Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 6 ve 6
    kapadokyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Goldmaster Sat-76700 Fta Hdmi Çıkışlı Dijital Uydu Alıcısı Hakkında

Arkadaşlar lcd tv almaya karar verdim ama bi uydu denk geldi Goldmaster Sat-76700 Fta Hdmi Çıkışlı Dijital Uydu Alıcısı lcd almadan uyduyu almış oldum.
    Sadece normal ( yani hd yayın yapan digitürk ve d smart değil) kanalları izleyeceğim sizce bu uydu normal yayınlardada güzel görüntü verirmi yorumlarınızı bekliyorum...

varmı bir fikri olan?

ByKaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uydu yayını karasal yayından daha net olduğu için sorunuz anlamsız gibi geldi bana. tabiki daha net olur :\

drmxmyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaş demek istemişki normal scarttan daha güzel gözükürmü görüntü.
    scarttan daha iyi gözükür, ama fark etmen zor olabilir. hdmi in güzelliği ses ve görüntüyü aktarabilmesi. aslında scartta o işi yapıyor ama kaliteyi düşürüyor. ama biraz daha biriktirip hd destekli bir uydu alıcısıda alabilirdiniz, hd yayınlar çok uzak değil. biz evde lcd yi scart ile bağladık, uazktan görüntü güzel gözüküyor, tek dez avantajı 16:9 olmadığı için yayın insanlar çok şişman ve oval gözüküyor. neyse uzatmayayım, hayırlı olsun cihazınız. fiyatı sizin için uygunsa normal bir scartlı cihazdan daha iyi olduğu kesin.

Alıntı drmxmyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş demek istemişki normal scarttan daha güzel gözükürmü görüntü.
    scarttan daha iyi gözükür, ama fark etmen zor olabilir. hdmi in güzelliği ses ve görüntüyü aktarabilmesi. aslında scartta o işi yapıyor ama kaliteyi düşürüyor. ama biraz daha biriktirip hd destekli bir uydu alıcısıda alabilirdiniz, hd yayınlar çok uzak değil. biz evde lcd yi scart ile bağladık, uazktan görüntü güzel gözüküyor, tek dez avantajı 16:9 olmadığı için yayın insanlar çok şişman ve oval gözüküyor. neyse uzatmayayım, hayırlı olsun cihazınız. fiyatı sizin için uygunsa normal bir scartlı cihazdan daha iyi olduğu kesin.
    Teşekür ederim.
    Lcd tv konusunu ise hala araştırıyorum,
    Sorduğum satış temsilciler ful hd tv nin hd ready tv ye göre sb olan normal yayında kötü göstereceğini söyledi...
    ama bu seferde hdready tv lerin en fala 50 hz hızı var...
    Mağzalarda en pahalısına dahi baktığımda görüntü ya ağır çekimmiş gibi geliyor yada titreyerek yada renk orantıları çok dengesiz bi şekilde markanın pek bi önemi yok gibi bi düşünce edindim...
    Çok kararasız kaldım böyle giderse düz akran arka bölümü küçük olanlardan tüplü bir tv almayı düşünüyorum
    Lcd tv için ayıracağım bütçem 800 ila 1200 tl arasında
    Yardımlarınızı bekliyorum...

drmxmyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kapadokyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekür ederim.
    Lcd tv konusunu ise hala araştırıyorum,
    Sorduğum satış temsilciler ful hd tv nin hd ready tv ye göre sb olan normal yayında kötü göstereceğini söyledi...
    ama bu seferde hdready tv lerin en fala 50 hz hızı var...
    Mağzalarda en pahalısına dahi baktığımda görüntü ya ağır çekimmiş gibi geliyor yada titreyerek yada renk orantıları çok dengesiz bi şekilde markanın pek bi önemi yok gibi bi düşünce edindim...
    Çok kararasız kaldım böyle giderse düz akran arka bölümü küçük olanlardan tüplü bir tv almayı düşünüyorum
    Lcd tv için ayıracağım bütçem 800 ila 1200 tl arasında
    Yardımlarınızı bekliyorum...
    Aslında satıcı bir bakıma doğru söylemiş, full hd de sonuçta daha çok pixel var, bu yuzdende goruntuyu daha çok yayması gerekecek. şöyle anlatayım, normal yayın 544*384 pixel, sen bunu hdready de izlersen 1280*720 yada 1366*768 e orantılayacak, bu yuzdende orijinal yayındaki 1 pixeli tv 2 veya 3 pixel göstermiş olacak, görüntü kötüleşecek.
    eğerki full hd aldın, onun da çözünürlüğü 1920*1080 yani daha büyük. bu yuzdende yayındaki 1 pixel yerine tvde 4-6 pixel göreceksin, yakından görüntü daha kötü gelecek hdready ye oranla. (pixel bölme olaylarını 4-5-6 pixel gibi. kafadan yaptım, yanlış olabilir)
    ama sen birkaç metre mesafeden izlersen televizyon, bu farkı zor anlarsın. fullhd herzaman için daha iyidir dibinden izlemeyeceksen yayınları.
    bir araştırayım lcd fiyatlarını bilgilendiririm seni, yazarım buraya. acele yoksa bazen büyük kampanyalar oluyor, yardımcı olmaya çalışırım.
    (bu arada bizimki toshiba 1366*768 olanlardan. keşke full hd olsaydı diyorum laptopu bağladığımda hdmi dan. full hd film izlemek çok daha iyi bizimkine oranla.)

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)