Etiketli Kullanıcı Listesi

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 41 ve 41

Alıntı Proof.Web Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Sabahtandır Benim İçin Ugrasıyorsunu sen ve aykut hocam İlginiz İçin teşekkürler ama olmuyor maalesef boot configuration diye bir menüde yok
    bilgisayarı 6-7 ay önce almıstım 2.5 milyara
    Boot ve biosu çok farklı
    o zaman biosun fotoğrafını videosunu çekebilecğin bir cihaz bul görüntülerini çek ve buraya koy o şekil yardımcı olmaya çalışalım ha bu arada herhangi bir usb bellek takılı olsun kingston olursa iyi olur isminden tanırım

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu kouya yazdıklarına bakarak bir yerde hata yapıyorsun manası çıkıyor.yeni pclerin hepsi bıostan hiç bir ayar yapmadan botmenude usb görüyor. birazdaha eski pc lerde bıostan usb baslatmasını göstererek yapıyoruz.dahada eski pcler ise hiç görmüyor usb. pc marka ve modelini yazarmısın.

Alıntı desperado64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman biosun fotoğrafını videosunu çekebilecğin bir cihaz bul görüntülerini çek ve buraya koy o şekil yardımcı olmaya çalışalım ha bu arada herhangi bir usb bellek takılı olsun kingston olursa iyi olur isminden tanırım
    Tamamdır Hocam En Kısa Zamanda [Büyük Bir İhtimal Yarın Akşam Saatleri]Bir Fotosunu Çekip Yükleyeceğim Hem Bios ve Hem Bios Boot Menünün Fotografını Çekip Yollayacağım (:

---------- saat 23:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:13 eklenmişti ----------

Alıntı REDFOKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kouya yazdıklarına bakarak bir yerde hata yapıyorsun manası çıkıyor.yeni pclerin hepsi bıostan hiç bir ayar yapmadan botmenude usb görüyor. birazdaha eski pc lerde bıostan usb baslatmasını göstererek yapıyoruz.dahada eski pcler ise hiç görmüyor usb. pc marka ve modelini yazarmısın.
    Hocam Toplama 6 ay önce toplattırdım
    Sistem Şöyle
    907 INTEL P55WB-BX DDR3 1333 MHZ
    CPU INTEL CORE i5 720 2.66MHZ
    VGA HIS HD 5770 1 GB 128 Bit
    Hd SEAGETE 1 TB 7200 RPM 32 MB Sata
    Ram Zepellin 4 GB 1333 MHZ DDR3

biosun ya award ya ami biostur büyük ihtimal ve iki biostada ayn imantik vardir boot menu wardir kolay yoldur o yoksa boot seceneklerinden flash bellegi birinci siraya üst sıraya alirsin olmasi lazim..kücük bi yeri atliyorsun ama neresi..benmde kafama takildi bu kadar zor bisi diil gercekten..

buarada senin bios intelin kendi biosu büyük ihtimal ve o biras karısık ama yinede mantik hemen hemen ayni olmasi lazim..bence flashi baska bi usb portuna tak özellikle arkaya tak ön porta takma ve makina ilk acilirken intelin logosu yada anakartin modeli gelir tam ekran ve o logo gelince ekranın altina bak orda boot menu gibi bisi yazmasi lazim kücük yazıyla ama kesin yazicak diye bisey yok. boot menu diye israr etmemizin sebebi bioslarin farklilik göstemesi ve farkli ayarlarinin olmasidir boot menuyu bulursan isin cok kolaylasacak..

suna benzer bisi aynisi olmasada..mesela bunda F10 belki sendede öledir
    Konu mendocino tarafından (05-07-2010 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı aykutyenihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biosun ya award ya ami biostur büyük ihtimal ve iki biostada ayn imantik vardir boot menu wardir kolay yoldur o yoksa boot seceneklerinden flash bellegi birinci siraya üst sıraya alirsin olmasi lazim..kücük bi yeri atliyorsun ama neresi..benmde kafama takildi bu kadar zor bisi diil gercekten..

buarada senin bios intelin kendi biosu büyük ihtimal ve o biras karısık ama yinede mantik hemen hemen ayni olmasi lazim..bence flashi baska bi usb portuna tak özellikle arkaya tak ön porta takma ve makina ilk acilirken intelin logosu yada anakartin modeli gelir tam ekran ve o logo gelince ekranın altina bak orda boot menu gibi bisi yazmasi lazim kücük yazıyla ama kesin yazicak diye bisey yok. boot menu diye israr etmemizin sebebi bioslarin farklilik göstemesi ve farkli ayarlarinin olmasidir boot menuyu bulursan isin cok kolaylasacak..

suna benzer bisi aynisi olmasada..mesela bunda F10 belki sendede öledir
    Hocam Merhaba Başlangıç Ekranım Buna Benze Bi Ekran Bİos Settings <F2> yazıyor Ama Altıda Boot menu yazmıyordu F10a bastıgımda Boot Menuye Girdi Neyse Boot Menüyü Açtım
    Karşıma Hddm ve Flash Diskim Çıktı Flash Diskimi Seçtim Yeniden Başlattı Bilgisayarı Sonra Siyah Bir Ekran Geldi
    ve Şöyle Bir Uyarı Verdi
    Diskleri Çıkarın
    Devam Etmek İçin Bir Tusa Basınız Dedi
    Bir Tusa Bastım Tekrar Windows Ekranı Açıldı

Hocam Merhaba Başlangıç Ekranım Buna Benze Bi Ekran Bİos Settings <F2> yazıyor Ama Altıda Boot menu yazmıyordu F10a bastıgımda Boot Menuye Girdi Neyse Boot Menüyü Açtım
    Karşıma Hddm ve Flash Diskim Çıktı Flash Diskimi Seçtim Yeniden Başlattı Bilgisayarı Sonra Siyah Bir Ekran Geldi
    ve Şöyle Bir Uyarı Verdi
    Diskleri Çıkarın
    Devam Etmek İçin Bir Tusa Basınız Dedi
    Bir Tusa Bastım Tekrar Windows Ekranı Açıldı
    o zaman flash belleğe düzgünce aktar win7'i ondan öyle diyor

http://images2.store.microsoft.com/p...B-DVD-tool.exe

xp kullanıyorsan bunların yüklü olması gerekir

• Microsoft .NET Framework 2.0 must be installed. It can be downloaded here.
    • Microsoft Image Mastering API v2 must be installed. It can be downloaded here.

o zaman flash belleğe düzgünce aktar win7'i ondan öyle diyor

http://images2.store.microsoft.com/p...B-DVD-tool.exe

xp kullanıyorsan bunların yüklü olması gerekir

• Microsoft .NET Framework 2.0 must be installed. It can be downloaded here.
    • Microsoft Image Mastering API v2 must be installed. It can be downloaded here.
    Flash Bellege Ubuntu Kurucam

Flash Bellege Ubuntu Kurucam
    flash belleğe kuracaksan hiç deneme boşver çok kasıyor denedim flash belleğin çok iyi olması lazım yoksa çok kasar

flash belleğe kuracaksan hiç deneme boşver çok kasıyor denedim flash belleğin çok iyi olması lazım yoksa çok kasar
    Peki Bana Bi Çare O Zaman Lütfen
    Bilgisayarıma Ubuntu Kurmayı Çok Çok İstiyorum Şu An Bilgisayarıımda Win7 Kurulu Bunu Silersem Eger Abimlerde Beni Siler
    Win7 nin Yanına Ubuntu Kurmak İstiyorum Ama Sanal Olarak Kurmak İstemiyorum
    Acaba Nasıl Kurabilirim?
    Daha Önce Linux Mint Kurmustum Ama Bilgisayar Her Açıldıgında Otomatik Olarak Win7 Değilde Linux Mint Açılıyordu Aynı Sorunu Ubuntudada Yapar mı ?

ulaş35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yanlış anlama da sen yarış atından inip eşşeğe binmek istiyorsun , ama neyse yazıları okudum ve bu kadar uğraşmışken denemek için bile kur bence.

Alıntı ulaş35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama da sen yarış atından inip eşşeğe binmek istiyorsun , ama neyse yazıları okudum ve bu kadar uğraşmışken denemek için bile kur bence.
    Sanırım Win Fanısın (:
    Ben İse Linux (:
    Sırayla Hepsini Deniyor ve Kullanıyorum ve Bundanda Büyük Bir Zevk Alıyorum

hocam ubuntu çalışan cd ( live cd) varsa elinde "unetbootin" windows sürümü ile flash belleğe boot edebilirsin sonra da normal kullanırsın ama açınıp kapanınca bütün ayarların gider yalnız açılış ekranına bişeycik olmaz ama illa da kuracam diyorsan önce dediğim programla 1gb flash bellleğe boot et ya da normal cd olarak yazdır sonra 4 ya da 8gb'lık usb belleğe kur yalnız yine açılış ekranını seçeceksin ona göre

hocam ubuntu çalışan cd ( live cd) varsa elinde "unetbootin" windows sürümü ile flash belleğe boot edebilirsin sonra da normal kullanırsın ama açınıp kapanınca bütün ayarların gider yalnız açılış ekranına bişeycik olmaz ama illa da kuracam diyorsan önce dediğim programla 1gb flash bellleğe boot et ya da normal cd olarak yazdır sonra 4 ya da 8gb'lık usb belleğe kur yalnız yine açılış ekranını seçeceksin ona göre
    Hemen Deniyorum O Programı Hocam :

sonunda oldu yani F10 mus bütün sorun kac gündr ugrastn durdun ohhh
    ee söleseydn ubuntu kurcagini sana program sölerdim madem linux denemeyi seviyosun windosunu bozmadan sanal ubuntu kur VIRTUALBOX programini indir windowsun icine sanal isletim sistemi kur biraz arastr nasl oldugunu anlarsin en kolay yöntem...flashla falan ugrasma masaüstüne simgesine tıklayinca pencerede acilsin linuxun

SDN Okuru

+HDD var , ona tıkla onun içinde takmış oldugun usb nin markasını göreceksin sonra onu seç..

bu konu hakkında yardım edecek biri varmı hemen fotoları koyacağım lütenn

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)