Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 25
Like Tree5Beğeni
  • 1 Post By __kadıköyRAP__
  • 1 Post By __kadıköyRAP__
  • 1 Post By fatihcamli
  • 2 Post By ck-xe

Sizce açılış süresi normal mi?

Windows 7 forumunda Sizce açılış süresi normal mi? konusunu incelemektesiniz.

Skıntım Windows 7 Ultimate x64 SP1 Up to date İşletim sistemi'nin Intel Core i3 3.09 GHZ processor, 4GB DDR3 Ram, 1GB graphics card pc'de yavaş açılması. Sizce bu açılış süresi ...

Question Sizce açılış süresi normal mi?

Skıntım Windows 7 Ultimate x64 SP1 Up to date İşletim sistemi'nin Intel Core i3 3.09 GHZ processor, 4GB DDR3 Ram, 1GB graphics card pc'de yavaş açılması. Sizce bu açılış süresi normal mi? Çekim 5800'dan amatör bir şekil.

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben izlerken sıkıldım çok uzun kesinlikle benim sistem daha kötü daha çabuk açılıyor

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben izlerken sıkıldım çok uzun kesinlikle benim sistem daha kötü daha çabuk açılıyor
    Ne yapsam düzelmiyor. 1 aydır her formattan sonra güncelleyince böyle oluyor.

Güncelleme o zaman zaten bildiğim kadarıyla 12 mayıstaki sp1 sürümünü kurdun o yeterince günceldir

Cidden öylemi yapsam ne. ama bu seferde windows 7 düzeltmelerini yüklemeden ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum..

Erdem-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Windowsla yavaşlamaya devam

Alıntı SabotajMC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cidden öylemi yapsam ne. ama bu seferde windows 7 düzeltmelerini yüklemeden ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum..
    Ben formattan formata yeni sp çıkmışsa entegre edilmiş dvd ile format atarım. Çok sağlıklı olur sen merak etme kapa güncellemeleri gitsin 8 aydır kullanıyordum güncellemesiz kendi kendime bozmadan.

Düşünceleriniz için teşekkür ederim. öyle yapalım bundan sonra.. Bu arada Mayıs ayında yayınlanan MSDN Windows 7 Ultimate X64 SP1 Mayıs 2011 sürümlü SP1 entegreli orjinal md5 li iso format dosyası mevcut. isteyen olursa konu açarak paylaşabilrim. çok aradım çünkü..

ben wupload linkini alldebrid linkine çevirip sana göndermiştim diye hatırlıyorum
    S4B0T4J bunu beğendi.

hsngrms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güncellemeleri yapmamak olur mu yahu Hiçbirşey güvende değildir, güncelleme yapmayarak riskleri fazlasıyla artırmayın. Hele de internet bankacılığı gibi hizmetler kullanıyorsanız vay halinize

Alıntı hsngrms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncellemeleri yapmamak olur mu yahu Hiçbirşey güvende değildir, güncelleme yapmayarak riskleri fazlasıyla artırmayın. Hele de internet bankacılığı gibi hizmetler kullanıyorsanız vay halinize
    Bence pimpirik yapmamak lazım, antivirüs bile kullanmazken güncellemeyle mi korunacağım

Benim sistem seninki ile neredeyse aynı, işlemcim i5. Win7 ultimate x64 kullanıyorum (sp1'li MSDN sürüm) tüm güncellemeleri daima yapıyorum sorun yok.

Hangi ilacı kullanıyorsun?

Benim sistem seninki ile neredeyse aynı, işlemcim i5. Win7 ultimate x64 kullanıyorum (sp1'li MSDN sürüm) tüm güncellemeleri daima yapıyorum sorun yok.

Hangi ilacı kullanıyorsun?
    windows loader v2.0.6 ?

Bence pimpirik yapmamak lazım, antivirüs bile kullanmazken güncellemeyle mi korunacağım
    Pimpirik değil bu aslında alışkanlıklara bağlı mesela sadece SDN'ye giren adamın bilgisayarına elbette virüs bulaşmayacaktır ama nette surf yapılıyorsa + internet bankacılığı kullanılıyorsa + ilaçlı yazılımlar/oyunlar kullanılıyorsa vs.vs.vs. antivirüs ve güncelleme şarttır.

Ali sen böyle rahat konuşuyorsun ama bu adamın başına birşey gelse sana isyan etse...

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

windows loader v2.0.6 ?
    Onda sıkıntı yok bende 2.0.4 kullandım. MD5 değerleri orjinal MSDN ile uyuyor mu test ettin mi hiç?

Benim windows orjinal, yine de kapalı güncellemeler güncelleme yaparken kapattığın zaman bekle diyor falan hiç sevmiyorum

Siz bilirsiniz abi ben yıllardır kullandığım şekliyle söylüyorum, xp de de böyleydi, 7de de böyle. Arkadaş zaten antivirüsçü kullanıyordur muhakkak o yeter diye düşünüyorum, güncellemeler pek güvenlikle ilgili olmuyor. Acilse zaten haber oluyor sdnde yamandı falan diye.
    Konu __kadıköyRAP__ tarafından (27-10-2011 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.
    S4B0T4J bunu beğendi.

Pimpirik değil bu aslında alışkanlıklara bağlı mesela sadece SDN'ye giren adamın bilgisayarına elbette virüs bulaşmayacaktır ama nette surf yapılıyorsa + internet bankacılığı kullanılıyorsa + ilaçlı yazılımlar/oyunlar kullanılıyorsa vs.vs.vs. antivirüs ve güncelleme şarttır.

Ali sen böyle rahat konuşuyorsun ama bu adamın başına birşey gelse sana isyan etse...

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

Onda sıkıntı yok bende 2.0.4 kullandım. MD5 değerleri orjinal MSDN ile uyuyor mu test ettin mi hiç?
    Evet test ettim tabiki.. Birde bi kaç firmada beta test grubunda çalışıyorum. Gerçi son 1 aydır test edilen programları çalıştırmıyorum. Normalde Bilgisayar bilgim ileri derecede ama bu soruna çözüm bulamadım. Mayıs ayında yayınlanan orjinal md5 li sürümü kullanıyorum. Bir önceki sayfada lazım olan olursa konu açarak paylaşım yapabileceğimi tekrar belirteyim..

İllegal işlere bulaşmayan bazı kötü sitelere girmeyen adamın bilgisayarına kolay kolay virüs bulaşmaz zaten
    Ama adamlar güncellemeyi fantezisine çıkarmıyorlar bir sebebi var, ya performans yükseltmek için ya da açık kapatmak için... Ben ikisinden de vazgeçmem O açık seni-beni etkiler mi bilinmez, dediğim gibi alışkanlılara bağlı...

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

Bir önceki sayfada lazım olan olursa konu açarak paylaşım yapabileceğimi tekrar belirteyim..
    İllegal paylaşımın yasak olduğunu hatırlatmak gerek Ceza almak istemiyorsan özel mesaj ile hallet bu tür işlerini.

İllegal işlere bulaşmayan bazı kötü sitelere girmeyen adamın bilgisayarına kolay kolay virüs bulaşmaz zaten
    Ama adamlar güncellemeyi fantezisine çıkarmıyorlar bir sebebi var, ya performans yükseltmek için ya da açık kapatmak için... Ben ikisinden de vazgeçmem O açık seni-beni etkiler mi bilinmez, dediğim gibi alışkanlılara bağlı...
    Valla o illegal işlerden googleda crack indir diye arayanlara virüs bulaşır ancak ne kadar güncellersen de bi fayda etmez o adama

Ghost34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 senedir antivirüs kullanmıyorum windows kafasına göre güncelleme yapıyor ilgilenmem virüslerle bir problemim yok girse bile ben herkesle iyi geçinirim, öyle

Valla o illegal işlerden googleda crack indir diye arayanlara virüs bulaşır ancak ne kadar güncellersen de bi fayda etmez o adama
    Diyorum ya kullanım ile alakalı ama ne kadar temiz kullanılsa da antivirüs + aktif güvenlik duvarı + güncelleme olmadan güvenmemek lazım Hele de internet bankacılığı kullanan varsa çok dikkatli olsun

Bir de şu var ki GNU/Linux ve BSD kullanıcılarının bu bahsi geçenlerden hiçbirine ihtiyacı yoktur

fatihcamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş widowsun cok yavaş acılıyor. başka yamalar kullan birde bilgisayar acılsında gereksiz çalısan programları iptal ett donanım dan kaynaklanan yavaşlama ola bilir belki
    güncelleme açık+anti vürüs+trojen programı gayet sorunsuz gidiyorum virüs pragramıylan taratıyorum 0 trojen ve virüs buldu diyor trojen programıylan taratıyorum 18 tane trojen buldu hepsi yama diyor hiç biride aktif degildiyor..kis. sanl klavyesini kullansak sorun olmaz.
    S4B0T4J bunu beğendi.

ck-xe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Windows'un açılışı 1 dakika olsa, günde 1 kere açtığımızı varsaysak:
    Haftada 7 dakika, yılda 365 dakika yapar. 60 sene kullansak, 365*60=21900 dakika eder. Bu da yaklaşık 365 saat yapar. Bu da 15 güne, yani 2 haftaya eşittir.
    Kaldı ki 2 dakikada açılan bilgisayarlar da var. Yeri geliyor gün içinde birden fazla defa açıp kapamak gerekiyor...
    Galiba ne demek istediğimi merak ediyorsunuz Yani, Windows'un açılmasını beklerken, oyunların açılmasını beklerken boş yere vakit kaybediyoruz. Sadece Windows'un açıılmasını beklesek 60 yıl içinde ömrümüzden 1 ayımız boşa gidiyor olacak
    S4B0T4J ve Ghost34 bunu beğendiler.

Oryuken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ~J.c--W_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Windows'un açılışı 1 dakika olsa, günde 1 kere açtığımızı varsaysak:
    Haftada 7 dakika, yılda 365 dakika yapar. 60 sene kullansak, 365*60=21900 dakika eder. Bu da yaklaşık 365 saat yapar. Bu da 15 güne, yani 2 haftaya eşittir.
    Kaldı ki 2 dakikada açılan bilgisayarlar da var. Yeri geliyor gün içinde birden fazla defa açıp kapamak gerekiyor...
    Galiba ne demek istediğimi merak ediyorsunuz Yani, Windows'un açılmasını beklerken, oyunların açılmasını beklerken boş yere vakit kaybediyoruz. Sadece Windows'un açıılmasını beklesek 60 yıl içinde ömrümüzden 1 ayımız boşa gidiyor olacak
    60 sene kullanacağımı sanmam bir bilgisayarı

RockyBalboa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rainmeter dock vb programlar kullanıyorsanız açılışta ciddi yavaşlama meydana getiriyor ?

Benimki 30 saniyede falan açılıyor , açılıştaki program sayısını azaltınca hızı baya artıyor.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)