Etiketli Kullanıcı Listesi

97. Sayfa - Toplam 98 Sayfa var BirinciBirinci ... 478795969798 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 2.401 ile 2.425 ve 2447
Like Tree12Beğeni

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Windows 7 forumunda Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı konusunu incelemektesiniz.

kowalskii Nickli Üyeden Alıntı Nedenini bilmiyorum ama explorer.exe yi bulamıyor bilgisayar. Çalıştırdan komutu girdiğimde bana bulamadığını söylüyor.. Ne yapmam gerek ? Başka bir windows kurulu bilgisayardan Explorer.exe dosyasını almayı denedin ...

IuTKuI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kowalskii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedenini bilmiyorum ama explorer.exe yi bulamıyor bilgisayar. Çalıştırdan komutu girdiğimde bana bulamadığını söylüyor.. Ne yapmam gerek ?
    Başka bir windows kurulu bilgisayardan Explorer.exe dosyasını almayı denedin mi acaba?

kowalskii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı IuTKuI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir windows kurulu bilgisayardan Explorer.exe dosyasını almayı denedin mi acaba?
    Comodo isimli program önce explorer.exe yi karantinaya almış sonra da bloke etmiş.. Güvenilir bölgesine almama rağmen, düzelmedi.. Format atmak zorunda kaldım

Bu Comodo Türklerinde yapımında çalıştığı virüs programı mıydı?

Hocam formattan evvel peki atabilme şansınız var mıydı? Yani explorer.exe sonuçta Windows Gezgini'ni çalıştıran servis. Bilgisayar açılıyor ve işlem yapabiliyor muydunuz Ne çok merak ettim ha

An internal system error occurred
    please refer to DXError.log and Directx.log in your windows folder to determine folder

Allah rızası için benim şu sorunumuda çözün kafayı yicem fm 13 indirdim steamden oynayabilmeniz için directx(r) nin son sürümünü yüklemeniz gerekiyo diyo deniyo üstteki hatayı alıyorum nolur yardım edin ...

kowalskii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu Comodo Türklerinde yapımında çalıştığı virüs programı mıydı?

Hocam formattan evvel peki atabilme şansınız var mıydı? Yani explorer.exe sonuçta Windows Gezgini'ni çalıştıran servis. Bilgisayar açılıyor ve işlem yapabiliyor muydunuz Ne çok merak ettim ha
    Hayır.. Sadece güvenli mod da çalışıyor explorer.exe. Normal şekılde kendı masaustum geldıkten sonra ne taskbar nede baslat enusu calısıyo.. sadece mouse u hareket ettırebılıyorsunuz.. E zaten o da anlamsız.. Ilk baska wındowstan denedım olmadı. Sonra guvenlı modda comodo klasorunu sıldım olmadı.. Denedım bır kac sey ama basaramadım.ç Format attım sonra

Başka çare kalmamış zaten en iyisini yapmışsın.

Alıntı KKiper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    An internal system error occurred
    please refer to DXError.log and Directx.log in your windows folder to determine folder

Allah rızası için benim şu sorunumuda çözün kafayı yicem fm 13 indirdim steamden oynayabilmeniz için directx(r) nin son sürümünü yüklemeniz gerekiyo diyo deniyo üstteki hatayı alıyorum nolur yardım edin ...
    İndirdin mi peki?

SDN Okuru

Standart pc

arkadaşlar bende de mavi ekran çıkıyor başlarken ama 10 açmada 2 sinde oluyo ve pc açıldıktan sonra bu hatayı almıyorum hata tarama yaptırdım kayıt defteri hatası çıktı bi kaç programla hatarı düzlettim ama biraz hata kaldı com ve activex hatalarıymış bilgisayar şimdi yine oluyo ama 15 açılmada 1 kere filan oluyo ama tamamen düzeltemedim sık sık program ekle kadır yapmadan oluyormuş galiba bunun tam bi çözümü yokmu ??

Kadir Sekme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaç senedir pc kullanıyorum hala 32 bit ile 64 bit arasındaki farkı bilmiyorum birisi söylesin lütfen

Gerçekten ne işe yarıyor şu bit olayı? Ne fark var ki aralarında?

Alıntı Kadir Sekme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç senedir pc kullanıyorum hala 32 bit ile 64 bit arasındaki farkı bilmiyorum birisi söylesin lütfen

Gerçekten ne işe yarıyor şu bit olayı? Ne fark var ki aralarında?
    http://forum.shiftdelete.net/windows-7/80456-32bit-64bit-windows-7-karsilastirmasi.html (32bit-64bit Windows 7 karşılaştırması)

http://windows.microsoft.com/tr-tr/w...sked-questions
    Konu -Beneficence- tarafından (26-02-2013 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.

Standart Başlat menüsü çalışmaması

Laptopu açtığım zaman başlat menüsü açılıyor ama fareyle bir şey yapmak

istediğim zaman başlat menüsünde hiçbir tekki vermiyor. masaüstündekü

herhangi bir dosyaya da tıkladığım zaman sol tıkla açılıyor ama sağ tıkladığım

zaman yine işlem yapmıyor. Alt Gr+Ctrl+Delete yaptığım zaman ise başlat menüsü çalışmaya başlıyor...

Bunun çözümünü bilen paylaşırsa sevinirim...

Konu AliA tarafından (01-08-2013 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

RotE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iyi günler elimde çok büyük bir sorun var

dün windows7 basic yüklü toshiba c855-18w modelli bilgisayarımda disk küçültmesi yaptım ve 200gb ı farklı bir disk oluşturup ona aktardım daha sonra ayarlarını yaptım sorun yoktu sonrasında bilgisayar yerel disk ve workgroup adlarını değiştirdim ve yeniden başlatılması gerekti haliyle bende başlatma seçeneğini seçtim fakat yeniden başlayınca şu sorunla karşılaştım:

a recent hardware of software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source.

if you have a windows installation disc,insert the disc and restart your computer. click "repair yourcomputer" and then choose a recovery tool

otherwise, to start windows so you can investigate further, press enter key to display the boot menu ,press f8 for advanced boot options, and select last known good. if you understand why the digital signature cannot be verified and want to start windows without this file,temporarily disable driver signature enforcement

file:\windows\system32\winload.exe

status:0xc0000428

info:windows cannot verify the digital signature for this file

bu ekranda enter ve esc seçenekleri var esc ye basınca aynı ekran tekrar geliyor enter e basınca ise şu ekran geliyor:

choose an operating system to start, or press tab to select a tool:
    (use the arrow keys to highlight your choice,then press enter)

WİNDOWS7(seçenek bu)

to specify an advanced oftion for this choice ,press f8

tools:
    windows memory diagnostic(seçenek2)

bu ekranda her seçeneği seçince bir önceki ekrana atıyor f8 e basınca da bir önceki ekrana atıyor

bios tan yapmaya çalışıyorum ama asıl sorunum burda ortaya çıkıyor.normalde pc başlarken bir toshiba yazısı gelirdi ve bios u o şekilde açardım fakat artık o yazı gelmeden direkt olarak açılıyor bu yazı sayfası yani biosa giremiyorum

bios pilini çıkart dediler arkadaşlar ve bios pilini karta temas ettirmeden çıkardım ve yarım saatdinlendirdimyeniden taktım fakat bir faydası olmadı sorunun çözümünde bana yardımcı olursanız çok sevinirim internette ve burada araştırdım fakat benimle aynı sorunu yaşayan kimse yok

ve ayrıca win xp cd si buldum ve cd den yükleyeyim sonra tekrar win7 alırım bir ara dedim olmadı
    bu sorun varken tıklar tıklamaz power tuşuna siyahekranda _ simgesi yanıp sönüyor ki bu normal açılışta da oluyor ama toshiba yazısından sonra cd takınca bu ekranda _ yanıp sönmüyor ve uzun bir süre ekranda kalıyor fakat cd den yükleme başlatılamıyor

usb den format atayım dedim win8 yükledim harici diskime fakat boot ekranına giremediğimden o da faydasız

bir başka sorun ise eskiden bios açılınca kimi alt menülere erişemezdim yani seçenekleri kapalıydı o alt menü seçeneklerini nasıl aktive edebilirim bios açılınca

cevaplar için şimdiden teşekkürler

pc:4gb ram
    toshiba satellite c855-18w
    intel pentium b-960
    win7

RotE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sorunumu hallettim millet biosu açmanın yolu f12 tuşunu daha bilgisayar açılmadan basılı tutarak bilgisayarı açmakmış(normalde toshiba yazısı gelir orada 1 kere basmak yeterlidir fakat toshiba yazısı gelmeyince böyle yapılması gerekmiş) açtıktan sonra bios ayarlarında usb yi seçmeniz yeterli sistem kendi kendini düzeltiyor(usb takılı değilken usb seçin)
    Snipertr bunu beğendi.

Öncelikle merhaba, Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Pc den iyi derecede anlıyorum fakat başıma hiç gelmeyen bir şey geldi. Bunun hakkında bilgisi olan elbet vardır.

Laptopımda oyun oynarken görüntü önce yavaşlıyor. Sonra yavaş yavaş donup (hoparlörden ince bir çıtır çıtır ses geliyor zaten donucağını buradan anlıyorum) siyah ekran gelip ardındanda 1-2 sn içinde pc kendini kapatıyor. (en yakın zamanda video yükleyeceğim)

Şimdi aklımın almadığı durum şu;

1- Soğutucum mükemmel çok çok iyi soğutuyor. Laptobun altı buz gibi oluyor. (comfydesk çift fan)
    2- Laptop fanı sıcak üflemiyor yukarıda bahsettiğim olay esnasında hafif ılık oda normal yük altındayken.
    3- Laptop iç fanı yeni temizledim.
    4-Laptop kasası buz gibi ısınma sorunu yok. Sadece oyun esnasında biraz daha devirli dönüyor buda normal.
    5- Tüm driverler güncel. Aklınıza gelen ne varsa hepsi güncel ekran kartı, chipset ses kartı wriless bluetooth, windows upgrade tam güncel. Bios dahil.
    6- 3 kez formatlandı (orjinal recovery ile)

Bunlara rağmen bu pc neden kapanır ?

Benim düşüncem ekran kartı pert. yada bios güncellemesi pc ye yaramadı (lenovo sitesinden pc modeline göre indirmiştim. fakat 2 seçenek var z570 1024 ve düz z570 bu konudada yardım istiyorum acaba benmi yanlış kurdum fakat ikisininde boyutu aynı)

Ben bu sistemle call of duty serisi, medal of honor serisi, battlefield 3 serisini gta 4 gibi oyunları ful grafik oynuyordum bundan 3 ay önce. Tahminim bios yönünde fakat ekran kartıda artık yılmış olabilir Neyseki garantisi devam ediyor.Servis son çağre. Konuyu açmamdaki amaç malum servis işleyişi yavaş eğer benim yapabileceğim bir şey varsa ben yapayım (garanti kapsamına çıkmadan)

PC ÖZELLİKLERİ:

CPU

2nd Generation Intel® Core™ i7-2670QM (2.2GHz, 6MB Cache)

Operating System

Windows® 7 Home Premium 64 BİT

Memory

8GB (DDR3)

Graphics

Intel® hd graphics 3000 (integrated) + NVİDİA GT 540M

Display

15.6" backlit LED VibrantView HD display (16:9 widescreen)

750 gb hdd
    Konu AliA tarafından (24-04-2013 Saat 07:41 ) değiştirilmiştir.

TMac1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar benim sorunum siyah ekranda sadece mouse gözüküyor ctrl alt delete yapsamda hiç bir şey olmuyor bikaç kere reset atıyorum anca açılıyor ne yapacağım ?

golevez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar benim sorunum şu;
    10 ay önce aldığım bilgisayarıma 120 gb. ssd harddisk taktım. forumları dolaşırken bu hddyi takanların uyku modu ve hazırda bekletme modlarını kapattıklarını okudum. Baktım benim de c: sürücümde 6 gb hiberfile.sys dosyası var. denetim masasından girdim güç seçeneklerine bütün şıkları hiçbir zaman yaptım. Gelişmiş güç seçeneklerine de girdim orada da uyku modu ile ilgili herşeyi karıştırdım değiştirdim ama bir türlü o hiberfile.sys dosyası kaybolmuyor. uyku modunu kapatan bilgisayarlarda başlattan ulaşılan kapat düğmesinin yanındkai uyku modu ve hazırda beklet seçenekleri kayboluyor ama benden kaybolmuyor.
    Aman dostlar derdime bir çare...

@golevez
    Dostum hibernate offline çekme komutu aşağıdaki gibidir;

Aşağıdaki kodu çalıştıra yazman yeterlidir, o kaybolur.
    powercfg.exe /
    hibernate off
    golevez bunu beğendi.

golevez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@golevez
    Dostum hibernate offline çekme komutu aşağıdaki gibidir;

Aşağıdaki kodu çalıştıra yazman yeterlidir, o kaybolur.
    powercfg.exe /
    hibernate off
    Daha ne diyim elin dilin dert görmesin hacııııı....
    IuTKuI bunu beğendi.

@golevez sen bana, ben sana her zaman destek

Arkadaşlar Windows 7'De Yüklü Güncelleştirmeleri Kaldırınca Bir Sorun Olurmu Hangi Güncelleştirmeleri Kaldırırım İşe Yaramaaayan Ama Düşünüyorumda İlk Format Attığımda Güncelleştirme Yüklü Deildi Ve Bir Sorun Yoktu Hepsinin Silsem Veya Bir Kaçını Sorun Olurmu

Comodo yükledikten bir süre sonra sürekli izin istemeye başladı dikkat etmeden bir kaç art arda gelen mesajlara izin ver ya da iptal yaptım sonra masaüstü kitlendi kapatıp yeniden açayım dedim bu sefer masaüstü hazırlanıyor hatası verdi. 0x0400010e49 gibi bir uygulama hatası verdi. Bu hataları internetten araştırma yaparak gidermeye çalıştım artık hata yazısı çıkmıyor ama ekran siyah ve bir kaç program dışında hiçbir şey yok resimler vs. açılmıyor sadece denetim masasını falan açabiliyorum. comodo yu sildim, epowertray.exe hatası vermişti bir ara onu da kaldırdım. Varsayılan profilde oturumunuz açıldı gibi bir uyarı geliyor ve bir şey çalıştıracak olduğumda sayfaları kapatım ramde yer yok diyor. ACİL yardım!

Şu an güvenli moddan yazıyorum orada her şey normal. kaspersky kurdum virüs bulmadı. Sistem dosyalarım eksilmiş olabilir mi ? Format atmama gerek kalmadan nasıl sonuca varırım ?
    Konu Cruel23 tarafından (13-06-2013 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bi windows 7 dvdsi ile onarma seçeneğini seçin bi faydası olabilir.

Bilgisayarımı 2 ay önce en iyi performans için ayarla dedim şimdi en iyi görünüm için ayarla dediğimde hani şu maviş maviş oluyor ya alt taraf falan hafif saydam oluyor falan
    öyle olmuyor düzelmiyor şu anki hali windows 98 gibi altı gri falan yardımcı olun nasıl geri getirebilirim

Mirza. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar bir bilgisayar var xp de hiçbir sorun yaşamıyor.. Ama WIN7 yükleyince ilk açılış herşey normal.. Kapatıp tekrar açmaya kalktığınızda ekrana görüntü gelmiyor.. Hiç gelmiyor.. "NO SIGNAL" ..

Koblolar sağlam.. Grafik kartı sağlam..

Lakin XP de bu dediklerimin hiçbiri olmuyor.. Herşey tıkır tıkır.. Önceleri WIN7 yükledik aynı sorunu yapmıştı sonra XP ye çevirdik.. Şimdi yine WIN7 attık yine aynı sorun..

Cevapları önerileri bekliyorum.. Şimdiden sağolun..

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)