Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 11 ve 11

PC Geçmişini Nerden Görebilirim?

Yazılım Tavsiyeleri forumunda PC Geçmişini Nerden Görebilirim? konusunu incelemektesiniz.

Değerli Arkadaşlarım, Bilgisayarı ilk aldığımız günden bugüne kadar ne yaptıysak,hangi sitelere girdiysek tamamının bilgisayarda saklandığını ,istediğimiz kadar format atalım bunların harddiskten yok olmadığını öğrendim. Peki bu bilgileri nasıl görebilirim,hangi program ...

Standart PC Geçmişini Nerden Görebilirim?

Değerli Arkadaşlarım,
    Bilgisayarı ilk aldığımız günden bugüne kadar ne yaptıysak,hangi sitelere girdiysek tamamının bilgisayarda saklandığını ,istediğimiz kadar format atalım bunların harddiskten yok olmadığını öğrendim.

Peki bu bilgileri nasıl görebilirim,hangi program gereklidir?

Bilgilerinizi merakla bekliyorum
    Saygılarımla

Caqatay. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunlar masal şeyler kardes bunun aslı sistem geri dönüştürme sistemidir. hdd kapasitesine göre veya kendiniz belirleyebilirsiniz bu geri dönüştürme alanını.örnek verirse 5gb alan verilmişse bu sisteme once 500mb dosya silin sonra 5gb ve 500mblığı geri getirmek imkansızdır.olay mantığı böyle işliyor.yerel disklerin içinde System Volume Information isimle geçiyor.gizli ve sistem klasorlerini göstermeyi açarsanız.her sildiğiniz dosya buraya gidiyor alanı dolunca yeni dosya silerseniz en eski sildiğiniz imkansız halde siliniyor.anlatabilmişimdir umarım.

bu alanıda kendiniz belirlemek için sistem özelliklerinden sistem korumasından hdd seçerek yapılandırmaya basarak yapılır.default olarak %5 olarak geliyor
    Konu Caqatay. tarafından (30-01-2010 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

Yanıtınız için teşekkürler.

Peki Emniyet tutukladığı şahısların PC'lerine el koyuyor ve geçmiş kayıtlarına defalarca format atmalarına ragmen ulaşıyor.Bu nasıl oluyor peki?

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında dosyalar silinirken siz sildiğinizi zannedersiniz ama windows Harddiskteki verileri silmez sadece adreslerini siler ve siz o verilerin üzerine başka birşey yazmadığınız sürece harddiskinizde kalır.Defalarca format atsanız bile.Anca low level format denilen türdeki formatı atarsanız tamamen silinmiş olur.Harddiskteki bütün bilgileri sıfırlıyor ve geri gelme imkanı olmuyor.

İnternette verileri geri getirebilmek için bir sürü program var.Mesela Recovery My Files , Recuva , Ontrack Easy Recover vs.Ancak bunlarda belirli bir yere kadar kullanılabiliyor.

Oysa emniyette kullanılan bu tür programlar bizim internette arayıp bulamayacağımız programlardır.Sadece emniyete özeldir...
    Konu SwateR tarafından (31-01-2010 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

cgrszone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konu ile ilgili açıklama yapmıyorum ama eğer geri gelmesini istemediğin bir bilgi varsa bilgisayarına FreeEraser isimli ücretsiz programı kurarak dosyaları bununla sildirebilirsin.

Blackout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok yoğun bir uğraş gerektiriyor. Hangi recovery programı kullanılırsa kullanılsın, format atılıp, bir de üstüne veri yazıldıktan sonra o dosyaları eski halleriyle geri getirmek çok zor. Recovery programları da sadece belirli bir başarı sağlayabiliyor. Zamanında onlarca program denemiş, başarılı olamamıştım.

Anlattıklarınızdan dolayı teşekkür ederim.

knightx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

System Volume Information isimli dosyayı açmaya çalıştığımda erişilemez erişim engellendi diye bir hata alıyorum bu dosyaları nasıl açabiliriz peki

honline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Örnek 80Gb hdd ve içinde geri gelmesini istemediğiniz nesneler var yapmanız gereken hdd dolana kadar veri taşımak ondan sonra hiçbir proğram altta kalan verileri geri getiremez. Format atmak eski veriyi silmek değildir 10 değil 500 formatda atılsa üzerine yeni veri yazılmayan sektörlerdeki veriler kurtarılır

çok merak ediyorum üstat cevaplarsan sevinirim.benim msn biri patlatmıstı bende şikayet ettim neyse bu şikayet ettiğim kışı beni arada evdeki pcyi eski bir pc ile değiştirmis yanı harddısk te değişmiş oluyor şimdi ne olacak nasıl ispatlanacak benim msn o kısı patlattığı sadece ip adresi belli o kısının ..dostum cevapını beklıyorum .

MasterFather - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

silme metodları var.ben 1 kb dosya silyim.yine geri döndüremezsin.o iple hangi servis sağlacıyı kullandığını bulurlar.ondanda adresini bulurlar.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)