Zayıflamak İçin Ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba...
Ben 18 Yaşında bir gencim 175 cm boyum 90 kg. Zayıflamak istiyorum ama olmuyor günde net 3,5-4 km yürüyorum okula gitmek için ayrıca zayıflatan gevrek su ile Zayıflama yönetimlerini de denedim ama yine olmadı yardım eder misiniz artık gerçekten yaşıtlarım gibi Zayıf ve fit olmak istiyorum....

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Merhaba...
Ben 18 Yaşında bir gencim 175 cm boyum 90 kg. Zayıflamak istiyorum ama olmuyor günde net 3,5-4 km yürüyorum okula gitmek için ayrıca zayıflatan gevrek su ile Zayıflama yönetimlerini de denedim ama yine olmadı yardım eder misiniz artık gerçekten yaşıtlarım gibi Zayıf ve fit olmak istiyorum....

Fitness salonuna yazılıp zayıflama aletlerini kulşanabilirsin

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bulunduğum yerde fitnes salonu yok maalesef

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Doktora git. Bu tur konulara hep ayni seyi yaziyorum. Doktora git ve kontrol ettir hormonlari vs. Mesela tiroid bezinde sorun varsa 10 gun azicik yemek ye yine yeterli kilo veremezsin. Ben kullanmistim 8. Sinif sonunda liseye fececegim yaz boyum 7-8 santim uzadi.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Öncelikle abartılı bir kiloda olduğunu düşünmüyorum

ama kilo vermek istiyorum diyorsan; şeker kullanımını %90 oranında düşür. Çay kahve bu gibi içeçeceklerde şeker kullanma kullanacaksanda çok çok düşük oranda kullan.
Kola ve diğer envai meşrubatlara gelince bunlardan olabildiğince uzaklaş. Zira bu meşrubatlarda olan şeker günlük çay ve kahvede almadığın şekerin 10-20 katına eşdeğer olarak almış olursun.

İlaveten; ekmek tüketiminde olabildiğince az yersen örneğin ilk etapta yarı yarıya düşür buda etken olacaktır ve bil hassa somun ekmek içlerini yeme çünkü içi bildiğin hamurdur.

Günlük yemek öğün sayın 2-3-4 veya 5 bile olabilir ama acıktığında otur karnını tam doyurmadan kalk. Yediğinin üzerinede uzanıp yatma.
Spor salonlarına gidip kendine çin işkencesi yapmaya ve onların vereceği spor için belirleyeceği ürünlerine ödeyeceğin para aylık ödediğin masrafı kat be kat geçecek olup hali hazırda zaten olmadığını ve okula gidip geliyor olman bile en başta saydıklarımla birlikte devamında sana spor olacaktır.

Son olarak bunların yanında hızlı kilo vermek istiyorum diyorsan yukarıda saydıklarım dahil olmak üzre sabah uyandığında yani kahvltıdan yaklaşık 1 bucuk 2 saat evvelinde ılık diyebiliceğimiz sıcaklığın çok az üstünde sıcak su iç.

Harfiyyen dediklerimi uygula ve 1 ay sonra gel burada yorum
bizimle paylaş.

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Doktora git. Bu tur konulara hep ayni seyi yaziyorum. Doktora git ve kontrol ettir hormonlari vs. Mesela tiroid bezinde sorun varsa 10 gun azicik yemek ye yine yeterli kilo veremezsin. Ben kullanmistim 8. Sinif sonunda liseye fececegim yaz boyum 7-8 santim uzadi.
Bende de geçen sene vardı ama tedavi oldum yine de kontrol etirecem. Bu Zayıflama konusu ile diyetisyenlerden başka hangi branş ilgilenir..

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Öncelikle hormonlarına baktır troid ve insulin direncini ölçtür ben baktırdım fazla calıştığı için kilo alamıyorum mesela ama çokda zayıf değilim boyuma göre 5 kilo eksiğim var ayrıca tabi abur cubur sevmem misal onları fazla yeseydim her türlü kilo alırdım tabi buda yağ olarak sana demem o ki ilk önce bu testleri yaptır en önemlisi bunlar çünkü herkesin vücut yapısı farklı oluyor bunu yaptıktan sonra yediklerine dikkat edersin ve düzenli sporla kolayca verirsin ki çok örnek var çevremde.140 kilodan şuan 100 kiloya düşen arkadaşlarım.

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle abartılı bir kiloda olduğunu düşünmüyorum

ama kilo vermek istiyorum diyorsan; şeker kullanımını %90 oranında düşür. Çay kahve bu gibi içeçeceklerde şeker kullanma kullanacaksanda çok çok düşük oranda kullan.
Kola ve diğer envai meşrubatlara gelince bunlardan olabildiğince uzaklaş. Zira bu meşrubatlarda olan şeker günlük çay ve kahvede almadığın şekerin 10-20 katına eşdeğer olarak almış olursun.

İlaveten; ekmek tüketiminde olabildiğince az yersen örneğin ilk etapta yarı yarıya düşür buda etken olacaktır ve bil hassa somun ekmek içlerini yeme çünkü içi bildiğin hamurdur.

Günlük yemek öğün sayın 2-3-4 veya 5 bile olabilir ama acıktığında otur karnını tam doyurmadan kalk. Yediğinin üzerinede uzanıp yatma.
Spor salonlarına gidip kendine çin işkencesi yapmaya ve onların vereceği spor için belirleyeceği ürünlerine ödeyeceğin para aylık ödediğin masrafı kat be kat geçecek olup hali hazırda zaten olmadığını ve okula gidip geliyor olman bile en başta saydıklarımla birlikte devamında sana spor olacaktır.

Son olarak bunların yanında hızlı kilo vermek istiyorum diyorsan yukarıda saydıklarım dahil olmak üzre sabah uyandığında yani kahvltıdan yaklaşık 1 bucuk 2 saat evvelinde ılık diyebiliceğimiz sıcaklığın çok az üstünde sıcak su iç.

Harfiyyen dediklerimi uygula ve 1 ay sonra gel burada yorum
bizimle paylaş.
Çok teşekkür ederim arfiyen uygulamaya çakışacağım. Çayda şeker kullanmıyorum ama kahve de 1-2 Çay kaşığı atıyorum. Meşrubat çok içmem ama Dediğin gibi ekmek çok tüketirim özellikle yufka. Azaltacam yasal yavaş günde üç öğün yemek yiyorum sabah ve Öğlen yemeklerin üstüne yürüyüş yapıyorum ama artık akşam da başlayacam.. Verdiğin bilgiler için sağol

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öncelikle hormonlarına baktır troid ve insulin direncini ölçtür ben baktırdım fazla calıştığı için kilo alamıyorum mesela ama çokda zayıf değilim boyuma göre 5 kilo eksiğim var ayrıca tabi abur cubur sevmem misal onları fazla yeseydim her türlü kilo alırdım tabi buda yağ olarak sana demem o ki ilk önce bu testleri yaptır en önemlisi bunlar çünkü herkesin vücut yapısı farklı oluyor bunu yaptıktan sonra yediklerine dikkat edersin ve düzenli sporla kolayca verirsin ki çok örnek var çevremde.140 kilodan şuan 100 kiloya düşen arkadaşlarım.
Pazartesi gidip yaptıracam testleri Allah izin verirse.. Verdiğin tavsiyeler için çok teşekkürler.

Turan Öztürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, Benim de başlıca sorunlarımdandır bir türlü istediğim randımana ulaşamadım. Aşağıdaki videoda kilo vermeye yardımcı su tarifleri var umarım faydası dokunur.

Screen Shot 2017-09-27 at 11.01.22 AM.png

MERT YALÇIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sabah Kahvaltı: 100gr yulaf ezmesi 4yumurta 2sini tamamen kır 2 sinin sadece beyazı bunların hepsini ölçekli bir kaba dök 1 tatlı kaşığı sade kahve 1 orta boy muz 300ml süt ve 3 tane ceviz hepsini mikserlere mükemmel doyurucu bir kahvaltıdır bu ve kaliteli tabiki.
Ara Öğün:Bir avuç kavrulmamış badem 10.30 gibi bunu yedin 11 gibi türk kahvesi
Öğlen Yemeği:100GR bulgur veya pilav(jasmine pirinç)+300-400 gr et veya tavuk veya ton balığı+bol bol yeşillik
Ara Öğün:Bir avuç kavrulmamış badem sonrasındada 1 bardak yeşik çay
Akşam Yemeği: 100GR bulgur veya pilav(jasmine pirinç)+300-400 gr et veya tavuk veya ton balığı+bol bol yeşillik

Ve her öğününde en az 1 bardak su iç günlük su ihtiyacını tamamlama yardımcı olsun 3lt içmeye çalış bir anda değil 1 gün içine dağıta dağıta bende 90 kg dım 75 kg düştüm ancak ben fitness da yapıyorum ama zayıflamanın %70 i beslenmedir sen beslenmeni düzelt kardeşim sağlıklı beslen gece yemek yeme uykunu düzenli bir şekilde al rahatça beslenceksin yürüyüşede devam et sana tavsiyelerim bunlar kardeşim ben uyguladım Allaha şükür zayıfladım ve şuanda gayet memnunum dahada devam kısacası spor yap beslenmene dikkat et gerisi geliyor sana bir tavsiyemde youtube dada bazı kanallar var ör:Ağırsağlam, Ege fitness gibi vs. bu kanallardanda çok bilgi alabilirsin kardeşim iyi günler.

REOSTA9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Benim de fikrim önce sağlıkla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmek.. Herhangi bir devlet hastanesinde kan değerlerinizi ölçtürün.. Bir problem yoksa günlük aktivitenizi arttırın.. Hapa, suya, bilmem neye inanmayın bu tür şeylerden medet ummayın..

Kas aktivitenizi arttıracak sporlar yapın (bu evde basit dumbell kaldırmak da olabilir ama bir program oluşturun aksatmadan yapın).. Son dönemdeki bilimsel araştırmalar kas kitlesini artttırmanın kilo vermede kardioya göre daha kolay kilo verdirdiğini söylüyor sebebi de kas yapımı sırasında da enerji harcanması yani gündüz çalıştınız gece kaslarınız yenilenirken de enerji harcamaya devam ediyor ama kardioda (koşu, yürüyüş veya kalbinizi aniden hızlandıran sporlar ) yaptığınız kadar kalori harcarsınız 1 saat yürüdün (sadece yürüdüğün zaman boyunca gibi)..

Bir de beslenmenize dikkat ederseniz kilo VERMEMENİZ mümkün değil.. Aç kalmayın ama beslenmenizdeki karbonhidratların yerine
proteinler koyun.. et, tavuk, balık, yumurta, yoğurt gibi.. Son bir tavsiye zayıf olmak için değil, sağlıklı olmak için bunu yapın..

Gokturk Grafık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Diyetisyen e Gitmeni Öneririm Çünkü Boy Ve Kilo Kitle Endeksine Göre Sana Sağlıklı Bir Beslenme Programı Ayarlayacaktır Ama Uğraşmak İstemiyorum dersen Şunları Tavsiye Edebilirim:
1-) Öncelikle 3 Ana Ve 3 Ara Öğün Olarak Bir Beslenme Programı Ayarla Kendine Ara Öğünlerde Süt,Yoğurt Ve Meyve Gibi Karbonhidrat Miktarı Az Olan Şeyleri Tüketmelisin Mesela Bu Yiyecekleri Evde Tartarak İnternetten Karbonhidrat Miktarlarını Ayarlayabilirsin Kendine
2-)Yemeklerden Hemen Sonra Egzersiz Yapmak Sana Hiçbir Şey Kazandırmaz Yemekten En Az 1-2 Saat Sonra Egzersize Başla İllaki Dışarda Koşmana Yürümene Gerek Yok 4KG lık dumbell Alarak Çeşitli Hareket Videoları İle de Yapabilirsin 90Kg Olduğun İçin Vücudunda Bulunan Fazla Yağları Bu Sayede Kasa Çevirirsin Çünkü Zayıf Bir İnsanda Yağ Depolanmadığı İçin Bunu Hemen Yaktığı İçin Kas Yapmak Daha Uzun Zaman Alır Bu Yüzden Sana Avantaj

ischiadica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Diyetisyen en akıllıca davranış olsa da maddi durum ve diyetisyenin vermiş olduğu programı uygulama konusunda titiz davranamıyoruz.
Profesyonel spor yapmış biri olarak şunu söylemek gerekiyor ki spor yapmadan kilo veremezsiniz. okula işe çarşıya pazara vs yerlere yürüyerek gitmek elbetteki sağlıklı yaşam için önemli faktör olsa da gerçek anlamda kilo vermek için spor yapmanız şart yani bu ne demek;
1- spor ile vücudunuzdaki tüm kaslarınız ile enerji yakımı gerçekleştirmelisiniz
2-karın / bel çevresi / kollar / bacaklar / basenler yani yağların depo edildiği neresi varsa oraya özel hareket yapmalısınız
3-vücut geliştirme ile sporu birbirinden ayırın ikisi aynı şey değildir.
4-çalışma programı oluşturun kendinize
5-sabredin çünkü vücut sizin düşündüğünüz gibi çalışmaz ve her daim aç kalacağını düşünürek depo eder
6-vücudunuza depo etmesine gerek olmadığını öğretin; ki bu süreç çocukluk yaşlarınızda spor ile ilgilenmediyseniz uzun bir süreçtir (1 yılın geçkin)
7-gençseniz yiyin sevdiğiniz şeylerden eksik bırakmayın kendinizi
8-spor 3-5 aylık bir süreç değil yıllarca devam etmesi gereken hayatınızda bir parça olmasını hak eden bir eylemdir.
9-sağlıklı yaşam için elbetteki uzak durmanız, duramıyor olsanız bile azaltmanız gereken yiyecekler vardır onlara dikkat edin
10-daha yazılacak çok şey elbette var ama şimdilik bu kadar yeterli galiba. dilerseniz ben nasıl kilo verdiğimi de anlatırım madde madde.

enesfatihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kilo vermek için birçok kapsamlı öneri yazılmış burada fakat ben son dönemde piyasaya yeni sürülen bir bitkiden bahsetmek ve bu bitkiyi sizlerin de incelemesini istiyorum. Aronia ekstresi olarak piyasaya sürülen bu bitkinin temel alınarak oluşturulan XG-FIT kilo kontrol amacıyla enerjisi kısıtlanmış diyetler için özel olarak formüle edilmiş özel beslenme amaçlı gıda olarak iyi bir kilo kontrol süreci sağlıyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Yiyerek, içerek zayıflanılmaz. Spor, Spor, ve daha çok Spor. Koşun, tırmanın, güreşin, yüzün, Maç izlemeyin, kendiniz oynayın.

guvenK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Spora başlamak beslenme alışkanlığınızı kazanmanıza da, zayıflama olayını özümsemene de yardımcı olur. Bir ucundan başlamalısınız acilen.

aytengunes

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Zayıflamak isteyenlerin yeni trendi mide botoksu arkadaşlar.