Zamanlayıcı İle Program Kapatma

Bu konuyu okuyanlar

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tekrar gibi durumları isimle yapmaktan başka bir seçenek yok zaten. Ama PID seçeneği de olsa güzel olurdu...

ilk başladığımda ben de öyle bir şeyler düşünmüştüm, mesela bi listede çalışan programları ve pid leri listelenecekti, kullanıcı oradan seçip devam edecekti. o zaman şöyle diyim, pazar gününe kadar, vaktim olursa bir ayarlar kısmı ve bir de pid ile seçme kısmı ekleyeyim :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
PID veya başlık tek başına çok verimli olmaz. İkisi beraber kullanılmalı. Bilgisayar veya program kapatılıp açıldığında PID değişir, not defteri ve benzeri programlarda başlık açılan her dosyada veya başka nedenle değişebilir. PID ve başlık beraber kullanılmalı dosya adı ve yolu ile kontrol edilmeli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
konuyu hortlatmis olacagim ama bana da su lazim.
eger program son 15 dakika icinde kullanilmadiysa kapatan program.

bir firmada 10 kullanicili program ve 20 ye yakin istasyon var. herkes ihtiyaci kadar kullansa vardiyali calisildigindan sorun olmuyor ancak acik unutanlar icin otomatik kapatma istiyoruz.
mümkün müdür bunu yapmak?

StarKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aktif mısınız abi hala bir soru sorabilirmiyim

darklord0180

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başkan linke ulaşamıyorum arkadaşın kodladıgı uygulamaya bir yardımcı olma şansınız var mı ?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
başkan linke ulaşamıyorum arkadaşın kodladıgı uygulamaya bir yardımcı olma şansınız var mı ?
Şu yazılım da işinize yarayabilir.

Hiç olmadı macro kurup belirli bir süre sonra çalıştırıp yazılımı kapattırırsınız.

recainette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yazılmış mı bilmiyorum bayağı cevap var konuda ama ek program gerektirmeden windowsta bu işlemi yapabilirsiniz.
Öncelikle kapatmak istediğiniz program için program hangi .exe altında
çalışıyorsa adını görev yöneticisincen öğrenip aşağıdaki kodu not defterine yazın;

taskkill /f /im programadi.exe

Daha sonra .bat olarak kaydedin. Bu komut programı sonlandırır.

Şimdide istediğinz zaman programın kapanması için "Görev Zamanlayıcıyı" açın
ve "Görev Zamanlayıcı Kitaplığı" na tıkladıktan sonra sağdaki "Eylemler" bölümünden
"Görev Oluştur" a tıklayın, "Tetikleyiciler" bölümüne gelip "Yeni" ye basın ve "Zamanlamayla"
özelliğinden istediğiniz zamanı v.b şeyleri ayarlayın tamam diyip ekleyelim,
daha sonra "Eylemler" bölümüne gelip "Yeni" ye basın ve "Program Başlat" özelliğini
kullanarak "Gözat" dan oluşturduğumız .bat dosyasını seçin, "Genel" bölümündne göreve istediğiz
adı verebilirsiniz, tamam diyip görevi kütüphaneye ekleyelim.

Şimdi istediğiniz saatde windows .bat dosyasını çalıştıracak ve program kapanacak.