Yurt Dışından Kargo ile Fotoğraf Makinesi

Bu konuyu okuyanlar

ByMuammeR

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkdaşlar sizede sormak istedim japonyadan bir arkadaşım kargo ile canon 60d yollayacak biraz internetten araştırdım baktım tam net birşeyler yok kargo ile gelirmi bana ne kadara patlar sorun olurmu makinede sağlam geçer mi elime ? fikirlerinizi paylaşırsanız sevirim .. ups kargoda hesaplama yaptım ortalama 150 tl kargo ücreti cıktı :)

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Japonyadan ne kadara gelir bilmiyorum ama Singapur'dan bana bi cihaz geldi zarar görme olasılığı en aza düşürülmüş şekilde paketlenmiş kargo sadece 20$'a mal oldu.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Çamaşır makinesi diye okudum.. :(
Gümrükte sorun çıkar mı bilmiyorum ama kargo takip numaralı air mail ile işini daha ucuza halledebilirsin.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ptt tarzı firmalar o kadar pahalı değildir. Ups Fedex pahalıdır diye düşünüyorum. Arkadaşına sor japon resmi posta şirketi (kargo ) varsa bakıversin

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kargo (FEDEX, DHL...) ile gelirse maliyeti $40-$50 civarı olur. Gönderime göre çok hızlı olabiliyor. Eğer gümrüğe takılırsa sıkıntı çekebilirsin. Kargo firması gümrüğe takılan ürün için talep ettiğin 1 sayfa için $100 talep ediyor diye duyumlarım var.

PTT tarzı posta şirketleriyle göndermek en ucuzu. (İzmir'den İstanbul'a poşet kargo 10TL/ İzmir'den Amerika'ya 200 grama kadar ufak kargo 9 TL :) Ek ücretle kayıtlı ile yollarsan detaylı olmasa da paketin yerini görebilirsin. Ayrıca gümrüğe takılırsa vergileri ödeyerek kolayca alabilirsin.