Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 121
Like Tree4Beğeni

Konu: Mavi Ekran Hatası (Windows 7)

mrpit542 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Mavi Ekran Hatası (Windows 7)

Merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 10 aydır aynı windowsu kullanıyorum (windows 7) hiç format çekmedim yani memnundum bu zamana kadar ama 1 haftadır mavi ekran hatası alıyorum,

Hata bilgisayar açılırken çıkıyor, PC otomatik reset atıyor. hatanın ne olduğunu kaydedemiyorum bu yüzden.

Sonra açılırken bir açılış menüsü çıkıyor, Normal Olarak başlat diyorum açılıyor. bu hatayı PC açıldıktan sonra yani Masaüstündeyken veya oyunlarda falan hiç almadım.

Sadece bilgisayar açılırken bu hatayı veriyor. Ama her açılışta olmuyor. ​Mesela 10 açılışın 3 veya 4 ünde bu hatayı alıyorum.

Mavi ekranda görebildiğim kadarıyla bilgisayar kapanırken doğru kapatılmadığı için oluyormuş sanırım,

Ama bilgisayarı hep düzgün kapatıyorum hiç fişi çekip kapatmadım hatta kesintisiz güç kaynağı kullanıyorum, elektrik kesilse bile bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatıyorum.

Bu hatanın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim bunların kaydedildiği bir yer varmı ? veya mavi ekran hatasından sonra otomatik reset atmasını nasıl engelleyebilirim?

Anlattığım kadarıyla hatanın neden kaynaklandığını tahmin eden ve çözümünü bilen arkadaş varsa , sevinirim.

teşekkürler
    Konu REDFOKS tarafından (04-10-2012 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.
    brnack5 bunu beğendi.

SDN Okuru

Hatanın bir resmini koyarsan yardımcı olabiliriz , tahminen RAM den kaynaklı bir sorun olabilir ama kesin bir şey diyemem.

Fotoğrafını çekemiyorum bir kaç saniyede geçiyor. Çekebilirsem koyacağım.
    scorler bunu beğendi.

Çektim fotoğrafı.

System_Service_Exception stop: 0x0000003B

Google dan aradım ama heryerde farklı bişey diyor anlıyamadım. Birkaç gün içinde çözmem lazım bu sorunu.

Olmazsa son çare format çekip tekrar kuracağım windowsu, ama sorun donanımsal ise format da işe yaramaz heralde

Yardımcı olurm​usunuz.
    Konu REDFOKS tarafından (04-10-2012 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.
    VforDogukan ve teknocenk bunu beğendiler.

mehmet0321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RAM'i ve ekran kartını kontrol et yerine tam oturmuş mu diye devam ederse format at.
    @mrpit542

win32k bildiğim kadarıyla donanımsal sorunda çıkıyor. Öncelikle kurtarma cdsi ile disk taramayı çalıştır. daha sonra SFC /SCANNOW komutunu uygula. Overclock uygularsan ya da ram timinglerini kurcaladıysan da yapmaya devam eder.

SDN Okuru

bendede aynı sorun çıkıyo. benimki bugün başladı sürekli çıkıyo sonra kendi kendine kapanıp açılıyo ve yeniden windowsu normal olarak başlat diyorum yine o mavi ekran çıkıyo nasıl düzeltebilirim? bu arada benim pc laptop bazıları çok ısındığı için falan diyo ama ben sadece cumartesileri giriyorum.

Enkran kartı ve Ramleri çıkartıp taktım yerine tam yerleştirdim, düzelmedi.
    Sonra format atıp Windowsu yeniden kurdum düzelmedi.
    Teknik servise götürdüm, eleman ilk bakışta sorun anakartta, anakartın kondansatörleri şişmiş, yeni anakart alman lazım tamiri zor iş biz uğraşmıyoruz dedi.
    Tekrar getirdim taktım ve Biosu güncelledim belki düzelir diye yine düzelmedi.
    Ama sorun kullandığım Seagate 1 TB harici diskte olabilir diye düşünüyorum, harici diskin usb yi çıkarıp bilgisayarı açınca hata vermedi. deneme yanılma yöntemiyle anlamaya çalışıyorum.

bLaCkSouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

USB'ler kısa devre yapabilir. İyi topraklanmamış prize bağlı kasalarda kasa üzerinde elektrik birikmesi olabiliyor. Başka USB girişlerini deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsin. Düzelmezse ve sorun sadece harici HDD takılı iken meydana geliyorsa büyük ihtimalle dediğim gibidir.

SDN Okuru

Arkadaşlar bende de oenellikle oyun oynarken oluyor mesela Minecraft yada Terraria oynarken bi bakıyorum mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor sorun aynı mı? Cevap verirseniz sevinirim.

Strake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgisarayında iki antivürüs yüklü gibi birşey varmı bazen o durumdanda çıkıyor en iyisi bir format at

GassipGirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Az mı çektim o mavi ekrandan maviden soguttu o hatalar beni

SDN Okuru

benimki daha açılmıyor 4 veya 5 gündür açılmıyor.

SDN Okuru

aynen

SDN Okuru

Diyorki F8 basın diyor güvenli modu'unu seçin diyor ondada mavi ekren geliyor yalandır kesın

SDN Okuru

benmki video falan izlerken oluyor oyunlarda fazla sorun olmuo en az 1 aydır çözmeyi deniyorum bi de format atcam bakalım olcakmı :/

SDN Okuru

kardeşim benimki güvenli modda açılıyor ama olağan olarak başlatınca açılmıyor mavi ekran veriyor resimse resim vereyim lazımsa kasanın özelliklerini yazayım ama bunu allah rızası için çözelim

SDN Okuru

Kardeş aynısı bende oluyor ya güvenli modda açılıyor ama başlarken direkt mavi ekran hatası çıkıyor resmini çekip koyim mi?

SDN Okuru

Angry wolfteamda sorun

aynen kardeş bendede böle oluyor ama açılırken değil wolfteam oyununa giriyorum sunucu seçiiyorum örnek beyaz kurşun acemiler v.b. tam yükleniyo sunucuya gircek o arada bu hatayı alıyorum aynı ingilizce

SDN Okuru

arkadaslar aynı hatayı bende alıyorum benımkisi leptop win7 starter di ben format attım ultimate yaptım acılıyor pc sorun olmuyor ama arada ekran kesintisi oluyor 4-5 kere ekran gidip geliyor sonra bu geliyor resetleniyor düzeliyor gunde 5-6 kere alıyorum çözumu nedir ??

SDN Okuru

Standart mavi de renk tir demeyin tiksiniyorum:)

bunun çözümü yok zannedersem ekran kartını yeniledim olmadı ram leri yeniledim yine olmadı

SDN Okuru

forumda bilen birisi yok galiba, ben de ram le anakart uyuşmazlığından fln diye bişey duymuştum, ya da driverların sırasını yanlış yükleyince oluyo diyolar ama çok sinir bozucu bişey gerçekten

SDN Okuru

Standart a

harici hdd kontrol edin bende de oluyor oyle duydum . 1 de format atarken kompa umumen atin hicbirsey kalmasin

SDN Okuru

Standart sistem hatası

aynı hatayı bende yaşıyom hard disc deyişdim yine olmadı ve formatta atırdım

O anakartın marka modelini öğrenebilir miyim kardeşim..
    Konu eSa tarafından (26-11-2012 Saat 08:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Tamamı büyük harf ile yazı yazmıyoruz..

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)