Yurt dışından İphone Almak

Bu konuyu okuyanlar

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ya araştırıyorum bende yılbaşında gelicek telefon fakat t -mobile veya a&t gibi firmalar sadece kendi hattı ile çalışıyor yazıyor ek ücretle açılıyor falan gibi bilgiler edindim ama bilmiyorum tabi.Sadece imei kaydı mı yaptırdın işlem olarak yazabilirsen sevinirim.

Evet arkadaşım t-mobile bir cihaz aldı amerikadan cihaz unlock dendi Fakat çalışmadı neyse ki amerikada yaşayan bir türk arkadaşımız aldığı yerle görüşerek 80 $ karşılığında blowfish isimli bi taşeron firmaya ödeme yaparak 1 ay sonra cihazı unlock yaptırdı.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Evet arkadaşım t-mobile bir cihaz aldı amerikadan cihaz unlock dendi Fakat çalışmadı neyse ki amerikada yaşayan bir türk arkadaşımız aldığı yerle görüşerek 80 $ karşılığında blowfish isimli bi taşeron firmaya ödeme yaparak 1 ay sonra cihazı unlock yaptırdı.

Bu konu hakkında bilgim yok malesef

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Merhabalar. Eğer imei kaydı yapmazsak ne olur? Ve bu uygulamalatın aynısı android telefonlar için de böyle midir?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
20170211_082255.png

Şöyle bir tablo çıkıyor. Kayıt falan vs. Çok çok daha ucuza geliyor Yunanistan'dan. Akraba aracılığıyla kargo olarak alabilir miyiz? O oradan bana gönderse?

burock33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir başlık olmuş hazırlayan ve bizlere ulaşmasında yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursak, biliyorsunuz ki yakın zamanda iphone uluslararası garantiden Türkiye'yi çıkarttı. şu an ki dolar kuruyla bile Türkiye iç piyasadaki fiyatına karşın amerika kat be kat daha karlı. Şu an alınan iphone cihazları resmen spot ürün muamelesi görecek. Türkiye içerisinden kapalı kutu dükkan garantili bir iphone mu tercih ederdiniz, yoksa amerikadan kapalı kutu bir iphone mu alırdınız ?

İlk defa iphone kullanacağım stabilitesi beni cezbediyor. Türkiye piyasasındaki fiyatını verip almak benim için bir lüks açıkcası.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Güzel bir başlık olmuş hazırlayan ve bizlere ulaşmasında yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursak, biliyorsunuz ki yakın zamanda iphone uluslararası garantiden Türkiye'yi çıkarttı. şu an ki dolar kuruyla bile Türkiye iç piyasadaki fiyatına karşın amerika kat be kat daha karlı. Şu an alınan iphone cihazları resmen spot ürün muamelesi görecek. Türkiye içerisinden kapalı kutu dükkan garantili bir iphone mu tercih ederdiniz, yoksa amerikadan kapalı kutu bir iphone mu alırdınız ?

İlk defa iphone kullanacağım stabilitesi beni cezbediyor. Türkiye piyasasındaki fiyatını verip almak benim için bir lüks açıkcası.
Eğer temiz kullanıyorsanız telefonlarınızı yurtdışından almak daha mantıklı. Bazı yerlerde 1500 liraya kadar fark oluyor.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95

Amerikadan türkiyede garantisi 'Olmayan' bir 7+ modeli almış biri olarak konuşacağım. 5S i çıktığı gibi aldım ayı yavrusunu sever gibi kullandım telefonu ama telefon benden sağlam :) bir kere garantiye gitmedi sadece dışarıdan batarya değiştirdim 2. senesinde. Ekranı vs. Kırılmadıkça telefonu garantiye gönderme durumu çok düşük ihtimal, ben bunu bildiğim için aldım çok memnunum şuan. Forumda birçok kişi sorun yaşadı ufaklı tefekli bende tık yoktu örnek verecek olursam. Risk mi bu tabiki evet. Şöyle düşün kullanmadıpın 1-2 senelik garanti için 2-2.5 bin tl fazla vermek ne kadar mantıklı ? :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ben de tr garantili iPhone 6 almış biri olarak 2 değişim +1 tamir yaptırdım
Sorunlar : ekrandan bastırınca çıt çıt diye ses gelmesi, şarjı %40lardayken aniden kapanma ve ahizeden ses gelmemesi
Bunlarınkiyle hepsi farklı zamanlarda cereyan etti iyi ki garantili almışım dedim

burock33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de tr garantili iPhone 6 almış biri olarak 2 değişim +1 tamir yaptırdım
Sorunlar : ekrandan bastırınca çıt çıt diye ses gelmesi, şarjı %40lardayken aniden kapanma ve ahizeden ses gelmemesi
Bunlarınkiyle hepsi farklı zamanlarda cereyan etti iyi ki garantili almışım dedim

Malesef bu söylediklerinizde korkutmuyor değil her ne kadar amerikan alıncak olsada 2500 liranın üstüne bir ücret ödeyeceğim gene. bu şekilde bir sıkıntı yaşamam çok muhtemel şansızlığımla orantılayacak olursam :)

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Malesef bu söylediklerinizde korkutmuyor değil her ne kadar amerikan alıncak olsada 2500 liranın üstüne bir ücret ödeyeceğim gene. bu şekilde bir sıkıntı yaşamam çok muhtemel şansızlığımla orantılayacak olursam :)
İyi düşünmek lazım. Elektronik alet sonuç olarak her ihtimal var

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ruh sağlığını tehlikeye atmaya değimez.

nuricerkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Irak'dan iPhone 7Plus almak istiyorum ama fiyat bilgisi bulamıyorum bilenler yardımcı olabilir mi acaba? :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Irak'dan iPhone 7Plus almak istiyorum ama fiyat bilgisi bulamıyorum bilenler yardımcı olabilir mi acaba? :)
Dolar fiyatı ile satılıyor,tl ile alacaksan epey paran gider hele bir de burada İmeı kaydı şusu busu derken zaten aynı fiyata denk gelecek.Yine de sen bilirsin.:)

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Ben Almanya'dan 7 aldım yabancı pasaporta kaydettirdim.İyi ki de almışım 1 yıl garanti veriyor.Yakın zaman da garantiye götürüp yenisini verecekler Allah bereket versin..

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Ben Almanya'dan 7 aldım yabancı pasaporta kaydettirdim.İyi ki de almışım 1 yıl garanti veriyor.Yakın zaman da garantiye götürüp yenisini verecekler Allah bereket versin..
Garanti artık Türkiye'de geçerli değil diye biliyorum.
Öyle bir haber çıkmıştı bir ara

mtalhakurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben ortadoguda yasiyorum, burdaki iphone fiyatlari cok uygun en az 900 tl fark ediyo bazen 1.500 tl fark ediyo, ben aldim pasaporta da kaydettim, hic problem yasamadim.
--- Gönderi Güncellendi ---
bi duzeltme yapmak istiyorum, sadace urdun degil arap emirliklerine uretilen butun iphonelarda, ve ipadlerde facetime yok, hatta bende dubaide ipad almistim facetime yoktu geri vermistim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
itunes ile Türkiye yazılımını atınca facetime gelmez mi?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ben ortadoguda yasiyorum, burdaki iphone fiyatlari cok uygun en az 900 tl fark ediyo bazen 1.500 tl fark ediyo, ben aldim pasaporta da kaydettim, hic problem yasamadim.
--- Gönderi Güncellendi ---
bi duzeltme yapmak istiyorum, sadace urdun degil arap emirliklerine uretilen butun iphonelarda, ve ipadlerde facetime yok, hatta bende dubaide ipad almistim facetime yoktu geri vermistim.

Fiyat konusunda öyle ama facetime nedeniyle geri verdiğiniz cihazlarda haliyle bilmemişliğinizden dolayı hata etmişsiniz.
Cihazı itunes a bağlayıp temiz restore sonrası cihaz konumunu türkiye ayarlamasından sonra sorunsuz bir şekilde facetime kullanabilirsiniz.

Ömür Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,
Abd den iphone 7 almayi düşünüyorum bi arkadaşımin annesinin pasaportu ile. Fakat aklımda ki soru; telefonun bir arızası durumunda bunu apple teknik servisine götürünce pasaportun sahsida yanimda olmali mi? Sonuçta telefon onun adına kayıtlı olucak. Herhangi bir işlemler de yanımda olmali mi?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Herkese merhaba,
Abd den iphone 7 almayi düşünüyorum bi arkadaşımin annesinin pasaportu ile. Fakat aklımda ki soru; telefonun bir arızası durumunda bunu apple teknik servisine götürünce pasaportun sahsida yanimda olmali mi? Sonuçta telefon onun adına kayıtlı olucak. Herhangi bir işlemler de yanımda olmali mi?
Merhaba,

Apple'nin yurt dışı garanti kapsamı koşullarını ve detaylı açıklamasını aşağıdaki linkten görebilirsin.

Apple İki (2) Yıllık Sınırlı Garantisi - TÜRKİYE