Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 22 ve 22
    Mastaryem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Galaxy S3 İçin 4.2.1 Yazılım

Galaxy S3 İçin 4.2.1 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı. Hayirli Olsun. Görüşlerinizi Alayım.
    KAYNAK: Sammobile. com

ByEGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Android 5'i alsın ileride, başka bir şey istemem.

bana gelmedi güncelleme hala ?

fiko16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yayinlandilar forumlarda türkçe dil desteği yok yok diye geziniyor

Czmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Guncellemenin kullanicilara ulasmasi 1 ayi bulacaktir

SDN Okuru

ben yaptım mesajlara giremiyorum

bewko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

resmi yazılım düşmedi diye biliyordum bende sadece test yazılımı sızdırıldı zannediyordum gelsin bakalım beklemedeyiz neler var yenilik olarak ?

yeni rom güzel ama şarz konusunda sıkıntısı var benim telefonum normal kullanımda üç gün giderken şuanda iki gün gitmektedir onun dışında hataya rastlamadım bi donma falan görmedim ama tek sıkıntı ingilizce olması yakında türkçesi çıkarsa güzel olacak yani kullanmak isteyenler için bence bir sıkıntı vereceğini sanmıyorum.

Teşekkürler.
    Konu erenberk tarafından (06-05-2013 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

goodtornado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mastaryem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    null
    Linkini ekler misin?

Arkadaşlar, bizim bi arkadaşta s3 var, ilk sürümüyle kullanıyor epeydir. (android 4.0.4 Ice cream sandwich)
    Bugün sürümü yükseltmek istedik, android kullanıcılarına son güncelleme ile 4.2.1 jelly bean sürümünü hizmete sunuyor. Bizde bu sürüme gecmek için okulumuzda wifi ye baglandık ve cihazı güncelle diyerekten başladık. Yaklaşık 9MB lık bir dosya indirildi sonra telefon kapandı ve yeniden kuruluma başladı. Ancak kurulumun %30'undan sonra yükleme hatası verip yükleme durduruluyor ve telefon eski sürümüyle çalışıyor. İki defa denedik ve başarısız olduk. Yardımcı olabilecek arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacımız var.

CardinaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Ahmet Ziya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bizim bi arkadaşta s3 var, ilk sürümüyle kullanıyor epeydir. (android 4.0.4 Ice cream sandwich)
    Bugün sürümü yükseltmek istedik, android kullanıcılarına son güncelleme ile 4.2.1 jelly bean sürümünü hizmete sunuyor. Bizde bu sürüme gecmek için okulumuzda wifi ye baglandık ve cihazı güncelle diyerekten başladık. Yaklaşık 9MB lık bir dosya indirildi sonra telefon kapandı ve yeniden kuruluma başladı. Ancak kurulumun %30'undan sonra yükleme hatası verip yükleme durduruluyor ve telefon eski sürümüyle çalışıyor. İki defa denedik ve başarısız olduk. Yardımcı olabilecek arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacımız var.
    Samsung Galaxy S3'ü kapatın
    Ses Arttırma tuşuna, telefonun temel ekran tuşuna ( ortadaki ) ve açma kapama ( power) tuşuna aynı anda basın ve bekleyin.
    SGS3 Logosunu gördügünüzde elinizi butonlardan çekin
    Android sistem gerikurtarma ekranı gelicek
    Buradan Fabrika Sıfırlamayı seçin. ( menülerde seçim yapmak için ses artır azalt butonlarına tıklayın, açma kapama ile seçim)
    Evet'i seçin, tüm kullanıcı datayı sil. Son olarak sistemi yenidenbaşlatı seçin.

GurenGursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha olmamış bir sürüm bu. Leak rom ayrıca. Düzgün olan sürümü herhalde ancak bu ay ya da daha sonra çıkmaya başlayacaktır. Bir Samsung Galaxy S4 şokunu atlatsınlar, sonra bakarlar herhalde

Alıntı CardinaLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses Arttırma tuşuna, telefonun temel ekran tuşuna ( ortadaki ) ve açma kapama ( power) tuşuna aynı anda basın ve bekleyin.
    Buradan Fabrika Sıfırlamayı seçin. ( menülerde seçim yapmak için ses artır azalt butonlarına tıklayın, açma kapama ile seçim)
    Evet'i seçin, tüm kullanıcı datayı sil. Son olarak sistemi yenidenbaşlatı seçin.

Değerli büyüğümüz, sizin bu dediğinizi yaptıktan sonra sürüm yükselecek mi? Birde bu telefonlarda room root yapma denen birşey varmış. Hangisi telefonun orijinal haliyle kullanılması oluyor. room herhalde fabrikadan çıkış hali dimi. Affınıza sığınıyorum, telefona dair pek fazla bilgimiz yok. Arakadaş epeydir kullanıyor ama öyle yani, bende yeni aldım s3 tüm teknik kavramını zamanla ögrenirim inş.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim aldığım s3 de android 4.1.2 versiyonu var, şuan'a kadar en iyi olan sürüm bu herhalde. Öyle mi??

Alıntı CardinaLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Üstad, senin dediğin gibi yaptık. Sonra da kies aracolığıyla güncelleme yapmak istedik. Kies ilk başta tüm dosyayı indirdi, sonra telefonunuz kies aracılığıyla sürüm güncellemeyi desteklemiyor diye yazı çıktı.
    Başka çaresi yok mu bunun? Samsung servisine gittim güncellemeyi sordum, 50tl'ye yaparız dediler. Sizce ne yapmalıyıZ??

Arakadaşlar, telefonun sorununu öğrendik. Bizim arkadaş s3'ü yurtdışından getiren birisinden almıştı, tabii getiren adam orijinal imei ile kayıt ettirmemiş. Gidip telefona imei caktırmış ve cihazı rootlamış. Biz rootlandıgını telefondan anlayan bir abi sayesinde ögrendik. Her neyse odin ile telefonu tekrar room'a cevirdik sonra da sürümü android 4.1.2 ye cevirdik. İşlem gercekteşti cok güzel, buraya kadar sorun yok. Gel gelelim asıl skntıya şimdi. Cihaz önceden farklı imei ile ve rootlu olarak kullanıldıgı için yeni güncellemeyle birlikte telefonundan şebeke işlemlerini kullanamıyoruz. yani sımkart takılı ama ne internete girebiliyoruz ne arama yapabiliyoruz. Wifi yoluyla bile google marketten indirme yapmıyor. Aksine başka bir telefondan da arkadaşımızı aradıgımızda telefon calıyor ama s3 de arayan gözükmüyor telefon calmıyo. Telefonu anlayan bu abi, telefona tekrar root atılması gerekiyor diyo.

Sizlerin başına böyle birşey geldi mi hiç!!!
    (bu arada arkadaşımız telefonu aldıktan sonra orijinal imei'ne geri cevirtip kayıt işlemlerini gerçekletirmişti. Yani cihaz şuanda resmi olarak orijinal imei ile kayıtlı)

CardinaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telefonların CSC kodları var. Onu değiştirmek belki bu sorunu çözebilir diye düşünüyorum. CSC kodunuzu öğrenmek için ayarlar (settings) -> telefon hakkında(about device) bölümüne girip aşağıdaki resmi görüyorsunuz.

Baseband version daki I9300 den sonra gelen ilk iki harf sizin ulke kodunuzdur.

Kodu değiştirmek isterseniz (full back-up) alın önce sonra https://play.google.com/store/apps/d...selector&hl=en adresinden CSC changer programını indirin inderemiyorsanız eğer telefonunuza *#272*Telefonunuzun IMEI kodu# olarak girerekte ulaşabilirsiniz. Buradan istediğiniz ülkeyi seçip sorunu büyük ihtimal çözebilirsiniz. CSC kodlarının detayları aşağıdadır.

Code Country
    AW Hungary
    AZ France
    BD Cyprus, Greece
    BY Greece
    CB Poland
    CE Benelux
    CP Denmark, Finland, Norway, Sweden
    DB Vietnam
    DC Thailand
    DD India
    DT Australia
    DX Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam
    DZ Malaysia, Singapore
    JA South Africa
    JC Algeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia
    JP/JR Arabic
    JV/JX Algeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan, Saudi Arabia, South Africa, Syria, Tunisia, Turkey
    JW West Africa
    KA Turkey
    ME France
    MK Serbia
    MS France, Germany, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Turkey, UK
    MT Switserland
    MY Italy
    NH Latvia
    PO France
    PU Russia
    UB Brazil
    XA Austria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
    XB Denmark, Norway, Sweden
    XC Portugal, Spain
    XD Croatia, Czech, Hungary, Slovakia
    XE Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine
    XF Bulgaria, Croatia, Romania
    XP UK, France, Italy, Spain, Netherlands, Poland, Portuguese, Turkey
    XW Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
    XX Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Nordic, Spain, United Kingdom
    ZC/ZS China, Hong Kong
    ZH Hong Kong
    ZT Taiwan

Kolay gelsin..

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaptım mesajlara giremiyorum
    fabrika ayarlarına don girersin

gelişme var mı bunda

xlorxlarge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çıkalı 3 ay olmuş hala Türkiye için gelmedi :/

beklemedeyim hala

Jiraiya06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazılımın orijinal olduğunu düşünmüyorum hem gelse 4.2.2 gelir bence

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)