Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 6 ve 6
Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By Ben Kenobi

Format atma

Windows forumunda Format atma konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar ya benim arkadaşın notebook una format atıcam. Bütün herşeyi silecem kurulum dahi yeni yapıcam. Arkadaş diyorki bu olay kurulum cd si olmadan mümkünmüş ben tam ne dediğini anlayamadım. Bilgisayar ...

Exclamation Format atma

Arkadaşlar ya benim arkadaşın notebook una format atıcam. Bütün herşeyi silecem kurulum dahi yeni yapıcam. Arkadaş diyorki bu olay kurulum cd si olmadan mümkünmüş ben tam ne dediğini anlayamadım. Bilgisayar açılırken f2 basılcak falan bişeyler dedi.Ne demek istediğimi anladınızmı tam dökemedim cümleye

Leptobu yeni almış yeni bilgisayarlarda böyle bişey varmış ??

bu forumda bi arkadaş bunu yazmış
    "Makinaya restart atın.ctrl + f11 tuş kombinasyonuna sürekli basın.Recovery iletisini gördüğünüzde tuşları bırakın.Siz tuşları bıraktığınızda sistem kendine format atmaya başlayacaktır.Bu şekilde atılan format tüm bölümlenmiş alanları temizler kurulu olan driverlar işletim sistemi hepsi sıfırlanır."
    peki bu işlemi yaptığımda format oluyo bütün herşey siliniyo peki o zaman bu işlemi yaptığımda Windows kuruluyomu?? yani mesela benim pc windows vista. Ben bu şekil herşeyi silecem ondan sonra devam ediyormu cd yok anladınızmı bu yöntem sadece formatmı atıyo yoksa kurulumuda yapıyomu cd siz ?

tolga.ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hmm windows 8 de öyle bişe oluyordu sanırım burda okuduğum kadarıyla hatırlıyorum ama onda 2 seçenek geliyor ister cd ile kendin atıyosun ister w8 e bırakıyosun herşeyi silip kendi kendiini kuruyo gibi bişeydi yalan olmasın ama arkinde bunun gibi birşeyden bahsediyor sanırım

Anlamayacak birşey yok yeni model laptoplarda fabrika ayarlarını hard diske gömülü olarak kullanıcıya sunuyorlar.

Doğrudur, modele göre değişmek suretiyle, belirli tuş kombinasyonu kullanarak bilgisayar ilk kurulumundaki fabrika ayarlarına cd olmadan döndürülebilir. Detaylı bilgi için bilgisayarın kullanım klavuzunu okumanızı tavsiye ederim.

tolga.ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı WebNick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamayacak birşey yok yeni model laptoplarda fabrika ayarlarını hard diske gömülü olarak kullanıcıya sunuyorlar.

Doğrudur, modele göre değişmek suretiyle, belirli tuş kombinasyonu kullanarak bilgisayar ilk kurulumundaki fabrika ayarlarına cd olmadan döndürülebilir. Detaylı bilgi için bilgisayarın kullanım klavuzunu okumanızı tavsiye ederim.
    Oda var tabi

mstfanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet var da gereksiz be(Sürekli eski windowsa dön bi de güncelleme yap) Ben sildim bile. Birde bende onun için açma tuşunun yanında ayrı tuş vardı o da çalışmıyo artık.

Ben Kenobi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

işte o dediğin format değil.
    kurtarma(recovery)
    tolga.ua bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)