Zirkonyum Diş yaptırmak isteyenler için;

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Herkesin bildiği gibi bu sıralar moda olmuş porselenden sonra çıkmış en sağlıklı metal içermeyen kaplama zirkonyumdur. Alerjik rahatsızlığı olanlar dahi yaptırabilir , gerçek dişten daha orjinal bile gözüktüğü söylenir , bilgisayar ortamında hazırlanan bu dişler %100 en iyi şekilde , en iyi detaylar göze alınarak hazırlanıe böylelikle %100 istenilen sonuç alınır ve diş renginide sizlerin belirlediğinide göze aldığımızda istenilen sonuç çıkar. Acı seviyesine gelirsek ilk gün diş kesimi başlar , lokal anestezi uygulanarak diş kesimi başlar bu sıkıntısız bir süreç dersem yalan söylemiş olurum gerçekten acı çektiğim dakikalar oldu , en zoru ise saatlerce ağzını aç diyen doktor ile başbaşasınız ve o kesim sesi kulakları inletiyor ... lokal anestezi etkisi ile acı hissetmeseniz bile baskıyı hissedebilirsiniz. Zaten lokal anestezi öncesi 8 iğne yiyorsunuz en başta eminim bazı bölgeler hassas olduğundan güzel can yakıyor , ama diş kesimi başlayınca lokal anestezi etkisini yitirirken iğne diye doktora yalvardığınız için susun iğneleri bol bol yapsın :) , çünkü diş hassasiyeti lokal anestezi etkisi bittikçe öyle artıyor ki bağıracak seviyelere gelmeniz mümkün . Lokal anestezi bitmez ise sıkıntı yok acı hissetmiyorsunuz hatta güzel bir şeyler söylemek gerekirse lokal anestezi etkisi bitmeden çok az önce hissiyat azıcık başlarken iğne isteyin hissediyorum diyerek , iğne acısıda o arada lokal ile hissedilmiyor :) ... diş kesimi bittiğinde ki bitmeyecekmiş gibi saatlerce ağzınız açık 10 saniyede bir yutkunuyorsunuz çünkü , ağzınızın içindeki suyu çeken alet pekte çekmiyor gibi gelir bana hep ... birde sıkıntı şu ki ben 28 diş yaptırıyorum sanırsam normal diş düzenine sahip insanların 20 diş yaptırması yeterli. Benim çektiğim acıyı çekmeyecek değilsiniz ama benim gibi 8 diş daha fazla yaptırmanız zamanı elbet arttırıyor , sonuçları ilerleyen günlerde iletmeye çalışırım. Bu arada kesim bittiğinde kalıp alınıyor ve eski dişinizle aynı seviyelere yakın fakat çok saçma bir geçici diş kalıbı ağzınıza takılıyor diş demeye bin şahit gerekli ama idare edilebilir. Soğuk sıcak içebilirsiniz dediler hatta her şeyi yiyebilirmişim ama tabikide yemem , çorba ve starbucks cool lime ile yaaşıyorum şu aralar ayrıca 1 gün sigara içme sızlatır ve ağrı yapar dedi tabikide içtim ve olan ağrımda sigara ile yok oldu , sigara bana iyi geldi. Görüşmek üzere yaptıracak arkadaşlara bir yorum olduysa ne mutlu bana.

Acısı sonucuna değiyor ise ne mutlu bana..

Murat ALTUĞ

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
zirkonyumu bilmem ama diş yaptırır ken dişleri kestirmek ayrı bir sıkıntı yaptırmak ayrı bir sıkıntı en iyisi zamanında dişlere iyi bakmak ha diş yapısı bozuktur anlarım tamamını yaptırmaya sağlam dişler kestirilip yaptırılmaz

Dişlerim çok bozuktu ve tel tedavisi yaptırmayı hiç düşünmedim ve tel tedaviside iyi sonuç vermeyecekti... yani kapanış bozukluğu vs bir sürü sıkıntı varken tek yol bu idi.

Dişlerim çok bozuktu ve tel tedavisi yaptırmayı hiç düşünmedim ve tel tedaviside iyi sonuç vermeyecekti... yani kapanış bozukluğu vs bir sürü sıkıntı varken tek yol bu idi.
Dostum tek diş ne kadara mal oldu? Dişlerinden memnun musun? Yemek yemede sıkıntın var mı anlatır mısın?

Arkadaşlar tekrar selam çok aktif değilim öncelikle hayatımda kalıcı değişiklikler oldu veya uzun süreçli
Değişiklikler bir kere açıkça söyleyebilirim hayatımda eksilttiği bir şey yok , yemeğimi yerim , sakızımı çiğnerim ve en çok en güzel ben gülerim herkesin hayran kaldığı bembeyaz dişlerim var ama gel gelelim tek ve en büyük sıkıntı konuşmaktan geçiyor hafif çook ama çok hafif pelteklikler meydana geliyor bu çok normal resmen tüm dişlerim zirkonyum oldu . Ama bu yavaş yavaş azalıyor konuşmam eminim yakında çok daha iyi olacak ve eskisi gibi net konuşmaya başlayacağım.

Fiyat için soranlara ise net bir yanıt veremem ben dişin tanesini şuan hatırlamıyorum ama 28 diş 16 bin tl tuttu ama epey indirimli yaptırttım . Gerçekten gülümsemekten çekinenler için söylüyorum hemen yaptırın arkadaşlar gülmek çok güzel , kendin olmak rahat olmak çok güzel bir şey sakın bunu kaçırmayın . Umarım sizlere bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir. Bu arada benim gibi bembeyaz yaptırıp zengin arap gibi gezmeyin ortalıkla b2 - b3 iyidir :)

Arkadaşlar tekrar selam çok aktif değilim öncelikle hayatımda kalıcı değişiklikler oldu veya uzun süreçli
Değişiklikler bir kere açıkça söyleyebilirim hayatımda eksilttiği bir şey yok , yemeğimi yerim , sakızımı çiğnerim ve en çok en güzel ben gülerim herkesin hayran kaldığı bembeyaz dişlerim var ama gel gelelim tek ve en büyük sıkıntı konuşmaktan geçiyor hafif çook ama çok hafif pelteklikler meydana geliyor bu çok normal resmen tüm dişlerim zirkonyum oldu . Ama bu yavaş yavaş azalıyor konuşmam eminim yakında çok daha iyi olacak ve eskisi gibi net konuşmaya başlayacağım.

Fiyat için soranlara ise net bir yanıt veremem ben dişin tanesini şuan hatırlamıyorum ama 28 diş 16 bin tl tuttu ama epey indirimli yaptırttım . Gerçekten gülümsemekten çekinenler için söylüyorum hemen yaptırın arkadaşlar gülmek çok güzel , kendin olmak rahat olmak çok güzel bir şey sakın bunu kaçırmayın . Umarım sizlere bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir. Bu arada benim gibi bembeyaz yaptırıp zengin arap gibi gezmeyin ortalıkla b2 - b3 iyidir :)

Hocam hayırlı uğurlu olsun.. Son bir sorum var.Ben sadece üst 6 dişime yaptıracağım. Yalnız öndeki 1 dişim ve sol yanındaki dişim çarpık şekilde. Yine de zirkonyum yapılıyor mu?

Hocam hiç kafana takma zaten çarpık dişler için kesim işlemi oluyor yani tabikide basit bir şekilde kesilip işlem tamamlanıyor kontrol süreci ve senin istediğin şekil prof. Olarak yapılıp sonunda kalıcı yapıştırılıyor.

Hocam bana cesaret verdin. Dişlerimdeki tedavi bittikten sonra yaptırmayı bende düşünüyorum. En azından üst dişlerime. Çünkü Üst ön dişlerimin dibinde ufak diş minesi kırığı sonucu çürükler başlıyor. Kestirip yaptırmak benim için daha mantıklı.Zaten üstteki dişlerimde de hafif çarpıklık var.

İstanbuldan mısınız? İstanbul'da nereye yaptıralım?

İzmirdeyim dostum ama istanbulda yaptırdım eğer özelden iletişin kurarsan paylaşıp yardımcı olabilirim (indirimde dahil)

Hocam buradan paylaşın ki bir çok arkadaş faydalanmak ister. Hem sevaba girmiş olursunuz.

Hocam hiç kafana takma zaten çarpık dişler için kesim işlemi oluyor yani tabikide basit bir şekilde kesilip işlem tamamlanıyor kontrol süreci ve senin istediğin şekil prof. Olarak yapılıp sonunda kalıcı yapıştırılıyor.
Benim dişimde siyah lekeler var ve diş yapım aşırı güçsüz(genetik olarak) ve 2 dişim çarpık yaptırsammı bilemiyorum bütçesidd baya yüksekmiş

Hocam bütçe yüksek ama hayatınız değişiyor diş diyip geçmemek lazım , sosyal ilişkilerinize kadar kat kat hayatınızda değişiklikler oluyor..

Ben denta bella estetik diş merkezinde yaptırdım arkadaşlar mecidiyeköyde , gayet iyiydi deneyimlerim. En çok reklam yapana değil işini iyi yapana gitmenizi tavsiye ederim bende az kalsın yanlış yere gidiyordum :) . Estetik diş üreticilerinin ailesi dahi buraya gidiyor benden söylemesi.

stat counter