Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Tek bilgisayarda kurulu ubuntu ve win7 nin imajını alma?

Windows forumunda Tek bilgisayarda kurulu ubuntu ve win7 nin imajını alma? konusunu incelemektesiniz.

Okulumuzda bilgisayarlara ubuntu ve win 7 yi kurmak istiyoruz fakat kurduktan sonra imajını almamız gerekiyor.Fakat her ikisini de aynı anda imajlayacak ve imajı açtıgımıda ikisinin de kurulabileceğimiz bir program var ...

nurullahd1450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Tek bilgisayarda kurulu ubuntu ve win7 nin imajını alma?

Okulumuzda bilgisayarlara ubuntu ve win 7 yi kurmak istiyoruz fakat kurduktan sonra imajını almamız gerekiyor.Fakat her ikisini de aynı anda imajlayacak ve imajı açtıgımıda ikisinin de kurulabileceğimiz bir program var mı yada bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum..
    Konu AliA tarafından (18-10-2010 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

mperk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zaten image atınca hard-diskin tamamını almıyor mu program.
    Yani ben öyle biliyorum yine de bilen arkadaşlar paylaşsınlar..
    Benim bir çok kez kullandığım program da 'acronis true ımage' programı bu programı da araştırabilirsinz.

ck-xe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ubuntu wubi ile kurulduysa imajı windows 7 üzerinden aldığınızda işe yarayabilir. Yalnız ben denemedim böyle bir şey.

Acronis in sadece belirtilen hdd bolumunun imajını aldıgını biliyorum.Benim demek istediğim farklı hdd bolumune kurulacak iki işletim sisteminin de imajını alması ve kurulumda aynı şekilde tekrar kurması şeklinde.Yani tek imajla ikisini birden nasıl kurabilir? şeklinde.

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İki ayrı imaj alın, her şeyi tek programdan beklemeyin
    Acronis linux'un imajını alabilir mi bilmiyorum ama, linux için clonezilla var.

euphoriazoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet sorununu anladgm kadarıyla hem ntfs hem de ext4 sistemlerinin backup larını alıcak mesela değil mi acronis işe yaramaz ama bole bi prog. var mı bilmıorum yani

Evet euphoriazoca'nın dediği gibi hem ntfs hem de ext4 imajını alacak ve tek seferde ikisini birden kuracak bir yontem arıyorum..
    Konu rise tarafından (19-10-2010 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metnin tamamı kalın/renkli olmamalıdır.

Sabit diski birebir başka (aynı marka model olması tavsiyedir) bir sabit diske aktarmak için aşağıdaki yazılımı deneyebilirsiniz.

http://www.brothersoft.com/easyclone...ian-61525.html

ext 4 ün imajı alınamaz ama linuxu reiserfs veya ext3 ile kurarsanız.komple harddiskin imajını alıp ikisi birden tekrar kurabileceğiniz program acronis true imaj dır.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler