Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 60
Like Tree2Beğeni

Konu: Bilgisayardan ses gelmiyor Neden Olabilir ?

Standart Bilgisayardan ses gelmiyor Neden Olabilir ?

sevgili kardeşlerim.bilgisayardan fazlalıkları silerken yanlışlıkla. ses kartı veya ses ile ilgili bir yerleri sildim.ses kesildi.sonra 97 audio gibi bir sistem yükledim . ses geldi fakat hoperlorden müthiş bir çınlama se gıcıklayıcı zırlamalar geldi.tekrar sistemi geri yükledim.sesile zırıltılar yok oldu.saglıklı bir ses alabilmem için ne yapmalıyım.açıklayıcı bir biçimde yazarsanız yapabilirim sanıyorum. şi
    mdiden teşekkür ederim.
    saygı ve sevgiler.

buroodriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Realtek'in en güncel sürümünü yüklemeni öneririm

bilgisayar yada laptopunun cd si yok mu tüm driverları içindedir :S

Mehmet.Yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yada driver scanner tarzı bir programla driver larını güncelle

CiiixXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başlat çalıştır'a dxdiag yazın ve enter'a basın.

Uyarı penceresine evet veya hayır'ı tıklayın. Önemli bir şey değil...

Açılan pencerede üstteki butonlardan 1. Ses'i tıklayın ve Aygıt bölümünde Ad bölümünde yazılı olan bilgiyi buraya yazın.

Bu bilgiye göre en güncel sürücüyü bulup indirmeniz gereken linki verelim. Dilerseniz kendiniz bulup indirin ve kurulumu yapın

Tercih sizin...
    RapLex bunu beğendi.

Kayıtsız Üye

ses kartı yok diyoo..

SDN Okuru

ses kartı sürücüsü yüklü donanım düzgün calısıyor diyor sesin gelmemesi için hiçbir sorun yok ama ses gelmiyor normal calıyormuş gibi görünüyor format cektim yine olmadı sorun ne olabilir

TayfunYilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hoparlol bozuktur belki

Czmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende de oldu.
    Dumprep 0-k yüzünden olabilir. kucuk bir virüstür kendısı

SDN Okuru

Ciiiixx; Yukarıda yazdığınız yere baktım, "SB Live! Wave Aygıtı" yazıyor. Bu, Ses Aygıtlarında yazan şey aslında, Realtek ses aygıtı değil bence, ses driver'ı olmadığından listede otomatik bu seçiliydi. DRİVERX'de de o yazılıdır ondan.
    Windows Media Player'da müzik çalıyor görünüyor fakat asla ses gelmiyor. İnternette, Youtube'da açtığım videolardan da ses gelmiyor. Lütfen yardım edin bana. Kasayı açıp ses chip'ine bakacak kadar bilgili değilim. Üstelik ses formattan sonra gitti. Daha evvel format attığımda ses kartı yüklemedim CD'den ama ses vardı, yok olmamıştı. Bu formattan sonra ses gitti. Yüklemedim çünkü ses kartı CD'si falan yok elimde. Ekran Kartı ATİ CD'si var mesela. Sonra bilgisayarcılardan Ses CD'si sordum satın almak için, Ses CD'si diye birşey yok, kasayı getirin biz internetten yükleyeceğiz falan dediler. Ben de hem kasayı oraya kadar taşımak hem de para ödemek istemiyorum. Kendim nasıl indiririm, ses e nasıl kavuşurum lütfen yardım edin!

SDN Okuru

benim ki realtek hd audio autput
    lütfen yardım edin ilginiz için teşekkürler

CiiixXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciiiixx; Yukarıda yazdığınız yere baktım, "SB Live! Wave Aygıtı" yazıyor. Bu, Ses Aygıtlarında yazan şey aslında, Realtek ses aygıtı değil bence, ses driver'ı olmadığından listede otomatik bu seçiliydi. DRİVERX'de de o yazılıdır ondan.
    Windows Media Player'da müzik çalıyor görünüyor fakat asla ses gelmiyor. İnternette, Youtube'da açtığım videolardan da ses gelmiyor. Lütfen yardım edin bana. Kasayı açıp ses chip'ine bakacak kadar bilgili değilim. Üstelik ses formattan sonra gitti. Daha evvel format attığımda ses kartı yüklemedim CD'den ama ses vardı, yok olmamıştı. Bu formattan sonra ses gitti. Yüklemedim çünkü ses kartı CD'si falan yok elimde. Ekran Kartı ATİ CD'si var mesela. Sonra bilgisayarcılardan Ses CD'si sordum satın almak için, Ses CD'si diye birşey yok, kasayı getirin biz internetten yükleyeceğiz falan dediler. Ben de hem kasayı oraya kadar taşımak hem de para ödemek istemiyorum. Kendim nasıl indiririm, ses e nasıl kavuşurum lütfen yardım edin!
    Yazınızı geç farkettim. Sorun halen devam ediyorsa;

"SB Live! Wave Aygıtı" Creative Sound Blaster Live! Wave aygıtı yani ses kartınız bu.

http://support.creative.com/download...rType=1#type_1

Bu adresten, sayfanın alt bölümünde işletim sisteminizi seçin ve sürücüyü indirip kurun.

benim ki realtek hd audio autput
    lütfen yardım edin ilginiz için teşekkürler
    Sizin ses kartınızın sürücüsü ise BURADA.

Açılan sayfadaki kutucuğu işaretleyerek NEXT' i tıklayın.

Sürücülerin bulunduğu sayfa açılacak. İşletim sisteminize uygun sürücüyü indirip yükleyin...

anakart modelim bu
    format attım driver yükledim sorun yok diyor ama hala ses gelmiyor anlamadım gitti yahu.
    yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

sametuca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.

EnverYigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sametuca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.
    Konu çok eski. hortlatmışsınız.

sametuca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı EnverYigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu çok eski. hortlatmışsınız.
    Konunun daha 2 ay öncesine kadar aktif oldugunu göz önüne alarak konu sahibi arkadaşım ve belkide bu konudan yardım alabilecek diğer arkadaşlarım için yararlı olucağını düşündüm

SDN Okuru

Standart olmad

benm bilg hp pavilion dv4000 hersey tamam ama isletim sistemimi bulamadm

SDN Okuru

arkadaşlar nolur yardım edin bilgisayarda program fileste yer açarken ses klosörünü sildim yanlışlıkla şimdi ses yok ve bende bilgisayar hakkında uzman değilim yardımcı olurmusunuz

SDN Okuru

ya bişey sora blirmiyim ben bilği sayardan müzik dinleyemiyorum neden olbilir şimdiden teşekkürler

SDN Okuru

Standart Ses gelmiyo

arkadaşlar ben pcye format attım ses driverlaını yukledim ama ses gelmiyo çozumunu bilen varsa yardım edebilirmi.

SDN Okuru

Benim bilgisayardan ses geliyor. Fakat youtube tarzı online sitelerden video izlerken ses gelmiyor. Ancak IDM vasıtası ile bilgisayara indirip Medai Player Classic ile seyrederken sesi duyuyorum. K-Lite kodek programını silip tekrar yükledim ama sorun yine devam ediyor.

eSa
    eSa isimli üye şu an offline konumdadır
    eSa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bilgisayardan ses geliyor. Fakat youtube tarzı online sitelerden video izlerken ses gelmiyor. Ancak IDM vasıtası ile bilgisayara indirip Medai Player Classic ile seyrederken sesi duyuyorum. K-Lite kodek programını silip tekrar yükledim ama sorun yine devam ediyor.
    Youtube vs. yerden video izlerken; saatin yanındaki ses sisgesinin üzerinda sağ tıklayıp "Ses karıştırıcısını aç" deyin. Orada Browserin (İe, Chrome vs. hangisi açıksa o an) altındaki ses çıkışı kapalı olabilir.

Dediğim gibi videyu izlerken deneyin. Aksi takdirde o kısımda browseri göremezsiniz.

Ayrıca bu konuya da göz atabilirsiniz : http://forum.shiftdelete.net/multime...-gelmiyor.html (Tarayıcıdan ses gelmiyor)
    Konu eSa tarafından (04-12-2012 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.

SDN Okuru

Standart Sorun halloldu.

İlgilendiğin için sağol. Sorun K-Lite programı ayarlarından kaynaklanıyormuş. Windows görev çubuğundaki K-Lite programına ait olan audio decoder kutucuğunu sağ tıklattım mixer yazan kısımdaki tiki kaldırdım sorun düzeldi. Demek ki K-Lite programı varsayılan ayarlarında audio kısmında mixer otomatik olarak aktif geliyormuş. Onu pasifleştirince sorun halloldu. Yinede alaka gösterdiğiniz için sağolun

SDN Okuru

Exclamation acil

yanlışlıkla autodesk 2009 dıye bı program sildim bilgisayardan ses gelmiyo ne yapmam lazım yardımcı olursanız seviniirm.

SDN Okuru

Ses kartı bulunamadı. Eğer bulunması bekleniyorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)