Zaman makinesi hiçbir zaman bulunmayacak

Bu konuyu okuyanlar

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Benim var bir zaman mekinem. Kolumda takılı.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Zamanın kaynağının ne olduğunu bulayım önce ben, sonra makineyi icat eder forumca gezdiririm sizi.
Dinazorlarla piknik falan yaparız :D

Crawlast

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Baktığın zaman imkansız gibi geliyor ama bu kadar emin olmak iyi değil.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bana imkansız gibi geliyor. Zaman durdurma mümkün olabilir(çok hızlı olununca) ama zamanda yolculuk etme bana uzak geliyor.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
İmkansız olan bir şeyi getiremezsiniz. Her şey, istemekle mümkün olmuyor. Bu mantık dışı bir şey. Uzayda nefes almaya benziyor.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
geleceğe gidilemesede geçmişe gidilebilir belki...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Aslında her gün geleceğe gidiyoruz. Bir tek önüne geçemiyoruz. Geçmişte durum tam tersi. Geri dönemiyoruz ama geçmişin önünde gidiyoruz.

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Zaman makinesi dediğimiz olayın aslında ışık hızından daha hızlı hale gelmemiz ve böylece ışığı takip ederek o dönemde olanları görebilecek olmamız olduğunu bilirsek filmlerdeki gibi ütopik "zaman makinesi bulunduğunda ... yerdeki arsaları satan dedemin yanına gidip onu dövecem." "dinozorlarla el sıkışacam." gibi kavramların aslında olmayacağını biliriz. Ve her ne kadar imkansız gibi görülse de olabilme ihitmali olmama ihtimali ile aynı.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İleri geri sarıp oynatma olsa olsa cennette olur oda ona ihtiyaç kalırsa. Koca kainatta bir nokta gibisin ama en şerefli mahluksun işte ey insan, motoru yakma boşuna.

Pvons

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer ki zaman makinesi bulunursa (!) bitcoin ile uğraşılmaz çok daha değerli şeyler elde edilinebilir. Şahsen ileride zaman makinesinin bulunacağına inanıyorum. İroni olsun diye şu sözü de şuraya bırakıyorum :)

İcat edilebilecek her şey icat edildi.
Charles Duell - Amerika Patent Dairesi Başkanı, 1899

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Neden böyle bir iddia'da bulunuyorum ? Çünkü elimde çok sağlam bir kanıt var arkadaşlar !
Eğer bulunmuş olsaydı millet akınla gelecekten bitcoin almaya gelirdi :p
zaman makinası buluş değil ki mutlak gerçeklik... zamanda yolculuk için gerekli şartları oluşturan zamanda yolculuk yapar... şimdilik kontrollüsü çok zor...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
zaman makinası buluş değil ki mutlak gerçeklik... zamanda yolculuk için gerekli şartları oluşturan zamanda yolculuk yapar... şimdilik kontrollüsü çok zor...
Ağzım açık kaldı resmen bunu yazdın ya

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Ağzım açık kaldı resmen bunu yazdın ya
zamanda yolculuk için ışık hızını % kaç aşmak gerek ne açı ile hangi yöne gidilecek bulan zamanda yolculuk eder... daha NASA dışında bir kaç dakikalık yolculuk yapan çıkmaz...

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bana zaten bu zamanda yolculuk vs sacma sapan geliyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
zaman makinası bulundu ama yapan kişi açıklamadan kayboldu ne var ne yok denilebilir...

BeyazBoğa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hayır kardeşim eğer zaman makinesi bulunmak istiyorsa ilk önce uzay daki kara deliklere bakılması lazım çünkü zamanı bukerler ve zaman makinesi geriye dönemez olurdu. çünkü yaşanmış bir olayı tekrar yaşamak mümkün değildir (aynı zaman diliminde) /kisa ve açıklayıcı\

Kaynak : beynim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aslında zaman yolculuğu benim ilgi alanıma girmiyor. Mümkünsüze yakın birşey.

İleriye Zaman yolculuğu böyle yapılabilir. Çok yaşamakla. Yeniden işlevsel organ onarımı veya sıfırdan yapımı filan bulunursa o zaman köşeyi döndük.

Aslında yaşlanmaya karşı serum üretilseydi keşki. Tüm organik sorunları çözen ve insanı yaşlanmaya koymayan serum.
Peh yaşa istediğin kadar anca sonunda bıkıp kendini imha edebilirsin. Psikoloji anlamda yükün altından kalkamaz insan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Serum yazmışım kafam gitmiş. Aşı olacaktı o aşı.
Öyle bir şey yakında mümkün olabilir çünkü bilim adamları insan vücudundaki ölmeye ve yaşlanmaya sebebi olan hucremizi keşfetti

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Hayır kardeşim eğer zaman makinesi bulunmak istiyorsa ilk önce uzay daki kara deliklere bakılması lazım çünkü zamanı bukerler ve zaman makinesi geriye dönemez olurdu. çünkü yaşanmış bir olayı tekrar yaşamak mümkün değildir (aynı zaman diliminde) /kisa ve açıklayıcı\

Rüyada Diğer zaman diliminde yaptığım hareketin sonucunu gördüm. Sonuç iç açıcı değil.

Başımdan geçen olayı şöyle özet yapıyım kısa bir zaman önce çok kötü bir olay yaşadım. Her uyuduğumda Yalvarıyordum geçmişe gitsemde evdekileri uyarsam başımıza kötü olaylar gelmesin diye.

Neyse 2 - 3 gün geçmişe gitme arzusuyla uyudum ve rüyamda ne görsem iyi?
Beyaz renge yakın hafif işıklı Çok geniş olmayan odalardan geçiyordum. Sağımda Benden büyük olan bir yaratık neredeyse boyum onun koluna zor yetişiyordu. Böyle hissediyordum yüzünü bile göremedim ama neyse
Bana 5 adımlık odaları geçerek sanki dünyalar kadar öğütler veriyordu. Kısa bir sözle dünya kadar öğüt aldığımı hissediyorum ama hangi dilde konuştuğumuzu dahi bilmiyorum.

Neyse 3`cü odaya ulaştım elimde bir kutu vardı açtırdı onu bana. Ekmek elma ve sanırım saat vardı. Herşeyi kısa bir kelimeyle anlattı.
Son 4`cü odaya geçtiğimde Şuanki gibi Kötü durumda olan akrabamı hastane yatağında gördüm bir doktor aşı filan yapıyordu ona.

Akraba bana ne söylese iyi sence? Bana dedi ki Askerden sonra beni telefonla aramadın bile. Şıp Diye rüyadan ayıldım çünkü askerden sonra hep yanında olmuşum. Rüyada bile farkettim olayı.

Belkide geçmişe yollandım ama hiçkimseyi bu olayların olacağına inandıramamışım. :(:(:(

Ama o yüce varlıkla hangi dilde ne konuştuğumuz hala aklımda değil. Nasıl bir rüyadır bu bilemiyorum.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Her şey uzayda bellidir. Şuan da zaman makinesini bulamayız imkansız.(Tabi bir telefon kulübesine girmezsek :D) @BeyazBoğa adlı arkadaşımız çok iyi bir teori ortaya attı ve bu benim ''zaman makinesi asla bulunmayacak'' düşüncemi biraz yok etti diyebiliriz. Ancak kara deliklere hiç bir zaman gidemeyeceğimizi düşünüyorum

BeyazBoğa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Her şey uzayda bellidir. Şuan da zaman makinesini bulamayız imkansız.(Tabi bir telefon kulübesine girmezsek :D) @BeyazBoğa adlı arkadaşımız çok iyi bir teori ortaya attı ve bu benim ''zaman makinesi asla bulunmayacak'' düşüncemi biraz yok etti diyebiliriz. Ancak kara deliklere hiç bir zaman gidemeyeceğimizi düşünüyorum
Evet kara deliklere gitmemiz çok uzun sürer.
Ama uzayda zamanı bükebilen çok daha fazla gezegen veya başka şeylerin olduğunu düşünüyorum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Araştırmalar yapılıyor peki ne konusu üzerinden gidiyorlar biliyormusun

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
zaten teknik olarak imkansız birşey zaman makinası. en azından geçmişe gitmek imkansız. ancak tabikide imkansız die bişi yoktur xD

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Belki kara delik yardımıyla geleceğe gidilebilir. Olay ufkunda zaman çok yavaş aktığı için orada geçirdiğimiz 3-5dk dünyada günlere hatta aylara denk olabilir. Ama geri dönüşü yok tabi.