Bios hdd yi görüyor fakat windows açılmıyor

Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 10 ve 10
    murat_57_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bios hdd yi görüyor fakat windows açılmıyor

elimde eski bilgisyarımdan söktüğüm 30 gb maxtor 3.5 serisi hdd var bios tamı tamına görüyor fakat sistem başlamıyor açılırken lütfen sistem diskinii takın ve entere basın diyor pc yi cd-rom başlatmayı seçtiğimde ise başlamıyor :S ama hdd yi çıkardığımda başlıyor içinde çok önemli bilgilerim var lütfen yardımm
    Konu keyloger tarafından (28-02-2010 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen forum kurallarını okuyunuz!.. (başlık hatalı)

vegaturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Jumper takmayı dene bilgisayar açılırken biricil diski taktığın disk olarak görüyor

qKTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Belkide HDD kendisi arızalıdır. Bizzat kendimden örnek vermek isterim.
    Samsung 80 GB HDD var bende. Her zaman ki gibi kasanın güç tuşuyla bilgisayarımı açmak istiyorum ve okuyor gibi oluyor ve sonra insert boot device ile başlayan yazı vardı o hata çıkıyor karşıma. Bende her bu hata da HDD güç ve IDE kablosunu söküp yeniden takıyorum sonra düzeliyor. Aslında sorunum HDD deki kötü sektörler yüzünden. Kafa vuruyor diye tabir ettiğimiz olay var ya ha ondan işte.. HDD sıfırlama programına ihtiyacım var aslında.
    Yardımcı olabilecek arkadaşımız varsa bana özelden nasıl yapacağımı yazabilir mi ?

Alıntı qKTe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belkide HDD kendisi arızalıdır. Bizzat kendimden örnek vermek isterim.
    Samsung 80 GB HDD var bende. Her zaman ki gibi kasanın güç tuşuyla bilgisayarımı açmak istiyorum ve okuyor gibi oluyor ve sonra insert boot device ile başlayan yazı vardı o hata çıkıyor karşıma. Bende her bu hata da HDD güç ve IDE kablosunu söküp yeniden takıyorum sonra düzeliyor. Aslında sorunum HDD deki kötü sektörler yüzünden. Kafa vuruyor diye tabir ettiğimiz olay var ya ha ondan işte.. HDD sıfırlama programına ihtiyacım var aslında.
    Yardımcı olabilecek arkadaşımız varsa bana özelden nasıl yapacağımı yazabilir mi ?
    HDD Low Level Format Tool 2.36 diye google da arat küçüm bir program bad sectörü düzeltmeyebilir ama hariskinde tüm verileri tamamen silip kafa atmayı en aza indirebilir program hakkındaki bilgiler;

Harddisklerine low level format atmak isteyenler için geliştirilmiş küçük bir araç. Fabrika formatı olarak ta bilinen bu yöntem ile harddiskinizdeki tüm MBR ve tablo bilgisi silinecek. Tüm bitler 0 olacak şekilde ayarlanacak. Böylece diskiniz ilk günki gibi tertemiz olacak. S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB, FIREWIRE arabirimlerine sahip disklerde çalışabilir. Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital marka disklerde sorunsuz çalışmaktadır.

Dikkat bu aracın kullanılması sonucu seçtiğiniz diskteki veriler tamamen silinecektir. Silinen verilerin kurtarılması mümkün değildir.

En iyisi ve pro bu programmıdır sence?

Evet bence en iyi bu ashampoo sitesine girip bakabilrsin onlarında yaptığı bir hardisk programı vardı diskin ömrünü gösteriyor vs...

bende jumperdan kaynaklandığını düşünüyorum bu jumperı nasıl ayrlıyacağım yani 1.cil hdd demde masterda bunda slave demi olacak yoksa cablo selecet moddammı?

Alıntı murat_57_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende jumperdan kaynaklandığını düşünüyorum bu jumperı nasıl ayrlıyacağım yani 1.cil hdd demde masterda bunda slave demi olacak yoksa cablo selecet moddammı?
    Eğer bu taktığınla birlikte toplam 3 hd oluryorsa sistemin masterda jumper vardır master girişlerine bak istersen bir jumperı olmalı bir jumper de 3. hd ye gerkli ilk hd de jumper olmamısı lazım ...

tamamdır sorun halledildi problem ıd denmiş

IDE kablosundan mı ?

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)