Yurt dışından nereden ekran kartı işlemci alınır?

Bu konuyu okuyanlar

ferhatto55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem toplamayı düşünüyorum ancak 1080ti falan düşüyorum ama fiyatlar ortada madencilik olaylarından dolayı ikinci elede fazla güvenmiyorum. Garantisi olsa bile madencilikten kart yorulduğu için garanti bir işe yaramıyor diye duyum aldım. Yani amazondan veya herhangi bir yurt dışından garantisiz olup sıfır olmasını tercih ederim. Sorum şu amcamın oğlu host ve sürekli yurt dışına uçuyor ona aldırmayı düşünüyorum işlemci veya ekran kartını bana araştır bakalım nerede varmış ucuza oraya uçuşun çıkarsa alırım dedi onu merak ediyorum. Böyle bir şey var mı? Yurt dışından ucuza aldırabilir miyim aldırabilirsem de nereden, hangi mağazadan?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mağazalar ülkeye göre değişir en kolay yolu Amazon olur. Eğer tanıdığınız gittiği şehirde yeterli süre kalıyorsa Amazon aracılığıyla alabilirsiniz. Ekran kartı ve işlemci gibi pahalı parçaları alsanız yeterli zaten. Olursa anakart da iyi olur.

ferhatto55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mağazalar ülkeye göre değişir en kolay yolu Amazon olur. Eğer tanıdığınız gittiği şehirde yeterli süre kalıyorsa Amazon aracılığıyla alabilirsiniz. Ekran kartı ve işlemci gibi pahalı parçaları alsanız yeterli zaten. Olursa anakart da iyi olur.
Yeterli süre mesela ne kadar