Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 22 ve 22
Like Tree2Beğeni
  • 2 Post By HRNKC

TTNET'ten ayrılmak isteyenler okuyun(Ufak bir bilgi)

Uydunet forumunda TTNET'ten ayrılmak isteyenler okuyun(Ufak bir bilgi) konusunu incelemektesiniz.

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Çoğu kişi TTNET denen illetten tam anlamıyla nefret ediyor. ( Yoksa yanılıyor muyum? ) TTNET'in yapması gerektiği şey her yıl bağlantı ücretlerinde biraz daha indirim yapması ...

Standart TTNET'ten ayrılmak isteyenler okuyun(Ufak bir bilgi)

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Çoğu kişi TTNET denen illetten tam anlamıyla nefret ediyor. (Yoksa yanılıyor muyum?) TTNET'in yapması gerektiği şey her yıl bağlantı ücretlerinde biraz daha indirim yapması iken biz(bu "biz" de ben yokum çünkü UyduNet'e geçtim) neyle karşılaşıyoruz? Tabiki Zamcıklarla. Zamcık diyorum çünkü bu firma fiyat artışlarını ufak ufak yapıyor böylelikle faturasında 3-5 lira farkı ya çoğu kişi görmezden geliyor yada aldırış bile etmiyor.

İnsanları böyle zamcıklarla kandırıyorlar işte arkadaşlar. Şimdi bu konuyu niye açtın arkadaşım esas meseleye gel diyenler vardır aranızda hemen geçeyim.

Şimdi çoğu kişi bu A.B. TTNET'in yağtığı işlerden usanarak ADSL sağlayıcısını değiştirmek istiyor ve Başlıyor piyasa yoklamasına Hangi firmalar var şuan Caanım memleketimde? (Smile, Koç.net, Türknet SuperOnline, Doping, UyduNet) sanırım bu kadar.

Yukarıda yazdığım firmalardan Sadece superonline'ın FiberInternet bağlantısı ttnet tarafından sağlanmamaktadır. SUperonline ADSL hizmeti ise TTNET tarafından verilmektedir. Benim Kullandığım UyduNet'in alt yapısını bile Türk Telekom sağlamaktadır fakar anlayamadığım bir nedenle Uydunet'in bazı bağlantı ücretleri ucuz. Şimdi Uydunetin Türk telekomdan faydadalandığını nerden biliyorsun diyenler olabilir. Türk telekomun santrali oturduğumuz binanın tam dibinde ve binadan türk telekom santraline uydunet personeli tarafından çekilen simsiyah gıp gıcır kabloyu gördüm.

Neyse yukarıdaki yazan firmalara geçmek piyasada rekabet sağlamaz. Siz firma değiştirdiğinizde iyi birşey yaptıgınızı düşünüyor olabilirsiniz ama işin aslı öyle değil, kazanan firma yine ttnet ve türk telekom oluyor. Eğer gerçekten rekabetin artmasını istiyosanız ve çevrenizde veya oturduğunuz sitede uydunet veya superonline fiberinternet mevcut ise ona geçmenizdir. Kardeşim hem kendin söylüyorsun Uydunet'in TT'den hizmet aldığını hemde uydunete geçin diyorsun ne ayaksın la sen diyenlere Kardeşim sen değilmiydin 1Mbps ADSL'e 49 lira veren UyduNet'te aynı bağlantıya vereceğin ücret 29 tl diyerek cevap vermek isterim. Eğer Uydunet'e geçmek isteyen olursa bu 3 MBps sınırsız 13 Boyunca 33 TL Kampanyasını kaçırmayın derim.

Uydunet Fiyat tarifeleri:

1 Mbps'e kadar : 29 TL / AY
    3 Mbps'e kadar : 49 TL / AY
    5 Mbps'e kadar : 69 TL / AY
    10 Mbps'e kadar : 99 TL / AY
    * Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Bir tek benim galiba TTnet'ten memnun olan. şuan 8mbps ye kadar olan tarifedeyim ve internet hızım 12mbps yani saniyede 800kb ile download yapmam gerekirken 1,2 mb ile download yapıyorum. Fiyatta hiçbir artış olmadı. 25 GB ı geçmem halinde hız düşümü de olmadı. Geçen ay 100 Gb indirdim saniyede 1.2mb ile

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı XuSeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamcık
    hahahah isteyerek mi yaptınız bilmiyorum ama o kelimeden TT ye çok derin gönderme olur...
    EzberimSin ve m6i4r7a2c2 bunu beğendiler.

Levent Kırcanın lafıydı bu ordan aklıma geldi

meLodrama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ttnet'den bende magdurum magdurumda magdurum yani. şu sözleşmem bi bitsin interneti komple söküp atıcam kullanmıycam ya. yada sonrada sinirim geçerse smile veya doping düşünebilirim adı ttnet olmasında ne olursa razıyım.

-Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zamcık güzel laf dikkat edelim sansüre takılmasın malum ne idüğü belirsiz bir sansür sistemi var.

Uydunet'in tarifeleri gerçekten uygun ama ne hikmetse adamlarda bir rahatlık mevcut. Çıkmaz sokakta oturuyorum. Doğalgaz kazısı yapılırken birileri gelip sokağın sonuna kadar kablo çektiler. Sordum "kablo tv çekiyoruz, hazır kazılmışken..." dediler. Arka sokakta komşumuz Uydunet'e geçmiş. "Bayağı uygun, kablosuz modem falan da verdiler" dedi. Sevindim, haftasonu gittim ofislerine. Gün cumartesi ve ofisleri kapalı. Neyse hafta içi gittim, adresi falan belirttim. Yetkili sistemden baktı, "o sokakta hattımız yok bağlayamayız" dedi. Dedim " hemen arka sokağımızda bir komşum bağlatmış, ayrıca doğalgaz kazısında birileri gelip kablo tv çekmişlerdi?" . Sistemde gözükmüyor, bir şey yapamam, dedi. E dedim sen bilirsin... Super Online zaten varoş mahallesi diye uğramazlar buraya. Mecburum TTNet'e ne yapalım...

Güzel bir paylaşım olmuşa ama bir yanlışını düzeltiyim, uydunetin altyapısı kendisine aittir, hiç bir şekilde ttnet'in altyapısını kullanmaz. Uydunet'in altyapısını turksat kablotv yaygınlaştırmaktadır. Yani apartmanınızda turksat kablotv altyapısı yoksa uydunet alamazsınız.

Alıntı lord87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir paylaşım olmuşa ama bir yanlışını düzeltiyim, uydunetin altyapısı kendisine aittir, hiç bir şekilde ttnet'in altyapısını kullanmaz. Uydunet'in altyapısını turksat kablotv yaygınlaştırmaktadır. Yani apartmanınızda turksat kablotv altyapısı yoksa uydunet alamazsınız.
    hmm Sanırım SpeedTest.net adlı sitede yanlış firma ismi verdiler bana çünkü test yaptırdığım ISP adından Turk Telekom Yazıyordu. Ayrıca Turk Telekom santraline çekilen kabloyu gözlerimle gördüm ))

--- Mesaj Güncellendi ---

@lord87

şimdi aldığım bir hız testi sonucu(ISP Yazan yere bakınızzz.) sence hala ttnetin altyapısını kullanmaz diyebilirmisin?

konu güzel bir altarnetif de benden olsun şu cep telefonu şebekleri kelimeyi özellikle kullanıyorum olabilir kalite ve fiyatı biraz daha düzeltseler bu kablo tantanasından kurtuluruz çokta güzel olur sabit telefonların nasıl sonu geldiyse şüphesiz kablolu internetinde sonu gelecektir ya sabır diyelim

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı H SİZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu güzel bir altarnetif de benden olsun şu cep telefonu şebekleri kelimeyi özellikle kullanıyorum olabilir kalite ve fiyatı biraz daha düzeltseler bu kablo tantanasından kurtuluruz çokta güzel olur sabit telefonların nasıl sonu geldiyse şüphesiz kablolu internetinde sonu gelecektir ya sabır diyelim
    Elbette gelecektir, fakat TT sanıyorum GSM şirketlerini yeteri kadar besliyordur... Bu da haliyle GSM şirketlerinin altyapı geliştirmeyle uğraşmadan rahat yoldan kazanç elde etmesine sebep oluyordur... Nasıl olsa 3G, 4G her daim yeni teknoloji geliyor, GSM şirketleri de sürekli olarak eskiyi çıkar yenisi tak yapmakla uğraşmayıp yok yere gider kapısı çıkarmıyor kendilerine... Detaylı bilgim yok yalnız Vodofone un - Turkcell in vodem ve vınn ile netten Full HD film izleterek yaptığı testleri görünce altyapı var ama son kullanıcıya verilmesi aşamasında birileri taş koyuyor izlenimi oluştu bende...

BLacK+ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

10 mbs a kadar 99 tl mi? bu ucuzmu şimdi?
    8 mb e kadar kullanıyorum 2 yıl tahattlü..39 tl.. ilk yıl 39 Tl kalacak.. sonraki 12 ay 54 tl den devam edecek..
    birde hızı yükseltiler 9.4 mbit aylardır..yani hemen hemen 10 mbit.. tüm hızı tam çekiyorum.. aylık kullanım kotası felan yok.. yani adil kullanım durumu yok.. elalem 2000 gb ortalama download yapmadığı sürece 200-300 400 gb kullanıyorum, herhangi bir sınırlama söz konusu değil..

10 mbite kadar 99 tl ucuzmu yani?

Alıntı XuSeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm Sanırım SpeedTest.net adlı sitede yanlış firma ismi verdiler bana çünkü test yaptırdığım ISP adından Turk Telekom Yazıyordu. Ayrıca Turk Telekom santraline çekilen kabloyu gözlerimle gördüm ))

--- Mesaj Güncellendi ---

@lord87

şimdi aldığım bir hız testi sonucu(ISP Yazan yere bakınızzz.) sence hala ttnetin altyapısını kullanmaz diyebilirmisin?
    Arkadaşım ısp bölümünde "turksat uydu haberleşme" yazan speed test resimleri bulabilirim ve bir servera kablo çekilirken gören kişi ile ilk defa karşılaştım şu anda çok şaşkınım. Ama internette biraz araştırırsan eminin bulabilirsin uydunet kendi altyapısını kullanıyor her apartmanda bu altyapı bulunmadığı için herkes kullanamaz. mesela bizim mahalleye 10 dakika mesafede Türksat saha dolabı var ama biz kullanamıyoruz çünkü bizim apartmana kablo çekmediler.
    Konu |BeyabaN| tarafından (03-12-2011 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.

MrtKrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah bozmasın ama bende TTNet kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.. %20'lik kısmına giriyorum galiba Ayrıca verdiği yan uygulamalar da iyi.. 600 dk ya kadar wifi çok işime yarıyor..

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TTNet ile altyapı konusunda bir sıkıntım yok. Doğru fiyatları tuzlu ama "kötünü iyisi" derler ya TTNet işte. Bknz: 8Mbps' ye kadar 59TL. (Hızım hiç düşmedi şimdiye kadar). Uydunet' te ise 3Mbps 49 TL. İnterneti de kullanmak zorunda olduğumdan TTNet diyorum.

hpdesktop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim apartmanımda sadece TTnet var.Gerçi geçen gün bi kablo döşediler ama adama sordugumda internet kablosu dedi ve beni biraz heyecanlandırdı fiber kablo olmasın bu falan dedim.Ama hala bi ses yok.

Pikeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben şu anda maalesef TTNET kullanıyorum ve taahhüte sabrediyorum.
    Geçen gün bizim apartmanın önüne süperonline fiber çektiler kutu koydular. Hele şu taahhüt bir bitsin, ilk işim fibere geçmek olacak inşallah.

Alıntı Pikeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şu anda maalesef TTNET kullanıyorum ve taahhüte sabrediyorum.
    Geçen gün bizim apartmanın önüne süperonline fiber çektiler kutu koydular. Hele şu taahhüt bir bitsin, ilk işim fibere geçmek olacak inşallah.
    Darısı bizlere artık.Bizim ttelekomdan başka alternatifimiz yok maalesef.

Pikeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Darısı bizlere artık.Bizim ttelekomdan başka alternatifimiz yok maalesef.
    İnşallah kardeşim.

Türkiye'de ki tüm sağlayıcılar (bilmediğim yeni bir oluşum yoksa) eninde sonunda telekom altyapısına bağlanır en iyi ihtimalle yutdışı çıkışlarında en kötü ihtimalle tamamen telekom altyapısın kullanır. Yukarıda uydunet kullanıp hız testinde ISP olarak telekomu görmesinin nedeni muhtemelen budur.

Ben hem memnunum hemde değil TTNET'ten memnunum adil kullanım kotasını bi kaç sefer dışında uygulamadılar tahminim bölgenin yoğunluğuna göre uygulanıyor (kotayı aştığınız takdirde). Memnunum hız ile ilgili genelde bir sorunum yok (bazen çakallık yapıyorlar mesela 16mbit olan hattımı 8mbite sabitlemişler ki hattım destekliyordu hemen hemen bakalım görüşmedim daha görüşmeler sonucu ne olacak) memnun değilim tüm tarifeler neredeyse kotalı oldu memnun değilim tarifeler pahalı memnun değilim ücretli aldığımız hizmetlerde eksikler var ve reklamlar mevcut defalarca bildirmeme rağmen tek bir gelişme olmadı.

hpdesktop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 8mb kotalı kullanıyorum ve şikayetimde fazla olmuyor.hızım pek bu seviyelerde:

http://imageshack.us/photo/my-images/545/sdfsb.jpg/

madmex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende 3 senedir 55TL ye sınırsız kullanıyorm , indirim yaptırttım , 1 ay fatura ödemedim, Hızımdan 3kez taşınmama rağmen birkez şikayet etmedim (5-6mbit görebiliyorum) 1 defa müşteri hizmetlerini aramadım.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)