Zenfone’larda Gizlenmiş ART (Android Run Time) Modunu Açma

Bu konuyu okuyanlar

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Android 4.4 KitKat’ın yeniliklerinden biri olan ART (Android Run Time) sanal makinesi, varsayılan olarak kullanılan Dalvik sanal makinesinin yerine geçebilmesiydi. ART hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Asus, ART sanal makinesini Zenfone’larda gizlemiş durumda. Bu yüzden hiçbir şekilde kullanımı mümkün değildi ta ki yeni çözüm bulunana dek. Artık Android’in ART motorunu kullanabilirsiniz. Bunun için tek gereken şey: ROOT!

Talimatlar:
Telefonunuzda root olduğundan emin olun.
Root destekli dosya yöneticinizi açın, ben Es Dosya Yöneticisi kullanıyorum.
Es Dosya Yöneticisin’de Araçlar > Root Gezgini ve bu sekmeye dokunun ve root erişimi verin. Butona dokunduktan sonra R/W olarak bağla yazısı çıkacak ve karşınıza 3 tane ard arda seçenek çıkacak hepsinin karşısında ki R/W 'ye Bunu yaptıktan sonra, sonra ki aşamalara geçelim.
Şimdi system klasörü içindeki build.prop dosyasını düzenliyelim

1. lk4ork.jpg
  2. Şimdi açtığınız dosyanın içerisinde aşağıdaki kodu bulun:
  3. Kod:
    [FONT=Monaco]persist.sys.dalvik.vm.lib=[/FONT][FONT=inherit]libdvm.so[/FONT]
  4. VlBZXV.jpg
  5. Aşağıdaki gibi değiştirin ve kaydetin:
  6. Kod:
    [FONT=Monaco]persist.sys.dalvik.vm.lib=[/FONT][FONT=inherit]libart.so[/FONT]
  7. nAyvmg.jpg
  8. ​
  9. Şimdi telefonu kapatın ve tekrar açın. Telefon ART sanal makinesine geçtiği içinaçılış süreci bir hayli uzun olacaktır (tahmini 20-25 dk). Bu yüzden sabırlı olmalısınız. ART’den tekrar Dalvik’e dönmek için anlatımın aynısını uygulayın ve değiştirilmesi gereken kod kısmında işlemin tersini uygulayın.

Bilgi;
Telefonunuz açılmazsa, Zenfone DroidBoot menüsünden telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
Not;
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.