoruz

Aşağıdaki gibi Recover whole disks and partitions' a tik atın, ilerleyin

Geri yükleme yapmak istediğimiz bölümleri soruyor, Disk 1' e tik atarak her ikisininde seçilmesine sağlayın ve ileri komutu verin

Lokasyonu seçin, genel olarak otomatik algılanır... Algılama sağlanmazsa New Location' a tıklayarak C' yi seçin

Aşağıda MBR kurtarma kaydını nereye yüklemek istediğinizi soruyor, o an için sistemde tek HDD varsa bu şekilde tek bir Disk görünecektir... Aksi durumda PC ye diyelim bir harici disk bağlıysa onu da görecektir, yapmanız gereken şey işletim sistemini hangi diske kurmak üzereyseniz o diski seçmek olacaktır

Size verdiğiniz komutlar ile ilgili aşağıdaki gibi bir rapor sunacaktır, kontrollerinizi sağlayın sıkıntı yoksa Proceed' e tıklayın ve Recovery işlemini başlatın

Yedekleme bittiğinde bilgisayarınızın kapanmasını istiyorsanız Shut Down' a, restart atmasını istiyorsanız Restart' a tik atın...

Hiçbirine tik atmazsanız işlem sonunda küçük bir pencere çıkacak ve Recover Operation Succeeded uyarısı ile işlemin sonlandığı bilgisini verecektir... İşlem bu kadar, selâmetle...

Strake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende 2012 sürümünü kullanıyorum hemen hemen aynı bi kampanya yapsalarda lisans dağıtsalar

Czmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyler ben bu acronisle mucizeler yarattim desem abartmis olmam
    ozel bir surumuyle ve farkli bir yontemle aldigim 2 farkli imajla tum bilgisayarlara format+guncelleme+tum programlariyla kurulum 6 dakika
    Bilgisayarcilik yaptigim surelerde millet format+guncelleme+tum programlari 120dakikadan fazla surede yaparken benim sadece 6 dakika..
    Acronis sen bir harikasin

Alıntı Czmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler ben bu acronisle mucizeler yarattim desem abartmis olmam
    ozel bir surumuyle ve farkli bir yontemle aldigim 2 farkli imajla tum bilgisayarlara format+guncelleme+tum programlariyla kurulum 6 dakika
    Bilgisayarcilik yaptigim surelerde millet format+guncelleme+tum programlari 120dakikadan fazla surede yaparken benim sadece 6 dakika..
    Acronis sen bir harikasin
    Sanırım Plus Pack kullanıyorsunuz...

Şu resimde mbr kısmına tik atmazsak ne olur?

Bir de yeni uefi destekleyen sistemlerde sistem bölümü haricinde msr adlı bir bölüm oluşturuyor onda ne gibi değişiklik olacak? Mesela uefi modda kurulum yapılırken şöyle bir ekranla karşılaşmıştım.

Strake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiçbirşey olmaz zaten ben tıklamıyorum. @dgncn

Alıntı dgncn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu resimde mbr kısmına tik atmazsak ne olur?

Bir de yeni uefi destekleyen sistemlerde sistem bölümü haricinde msr adlı bir bölüm oluşturuyor onda ne gibi değişiklik olacak? Mesela uefi modda kurulum yapılırken şöyle bir ekranla karşılaşmıştım.

Master Boot Record, HDD' in ilk sektörüdür... HDD üzerinde hangi bilginin nerede olduğu bilgisi bu bölümdedir, sistem önyüklemesi sırasında bu bölüm devreye girer... Cihazınızda tek bir işletim sistemi varsa direkt olarak onu başlatır, iki farklı işletim sistemi varsa örneğin (Windows + Linux) o zaman size bir seçim ekranı sunar...
    arsenik bunu beğendi.

mei
    mei isimli üye şu an offline konumdadır

kullandığım en iyi proğramlardan birisi, olmazsa olmazımdır.

Selam, bir de farklı imaj bilgisayarlara nasıl yapacağımızı anlatsanız çok iyi olur. Elinize sağlık...

Selam ustalar bu işlemi yapan başka program ne önerirsiniz

SDN Okuru

arkadaşlar Ağda kayıtlı .tib dosyasını kullanarak bi bilgisayarı nasıl imajı yükleriz bilsi olanvarsa lütfen paylaşabilirmi??

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)